B. en W. treft geen enkele blaam voor het ongeval bij Rids Voor H.O.Y. veel waardering en subsidie van f 80.000 Stille Armen Autobussen door smalle D uinlustpark weg torna I?atura DEKENS J.TH. KORT (3 Vuilnisemmer kost tien gulden M. OOUWMA ZOON FORMA MTIIRA HEROPENT POLEN Hoe spelen de R.K. clubs? Zeil|opi>ersj U 35.75 53.5» 27.50 35." DONDERDAG 13 DECEMBER 1951 PAGINA 2 met bijpassende SKIBROEKEN voor jongens en meisjes Joppers v.a. 16.75 Skibroeken v.a. 15.— Burgerlijke Stand Subsidie H.O.V Het ongeval bij Rids Koude dagenstille armoe Haarlems sanatorium-geval HOOFDREDACTEUR VRIJGESPROKEN Geen spreekuur Amsterdam - den Haag op 2V2 liter benzine. SANTPOORT IJSBAAN MAANDAG ONDER WATER Gecostumeerd ijsfeest op program Een jaar voor diefstal Ernstige aanrijding HEEMSTEDE Stroom van Kienavonden Kerstmiddag ouden van dagen Kerstverlichting Gen. Cronjéstraat en Julianapark DAMMEN Weekoverzicht District Kennèmerland BILJARTEN Winkeldieveggen in Haarlem aangehouden HOTEL-RESTAURANT Jo Juda en George van Renesse Jan Muller bij de K.R.O. Uitspraak inzake landmijn- affaire Verdeelde markt Beurs van Amsterdam - - - York Tehuis voor bejaarden te Zandvoort Complex van 1.800.000 Circuit-directeuren te Parijs Zandvoort met ere in de rij Bezwaren tegen bouw van autoboxen Ongeval Hoogovens INDISCH RESTAURANT MEDAN rr rr SCHEEPVAARTBER1CHTÏN Rustig en met een vriendelijk knikje verliet gistermiddag het ene raadslid na het andere de Haarlemse raadsvergadering, zodat bijna de helft van de vroede vaderen afwezig was. toen de voorzitter de bevrijdende laatste hamerslag gaf. Intussen echter had de klok van de oude Sint Baaf reeds het zevende uur ge slagen. Vijf uren lang zijn er alle mogelijke punten in discussie geweest en om uit de grote hoeveelheid toch maar een greep te doen vermelden wij, dat de uniforme vuilnisemmer definitief de strijd in Haarlem heeft gewonnen, dat de verordening inzake haven- en kadegeld te grote obstakels op haar weg ont moette en dat de subsidie aan de H.O.V. ook ditmaal met gulle hand werd ge geven. Naar aanleiding van een zestal vragen werd de raad nader ingelicht om trent de gang van zaken in en rond de Chemische Fabriek Rids. Om dan met de vuilnisemmers te be ginnen. Deze zullen in den vervolge tien gulden gaan kosten en worden eigendom van de koper. Deze gelegen heid werd meteen aangegrepen om de moeilijke wijzigingen van de algemene politie-verordening aan de orde te stel len en die van de bepalingen voor de reinigingsdienst. Mevr. SCHELTEMA (V.V.D.) betoogde, dat de logica een beetje zoek was. omdat de politie-ver ordening het verbod inhoudt b.v. tak ken naast de vuilnisemmer op straat te deponeren, terwijl de bepalingen van de reiniging daar geen bezwaar inzien, mits die takken maar behoorlijk samen gebundeld zijn. DeheerFIBBE (V.V.D.) kwam er tegenop, dat de eigenaar van de emmer deze bij reparatie in handen moest geven van de reiniging. Dat eou net zp goed door particulieren kunnen geschieden. In die zin werd het eigen domsrecht ook beschermd door de heer VAN VELSEN (K.V.P.) en zijn fractie genoot. de heer KNAPE, ontfermde zich over de mensen, die gebruik maken van een beerput. Hij had liever gezien, dat de prijs voor het ledigen niet zo dras tisch verhoogd werd. De VOORZITTER deed mevr. Schel- tema verstaan, dat een bepaling nu een maal niet waterdicht gemaakt kan worden. Een en ander zal met soepel heid gehandhaafd moeten worden. Wet houder HAPPé diende de heer Knape van antwoord met op te merken, dat de beerputten vaak slechts éénmaal per jaar worden geleegd en dat de gevraag de prijs nauwelijks de kosten dekt. De heren Van Velsen en'Fibbe moesten vernemen, dat de reparatie „uniform" moest geschieden, omdat de emmers wellicht ongeschikt werden voor de vuilniswagen. De heer GOEDEE had tevoren reeds betreurd, dat het ledigen van de zgn. faecaliën-tonnen in prijs zo weinig gestegen was. Een fikse ver hoging zou volgens hem beter geweest zijn. omdat de eigenaars dan misschien hun huizen een betere outillage zouden geven. De wethouder verklaarde ech ter, dat zulks niet juist zou zijn. omdat die tonnen alleen nog maar aanwezig zijn in huizen, die reeds lang opgeruimd hadden moeten worden. De heer SCHIPPERS (K.V.P.) maak te er bezwaar tegen dat het afhaken van vuilnis afhankelijk gesteld wordt van de „beschikbare middelen", want hier zou sprake kunnen worden van een zekere willekeur. Hij diende dan ook een