Directeur Hoogovens over het plan-Schuman n wenk voor Kerst Gillette rVicr voorbeelden- Taxi? 18000 Taxi-verordening aangenomen Nederl. Gladiolusvereniging bestaat 40 jaar BLIKSEMAFLEIDERS Bijeenkomst dep. Haarlem van „Nijverheid en HandeF' Begrafenis met militaire eer Receptie in Restaurant Brinkmann jafl v. Empelen 1 Jurkjes en Manteltjes; 10 korting AGENDA 50 soorten BROEKHOF HEBT U AL GEZIEN DE ROOIJ AVONDBLOUSES DE GROOT U/ESSEUNG SLOT DEFECT? HERINGA WUTHRICH WOENSDAG 19 DECEMBER 1951 PAGINA WASSERIJ DUYN \mstkRdamsevaaRt20 ♦fi. IIOW Plechtigheid op Overveens kerkhof Boete van f 10.000.- voor Aerdenhouts burger Wegens overtreding prijs opdrijvingswet DODELIJKE AANRIJDING VANAF HEDEN Voor de a.s. feestdagen Hors d'Oeuvres Russische eieren Huzaren-salades Polonaises gevuld met ijs Polonaises gevuld met slagroom Uw bestellingen worden keurig thuisbezorgd STATIONSPLEIN 6 - TEL. 31750 Kamermuziekavond Jo JndaGeorge van Ren esse Konijnententoonstelling GEMEENTERAAD ZANDVOORT STILLE ARMEN Jongen te water Getuigen verzocht Geef hem een Gillette veiligheidsscheerapparaat Sinds 50 jaar is 're Gillette een zeer welkom geschenk.- JUNIOR ARISTOCRAT één-delig precisie-scheer- apparaat met een Dispenser, (om 6nel de mesjes te kunnen verwisselen) bevattende 10 Blauwe Gillette sleufmesjes, in aantrekkelijk etui van kunstleer. Prijs f7.75. Een ^oeie morgen" begint met Gillette! Burgerlijke Stand Schaken Kersttentoonstelling ZANDVOORTS BURGE MEESTER HEEFT WONING „DE EEUWIGE ROMANCE" Fatale zwakheid van Comedia HEEMSTEDE Kunstkring 't Helm Nog juist op tijd voor de Kerstdagen PORSELEINEN EET-, ONTBIJT- EN THEE SERVIEZEN EETSERVIES ONTBIJTSERVIES THEESERVIES KOP en SCHOTEL f i.» Barteljorisstraat 18 Haarlem - Telef. 10626 STILLE ARMEN Tentoonstelling Heem- steedse Kunstenaars BLOEMENDAAL Van ouds liet Raadhuis Binnenkort weer gewone normale hotelexploitatie Tegen fiets gelopen van de KRUISSTRAAT 4 tussen Funckler en N. Gracht, Telef. 11187 Qfpe naam FAILLISSEMENTEN Wagenweg 88 „De Tijdmeter" van Empelen exposeert NIEUWJAARSKAARTEN met Engelse, Franse en Hollandse tekst. NAAMKAARTJES ZEER EXCLUSIEVE COLLECTIE Uitgebreide Kerstdiners Oliebollen „DE SLEUTELSPECIALIST" Advertentie Tijdens een koffiemaaltijd van het departement Haarlem van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel sprak de heer P. R. Bentz van den Berg. directeur van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. over het „Plan-Schuman". Spr. betoogde dat men het plan- Schuman moet zien tegen de achter grond van de federalisatie van Europa, die men langs economische wegen wil tot stand brengen omdat op politiek ter rein de tegenstellingen veel groter zijn. De politieke tegenstelling tussen Frank rijk en Duitsland vindt haar ondergrond mede in de economische tegenstelling op het gebied van kolen en staal tussen beide landen. Door het plan-Schuman wordt die economische tegenstelling op geheven en wordt de weg geopend tot eenheid op politiek terrein. Europa telt oneveer evenveel inwo ners als Amerika en de staalindustrie is daar een veelvoud van die in Europa er. dat komt omdat de Amerikaanse markt niet door grenzen wordt door sneden. De wens naar een federaal Europa heeft dus ook een economische grond. Het plan-Schuman is dan vooraf gegaan door in deze richting stimuleren de verklaringen van de Europese bewe ging en van de raad van Europa te Straatsburg. In Parijs werkt men nu nog plannen uit voor integratie in 16 andere bedrijfstakken, maar daarin zullen in tegenstelling tot hetgeen bij ..het plan- Schuman" gebeurde de producenten de koppen bij elkaar steken en een schema ontwerpen waarop de politici later kunnen voortwerken. Het plan omvat de productie van staal, Advertentie Vanmorgen werd op het R.K. Kerk