bij K.L.M.-V lieg tuig in Duitsland verongelukt Slechts 6 van inzittenden in de 48 leven Tornado eist 138 doden WONDERLIJKE VERKIEZINGSSTRIJD ACHTTIEN gehuurde auto's in twee weken verkocht Vergeet de mens niet o ft Tot hoofd en hart K.L.M.-oBgeluk in zelfde omgeving Aamen van dertien passagiers Urker botter voor Petten in brand Kouder weer met enkele buien Directeur opnieuw in arrest Chinese soldaten in Indo-China NASPEL VAN DE ONLUSTEN Bank opgelicht voor 30 bromfietsen en 5 wagens H H Het weer ZATERDAG 22 MAART 1952 75ste JAARGANG No. 25334 Op Schiphol werd vanmiddag om twaalf uur bekend ge maakt, dat de „Koningin Juliana", het K.L.M.-lijntoestei uit Johan nesburg, dat om half één op Schiphol zou moeten aankomen, tegen het middaguur in Duitsland is verongelukt. De K.L.M. heeft officieel bekend gemaakt, dat 42 personen *ijn omgekomen bij de ramp met het passagiersvliegtuig. Zes inzittenden hebben de ramp overleefd. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich 58 passagiers en een bemanning van tien koppen, aldus de officiële mededeling Van de K.L.M. Het toestel is neergestort in de onmiddellijke omgeving van het vliegveld Rijn-Main bij Frankfurt. In verband met dit tragisch nieuws werd de huldiging van 4e heer Sillevis, die vandaag dertig jaar bij de K.L.M. werkzaam is, tot nader order uitgesteld. In 1935 ?atl Opvarenden tijdig in veiligheid Vlam schiet 100 meter de lucht in Na ontploffing in gasbron in Italië Staking in Triest In Zuiden van V.S. Lovett beweert van wel, maar Fransen ontkennen Overwinning van Piastiras Letterlijk voor de rechter gesleept DE WEEK VAN MINNESOTA Ruim een ton versjacherd Opsporing van dader verzocht J Tennispantalons - shorts Schip met vlas in brand op IJsselmeer Finse regering biedt Haar ontslag aan Scheepsbotsing BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45 tel. 3998 Bijkant. IJmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVffcTENTIETARIEF 28 cents per "millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. D.C. -6 „Koningin Juliana Frankfort neergestort Ooggetuigen Volgens ooggetuigen heeft het toestel de toppen van de bomen afgerukt vóór het neerstortte. Het kwam totaal ver splinterd op de grond terecht. Delen *»n de cabine en van de motoren vlogen Aanstonds in brand. Volgens een officier van de Ameri kaanse luchtmacht zouden er zeven per sonen naar het hospitaal van de Rijn- Main-luchtbasis vervoerd zfjn. Bij aan komst bleek één hunner overleden te sjin. Van de andere zes. aldus de offi- Cler, is er één stervende, zijn er twee érnstig gewond, twee niet ernstig, ter wijl de zesde waarschijnlijk vandaag het ziekenhuis weer kan verlaten. De haam van deze persoon is niet bekend. Voor de juistheid van deze laatste ge gevens kan de redactie op dit tijdstip hiet instaan. De stukken van het vlieg- 'hig liggen over een oppervlakte van "hgeveer honderd vierkante meter ver- •breid. Het toestel is volgens A.P. neer gestort toen het zich gereed maakte om b landen op het Rijn-Main-vliegveld te *T»nkfurt. De lucht was bewolkt en er 'e| een lichi'e regen, toen het vliegtuig ."eerstortte. Leden van de A!ueril:a*.ts« hlchtmacht hielpen dfe Ftgnkfurts*' brandweer bij aeé bestrijden van het Vuur. De Duitse en Amerikaanse brandweer wagens bereikten de plaats van het on geluk binnen dertig minuten. Twee uur later waren zij nog steeds bezig water on chemische blussingsstoffen over het Wrak te spuiten. Steeds braken weer «leine brandjes uit in de her en der 'erspreide benzine. De arbeiders van de steenfabriek, die een 500 meter van de Plaats van het ongeluk verwijderd is, geiden dat het vliegtuig bijna de top van ®en dertig meter hoge fabrieksschoor steen raakte Een arbeider van een nabij de plaats /an de ramp gelegen steenfabriek, die kort na het ongeluk arriveerde, vertelde ?