Algemene bijval voor Flower Festival Weihnachts-Oratorium Minerva-theater in vlot tempo opgebouwd SPORTNIEUWS J. TH. KORT Voorzitter herkozen Onbegrijpelijk. Vertolking Christelijke Oratorium vereniging Nu reeds volgeboekt lot half Februari Hoe spelen de R.K. clubs? Hebt U voor de feestdagen nog iets aan te vallen? EEN KERSTGANS VOOR U Krijgt U logé's? DEZE WEEK - FIJNSTE VLEESWAREN BROEKHOF DINSDAG 18 DECEMBER 1951 PAGINA 2 Vergadering Bloembollencultuur in Haarlem JONGELUI SLOEGEN HUN SLAG in Haarlem, Zandvoort en Santpoort Ned. Kath. Vrouwen** beweging „ONS EIGEN HUIS" Woningen voor spaarzame arbeiders H.O.V .-V rijdagavond- concert BIOSCOOP-SCHOUWBURG IN HEEMSTEDE Burgerlijke Stand BADMINTON DAMMEN Weekoverzicht van District Kennemerland De komende zomer competitie KERSTSTUKJES - LOSSE BLOEMEN en PLANTEN De training in de K.N.Z.B. Biljartcompetitie F.B.H.O. Loop der bevolking STILLE ARMEN Steen door etalageruit van juwelier gegooid Vreemdelingenverkeer en de komende Flora III De Schouwburg met Kerstmis Amsterdamse haalde artike len weg uit Haarl. winkel Politiemotor met zijspnn sloeg over de kop ZAMENHOF-DAG BLOEMEN DAAL Waterstanden DIVANBEDDEN VLQKKENMA TRASSEN KAPOKMATRASSEN divanbedden OPKLAPBEDDEN WOLLEN DEKENS WOLLEN DEKENS GEWATTEERDE DEKENS Nog een enkele kleur zware dubbel «n peau de peche, 125 cm. breed J'"p HAARLEM - HEEMSTEDE - ZANDVOORT Met luide bijval hebben de afgevaar digden ter vergadering van de Alge mene Vereniging voor Bloembollen cultuur, gisteren te Haarlem gehouden, de mededeling ontvangen, dat tussen het hoofdbestuur van de vereniging en dc directie van Flora 1953 en het be stuur van Keukenhof volledige over eenstemming is bereikt om in het jaar 1953 in vertrouwensvolle samenwerking een hoogtepunt te bereiken van propa ganda voor de Nederlandse bloembol lencultuur en -handel en van bezoek van buitenlandse afnemers aan de bei de tentoonstellingen, welke zullen wor den verenigd en zullen samenwerken door van het jaar 1953 een groot In ternational Flower Festival of Holland te maken. De mededeling was overigens de be langrijkste en zonder al te veel moei lijkheden kon de voorzitter de agenda in een betrekkelijk vlot tempo afwer ken. Na zijn openingsrede, welke wij gisteren reeds publiceerden, kregen de gebruikelijke agendapunten zondermeer hun beslag en met algemene stemmen werd jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden tot algemeen voorzitter van de vereniging gekozen. Dat ging gepaard met hartelijke woorden van dank, voor hetgeen in de afgelopen pe riode aan werk was verzet en de voor zitter van zijn kant rekende ook voor de nieuwe periode op een prettige sa menwerking met het hoofdbestuur en de afdelingen. De uitvoerigste discussie ontstond nog rond het voorstel van het hoofd bestuur, waarin de algemene verga dering verzocht gemachtigd te worden bij de volgende vergadering voorstellen in te dienen tot wijziging van de statu ten en het algemeen huishoudelijk re glement, waardoor het voortaan moge lijk wordt om over besluiten van alge mene aard hoofdelijke stemmingen te doen houden in de vergaderingen der afdelingen, waarvan de uitslag ter al gemene vergadering wordt bekend ge maakt. Uit de formulering bleek wel, dat met „besluiten van algemene aard" wanneer U de eerste Rrijs wint met Uw oplossing van de prijsvraag uit ons blad van 14 December. Een vriendelijk verzoek: de ter mijn van inzending sluit 21 Dec. om 5 uur, maar wacht niet tot de laatste dag. Zendt Uw oplossing dus omgaand in. De Administratie Enige tijd geleden ontdekte de opzich ter van het Kostverloren wandelpark te Zandvoort, dat een konijnenhol was dicht gestopt. De man stelde zich ver dekt op en wist later een 17-jarige jongen uit Haarlem te betrappen, toen deze uit het hol van diefstal afkomstig koperdraad wilde meenemen. De Zand- voortse politie stelde een onderzoek in en het bleek, dat dit draad afkomstig was van de spoorbaan HaarlemZand voort. De gearresteerde jongeman wilde niet alle bij de politie aangegeven dief stallen bekennen en daarom werd het onderzoek voortgezet. De Zandvoortse politie heeft nu twee Haarlemmers, 17 en 22 jaar oud, gearresteerd, die bekend hebben dergelijke diefstallen te hebben gepleegd in Haarlem. Santpoort en Zandvoort. Bij een opkoper te Haarlem werd een deel van het gestoiene in be slag genomen. 