Deense reddingsboot omgeslagen; vijf leden der bemanning verdronken m Oost-Duitse delegatie in Parijs aangekomen Nieuwe poging om tot vorming van Europees leger te komen Drie-klassen-systeem in de luchtvaart Tot hoofd en hart Egypte dreigt Engeland De identiteit vastgesteld MORRIS De kwestie van de krijgsgevangenen Krijg sgevangenen als gijzelaars DOOR ROLLER MEEGESLEURD UN O. -onderzoek naar mogelijkheid van verkiezingen acht zij ongewenst ministers geven de moed nog niet op Moeilijkheden over financieringtop orgaan en politiek toezicht Yoor vrijlating familieleden Prof. Beel beëdigd KL.M. verwacht geen vermindering van aanbod voor standaardvervoer Het weer 36.000 bejaarden in tehuizen NEDERLANDSE KUSTVAARDER VOOR DE ENGELSE KUST VERGAAN BAGGERMOLEN IN MOEILIJKHEDEN CHURCHILL NAAR STALIN? Amsterdams meisje op nippertje gered „Uitvaren reddingboot was onnodig" Boek over ontdekking graf van St. Petrus 370.000 liter bier tijdens carnaval Interne zuivering bij Indon. divisie Twee luxe-diensten per week over de Oceaan Gelden voor voetbalclub aangewend MAANDAG 10 DECEMBER 1951 o 75sfe JAARGANG No. 2524C Het gehele week-end heeft een stormachtige wind over de Noordzee geraasd en talrijke schepen zijn door de woe dende elementen in moeilijkheden geraakt. Naar hel K.N.M.I. te De Bilt mededeelt, was de storm die Zaterdag avond opstak het gevolg van een diepe depressie langs Schotland, met een randstoring boven Engeland. Bij het passeren daarvan werden langs de kust plaatselijke wind stoten van negentig kilometer per uur waargenomen. Na het passeren nam de wind tijdelijk af om in de loop van Zondag weer in kracht toe te nemen. Zondagmiddag was de gemiddelde windsnelheid langs de kust vijf en zeventig kilometer per uur, met windstoten van negentig kilometer. In het binnenland kwamen eveneens windstoten van ne gentig kilometer voor. Het ziet er echter naar uit, aldus het K.N.M.I., dat de wind geleidelijk zal gaan afnemen. Roden moeten morgen antwoorden Stalin zou hem willen ontvangen Denen verontwaardigd iiili! ÜH met verbreking diploma tieke betrekkingen 4 a 5 mill, al afgeperst Geen dollars meer naar China Verongelukte verstekeling Wasserij-regu hielp de politie van Aschaffenburg Manschappen overgelopen naar de „Darul Islam" FALCON REGENKLEDING Van hen zijn tienduizend hulpbehoevend Acht maanden geëist BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertentie» 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphlusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5^0 uur avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severm. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milHmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaaL xv:r Talrijke schepen op zee in grote moeilijkheden Naar A.P. uit Kopenhagen meldt, heeft de bemanning van de grote Ne derlandse baggermolen „Kinhem" van de N.V. Aannemingsbedrijf v.h. fa. T. den Breejen van der Bout te Aerdenhout. Zondagavond drie mijlen ten Westen van de Deense kust, fakkels ont stoken en raketten afgeschoten, ten teken, dat de molen in nood verkeerde. Een Deense reddingsboot uit Hvide Sande in Noord-Jutland begaf zich daar op naar de „Kinhem". Men sloeg hulp echter af, waarop de boot naar de haven wilde terugkeren. Vijf en twintig meter van de aanlegplaats sloeg de reddings boot plotseling om. Van de acht leden der bemanning zijn er vijf verdronken. De „Kinhem" bevindt zich met zes tien man aan boord in nood. De haven autoriteiten te Hvide Sande noemden de situatie gevaarlijk. Zij vrezen, dat het schip op een zandbank, die één mijl voor de kust ligt, terecht zal komen. Een bergingsvaartuig is naar de „Kinhem" onderweg. Talrijke schepen hebben het op zee tengevolge van de storm zéér moeilijk gehad. Omstreeks twaalf uur Zondag middag meldde het te Rotterdam thuis behorende schip ..Westkust", dat het, vijf en twintig mijl ten Noord-Oosten van Flamborough Head aan de Noord- Oostkust van Engeland, zinkende was. De