Noodtoestand in Egypte afgekondigd 16 Egyptenaren en 7 Britten gedood Russen dwongen toestel in Hongarije tot dalen BELANGRIJKE WEEK voor burgerluchtvaart Tussen neus en lippen 203 doden in Italië Nieuwe luchtlijnen op Tokio en Sydney in gebruik Intern. Academisch Instituut te Den Haag? Melkauto van dijk gekanteld Vier leden der bemanning in arrest Kolonel Shishakli benoemt premier Churchill ontvangt Adenauer m Paleis Noordeinde beschikbaar Tot hoofd en hart Wijziging van enige bepalingen Naar de 4 ton? Het weer Schoten gelost op vaartuig Churchill blijft rood China erkennen Irak erkent nieuwe toestand niet Krantenpapiertekort schijnt te verdwijnen Loonbelasting ..Baas boven baas In Indonesische wateren Brutale inbraak bij juwelier DINSDAG 4 DECEMBER 1951 75ste JAARGANG Ne. 25243 Nabij een militaire opslagplaats van benzine, aan de rand van Suez, is het gisteren tot botsingen gekomen tussen Britse militai ren en de Egyptische politie. Volgens de laatste mededeling, verstrekt door het Egyptisch ministerie van Binnenlandse Zaken, zijn veertien Egyptische burgers en twee politiemannen gedood, en een Britse militaire woordvoerder heeft verklaard, dat aan Engelse zijde zeven man zijn gesneuveld. Onder hen bevinden zich zes militairen uit Mauritius. Voorts worden twee Britten vermist en is er een Engelse militair gewond geraakt. De Egypti sche regering heeft voor het gehele land de noodtoestand af gekondigd. In Suez was de situatie vandaag rustig HET VERMISTE AMERIKAANSE VLIEGTUIG Door overstromingen Cadavers van vee worden vernietigd Na de staatsgreep in Syrië Alom productieverhoging Sydney en Tokio DE FRIESE KWESTIE Burgemeester beantwoordt vragen van raadslid niet STURKA WINDJACKETS Van Roessel wil niet naar Frankrijk I —49 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 5998 Bijkant. lOmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds 21544 Directeur: J. W Boerrigter Hoofdredacteur: Drs. H W M. van Run. Wnd hoofdredacteur: W Sevenn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogie. De administratie behoudt rich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaaL ERNSTIGE "BOTSINGEN in Suezkanaalzone In antwoord op een vraag van de labour-afgevaardigde Frederick Lee, heeft premier Churchill gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat zjjn regering „op het ogenblik" niet overweegt de erkenning van het communistische China hl te trekken. De Britse lezing van het incident is, dat gistermiddag bij het verplaatsen van een militaire opslagplaats van ben zine in de buitenwijken van Suez naar het garnizoen van deze plaats, Egypte naren het vuur op de Britse militairen openden. Laatstgenoemden hebben eerst teruggeschoten, toen een groep Egypti sche politie-agenten verscheen en de Britten beschoot. Hierop kwam een compagnie Britse militairen te hulp. Een tweede incident deed zich voor, toen twee Britse militaire auto's nabij Suez uit een hinderlaag werden bescho ten. Ook werd een brandbom geworpen. Aan Britse zijde kwamen zes Mauritia- Zoals reeds Maandag in onze laatste edities is gemeld heeft de Hongaarse rege ring de V.S. een nota doen toekomen, waarin wordt verklaard, dat vier Sovjet jagers een Amerikaans toestel van het type C 47 tot dalen hebben gedwongen, toen het boven Hongaars grondgebied vloog. Het toestel was op weg naar Joe goslavië. Sinds 19 November werd het vermist. De V.S. worden er van beschul digd, dat het toestel materiaal vervoerde om anti-communistische spionnen en saboteurs in Oost-Europa te helpen. Te Washington heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken der V.S. bekend gemaakt, dat de V.S. onmiddellijk stappen zullen ondernemen om de vier leden van de bemanning vrij te krijgen. Ook zal men trachten het vliegtuig een legertoestel terug te krijgen. Volgens de eerste