hof te Overveen de militair A. Grup- ping ten grave gedragen, die Zaterdag bij een ongeluk nabij Dordrecht om het leven kwam. De begrafenis geschiedde met militaire eer. Na de H. Requiemmis stelde het ongewapende ere-escorte van vijftig militairen van het regiment Ypenburg zich op langs het pad, dat naar het kerkhof leidde. Stilzwijgend verliet de stoet de kerk. Twaalf klasge noten van de overledene van de school Reserve-Officieren Artillerie in Breda droegen de kist. die bedekt was met de Nederlandse vlag. Daarachter volgden de familieleden en parochianen. Bij het graf stonden negen trompetters van de artillerie en het uit twaalf man bestaan de vuurpeloton. Op het kerkhof waren o.a. aanwezig de garnizoenscommandant, luitenant kolonel J. W. A. Stout, majoor-aalmoe zenier Nijsen en de rector van het Trini- teits-lyceum. pater Modestus van Straa- ten O.E S.A. Ook vele oud-leerlingen van het Triniteits-lyceum bevonden zich onder de aanwezigen. De militairen presenteerden het geweer, terwijl de kist in het graf werd gelaten. Daarna gaf de commandant het bevel: „Salvo, vuur." Een massaal schot klonk over het kerkhof. Kapelaan De Bouvère verrichtte hier na de absoute. Vervolgens weiden veie kransen en bloemen gelegd, o.a. namens de officieren.'onderofficieren en leerlin gen van de School Reserve-Officieren Artillerie. Het Amsterdamse gerechtshof heeft de 54-jarige B. W. uit Aerdenhout veroor deeld tot een geldboete van f 10.000. Deze handelaar in chemische producten en machines werd er van beschuldigd de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet te heb ben overtreden. De tuchtrechter te Haar lem had verdachte deswege veroordeeld tot een geldboete van f25.000. De pro cureur-generaal vroeg veertien dagen ge leden bevestiging van dit vonnis. Vanmorgen om half negen heeft er op de Buitenrustbrug een aanrijding plaats gehad tussen een vrachtauto en een wielrijder. Deze werd op slag gedood. Het slachtoffer is vermoedelijk de 18- jarige Haarlemmer J. W. De vrachtauto, waarmee vlees werd vervoerd, werd bestuurd door de Haar lemmer A. M. Omtrent de oorzaak van de aanrijding is nog niets bekend. Nade re gegevens ontbreken. Advertentie geven wij oP alle kolen en erts, maar ook schroot (oud ijzer) wordt als grondstof beschouwd. Want Nederland bijvoorbeeld, dat geen erts produceert, is voor een groot deel van de staalproductie aangewezen op schroot. Wat het erts betreft, alleen de productie in de deelnemende landen valt daaronder, dus bijv. niet het hoog waardige erts dat in Frans Noord- Afrika gevonden wordt. Nederland en andere landen waren daarom ernstig ontstemd toen Frankrijk aan Italië een deel van de ertsproductie van Frans Noord-Afrkia garandeerde. Minister Schuman heeft nu wel een geruststel lende brief geschreven waarin staat dat de productie in Noord-Afrika zo sterk toeneemt dat de leveranties aan Italië uit het surplus kunnen gedaan worden, voor de Nederlandse staalindustrie zal de houding die zij zal aannemen tegen over het plan-Schuman. zeer beslissend worden beïnvloed door de wijze waarop men deze kwestie tot een oplossing brengt. Voor Nederland uitgesproken nadelige gevojgen zal zij niet kunnen aanvaarden. Spr gaf vervolgens een uiteenzetting van de opzet van het plan-Schuman, Het belangrijkste orgaan is de Hoge Autori teit. dat uit negen leden bestaat en waarvoor als Nederlands lid de naam van de heer Spierenburg wordt ge noemd. Daarnaast komt een Assemblée waarin de landen zitting hebben naar gelang de omvang hunner productie. Het is niet zeker of de Nederlandse staalindustrie daarin zitting zal krijgen. Als dit niet het geval is. dan zou dat een ernstig bezwaar tegen het plan- Schuman zijn. Als het plan-Schuman in werking treedt zal Duitsland moeten