Stuurman van sleepboot op de „Flying Enterprise" Mogelijkheid van berging iets toegenomen Vrees voor invasie in Frans Indo-China Y.S. tegen behandeling de Veiligheidsraad van Korea in Tussen neus en lippen Atlantische conferentie op 7 Februari te Lissabon r Bij overlijden van Stalin Vrijwilligers naar Korea Gemeente- classificatie Tot hoofd en hart KAPITEIN CARLSEN KREEG GEZELSCHAP N ie uwe assistentie Het eind Dronkeman lokte ruzie uit 200.000 man rode Chinese troepen aan de grens geconcentreerd lelevisie op het dashboard Franse parlement met vacantie Britse tanks in actie Aanvaarding Russisch plan sou meet ellende over de wereld kunnen brengen Het weer Zacht winterweer 99 yjp =r~ ZATERDAG 5 JANUARI 1952 75ste JAARGANG No. 25268 van de idylle Oldendorff Onderzoek aan boord van de „Gemma" Stoffelijke overschotten niet gevonden Frameggennog steeds niet vlot Zes sleepboten in de nabijheid Dodelijk klap van gast met dolk ft mm Twee Egyptenaren ge dood bij gevechten in Suez m Driemanschap aan de macht 160 man w.o. twintig veteranen uit Korea Chinese beschuldiging Geen vorderingen bij besprekingen DE MAAS 2 METER GESTEGEN Hoog water in Limburg wekt bezorgdheid Autobotsing met ernstige gevolgen Eén dode en 2 gewonden Ook Frankrijk is tegen Sovjet-voorstel HARRIS TWEEDJASSEN Churchill vanavond in Washington Vanmiddag pers conferentie Ollenhauer bepleit Duitse eenheid- BUREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 2154J Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkantoor Beverwijk Stumphiusslr. 45 tel 5998 Bijkant. Ilmuiden: Bonitaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Kapitein Kurt Carlsen heeft op de „Flying Enterprise gezelschap gekregen van de stuurman der Britse sleper Turmoil'Nadat vergeefse pogingen waren ge daan om een door de „Turmoil" uitgeworpen tros aan de „f lying Enterprise vast te maken twee maal brak de kabel en drie andere pogingen mislukten - b ilVrfmirrain erïn geslaagd op het schip te klauteren. Vandaag wordt opnieuw getracht de Amerikaan vast te maken. Het weer is nog vrij ruw, maar de baro meter stijgt. De Slagzij van het schip is iets toegenomen. Wanneer de verwachte storm niet doorzet blijft de mogelijkheid op berging aanwezig. toe, maar het schip De torpedojager „John Weeks" heeft gemeld, dat het weer beter wordt. De barometer is stijgende. Mogelijk zou de „Turmoil" nog voor het aanbreken van de dag proberen vast te maken. Uit Brest is de zeesleepboot „Abeille 25" vertrokken om de „Turmoil" zonodig assistentie te vdBenen. Vrijdagmiddag was het bijna gelukt de door de „Turmoil" uitgeworpen tros aan de „Flying Enterprise" vast te ma ken. Het touw kwam op enkele deci meters afstand van een bolder terecht, doch knapte af. Naar de „John W. Weeks" aan zijn hoofdkwartier telegra feerde, moest Carlsen zich daarna naar zijn hut begeven om nieuwe krachten te verzamelen. Op dat ogenblik maakte het dek een hoek van zeventig graden, wat tot gevolg had dat Carlsen zich met één hand moest vasthouden en met de andere het uiterst zware touw han teren. Carlsen bleef zijn goede stemming niettemin bewaren. „Alleen met geduld komen we er", liet hij per radio aan de torpedojager weten. De pogingen om de verbinding tot stand te brengen werden daarna uitge steld tot het weer beter is. Er kwam mist opzetten. De slagzij van de „Flying Men herinnert zich de geruchtmaken de affaire rond Tassula Petraco- geerhgi, die zich op Kreta door Cos ta Kephaloyanni liet schaken. Haar Romeo werd in de gevangenis ge worpen en papa Petracogeerhgi