Franse regering grijpt in PREMIER YAN TUNIS IN ARREST GESTELD Drie leden van zijn Kabinet eveneens gearresteerd V Gloster Meteor verongelukt Dr. Schaumberg te Frankfort overleden Ontploffing in bergtunnel Burgerluchtverkeer boven W.-Europa alleen nog via „luchtbuizen Honden voor de televisie DIEFSTAL EN HELING VAN KOPERDRAAD Tussen neus en lippen Voor en tegen der duplex-woning Baldadigheid der Marker jeugd Aantal slachtoffers van vliegramp tot vijf en veertig gestegen Demonstraties in Italiaanse steden Laatste H. Communiefeest in Tignes Nieuw beveiligingssysteem op Nederlands voorstel Reportage van de 65ste internationale hondententoonstelling in Amsterdam Lijdt Stalin aan thrombose? Tot hoofd en hart Acht Amsterdammers thans in arrest Het weer Emigrant wint f 100.000 V. J Woensdag 26 maart 1952 75ste JAARGANG No. 25337 Naar A.P. uit Tunis meldt is in de afgelopen nacht de premier van Tunis Mohammed Tsjenik met drie leden van zijn kabinet gear resteerd. Drie leiders van de Neo-Destour, die te Tabarkawere onder arrest stonden, zijn naar een andere plaats overgebracht. Met ingang van vandaag is in Tunis de staat van beleg weer Van kracht geworden, terwijl voor de avonduren in alle steden en dorpen een uitgaansverbod is ingesteld. Piloot gedood Ged. Staten accoord met instelling avondklok NIET MEER TOT BEWUSTZIJN GEKOMEN 35 personen bij Napels gedood42 gewond binnenkort conferentie over vraagstuk-Triëst? Kosten voor Nederland: twee millioen J?olloh°l Sinds 21 Januari niet meer in het openbaar verschenen BLIKSEMDRAAD IN TREK Gevlucht uit China Ned. pater in Hongkong aangekomen Uee riUftKio oefoieyca mu/f Directeur veroordeeld BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk; Stumphiusstr. 45 tel 3998 Bijkant. I3muiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.per kwartaal. 0 De drie ministers zijn Materi, minister van Staat, Ben Salem, minister van Volksgezondheid, en Mzalj, minister van Handel en Ambachten. Zij zijn op het vliegveld van El Aoeina aan boord van een legervliegtuig gebracht om naar een nog niet nader bepaalde plaats in het binnenland te worden overgebracht. Ook enkele der voornaamste leiders van de Tunesische extremistische partij en zijn hedennacht aangehouden,, zowel te Tunis als in het binnenland. Ook zij zijn naar andere plaatsen overgebracht. De Franse regering had gisteren bjj monde van resident-generaal Jean de Hautecloeque het aftreden van Moham med Tsjenik, de anti-Franse premier van Tunis geëist. De Hautecloeque heeft gisteren deze eis overgebracht aan de Bey van Tunis. Sidi Mohammed El-Amin Oasja, die tot dusverre de premier krachtig heeft ge steund. De Franse resident-generaal De Haute cloeque heeft vanmorgen een radiorede gehouden. Hij zei, dat de premier Chenik, onder druk van onverantwoor delijke gewelddadige elementen, besloten had door twee van zijn collega's een klacht bij de V.N. te laten indienen over het Franse optreden in Tunis. Door deze stap had Chenik een afwijzende houding aangenpmen tegenover Frankrijks goede bedoelingen. Chenik had de demonstra ties en bomaanslagen aangemoedigd, die sedert het begin van dit jaar in het ge hele land schering en inslag waren. 1ZERTA K,|l&l, Cl SüiTPSfbïT .Ahrtoursou ELKEP Hammamet „^.SOUSSE K AlRO^TTFr*^Mpkniif3Tet,oul b»~ 1 X «MAHDIA Thai a/ -*• 9 SiiTi Soad ^^EIDjem i/r gassen»» Makfiass - KERKEMNA liAFSA 'Gabes OJERBA Tozeu Ben'Gardarx Atn Zifff Ij LI BYE WEGEN SPOORWEGEN 200km S2llS|v PELT Marokko N..O-Ó R D - A/gitrs A F', R Li by Omstreeks half twaalf Dinsdagmor gen is een Gloster-Meteor straaljager van de vliegbasis Twenthe op het schiet terrein „De Vllehors", aan de Westzijde van het eiland Vlieland, ver ongelukt. Bij een schietoefening op de grondschijf, raakte de vlieger met grote snelheid de grond waarna het vliegtuig weer opsprong en vernield in zee te recht kwam. De vlieger, de 23-jarige reserve-sergeant-vlieger L. Engelsman, uit Borger, vond daarbij de dood. Hij was ongehuwd. Zijn lichaam is inmid dels geborgen. De gemeenteraad van Marken heeft onlangs in de politieverordening een bepaling opgenomen, die bedoeld is om baldadigheid tegen te gaan. Volgens deze bepaling is het verboden zich tussen 's avonds elf uur en 's morgens vijf uur op straat te bevinden. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben thans aan het gemeentebestuur be richt van ontvangst van het desbetref fende raadsbesluit gezonden, hetgeen in de practijk wil zeggen, dat de bepaling in werking kan treden. Prins Bernhard zal Vrijdagmorgen, in zijn hoedanigheid van koninklijk com missaris van de Utrechtse Jaarbeurs offi cieel de groep Zuid-Amerikaanse gasten uit Argentinië, Uruguay, Brazilië en Venezuela op de Voorjaarsbeurs te Utrecht welkom heten. In Frankfort is Dinsdag een korte herdenkingsdienst gehouden voor 28 thans geïdentificeerde slachtof fers van de ramp van de „Konin gin Juliana". Op elke kist lagen bloemen van de K.L.M. en van de stad Frankfort. bey van Tunis, die tot dusver de mans in arrest gestelde minister-presi dent krachtig heeft gesteund. Ongeveer 35 mijnwerkers werden ge lood en 42 werden er ernstig gewond JJ een ontploffing, die zich gisteren ."ordeed in een bergtunnel. waar men -pig was met de bouw van een hydro- 'Octrische installatie. L.Pe explosie vond piaats op een ogen- °''k, dat de installatie bijna voltooid r'as en ongeveer hoftderd arbeiders de ?rote tunnel waren binnengegaan, om 5e laatste hand aan het werk te leggen, {•et ongeluk deed zich voor nabij de Plaatsjes Mignano en Venafro bi.i Ca rta, ten Noord-Westen van Napels. „,'n Rome, Napels. Milaan en Triëst tin gisteren demonstraties gehouden, .Sarin uiting gegeven werd aan de ®ns Triëst weer bü Italië te zien in- 5.e''jfd. In Rome werden bij deze beto- j'hgen 48 personen gewond, waaronder C Politieagenten. 130 studenten werden A Rome gearresteerd. De politie heeft ®|>ruik gemaakt van traangasbommen, ij* de demonstranten uiteen te jagen. Napels zijn gisteren 4 personen ge- en er zijn 10 studenten gearres- era. Tienduizenden jongemannen pro efden in Napels naar het Amerikaan- ij- consulaat op te marcheren. De poii- Jul wist dit echter te verhinderen. In JJ'laan trachtten studenten tot het Brit consulaat door te dringen. Italiaanse Christen-Democratische ijirfHj heeft inmiddels bekend gemaakt, (j'j. de Italiaanse regering een inter- V, 'jonale conferentie wil doen plaats ben om het vraagstuk-Triëst te be- ™"eken. m (Van een onzer verslaggevers) Over een half jaar zal het burger luchtverkeer boven Turkije en de West-Euro- pese landen, die aan deze zijde van het IJzeren Gordijn liggen, geleid worden door een groot aantal „luchtbuizen", de zogenaamle „airways", die van vliegveld tot vliegveld zullen lopen. Een „airway" is een denkbeeldige buis, die een breedte van 18 kilometer heeft, op een hoogte van duizend meter bij de vliegvelden be gint en vanaf dat punt geleidelijk aan stijgt tot 4500 meter. Een vliegtuig mag zich alleen in een dergelijke „luchtbuis" begeven, als het hiervoor toestemming krijgt van de luchtverkeersbeveiliging op de grond. In Mei van het vorig jaar heeft men van Nederlandse zijde voorgesteld dit systeem in te voeren, omdat het vrije luchtverkeer, zoals dat thans boven Eu ropa gebruikelijk is met de steeds toe nemende verkeersdichtheid, een ernsti ge bedreiging voor de veiligheid gaat vormen. Vooral met het steeds groter wordend aantal straalvliegtuigen moeten botsingen in de lucht geenszins tot de onmogelijkheden gerekend worden. Tij dens een conferentie te Parijs van de I.C.A.O., een internationale organisatie voor de burgerluchtvaart, hebben twin tig landen nu definitief overeenstem ming bereikt over het Nederlandse voorstel. Men is thans overeengekomen, dat het systeem reeds met ingang van 1 September a.s. in werking zal treden. Eerder is onmogelijk, zo vertelde ons de heer O. J. Selis, hoofd van de afdeling Luchtverkeersbeveiliging van de Rijks Luchtvaartdienst, bij zijn aankomst op