reddingsboot van Scarborough voer uit. De bemanning van de „Westkust" was tegen één uur klaar om in de eigen boten te gaan. Om drie uur kwam het bericht,, dat een der boten in het storm weer verloren was gegaan en de andere zwaar was beschadigd. De reddingsboten van Flamborough en Bridligton voeren toen eveneens uit. Britse trawlers en stoomschepen zetten koers naar de aan gegeven positie. Door het slechte weer Hedenmorgen hebbe de geallieerde onderhandelaars 0p de 44ste bijeen komst te Pan Moen Jon de communis ten tot morgenochtend de tijd gegeven om te antwoorden op het voorstel tot vorming van een tweede sub-commissie om besprekingen over uitwisseling van krijgsgevangenen in Korea te bespoedi gen. Generaal-majoor Turner, de Ameri kaanse afgevaardigde, zei dat de com munisten zeven dagen voorbij hadden laten gaan zonder antwoord te geven op dit voorstel. Morgen zullen, naar hij verder mede deelde, geallieerde verbindingsofficie ren naar Pan Moen Jon gaan om het antwoord in ontvangst te nemen. De communistische afgevaardigden stonden er op, dat de V. N. eerst ant woord zouden geven op het communis tische voorstel voor toezicht op het bestand door neutrale waarnemers, voor verder gesproken kan worden over het punt: „naleving van de wapenstilstand". Een woordvoerder van het Zuid-Ko- reaanse leger heeft verklaard, dat de Zuid-Koreaanse strijdkrachten Tot nog toe 150 guerillastrijders in Zuid-Korea hebben gedood en 1.143 gevangen ge nomen. Steeds meer guerillastrijders geven zich over. Amerikaanse superforten hebben gis teren Noord-Koreaanse rangeerterreinen gebombardeerd- Jachtbommenwerpers bestookten frontstellingen. Zij zouden de communistische troepen zware ver liezen hebben toegebracht. Een officiële woordvoerder voor de Verenigde Naties heeft de communisten er gisteren te Moensan (Korea) van be schuldigd, dat zij de geallieerde krijgs gevangenen als gijzelaars vasthouden. Volgens het Britse weekblad „The People" zou maarschalk Stalin bereid *jin een onderhoud te hebben met Churchill, mits de bijeenkomst in Rus- zou worden gehouden. en de hevige regenbuien was het zoeken naar de „Westkust" niet gemakkelijk. De „Air Sea Rescue '-dienst van de Royal Air Force" werd te hulp geroepeji en een vliegtuig steeg op om de „Westkust" op te sporen. Tegen vier uur meldde het Neder landse schip, dat het Kaap Flamborough Head kon zien. Het maakte een slagzij van dertig tot veertig graden. Nog één uur duurde het voordat de bemanning van de „Westkust" een schip zag. De Ne derlandse boot gaf lichtsignalen, die kort daarop door de Britse trawler „Ottillie" werden gezien. Ook het Britse stoom schip „Ayton" seinde, dat het de licht signalen had gezien. Om zeven uur des avonds lag de „Ottillie" vlak bij de ..Westkust". Zeven bange uren had do Nederlandse bemanning naar dit ogen blik uitgezien. Om kwart voor negen verliet zij de „Westkust" door over te springen op de reddingsboot van Scar borough. De mannen zijn in Bridlington aan land gezet. Bij de redding is een lid van de be manning van de reddingboot omgeko men. De Nederlandse kapitein is aan de schouder gewond en in een ziekenhuis opgenomen. De „Westkust" is een kustvaarder van de rederij Vermaas te Rotterdam. Het schip meet 499 bruto register ton en werd in 1950 te water gelaten. De bemanning telde elf koppen. Het schip was met een lading kolen op weg van Borness, een plaatsje aan de Firth of Forth (Schotland), naar Hamburg. Een half uur, nadat de „Westkust" het noodsein had gegeven. meldde de Zweedse boot „Orvar" (2.525 ton), dat ze 65 mijl van Terschelling stuurloos ronddreef. De „Seefalke" voer uit Cux- haven uit en de „Holland II" verliet de haven van Terschelling. In de loop van de avond werd gemeld, dat geen hulp meer nodig was, daar de Duitse sleep boot het schip had bereikt. Om even voor zes seinde het 1571 brt. Finse schip „Hafnia", dat het zich twaalf mijl van Texel in nood bevond. Het was geladen met hout en op weg naar