be waakte zijn oogappel weer tot zij enige maanden geleden toch met Costa trouwde. Thans bericht A. P. dat Julia Romeo verlaten heeft en naar haar familie is teruggekeerd Enterprise" nam houdt zich goed. De Amerikaanse torpedobootjager „Willard Keith" is op weg om de tor pedobootjager „Weeks" af te lossen. Naar A.F.P. uit Kopenhagen meldt, zullen de ouders van. kapitein Carlsen Zondag per SAS naar Londen vliegen op uitnodiging van het Britse blad de „Daily Express". Zeven geredde leden van de beman ning vande „Flying Enterprise" zijn uit Europa in New York aangeko men. Zij zeiden te hopen eens opnieuw de zeeën te kunnen bevaren onder hun dappere kapitein Kurt Carlsen. „Als iemand in staat is het schip in veilige haven te brengen, dan is hij het", was de mening van de machinist Cyril Francis. „Wij zullen pogen opnieuw aan boord van het schip te komen", zei de hulp- machinist John Drake. Een woordvoerder van de Isbrandtsen- lijn verklaarde dat deze wens in ver vulling kan gaan, zodra de „Flying En terprise" een haven binnenloopt. De scheepvaartmaatschappij „Egon Oldendorff" te Lübeck heeft de „Irene Oldendorff", die sinds Oudejaarsavond vermist wordt, opgegeven. De „Irene Oldendorff", waarvan 31 December der tien lijken aanspoelden op Borkum, is vergaan tussen de Westereems en het Huibersgat. Van het schip heeft men geen enkel spoor teruggevonden. Vrijdagmiddag heeft men in de romp van het Zondag jl. bij Guethary gestran de Nederlandse tankschip „Gemma" een gat gemaakt en in het binnenste van het schip een onderzoek ingesteld. Men heeft echter niet de stoffelijke over schotten van de vijf nog vermiste be manningsleden gevonden. Het Noorse ss „Frameggen" zit nog steeds vast op de Hondsbossche zeewe ring. Vanmorgen lagen zes sleepboten, drie van Wijsmuller en drie van Doeksen, op de rede. Er stond veel zee waardoor het niet mogelijk was een tros over te brengen, wat met een vlet moet ge schieden. Door 't stoten is de „Frameg gen" op een paar plaatsen lek geraakt en dok is het schip zijn roer en zijn schroef kwijt. Als het in de loop van de dag nog mocht gelukken verbinding te maken, dan zal bij hoog water, dat na middernacht valt, wederom een poging worden gedaan het schip in zijn ele ment te brengen. Donderdagavond laat kwam de 47-ja- rige logementhouder Van de H aan de Kloosterdreef te Eindhoven in beschon ken toestand thuis. In de keuken ging hij te keer tegen een gast, de 29-jarige chauffeur Van H. Toen hij bovendien met een groot mes begon te zwaaien, heeft Van H. zich verwijderd om even later echter terug te keren. Opnieuw ontstak de logementhouder in woede. De gast begaf zich daarop weer naar buiten, doch Van de H. kwam hem achterna. De gast heeft toen een dolk gegrepen en de logementhouder daar mee zulk een klap op het hoofd gege ven, dat de man aan de gevolgen daar van later in het Binnenziekenhuis is overleden. Van H. is door de politie in arrest gesteld. - Dp achtersteven van de Frameggen", het 2086 ton metende Noorse vrachtschip, da/ Woensdag bij Petten op de kust is gelopen. Zes sleepboten, waarvan men er die ziet, en een bergingsvaartuig zullen bij gunstig weer met vereende krach ten trachten het schip vlot te krijgen. De vele belangstellenden (op de voorgrond) kunnen in het ververstingsftentje, dat daar ten gerieve van de bezoekers een standplaats heeft gekozen, warme dranken krijgen. In Franse kringen te Parijs werd gisteren, aldus A. P- meegedeeld, dat onofficiële berichten on^angen waren, dat communistisch China 200.000 solda ten in volledige