Schiphol uit Parijs, waar hij als hoofd van de Nederlandse dele gatie heeft deelgenomen aan de confe rentie die een maand geduurd heeft. Eerst zal men in tal van landen, waar onder ook ons land, de apparatuur in Hoewel het water van de Ysere nog steeds stijgt nabij de nieuwe hydro-elec- trische dam, is het dorpje Tignes nog niet onder de waterspiegel verdwenen. Integendeel. Zondag j.l. werd er nog een processie gehouden ter gelegenheid van de Eerste Communie van een aantal dorpelingetjes. Achter de bruidjes pastoor Pelissier. Het zal nog wel enige weken duren vóór Tignes een dode stad of liever een dood dorp is. (Van onze verslaggever) jgh 1 April het is heus geen April- ^aP zal voor het eerst een honden- °v' op de televisie worden vertoond. ve K.R.o. zal dan een reportage geven de Internationale Hondententoon- 'hg „Winner 1952", die Zaterdag en van negen tot vijf uur in de te Amsterdam zal worden v«h >d eh°Uden. fcrP^j^rkenswaard is dat de bezoekers 4®lf 2oeksters aan de tentoonstelling 5'et geen honden mogen meenemen, "kfc 0rndat men vreest dat het blaf- en 0,llda?Cert te groot zou worden, maar bonden eerst moeten worden tatert voordat ze de Apollohal mogen ,ecti6 A met het oog op mogelijke in- sar i de „expositie "-honden. Vorig Jn er 7500 bezoekers en bezoek- geweest, een zeer hoog aantal. b tie ait heeft de kosten van de expo se t0c" niet goedgemaakt. Het is de entoonstelling in Amsterdam en op de 64 voorgaande heeft de organise rende club bij elkaar een ton toege legd! Sedert 1902 houdt de Raad van Be heer stamboeken bij sedert 1902 van 150.000 honden! en bepaalt ook hoe veel honden er op een tentoonstelling, gezien de plaatsruimte, mogen worden opgenomen. Voor de Apollohal is dit 750, welk getal al spoedig was inge schreven. Er zijn verschillende prijzen aan de expositie verbonden, o.a. medailles van H. M. de Koningin, Prins Bernhard en de gemeente Amsterdam en voor het eerst ook een „Krebs-bokaal", genoemd naar de in 1950 overleden zeer bekende Amsterdamse keurmeester George Krebs. De naam van de beste terrier zal in het voetstuk worden vereeuwigd. De keuringen geschieden door 33 keur meesters, dit jaar uitsluitend Neder landse, ter ere van het gouden be- staansfeest van genoemde Raad van Beheer. Het Britse tijdschrift „Intelligence digest", dat het eerst met de medede ling kwam, dat Rusland in het bezit was van een atoombom, heeft Dinsdag ge schreven, dat maarschalk Stalin e< chronische invalide is, die elk ogenblik aan coronaire of cerebrale thrombose kan overlijden. Het blad schrijft, dat het bericht af komstig is van de hoogste gezaghebben de Russische kringen. De 72-jarige Russische leider is op 21 Januari voor het laatst in het openbaar verschenen, tijdens de Lenin-herden- king in het Bolshoi-theater in Moskou orde moeten brengen. Dit zal in twee stadia geschieden. Allereerst zullen de niet gerichte radio-navigatiebakens gericht moeten worden geplaatst op de „luchtbuizen". Daarna zullen de verouderde bakens worden vervan gen, omdat zij voor het „airway"- systeem niet helemaal voldoen. Tij dens de Parijse conferentie hebben de Britse en Amerikaanse delegaties een vreedzame strijd gestreden, omdat zo wel de Engelsen als de Amerikanen een eigen radio-navigatiebaken in ge bruik genomen wilden zien. De dele gatie van de V.S. is als overwinnaar uit het strijdperk getreden, zodat heel West-Europa en Turkije zich van het zogenaamde V.O.C.