amendement in. om deze term te schrappen, maar trok dat later in, om de toezegging, dat ook hier de nodige soe pelheid betracht zou worden. De heren Fibbe en Van Velsen waren echter niet tevreden en dienden even eens een amendement in, waardoor in de bepalingen de mogelijkheid aan de eigenaar van de emmer wordt gelaten om reparatie door particulieren te la ten geschieden. De raad ging daarmede accoord alsmede met het voorstel van B. en W. in deze gewijzigde vorm. De heer VAN TURNHOUT (K.V.P.) nam de kermis aan de Parklaan onder handen naar aanleiding van een adres van de bewoners aan deze laan. Spre ker had waardering voor de organisatie van de Haarlemse feesten, maar kon zich volkomen de bzwaren van de Park- laners indenken. In dit verband wees hij ook op de Zaanenlaan. Volgens hem zou het gewenst zijn de kermissen van jaar tot jaar te laten rouleren. Namens de prot.chr. fractie zette de heer SPEK nog eens de bezwaren uiteen van die kant tegen een kermis in het algemeen. Hij kon dat geen onschuldig volksver maak noemen. In deze tijd van sober heid en zuinigheid moet het geld beter besteed worden. Spr. bracht ook de Zondagsrust in het geding en om dan toch een voorstel te doen. deed hij de suggestie om de kermis zo gauw mo gelijk naar de Verspronckweg over te brengen. Wethouder GELUK bleek zich nog Advertentie Gen. Cronjéstr. 4244 Haarlem Tel. 15438 altijd op de kermis te kunnen verma ken en hij kon niet begrijpen, waarom een kermis minder verheffend zou zijn. Een vergelijking met vroeger mocht men niet maken. Dat de kermis *s Zon dags na zes uur 's avonds weer wordt opengesteld, had een financiële reden. De exploitanten moeten daarvan profi teren. willen zij nog enig batig saldo boeken. De wethouder ontkende de be zwaren van de Parklaan-bewoners niet en verklaarde, dat getracht zal worden de standmakers geen gebruik te laten maken van microfoon. Het rouleersys teem raadde hij echter ten sterkste af. De raad ging vervolgens accoord met het noodzakelijk verklaren van een dagcursus voor typografen aan de am bachtsschool. benevens een cursus voor banket- en broodbakkers en scheeps- werktuigkundigen. Mej. BOLSIUS (K. V. P.) wilde nog wel weten, of die goedkeuring geen uitbreiding van de school inhield, en zij zou ook niet gaar ne zien, dat de lichamelijke opvoeding in het gedrtng kwam. Wethouder GE LUK kon haar, wat het eerste punt be treft, gerust stellen, maar de lichame lijke opvoeding lag niet zo gemakkelijk, omdat de school geen gymnastieklokaal ter beschikking heeft. Met de voorgestelde wijziging in de tarieven voor haven- en kadegelden vlotte het niet bepaald. Mevr. SCHEL TEMA (V.V.D.) vond het met juist, dat kleine pleziervaartuigen en andere scheepjes beneden de 7 ton bij door vaart moesten betalen. Zij kwam met een indrukwekkend aantal argumenten en vroeg tenslotte aanhouding van het voorstel om met deze groep milder re kening te houden. De heer HENNEVELT (Comm.) kwam met een amandement om voor de woonschepen de oude regeling te handhaven. Dit werd verworpen en wethouder Bakker verklaarde, dat het college wel wat voelde voor de opinie van mevr. Scheltema. Besloten werd dus het voorstel aan te houden. De subsidie voor de H.O.V. ten be drage van f 80.000 kwam er met vlag en wimpel door. De heer SPEK (A.R.) bracht het „alarmerende" be richt ter sprake in een bepaald dag blad, maar was er zeer content mee. dat het eind-tekort gedaald was tot slechts f 10.000. Hij gewaagde van het prachtige artistieke peil, dat de H O.V. onder de bezielende leiding van Toon Verhey bereikt had. Graag wilde hij echter weten, of er iets be kend was van de richtlijnen van het Rijk t.a.v. de subsidie van de H.O.V. en of er iets kon worden medege deeld over de omschakeling tot pro vinciaal orkest. Wethouder GELUK sloot zich volko men aan bij de hulde van de heer Spek en memoreerde bij de verdienste van de dirigent ook het uitstekende werk van de orkestleden, die hun uiterste krachten geven voor een betrekkelijk laag salaris. Op de vragen van de heer Spek kon hij nog geen afdoend ant woord geven. De gevoerde actie in Haarlem heeft goed succes gehad, maar een definitieve oplossing moet er ko men, wil men niet opnieuw in een groot tekort vervallen. De vorming van een provinciaal orkest moet dus niet betekenen, dat de gemeente de last van het Rijk overneemt, maar het Rijk zal moeten blijven subsidiëren. Bij het voorstel het voorschot te ver hogen