resultaten van het onderzoek, dat in de door overstroming geteisterde streken van Noord-Italië is ingesteld, zouden tweehonderd en drie personen om het leven zijn gekomen. Hieronder bevinden zich een en tach tig personen, die twee weken geleden de dood vonden, toen een zware vracht wagen nabij Frassinelle door het brui sende water werd medegesleurd. Aan vankelijk dacht men dat de wagen veer tig passagiers vervoerde. Thans is ko men vast te staan, dat het aantal inzit tenden zes en negentig bedroeg en dat van hen slechts vijftien personen gered konden worden. Om epidemieën in de geteisterde ge bieden te voorkomen is men begonnen de cadavers van het vee met vlammen werpers te vernietigen. Kolonel Shishakli, die Zondag de macht heeft overgenomen van de afge treden Syrische president Atassi, heeft gisteren de voormalige minister van Landsverdediging, kolonel Fawzi Silo, benoemd tot hoofd van de regering, in afwachting van „het herstel van het normale parlementaire leven." Kolonel Shishakli heeft deze benoe ming bekend gemaakt in een militaire order, waarin verder wordt gezegd, dat Silo wetgevende en uitvoerende be voegdheden zal bezitten en zal optreden als hoofd van de staat, premier en mi nister van Landsverdediging. De permanente onderstaatssecretaris sen der ministeries zullen fungeren als ministers van het kabinet-Silo, totdat nieuwe verkiezingen gehouden zijn. Voor deze verkiezingen is nog geel datum vastgesteld. Kolonel Shishakli heeft voor radio- Damascus verklaard alles in het werk te zullen stellen om een Arabische een heid te bereiken. Het Iraakse kabinet heeft besloten „de huidige politieke toestand in Syrië" niet te erkennen en de andere Arabische landen er van op de hoogte te stellen, dat het kabinet het optreden van Shishakli als onwettig beschouwt. De Arabische landen zullen verzocht wor den hun goedkeuringen aan het Iraakse besluit te hechten, aldus meldt A.F.P. Het ministerie wees de beschuldiging, dat het toestel materiaal vervoerde om anti-communistische spionnen en sabo teurs te helpen, van de hand- Het mate riaal was bestemd voor gebruik in noodgevallen, aldus de verklaring. Volgens de Hongaarse regering ligt het voor de hand, dat het toestel voor bijzondere opdrachten werd gebruikt- Dit wordt opgemaakt uit het feit, dat zich o.m. kaarten van Hongarije, Tsjechoslowakije en Roemenië en be langrijke gebieden van de Sovjet-Unie aan boord bevonden- De bemanning van het vliegtuig had verklaard, dat het de bedoeling was binnen Joegosla- visch grondgebied te blijven, aldus de Hongaarse nota, die hieruit concludeert, dat het voornemen bestond „Joegosla- ven uit te werpen voor het ontplooien van ondermijnende activiteit in Honga rije, zoals reeds eerder is geschied". De Hongaarse regering eist de be straffing van de hiervoor verantwoor delijke personen en verzoekt de Ameri kaanse regering een herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen. In de nota werd niet gezegd, door wie de bemanning wordt vastgehouden, door de Russische of door de Hongaar se autoriteiten. Ook wordt geen reden opgegeven voor het feit, dat eerst nu melding wordt gemaakt van het gebeur de. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft meegedeeld, dat alle Ameri kaanse militaire toestellen, in het bijzonder die van het type C-47, voor noodgevallen een speciale uitrusting aan boord hebben. Deze omvat o.m. een aantal dekens, dat overeenkomt met het aantal personen, dat het vliegtuig maximaal kan vervoeren, eenzelfde aantal valschermen en een draagbare zender om een plaatsbepaling te kunnen geven ingeval de gewone zender on klaar is, of de inzittenden gedwongen zouden zijn geweest het toestel te ver laten. De aanwezigheid van verschei dene kaarten valt onder dezelfde voor zorgsmaatregelen, aldus de Amerikaan se woordvoerder. nen om