_an een verslaggever van United Press: Bet vliegtuig leek volkomen versplin terd Het was in kleine stukken ge- "Ofleurd en die brokstukken lagen over- '1 in het rond verspreid Enige tientallen kilometers van de plaats, waar thans de „Koningin Ju liana" is neergestort, verongelukte in 1935 eveneens een K.L.M.-toestel, bij welke ramp alle zeven inzittenden om het leven kwamen. Het was de „Leeuwerik" onder gezagvoerder P. Soer, die grote bekendheid had ver worven door zijn vlucht met de „Pe likaan" naar Batavia. De „Leeuwe rik" deed dienst op de toentertijd juist geopende luchtlijn Amsterdam Praag en geraakte 6 April 1935 in een hevige sneeuwstorm, waardoor het toestel te pletter vloog tégen een berghelling. Op hef nippertje ontsnapt ï>e „Koningin Juliana" draagt de let ters: PHTPJ. In Rome heeft het toe- ®1. dat uit Johannesburg kwam, een tussenlanding gemaakt. Aldaar verliet manager van de Metro Goldwyn JTayer uit Johannesburg, Morris Davis, "et vliegtuig om deel te nemen aan de nternationale conferentie der M.G.M. "'daar. In verband met het onderzoek naar j?e.t verongelukte K.L.M.-toestel is van- JP'ddag om half twee een extra K.L.M.- rWstel van Schiphol naar Frankfurt ,.ertrokken, waarin zich vijftien func- •onarissen van de K.L.M. bevonden, on- wie de heer Van Balkom, directeur de K.L.M., twee piloten, twee dok- Ti«fn' heer Falkenhagen van de JHlksluchtvaartdienst en een groot aan- „.I Personeelsleden van de technische aienst. r.Pe autoriteiten van het vliegveld k'jbnpino bij Rome hebben de namen j?kend gemaakt van dertien paesagiers, in het verongelukte toestel zaten: p, Bestemming Frankfurt: Abdul Heide, ■jGirgis, Angoe, Horn en S. Horn. ^Bestemming Londen: Alexander Knott >Edith Knoth. j^estemming Amsterdam: _Lucio Nali, s°hn Bickford. I. Besner, D Otzari, I. 5 ^hieidler en P. Pizzonia. Wi-- Seven bovenstaande namen na rt, l"jk onder ernstig voorbehoud, n 'J j^e namen van de leden van de be- Ui?ninS ztfn °P dit moment nog niet *end. Advertentie 5°RNEuSSTR 35 HAARLEM TEL. 17487 Het bij Frankfort neergestorte toe toestel Koningin Juliana". Vrijdagmiddag is de Urker botter „U K 140" in de nabijheid van Petten in brand geraakt. De beide opvarenden, de gebroeders Bakker, konden zich tij dig in veiligheid brengen. De brand weer uit Schagerbrug had het vuur spoedig onder de knie. De gebroeders Bakker hebben, toen de brand uitbrak, de botter aan de grond gezet en zijn van boord gespron gen. Wadend en zwemmend slaagden zij er in zonder hulp het strand te berei ken. De oorzaak van de brand is ver moedelijk de kachel geweest, waarop eten werd gewarmd. De botter moet als verloren worden beschouwd. Vanmorgen drong een krachtige Zuid westelijke luchtstroming tot ons land door. Deze luchtstroming, die vrij zachte en vochtige lucht aanvoert, hangt sa men met een diepe depressie tussen Schotland en IJsland. Achter deze depressie om stroomt koudere lucht uit het Noordwesten naar de Britse eilanden en deze zal de zachte lucht spoedig uit onze streken verdrij ven. 0 De temperaturen zullen dus iets lager worden en in de koude lucht kunnen enkele buien voorkomen. Aangezien de koude lucht echter droger is dan de zachter lucht, zullen morgen ook opkla ringen optreden. In de buurt van Cremona (Italië) heeft zich vanochtend een ontploffing voorgedaan in 'n bron van methaan gas, dat onder een druk staat van 220 