'De daders zijn in verze kerde bewaring gesteld. De leden der afd. Haarlem van de N.K.V.B. worden herinnerd aan de be- zinningsavond. die gehouden wordt door rector Rutten in de kapel van de Eerw. Zusters in het Florapark op Woensdag 19 Dec. des avonds om half acht pre cies. Advertentie Een royale, sierlijke slaapkamer, uitge voerd met getorste hoekstijlen en praentig geprofileerd lijstwerk. Geheel meubelplaat met quartier-eiken fineer in warm-gothi- sche kleur gepolijst. Deze kamer geniet sinds Zaterdag een bijzondere belangstellling in de étalage bi] Wassenaar. Jansweg t/o het station. Deze wondermooie slaapkamer is tot 27 December a.s. tegen uiterst lage prijs ui een beperkt aantal te bestellen. De leve ring geschiedt naar verkiezing direct uit voorraad of wel van Januari tot eind Mei 1952. Ook dan tegen de nü geëtaleerde speciale prijs. enige restrictie werd gemaakt en naar de voorzitter verklaarde werd voor namelijk een uitzondering gemaakt voor de begroting, rekening en hoofd bestuursverkiezing. De afdeling Sassen- heim wilde in eerste instantie geen restrictie, maar nadat de meningen te genover elkaar waren uitgewogen en de voorzitter uiteen gezet had, dat de vergadering hier geen definitieve be slissing nam, maar dat stemming slechts een kwestie van polsen was, kwam het betrokken voorstel in stemming. De uitslag was: 243 vóór, 87 tegen en 16 blanco. Na enkele opmerkingen werd de be groting 1952 aangenomen. Bij de rondvraag kwam onder meer aan de orde de keuring van geïmpor teerde narcissen. De voorzitter deelde mede dat ook deze narcissen, evenals dat bij de export geschiedt, nauwgezet aan een keuring worden onderworpen. Daar blijft het niet bij, want later volgt nog een veldkeuring. Mocht een partij worden afgekeurd bij invoer; dan gaat ze terug naar de afzender. Gevraagd werd ook, of er niet een request naar de minister van Oorlog gezonden kon worden met het verzoek de jongelui in het bollenvak in de winter op te roepen voor herhalings oefeningen. De voorzitter antwoordde echter, dat zo'n request reeds was ge zonden, maar de de minister om tech nische redenen dat verzoek niet kon inwilligen. Geklaagd werd over de vele instan ties en de papieren rompslomp, die er bij de export aan ie pas komen. Die klacht is algemeen, zeide de voorzitter, maar tegen, de bureaucratie zal voor alsnog weinig te doen zijn. Onder leiding van de heer J. W. Th. Fibbe is men gisteravond tot de oprich ting gekomen van „Ons eigen huis een vereniging als men het zo noemen wil van mensen, die komen willen tot het bouwen van een eigen huis. Het gehele idee heeft vrijwel hetzelfde karakter als dat van „De kleine middenstander", waarover wij reeds meermalen hebben geschreven. In de vergadering van gisteravond voerden de heren Silvis en Van Boekho ven het woord. De eerste wees op de nood in de jonge gezinnen bij gebrek aan een huis, de tweede verklaarde, dat het in principe niet geheel juist was, dat alleen mensen met enig geld aan bod konden komen, maar hij was toch de mening toegedaan, hoe meer woningen, hoe minder narigheid en hoe spoediger ook de anderen geholpen zouden zijn. De heer Van Velsen, de architect, lichtte de tekeningen van de te bouwen huizen toe, die zullen bestaan uit een grote woonkamer, een slaapkamer, en twee andere kamers, waarin resp. twee bedden en één bed geplaatst kunnen worden, een keuken, kleine hal en dou che. Waar de woningen geplaatst zullen worden flatbouw met drie woonla gen is nog niet bekend. Men heeft gedacht aan Haarlem-Noord in de omge ving van de Vondelweg. maar zekerheid is er uiteraard nog niet. De heer Fibbe zelf zette tenslotte nog de financiële kant van deze bouw uiteen. Ook hier komt het neer op storting van 1000 en het plaatsen van twee obliga ties van ƒ1000. Van werkgeverszijde uit het particuliere bedrijfsleven schijnt