het leven. Een Britse majoor en een lid van de genie worden vermist. Eerstgenoemde is, naar men vermoedt, eveneens om het leven gekomen. Het hoofdkwartier van de Britse luchtmacht te Moascar heeft, naar A.F.P. bericht, bekend gemaakt, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag in de kanaalzone twee ontploffingen zijn waargenomen, waarvan de oor zaak onbekend is. De Egyptische politie heeft uit een zijkanaal van het Suez-kanaal het lijk van een Egyptenaar opgehaald, die. naar men aanneemt, een lid van de groep was, welke op 28 November door de Britten werd betrapt bij het door snijden van kabels. De Britten hadden deze groep toen onder vuur genomen. De havenarbeiders van Suez, die on langs op verzoek varr de regering hebben besloten het werk op niet-Britse schepen te hervatten, hebben zich thans opnieuw beraden en zijn overeengeko men zich van eik werk te onthouden, zolang de Britse strijdkrachten zich niet geheel en al uit de kanaalzone hebben teruggetrokken, aldus meldt A.F.P. De Newsprint Association' of Canada heeft bekendgemaakt, dat de wercldbe- hoefte aan krantenpapier in 1951 en 1952 tot op 3 (voor sommige gebieden 8) procent na kan worden voldaan. Ge zegd werd, dat de productie van kran tenpapier in Canada vooral, zich snel uitbreidt en het tekort schijnt te ver dwijnen. Er werd nog aan toegevoegd dat de ontzettende vraag naar kranten papier in de Ver. Staten aan het terug lopen was. De totale wereldproductie van kran tenpapier voor 1952 wordt geschat op 10.551.000 ton (prod. 1951: 10.195.000 t.), waarvan Canada 5.690.000 ton, de Ver. Staten 1.120.000 ton en Nederland 110.000 ton zullen vervaardigen. Dc vraag voor 1952 wordt geraamd op 10.833.000 ton (10.490.000 ton in 1951), waarvan de V.S. reeds 6.220.000 ton (bijna 60 pet) zal opnemen. Begin 1952 zal de totale wereld-productiecapaciteit waarschijn lijk ca. 300.000 ton meer bedragen dan voor de oorlog, dank zij een over de ge hele wereld verdeelde uitbreiding der productie. (Telegrafisch van onzP Londense correspondent) Dr. Adenauer, kanselier van de West- Duitse republiek, arriveerde gisteren te Londen voor een officieel bezoek van vijf dagen. Onmiddellijk na aankomst bracht hij een beleefdheidsbezoek aan Winston Churchill in Downingstrect nummer tien en aan Anthony Eden. Vanochtend zal Adenauer politieke be sprekingen voeren met Churchill. Over morgen houdt hij besprekingen met Eden. De Koning zal de Duitse kanselier op Vrijdag ontvangen. Het bezoek van de kanselier aan Engeland wordt zowel in Duitsland als in Groot-Brittannië van groot belang geacht, niet slechts omdat dit de eerste keer is in zes en twintig jaar dat de Britse Koning een Duitse kanselier zal ontvangen, doch ook omdat men in bei de landen hoopt dat het bezoek van Adenauer bij zal dragen tot het verder verbeteren van de betrekkingen tussen Duitsland en Groot-Brittannië. Ofschoon vanzelfsprekend geen agen da bekend is gemaakt voor de bespre kingen tussen Adenauer en de leiders van de huidige Britse regering, mag worden aangenomen dat Engelands standpunt ten opzichte van de deel neming aan een Europees leger en aan het plan-Schuman het voornaamste punt van bespreking zal vormen, vooral nu geheel West-Europa nog steeds ver bijsterd is over de uitlatingen van Max well Fyfe in Straatsburg, van Eden in Rome en over het hardnekkig stilzwij gen van Churchill, zelf de geestelijke vader van het plan voor vorming van een Europees leger. Het gemeentebestuur van Den Haag zal er bij de regering op aandringen het Internationaal Academisch Instituut, dat de regering voornemens is op te richten, in de Residentie te vestigen. Den Haag is bereid de aan deze vestiging verbon den kapitaalsinvesteringen van f 850.000, voor zover derden daarin niet bijdragen, voor zijn rekening te nemen. Tot dit besluit is de Haagse