Vel- sen. De reddingboot „Dorus Rijkers" verliet Den Helder, maar keerde terug, toen gemeld werd, dat de sleepboot „Hol land" in de nabijheid van de Fin was en het naar Den Helder zou slepen, waar het schip vandaag wordt verwacht. Half twaalf Zondagavond seinde het Duitse schip „Bernard Howald", dat het negentig kilometer Westelijk van IJmui- den machineschade had opgelopen en met langzaam werkende motor dreef, De „Zwarte Zee" is in de nabijheid van de „Bernard Howald". Even later werd bericht ontvangen, dat de reddingboot van Oostmahorn was uitgevaren om hulp te bieden aan een onbekend schip, dat ten Noord-Oosten van Schiermon nikoog in het Huivertgat in moeilijkhe den verkeerde. Het schip is op eigen kracht verder gegaan. Hulp van de red dingboot bleek niet nodig. iiimijtiitHiiiHtiiiiiiiitimiiiitiiHiimiHiMHiitmtHiitiimiiiii Zondagmorgen even voor twaalf uur is de twintigjarige mej. A. L. uit Am sterdam door een golf overkomend water van de IJmuider Zuidpier gesla gen en bijna verdronken. Zij was met een groepje jongelui uit Amsterdam naar het strand gegaan om de woedende elementen te aanschouwen. Zij waagde zich echter zeer onvoorzichtig een eind- weegs op de pier. Plotseling liep een grote roller over de pier, de Amster damse meesleurend in de diepte. Zij slaagde er in zich drijvende te houden, terwijl de anderen een eind touw haal den. Na een klein kwartier in het water gelegen te hebben kon zij aan land worden gehaald. De bevolking van het Deense plaatsje Hvide Sande is verontwaardigd over het feit, dat de Nederlandse baggermolen „Kinhem", die Zondagavond in nood verkeerde, lichtkogels afschoot, hoewel het schip slechts een sleepboot nodig had en alles verder geheel in orde was. Men zegt, dat het uitvaren van de red dingsboot, van welker bemanning vijf leden zijn verdronken, onnodig was. Reuter meldt uit Vaticaanstad, dat binnenkort de Heilige Vader een boek zal publiceren over de ontdekking van het graf van St. Petrus. Joegoslavië De premier van Slowe- nië (Joegoslavië). Miho Marinko, heeft het Vaticaan Zondag beschuldigd, van inmenging in de binnenlandse aangele genheden van Joegoslavië. '.vj->>sss»w:4s«- Velen hebben Zondag aan de kust de woedende zee gadegeslagen. Eenprachtig schouwspel; doch voor hen, die met de elementen worstelen, een beangstigend monster. Oost-Duitsland heeft Zaterdagavond plotseling de uitnodiging: aangenomen om afgevaardigden te sturen naar de op vandaag gestelde vergadering van de speciale Politieke Commissie der V.N. te Parijs. De Oost-Duitse premier, Otto Grotewohl, zond een desbetreffend telegram aan de voorzitter van de Algemene Vergade ring der V.N., dr. Luis Padilla Nervo. Zondagavond is de uit vier personen bestaande delegatie per vliegtuig tc Parjjs gearriveerd. De delegatie zal zich moeten uitspreken over een eventueel onderzoek door een U.N.O.-commissie naar de mogelijkheid van het houden van verkiezingen in geheel Duitsland. Het debat in de speciale Politieke Commissie van de TJ.N.O. over de kwestie der Duitse verkiezingen is tot morgen verdaagd, nadat de Oost-Duitse delegatie hedenmorgen dr voorzitter der commissie ervan in kennis gesteld had dat zij nog niet gereed was met het opstellen der redevoeringen. De Oost-Duitsers hebben intussen al medegedeeld, dat zij een onderzoek door een UNO -commissie zouden beschou wen als inmenging in binnenlandse Oost-Duitse aangelegenheden. Dit on derzoek achten zij dus ongewenst. De afgevaardigden die gisteren te Canadese militairen in actie aan het Koreaanse front. Onder onophoudelijk vijandelijk vuur bewegen deze twee soldaten van Canada's „Royal 22nd Regi ment" zich voorwaarts. De ministers van Buitenlandse Zaken van de zes Europese landen, die al bijna een jaar trachten overeenstemming te bereiken over de vorming van een Euro pees leger, komen morgen weer te Straatsburg bijeen om te pogen de menings verschillen te overbruggen. In diplomatieke kringen te Parijs betwijfelt men of te Straatsburg