er een zekere welwillendheid te bestaan om hun werknemers in deze tegemoet te komen. Ter vergadering werd gisteravond een voorlopig bestuur gevormd, waarvan het secretariaat gevestigd is Hedastraat 32. Overigens zullen er spijkers met kop pen geslagen worden, want vanavond reeds vindt de eerste bestuursvergade ring plaats, waarop onder meer de aan koop van grond aan de orde zal komen. In de Oostzee smolt vorige week een deel van het IJzeren Gordijn als sneeuw voor de zon. Toen de Belgische trawler „Jean Marie" in nood verkeerde, snel-, den niet alleen een Zweedse mijnenveger en een Catalina-vliegboot te hulp, maar ook het Russische vrachtschip „lmandra". De bemanning van de „Iman- dra" is er tenslotte na veel moeite in geslaagd de schipbreukelingen aan boord te nemen. Zondag is de met hout geladen „lmandra" in de Amsterdamse Mi- nerva-haven gearriveerd, nadat de Belgische schipbreukelingen in Kiel weer van boord waren gegaan. Na aankomst van het schip heeft de Belgische Consul in ons land, de heer J. H. Verbruggen (rechts) zijn opwachting gemaakt bij de Russische gezagvoerder, kapitein Barbarchuck, om namens de Belgische rege ring zijn dank aan de bemanning over te brengen. Is dit het goede voorbeeld dat goed doet volgen, Vishinsky? Dit jaar reeds op 17 December een uitvoering van Bach's magistraal Weih- nachtsoratorium en wel door de Chris telijke Oratorium ..Door Zang Vriend schap". dirigent Simon Jansen. Voor het door D. Z. V. genomen initiatief tot het uitvoeren van deze indrukwek kende Kerstmuziek moeten wij haar dankbaar zijn. want Booda's Gemengd Koor breekt juist dit jaar met de tra ditie Bach's werk op Tweede Kerstdag ten gehore te brengen. Hierbij opge merkt. dat in het nu door Booda geko zen werk: „Der Messias" van Handel ook de geboorte van Christus wordt bezongen. Het gehele eerste deel van dit beroemde Handel-werk is aan dit on derwerp gewijd! Simon Jansen voerde niet alle 6 Can tates door Bach voor de feestdagen van de Kerstkring ter vervanging of omlijsting van de middagpreek ge schreven en tezamen oratorium ge noemd doch zoals algemeen gebrui kelijk is, 4 er van. Dat zijn die voor de le, 2e en 3e Kerst- en Nieuwjaarsdag en gelukkig voerde dirigent Jansen deze cantates uit zonder bepaalde num mers weg te laten of op andere plaat sen onnodig te herhalen. Hieruit spreekt eerbied voor 'het kunstwerk, hier wordt geen eigen mening boven die van de componist gesteld. Dit was ook te bemerken uit de op vatting van de dirigent. Deze was verre van overgevoelig of wel overdreven romantiek. We hoorden geen overdreven dynamische contrasten, te grote tem powisselingen en portemento's. De opvatting was ook verre van a b - Advertentie Onze bekende COMBINATIES 1 pers. Ledikant met matras en kussen santen voor 78.60 1 pers. Divanbed met verende matras en kapok kussen samen voor 96.80 1 pers. Opklapbed met matras en kussen samen voor 73.80 Wollen Dekens vanaf 19.85 Alléén bij H1ARLEMS MATltAS SEINHUIS IIDE GRAAFF Gr. Houtstraat 103 - Tel. 11485 s t r a c t, iets waarvoor zelfs enkele Bach-kenners pleiten en dat op de hoorder emotie'oos werkt. Er werd altoos, en dat zal ook wel in Bach's tijd zijl. geschied, muzikaal en zonder overdrijving gezongen. Alleen deed de totale klank van koor en orkest, vooral van de basinstrumen- ten, soms iets te zwaar en massaal aan tegenover de zaal. Het koor beheerste zijn taak bewon derenswaardig. Sopranen en alten muntten uit door mooie, beschaafde klank, de bassen gaven voldoende fond, maar de tenoren hoedden zich voor forcering. Het klankgehalte lijdt er door en men raakt vermoeid (slot van derde deel klonk zelfs hees). Het solo-kwartet, bestaande uit de dames Jo Vincent, Annie Hermus en de heren Han 1c Fèvre en Peter de Vos, gaf blük de Bach-stijl goed aan te voe len. Het. „verhaal" kwam uitmuntend t-t zijn recht en d° aria's (die voor alt zijn het mooist-1 maakten diepe in druk. Alle orkestgroepen van onze H. O. V. gaven fraa' sPe' en Albert de Klerk en Valentijn Schoonderbeek vervulden lof waardig hun partijen op orgel en cla- veeimbel. Over belangstelling