gemeente raad Maandagmiddag op voorstel van B. en W. gekomen. Alle fracties betuig den hun instemming met het plan. De heer Smits kamp (A.R.) had evenwel op volg hebben, dat er veel meer passa giers door de lucht zullen worden ver voerd dan tot dusverre het geval was, omdat de prijzen voor deze klasse aan zienlijk beneden die der tot dan gelden de zullen liggen. De instelling van de toeristen klasse zal de K.L.M. geen moeilijk heden in de weg leggen, zo is on langs door de heer F. von Balluseck, directeur van de K.L.M. verklaard. De Nederlandse luchtvaarmaat schappij kan er als het moet, direct mee beginnen. Hedenavond om zeven uur zal de K.L.M.-Constellation „Delft" van Schip hol vertrekken voor de eerste- vlucht met burgerpassagiers naar Tokio. De „Delft" zal volledig bezet de Nederland se luchthaven verlaten en uitgeleide worden gedaan door de heer Satto, waarnemend vertegenwoordiger van de naar algemeen wordt verwacht, tot ge- fcJapanse regering in Nederland en dr A Plesman, mr. F. Besancon en de heer B G van Ós van Delden namens de K.LM In de „Delft" zullen o.a. plaats nemen de onder-directeur van de KLM. de heer W. C. J. Versteegh en zijn echtgenote en binnen- en buitenlandse journalisten. Vrijdag 7 December des avonds om zeven uur zal een nog nader aan te wijzen K.L.M. „Constellation" de nieu we lijn Amsterdam-Sydney openen. De passagiers, die met dit toestel reizen, zullen op Schiphol uitgeleide worden gedaan door de ministers Peters en Wemmers, de ambassadeur van Austra lië, dc heer A Th. Stirling en mr. G. W. baron van Ittersum van het minis terie van Buitenlandse Zaken. Onder de passagiers bevinden zich o.a. de heer F. von Balluseck, directeur vervoer der K.L.M. en de heer D. J. Lambooy algemeen hoofdredacteur van het Algemeen Nederlands Persbureau. Deze week is een belangrijke voor de Nederlandse burgerluchtvaart. Ener zijds wordt de komende dagen de be slissing verwacht van de in Nice ver zamelde luchtvaartmaatschappijen-gede legeerden over de toeristenklasse voor de luchtvaart op de Noord-Atlantische vliegroute, anderzijds voegt de K.L.M. in deze periode twee nieuwe luchtlijnen aan haar reeds uitgebreide net toe. De belangstelling van velen in ons land die de burgerluchtvaart een warm hart toedragen, zal zich nu richten op Nice, op Tokio en op Sydney. De beslissingen, die in Nice worden genomen (waarin ook de vertegen woordigers van de K.L.M. ongetwijfeld een groot aandeel zullen hebben), zul len van grote betekenis zijn voor de aanstaande ontwikkeling van de bur gerluchtvaart. De toeristenklasse zal, „gevoelsoverwegingen" bezwaar tegen het feit, dat men het paleis Noordeinde als onderkomen voor het Instituut heett uitgekozen. Het paleis heeft een histo rische betekenis, zo zei hij. De scheiding zal door het Haagse publiek pijnlijk worden gevoeld. Burgemeester Schokking verklaarde, dat het aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen alleen de beide achter vleugels van het paleis voor het Insti tuut te bestemmen. Later is echter ge bleken, dat het gehele gebouw nodig zal zijn. De regering verwacht, dat het pa leis Huis ten Bosch in 1953 gerestau reerd zal zijn. Tot zolang zal een gedeel te van het paleis ter beschikking van de Koningin blijven. Het paleis Noordeinde is thans niet meer geschikt als verblijf voor de Koningin. H.M. heeft zich in dezelfde geest uitgelaten, zo zei de bur gemeester. In ieder bestaan valt wat regen. wel eens Hun nationale liederen zingend, trekken Russische soldaten door de stra ten van Berlijn, nadat zij door Ameri kaanse soldaten zijn afgelost van de wacht bü de gevangenis te Spandau, waar Duitse oorlogsmisdadigers ver blijven. Een hartelijke handdruk op het ministené van Buitenlandse Zaken te Londen tussen Anthony Eden, Brits minister van Buitenlandse Zaken, en dr. K. Ade