uitrusting heeft gecon centreerd in gebieden even ten Noorden van de Frans-Indochinese grens. In deze kringen verklaarde men niet te geloven, dat communistisch China een aanval zou doen op Indochina zo lang de gevechten op Korea voortduren. Zij zeiden echter zeer bezorgd te zijn over een mogelijke invasie wanneer het op Korea tot een wapenstilstand komt, waardoor vele Chinese soldaten vrij komen voor acties in Zuid-China. De Franse vrees vond weerklank bij andere gedelegeerden. van w|e ver schillende uit Zuidoost-Azië. die Don derdag de Russische minister van Bui tenlandse Zaken Andrei Vishinsky hoor den spreken over de gebieden van Zuid- Gezaghebbende Franse kringen deel- .®n Bisteren te Parijs mede, dat Les- d_r Jhcarson (Canada), de voorzitter van hP j'"-raad, spoedig zal bekend ma- en dat de Nato-confererjtie in Lissabon Week zal worden uitgesteld, aldus «rldt u. p. Zij zeiden dat Pearson het uitstel bin- en vier dagen bekend zal maken na overleg met Charles Spofford (Ameri- *a). de voorzitter van de Hoge Atlan- sche Raad van Plaatsvervangers. Spof- orfl Zal voor de bespreking met Pear- v.,n over het uitstel per vliegtuig van ashington naar Ottawa reizen. De aan- van de conferentie te Lissabon as vastgesteld op 2 Februari. Gisteren had het Franse ministerie. Gisteren zijn in Suez vier grote Brit- tP "Centurion"-tanks in actie gekomen ZLvfn- Egyptische sluipschutters, die latlè m buizen hij de drinkwaterinstal- j schuil hielden. Een Britse woord - tank 6r lleeft medegedeeld, dat de lion h T1"4 machinogeweren en kanon- r„ 1 vuur openden. Twee Egyptcna- soldTT. en daarhij gedood. Eén Britse een H.i- werd aan de hand gewond. In Werd V.an Waar«'t het eerst gevuurd Werd een bom gevonden. Een Britse officier heeft medege- ee d, dat gisteren veelvuldig gescho len is op het verkeer, dat van de weg tussen het Britse kamp en de water installaties gebruik maakt. beidersvanlda Ult, Port Said> dat de ar- van o a^ëcmene werkplaatsen kine U®z"kanaalmaatschappij in sta- berfsnen U,7 Protest tegen het uerispen van een Egyptische door een buitenlandse ingenieur. arbeider BOUWEH.' van Buitenlandse Zaken medegedeeld, dat Frankrijk om een week uitstel had verzocht om de Nationale Vergadering de gelegenheid te geven de kwesties van het voorgestelde Europese leger en de toelating van Griekenland en Tur kije tot het Atlantisch Pact te bespre ken. Het Franse parlement gaat van 9 t/m 29 Januari op reces. Aangenomen wordt dat Amerika te gen uitstel van de conferentie is. Italië, Nederland, België en. Luxemburg heb ben geen bezwaar tegen een uitstel van een week van de bijeenkomst, die de Noordatlantische Raad 2 Februari te Lissabon zou houden, aldus meldt een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken. China, Birma, Thailand en Indochina. Deze gedelegeérden zeiden uit Vishms- ky's woorden af te leidm, dat er sprake was van een rechtstreekse dreiging met. communistisch optreden in deze landen. Vishinsky heeft Amerika er van be schuldigd agressieve stappen voor te be reiden tegen communistisch China langs de Zuidelijke grenzen. Vishinsky heeft Amerika vele malen beschuldigd van agressieve actie tegen Noord-Korea en sommige Amerikaanse gedelegeerden zeiden, dat het er naar uitziet, dat Vishinsky de basis legt voor een rechtvaardiging van een communis tisch optreden. Volgens bepaalde communistische kringen in Londen zouden, aldus ver neemt A.F.P., Molotov, Beria en Malen- kov, allen vice-president van de Sovjet- Unie en lid van het Politbureau, een driemanschap vormen, indien