en aandacht voor deze uitvoering heeft D. Z. V. niet te klagen. De zaal was zeer goed bezet! O. K. Op het 5e Vrijdagavond-concert, dat door de H.O.V. 21 December zal worden gegeven, is de bariton David Hollestelle solist. Deze zanger werd in 1946 door Laurens Bogtman ontdekt- In 1947 kwam hij bij het Omroepkoor van de Ned. Radio Unie, terwijl hij bij Laurens Bogtman studeerde. Als solist trad hij reeds op in Amsterdam, Don Haag, Arnhem, Groningen en Leeuwarden. In Mei j.l. werd David Hollestelle op een door het Contact-Centrum Ned. Musici gehouden audiëntie, waarbij els ■,Ur^T leden o.a. aanwezig waren' Anton v. d. Horst, Laurens Bogtman. Willem An- driessen en Felix de Nobel, als de vocalist van 1951 aangewezen. Op het concert van a s. Vrijdag zal David Hol lestelle met orkestbegeleiding de Vier ernste Gesange van Brahms zingen. Als omlijsting geeft het orkest, dat o-l.v. Toon Verhey staat, een uitvoering van de Ouv. „Coriolan" van Beethoven en de Zesde Symphonie „Pathétique" van Tschaikowsky. Zoals de zaken nu staan, zou men als leek helemaal niet verwachten, dat het Minerva-theater in Heemstede a.s. Don derdag officieel geopend wordt. Toch zal dit gebeuren over een paar dagen plaats vinden, ook, al zijn de timmerlui, met selaars en electriciens nog hard bezig met hun werkzaamheden. De kalk zit nog op de ramen en binnen staan stei gers, waarop schilders met het grootste gemak balanceren om nog het een en ander bij te werken. Er wordt dag en nacht druk gewerkt, zodat inderdaad Donderdagavond de eerste filmvoorstel ling voor genodigden kan plaats vin den. Ook al is het interieur nog niet ge heel zoals het worden moet, men kan zich toch reeds een duidelijk beeld vor men van het comfort, dat dit theater zijn bezoekers gaat bieden. Zoals be kend is, zal het gebouw niet alleen ge bruikt worden als bioscoop, maar ook zullen er toneeluitvoeringen worden gegeven. Van Vrijdag tot en met Maan dag draait er een film. De rest van de week is de zaalruimte voor andere voorstellingen beschikbaar. Naar men ons van de zijde der direc tie meedeelde, is het theater nu reeds volgeboekt tot half Februari. Verschil lende verenigingen hebben er al een zaal gehuurd.' Die mogelijkheid tot het huren van zalen bestaat er. De bioscoop ruimte beneden biedt plaats aan 384 personen. De stoelen zijn ..hoog gestof feerd" en hebben achter in de zaal de zelfde bekleding als vooraan bij het podium. In totaal zijn er 620 zitplaatsen in het gebouw. Beneden in de hal die tevens als foyer dienst kan doen, is een buffet, waar verversingen worden ver strekt. Boven is er nog een foyer, die echter ook bestemd is voor het houden van bijeenkomsten en vergaderingen. Deze is zo ruim, dat er met recht de betiteling van vergaderlokaal aan ge geven kan worden. Het is een aparte ruimte, die men zonder de voorstellin gen in de grote zaal te storen via een trap kan bereiken. Ook hier bestaat de gelegenheid zich aan verversingen te goed te doen. In een hoek van de zaal is een bar, die van de nodige voorraad aan lekkernijen voorzien wordt door de man van 'het buffet beneden. Deze stuurt de bestellingen met een lift naar boven. De inrichting van het gebouw is practisch. Terwijl de een rustig in een stoel plaats neemt om het bioscooppro gramma of de toneeluitvoering te be kijken, wordt de ander via een aparte Advertentie vraagt SLAGER BROEKHOF Uw speciale aandacht voor 5 O soorten van de in eigen keuken bereid, die afgeleverd zullen worden in een verpakking een vondst waardoor het. vlees zeker 3 dagen fris en vers blijft. Men leze de volgende adver tenties. KRUISSTRAAT 4 tussen Funckler en N. Gracht, Telef. 11187 pe nuarn fjet tootje GEBOREN: J. IJlstra—Koper; G. S. Metten—Stevers; M. J. Maliepaard— Weijgand; J. R. Korvingvan Leen; H. M. RuisbroekSnel; P. KooremanVix- seboxse; E. Moos—Groot; M. Elferink— Vredenburg; M. Pus—van Dijk; A. C. M. ReiberZonneveld; C. MolWebster, allen een zoon. H. A. BijsterMeulman; C. E. van den NieuwenhofLogmans; W. van Renswoudevan Honschoten; T. Hollander—de Koker; M. Groen Meeldijk; G. Spronk—Neeft; A. P. Beij —van Eekhout; J. C. M. Portegies—van Loenen; J. M. de Beer—Heintz; C. van BezuKoppert; M. M. de Boervan Staveren; K. P. Teune—Nonhebei; M. van der Leekvan Uitert; E. H. Ver meerSpecht, allen een dochter. GEHUWD: G. de Jong en J. M. A. Oerlemans. OVERLEDEN: A. M. G. Timmermans Teunissen. 