voor de bouw van woningen aan de Eksterstraat, P. C. Hooftstraat en Veirgierdeweg werd gevraagd, of dat geen huurverhoging zou betekenen. Toen wethouder ANGENENT de verze kering gaf, dat daaromtrent nog een voorstel zal komen, ging men met die verhoging van het voorschot accoord. De heer VAN EYCK (K.V.P) had bezwaar tegen het terugnemen van de eis tot onteigening van een perceel aan de Amsterdamsevaart. De heer GOE DEE (Arb.) evenzo en men achtte het beter eerst het vonnis van de rechter af te wachten. Wethouder ANGENENT verklaarde, dat het terugnemen van de eis geschiedde op advies van de juri disch adviseur en na ampele bespre kingen werd het voorstel van B. en W. met 20 tegen 14 stemmen aangenomen. De VOORZITTER kon kort zijn met zjjn verklaring in verband met het on geval bij de Chemische Fabriek Rids. Het bedrijf beschikte niet over een ver gunning krachtens de Hinderwet. De aanvraag was wel ingediend, maar na de samenstelling van een concept-ver gunning werd deze geweigerd door de Rijksinspectie voor de Arbeid. De po gingen werden niet opgegeven, maar deze ondervonden bij uitwerking stag natie. B. en W. treft echter geen blaam, omdat de bepalingen van de poli tie-verordening hier niet aan bod ko men. Het bedrijf is nu eenmaal aan deze verordening onttrokken, waar het valt onder de Hinderwet. B. en W. kon den en kunnen hier dus geen maat regelen nemen. De voorzitter wees er verder op, dat een onderzoek wel bewezen had. dat bij alle beveiliging een ongeluk zoals nu was geschied, niet vermeden kan wor den. Wat de kwade dampen en gassen betreft, kon hij mededelen, dat van des kundige zijde verzekerd was, dat die wel onaangename maar geen nadelige gevolgen hebben. De communisten hadden nog twee an dere punten, waarover zij vragen wil den stellen. Voor een punt gaf de raad geen verlof tot behandelen en het an dere werd verworpen. Alle overige agenda-punten werden conform het voorstel van B. en W. aan genomen. Vermelden wij dan tot slot, dat de kwestie van de Liebrug met de meest bekwame spoed zal worden af gewikkeld. Aan het eind van de vergadering wenste de voorzitter de leden een Zalig Kerstfeest en in het bijzonder wenste hij mevrouw Kerkhoff en de heren v. d. Veldt en Prikkel een spoedig herstel toe. Het gaat ditmaal bij de Kerstactie voor de Stille Armen niet alleen om het verstrekken van voedsel of kleding, met behulp van een gave in contanten. Er is een nieuwe, zeer belangrijke en ook zeer ernstige factor bijgekomen: die van de verwarming. De kolen zijn zó duur, dat in meer gezinnen dan u denkt, kou geleden wordt. De paar da gen vorst, hebben het bewijs geleverd, dat dringende hulp nodig is in de ge zinnen of voor de ouden van dagen (vele gepensionneerden niet te verge ten), die met een minimum inkomen of daar beneden hebben te kampen. Wij moeten er dan ook niet aan denken, dat een lange, strenge vorstperiode mo gelijk is. Mogen wij daarom nog eens uw spe ciale aandacht voor de actie Stille Ar men vragen? Alle giften zijn welkom! U kunt uw gave bezorgen op ons bu reau Smedestraat 5 of gireren op no. 143480 t.n.v. Nieuwe Haarlemsche Cou rant met vermelding op de strook „Voor de Stille Armen". Wacht met uw giro geen dag langer dan nodig is, opdat vóór de Kerstdagen zoveel mogelijk mensen geholpen kunnen worden. Op ons bureau zijn de volgende gif ten binnen gekomen: J. A. V. te Over- veen f 2.50. N. N. f 1, A. T. f 2.50, A. H. f 2.50, J. v. d. P. f 25. A. K. E. f 5, H. J. R. te Heemstede f 25, N. N. f 3 J. A. S. f 2.50, N. N. f 25, H. F. T. f 5, N. N. f 10, P. G. Haarlemmermeer f 5, N. N. f 2.50. De Haarlemse Rechtbank heeft heden morgen de hoofdredacteur van de Nieuwe Haarlemsche Courant, drs. H. W. M. v. R., die veertien dagen geleden terecht moest staan wegens smaad, vrijgespro ken. Het betrof hier het bekende ingezon den stuk over een sanatorium-geval, waarin diverse instanties gehekeld wer den. De directeur van het Haarlemse consultatie-bureau voor t.b.c.