ophouden ijzer aan de eigen industrie veel goed koper te leveren dan aan de buiten landse. De Nederlandse ijzerver wer kende industrie heeft daar dus groot belang bij. De door de regeringen ge troffen maatregelen tot verlaging van de productiekosten zullen moeten ver dwijnen. Het principe van het plan-Schuman is. dat de werknemers nooit het slacht offer zullen worden als massa-ontslag wordt gegeven als gevolg van de tech nische ontwikkeling. Het loon zal dan worden doorbetaald uit het algemeen fonds van het plan-Schuman, waarin de bedrijven 1 pCt. van hun productie moeten storten. Het plan-Schuman zal dus een sta biliserende uitwerking hebben op de werkgelegenheid en op het loonpeil. Het plan-Schuman is in vele opzichten een waagstuk. Maar ondanks alle bezwa ren meende spreker dat allen moeten medewerken om het te doen slagen, want als het plan-Schuman mocht mis lukken, dan kan men wel ophouden met andere plannen tot integratie en wordt de eenwording van Europa een illusie. leveren wij weer onze welbekende BIOSCOPEN Rembrandt: De held van de straat, a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Nachtclub „De gouden kooi", volw. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Liefde kent geen muren, a.i. 2.30, 7 cn 9.15 uur. City: Code no. 3, 18 j. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Ik doodde Jesse James" en „Nabonga", 18 j. 2.30, 7 en 9.15 uur. Woensdag 19 December Stadsschouwburg: De Neef. Comedie met Mr. Roberts", 8 uur. Frans Halsmuseum: Kerstprogramma door Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonek, 8 uur. De Dandvoortse raad vergaderde Dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester Van Fenema. Tot le den van het bestuur van de gemeente lijke instelling' van maatschappelijk hulpbetoon werden benoemd mej. G. Bokma en de heer A. van de Mije. Bij de bespeking van de bezwa ren van de bewoners van de Zand- voortselaan tegen vestiging van een dierenasyl in die omgeving drong de heer Blom (C.P.N.) erop aan dat dit asyl daar wèl zou komen. Dc heer Siegers (K.V.P.) verheugde zich over het afwijzend standpunt van B. en Op de eerste uitvoering van de serie B. die kamermuziek voor viool en pia no, piano-trio en strijkkwartet omvat, traden de violist Jo Juda en de pianist George van Renesse op. Er was een hoogst stijlvol programma samengesteld: Sonatine no 1 van Schubert, de Kreut- zer-sonate van Beethoven en de d moll- sonate van Brahms. Met die tamelijk eenvoudige, maar toch waardevolle Sonatine waren beide instrumentalisten direct op onze Tuin- zaal, met haar voor kamermuziek niet zeer gunstige accoustiek, ingesteld. Dit voornaam cachet dragend werkje klonk, op enig forte-spel in het eerste deel na, transparant en uiterst fijn van klank Deed het Andante behagelijk, het laat ste deel sprankelend aan, het eerste deel werd enige malen licht ontsierd dooi de bij forte-spel nogal stugge en dorre klank van de grote Bechstein-vleugel. In Brahms' Sonate kan de meer zelf standige, menigmaal geheel op de voor grond tredende pianopartij vanzelfspre kend 'n groter klankvolume verdragen, en deed het forte-spel minder hinderlijk aan. Ook Juda liet zijn bekende forse en toch zeer mooie toon horen, waardoor prachtvolle dynamische schakeringen werden verkregen. Het altijd diep ont roerende Adagio schonk een ware ver ademing tussen de meer bewogen delen cn de Presto agitato finale vormde als het ware een schitterende apotheose van dit diepgaand Brahms-werk. Besloten werd met de Kreutzer-sonate. Hiervan voldeed het Andante met zijn fraaie variaties het meest. De hoekdelen verkregen o.i. nogmaals eens een te groot klankvolume. Ook dit concert werd door talrijke kunstminnaars bezocht. De belangstelling voor kamermuziek verflauwt gelukkig niet! Deze