atmosfeer. Het gas ontbrandde en aan vankelijk schoot een steekvlam van honderd: meter uit de veertig cm. bre de put. Door ae grote hitte en druk van het ontsnappende gas werd de opening van de put snel verbreed tot dertig meter in doorsnee. Vijftien werklieden, die aan de put bezig waren, werden enige seconden voor de explosie ge waarschuwd door een ontploffing in hef inwendige van de bron. Zij sloegen onmiddellijk op de vlucht en slaagden er in zich in veiligheid te stellen toen enkele ogenblikken daarna de ontplof fing boven de grond zich voordeed. Binnen enkele minuten werden de veer tig. meter hoge boortoren en andere in stallaties in de buurt door de vlam men verwoest. Een algemene staking van het Ita liaanse verbond van vakverenigingen te Triest is Vrijdag te middernacht begon nen. Alle verkeer en bedrijvigheid zijn hierdoor in de Brits-Amerikaanse sec tor van de stad stilgelegd- De gemeen teraad van de Brits-Amerikaanse sec tor van de stad heeft zich uitgesproken voor een campagne van niet-samenwer- king met het Brits-Amerikaanse be stuur. Men wil op deze wijze proteste ren tegen het optreden der politie, toen Donderdag duizenden in de Brits-Ame rikaanse sector van Triest demonstreer den voor een wederopneming van de stad binnen de Italiaanse grenzen. De directeur van de Kalkzandsteen- tabnek te Hillegom en de N.V. Katwijk- se Kalkzandsteenfabriek te Katwijk, de twee en zestigjarige J. A. v. H. te Aer- denhout is Vrijdagmorgen op last van de Haarlemse Officier van Justitie op nieuw gearresteerd. Deze arrestatie is geschied na een verhoor door de rech- ter-commissaris mr. Rambonnet. Reeds op 10 Maart was van 'H. ge arresteerd doch betrekkelijk kort daar na werd hij vrijgelaten. Het schijnt, dat het onderzoek van de boekhoudingen intussen zo ver gevorderd is, dat er termen aanwezig werden geacht, de directeur opnieuw in voorlopige hechte nis te nemen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiMHmmiiiiiiimiiiiiiti Gisteren heeft een tornado gewoedFin het Zuiden van de Verenigde Staten, waardoor minstens 138 personen werden gedood. Alleen in de staat Arkansas, waar de wervelstorm het hevigst was. zijn reeds minstens 123 personen om het leven gekomen en werden ruim 700 mensen gewond. De stad Georgetown is uitermate zwaar getroffen en de nabij gelegen stad Judsonia schijnt met de grond gelijk gemaakt te zij"- In totaal zijn ongeveer 25 steden en dorpen ge teisterd. Overal werden telefoon- en te legraaflijnen verbroken, zodat het aan vankelijk moeilijk was contact met de buitenwereld te krijgen. Behalve in Ar kansas heeft de storm ook gewoed in de staten: Tennessee, Missouri en Mis sissippi. De Amerikaanse minister van defen sie Robert Lovett heeft Vrijdag voor de commissie voor buitenlandse zaken uit het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat zijn ministerie door de autoriteiten in Indo-China is ingelicht, dat er een klein aantal Chinese soldaten in Indo- China strijden. Ook een deel van de uit rusting, die tegen de Fransen gebruikt wordt, komt uit Rood-China. Lovett kon niet zeggen of men een vergelijking kon maken met de situatie in Korea, toen de Chinezen een geheel nieuwe oorlog had den gecreëerd Een woordvoerder van het Franse mi nisterie voor de Verenigde Indo-Chinese staten heeft Vrijdagavond te Parijs ver klaard, dat geen berichten zijn ontvan gen over het oversteken van de Indo- Chinese grens door Chinese communis tische troepen. De uit progressieven en liberalen be staande Griekse coalitieregering van generaal Piastiras heeft gisteren in het parlement een overwinning behaald, toen een door de Griekse Volksconcen tratie ingediende motie van afkeuring met 132 tegen 114 stemmen werd ver worpen. v-;-:;,:.;:-:-,:;:: .."