Dertien slachtoffers met zwem vesten aan op het eiland Borkum aangespoeld BEMANNING VAN ..GEMM A' OM HET LEVEN GEKOMEN Twee schepen op dijk gelopen Op weg naar Amerika LITWINOV overleden Auto rijdt op vrachtwagen ENGELAND ZAL IN EGYPTE GEWELD MET GEWELD BEANTWOORDEN STAATSLIEDEN UITEN NIEUWJAARSWENSEN Stalin richt sich tot Japan Tot hoofd en hart Rumoerige Oudejaarsavond te Den Haag ZONDER ENIG NOODSEIN GING EEN SCHIP TEN ONDER Zee geeft reeds enkele slachtoffers terug Vermiste vlieg tuigen ontdekt Door kolendamp bedwelmd Uit gevangenis te Amiens ontsnapt Locomotief ramt autobus 6 Duitse pantser divisies Generaal Robertson verklaart vrijheid van Suezkanaal te zullen handhaven Het weer y Drie personen met brandwonden m het ziekenhuis 76 WOENSDAG 2 JANUARI 1952 75ste JAARGANG No. 25265 Opvarenden van Amerik. schip te Rotterdam Nederlander omgekomen op Zweedse boot mensen gered Twee vliegrampen in INS. eisen 54 doden Bij Petten en Vlissingen Amnestie in Joegoslavië Duitse zeelieden te Groningen omgekomen Oproep aan Joegoslavische spelers Ter dood veroordeelden echter weer gepakt Kwestie der vliegers naar de V.N.? Ondanks vaart van 90 km. geen ongelukken 2 lichtgewonden op gevaar lijk kruispunt Brand in kinderkamer Electrisch kacheltje de oorzaak AUTO TE WATER In het Europese leger? uee SEIZOEN-OPRUIMING BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redac'ie 21544; Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45. tel. 5998 Bijkant. Umuiderv Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 1. 1. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoog e. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Duits vrachtschip vergaan bij Oost-Friese eilanden Cr mm ii ii immim in mm iiiiiHiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii minium iriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii Door nog onbekende oorzaak is het 1494 ton metende Duitse vrachtschip „Irene Oldendorff" Maandag vergaan. Dertien lijken zijn op het strand van het eiland Borkum aangespoeld. Het schip had 22 personen aan boord onder wie een Duit- •e loods, die door de storm het schip niet had kunnen verlaten* De Nederlandse reddingsboot „Insu- linde" uit Oostmahorn heeft de wateren ten Oosten van Schiermonnikoog af gezocht. Men heeft niets van het schip gevonden en evenmin lijken of over levenden aangetroffen. Het is een raadselachtig geval. Er ztjn geen noodseinen via de radio op gevangen. De op Borkum aangespoelde lijken droegen zwemvesten, hetgeen er op zou kunnen duiden, dat de be manning enige tijd van voorbereiding heeft gehad om van boord te gaan. Men acht het in scheepvaartkringen echter niet uitgesloten, dat het schip op een mijn is gelopen. Zondag vertrok het schip uit Emden met een lading steenkool, bestemd voor Zweden. Juist op het moment, dat het oude jaar in de Rotterdamse haven werd uitgefloten en 1952 zijn intrede deed, meerde in de Merwedehaven te Rotter dam het Amerikaanse s.s. „Southland", dat zestien opvarenden meebracht van het bij de jongste storm vergane Ame rikaanse s.s. „Flying Enterprise". Het waren acht leden van de bemanning en evenveel passagiers. Allen zijn tijdens de reddingspogingen in zee gesprongen, om zich zodoende het leven te kunnen redden. Kén Nederlandse en twee Zweedse zeelieden zijn omgekomen bij een brand OP het Zweedse schip „Ingeborg" te Stockholm. Het duurde enige tijd voor het vuur van de wal af was opgemerkt. „Ingeborg" lag namelijk enige hon- derden meters stroomopwaarts in de Götarivier geankerd en de havenkaden "Waren verlaten. Het vuur moet de mannen in hun slaap hebben verrast. Het Nederlandse slachtoffer was, naar Reuter meldt, de zeven en vijftig jarige stoker Cornells Harms uit Delf zijl. Het Zwitserse schip „Lucerne" heeft Maandagavond negen opvarenden van de Noorse tanker „Oosthav", welke Za terdag in de Golf van Biscay e in tweeën w gebroken, weten te redden. Het was te Bauillac, waar zij aan land zijn gezet, dat zij vernamen, dat de vier en dertig andere leden van de bemanning *ich reeds in veiligheid bevinden. Het Noorse tankschip „Trix" is na een zware reis door de Golf van Bis cay e in de haven van Falmouth aan gekomen. De kapitein en de derde stuurman zijn over boord geslagen, toen de brug wegsloeg. Het schip zond nood signalen uit, doch kon tenslotte nog op eigen kracht de haven van Falmouth Bereiken; vijf leden van de bemanning Zijn gewond. Het zware stormweer, dat op het ein de van de vorige en het begi„ van deze week boven West-Europa en de Atlan tische Oceaan heeft gewoed, heeft in totaal drie en zestig slachtoffers ge sist. IIIIIIIIIIIIIMIIIIilllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIMtlllimilllllllllMIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIII Op Oudejaarsavond is de laatste hoop vervlogen dat er bij de ramp van het kleine motorkustvaartuig „Gemma" overlevenden zijn. Spaanse zeepolitie afgelopen jaar zijn de boten HMlan^ »klijke Ntl0rt1- «i Zuid- t»i! Reddingmaatschappij 91 W menÜSeVare,ï- In totaal werden 76 mensen gered. Het aantal geredde schipbreukelingen sedert de K tmg van de Maatschappij in i«24 steeg: hierdoor tot 7501 hi?ïaa.n^ag is 'n het dun bevolkte Re- New v Ziiid-Westen van de staat toestel riik het wrak gevonden van het van pi*, f4 Zaterdag tijdens een vlucht Vcertie naar Buffalo verdween, heirl n»der inzittenden zijn in veiiig- het lcveneSCI?twintig Personen zijn om jen <revnnje en- Het wrak kon wor den er in e611] nadat een der inzitten- komen a£d was uit het wrak te He* in» i' f011 boerderij te bereiken, ruw wee I wam kort na de start in komen mef v" is in aanrakin* Se" Komen met een boom. bprotlnoï.ed<ii,ngsbriSade beeft OP een rm 9onn P,h°enix in de staat Arizona von He meer hoogte het wrak ge- kaans? V?nJ?n C"47 van de Ameri- Zond luchtmacht, welke sedert Sonesu Jnet 28 man militair per- ziin boord werd vermist. Allen ënden lekomen- 0nder de 28 inzit- detten ™°n!?en ?ich negentien ca- V,rest-Point militaire academie te watervheJtuh?n Van HonSkon3 is een marine nf! van de Amerikaanse men om Vier hers°nen kwa- wond, leven en viJf werden ge- Het Noorse schip „Frameggen" (2086 ton) is nabij Bergen aan Zee loodrecht op de kust gelopen, ongeveer anderhalve kilometer ten Zuiden van Petten, bij Paal 23. Het heeft een gat van enkele meters doorsnee in de Hondsbossche Zee dijk geslagen. Bij eb zal de „Frameggen" geheel droog komen te liggen. Vanochtend omstreeks zeven uur is het Noorse 2086 metende vrachtschip „Framegger" anderhalve km. ten Zuiden van Petten op de Hondsbosse Zeedijk gelopen. Het schip staat bijna loodrecht op de kust en heeft een gat van enkele meters doorsnee in de dijk geslagen. In de loop van de ochtend zijn ver scheidene deskundigen ter plaatse pools hoogte komen nemen. Onder hen was Th. de Booy, directeur van de K. N. Z. H. R. M. De commissaris van het Loodswezen te Den Helder is met behulp van een Broektoestel, waarmee van de wal via een lijn naar het schip kan worden ge loodst, aan boord gegaan voor een on derhoud met de kapitein. Een inspec teur van de reddingmaatschappij heeft zich eveneens aan boord begeven. Het schip zou door machineschade in moeilijkheden zijn geraakt. Tegen de avond hoopt men, wanneer de sleep boothulp zal zijn gearriveerd, de „Fra meggen" vlot te krijgen. Een gedeelte van de een en twintig koppen tellende bemanning van het schip is aan land gebracht. De Pette- naren tonen grote belangstelling voor het gestrande schip. afgelopen nacht is op de Schel de bij Vlissingen