-systeem zullen gaan bedienen. Nederland dient nu in eerste instan tie het navigatiebaken van Schiphol te verplaatsen naar Spijkerboor. Verder zullen er bakens komen in Eelde, Woens- drecht en Venlo. Ieder land financiert de eigen apparatuur. De aan de invoe ring van het nieuwe systeem voor Ne derland verbonden kosten schat de heer Selis voorzichtig op twee millioen gul den. Dr. P. Schaumberg, een van de drie overlevenden van de ramp met de „Ko ningin Juliana" bij Frankfort, is heden morgen in het ziekenhuis te Frankfort overleden zonder bij bewustzijn te zijn geweest. Het aantal slachtoffers is hier mede gestegen tot 45. Dr. Schaumberg was een Duitse dok ter, geboren in Windhoek (Zuid-Afrikai Hij had juist een bezoek aan Zuid- Afrika gebracht om de emigratie van zijn familie uit West-Duitsland voor te bereiden. Hij was 43 jaar en laat een vrouw en vier kinderen achter. De toestand van de beide andere over levenden, mevr. Ruth Horn en mej. Gautier gaat vooruit. De burgemeester van Frankfort heeft gisteren mevr. Horn en mej. Gautier in het ziekenhuis bezocht." Hij kon niet met mej. Gautier spreken, doch mevr. Horn wenste hij een spoedig herstel. Voor bei den liet hij een groot bouquet bloemen achter. Deze week nog zullen de stoffelijke resten van de vijf Nederlandse passa giers en de negen leden der beman ning naar ons land worden overge bracht. Begin volgende week zullen ze ter aarde worden besteld. Naar wij vernemen ligt het niet in de bedoeling de Nederlandse slachtof fers gezamenlijk te begraven. Men verwacht, dat behalve de nog niet geïdentificeerde ook de stoffe lijke resten van de andere slachtoffers naar de landen van herkomst zullen worden gezonden. De gemengde Nederlands-Amerikaans- Duitse commissie, die een opderzoek in stelt naar de oorzaak van de ramp. had Dinsdagavond nog geen definitieve aan wijzing gevonden. Een lid van de com missie heeft verklaard, dat een aantal theorieën is opgesteld, doch dat geen hier van tot op heden is bewezen. Intensief speurderswerk van de dis trictsrecherche der Rijkspolitie te Am sterdam in samenwerking met de Rijkspolitie te Diemen heeft geleid tot de arrestatie van acht Amsterdammers, die verdacht worden betrokken te zijn geweest bij de diefstallen en heling van Wijsheid bevrijdt de ziel van hartstochten Steen des aanstoots De kroningssteen, de Engels-Schotse steen des aanstoots, blijft Scotland Yard zorgen baren. Zij heeft namelijk anonieme brieven ontvangen waar in gedreigd wordt, dat men de steen opnieuw uit de Westminster-Abdij zal weghalen. Scotland Yard heeft hierop de veilig heidsmaatregelen ver scherpt. Er is nu een spe ciale electrische installa tie aangelegd waardoor in Scotland Yard alarm wordt gegeven, indien men zou proberen de steen te verwijderen. In teressant is, dat de alarm- schel al een paar maal is overgegaandoordat er iets aan de leiding man keerde. In minder dan twee minuten waren zes overvalwagens bij de ab dij. Maar er was niets aan de hand. Scotland Yard is hierdoor geïrriteerd. Daar komt bij, dat zij uit Glas gow dezer dagen een brief ontving. waarin wordt beweerd dat de Schotten een methode hebben gevonden om de steen weg te halen, zonder dat de alarmschei in wer king komt. Het wordt voor de politiemensen een prestige-kwestie. De Theems was die per dan hij dacht Een zes voet lange En gelse lord heeft gisteren willen bewijzen dat de Theems vlak bij de West- minsterbrug in het hartje van Londen doorwaad baar is. De lord beweer de namelijk, dat de Theems op de plaats, die hij als doorwaadbaar be schouwde, niet dieper dan vijf voet is bij laag wa ter. De Theems is op deze plaats evenwel 300 meter breed. Het zal U niet ver wonderen, dat de poging van de lord mislukt is. Hij heeft zwemmend de overzijde kunnen berei ken. In zeventien minu ten was hij aan de andere oever. „Er staat meer water in dan ik dacht", zei de lord. Hij heeft .zelf de overle vering aan de waarheid, willen toetsen in verband met een boek over de ge schiedenis van Londen, waaraan hij de laatste ja ren bezig is. De lord, Noel Buxton geheten, is behalve politicus, ook dichter en natuurvorser. Hij is ook een groot vo gelkenner. Zijn pogingen werden door een groot aantal be langstellenden gevolgd Toen hij ter plaatse arri veerde met zijn echtgeno te, werd hij luide toege juicht. Lord Noel Buxton trok zijn jas uit en stap te, gekleed in een shirt, een grijze tennisbroek en een paar gymnastiek schoenen, het water in. „Wi! je mijn para- pluie?" riep zijn vrouw hem na. De edelman schudde het hoofd