uitvoeringen zijn georganiseerd door de Kunstorganisatie „Duinrell" in samenwerking met het Gemeentelijk Concertgebouw en Concertbureau Al- phenaar. In deze B-serie treden vervol gens op het Röntgen-strijkkwartet en het Amsterdams Pianotrio. O. K. Burgemeester P. O. F. M. Cremers zal Vrijdag 4 Januari om acht uur des avonds in het Gemeentelijk Concert gebouw te Haarlem de officiële ope ning' verrichten van de Nationale en Rondstentoonstelling van de Neder landse Konijnenfokkers Bond. De die ren zullen de dag daarvoor gekeurd worden. Het publiek kan ze Vrijdag 4 Januari van 9 tot 11, Zaterdag 5 Januari van 9 tot 10 en Zondag 6 Januari van I keerspolitie in de Lange Wijngaardstraat 5 tot 6 uur bezichtigen. te melden. Ingekomen op ons bureau: P. P. f 200.—. F. N. N. B. f 10.—, P. A. v. d. G. f 10.—, Th. J. v. d. W. f 10,—, H. F. v. d. H. te B. f 5.—, E. J. H. K. f 5.—, A. H. v. V. f 5.—, mej. C. V. f. 2.50, N. N„ Overveen f 2.50, A. D. f 2.50, fam. K. f 5.50, H. L. f 1.— v. R. f 5.—, Zonnestraaltje f 1.—, H. S. f 2.50, N. N. f 2.50, A. B. f 5.Zonder Naam f 1.C. M. S. f 2.E. J. H. K. f 5.—, V. B. f 2.50, G. R. f 10.—, A. H. C. f 5.—. Daar Kerstmis dit jaar op Dinsdag valt, moet het Comité voor de Stille Armen Zaterdag ai weten, welke uit keringen het kan doen. Wilt u daarom uw gift spoedig aan onze redactie zenden of gireren op No. 143480 t.n.v. Nieuwe Haarl. Crt. (vermelding Stille Armen) en even aan ons mededelen, hoe groot het gegireerde bedrag is? Veel dank. Gistermiddag om kwart voor vijf is een 13-jarige jongen met zijn fiets in de Leidse Vaart gevallen. De jongen, die niet kon zwemmen, werd door een 28- jarige voorbijganger op het droge ge bracht. Zijn fiets is door de politie opge haald. De drenkeling heeft vermoedelijk geen nadelige gevolgen van zijn onvrij willig bad. Zondagavond om vijf uur is er 0p de Vondelweg een 5-jarige jongen door een auto aangereden. Zij. die dit gezien heb ben worden verzocht zich bij de ver- Advertentie Andere practiecbe geschenken: Gillette apparaten in prijaen »an f I.- tot f 20.-. Dispensera met 20 Blauwe Gillette mesje» ook loa verktijgbaar f 3.-. Gilletta S3 Anegang 19 - Tel. 21413 UAARLLA1 GEBOREN: A. J. van den Bergvan der Post, z.; A. M. C. Vermeijs—van Reijsen, z.; A. M. van der Stoop- Streng, z.; S. KortekaasWijnands, z.; P Blonk—van Loenen. d.; M. E. Tim mermans—Maertens, d.; L. Jonker Steinmeier, d.; E. P. Prins—Verheijde, ^ONDERTROUWD: P. F. van Boekei en F. Niemann. OVERLEDEN: T. van Deursen—Kroe zen 73 j Ged. Oude Gracht; S. Was- senberg-Daane, 84 j„ Zuidpolderstr.; M. Kleijne, 55 j., Gen. Bothastraat; L. R. Meijer—Havinga, 78 j.. Hazepaters- laan. De Nederlandse Gladiolusvcrerliging bestond 40 jaar en ter gelegenheid hiervan werd gisteren in Restaurant Brinkmann een receptie gchoudei\, waarop velen van hun belangstelling lieten blijken. Het bestuur had van alle kanten felicitaties in ontvangst te nemen. Onder de aanwezigen waren de directeur van het laboratorium voor blocmbollenonderzoek, prof. Van Sloch- teren, de secretaris van de algemene vereniging voor Bloembollencultuur, de heer H. Voors, cn bestuursleden van aanverwante verenigingen. Voordat deze receptie een aanvang nam, was er een ledenvergadering, waarop in het bijzonder hulde werd ge bracht aan de heer K. Velthuijs, die 40 jaar bestuurslid is en het wel en wee van de vereniging heeft meegemaakt. Eigenlijk, zo sprak de voorzitter, de heer A. A. J. Philippo, heeft de Neder landse Gladiolusvereniging het resul taat dat bereikt is. alleen te danken aan'de heer Velthuijs. Spreker hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren als be stuurslid werkzaam mocht zijn, en bood hem een prachtige ruststoel aan. Ver volgens bracht de voorzitter dank aan de