Stalin zou overlijden. Molotov zou Binnenlandse Zaken beheren. Beria, die voorzitter van het driemanschap zóu zijn, zou in het bij zonder met de controle van het leger, de contra-spionnage en de inlichtin gendienst belast worden en Maienkov zou gedurende de overgangsperiode toezicht houden op de communistische partij, aldus 'deze kringen. Volgens in deze kringen uit Rusland ontvangen berichten is Stalin's gezond heidstoestand oorzaak van groeiende ongerustheid. Begin December zouden vier specialisten uit Wenen en Berlijn naar Moskou zijn geroepen om Stalin te onderzoeken en hoewel Stall r uiter lijk voor een man van zijn leeftijd ge zond lijkt, zouden zijn geneesheren menen, dat een nieuwe hartaanval noodlottig zou kunnen zijn. Om deze reden zouden voorzorgsmaatregelen voor het overnemen van de macht zijn genomen. Opnieuw staat een Nederlands aan- vullings- en aflossingsdetachement ge reed om naar Korea te vertrekken. Het telt in totaal ongeveer 160 man, onder wie vier officieren en veertien onder officieren. Commandant van het deta chement is de eerste luitenant der in fanterie J- M. Gerverdinck uit Harder wijk Voorts bevindt zich bij hei deta chement een twintigtal militairen, af komstig van het oorspronkelijke N.D. V.N. (Nederl. Detachement Ver. Naties), die de wens te kennen hebben gegeven, opnieuw naar Korea te gaan. Dinsdag 8 Januari vertrekt men per trein uit Roosendaal naar Hoek van Holland, waar ingescheept wordt met bestemming Harwich. Per extra-trem reist men van hier via Londen, waar overnacht wordt, naar outhampton. Hier ligt een Engels troepenschip ge reed om het detachement naar Korea te brengen. Inmiddels is in Roosendaal en Schoon hoven de oefening begonnen van een nieuw aflossingsdetachement. dat medio Maart uitgezonden zal worden- De Chinezen hebben de V. N. er he den van beschuldigd doelen in Mand- sjoerije te hebben doen bombarderen aldus meldt Reuter uit Tokio. D beschuldiging werd door de Chi nese communistische generaal Hsieh Feng geuit op de heden gehouden bij eenkomst van de sub-commissie voor de naleving van een wapenstilstand in Ko rea. Hij beschuldigde de Verenigde Sta ten van het doen bombarderen van de Chinese steden Sjanghai, Moekden en Tsingtao. De sub-commissie voor de naleving van een wapenstilstand op Korea heeft geen vorderingen gemaakt, en zal mor gen weer bijeen komen. Het debat van vandaag over de kwestie van herstel van vliegvelden gedurende een bestand, werd als „vruchteloos" beschreven. De sub-commissie voor de uitwisseling van krijgsgevangenen heeft evenmin vor deringen gemaakt. De aanhoudende regens van de laat ste dagen hebben in de zijrivieren van de Maas, vooral in de Belgische Ar dennen, zulk een vloed veroorzaakt, dat de Maas in Limburg twee meter geste gen is. De zomerbedding is reeds lang niet meer voldoende voor het wassen de water. De uiterwaarden zijn op ver scheidene plaatsen ondergelopen. De boeren in de Maasdorpen zijn ern stig bezorgd. De weiden staan blank. Voor het bouwland zou nog meer hoog water echter fataal zijn. Er staat al grondwater op rogge- en tarwevelden. Op de Rijksweg UtrechtArnhem onder Woudenberg zijn Vrijdag twee auto's ten gevolge van de gladheid met elkaar in botsing gekomen. De heer Hey uit Zeist kwam hierbij om het le ven. Hij was gehuwd en vader van vier kinderen. Twee andere personen liepen been- en armbreuken op. Zij zijn naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. (Van een bijzondere medewerker) Een der oudste en meest onrust wekkende grieven, die, vooral