RaJio Niet origineel van Maandag 6 October 1952 MEISJE ONDER BUS Dinsdag Men staat soms versteld over de volharding, die sommige mensen ondanks tegenslagen ten toon kun nen spreiden. Zo bijvoorbeeld de Amsterdammer, zich noemende: „raadgevend ingenieur". Deze on getwijfeld actieve stadgenoot, die hei, eveneens zonder twijfel, goed meent met de belangen van Amsterdam, heeft indertijd overheid en pers in kennis ge steld met projecten, die beoogden Artis in het Amsterdamse Bos en een nieuw raadhuis in het Vondelpark té vestigen. Zowel van het ene als van het ander plan kan, zonder dat hier verder op het waar om wordt ingegaan, gezegd worden, dat ze voorgoed van de kaart zijn. Dezelfde ingenieur heeft zich met de borst toegelegd op het uitdokteren van andere grote stadsplannen, die hij in hun geheel heeft gerangschikt onder het mot to „Amsterdams problemen". Nadat van zijn hand reeds ontwerpen zijn verschenen over doorbraken en ne vraagstuk ken over de straten, in de binnenstad, heeft hij zich thans bezig gehouden met de water wegen en de IJ-oververbindingen en zijn zienswijze, die tot verbeteringen zouden kun. nen leiden, in een tweetal rapporten aan de gemeenteraad gericht. Met de naïeveteit van de moeder, die haar kinderen wat belooft als zij braaf zijn, hoopt de ingenieur aan het slot van zijn begeleidend schrijven aan de dames en heren van de gemeenteraad, over enige we ken zijn beschouwing over de spoorwegen te laten volgen. Uitweiding over de ontwerpen betreffende wijziging van waterwegen en daarmee samen hangende IJ-oeververbindingen moet achter wege blijven. Uit respect voor de binnenkort in de raad komende officiële tunnelplannen is het maar het beste de publieke instelling op die plannen niet te vertroebelen met het re leveren van ontwerpen, die ter zake dienende slechts zouden doorkruisen. Maar op één combinatie van revoiu- tionnaire ideeën voor wat de IJ-oever- verbinding betreft moet toch even wor den gewezen: de projecten tot verbreding en uitdieping van hét Johan van Hasselt kanaal in Noord voor de geschiktheid van zeeschepen, het ontwerp voor een hefbrug over dat kanaal en het project van twee bruggen over het IJ, dat alsdan tot „tweede-plan's-vaarwater" is gedegra deerd. Men moet namelijk weten, dat een drietal jaren geleden een Amsterdame krant eén uitvoerige beschouwing heeft opgenomen omtrent een bruggenproject met dezelfde gedachtenlijn als hierboven genoemd. Het idee was ontsproten aan het brein van een zieke jongeman in Am sterdam-Noord, die helemaal op eigen houtje op bed had uitgekiend hoe hij een uitvoerbare IJ-oeververbinding zag. Op dit stuk is de raadgevend ingenieur dus niet origineel. HOOGEZAND, 5 Oct. De 13-jarige L. M. uit Hoogezand is Zaterdagmiddag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het meisje, dat met een zak achter op haar fiets aan de Foxhamster- hoofdweg reed, verloor de macht over haar stuur en werd gegrepen door het linkerwie! van een uit de tegenoverge stelde richting komende bus. Zij over leed ter plaatse. c -■ M# Av

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 4