het Franse schip „Phi lippe L. O." op de dijk gelopen. Het schip was op weg naar Antwerpen. De sleepboten Schelde en Adrien Letzer zijn uit Vlissingen en Walsoorder uitge varen en hebben getracht bij hoog water het schip los te trekken. Dit is echter niet gelukt. Het ministerie van Binnenlandse Za ken van Joegoslavië heeft een Nieuw jaars-amnestie afgekondigd voor 3.048 niet nader genoemde personen, naar men aanneemt kleinere oorlogsmisdadi gers en ongeveer 200 katholieke pries ters. trof het wrak van het op de klippen van de rotsachtige Frans-Spaanse kust bij St. Jean de Luz te pletter geslagen bootje aan. Vertegenwoordigers van de Nederlandse eigenaars van het schip, de N.V. Teerbedrijf te Uithoorn, die in allerijl naar Zuid-Frankrijk reisden, zijn Maandag bij het wrak geweest. Zij hebben geen teken van leven kunnen waarnemen. Intussen heeft de zee enkele van haar slachtoffers teruggegeven. Twee stoffe lijke overschotten spoelden aan en zijn geïdentificeerd. Het eerste was dat van de stuurman P. Lanser uit Schcveningen van de „Gemma"; het tweede van de eerste machinist P. A. Rolvink uit Utrecht. In de late avonduren van Oudejaarsavond spoelde nog een derde verdronkene aan. Bovendien heeft een schip gemeld, dat het in de zee nog twee stoffelijke overschotten drijvende heeft waargenomen. Zo mag thans definitief worden aan genomen, dat de bemanning de „Gem ma" heeft verlaten, toen de dreigende schipbreuk duidelijk werd. Wanneer dat in een sloep is geschied, dan hebben zij deze sloep in de hevige storm, die de Golf van Biscaye in zijn greep had, niet drijvende weten te houden. De bemanning van de „Gemma" be stond uit: kapitein H. Borg, Groningen; kok P. Doedens, Groningen; matroos L. Dukel, IJmuiden; tweede machinist A. L. Klap, Nieuw Scheémda; stuurman P. Lanser, Scheveningen; matroos M. Plugge, Scheveningen en eerste machi nist P. A. Rolvink, Utrecht. Drie opvarenden van het Duitse schip „Helmuth", dat in het Van Starken- borghkanaal te Groningen ligt, zijn Dinsdagochtend bewusteloos aan boord aangetroffen. Zij waren door kolendamp bedwelmd. De mannen hadden aan boord de Oudejaarsavond gevierd en bevonden zich in een ruimte zonder luchtafvoer. Zij zijn naar het Acade misch Ziekenhuis te Groningen overge bracht, waar twee van hen later zijn overleden, n.l. de 17-jarige lichtma troos H. W. Marquardsen uit Cuxha- ven en de 17-jarige M. B. Wulf uit Hamburg. De toestand van de 20-jarige scheepsjongen C. Kruze uit Hamburg is levensgevaarlijk. De Britse premier Winston Churchill, vergezeld van de minister van Buiten landse Zaken, Anthony Eden, en de Amerikaanse ambassadeur in Londen Wal ter S. Gifford (midden), aan boord van de Queen Mary, op weg naar Amerika. Aa'n boord bevindt zich een complete zend- en ontvanginstallatie, waarmee de premier permanent met de regeringsbureaux te Londen verbonden is. Tijdens een voetbalwedstrijd in München tussen een Duits en een Joegoslavisch elftal heeft een Joe goslavische emigrant via de micro foon van een Duitse verslaggever een oproep tot de Joegoslavische spelers gericht om zich tegen het regime van Tito te verzetten. Een ploeg van de Rode Ster uit Belgrado speelde tegen het TS\ 1860-elftal van München. Toen de wedstrijd goed en wel aan de gang was, ging de emigrant naar de Duit se verslaggever toe en zei hem, dat hij een boodschap wilde omroepen namens de captain van het Joegosla vische elftal, die zelf niet speelde. Daarop richtte hij zich inhet Joe goslavisch tot de spelers uit Belgra do en verzocht hun, te strijden te gen „de onderdrukking en de slaver nij van het regime van Tito". Aan gezien geen van de Duitse toe schouwers verstond wat hij zei kon hij zijn korte toespraak ongehin derd beëindigen. Daarna verdween hij