onder onze platteland-arbeiders leeft, is die tegen de toonverschillen len gevolge van de z.g. gemeenteklass;- ficatïe. Het bestaan van deze grieven is niet alleen bij arbeidersorganisaties bekend, maar evenzeer bij de Regering. En deze heeft daar dan ook enkele ja ren geleden aanleiding in gevonden om aan Prof. Kruyt opdraent te geven een commissie samen te stellen, die dit zeer ingewikkelde probleem zal moeten bezien. Vorig jaar is Prof. Kruyt met zijn arbeid gereed gekomen en sinds dien vormt zijn rapport onderwerp van discussie in heel wat leidinggevende kringen. De arbeiders zelf, die zo nauw bij deze materie zijn betrokken, weten over het algemeen alléén dat er nu eindelijk een rapport over deze zaak is. Hier hebben we weer te ma ken met een van die verschijnselen, die we al eerder hebbén gesignaleerd: dat n.l. over evidente arbeidsbelangen wordt gestudeerd en gerapporteerd met de bedoeling om daar beslissingen uit te distilleren, die gevolgen zullen heb ben voor het materieel bestaan van de arbeiders, zonder dat die arbeiders er praktisch in zijn of worden gekend. Nu willen we hiermee niet betogen dat een wetenschappelijk man als Prof. Kruyt zijn mening moet laten groeien in grote volksvergaderingen of door een peiling van de publieke opinie door middel van een enquête b.v. Zijn taak immers was het, na te gaan welke be hoefte-verschillen er in feite bestaan tussen het platteland en de stad en daarop een advies te bouwen. Het ma teriaal, waarop hij zijn conclusies bouwde, bestond uit onderzoekingen aan de hand van cijfers, verstrekt door het Centraal Bureau van de Statistiek, aangevuld door eigen onderzoekingen naar huurverschillen, levensgewoonten en factoren als consumptie-stimulering in de stad enz. We hadden gelegenheid het rapport- Kruyt te bespreken zowel in een aan tal 'plattelandsgroeperingen van arbei ders. als groeperingen van arbeiders uit steden. Onze aanvankelijke mening dat een zeker loonverschil tussen som mige woongebieden in Nederland ge rechtvaardigd is. hebben we nergens onder stoelen of banken gestoken. Maar geen enkele avond zijn we met het ge voel huiswaarts gekeerd, dat we de plattelands-arbeiders van de rechtvaar digheid dezer loonverschillen hebben kunnen overtuigen, zelfs niet aan de hand van zeer concreet cijfermateriaal Nu kan men wel zonder meer en bot weg stellen dat de blik van de arbei ders te kort is om het probleem in zijn geheel te overzien, men dient daar naast volledig rekening te houden roet het feitelijk verschijnsel dat de afstan den tussen stad en platteland steeds geringer worden met alle feitelijke en psychologische gevolgen van die». (Vervolg op pagina 5) Een van de twee wagens ter wereld, die met een televisie-ontvangtoestel zijn uitgerust. Do antenne is bevestigd aan de achterbumper. In de wagendie het eigendom is van Mike Alonso, radioreporter en correspondent van United Press in Havanna, is op het dashboard een scherm van 33 cm. aangebracht. Zover bekend is de enige andere auto met televisie in het bezit van president Peron van 'Argentinië De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dean Acheson, heeft gisteren te Washington verklaard, dat aanvaarding van de nieuwe Sovjet- Russische voorstellen in de Verenigde Naties, betreffende een speciale bij eenkomst van de Veiligheidsraad om de Koreaanse kwestie te bespreken, alleen maar ellende over de wereld kon brengen. Acheson zei tijdens een persconferentie dat de Verenigde Staten tegen liet Sovjet-voorstel zouden stemmen Hij wees er op dat de Verenigde