93 j. Abeelstraat; T. van Duffelen—Houweling, 76 j. Leidseplein; A. Fels, 65 j. Klein Heiligland. Zondag j-1. is de Haarlemse Badmin tonclub „Duinwijck" naar Breda geto gen voor een vriendschappelijke ont moeting teger. BBC. Dit gold meer als een ïevanche voor de onlangs in Haar lem gespeelde wedstrijd, die in een 6—6 gelijk spel was geëindigd. De leden van „Dumwijck waren, met de beste voornemens bezield, ver trokken, maar jammer genoeg hebben zij het niet tot een overwinning kunnen brengen. Vooral de dames v&n onze Bre- dase vriendep waren veel sterker De uitslag van de thans gespeelde wedstrij den was 86 in het voordeel van Bicda. Hoewel „Duinwijck" verloren heelt, zijn er toch zeer interessante partijen gespeeld. We noemen o.a. het heren enkelspel tussen De Ruiter (Breda) en Verhoef (Duinwijck), dat door laatstge noemde werd gewonnen met 157 158. Ook het gemengd-dubbel tussen Paulus ■mevr. Josefy en Broekmanmevr. Verhoef was het aanzien volkomen waard.. Er werd aan beide zijden hard voor de overwinning gestreden, waarbij tenslotte „Duinwijck" in 3 sets zege vierde, 15—9, 1417. 159. Het heren-dubbel PaulusKuiper en De Graafv. Zeggeren leverde even eens een zege voor „Duinwijck" op. 159, 6—15, 15—12. doch de techniek stond hier niet op hoog peil. Het veel sterkere heren-dubbel v. GooiDe Rui ter (Breda) tegen Verhoef—Broekman (Duinwijck) werd een onverwachte overwinning voor Breda, 1814, 1215, 1817. In deze partij kon men prachtige staaltjes Badminton bewonderen, wat door de toeschouwers ook zeer op prijs werd gesteld. Over het algemeen kunnen beide ver enigingen op een geslaagde dag terug zien, die tevens een goede krachtmeting is geweest, in verhand met de in Fe bruari a.s. te verspelen landskampioen schappen. Voor de reserve hoofdklasse vielen de uitslagen zoals verwacht werd; B.D.C. I won van Halfweg met 13—7 en V.K.D. versloeg B.D.C- II met 146. In de stand kwam daardoor evenwel niet veel verandering. In deze week wordt er gespeeld: StabielKijk Uit en H-D.C. IIHillegom. Waar er in deze ontmoetingen niet veel meer op het spel staat, zullen het wel genoeglijke partijtjes worden. Voor de 2e klas vielen er de volgende uitslagen: H.D.C. IllBDC. III 1010; 't Noorden—Hoofddorp 8—8 voorlopig; Halfweg II—D.C.Y. II 12—8; St. Bavo II—St. Thomas 13—7: Cruquius—Spor tief 11—9; D.O.S—V-K.D. II 13—7. De aanvankelijk afgebroken wedstrijd D.O.S.—St. Bavo II heeft inmiddels 13 tot definitieve uitslag gekregen; V-K.D. II—D.C Y. II 11—9. Met deze uitslagen is de stand nu ge worden: D.O.S. 8 7 0 1 14 106— 54 V.K D. II 7 6 0 1 12 82— 58 D.C.Y. II 9 5 1 3 11 95— 85 St. Bavo II 7 5 0 2 10 81— 59 't Noorden 8 4 1 3 9 8476 Sportief 6 4 0 2 6 6951 Hoofddorp 7 3 0 4 6 6674 Cduquius 9 2 2 6 6 80100 St. Thomas 7 2 1 4 5 70— 70 H.D.C. III 9 2 1 6 5 72—108 B.D.C. III 8 1 2 5 4 57—103 Halfweg II 9 1 2 6 4 78—102 Daar de afgebroken wedstrijd van VKD. II vermoedelijk wel verloren zal worden, heeft D.O.S. een nuttige voorsprong; willen zij deze behouden dan zal er deze week van D.C.Y. II ook gewonnen moeten worden- Overigens vermeldt het rooster: H.D.C. IIICru quius; 't Noorden—B D C. Ill en St. ThomasHoofddorp. De laatste wed strijd wordt bij D.O.S. gespeeld- Terwijl er aan de kop van de lijst reeds enige tekening is gekomen, heerst er aan de staart nog volop span ning; Halfweg II is er de laatste ron den wat beter ingekomen en doet nog een ernstige poging om de dans te ont springen. In de 3e klas won St. Thomas II van VKD III met 13—7 en Hillegom II van Sportief II met de grote cijfers 17—3- Hier is de stand r.u geworden: St. Thomas II 4 4 0 0 8 57— 23 Diagonaal <3 3 0 0 6 42 18 Hillegom II 2 2 0 0 4 30— 8 Kijk Uit II 4 1 1 2 3 34— 46 V.K D. Ill 3 1 0 2 2 31— 29 B.D.C. IV 5 0 1 4 1 28— 70 Sportief II 3 0 0 3 0 16— 44 In deze week