concrete besluiten zullen worden genomen. De West-Duitse kan selier en minister van Buitenlandse Zaken, Adenauer, zal voor het eerst een conferentie over het Europese leger bijwonen. Frankrijk, Italië, België Neder land en Luxemburg worden door hun ministers van Buitenlandse Zaken verte genwoordigd. De Beneluxlanden en in bet bij zonder België en Nederland maken, aldus Reuter, bezwaar tegen het over dragen van het politiek toezicht op hun soldaten aan een boven-nationaal or gaan. De Fransen en Duitsers daar entegen zijn van mening, dat het Euro pese leger geen werkelijke eenheid zal vormen als het niet onder toezicht komt van een „Europese" minister of een comité van ministers. De Fransen willen één gemeenschap pelijk budget voor het Europese leger, onder toezicht van een politieke autori teit. De Beneluxlanden daarentegen ge loven, dat het gemeenschappelijk bud get nog een drietal jaren kan wachten, totdat de Amerikaanse militaire hulp ten einde is. De Beneluxlanden zijn voorts van mening, dat de opperbevelhebber van de NATO moet beslissen over het gebruik van onderdelen van het Euro pese leger. Frankrijk en West-Duitsland achten een speciale opperbevelhebber nodig'. Wat het politieke toezicht op het leger betreft: De Duitsers willen drie Sommige lessen moeten nu een- maal duur betaald worden. commissarissen een Duitser, een Fransman en een vertegenwoordiger van de Benelux; de Fransen willen er vijf; de Beneluxlanden willen er zes één voor elk deelnemend land. In gewoonlijk welingelichte kringen te Parijs wordt vernomen, dat de zes ministers morgen driemaal zullen ver gaderen en niet, zoals eerst in het voor nemen dag, die conferentie over twee dagen zullen verdelen. D^ West-Duitse staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, Walter Hallstein, heeft Zaterdag te Straatsburg de ver wachting uitgesproken, dat het plan- Pleven door de zes betrokken landen in Januari ondertekend zal worden. In dien het plan snel door de zes nationale parlementen bekrachtigd wordt, zal West-Duitsland in Februari of Maart beginnen militaire eenheden tc vormen, zo deelde Hallstein in een vraaggesprek met A.P. mee. Hij voegde hieraan toe, dat bekrachtiging van het plan „auto matisch" zou inhouden de vorming van een Duitse tactische luchtmacht en een kleine vloot". Hallstein zei er van overtuigd te zijn, dat het Franse parlement het plan zou goedkeuren. Hallstein was niet „zeer teleurgesteld" over de koele Britse houding ten aanzien van het Europse leger. „Ik kan niet inzien, waarom dit een werkelijke moeilijkheid zou vor men. Tenslotte zullen de continentale eenheden onder onze opperste bevel hebben. generaal Eisenhower, strijden," aldus Hallstein. Parijs aankwamen waren: De Vice- Premiers Bolz en Nuschke, de staats secretaris van buitenlandse zaken Ac- kermann en de burgemeester van Oost- Berlijn, Ebert. Zij werden op het Farij- se vliegveld Orly onder meer begroet door de Russische minister van Bui tenlandse Zaken Vishinsky: De vier ge delegeerden bleken vergezeld te zijn van vijf adviseurs. Intussen had Heinrich von Brentano, voorzitter van de Westduitse Christen- Demoeratische Unie, (de partij van Adenauer), de Speciale Politieke Com missie dor Verenigde Naties medege deeld dat Bonn alle faciliteiten zou ver lenen om het voorgestelde onderzoek naar de mogelijkheid van verkiezingen te doen plaats hebben. Zaterdag werd eveneens het woord gevoerd door Ernst Reuter, burgemeester van West-Berljjn. De Egyptische regering overweegt de diplomatieke betrekkingen met Groot- Brittannië te verbreken in verband met de „agressie van de Britse troepen in Suez". Dc Egyptische plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, Ibrahim Farag Pasha. maakte dit Zondag bekend en zei. dat het minis terie van Buitenlandse Zaken de kwestie bestudeerde en zijn conclu sies „zo spoedig mogelijk" aan het kabinet zou voorleggen. Het Egypti sche kabinet heeft gisteren tweemaal vergaderd. De tweede zitting was ge wijd aan de „politieke situatie", zei de minister van Binnenlandse Zaken, Fouad Serag El Din. Een Britse militaire woordvoerder heeft intussen gisteren verklaard, dat het werk aan een weg naar de water- zuiverinstallatie te Suez thans voltooid is. Er waren geen incidenten voorgeval len. Het Egyptische ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de Egyptische politic instructie had gekregen zich terug te trekken uit het gebied om botsingen te vermijden. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Financiën heeft Zondagavond bekend gemaakt, dat het ministerie zal verzoeken het zenden van gelden naar communistisch China strafbaar te stellen. Hij verklaarde, dat talrijke in de Ver enigde Staten wonende Chinezen brie ven hadden ontvangen, waarin gevraagd wordt sommen, variërend van 500 tot 10.000 dollar, te storten, om vrijlating van familieleden in communistisch China te verkrijgen. Reeds zou door deze „systematische en goed georgani seerde" campagne vier a vijf millioen dollar naar communistisch China ge zonden zijn, aldus de woordvoerder. De Tempeleers, sedert vele jaren de organisatoren van het carnaval in Maastricht, klagen over de geringe steun van zakenlieden. Hebben die er dan geen voordeel bij? zo vragen zij zich af. De Oppertempeleer heeft het antwoord op die vraag gegeven. Tijdens de carnavalsdagen, zo zegt hij, komen er 120.000 vreemdelingen in Maastricht, onder wie 80.000 Belgen. In die dagen wordt er niet minder dan 370.000 liter bier in Maastricht geschonken. Op grond van deze cij fers hebben de Tempeleers nog eens een beroep gedaan op de medewer king van de Maastrichtse zakenlie den. De politie van Aschaffenburg heeft, aldus meldt TJ.P., aan de hand van een groen wasserij-recu de identiteit kun nen vaststellen van de jeugdige Duitse luchtverstekeling. die in het begin van vorige week bij Schiphol uit een vlieg tuig te pletter is gevallen. De jongeman. Laubmeisters genaamd, was werkzaam in Aschaffenburg, waar hij bij zijn tante inwoonde. Zijn ouders wonen in Berlijn. Maandagmorgen werd zijn verdwijning ontdekt. Volgens de lezing van de politie is hij, waarschijnlijk onder invloed van opwin dende lectuur en detective-films, in <le ruimte van het landingsgestel gekropen van het vliegtuig, dat 's avonds om negen uur van het vliegveld Rheln-Main Dij Frankfurt vertrok. In de divisie „Diponegoro" op Mid- den-Java is een interne zuivering uitge voerd, omdat enkele officieren en een onbekend aantal manschappen naar de „Darul Islam" (Islamietische strijdorga nisatie) zijn overgelopen. Zij behoorden tot bataljon nummer 426, dat in Kudus gelegerd is, en stonden onder leiding van kapitein Soffian. Vrijdag werd Soffian gesommeerd zich te melden. Toen hij hier geen ge volg aan gaf, werd de zuivering ingezet. Kudus wordt thans bewaakt door an dere bataljons en militaire politie. Ook te Salatiga zijn militaire maatregelen genomen. In Semarang zijn militairen geconsigneerd. De nieuw benoemde minister van Bin nenlandse Zaken, prof. dr. D. J. M. Beel. is Zaterdag door H.M. de Koningin be ëdigd. De portefeuille van Binnenlandse Zaken zal Dinsdag aan prof. Beel worden overgedragen, waarna deze onmiddellijk zijn ambtswerk zal aanvaarden. (Van onze luchtvaartmedewerker) Naar wij vernemen is de KLM zeer tevreden met de regeling inzake de toe ristentarieven welke de laatstgehouden IATA-vergadering te Nice tot stand is gekomen. Wat is hier in principe be sloten? Om te beginnen worden de z.g. toe ristentarieven over de Atlantische Oce aan tegen 1 Mei van het volgende jaar van kracht, die aanzienlijk goedkoper zijn dan de standaardtarieven die tot dusver golden. Het toeristentarief Lon denNew York zal dan 270 dollar kos ten, dus slechts weinig meer dan het oorspronkelijke door de Pan American voorgestelde bedrag van 250 dollar. De retourprijs over het zelfde traject be draagt 486 dollar, welk tarief in het z.g, „Off Season" de minder drukke tijd van einji