Naties door de Russische resolutie te accepteren twee belangrijke successen te niet zouden doen, namelijk het besluit tot vorming van de commissie voor collectieve maatregelen en de resultaten die te Pan Moen Jon al zijn bereikt. dergelijke commissie zitting De Verenigde -Staten voeren op het ogenblik volgens betrouwbare zegslie den besprekingen met verschillende andere landen over de mogelijkheid een nieuwe Koreaanse commissie te be noemen, zodra de wapenstilstandsover eenkomst gesloten zal zijn. Deze com missie, die uitsluitend met de Koreaan se kwestie belast zal worden en niets te maken zal hebben met andere aspecten van de ingewikkelde situatie in het Verre Oosten, zal tot taak krijgen een einde te maken aan de communistische agressie in Korea en de eenheid en on afhankelijkheid van dat land te herstel len. Er werd niet over gesproken of Rusland verzocht zou worden in een dergelijke commissie zitting te nemen. Deze commissie zou de commissie van de Verenigde Naties, die momenteel in Korea is, opvolgen. In plaats van de Koreaanse kwestie voor de Veiligheidsraad te brengen, waar de Sovjet-Unie alle noodzakelijke maatregelen kan torpederen door het rebht van veto, voelen de Amerikanen er blijkbaar meer voor een nieuwe commissie in te stellen met grotere be voegdheden. Wanneer de Koreaanse kwestie weer in Politieke Commissie of Alge mene Vergadering ter sprake wordt gebracht, zullen de Verenigde Staten voorstellen het debat uit te stellen, totdat een overeenkomst voor een wapenstilstand is bereikt. Men is van mening dat een andere oplossing niet mogelijk is, omdat de Verenigde Na ties weinig kunnen uitrichten zolang de besprekingen in Pan Moen Jon nog aan de gang zijn. Wanneer de kwestie echter in de Ver enigde Naties ter sprake komt nadat een bestand ondertekend zal zjjn, zul len de Verenigde Staten alles in het werk stellen een nieuwe commissie te vormen en de Veiligheidsraad te passe ren. Gisteren, tijdens de middagzitting van de Politieke Commissie, heeft de Franse gedelegeerde Jean Chauvel Vishinsky op de man af gevraagd: „Is men in Moskou van mening, dat de besprekingen in Pan Moen Jon op een dood punt zijn gekomen en dat een conferentie op hoger niveau noodzakelijk is?" Chauvel besloot met te verklaren, dat Frankrijk het Russische voorstel van de hand zou wijzen en aan de oorspronkelijke resolutie voor de col lectieve maatregelen zou vasthouden. Hij verzocht Vishinsky op de hem ge stelde vragen antwoord te geven, wanneer het zijn beurt van spreken zou zijn- De secretaris-generaal van de Arabi sche Liga, Azzam Pasja heeft volgens „Le Monde" bij een lunch van de Brits- Amerikaanse persvereniging te Parijs verklaard, dat de Arabische landen niet neutraal kunnen zijn tussen het Oosten en het Westen, aarigezien zij door en door anti-communistisch zijn. Het gemoed blijft jongzolang het voor lijden vatbaar blijft j Lieftinck in het kerken naar Dover vaart, buitenland over Het Kanaal gezet. Goed begin Een dertienjarige jon gen uit Kristiansund in Noorwegen, wie het thuis niet langer beviel, wilde met het nieuwe jaar een nieuw leven beginnen en liep daarom uit het ouder lijk huis weg. Later is hij nog even teruggekomen, De talrijke Parijzenaars en toeristen, die zo graag op een Parijs caféterrasje hun tijd zoek brengen, hebben in de bladen een ontstellend bericht kun nen lezen. Volgens een of ficiële mededeling zullen de belastingen op terras sen met honderd percent verhoogd worden, terwijl de belasting op in de open lucht geschonken alcohol houdende dranken