-Va In Caïro worden thans successievelijk de belhamels berecht, die bij de be ruchte onlusten op 26 Januari zijn op getreden als leiders van de rumoerige menigte, die in de hoofdstad voor mil joenen schade heeft aangericht. Mo- hamed Ezzedin (foto boven) protesteert hevig tegen het vonnis, waarbij hij veroordeeld werd tot 10 jaar dwang arbeid. Rechts (met bril) de doofstom me Mohamed Fathydie vrijgesproken werd. Een van de verdachten moest letterlijk voor de rechter gesleept wor den,-- daar hij weigerde ook maar een stap te verzetten. Voor zijn aandeel in de onlusten kreeg hij 12 jaar dwang arbeid. De Centrale Recherche van de Amsterdamse politie verzoekt opsporing van Hen drik Grift, geboren 5 April 1913, lang 1.78 m„ donker blond haar. Vrijdag 14 Maart j.l. heeft hij zjjn woning aan de Den Texstraat te Amsterdam in gezel schap van zijn vrouw per auto verlaten, z.g-n. om op vacantie te gaan. Van dat ogenblik af is hjj spoorloos, terwijl inmiddels aan het licht is gekomen, dat hij verscheidene van zijn zakenrelaties en een autofinancieringsbank heeft opge licht voor een bedrag van ruim honderdduizend gulden. (Van een bijzondere mede-' erker) Produceren of verarmen. Herinneren we ons juist, dan was het mini.-:r v. d. Brink, die enkele rare i gr -- den ons land voor deze keuze p'satri: En vanzelfsprekend heef' hel v r i.r gram van deze minister zich. rar-r-.- werking met dat van de gehele rrr er op gericht. Nederland voor ten n a verder gaande verarming te behoede", en dus Neerlands productieve kr ch'. vergroten. Maar even vanzelfzprc is het. dat zulk een positieve pair niet alleen een kwestie van een pro gramma is. maar vooral van prcgrnm- ma-uitvoering. En dit op zijn beurt niet alleen en vaak zelfs niet op r eerste plaats afhankelijk van de min - ter. maar van het antwoord op de vrt tr of en in welke mate deze verantwoorde lijke functionaris kan rekenen op ciz medewerking van üe producenten: de ondernemers en de arbeiders. Teneinde het beoogde doel zo dient mogelijk te benaderen werd per 15 Maart 1951 een minister in de huidige rege ring opgenomen, wiens taak practisch in hoofdzaak bestaat in het bevorderen van de productiviteit. Staatkundig is deze minister een merkwaardige figuur. Im mers, hij staat niet aan het hoofd van een departement; hij is „zonder porte feuille". Nog vreemder, en voor de be trokken minister nog moeilijker, blijkt deze figuur, indien men overweegt dat zijn taak geen begrenzing vindt binnen het ministerie van Economische Zaken, maar dat hij eigenlijk te maken heeft met een hele reeks departementen: economische zaken, sociale zaken, fi nanciën, landbouw, verkeer en water staat. wederopbouw en volkshuisvesting, oorlog en marine. Zelfs lijkt het niet uitgesloten, dat hij ook nog met andere departementen te maken heeft, zoals onderwijs. Dit alles betekent, dat minis ter Albregts zich regelmatig heeft te bemoeien met zaken, waarvoor uitein delijk andere departementshoofden aan sprakelijk blijven. Hij beschikt niet zo als zijn ambtgenoten over een corps ambtenaren, geschoold in veeljarige ervaring, uitblinkend in gedegen wets- kennis en derhalve uitstekende ministe riële adviseurs. Natuurlijk zal hij zich wel reeds de medewerking van de nodige ..vaklui" hebben verzekerd, maar het komt ons voor, dat dit tenslotte weer ambtenaren van „Economische Zaken" worden. Deze organisatorische moeilijkheden zullen de productiviteit van een minis ter belast