en stapte door, tot plotseling zijn kruin onder water verdween. Even daarna kwam hij weer boven en zette zwemmend, luide aangespoord door de aan wezigen, zijn tocht naar de overzijde voort. Daar werd hij ontvangen door de voorzitter van het La gerhuis, die hein op de trappen van het parle mentsgebouw opwachtte. Hij schudde zijn drui pende collega de hand en zei: „Het deed me veel vlazier dal U het er zo kranig heeft afgebracht." Van de andere zijde van de Theems klonken de toe juichingen van het pu bliek tot Noel Buxton door, maar hij haastte zich naar huis om een droog pak aan te trek- ke>- koperdraad van het hoogspanningsnet (zgn. bliksemdraad, dat boven de stroomdraden gespannen is) Amsterdam —Utrecht en enkele trajecten der Neder- iandsche Spoorwegen. In Februari j.l. werden in verband niet deze diefstallen reeds de 33-jarige koopman J. H. W.. de 20-jarige lasser J. R. uit Amsterdam en de 24-jarige bankwerker P. J. A. uit Diemen gear resteerd. Zij hebben tegenover de politie een bekentenis afgelegd en o.m. verklaard in November van het vorig jaar onder de gemeente Amsterdam met de diefstallen te zijn begonnen. In De cember hebben «ij daarna onder de gemeente Diemen koperdraad ont vreemd en in Februari was de hoog spanningskabel onder de gemeente Abcoude aan de beurt. Het verhoor van twee van deze arrestanten heeft geleid tot de arrestatie van de electricien H. P.. de perser O. T. van der W.. de koopman J. K.. de opperman C. van H. en de chauffeur P. van V., die van diefstal worden verdacht. De opkopers M. B.. M. I. en H. U. zijn onder verdenking van heling aangehouden. Onder de gemeenten Diemen en Ouden rijn hebben de mannen aardleiding van het spoorwegnet gestolen. Eén van de acht wordt er bovendien van verdacht uit een bootje te Vinkeveen serviesgoed te hebben ontvreemd. De diefstallen van koperdraad van het hoogspanningsnet zijn gepleegd onder de gemeenten Am sterdam, Diemen en Abcoude, ten nadele van „Pegus" (Prov. en Gem. Utrechts Stroomleveringsbedrijf N.V.) te Utrecht en het Gemeentelijk Energie Bedrijf te Amsterdam. Hierdoor is stagnatie ont staan in de stroomlevering van Amster dam aan Utrecht en omgekeerd. De Nederlandse missionaris pater J. Heemskerk uit Sassenheim, is uit Toen- gon, in de provincie Kwantoeng, in Hong kong aangekomen. Met hem arriveerden vijf andere missionarissen, die gevlucht zijn uit Hengyang, in de provincie Hoenan. aldus meldt United Press. Verenigde Staten Bij een grote brand in het St. George Hotel te Los Angeles zijn gisteren zes personen om het leven gekomen, terwijl vele perso nen verwondingen opliepen. (Van een bijzondere medewerker; Er zijn verschillende tekenen die wijzen op een toenemende activi teit ir. de woningbouw. Voor vele complexen worden aanbestedingen ge publiceerd. terwijl talrijke plannen in voorbereiding zijn. Dit is trouwens ook dringend noodzakelijk. Vooreerst om dat het afremmen van de woningpro ductie in de bouwvakken werkloosheid heeft veroorzaakt, welke ook in andere bedrijfstakken haar weerslag deed ge voelen. maar ook omdat daardoor de leniging van de woningnood op onver antwoorde wijze werd vertraagd. Ver trouwd mag worden, dat de bouw- bedrijvigheid spoedig weer de omvang mag hebben van vóór het ingrijpen der regering en bovendien dat de continuï teit in deze belangrijke bedrijfstak niet opnieuw door bouwstoppen. investe ringsbeperkingen e.d. zal worden ver stoord. Nu dus talrijke besturen van gemeen ten en woningbouwverenigingen plan nen beramen, voor de bouw van wonin gen. willen wij de aandacht vestigen op de duplexwoning. Deze door minister In 't Veld geïntroduceerde woning is een normale woning van het grootste type, welke tijdelijk is ingericht voor dubbele bewoning, in die zin, dat daar door twee geheel vrij van elkaar zi.inde woongelegenheaen ontstaan: Men zou kunnen spreken van inwoning, doch zonder de bezwaren veroorzaakt door gemeenschappelijk gebruik van gangen, trappen, keuken, toilet, enz. De duplex-woning