November tot eind Maart wordt gereduceerd tot 417 dollar. Voor een enkele reis geldt deze reductierege ling niet. De genoemde tarieven gelden voor het basistraject LondenNew York, d.w.z. voor een reis AmsterdamNew York komt er nog eens 14 a 20 dollar bij (60 a 80 gulden), afhankelijk van de route die wordt gevlogen. Voor een retourreis wordt over het bovenstaan de bedrag nog 10 pet. reductie gege ven. Deze regeling, die voorlopig één jaar van kracht zal zijn, behoeft nog de goed keuring van de verschillende regerin gen. Dit is echter een formaliteit die. nu de luchtvaartmaatschappijen het onder ling eens zijn geworden, wel zal worden verkregen. Om te beginnen zal de KLM a.s. zo mer tweemaal per week een toeristen- dienst AmsterdamNew York v.v. on derhouden. Neemt dit vervoer erg op, dan zal de toeristendienst tot 4 a 5 maal per week worden uitgebreid. De vlieg tuigen die worden gebruikt zijn ver bouwde Lockheed Constellations met accommodatie voor 60 reizigers. Ver- Advertentie Verwachting tot Dinsdagavond: Vanavond en vannacht voorname lijk in het Noorden van het land nog enkele buien. Overigens licht tot half bewolkt en droog weer. Van nacht en morgenochtend op vele plaatsen in het binnenland lichte vorst. Morgenmiddag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. Aanvankelijk krachtige tot matige wind tussen West en Noord, later zwakke tot matige veranderlijke win<L Zon: 8.37—16.29 Maan: 14.39—7.03 moedelijk zal er slechts één stewardess of steward dienst doen. Wat de maaltij den betreft, hiervoor is nog niets vast gesteld. De mogelijkheid bestaat dat de reizigers hiervoor apart moeten beta len. Naast de toeristendienst zal de KLM nog 5-maal per week een standaard dienst onderhouden waarvoor de tot nog toe gebruikelijke tarieven gelden ev waarbij de reizigers ook het normale comfort geboden wordt. Daarenboven zullen in de toekomst twee zg. „Cosmo- politandiensten" per week worden on derhouden waarvoor per vlucht 25 dol lar extra verschuldigd is. De inzittenden genieten hier een bijzondere verzorging. Hiermede is dus een 3-klassen sy steem voor het luchtvervoer een feit geworden. Aan de ene kant jammer, aan de andere kant noodzakelijk. De KLM verwacht n.L dat ondanks de goedkopere vervoersmogelijkheid. het aanbod voor het standaardvervoer niet zal verminderen. Met andere woorden men verwacht een extra vervoersaan bod dat onder de tot nu toe geldende omstandigheden niet zou zijn verkregen. Ook van belang is dat de hier genoem de differentatie van het luchtvervoer niet beperkt zal blijven tot het traject AmsterdamNew York. In de toekomst zal ook voor andere diensten een derge lijke regeling worden ingevoerd. In dit verband is het interessant te vernemen dat de Air-France wat betreft haar trajecten op Noord-Afrika reeds een dergelijke regeling heeft getroffen. Uit een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek betreffende „verzorging van bejaarden in tehuizen naar de toestand op 1 October 1950" blijkt, dat ruim 36.000 personen, van wie 29.500 van 65 jaar en ouder, in deze tehuizen worden verzorgd. Bijna de helft van hen verblijft in R.K. inrich tingen. Ongeveer 3000 personen zijn voortdurend bedlegerig; het aantal min of meer hulpbehoevenden bedraagt 10.000. De Maastrichtse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen de adjunct-secretaris van de Volkscrediet- bank te Heerlen, G. B. uit Heerlen, terzake van verduistering van gel den ten nadele van deze instelling tot een totaal bedrag van 12.000. Deze zaak heeft nogal wat opschudding veroor zaakt, omdat deze gelden bestemd waren tot het doen van uitbetalingen wegens vergoedingen en onkosten van spelers van de RKVV Heerlen. De rechtbank veroordeelde B. in ver band met de verduisteringen tot zes maanden gevangenisstraf. De eis was acht maanden geweest. Bovendien kreeg hij wegens medeplichtigheid aan vals heid in geschrifte een boete van 90.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1