met de bevordering van de productiviteit niet bepaald verhogen! Waar evenwel de benoeming van deze minister een regeringsdaad was. voort vloeiend uit het in langdurig overleg ge boren regeringsprogram., mag worden aangenomen, dat de adviezen en aan wijzingen van ministert Albregts op voorhand rekenen mogen op de bereid willige aandacht van zijn ambtgenoten die uiteindelijk verantwoordelijk staan voor de verwerkelijking. Dit laatste duidt op een andere grote moeilijkheid, waar mee naar onze mening minister Albregis te kampen heeft en waarop wij doelden met te zeggen dat niet alles van de mi nister zelf afhankelijk is (Vervolg op pagina 5) Advertentie BaRTELDORISSTRAAT 20 TEL. 134(39 pnieuw heeft Eisenhower een overwinning behaald bij een voorverkiezing; want een overwinning kan men inderdaad zijn aanhang bij de stemming in de staat Minnesota, gelegen aan het midden van de Noordgrens van Amerika, wel noemen Ruim hondërdduizend kiezers hadden namelijk de moeite genomen om Eisenhower's naam, die niet op het stembiljet voorkwam, er zelf bij te schrijven, al had men soms de grootste moeite met de spelling van die naam. De generaal is zelf blijkbaar diep onder de indruk gekomen van deze aanhankelijkheidsbetuigingen en hij heeft aangekondigd spoedig te zullen besluiten hoe hij aan de verkiezingswedloop denkt deel te nemen. De voormalige leider van het Marshall-plan, Paul Hoffman, heeft intussen een reis gemaakt naar Frankrijk om aldaar met Eisenhower, nu nog opperbevelhebber van de Atlantische strijdkrachten in Europa, een bespreking te voeren over diens candidatuur voor het presidentschap. Men hoopt de generaal te kunnen overreden zijn huidige post op te geven om persoonlijk deel te gaan nemen aan de verkiezingscampagne, die zal voortduren tot op 4 November de president van de Verenig de Staten zal worden gekozen. Eisenhower is een van de voorlopige candidaten van de Republikeinse Partij, die qp het ogenblik in de oppositie is. Men zou hem nu willen bewegen eind Mei naar zijn vaderland terug te keren, dus nog geruime tijd vóór op 7 Juli de Republikeinse Partij te Chicago de definitieve Republikeinse candidaat zal kiezen, die, met de twee weken later te kiezen Democratische candidaat, tenslotte in de finale van de wedloop om he! presidentschap zal uitkomen. et is vooral voor een Nederlander moeilijk om zie een juiste voorstelling te maken van deze verkiezing, campagne. Het verloop is geheel anders dan hier ti lande, en er bestaat in Amerika ook aanzienlijk meei belangstelling voor het onderwerp. Want nu al maanden lang treft men dagelijks in de Amerikaanse kranten vele kolommen aan over het voorspel van deze strijd, die toch pas midden in de herfst in laatste instantie gestreden zal worden. Evenals bijvoorbeeld in Engeland het geval is, gaat het in Amerika feitelijk tussen twee partijen, maar het karakter van die partijen is vooral in zake de buiten landse politiek heel wat moeilijker te bepalen. Wonderlijk is bijvoorbeeld, dat Eisenhower die nu door vooraanstaande Republikeinen, tegenstanders van Truman, als hun favoriet voor het presidentschap naar voren geschoven wordt, nog altijd, in zijn functie van Atlantisch opperbevelhebber in Europa, een der voornaamste uitvoerders is van Truman's buitenlandse politiek. Met die politiek kan Eisenhower zich dan ook in grote trekken wel verenigen. Taft daarentegen, Eisenhower's belangrijkste tegenspeler in de Republikeinse Partij, is het met die buitenlandse politiek van Truman in vele opzichten hartgrondig oneens. Hij voelt er niet zo veel voor om het lot van Amerika zo nauw