-bestrij- ding, dokter v. S.. voelde zich door dit stuk beledigd en diende een aanklacht in. De Officier van Justitie eiste een boete van f 300.maar de rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewe zen, in het bijzonder de opzet om dokter v. S. te beledigen en concludeerde tot vrijspraak. De agent B, die de feiten bekend maakte, werd veroordeeld tot een. boete van f 75.en 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De eis was f75.boete en drie maanden voorwaardelijk met dezelfde proeftijd. De burgemeester van Haarlem zal Vrijdag 14 en 21 December geen spreek uur houden. Advertentie ImporteurJ. Leonard Lang STADHOUDERSKADE IIAMSTERDAM TEL. 271OO Sedert de N.Z.H. met zijn autobussen voor lijn 3 ook gebruik maakt van de Duinlustparkweg, is de verkeersveilig heid er in die straat niet op verbeterd. Dit is geen onvriendelijkheid aan het adres van de bus-chauffeurs, want die kunnen er ook niets aan veranderen. De weg deugt niet om in een autobus route opgenomen te worden, want als er een wagen van normale afmetingen geparkeerd staat of de bus moet een tegenligger passeren, dan blijft er voor de brede autobus weinig anders over dan het trottoir ter plaatse tot rijweg te promoveren. Deze situatie maakt de straat uiter mate gevaarlijk voor spelende kinderen, die toch ook recht hebben op de bui tenlucht, maar voor wie het trottoir al evenmin een veilige speelplaats is als Gedurende enige weken is door Open bare Werken hard gewerkt aan de grondige verbetering van de ijsbaan aan de Kleverlaan. Het terrein is geheel geëgaliseerd en door het opwerpen van dijkjes is een prachtige lange baan ontstaan voor de hardrijders. Het gedeelte voor de kunst en schoonrijders is op dezelfde wijze GEBOREN: M LettinckSta verman, j geheel van de rest van de baan geschei- WlKfpn 7' R GPP. /-I r~\ ic aan rtnr\ Of>l f O orfirPCPrvoorfl z; J. C. SchippersWusten. z; R. Gee- versVerhagen, z; P. BrinkmanDisco, 2 zoons; A. S. ZweiphennigSmit, d; R. BorstBlaauwbroek, d: F. C. Baron de SmethOtt. d. ONDERTROUWD 12 Dec.: P. A. van Soest en M. L. C B. Drukker. L. A. Polfliet en J. van Berkel. C. H. M. Raps en P. C. M Campfens; G. van Kordelaar en J. Schneider: J. H. M. Middeldorp en H. C. Treffers, G. Schutte en G. G. T Ehrhardt. J. M. Verrijzer en J. B Derkx; J. Timmer man en J. Wesselius. C. H. Melchers en J A. Hendriks, W. P. H de Veer en G. H van Baaren GEHUWD 12 Dec.: G. G A. Santber gen en S. A. Bulters. D. C. Smit en C, H. Huizing, W J. J. Hommes en P. P. Woerde. G. Post en J. J. Koene, M v. d. Wijk en J. L. van Di.ik, T. Apeldoorn en H de Vo«. C. H. Dirks en H. D. M. Nij" boer, A. M. Franssen en M. J. H. Ipen- burg, H. J. Sibbelee en A. H van Rig- teren. J. T. H. A. Meijer en W. van Rig- Wolde, M. Cohen en R M. Weber. J. Walker en W. van Dansik. N. Bakkum en A T. de Niis. A. van Velzen en H. Venings, J Slijkhuis en G. T. Paans. E. Zuurdeeg en J. C Kok. OVERLEDEN: H. Eggerding, 21 jaar, Diepenbrockstraat; J B. van Putten Hellendoorn. 67 j.. Voorhoutstraat; H. J. Stevenhaagen. 52 j.. Schermerstraat; N. van der AarDekker, 54 j., Kampér- laan. den. Ook is een gedeelte gereserveerd voor het beoefenen van ijshockey, ter wijl de kinderbaan gelegenheid biedt tot rustig en veilig rijden voor de klein tjes. Voorts is de verlichting belangrijk verbeterd, zodat de ijssport-enthousias- ten de komende winter op een goedge- outilleerde ijsbaan hun hart kunnen op halen. Maandag a s. zijn de' werkzaam heden zover gevorderd, dat de baan onder water kan worden gezet. De Commissie voor de ijsbaan heeft grote plannen om te komen tot het or ganiseren van wedstrijden, terwijl overwogen wordt een gecostumeerd ijsfeest te houden. De voorverkoop van abonnementskaarten sluit op Zaterdag 15 December. Twee jaar met aftrek en terbeschik kingstelling van de regering, luidde veertien dagen geleden de eis van de officier van Justitie tegen de 22-jarige Haarlemse magazijnbediende E v. L.. die beschuldigd werd van diefstal van twee auto's, twee bromfietsen en een motorrijwiel. Vanmorgen werd hij veroordeeld tot een jaar" onvoorwaardelijk en terbe schikkingstelling van de regering. De diefstal van de twee auto's achtte de rechtbank niet bewezen. de rijweg. Ook de oudere voetgangers moeten voortdurend het verkeer op de middenweg in de gaten houden en ten slotte zijn de trottoirs niet berekend op zulke zware gebruikers als autobussen plegen te zijn. De bewoners van de Duinlustpark weg zijn er dan ook helemaal niet op gecharmeerd, dat hun straat tot de „uit verkorenen" voor de autobus-route be hoort. Via de V.V-V. „Santpoorts Bloei" is de N.Z.H. verzocht de route zodanig te verleggen, dat de Duinlustparkweg er buiten komt te vallen. Er is zelfs voorgesteld er een ringlijn Haarlem Santpoort van te maken, binnendoor heen, buitenom terug. Hel antwoord was kort maar krachtig en hield een volledige afwijzing in. Nu dient hierbij niet