met zestig percent vermeer derd v:ordt. Tot nu toe werd op de grote boule vards per vierkante meter trottoir-terras ongeveer vierduizend francs belas ting per jaar betaald. In New Delhi heeft men in een honderd jaar oude put een gevluchte familie gevonden. De gemeente- autoriteiten traden onmid dellijk handelend op. Bo ven op de put werd een nummerbord bevestigd, zo dat van de familie per sonele belasting geheven kon worden. Retourtje Toen de boottrein uit Parijs Donderdag het Lon- denseVictoria Station binnenreed, zag de Spoor- ivegpolitie tot haar verba zing een man, die met vuil en roet bedekt was, onder een der rijtuigen vandaan komen. De man verklaar de een Bulgaar te zijn. Hij had van Parijs af onder de trein gehangen Hij werd op het station inge sloten en zal met de boot trein weer naar Parijs teruggezonden worden. De trein van Parijs naar Lon den wordt met een spe ciale boot, die van Duin- namelijk des nachts om half drie. Toen zijn oude& hem op de trap hoorden stommelen gingen ze eens even kijken, maar zoon lief nam ijlings de benen. Ze zagen hem nog juist door de deur verdwijnen, opnieuw de wijde wereld in. Hij was alleen maar even thuis geweest om wat beddegoed te jpakken te krijgen. Bovenstaand eekhoorntje in de dierentuin van Washington brengt zijn leven in gevaar door een paar apenootjes weg ie graaien vlak voor de klauw van een grote beer. Advertentie DARTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Zondagavond: Overwegend droog weer met enkele opklaringen en plaatselijk mist. Zwakke wind, weinig verande ring van temperatuur. Zondag: Zon 8.4"16.44 Maan 12.22—3.36. Maandag: Zon 8.4"16.45 Maan 12.424.53. (Van onze weerkundige medewerker) Boven de Oceaan is weer een leven dige depressie-activiteit, waardoor er ook vandaag af en toe enige lichte re gen valt. De stormdepressie beweegt in de richting van IJsland en voert zachte lucht naar West-Europa. Toch beginnen zich in Noord- en Oost-Europa verande ringen voor te doen. Aldaar stijgen de barometers belangrijk, waardoor ook de vorst toeneemt, al is deze van weinig be tekenis. Gedurende het weekeinde zal het weer zich nog als zacht winterweer blijven kenmerken. Als de luchtdruk boven Scandinavië blijft stijgen kan dit de volgende week van invloed op het weer in ons land zijn, al verwachten wij op korte termijn toch geen koude-inval. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft verklaard dat de Britse premier, Winston Churchill, van middag om drie uur (Nederlandse tijd) een persconferentie zou houden, als de Queen Mary de buitenhaven van New York zou binnenvaren. Eden en Churchill zouden daarna het schip verlaten en per kotter overge bracht worden naar de Brooklyn-kade. Een auto zou hen naar het vliegveld brengen, waar het particuliere toestel van Truman, de „Independance". ge reed zou staan om hen naar Washing ton te vervoeren. Om half zeven van avond worden zij te Washington ver wacht De West-Duitse socialistische partij heeft gisteravond een beroep gedaan op het Duitse volk om de eenheid van Duitsland te stellen boven de integratie van Europa. Erich Ollenhauer. de vice-voorzitter van de Socialistische Partij, zeide in een radiorede dat de integratie van West- Duitsland in de West-Europese volke rengemeenschap slecnts dan voorge staan kan worden, wanneer hierdoor de kans op eenheid van Duitsland niet ver kleind wordt. Ollenhauer oefende felle critiek uit op het regeringsbeleid en op het Plan-Pleven voor het Europese Leger.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1