met dat van Europa te verbinden als de huidige regering in Washington doet. Lange tijd heeft er in de Republikeinse Partij een sterke politieke stroming geleefd die er op gericht was Amerika te isoleren. In de beide wereldoorlogen heeft Amerika enige „Zal hij nu starten of niet?" zet de tekenaar van de „San Francisco Chronicle" onder deze prent, die Truman's besluiteloosheid ten aanzien van de verkie zingen in beeld brengt. tijd toegekeken, alvorens aan de zijde van de geallieerden aan de strijd deel te nemen. „Isolationisme" noemde men de politiek van die Amerikanen die zich niet met het buitenland wilden bemoeien. Dat oude isolationisme sterft in de Verenigde Staten langzaam maar zeker uit, hetgeen voor ons West-Europeanen een zegen is, en zelfs Taft wil geen „isolationist" meer genoemd worden, ofschoon hij het in zekere zin nog wel is. Het is voor ons dan ook niet zo zeer van belang te weten of de Republikeinen de verkie zingen winnen, dan wel welke Republikein tot president gekozen zou kunnen worden. et persoonlijk element speelt bij deze hele verkie zingsstrijd een uitermate grote rol. Het komt in Amerika voor dat Democratisch-gezinde kiezers bij de definitieve stemming toch op het laatste ogenblik hun stem op de Republikeinse candidaait uitbrengen, alleen om dat die candidaat door zijn innemend persoonlijk optreden eensklaps hun hart gestoien heeft. Eisenhower schijnt zo'n merkwaardige figuur te zijn die blijkbaar op een groot aantal Amerikanen een betoverende invloed heeft En Eisenhower heeft die aanhang weten te verwerven zonder sr vooralsnog zelf enige moeite voor te doen. Werpt hij zich persoonlijk met alle kracht in de strijd dan zal men nog wel wat anders te zien krijgen! In het Democratische :amp is'het Kefauver, lid van de Amerikaanse Senaat voor Ie staat Tennessee, die door zijn persoon meer dan door zijn politiek Truman in de eigen partij geduchte con currentie aandoet, al schijnt Kefauver niet veel kans te maken op het presidentschap. Kefauver heeft een knappe -chtgenote en vier aardige kleine kinderen, waarmee hij zich herhaaldelijk laat fotograferen. Zijn charmante vrouw •ergezelt hem voortdurend op zijn tochten naar bijeen- romsten van kiezers. Kefauver heeft zich voorts een fraaie lontmuts aangeschaft, die hem goed staat. Zijn meer dan wee meter lange gestalte maakt indruk en met verbluf fende werkkracht heeft hij de strijd aangebonden. Truman, van wie men nog altijd niet weet of hij zich candidaat zal stellen, heeft onlangs van Kefauver gezegd: „Een aardige jongen en een goed senator"; hetgeen men een handige uitspraak kan noemen, waarmee de president zich nog helemaal op de vlakte houdt. Langzamerhand zullen wij in de komende maanden de situatie duidelijker zien worden, tot wij eind Juli de twee definitieve candidaten zullen kennen. Misschien is dan reeds te zeggen wie de nieuwe president van de V.S. zal zijn. Eisenhower, wiens verkiezing voor onsTh West-Europa heel gunstig zou zijn, schijnt geen slechte kans te maken. G. is eigenaar van een autoverhuur bedrijf tevens rijschool. Begin Maart heeft hij bij ze- ven bevriende col lega's auto's ge huurd om deze, naar hij zei, als te doen gebruike lijk weer aan anderen te ver huren. Aanvan kelijk wekte dat uiteraard geèn achterdocht tot Woensdag j.l. een voor veertien da gen gehuurde wa gen enige dagen na deze termiin nog niet bij de eigenaar terug was. Hiervan werd aangifte ge daan. Vrijdag zijn er echter bij de re cherche nog negen soortgelijke aangif ten binnengekomen. Toen men naar aanleiding daarvan de praktijken van G- nauwkeurig ging