wordt er gespeeld: B.D.C. IV—Sportief II en Hillegom II tegen St. Thomas II. De eerste wedstrijd is belangrijk voor de laatste plaats; de 2e voor de eerste. Zal er tekening ko men in de verhouding? In verband met de Olympische Spelen in 1952 wordt al vroeg in het zomersei zoen begonnen met het afwerken van het rooster van de zomerwaterpolocom- petitie. De spelers die deelnemen aan de training van de olympische ploeg mogen slechts een wedstrijd per week speien en moet de competitie voor het vertrek van de olympische ploeg zijn afgewerkt Advertentie in grote verscheidenheid bjj DAUDEY Bronsteeweg 6 - Heemstede Telef. 35759 - na 6 uur 10859 Zondag is er druk getraind bij de Koninklijke Nederlandse Zwembond. in Hilversum kwam de zwemploeg bijeen waaruit de deelnemers(sters), die Ne derland zullen vertegenwoordigen op de Olympiade, zullen worden gekozen. Als nieuwigheid was hierbij het beoefenen van een serie lichaamsoefeningen onder leiding van de heer Van Leersum. waar uit we vaststellen dat nu door de KJNZB nog meer aandacht wordt besteed aan de lichamelijke gesteldheid van de can- didaten Hetgeen in het algemeen hun ten goede zal komen. In Amsterdam werd onder leiding van Frans Kuiper, de KNZB-waterpolotrai- ner, een bijeenkomst gehouden van jeugdige waterpolospelers waaruit in de toekomst dc spelers voor de nationale ploeg en het Nederlands zevental uit voort zal moeten komen. Uit Haarlem namen aan dezer bijeenkomst Heel: Jan Hofman, Teddy de Wit en Han Wolter* van zwemclub Haarlem; Frits Michelsen, Johny Felix en Wim Vosman van HVGB Ook Fred Pieters van DWR stond voor deze bijeenkomst genoteerd maar ging de bijeenkomst van zwemmers in Hil versum voor en moest hij dus in Am sterdam verstek laten gaan. A-klas: ZandvoortADO 1 62; ADO 2—Centrum 4—4; SEG—KR 2 44; Oos tenTelescoop 44. B-klas: SEGCentrum 35: Zand voort—DWO 1 6—2: DWO 2—KR 4—4; KampervestTelescoop 62. C-klas: ADO 1—H West 1 8—0; Oos ten—ADO 2 8—0; SEG—BW 2—6; H. West 2Centrum 26. D-klas: ADO—BW 2 8—0; BW 1— DWO 1 6—2: DWO 2—Oosten 6—2; Te lescoopSEG uitg. E-klas: ADO 1Zandvoort 62; KR —ADO 2 4—4; BW—Kampervest 8—0; CentrumH. West 44. In November vermeerderde de Zand voortse bevolking door geboorte en ves tiging met 1^9 personen. Zij verminder de door overlijden en vertrek met 137 personen. Per saldo steeg het aantal in woners van 11477 tot 11509. Daar Kerstmis dit jaar op Dinsdag valt moet het Comité voor de Stille Armen Zaterdag al weten welke uitke ringen het kan doen. Wilt u daarom uw gift spoedig aan onze redactie zen den of girereti op No. 143480 t.n.v. Nieu we Haarl. Crt. (vermelding Stille Ar men). Na morgen even aan ons mede delen, hoe groot het gegireerde bedrag is? Veel dank. Op ons bureau zijn de volgende be dragen binnengekomen: H. G. f 10. X f50.—; N. N. f5.—; W. G. f 10.— wed. G. f 2.—; W. B. f 2.50; L. de G. f2.50; H. v. W. f5.—; Th. H. f5.—; N. N. f 10.—; N. N. 1.—. Bij het Comité voor de Stille Armen zijn de volgende giften binnengekomen: wed. W. f 1.dr. J. J. W. f 10.—; A. S. f 5.opbrengst kindervoorstelling Aer- denhout's Kindertoneel op Zondag 16 December f 130.Zaalcollecte f 36.16. De etalage-ruit van een juwelierszaak aan de Binnenweg te Heemstede is he dennacht om onveer half één vernield, doordat men er een steen tegen aan heeft gegooid. Er worden enige horloges en vermoedelijk nog andere sieraden vermist. De politie verzoekt degenen, die enig licht in deze zaak kunnen ge ven, zich te melden op het politiebureau aan de Raadhuisstraat te Heemstede. toegang naar het lokaal geleid, waar te zelfder tijd een vergadering van zijn vereniging plaats vindt. Beneden in de zaal zijn de deuren voorzien van een panieksluiting. Loopt men onbewust of bewust tegen een op de deur bevestigde stang, dan springt het slot automatisch open'. Ventilatoren zorgen voor een goede regeling van de zaal-temperatuur. Uit het plafond stroomt warme lucht, die na de circu latie weer door ventilatoren in de vloer wordt weggezogen, 's Zomers kan even tueel koude lucht naar binnen gevoerd worden. De toneelgezelschappen, die in de toekomst in het