vormt een inte grerend deel van de plannen van minis ter In 't Veld tot versnelde voorziening in het woningtekort. In 1949 deelde deze minister mede dat als men in 1950 tot en met 1959 in totaal twee en zeventig duizend duplex-woningen bouwt, de woningnood vier jaren eerder tot het verleden zal behoren dan wanneer men alleen „simplex" woningen bouwt. Na dat de woningnood geheel is gelenigd, moet de woningbouw-bedrijvigheid op hetzelfde peil blijven, omdat men dan nog twee en zeventigduizend simplex woningen moet bouwen om een gelijk aantal duplexwoningen te kunnen ont- splitsen. Tot het eind van 1951 zijn tienduizend duplexwoningen gereed gekomen; een aantal dat groter is dan de minister in zijn plan had voorzien. Maar nu is de bereidheid om duplex-woningen te bou wen aan het afnemen en de minister vond hierin aanleiding om de waar schuwing te laten horen dat elke acht tien duizend duplex-woningen welke wii op het totaal van twee en zeventig duizend ten achter blijven, betekent dat ons land een jaar langer in de woning nood moet blijven zitten. Zeker, er kunnen bezwaren tegen de duplexwoning worden aange voerd. Zij bieden een minimale ruimte, voldoende voor een echtpaar met één of ten hoogste twee kinderen. Voor natuurlijkerwijs groeiende gezinnen le veren zij dus zedelijke bezwaren op. Etage-woningen lenen zich niet voor het duplex-systeem. zodat dit in de grote steden slechts bij uitzondering kan wor den toegepast. Ook voert men aan. dat een groep duplex-woningen (welke uiteraard een lagere huur doen dan de complete woningen) bewoners trekken wier financiële draagkracht hen anders niet in staat zou stellen in een bepaalde wijk te wonen. Daartegenover staat het bezwaar dat de later ontsplitste duplex woning door haar grootte een huur moet doen welke te hoog is jn verhouding tot de woningen in de buurt. Vreest men dus enerzijds degradatie van de om geving. anderzijds is men beducht voor kapitaalverlies. Wil men dus tot duplex-bouw over gaan (en met het oog op de leniging van de woningnood zal men daar ern stig naar moeten' streven) dan zal men dit met .beleid en overleg moeten doen. Men zal niet gehele bouwblokken van duplex-woningen moeten maken, maar als onderdeel van een groter complex een aantal duplex-woningen kunr.en creëren, die na ontsplitsing kunnen die nen als woning voor grote gezinnen. Als duplex-woningen onder beheer komen van gemeenten of verenigingen, die een groot aantal woningen exploi teren. dar, is daardoor tevens de moge lijkheid geschapen om gezinnen, die uit een duplex-woning groeien. een leegkomende, normale, woning toe te wijzen. Speciaal voor katholieke woning bouwverenigingen lijkt ons de bouw var. duplex-woningen alleszins het over wegen waard. Men kan daarmede n u aanstaande en jonge echtparen op ver snelde wijze aan een wonir.g helpen en later krijgt men de beschikking over woningen voor grote gezinnen. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 WINDJACKETS - SWEATERS Verwachting tot Donderdagavond: Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele sneeuw- of hagelbuien. Overwegend matige wind tussen Noord en Noord-Oost. In de nacht en ochtend bijna overal lichte en in het binnenland plaatselijk matige vorst. Overdag temperaturen om het vriespunt. Zon: 6.27—19.05. Maan: 6.36—21.48. De Nederlandse emigrant G. van Kas sei uit Laren heeft te Sydney 12.000 pond (ruim f 100.000) uit de Staatslotent gewonnen. „Ik weet niet wat we met het geld zullen doen; het meest logische lijkt ons een huis te kopen", aldus ver telde de winnaar aan een verslaggever van United Press. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft conform de eis een lid van de directie ener meelfabriek veroordeeld tot een boete van twee maal f 100 wegens over treding van een bereidings- en afleve ringsbeperking, die gedurende één week in Maart 1951 van kracht is geweest in verband met de verhoging van de bloemprijzen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1