uit het oog ver loren te worden, dat ook de N.Z.H. aan bepaalde voorwaarden gebonden is, zodat het niet steeds kan doen, wat het graag zou willen. En aan de andere kant zijn ook de bewoners van de Duinlustparkweg niet voor iedere op lossing te vinden, want toen wij gek scherend aan een van hen voorstelden een parkeerverbod aan te vragen, was er direct bezwaar, want dan zou hij zelf naar de hoek van de straat moeten lopen om van zijn wagen gebruik te maken. Er zijn dus aan dit probleem vele kanten, die het geen van alle gemak kelijk maken om tot een bevredigende oplossing te komen. venzi; de N.Z.H, alsnog een mogelijkheid weei te vinden om het traject te verleggen. Het moet de N.Z H, toch ook wat waard zijn zo min mogelijk mensen in gevaar te brengen, zeker wanneer deze mensen voor het merendeel onbezorgd spelen de kinderen zijn. Op de hoek WüstelaanHoofdstraat te Santpoort verleende de uit de Wüstelaan komende 61-jarige wielrijdster T. K.S. geen voorrang aan een op de Hoofdstraat in de richting Haarlem rijdende perso nenauto, waarvan de bestuurder boven dien door het zonlicht verblind werd. De wielrijdster brak haar linkerboven arm, kreeg verwondingen aan onderarm en beide benen, alsmede een hersen schudding. Zij is naar het Antonius-zie- kenhuis in IJmuiden-Oost overgebracht. Haar rijwiel werd vernield en ook de auto kreeg enige deuken. Zowel de Centrumwinkeliers als de leden van de Kath. Middenstand gaan zich hedenavond vermaken met kienen; de eerste in restaurant „Boekenrode" de tweede in het Parochiehuis aan de Acn- terweg. Voorts houdt HBC Maandag avond in het RK Verenigingsgebouw een grote kienavond en Woensdagavond 19 December organiseert de Jeugdraad van de parochie O. L. Vr. Hemelvaart een grote kienavond in het parochiehuis. De U.V.V., afdeling Haarlem, Bloe- mendaal en Heemstede, geeft Woens- dag 19 December om 2 uur een Kerst- middag voor ruim 1000 ouden van da gen in het Concertgebouw. Burgemeester Cremers zal Vrijdag middag a.s. om vijf uur de Kerstver lichting ontsteken, die is aangebracht in de Gen. Cronjéstraat en het Juliana park. Voor de 1ste klas luiden de uitslagen van de afgelopen weck: HDC IIVKD 10—10; Stabiel—BDC I 5—15. Door deze overwinning is Beverwijk I kampioen en kan proberen om de, enige jaren ge leden verloren plaats in de hoofdklasse weer terug te winnen. De reserve's van Beverwijk deden het in dezelfde afde ling minder goed; zij staan althans op de onderste plaats en zullen tot het sPe" len van degradatiewedstrijden gedoemd zijn. Voor de 2de klas won Hoofddorp met 13—7 van HDC III en luidt de stand nu: DOS 7 6 0 1 12 91—47 DCY II 7 5 1 1 11 78—J? VKD II 5xx 5 0 0 10 64—3o 't Noorden 8 4 1 3 9 84 16 St. Bavo II 6x 4 0 2 8 68—50 Sportief 5x 4 0 1 6 60—40 Hoofddorp 7x 3 0 4 6 66 4 St. Thomas 6 2 1 3 5 63—o7 Cruquius 8 1 2 5 4 69—91 HDC III 8 2 0 6 4 62—98 BDC III 7 1 1 5 3 47—93 Halfweg II 8 0 2 6 2 66—94 Zoals men ziet heeft DOS de leiding doch wordt ernstig bedreigd door DCY II en wat zullen de afgebroken wedstrij den van VKD II brengen? De programma's voor deze week ver melden: lste klas: BDC I—Halfweg en BDC II —VKD. 2de klas: HDC III—BDC III; 't Noor denHoofddorp; Halfweg IIDCY II; St. Bavo II—St. Thomas; Cruquius— Sportief en DOS—VKD II. Vooral deze laatste wedstrijd is van het grootste be lang. kan zelfs van beslissende beteke nis. zijn. 3de kias: St. Thomas II—VKD III en Hillegom IISportief II. Hof van Holland speelde Woensdag avond het tweede gedeelte tegen „Scheiwijck" uit Beverwijk. De uitslagen waren: Van Rongen Sakkens Hoenderdos Van Noordt Nobels Noordman Scholten Sakkens v. d. Hoek Noordman Advertentie Dam Baar Eindstand 159. 310 310 34 41 9.11 220 166 34 48 4.88 60 49 45 4 1.08 90 90 45 15 2.~- 250 250 23 52 10-86 315 149 23 24 6.47 230 230 24 37 9.58 220 121 24 28 5.04 250 150 31 21 4.83 315 315 31 51 10.16 50 43 36 6 1.19 85 85 36 12 2.36 GEHEEL VDIJ LIGGEN UW TENEN INDE SmmKuuM SOC&ffM na algehele UITBREIDING, op ZATERDAG 15 December, 9 uur. In Haarlem de enige gespecialiseerde zaak voor moeilijke voeten. Wetenschappelijke Voet-Vêrzorgtng. Toepassing van Dr. SCHOLL's steunzolen en praeparaten. Forma Natura weet.... raad, Als U géén raad meer weet. Fa J. HUIZING KRUISWEG 42 - HAARLEM - TEL. 12637 Drie Amsterdamse vrouwen werdén gisteren op heterdaad betrapt door het personeel van een winkel in de Grote Houtstraat, toen zij trachtten een japon te stelen ter waarde van ruim f 100. De recherche heeft de drie dieveggen aan gehouden. De 27-jarige mej. R. van D. pleegde de diefstal en zij werd hier bij geholpen door de 41-jarige mevr. M. S. van R.