nauer, kanselier van West-Duitsland. Dr. Adenauer i$ de eerste Duitse premier sedert 1931, die Londen bezoekt. Hij zal ook door de Britse koning worden ontvangen. In de Ned. Staatscourant is een tweetal beschikkingen opgenomen tot wijziging van enige bepalingen op het gebied van de loonbelastingen en tot wijziging van enkele formulieren. Deze beschikkingen geven uitvoering aan de Herzieningswet van 16 Augustus j.l. De wijzigingen, die met ingang van 1 Januari 1952 in werking treden, ko men in het kort op het volgende neer: In de eerste plaats vervalt het ver hoogde loonbelastingtarief voor minder jarige werknemers, die bij hun ouders inwonen (z.g. tariefgroep la). Voor de ze werknemers geldt met ingang van 1952 dus hetzelfde tarief als voor an dere ongehuwden (tariefgroep 1). In de tweede plaats treedt met in gang van 1952 de nieuwe regeling in zake de kinderaftrek in werking. Het verschil tussen deze nieuwe regeling en de tegenwoordige is. dat voor kinderen van 17 tot en met 20 jaar voortaan slechts in bepaalde gevallen aftrek wordt verleend; tot dusver kwamen de ze kinderen nagenoeg steeds voor de kinderaftrek in aanmerking. Voor welke kinderen voortaan aan spraak op kinderaftrek bestaat is dui delijk aangegeven in de nieuwe werk nemersverklaring. die in de maand December door iedere werkemer moet worden ingevuld. In het bijzonder ver dient het de aandacht, dat thans ook de studerende kinderen, jonger dan 25 jaar, op de werknemersverklaring kunnen worden vermeld. De tot dusver geldende bepaling, dat voor meerderja rige studerende kinderen een verzoek om aftrek aan de inspecteur moest worden gedaan, is voor 1952 niet meer van kracht. De controle, of voor deze kinderen terecht aanspraak op aftrek is gemaakt, zal voortaan eerst achteraf plaatshebben. De burgemeester van Leeuwarden heeft op vragen, welke het raadslid J. Vellinga, voorzitter van de fractie van de Partij van de Arbeid, stelde naar aanleiding van het optreden van de Leeuwarder politie bij de ongeregeld heden op Vrijdag 16 November j.l. ge antwoord, dat deze vragen niet voor beantwoording in aanmerking komen, Oneerlijke concurrentie Een der stadsbussen van Stockholm bleek met ver lies te werken, hetgeen niet aan het aantal passa giers kon liggen, daar dat juist op die lijn overstel pend placht te zijn.. Men zocht toen de oorzaak bij de conducteur. En dat leverde een interessante ontdekking op. De con ducteur bleek n.l. het grootste deel der ver- voersgelden in eigen zak te steken. Zo maar, als een plompe diefstal? Neen. dat nu ook weer niet; de gewetensvolle conducteur inde alleen maar die gelden te eigen bate, welke werden be taald, voor kaartjes, welke hij ook zelf had laten drukken bij een Zuid- Zweedse drukkerij. De busmaatschappij bleek dit op rijn minst oneerlijke concurrentie te vinden. Kettingreactie Het begon met de zes jarige Peggy (Peggy Woodward uit Wey mouth, Engeland). Ver leden week Maandag kreeg zij last van haar blinde darm en moest in allerijl in hel ziekenhuis van Weymouth worden op genomen Maar daarbe gint ook haar zevenjarig broertje over pijn te kla gen. Ook hij wordt in het ziekenhuis opgeno men en ook bij hem moest de blinde darm worden weggenomen. Twee da gen later zit men in de huiselijke kring nog wat na te praten over deze merkwaardige coïnciden tie toen plots ook Jean, het tweelingzusje van Peggy, zei zich niet hele maal in orde te voelen. In het ziekenhuis bleek, dat ook zij blindedarmontste king had. Juist toen een genoot schap van beoefenaren der psychosomatische ge neeswijze in spoedverga dering bijeen was om van gedachten te wisse len over dit merkwaar dige geval van jaloers heidsontstekingen kwam er een telefoontje van de Woodwards met de bood schap, dat ook de 12-jari- ge Robert in het zieken huis lag. Wat hij man keerde? Wel, blindedarm