onderzoeken kwam aan het licht, dat hij op deze wijze min stens dertien auto's aan de controle van de eigenaars heeft onttrokken. Bovendien is komen vast te staan, dat hij 'n te Amsterdam gevestigde finan- cieringsbank voor de aankoop van voer tuigen om de tuin heeft geleid. Met medewerking van deze instelling heeft hij zich vijf auto's en niet minder dan dertig bromfietsen verschaft. Hij slaag de hierin door voor te wenden, dat hij een zaak in bromfietsen enz. zou gaan beginnen. De aflossing aan de bank Uljjkt echter nu ook verre van correct verlopen te zijn. Bij een onderzoek in de woning van G. bleek het beddegoed verdwenen te zijn. Buren hebben verklaard, dat hij op vacantie is gegaan. In de chaos, wel ke in het verlaten huis heerste heeft de recherche de papieren van negen van de verdwenen wagens gevonden. Zij la gen opmerkelijk voor de hand op een bureau. Ook heeft me twee kwitan ties gevonden waaruit zou moeten blij ken. dat G. commissieloon betaald heeft bij de verkoop van diverse van de ver dwenen wagens en dat hij dus via een tussenpersoon heeft gehandeld. De fis cus heeft enige tijd terug beslag ge legd op G's inventaris. Zij die in Maart auto's gekocht heb ben met onvolledige papieren doen goed zich af te vragen of de wagen op de een of andere wijze bij deze affaire be trokken kan zijn. Markies Camillo Serafini. gouverneur van Vaticaanstad, is Vrijdag op 87- jarige leeftijd aan een hartaanval over leden. Serafini was gouverneur sedert Vaticaanstad werd gegrondvest na de ondertekening van het verdrag van Lateranen in 1929. Menselijke berekening valt nog al eens anders uit dan wij denken Verwachting tot Zondagavond: In het Zuiden van het land aan vankelijk nog zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen. Overigens veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele buien afgewisseld door opklaringen. Krachtige tot matige wind tussen West en Noord. Morgen overdag iets kouder dan vandaag. Zondag: Zon 6.3618.58 Maan 5.44—16.04. Maandag: Zon 6.3319.00 Maan 5.58—17.32. Vrijdagmorgen is brand uitgebroken in de lading vlas van het 83 ton meten de vrachtschip ..Tiny", eigendom van de heer W. Kalverla uit Haarlem (van Gro ningen onderweg naar België) varende op het IJsselmeer. De heersende wind bemoeilijkte de blussing. Niettemin wist men. dank zij de hulp van een toe geschoten tanker, die aanzienlijke hoe veelheden water over het brandende en smeulende vlas uitstortte, de brand binnen redelijke perken te houden. Schipper Snip uit Haarlem wist onder moeilijke omstandigheden re haven van Enkhuizen te bereiken. De gealarmeer de brandweer stond daar gereed en vol tooide de blussing. Een groot deel van de lading ging verloren. HSLPr OS B/SSCHOP KERMEN BOUWEN/ De Finse premier L'rho Kekkonen heeft Vrijdag aan president Juho Paa- sikivi het ontslag van zijn kabinet aan geboden. Het kabinet van Kekkonen be stond nit agrariërs, socialisten en le den van de Zweedse partij. Het aftreden volgde op een breuk in het coalitie-kabinet over de prijzen voor landbouwproducten. Gistermorgen is ten Zuid-Oosten van Prawlepoint (Zuidkust van Engeland) het Amerikaanse schip „Seaworld" in botsing gekomen met het 567 ton me tende Franse motortankschip „Nordest". De „Seaworld" seinde na de aanvaring, dat het de bemanning van de „Nordest", op drie personen na. aan boord had geno men. Uit Cherbourg is de Franse sleep boot ..Cherbourgeois 4" vertrokken or de „Nordest" bij te staan. De „Seaworld" seinde nog. dat behalve sleepboothulp, geen andere hulp nodig was

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1