to zagen duizenden de begrafenisstoet door Londen trekken Boven: Het rijtuig van Ko ningin Elizabeth de Tweede, dat direct volgde achter de lijkkist op de affuit, die door Foio boven: Foio gemaakt vanaf hei dak van een der huizen in Parliament Street, nabij Whitehall. Matrozen van de Koninklijke Marine trekken de affuit. Foio onder: Zelfs ioen de trein, die het stoffelijk overschot van George VI en de hoge gasien naar Windsor bracht, Pad- dingion Station uitstoomde, stonden duizenden Lon- denaars langs de spoorlijn. Koninklijke rouwstoet trekt naar Windsor Koning Paul van Griekenland, Koning Frederik van Denemarken en President Vincent Auriol van Presidenten vm Turkije en Joegoslavië. In hun midden de jonge Korting Feisal van Irak, AxepTin» p studies maakt. De Kroonprinsen van Ahessinië, Noorwegen en Jordanië. De Kroonprins van Per zie, der Nederlanden, Prins Felix van Luxemburg en Prins lAlbert van Belgie. Foto rechts: Ko ningin Juliana, in het zwart gekleed, verlaat Claridge's Hotel te Londen, om de begrafenis bij te wonen. Foto links: Twee aarts bisschoppen van de Engelse kerk leiden de begrafe- n'isdienst in de St. George-kapel te Windsor. Nabij de lijkkist staan Ko ningin Elizabeth de Tweede, de Koningin-Moeder en andere leden van de koninklijke familie. Na af loop van de dienst werd de lijkkist neergelaten in de crypte onder de kapel. De Konin gin strooide er aarde over heen, terwijl de aarts bisschop van Can terbury de woor den uitsprak: „Tot stof en as zult gij wederkeren". matrozen getrokken werd. Foto rechts: De vier koninklijke hertogen volgen te voet de affuit, vlak achter het rijtuig, waarin Ko ningin Elizabeth de Tweede en de Koningin-Moeder gezeten zijn. V. I. n. r.: De Hertog van Edinburgh, ge maal van de Ko ningin, de Hertog van Gloucester, de Hertog van Wind sor (de vroegere koning Edward de Achtste) en de jonge Hertog van Kent. Prins Philip, de Hertog van Glou cester, de Hertog van Windsor en de Hertog van Kent Tienduizenden Britten, geschaard langs de Londense straten, deden gisteren hun dode koning uitgeleide. Naast de tele- foto's van de begrafenis, die wij gisteren nog in een deel van onze oplage konden publiceren, brengen wij vandaag op deze pagina nog een grote foto-reportage van de rouwstoet, w aarin koningen, prinsen, presidenten en andere hoogwaar digheidsbekleders aan de overleden vorst van Engeland de laatste eer bewezen. Foto boven: De lijkkist, getooid met de koninklijke kroon, de wereldbol met het kruis en de scepter, geplaatst op de affuit. Foto rechts: De rouwstoet nadert het kasteel van Windsor, waar sinds eeuwen de Engelse koningen begraven liggen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 10