ontsteking natuurlijk! Dief In Portsmouth woont een dief. die een onover winnelijke afkeer heeft van baar geld en munt biljetten. Hij wil er een voudigweg niet aan. Al leen wat voor de onmid dellijke consumptie ge reed is heeft zijn welwil lende aandacht. Zo stal hij onlangs 30 kisten bier en 150 pond kreeft en koud vlees, alsmede een aantal sigaretten. Bij de onaangeraakte cassa lag een briefje: JJachten jul lie soms dat ik een dief was?" De stroom van kaarten naar het Ka tholiek Thuisfront in Den Haag is in de laatste dagen tot een bandjir gezwollen. Verwachtte men vijf dagen geleden wei nig meer dan twee en een halve ton, vanmiddag twaalf uur durfde aalmoeze nier J. van Croonenburg de voorspelling te wagen, dat misschien de vier ton be reikt zou worden. Vanmorgen elf uur wees de telling reeds 340.000 en steeds kwam een stroom kaarten, giro's en postwissels binnen. Een corps vrijwilli gers heeft de gehele nacht doorgewerkt om 75.000 kaarten te registreren. Van middag was de berg giro's nog steeds niet geheel geteld. Het hoofdpostkantoor stond regelmatig met Kath. Thuisfront in contact om de aankomst van nieu we zakken met kaarten te melden. Er is dus alle reden om vanavond van kwart voor tien tot ongeveer elf uur te luisteren naar de uitslag van de loterjj „Baas boven baas" over de K.R.O. I 1 Verwachting tot Woensdagavond: Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of motregen. Matige tot krachtige en vooral in het Noorden van het land tijdelijk harde wind tussen West en Znid-West. Zacht weer. Zon: 8.3016.31 Maan: op 13.11 Zojuist is in Parijs een „kinderbeurs" geopend, waarop letterlijk alles te zien is, wat met kinderen iets uitstaande heeft Men vindt er luiermanden zo goed als postzegelverzamelingen. Men vindt er ook bovenstaande geweldige tronie, van welke het overi gens niet duidelijk is wat zij met kinderen te maken 'heeft. Grote dingen mooi te vinden omdat zij groot zijn is ook buiten het domein der kunst immer evenzeer een eigenschap van volwassenen. Maandagmiddag moesten op de vrij smalle Trichtse dijk te Geldermalsen een vrachtauto van de firma van T. Verlaat te Giessendam en een tankwa gen van Dekker's Transportbedrijf uit Ouderkerk a- d. IJssel elkaar passeren. De laatste kwam terecht in een zachte berm van de weg, gleed weg, kantelde en tuimelde van de dijk af. De chauffeur kreeg slechts lichte verwondingen; de auto werd zwaar be schadigd. De inhoud van de drie tanks, 14.000 liter melk, die juist bij de melkfabriek „Amolko" te Tricht was geladen, ging verloren. Een Indonesische patrouille heeft Zondag met automatische geweren vier schoten gelost op een kits (tweemaster) van de Royal Yacht Club te Singapore, aldus bericht Reuter. De bootsman zei, dat hij zich in Indonesische wateren be vond, toen de Indonesische zeepatrouil le het vuur opende. Het vaartuig was op weg naar de Britse wateren. In de afgelopen nacht is er op de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam door onbekende daders een greep gedaan in de etalage van de juweliersfirma Sie- bel. De daders hadden uit de garage van Fulks in de Mauritsstraat eerst een bestelwagen ontvreemd, zijn toen naar de juwelierszaak gereden, vernielden de ruit en verdwenen met de auto in de richting Schiedam. Zij hebben voor een waarde van ongeveer 8000 gulden aan gouden armbanden en gouden horloges meegenomen. De midvoor van Willem II. Van Roes sel, heeft een uitnodiging ontvangen van de voorzitter van de Franse eerste klasse-profclub Rijssel, de heer Kesh- mar, om voor Rijssel te komen spelen. Van Roessel heeft echter na een be spreking medegedeeld er niets voor te voelen en nadat Keshmar de competi tiewedstrijd Willem II-DHC had bijge woond kon hij onverrichterzake naar Frankrijk terugkeren. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1