Minerva-theater optre den, hebben de ruimte. Het podium, met daarvoor een orkestbak, is 914 me ter breed. Heemstede is niet alleen een bioscoop, maar ook een kleine schouwburg rijk gewórden. In een vlot tempo is aan de Binnenweg een gebouw verrezen, dat ongetwijfeld aan een bestaande behoef te voldoet. Zes Mei van dit jaar is met de bouw begonnen en a.s. Donderdag zullen de eerste bezoekers op uitnodi ging van de directie bij de opening van liet nieuwe theater aanwezig zijn. De afdeling Heemstede van Vreemde lingenverkeer heeft zich beraden over wat er aan propaganda moet geschieden ter gelegenheid van de komendb Flora III in 1953. Bij deze besprekingen was ook tegenwoordig de heer G. van Gink, van Haarlem's Bloei die o.m. mede deelde, dat Haarlem zich een nauwe sa menwerking met Heemstede voorstelt. Het gemeentebestuur van deze stad heeft zich reeds met dat van Heemstede schriftelijk in verbinding gesteld ten einde tot deze samenwerking te gera ken. Tijdens deze besprekingen was men eveneens van mening dat hier voor de groep Zuid-Kennemerland van V.V.V. een grote taak ligt. Er zullen dienaan gaande met het bestuur van deze groep uitgebreide besprekingen worden ge voerd om ter gelegenheid van de Flora III een grote en goedopgezette activi teit te ontplooien. Er zal o.m. worden overwogen, een kaart uit te geven waarop de mooiste punten van Zuid- Kennemerland zijn aangegeven in op vallende kleuren alsmede hoe en langs welke wegen deze punten te bereiken zijn. Zeker kan deze activiteit niet anders dan als zeer gunstig worden beschouwd en het is het beste bewijs dat de afde ling Heemstede van de V.V.V. nog springlevend is. Met grote belangstel ling worden de verdere acties tegemoet gezien. Zaterdag en Zondag voert Comedia in de stadsschouwburg „.De eeuwige ro mance" op, waarvan hedenavond de pre mière gaat. Op Eerste en Tweede Kerst dag kan men „Kinderen zijn kinderen", eveneens door Comedia opgevoerd, gaan zien. Magda Janssens speelt hierin de hoofdrol. Een 30-jarige Amsterdamse is gister middag door het personeel van een dro gisterij aan de Wagenweg op heterdaad betrapt bij het stelen van enige artike len uit de zaak. De politie heeft de vrouw aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat zij dezelfde dag uit een schoenenzaak in de stad een paar muil tjes in een étui weggehaald had. Bo vendien had zij kans gezien uit een kruidenierswinkel enige artikelen te stelen en uit een boekwinkel een boek. Het gestoiene is opgespoord. Op de hoek van de Vergierdeweg de Eksterstraat kwamen gisteren een mo tor met zijspan van de Haarlemse po litie en een fiets met elkaar in botsing. De 14-jarige wielrijder reed op de lin kerbaan van de Eksterstraat en zwenk te naar rechts, toen hij de motor met zijspan over de Vergierdeweg zag na deren. De fiets gleed weg. De motor agent remde en haalde naar links uit De motor sloeg over de kop. De agent, die in de zijspan zat, kneusde hierbij een paar ribben. De agent, die de mo tor bereed, klaagde over pijn in zijn rug. De jeugdige fietser kreeg geen letsel. Op Zondag 23 December VitesseAPGS VelsenTerrasvogels DEM—SDW Wijk aan ZeeBKC TYBB—Blauw Zwart HBC—W esterkwartier WarmundaConcordia TeylingenSJC VVSB—Lisse VVZ—ADO Inzendingen tot Zaterdagochtend ne gen uur op open briefkaart aan de sportredactie van de Nieuwe Haarlem- sche Courant. Smedestraat 5. Haarlem. Over de prijsvraag wordt niet gecor respondeerd. Binnengekomen klachten worden onderzocht en zo nodig gerec tificeerd. Meent men. dat de thuisclub wint, dan vult men het cijfer 1 in. bezoekende club is 2, gelijk spel is 3. Voor iedere goede oplossing wordt één punt toege kend. BIOSCOPEN Rembrandt: De held van de straat, a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Nachtclub „De gouden kooi", volw. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Liefde kent geen muren, ai. 2 30 en. 8 uur. City: Code no. 3, 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Ik doodde Jesse James" en „Nabonga", 18 j. 2.