-D- en de 46-jarige mevr. W. v. d. L.-B. Deze laatste zag kans uit de winkel te vluchten en werd nader hand in Amsterdam aangehouden. De anderen werden ter plaatse door de politie ingerekend. Bij de aanhou ding trof men in een boodschappentas, die de vrouwen in de winkel hadden achtergelaten, een tiental lederen hand schoenen en enige overhemden en py- ama's aan. Eveneens gisteren hield de Haarlemse politie een 36-jarige winkeldievegge aan. mevr. A. v. d. R.-M., die er van verdacht werd in een magazijn aan de Anegang een japon gestolen te hebben. Bij onderzoek bleek zij nog een jon gensbroekje bij zich te hebben. Tevens kwam vast te staan, dat zij acht weken geleden uit dezelfde zaak een kinder jurkje en uit een andere zaak een jon genspakje gestolen had. Advertentie VIERT KERSTMIS IN „POLEN' -«USTtGS SFEER RESERVEERT TIJDIG UW KERSTTAFEL TEL. 30900 ROKIN 14 - AMSTERDAM De violist Jo Juda en de pianist George van Renesse geven Dinsdag 18 December in de kleine zaal van het Concertgebouw een programma, be staande uit werken van Schubert, Brahms en Beethoven, Naar wij vernemen zal Jan Muller met ingang van 1 Januari a.s. aan de amusementsafdeling van de K.R.O. ver bonden worden. Zoals bekend was op deze afdeling nog steeds een plaats vrij na de plotselinge dood van Dico van der Meer. Jan Muller zal o.m. medewerken aan het programma „De klok heit ne gen". In hoeverre het onlangs door Jan Muller gestichte cabaretgezelschap „De bonte lantaarn" in het K.R.O.-program ma zal worden ingeschakeld, maakt no" een punt van overweging uit. Jan Muller blijft cultureel adviseur van de K.A.B. Hij heeft zich voorlopig voor één jaar verbonden. Conform de eis van de Officier van Justitie heeft de Haagse rechtbank de instrumentmaker J. L. D. en de kellner L. G„ beiden uit Den Haag, veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek. D. was werkzaam bij een firma in Den Haag. die een landmijn van bekend principe verder ontwikkelde. Met afge keurde onderdelen bouwde hij een springlandmyn, welke hij met een oude kennis G., aan een vreemde mogend heid probeerde te verkopen. AMSTERDAM, 12 Dec. 1951. Na de vrij scherpe koersdaling van gisteren was het verloop op de aan delenmarkt vandaag min of meer on regelmatig, Aand. Aku en Unilever hebben zich van de geleden koersver liezen gedeeltelijk kunnen herstellen. Tijdens het beursuur gaven deze fond sen koersverbeteringen van resp. 114 en 3 punten te zien. Op de lokale markt gaven aand. Ned. Ford een opmerkelijke koersverbete- ring van acht punten te zien. De staatsfondsenmarkt bleef prijshoudend Olies, die gisteren goed weerstand hadden geboden, moesten vandaag circa anderhalf procent prijsgeven. Unilever en A.K.U. sloten op nagenoeg het hoog ste punt van de dag, terwijl Philips een verbetering van een procent te zien gaf. (Nlct-Offlclélc Koenen) 3 V4 Neder! 1946 üi pCt. Ned. 1950 '1-3'/, Nederland 1947 i Ned. «2-64 oeliae Inschr. Grtbk. '48 3 pCt Ned Handel MD eert A.K.U, Van Berkela Patent Calve-DeUt eert. Van Gelder Kon. Hoogovens eert miever eert Unilever uwe. Neo. Kabel Philips Philips uwe. Kon Petroieum Amsterdam tiubbej Holi. Amerika Lom Kon N. Stoom b. Mij Meet. Scheepv Unie b.V.A. deb Mil» eert. Nieuwe Aku Anaconda Coppei Bethlehem SteeJ Jhryeier Corp Jenerai Electric General Motors riuason Motors Kennecoti Coppei Montgomery Ware North American Co Radio Corp Republic Steel Shell OU Southern Pacific southern Railway tidewater U.S. Steel Vorig Opening slot. 13/12 84*4 84 &i 87% 86' 2 36', 140 >2 157 158 97% 112 158 14 5'i 177 «4 176 173 U 172 213 167 16244 161-2 283 >2 283 90% 93 179 124'2 138% 137 9674 98'2 71'% 72% 153 11/12 12/12 49 H 49% 50'4 50% 69% 09% 57% 55 51% 51% 12% 12% 87 80% 69 68% 18% 18% 23% 23% 41»4 41% 65'2 66% 60 60% SO7/ 50% 42% 43 39% 40 De Nederlandse centrale voor huis vesting van bejaarden te Amsterdam, heeft het voornemen, het gebrek aan onderdak voor bejaarden op grootse wijze tot oplossing te brengen. Zij wil in Nederland op ongeveer vijftig plaat sen complexen voor bejaarden stichten, welke zowel een aantal vrijstaande wo ningen omvatten als een gebouw waar bejaarden in pension kunnen gaan en verpleging genieten De plannen worden uitgewerkt door de architecten Van Tijen en Maaskant te Rotterdam. De