vice-voorzitter, de heer D. F. Ch. Dix, en herdacht de heer H. Hopman, die 40 jaar geleden de stoot heeft ge geven tot de de oprichting van de ver eniging en 20 jaar voorzitter is geweest. Ook dankte hij de heer L. Bijvoet, die bijzonder veel werk heeft verzet bij tentoonstellingen in binnen- en buiten land. De bedoeling was op deze vergade ring het duizendste lid, de heer Van Asselt uit Vogelwaarde, te huldigen, maar deze was niet aanwezig. Verder werd meegedeeld, dat 1, 2 en 3 Augus tus vermoedelijk in het Krelagehuis een internationale jubileum-tentoon stelling van gladiolen gehouden zal worden. Ook de heer Bijvoet sprak nog enige woorden en bood daarbij de voorzitter een voorzittershamer aan. De heer Velt huijs kreeg een bouquet gladiolen. Tot slot, van deze vergadering zette de heer Walther Roozen, chef van de afdeling onpersoonlijke reclame van het cen trale bloembollencomité, de plannen uiteen betreffende het reclame maken in de toekomst, waardoor men hoopt te bereiken, dat de afzet groter wordt. Donderdag a.s. zullen bij H.P.W. we derom de traditionele gongwedstrijden worden gehouden. Wethouder D. J. A. Geluk zal Vrijdag 21 December om acht uur des avonds in Museum „Het Huis van Looy de Kersttentoonstelling 1951 openen. Voorts is er van 21 December tot en met 5 Januari in de zaal van 't Luifeltje, Groot Heiligland 15, een schilderijententoon stelling van de Zuid-Afrikaanse schil der Rolf Niermans. Rolf Niermans is Nederlander van ge boorte en in 1935 naar Z.-Afrika ver trokken. Zijn schilderijen en tekeningen zijn voor het merendeel symbolisch, d.w.z. zij zijn een fantasie, die berust op een gebeurtenis in het dagelijks leven of op een idee. De kleur speelt een grote rol in al zijn werken. Hij heeft ver scheidene tentoonstellingen gehouden, o.a. in Johannesburg (Z.-Afrika), bury en Bulawayo, beide in Zuid-Rho- aesia, waar grote belangstelling werd getoond o.a. voor zijn schilderij „De wandelende Jood", dat ook in Haarlem zal tentoongesteld worden. De tentoonstelling is geopend van 10—16 uur, ook des Zondags. Tijdens een door de Ned. Gladiolen Verg. gehouden receptie mocht de heer K. Velthuijs wegens het feit, dat hij veertig jaar bestuurslid van deze vereniging is, van de leden een fraaie stoel ten geschenke ontvangen. Staande v. I. n. r.: de ere-leden W. Jonkheer, F. Ch. Dix en de heer L. Bijvoet. Geheel rechts de voorzitter, de heer Philippo, en zittend de heer Velthuijs. W. Men moet rekening houden met de gerechtvaardigde bezwaren van de be woners. Men stichte dit gebouw op een andere plaats. De heer Diemer (P.v.d.A.) nam het op voor de vereniging voor dierenbe scherming, cTie al kosten had gemaakt voor de afrastering van het terrein. De voorzitter is beschermheer van de vereniging en dus niet helemaal neu traal. Spr. zou gaarne zien dat spoedig een asyl gebouwd zou worden en B. en W. zien dan ook uit naar een meer geschikte plaats. Bij het voorstel om deel te nemen in het aandelenkapitaal van de Bouw- spaarkas voor Noord-Nederlandse ge meenten juichte de heer Siegers (KVP) het toe dat men ook op deze wijze het woningtekort tracht tc verminderen. Spr. wijst er op dat in 1926 op initiatief van spr. in deze richting reeds iets ge daan is door de bouw van huurkoop woningen. Toen waren er echter geen gegadigden die 10 of 5 pet. van de bouwkosten of zelfs de transportkosten konden betalen. Tenslotte nam de ge meente ook die voor haar rekening. De eigenaars hebben nu deze huizen on belast in hun bezit. Gelet op deze er varing betwijfelt spr. of de mensen nu f 1400.kunnen sparen (het minimum bedrag om een woning te kunnen bou wen); zeker zal dit vele jaren duren. Voor deze zaak zal men een fikse pro paganda moeten voeren. Ir. Van Kuijk (P.v.d.A.) zegt dat de vroegere erva