in de menigte. .V Twee ter dood veroordeelde moorde naars, die Maandag uit de gevangenis van Amiens waren ontsnapt, zijn gis teren door de politie achterhaald. Zij werden gearresteerd in een verlaten spoorstation, ongeveer 32 km. van Amiens. De politie had een tip gekre gen van een boer, die de twee onder dak had verleend in zijn koeienstal. De arrestatie van de 32-jarige Belg Léon Meurant en de 22-jarige Fransman Michel Courtin ging gepaard met een vuurgevecht, waarbij echter niemand werd gewond. Meurant werd het vori ge jaar ter dood veroordeeld wegens moord op de Franse gravin Sauty de Chalon. Courtin kreeg de doodstraf, omdat hy in 1950 zijn werkgeefster en haar 12-jarige dochter had vermoord. Meurant en Courtin gaven zich Maan dagavond uit voor cipiers, die op jacht waren naar de beide ontsnapten en klopten met dit verhaal bij een boer aan om onderdak. Deze liet hen in zijn stal slapen, doch waarschuwde de vol gende ochtend de politie. Een der vertegenwoordigers van Amerika in de V. N. heeft Dinsdag,na een onder houd met president Truman, verklaard, dat de president gezegd heeft ernstig te over wegen de kwestie der in Hongarije gear resteerde Arrfferikaanse vliegers voor de V. N. te brengen. Hij zou ook andere maat regelen overwegen. De kwestie diende voor de V. N. gebracht te worden om alle feiten aan het licht te brengen. Vanochtend heeft radio-Moskou be kend gemaakt, dat na langdurige ziekte de vroegere Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken Litwinov Maan dag is overleden. Op de Rijksweg Den Haag-Rotterdam ten Oosten van Delft is op Nieuwjaars dag een ongeluk gebeurd, dat bijzonder goed is afgelopen. Omstreeks zeven uur was de 57-jarige heer Spaans, directeur van de N.V. Philips' te Brussel, die de begrafenis van het stoffelijk overschot van het echtpaar De Vries had bijge woond, met zijn auto op weg naar Brus sel, toen hij nabij Delft met een snel heid van ongeveer negentig kilometer per uur op een vrachtauto reed. De be stuurder bleef ongedeerd; de auto werd aan de voorzijde totaal ingedrukt. Een stadsbus van de H.T.M. is op de Groenteweg te Den Haag door een N.S.-locomotief aangereden. De schade viel nogal mee; er waren slechts twee lichtgewonden, die na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis konden terugkeren- Van het station HSM loopt een spoor lijn naar Scheveningen. Deze lijn pas seert o.a. de Groenteweg. Enige tijd ge leden werd ook een HTM-bus óp dit punt aangereden. Toen was het effect van de aanrijding evenwel ernstiger dan thans. De snelheid van de bus, die juist passagiers had afgezet, was gering: de bus werd aan de linkerachterzijde aangereden. In een woning aan de Ruvckrocklaan te Den Haag is op Nieuwjaarsmorgen in een kinderkamer brand ontstaan, doordat een brandend electrisch kachel tje te dicht bij een commode was ge plaatst. Een jongetje van zestien maan den en een meisje van twee en een half jaar werden met brandwonden in be wusteloze toestand naar het Juliana- kinderziekenhuis overgebracht. Er is geen gevaar voor hun leven. Dinsdagavond is een auto uit Drach ten te Leeuwarden in een gracht ge reden. Een der jeugdige inzittenden, de 18-jarige R de Groot uit Drachten, kwam om het leven. De Amerikaanse vrachtboot „Flying Enterprise" met 10 passagiers ere een bemanning van 20 koppen is tenge volge van de storm ten Zuidwesten van Ierland vergaan. Deze foto, ge maakt door een van de opvarenden van de „Flying Enterprise" aan boord van de „Southland", toont het drama tisch ogenblik, waarop het ten onder gang gedoemde vaartuig, zwaar over hellend, in de golven wegzinkt. Naar U.P. meldt zal het Europese le- ^er...zes Duitse Pantser-divisies en een geluk aantal In hoge mate gemechani seerde Duitse infanterie-divisies