eerste gemeente, waarmede de stich ting in overleg is getreden, is Zand voort. Het tehuis voor bejaarden wil men daar bouwen op een terrein tussen de Zandvoortselaan en de trambaan, ongeveer op de plaats waar de ver lengde dr, Gerkestraat begint .De bouw zal plaats vinden met steun ingevolge de woningwet. Het complex, dat plaats biedt aan 287 personen (inclusief 30 leden van het personeel) en voorzien is van lift en centrale verwarming, zal in totaal rond f 1.800.000 kosten. Men vraagt aan de gemeente Zandvoort, dat zij de rente en aflossing van de te sluiten geldlening garandeert. Hierover worden nog on derhandelingen gevoerd, omdat de ge meente gezien de omvang van de aan te gane verplichting bijzondere belangstelling heeft voor de wijze van exploitatie van het tehuis. Op 7, 8 en 9 December werd onder voorzitterschap van de heer Hugen- holtz, directeur van het Circuit van Zandvoort, te Parijs een conferentie van circuitdirecteuren uit West-Europa ge houden. Een twaalftal directeuren uit Frankrijk, Engeland, Italië, Duitsland, België en Nederland woonde deze eer ste conferentie bij. Een aantal gemeen schappelijke problemen werd bespro ken. Een rapport aangaande belangrijke questies die nadere regeling vereisen zal aan de Commission Sportive Inter nationale toegezonden worden. Besloten werd onderling contact te houden. Ook de directeuren van de drie grote natio nale renbanen, Monza, Montlhéry en de Nürburgring woonden de conferentie bij. Op 9 December werd een bezoek aan het autodrome van Montlhéry ge bracht waar door de deelnemers pro blemen ter plaatse besproken werden. Met een korte nabespreking op 10 De cember eindigde de conferentie. De Au tomobile Club de France had een ha- rer zalen in het clubgebouw aan de Place de la Concorde ter beschikking gesteld. De conferentie heeft geheel aan het gestelde doel beantwoord en zal. er zeker toe bijdragen dat overal waar ra ces gehouden worden, bepaalde mini mum veiligheidseisen gesteld zullen worden. Ter conferentie is wel geble ken, dat het Circuit van Zandvoort op alle punten van bespreking een verge lijking met andere circuits glansrijk kon doorstaan. In een partiële wijziging in het uit breidingsplan van Zandvoort is gepro jecteerd de bouw van een twintigtal auto-boxen op een binnenterrein tussen de Wilhelminaweg, de van Stolbergweg en de Emmaweg. De bewoners van deze straten hebben bij de gemeenteraad be zwaren ingediend tegen dit plan. Zij wijzen op de nauwe toegang tot dit ter rein, welke ongeschikt is voor het pas seren van auto's, terwijl bovendien de openbare weg ter plaatse smal is. Zij vrezen voorts hinderlijk lawaai en ver storing van de nachtrust, acht vb noord castricum Advertentie ZUTVER WOLLEN DEKENS 1-pers. f 44.50, 39.50, 2-pers PRIMA GEWATTEERDE DEKENS 1-pers. 32.50, 28.50 2-pers. f 42.50, 36.75, HAARLEM, HEEMSTEDE, ZANDVOORT Terwijl de arbeider H. Weber uit IJmuiden, werkzaam bij Boele en Van Eesteren op het Breedbandterrein. ko mende van de Mekogweg, de hoofdweg van Hoogovens wilde oversteken, en geen voorrang aan een auto verleende, werd hij tegen de gre id gesmakt. Met verwondingen aan gezicht en handen werd hij in het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. op Zondag 16 December Terrasvogeis— Vitesse DCG—Velsen WSVWijk aan Zee WFC—DEM Archipel—TYBB HBCExcelsior Purmerend—ADO DSSLijnden THBConcordia LisseASC Inzendingen tot Zaterdagochtend ne gen uur op open briefkaart aan de sportredactie van de Nieuwe Haarlesi- sche Courant. Smedestraat 5, Haarlem. Over de prijsvraag wordt niet g«c»r- respondeerd. Binnengekomen klachten worden onderzocht en zo nodig gerec tificeerd. Meent men, dat de thuisclub wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoeken de club is 2, gelijk spel is 3. Voor iedere goede oplossing wordt één punt toege kend. BIOSCOPEN: Rembrandt: Captain Horatio Hornblower (14 J 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Song of the Islands (18 j.), 2, 4 15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Het vonnis is geveld (18 j.). 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. City: We gaan naar Parijs (a. 1.). 