Vijf personen in de Rijn verdronken Auto reed van pont Staa Nieuwezijds Voorburgwal 345, Ams (Van onze correspondent) PANNERDEN, 5 Oct. Vijf inwoners uit Haarlem zijn van middag omstreeks half drie met een Chevrolet-auto in de Rijn bij Pannerden gereden en daarbij verdronken. De slachtoffers zijn: de bestuurder, de ongehuwde heer P. Gortzak^ de heer en me vrouw H. Best en de heer en me vrouw E. Wempe. De heer M. M. van Dijk, cTfe kort tevoren even was uitgestapt, redde daardoor zijn leven. Het gezelschap was op weg naar Elten en wilde bij Doorneburg op de pont naar Pannerden. De auto moest wach ten, omdat de pont nog niet was gearri veerd en de heer Van Dijk stapte uit. Daarna reed de wagen de inmiddels ge meerde pont op en schoot op onver klaarbare wijze dwars door de afsluit- kettingen naar de andere kant van het 25 meter lange vaartuig, waar hij vrij wel onmiddellijk met de neus voorover in de diepte verdween. Op dat moment bevonden er zich maar weinig andere passagiers op de pont. Zij waren niet in staat direct hulp te bieden. De veerbaas alarmeerde direct alle omwonenden en de politie, die on middellijk met man en macht met de reddingswerkzaamheden begonnen. Rond de auto, die tegen de dijkbeschoeiing was terechtgekomen, werd een kabel geslagen. Omstreeks half vier gelukte het de brandweer met een takelwagen de wagen te lichten. De doden werden naar het Sint Lidwina Ziekenhuis in Bemmel overgebracht. Het echtpaar Best laat een vijfjarig kind na. De ve». slagenheid in het dorpje Doornerroürg is zeer groot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 3