ringen moeten worden gezien in het. licht van de toen heersende benarde omstandigheden van de arbeidende be volking. Spr. juicht het voorstel toe De heer Gosen (A.R.) vindt het ook aantrekkelijk dat het sparen op deze wijze wordt bevorderd. De heer Linde man (K.V.P.) zegt, dat men nu ook een terrein zal moeten aanwijzen waar de spaarders kunnen bouwen. Spr. betwij felt of arbeiders voor wie dit in de eerste plaats bedoeld zal zijn het be nodigde bedrag kunnen sparen. De voorzitter zegt dat men de bouw kan versnellen door een groter bedrag te sparen. De Bouwkas is in 1947 op gericht en heeft reeds voor 1300 wo ningen geld beschikbaar gesteld. Het college heeft voor deze bouw het oog op een deel van de pas aangekochte terreinen ten Zuiden van de verlengde Dr. Gerkestraat. Weth. Kerkman (P.v.d.A.) zegt dat jeugdige arbeiders niet de gelegenheid hebben om veel te sparen; dit voorstel is vooral van belang voor jongelieden, wier ouders een klein kapitaal kunnen fourneren. Een breedvoerige discussie ontstond bij het voorstel tot vaststelling van de huur-auto- en taxi-verordening. De heer Weber (A.Z.B.) had ver schillende bezwaren. De heer Tates (V.V.D.) verbaasde zich er over dat het college het voorstel ongewijzigd heeft gehandhaafd niettegenstaande het be kend is. dat de raad ernstige bezwa ren heeft. De voorzitter zegt dat de or ganisatie van de ondernemers uitvoeri ge bezwaren heeft ingediend en dat de politie die in een rapport geheel heeft weerlegd. Wethouder Kerkman vraagt de heer Tates of het college geen me ning mag hebben. Het doet hier een voorstel en de raad moet daarover beslissen. Bij de artikelsgewijze behandeling wilde men het rookverbod voor de chauffeurs schrappen, maar de voorzit ter kon mededelen dat kort vóór deze vergadering een auto-ongeluk in Zand voort was gebeurd omdat de Naar wij vernemen is de woning kwestie van de burgemeester van Zand- voort opgelost. Burgemeester en wet houders hebben de villa Kostverloren- straat 120 ten behoeve van de burge meester gevorderd. De burgemeester heeft deze woning geaccepteerd en de gemeenteraad heeft met algemene stemmen op voorstel van de wethouders een bedrag van f 3.000 beschikbaar ge steld om in deze woning de noodzake lijke voorzieningen te kunnen treffen. Het zal voor velen een raadsel zijn, dat de directeur van de toneelgroep ..Comedia", Joan Remmelts, die de co medie „De eeuwige romance" (The Fa- tal Weakness) van George Kelly ver taalde en bovendien regisseerde, niet in de gaten heeft gehad, dat dit spel het niet zou „doen". Hij heeft zich almeer vergist, de laatste jaren, waardoor hij zo zoetjes aan niet meer voor een voor waardelijke straf in aanmerking komt. Meneer Kelly laat maar praten en praten en blijkt niet te weten wat voor een interessant toneelspel vereist is. Hij wil allerlei kleine menselijke zwakheden karakteriseren en heeft daartoe twee paren genomen, die niet gelukkig ge trouwd zijn. Hij en zij van tegen de vijf tig gaan na bijna 25 jaar huwelijks vreugde uit elkaar, omdat „zij" meer zweeft dan met beide voeten op de grond te staan en zo gek is op huwe lijksplechtigheden, dat ze het tweede huwelijk van haar »igen man in feestge waad gaat bijwonen. De jeugdige doch ter van het verloren echtpaar redt de echt maar net op het randje, maar veel hoop op louter zonneschijn in de toe komst kan de toeschouwer ook voor dit paar niet opbrengen. Nou, dan is er nog een kletsvriendin om de overvloedige en veelal overbodige woordenvloed in dit zogenaamde tijdsbeeld flink te com pleteren. Zelfs actrices als Rie Gilhuys (mevrouw) en Vera Bondam (de vrien din) konden het niet bolwerken. De toi letten van eerstgenoemde waren bo vendien van het society onderjurk-genre. Joan Remmelts speelde ook nog en wel voor „meneer", zonder te kunnen overtuigen. Guus Hermus verscheen even in het beheerste rolletje van de schoon zoon en Manon Alving schetste de doch ter alleraardigst. Van haar kan niet ge zegd worden, dat ze onduidelijk sprak. Een aardig decor van Bob Verstraete. v. W. Advertentie zijn as chauffeur die rookte buiten het portier wilde werpen en daardoor dc macht over het stuur ver loor. De auto reed tegen een boom! Tenslotte werd de verordening met en kele kleine wijzigingen met algemene stemmen aangenomen. Weth. Kerkman feliciteerde de 'voor zitter met het resultaat van diens keu rige verdediging. Bij de rondvraag vroeg de heer Sie gers (K.V.P.) of het advies van de planologische dienst inzake de hotel- bouw-Pomper al is binnengekomen. De voorzitter is nog geen officieel bericht bekend. Als dit binnen is zal de raad desnoods in spoedvergade ring worden bijeen geroepen. De heer Siegers vroeg ook nog of adspi- rant-emigi anten medewerking van het college krijgen in die zin dat degene, die de meubelen koopt ook de woning mag betrekken. De voorzitter deelt mede, dat dit in het algemeen het geval is. maar de huis- eugenaar moet medewerken. Hierna ging de raad in besloten zit ting. Van. 23 December tot 14 Januari zal er in de Rotonde aan de Strandweg te Zandvoort een tentoonstelling gehouden worden door de leden van de kunst kring 't Helm, De bezoekers kunnen van twaalf tot vier uur terecht. Naast de olieverfschilderijen en tekeningen zijn er ook enigs plastieken ingezonden. Advertentie ontvingen wij 'n prachtige collectie die wij tegen zeer aantrekkelijke prijzen aanbieden! Met goudrand of mooi bloemdécor v. 6 persf 73.50 Idem v. 12 persf 117.50 v. 6 persf 19.75 v. 12 persf 22.50 Wij adviseren U van deze bijzon dere aanbieding gebruik te maken! Het Comité voor Stille Armen te Heemstede mocht na de verantwoording van 11 December, de volgende bijdra gen ontvangen: J. W. S. f 10; A. W. S. f 10; Kaartpot f 5; N.N. f 2.50; E. Th. J. Ph. N. f 10; Mevr. E. A. -R. f 20; Mevr. Wed. H. E. B. v. d. S. f 10; A. F. B. f 2.50; de B. f 5; A. G. G. f 5; Z. J. H. J. f 100: J. f 5; Mej. O. E. M. f 5; N.N. f 10; H. J. O. f 5; J. H. O. f 10; H. J. R. f 25; Mevr. A. W. S.-de B. H'lem f 10; T. K. S. f 1.50: Mevr. T. J. S.-G. f 5; A. S. f 2.50; B. en H. C. f 3; H. S. f 25; A. M. A. B. f 2,50; Mevr. E. M. de B-W. f 10; R. W. H. f 3; fam. B. f 5; Kaartclubje B. en L. f 2.50: Mevr. C. B.-W. f 5; J. J. F. f 5; J J. K. f 2.60; A. E. N. f 2,50: Dames R. f 2.60; R. C. S. f 5: T. en L. f 1,50; Mevr. A. V.-D. f 1.50; J. C. V. f 2.50; H. E. d. V. f 25; Mevr. Wed. W. R. v. H.-L. D. f 10; R. B. f 2.50; S. J. f 5; F. R. f 2.50: Mevr. B. f 2,50; P. J. f 10: A. A. en M. B. v. d. G. f 2.50; A. C. H. f 2.50; N.N. f 10: fam. B. f 7.50; L. v. M. S. f 10: J. B. H. f 2.50; X. IJ. z. f 50; Mevr. L. C.-A. f 5; Mevr. E. C. J. D. f 5; Mevr. W. J. H. D. H. f 2.50; D. E. f 10; J. A. v. E. f 5; Mevr. H. O. P. M.-H. f 5; C. A. v. d. R. f 5: D. S. f 10; J. M. E. v. S.-T. f 2.50; L. T.-S. f 10: P. M. de W. f 2.50: Mevr. D. f 5; Ir. B. f 2.50; N.N. f 20; fam. v. B. f 3; J. C. v. d. B. f 3.50; Mevr. v. d. V. v. d.- M. f 2.50: Dames J. en H. Br. 1' 1; W. v. B f 10: Mej. H. L. J. B. f 2.50; Mevr. Wed. H. L. J. B. f 2,50; Zr. D. v. H. te H'lem f 2.50; Mevr. A. H. v. H.-de V. f 10; C. v. H. f 5; Th. A. v. H. f 10; .J. J. R. f 5; H. J. V. f 2.50; Mevr. A. M. S.