omvat ten, als het plan voor het Europese leger wordt goedgekeurd. In totaal zouden ongeveer 320.000 man Duitse troepen onder commando van generaal Eisen hower komen te staan. „Militaire deskundigen van Frankrijk, Italië, Duitsland en de Benelux-landen zouden de goedkeuring van hun minis- ters van Buitenlandse Zaken ontvangen hebben voor een plan om zes Duitse pantser-divisies op te richten waarvan een deel, waarschijnlijk drie, echte pant ser-divisies zullen zijn met elk onge veer 280 pantserwagens. Voorts zouden zes hoog-gemechaniseerde Duitse infan terie-divisies worden opgericht met pant serondersteuning. Vervolgens een Duit se tactisch* luchtmacht en een Duitse kuetvloot. Litwinov, die 75 jaar oud was, was van 1929 tot 1939 minister van Buiten landse Zaken. Hij was, met Stalin, de laatste van de oude Bolsjewieken. Van 1941 tot 1943 was hij Russisch ambassa deur in de Verenigde Staten en Cuba en van 1943 tot 1946 plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken. Bij het uitbreken van de Russische revolutie was Litwinov diplomatiek agent in Groot-Brittannië, waar hij in hechtenis werd genomen als gijzelaar voor de Britse agent in Moskou, Bruce Lochart. Later werden zij tegen elkaar uitgewisseld. Adverte -ie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Donderdagavond: Stormachtige tot krachtige Weste lijke wind. Wisselend bewolkt met af en toe buien, sommige met hagel of natte sneeuw. Kouder. Zon: 8.48—16.41 Maan: op 11.41 Over de gehele wereld hebben de staatslieden zich bezig gehouden met prognoses ten aanzien van het nieuwe jaar. De opmerkelijkste komt uit Rus land. Stalin heeft zich op verzoek van een Japans nieuwsbureau ge wend tot 't Japanse volk in een Nieuw jaarsboodschap, waarin hü zijn sterke sympathie uit voor het Japanse volk, dat hij volledig succes toewenst in zijn dappere strijd voor de onafhankelijk heid van Japan. Over het algemeen is de toon van de redevoeringen, die Nieuwjaarsdag zijn gehouden, optimistisch. Churchill wilde vrede in 1952 winnen door een politiek van kracht. Acheson meent, dat de vrije wereld aan kracht heeft gewonnen. Auriol gaf als zijn mening, dat de staatslieden moeten vermijden, dat be sluiten voortijdig bekend worden wil len zij in hun pogingen tot vrede succes hebben. Misschien is het weer eens het uur van de diplomatie, zo zei hij. De „Pravda" tenslotte schrijft, dat de men sen 1952 opgewekter binnengaan dan zij 1951 begroetten. Als reden geeft het blad op, dat de maniakken in Washington weliswaar niet tot rust zijn gekomen, hun tanden langer zijn. maai hun ar men korter worden Op een partij te Berlijn ten huize van de Amerikaanse Hoge Commissaris zijn de Russen evenals verleden jaar ver schenen. Generaal Tsjoekof bracht een toast uit op McCloy. „U ziet er niet ouder uit dan het vorige jaar," zei hij. „Er is geen enkele reden waarom we het nieuwe jaar niet met goede wensen zouden beginnen.' Padilla Nervo, president van de Al gemene Vergadering van de V. N., heeft in een Nieuwjaarsboodschap gezegd, dat hij op de drempel van 1952 hoopte, dat er een ware geest van verzóening tussen de grote mogendheden zal gaan heersen. In dit opzicht spelen de mid delgrote en kleine landen een voorna me rol. In de kringen van de V. N. kunnen zij de stem van de verdraagzaamheid doen horen. Generaal Brian Robertson, de commandant der Britse troepen in ^Midden- Oosten is na een bezoek van vier dagen aan Londen, waar hij met Churchill en andere leden van het Britse kabinet van gedachten heeft gewisseld, m de kanaalzone aangekomen. i„„_j j.