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: De Robin Hood van Texas (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 uur. Donderdag 13 December Concertgebouw: Piano-avond door Nic. Orloff, 8 uur. Gebouw Sint Bavo, Smedestraat: Film voorstelling „Ninotchka" (H.K.G.), 8 uur. Advertentie JANSWEG 20 - 100 M. van Station Telefoon 17.630 Toebereiding: en bediening- uitsluitend Indisch Desgew. ook aan huis te bezorgen. ARUNDO 1820 le Rott. verw. ALDABI p. 12 Madeira n. Antw. ALMDIJK 12 te Havanna. AVERDIJK 13 te Rott. ARNEDIJK p 13 Landsend n. Havre. AARDIJK p. 13 Azoren n. New Orleans. ALETTA 12 v. Telokanson n. Singapore. ALNATI p. 13 Kp. St. Vine. n. Rio Jan. AMSTELKERK p. 12 Madeira n. W. Afrika. AMSTELPARK p, 12 Nantucket n. Philad. ANNENKERK 13 nog rede Adelaide. ARENDSDIJK p. 13 Cp. Hatteras n. Trinid. ALTAIR 13 v. S. Frisco n. Rio Grande. AMSTELVAART p. 12 Bermuda n. Ned. ARIADNE 13 te Hamburg. AKKRUMDIJK 13 te Khorramshar. AMSTELSTAD 12 te New Orleans. BRITSUM 15 te Rott. verw. BOISSEVAIN 11 v. Beira n. Japan BREDA 13 te Mollendo. BALI 1Q te New Orleans. BLITAR 10 te Surabaja. BOSCHFONTEIN 13 te Zanzibar. BILLITON p. 12 Khorya Morya n. Perz. G. BRITSUM p. 13 Landsend n. Ned. BAUD 12 v. Makassar n. Ambon. BOSCHFONTEIN 12 op Tanganika. CORYDA p. 13 Bermudas n. Savannah. CORDIAS 13 te Rott. CERAM 13 te Madras. CRONENBURGH 11 v. Gyon n. Bilbao. CHAMA p. 13 Kp. St. Vine. n. Rott. DALÉRDIJK p. 12 Cookecf-eil. n. Rott. DRENTE 13 v. Oslo n. Stavanger. DELFT p. 13 Azoren n. Amst. DUIVEDIJK 13 te Gravesend. DIEMERDIJK 12 te S. Francisco. ENA p. 13 S. Miguel n. Curagao. ERINNA p. 12 Kalampuman-eil n Pladiu. ENGGANO p. 13 Perim n. Suez ETREMA 12 v. Thames n. Saltend. FELIPES 13 te Bangkok. FRIESLAND KRL p. 13 Siberut-eil. n. Aden GOOILAND 13 v. Madeira n. Amst. GROOTEKERK p. 12 Ouessant 13 te Antw- HECUBA 13 te Hamburg. HECTOR p. 13 Liss. n. Oran. HAARLEM p. 13 Dover n. Barbados. IRIS 12 te Gothenburg. JAGERSFONTEIN p. 13 Cp. Palmas n. Amst. JAPARA 13 v. Pt. Said n. Rott. KEDOE p. 13 Kp. St. Vine. n. Surabaja. KOTA AGOENG p. 13 Pt. Sudan n. Suez. KOTA GEDE p. 12 Kp. Comorin n. Pt. Sud. LAERTES p. 12 Pt. Sudan n. Amst. LOENERKERK 13 te Antw. LAURENSKERK 13 te Antw. LEOPOLDSKERK 12 v. Alex. n. Genua LEKKERKERK 13 v. Pt. Said n. Rott. LEUVEKERK p. 13 Kp St. Vine. n. Basra*. LOENERKERK 12 te Antw. LOOSDR. p. 12 Kp. Guardafui n. Colombo. LEKKERKERK 13 te Suez. LA WAK 9 v. Seattle n. Calc. LOPPERSUM 12 te Rott. LINDEKERK 13 te Rott. MIRZA p. 12 Lor. Marques n. Mena el Ahl*. MAAS p. 13 Finisterre n. Rott. MARKELO p. 13 Finisterre n„ Dakar. MURENA 13 te Genua. MADOERA 8 te Seattle. MACUBA p. 13 Liss. n. Fahaheel. MACOMA p. 13 Luzon n. Miri. MALEA 12 te Yokohama. MURENA 12 v. Berre n. Genua. MAAS p. 13 Finisterre n. Rott. J^APIA 12 v. Poncficherry n. Clombo. MARIS A p. 13 Recife n. Curagao. MENTOR 12 v. Tunis n. Burriana. MUIDERKERK 12 t.e Antw. MIDAS 12 v. Palermo n. Gibr. MURENA 13 te Genua. NIOBE 12 te Kotka. NIGERSTROOM p. 13 Ouessant n. Antw. ORANJEFONTEIN 13 v. Hamburg n. Antw. ORANJE 13 te Amst. ORION 12 v. Malta n. Alex. ORANJESTAD 14 te Madeira verw. PR. MAURITS p. 13 Kp. St. Vine. n. Rott. PHRONTIS 12 v. Banjuwangi n. Aden POLYDORUS 13 te Marseille. PRINSENGR. 12 v. Hamina n. Amst. PR. WILLEM III p. 13 Scilly n. Rott. PYGMALION 13 te Bachaquero. ROEPAT 13 v. Safaga n. Aden. PR. FR. HENDRIK 13 te Havre. ROSSUM p. 13 Ouessant n. Casablanca. ROEBIAH p. 13 Minicoy n. Amst. RUYS 12 v. Hongkong n. Yokohama. ROEBIAH p. 13 Minicoy n. Amst. REYNIERSZ. 12 v. Buleleng n. Surabafat- RIJN KERK 13 te Karachi. SCHERPENDR. p. 13 Landsend n. Sidon. SLAMAT 13 te Surabaja. SAROENA 12 v. Singapore n. Hongkong. SARPEDON 13 te Mackenzie. SILINDOENG p. 12 Banka n. Surabaja. ST. DORDR. p. 13 Kp. Roca n. Palermo. ST. MAASTR. p. 13 Burlings n. Genua. ST. SCHIEDAM p. 13 Dover, 14 te Vlaard. ST. VLAARD. p. 12 Esbjerg n. Narvik. ST. LEIDEN 12 v. Rott. n. St. .John. SAPAROEA 13 te Amst. SALLAND p. 13 Las Palmas n. B. Aires. SAMARINDA 13 te Palembang. ST. LEIDEN 12 v. Rott. n. St. John. TEIRESIAS.p. 13 Gibr. n. Amst. TOSARI p. 13 Azoren n. Beyrouth. THESEUS 13 v. Amst. n. Tanger. TROMPENBERG 13 te Antw. TJIPANAS 13 te Port Elizabeth. TASMAN 12 v. Singapore n. Hongkong TJITJALENKA 10 v. Hongk. n. Makassar. TRITON 10 te New York. TARAKAN p. 15 Minicoy n. New York- TROMPENBERG 13 te Amst. TABIAN p 12 Ouessant 13 Dover 14 te Am»- TJIWANGI 12 v. Singapore n. Hongkong- TERO p 12 Cp. S. Roque n. Cuba. WM. RUYS 13 te Djak. WAINGAPOE 12 v. Singapore n. Surabaja- WATERMAN p. 13 Adelaide n. Sydney. ZUIDERKRUIS p. 13 Sierra Leone n. -- ZIJPENBERG p. 13 Cp. S. Sebastian n. S»*- Am»*-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2