- P. f 10; Totaal f 690; zodat nu is ont vangen f 3010,52. Het Comité is zeer erkentelijk voor deze bijdragen. De penningmeester, de heer A. van Wingerde, zal gaarne Uw giften in ont vangst nemen, zowel te zijnen huize An- tonis Duycklaan 12, als ten Raadhuize, Zijn gironummer is 15 33 08. Zaterdag om drie uur zal in „Het Wapen van Heemstede", Wilhelmina- plein 4, een tentoonstelling geopend wor den van een groep Heemsteedse kun stenaars. Tot de inzenders behoort o.a. Jan Wiegman. Reeds in de raadsstukken voor de vorige vergadering deelden B. en W. mede dat zij aan de N.V. „Van ouds het raadhuis" een aanschrijving hadden ge zonden om te voldoen aan de eisen in zake de brandveiligheid. De directie van de N.V. zond nu op 13 December een beroepschrift aan B. en W. waarin tot uiting kwam dat zij niet van zins is aan de gestelde eisen te voldoen. B. en W. stellen nu voor dit beroepschrift, als zijnde ongegrond, te verwerpen. Zij merken daarbij op dat de algehele in richting van het gebouw uiterst brand gevaarlijk is, waarbij geen enkele ze kerheid bestaat dat de personen in ge val van brand het gebouw veilig kun nen verlaten. Ten aanzien van de tijde lijkheid der tegenwoordige bestemming van het gebouw merken B. en W. op dat de gehele nieuwe inrichting en het feit dat de huisvestingsmoeilijkheden eerder toe- dan afnemen, het geenszins waar schijnlijk maken dat het gebouw bin nenkort na afloop van het bestaande contract, dat de eigenaresse met het Rijk terzake van de gerepatrieerden vrijwillig heeft gesloten, leeg zal komen te staan. Mocht het contract niet ver lengd worden dan zal het gebouw vrij wel zeker ais hotel worden geëxploi teerd. In 1950 nog heeft de directie der N.V. tot twee maal toe uitdrukkelijk verzekerd, dat het haar voornemen is om na ontruiming van het gebouw door de gerepatrieerden tot de gewone ex ploitatie over te gaan. Gistermiddag is een 3-jarig jongetje, dat zonder uitkijken de Ignatius Bis- pincklaan in Bloemendaal overstak, te gen een fiets aangelopen en er onder gevallen. Het kind brak een enkel en is naar het Sint Elisabethsgasthuis in Haar lem vervoerd vleeswaren, waaronder de fijnste galantines en pasteien, die slager Broekhof voor de Kerstdagen in eigen keuken bereidt. 1. Getruffeerde kalfsborsten, 2. Exclusieve Hausmacher, 3. Ganzenlever - galantine, 4. Zwezerik - pastei. De rechtbank te Haarlem heeft op Dinsdag 18 December 1951 failliet ver klaard: P- Jongcjans, kruidenier, Jisp, A 84. Rechter-Commissans: mr. J. P. Peter sen; Curator: mr. J. Lieuwen, Purmer- end. K. Meter, timmerman, Velsen, Cor- verslaun 53. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen; Curator: mr- A. W. Hel- léma Sr., IJmuiden. Wegens gebrek aan actief werden OPGEHEVEN op 18 December 1951 de faillissementen van: H. D. Hagen, echtgenote van L. de Rjjbel en L. de Rübel voornoemd, bei den wonende te Zaandam, Gedempte Gracht 10b. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits; Curatrice: mevr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, Wormerveer. G. H. Rothert, handelende onder de naam Handelsonderneming Steroline, Heemstede, Bosboom Toussaintlaan 66. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits; Curator: mr. J. H. A. M. van Son, Haarlem. K. Eylander, bedrijfschef, Haarlem, Tulpenstraat 52 Rechter-Commissaris: mr. N- Smits; Curator: mr. M. B. Co- hen, Aerdenhout. Advertentie de mooiste klokkenzaak van Haarlem? Advertentie weer een pracht collectie Kerstbloemwerk. Reeds vanaf 2.50. Prima Hulst, Mistletoe, Dennpgroon en Kerstbomen. Mogen wil U vriendelijk ver zoeken niet al Uw bestellin gen op Maandag te doen? Bij vroegtijdige opgave kunnen wij er nog meer zorg aan besteden. BLOEMENMAGAZIJN Binnenweg 18, Heemstede, Telefoon 3-80-80. Advertentie ANEGANG 14 - TELEF. U963 KERST- en Advertentie Advertentie UIT ALLE MODE-CENTRA IN ALLE MATEN DE GROOTSTE COLLECTIE GROTE HOUTSTRAAT 98 Advertentie Vroegtijdig bespreken Vroegtijdig bestellen.' RESTAURANT.LUNCHROOM GROTE MARKT - HAARlH Telefoon 10737 Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 114®3 Advertentie HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2