( Generaal Robertson heeft bij zijn aankomst onder meer verklaard dat Engeland „de vrijheid van het Suezkanaal" zal handhaven. De Engelse strijd krachten zouden zo nodig geweld met geweld beantwoorden. voor het Midden-Oosten. Verder zou het moeten instemmen met het^ hou Naar verluidt hebben de V.S. er bij Groot-Brittannië op aangedrongen een plan te steunen om koning Faroek als heerser over de Soedan te erkennen om de weg te banen voor een oplos sing van de Westelijke geschillen met Egypte, aldus meldt A.P. uit Washing ton. Churchill zou bereid zijn over deze kwestie tijdens zijn verblijf in de V.S. overleg te plegen. Het zou de bedoe ling zijn, eind Januari het aanbod van de erkenning van Faroek als koning van de Soedan te doen. In ruil voor deze concessie zou Egypte zich in principe bereid moeten verklaren toe t* treden tot het defensie-commando den van een volksstemming in de Soedan om de wensen van de Soe- danezen over hun politieke toekomst vast te stellen, aldus A.P. Gisteren hebben drie uur laag te Is- Eert moeilijk werk komt niet gereed door er om heen te lopen mailia vuurgevechten plaats gevonden tussen Egyptenaren en Britse troepen. In de nacht van Maandag op Dinsdag werden Britten met geweren en auto matische wapens bestookt. De Britten beantwoordden het vuur o.m. met mor tieren. Om één uur in de morgen begon een tweede vuurgevecht, toen op Britse soldaten werd geschoten vanuit loop graven die de Egyptenaren gegraven hebben aan de Arabische zijde van het Suezkanaal. De Britt?n beantwoordden het vuur vanuit een gevechtswagen' Van Britse zijde is medegedeeld, dat er geen slachtoffers onder de Engelse soldaten gevallen zijn. Maandag is er een bom gegooid naar de auto van brigade-generaal Exham. De sergeant-chauffeur van de wagen werd door glasscherven gewond. De Britse ambassade te Cairo heeft officieel geprotesteerd tegen een artikel in het linkse blad „Al Gam hour Al Missy", waarin aan het lid van een Egyptische commando, die de Britse be velhebber in Egypte, generaal Erskine. doodt, een beloning van 1000 Egyptische ponden wordt beloofd, en 100 pond voor ieder, die een Brits officier doodt. Volgens het onafhankelijke blad „Al Mokattam' heeft een „speciale volks rechtbank" in Suez besloten de dood straf uit te spreken over een ieder, die met de Britten samenwerkt. Het plan om in Den Haag op 2 en 3 Januari onder toezicht van de politie kerstbomen te verbranden, heeft niet kunnen verhinderen, dat op Oudejaars avond weer vele stapels kerstbomen in vlammen zijn opgegaan. Over het alge meen kon de brandweer, wanneer in grijpen nodig was. rustig haar werk doen. De slangen werden niet, zoals het vorige jaar is gebeurd, doorgesneden. Op de Gouvemeurlaan is het op Oudejaarsavond tot ernstige baldadig heid gekomen Opgeschoten jongelui en ook ouderen vermaakten zich o.m. met het gooien van stenen door .win kelruiten. De 22-iarige tekennaar J. W. gooide een aantal rotjes op brandende kerstbomen. Hij ligt thans met brand wonden in het ziekenhuis. De politie zag zich gedwongen met de blote sabel te chargeren. Een ruit van een politie- jeep ward verbrijzeld. Ook in andere delen van Den Haag ontaardde zich. zij het minder ernstig, de balddadigheid De straatverlichting werd hier en daar kapotgegooid. ver keersborden werden omgetrokken en vele ruiten sprongen door het vuur werk. Een jongen van 13 jaar. die met een zak vol rotjes bij een kerstboom- brand stond te kijken, kreeg brand wonden aan zijn been toen het vuur werk in zijn zak door de gloed van het vuur tot ontbranding kwam. Hij moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. evenals een jongen van negen jaar, die een blik met benzine en olie in brand had gestoken. Argentinië. De vakbondskrant -V-s Prensa" meldt, dat Eva Peron zo ver her steld is. dat zij in Februari weer haar werk in het ministerie ven Arbeid cel kunnen opnemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1