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 18 December Concertgebouw: Orgelrecital door Jeanne Demessieux, 8 uur. Concertgebouw, Tuinzaal: Kamermuziek avond, Jo Juda, viool en George van Re- nesse, piano, 8 uur. Stadsschouwburg: Comedia met „Eeuwige Romance", 8 uur. Woensdag 19 December Stadsschouwburg: De Ned. Comedie met „Mr. Roberts", 8 uur. Frans Halsmuseum: Kerstprogramma door Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck, 8 uur. De samenwerkende Esperantistenver enigingen van Haarlem kwamen Maan dagavond bijeen in het Wijkgebouw aan de Ged. O. Gracht ter herdenking van de geboortedag van Dr. L. L. Zamenhof, de samensteller van het Esperanto. Na het gezamenlijk zingen van het bondslied „La Espera", hield de voorzit ter de heer H. J. Blokker een toe spraak, waarin hij wees op de grote waarde, die Esperanto voor zijn aanhan gers heeft, ook al is de grote massa nog niet voor de idee gewonnen. De Esperantisten hebben hun vrienden over de gehele wereld en hebben door correspondentie, persoonlijk contact en door hun Esperanlo-pers ondervonden, dat er wel.natiën, rassen en huidskleu ren bestaan, maar dat ze alle behoren tot één mensheid. Die mensheid zal een* begrijpen, dat zij gemeenschappelijke belangen heeft en uitbannen, wat leidt tot verdeeldheid. Die idee was voor Za menhof belangrijker dan zijn schepping, de internationale taal. die slechts hulp middel is in de strijd voor universalis me. Zamenhof leefde in een tijd van cul tuuroptimisme. Wij geloven na twee oorlogen niet meer in de goedheid vatl de mens en twijfelen of de wereld ooit in vrede of vrijheid zal kunnen leven. Daarom is er zulk een drang naar kort stondig genot en naar de zelfbedwel ming door goedkoop vermaak. Toch zal zelfs de grootste pessimist moeten toe geven, dat energiek en doelbewust na streven van een doel altijd resultaten oplevert. Daarvan getuigen b.v. de gro te verbeteringen, die de laatste 50 jaaf in de arbeidsomstandigheden zijn bo re i kt. De eindoverwinning is vopr de vol houder, maar buiten de beloning van het resultaat is er nog een tweede be loning. Wie zich inzet voor een schoon ideaal, geeft een doel aan zijn leven. En wie een doel heeft, behoeft geen zelfbedwelming in goedkoop genot. De avond, waar zoals gebruikelijk slechts Esperanto werd gesproken en gezongen, werd verder gevuld met mu ziek, zang en declamatie, terwijl er in de pauze gelegenheid was een keuze te laken uit talrijke boeken, die weer in t Esperanto verschenen zijn. De burgemeester van Bloemendaal is verhinderd op 20 en 27 December spreekuur te houden. IJMUIDEN Dinsdag 18 December. Hoog water: 6.37 u. en 18.52 u. Laag water: 2.13 u. en 14.33 u. Woensdag 19 December. Hoog water; 7.17 u. en 19.35 u. Laag water: 2.49 tt. ,en 15.09 u. Een 30-jarige draaier uit Haarlem is in Den Haag aangehouden en aan de Haar lemse politie overgegeven, omdat hij ervan verdacht werd enige dagen gele den in Haarlem een bromfiets gehuurd en deze daarna verkocht te hebben. Bo vendien had hij ook een gehuurd rijwiel verkocht. Anny Bonarius en haar leerlingen ge ven Woensdag 19 December om halt acht 's avonds een Kerst-uur in restau rant Brinkmann. Behalve Kerstliederen zullen ook een Kerst-ouverture en twee delen van een kindersymphonie voor kinderinstrumenten uitgevoerd worden. Zaterdagmiddag 22 December om 2 uur geeft de toneelvereniging „Postaal Genoegen" een middag voor de kinde ren van het PTT-personeel van Haarlem en omstreken en voor die van haar donateurs. Enkele bekende artisten, o.a. René van Duinen met zijn Marionetten Theater „De Wereld in het Klein" de muzikale clown Renijo en de beide honden Robby en Bobby, alsmede Albo en Anita, 'be roemde zeepbellenjongleurs, zullen het kinderprogramma verzorgen. 45.—, 33.50, 29.75 Met garantie. Prima v.a. 39.50 le kwal. kapok, vanaf 87.50 Dubbele Zeer practisch, 98.50 vanaf 42.50 Gemengde 1-pers. 22.78 2-pers. 28.78 Zuiver 1-pers. 44.50, 39.50, 35.75 gr. 2-pers. 67.50, 53.50 prima kwaliteit 1-pers. vanaf 27.48 gr. 2-pers. 35.68 ZEER BIJZONDERE AANBIEDING GORDLINCRETONNES, 120 cm. breed, in frisse tinten en mooie dessins vanaf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2