Voorstel tot vorming van nationaal Duits leger verworpen Voelt deel grootindustrie mets voor P.B.O. Eric de Noorman: lfet land der duisternis Man, HUNTER roken! Tafeltenniscompetitie vrijwel ten einde is nu h Chefarine ,4 (scheepvaariberichien) r Alleen Viermogend hedenconferende als vrije verkiesingen mogelijk sijn Bescherming van de scheepvaart Prijsverlaging in Frankrijk ti Alleen nog beslissingswedstrijden en promotie-degradatie District Amsterdam Vooruitzichten naar WESTERSE DRIE OVERHANDIGEN NOTA'S TE MOSKOU A. C. de Bruijn in Eerste Kamer N 4-voudigeinderdaad veel betere werking! 't Lijdt niet langer k. .J WOENSDAG 26 MAART 1952 PAGINA 5 Grenzen in Potsdam niet vastgesteld Volgens McCormick het grootste probleem Verslag van Nederl. eclips-expeditie Waarnemingen zijn goed geslaagd Min. v. d. Brink kondigt aan: Volgende week export nota aan Kamer Doordat in één tablet Chefarine „4", vier wereldberoemde genees middelen samenwerken, is de wer king veel krachtiger en helpt het ook daar, waar andere middelen (alen. 'n Xflje doet wonderen! Goud- en zilverindustrie in fiscale moeilijkheden Officiële publicatie Geen successen van R.K. clubs n Versterkt Haags team— Preussen- Krefeld 3-10 Darrigade leidt in Parijs—Cöte d Asur Proefwedstrijd voor de televisie BelgischNederl. Limburg Griekenland wint intern, militair voetbaltournooi Tongeren derde halte in Ronde van Nederland Te Moskou hebben gisteren de ambassadeurs der Westerse Grote Drie, Amerika, Engeland en Frankrijk, aan de Russische regering gelijkluid[enden nota's over handigd, waarin het verlangen geuit wordt naar een blijvende vrede met een Verenigd Duitsland, doch waarin tevens de Russische voorstellen voor vier- öiogendhedenbesprekingen worden afgewezen, zolang niet de mogelijkheid ge boden wordt voor het voorbereiden van werkelijk vrije verkiezingen in de Sovjet-zone en Oost-Berlijn. In de nota's wordt voorts het Sovjet-voorstel om een hationaal Duits leger te vormen verworpen; in plaats daarvan wordt de deel name van Duitsland aan een zuiver defensieve Europese gemeenschap voor gesteld. I»e nota's vormen het antwoord op de Sovjet-voorstellen van 10 Maart. In dit antwoord wordt de Russen verzocht de onderzoekingscommissie van de Ver enigde Naties toestemming te geven Oost-Duitsland en Oost-Berlijn te betreden om er te kunnen constateren of vrije verkiezingen aldaar mogelijk zijn. De nota's aijn opgesteld door de Westerse Grote Drie, in overleg met de West-Duitse bondskanselier, Konrad Adenauer. In het Westerse antwoord wordt ook duidelijk vastgesteld, dat Duitsland „vrij Hoet blijven, zowel vóór als na het sluiten van een vredesverdrag, omalli- anties aan te gaan die verenigbaar zijn biet de beginselen en doelstellingen van de Verenigde Naties". De Sovjet-bewe- ting, dat de grenzen van Duitsland zijn Usstgesteld door de overeenkomst van Potsdam, wordt verworpen en er wordt de nadruk op gelegd, dat de uiteinde lijke vaststelling van de territoriale kwesties moet wachten tot het afsluiten Van een vredesverdrag. De door de Sov jets voorgestelde regering, die geheel Duitsland zou vertegenwoordigen, aldus deze nota's, moet geformeerd worden op basis van vrije verkiezingen in geheel Duitsland, die slechts gehouden kunnen worden „onder omstandigheden, die de nationale en individuele vrijheid geran- deren van bet Duitse volk". Westerse diplomaten hebben gister avond duidelijk doen uitkomen, dat het antwoord van de Grote Drie niet bedoeld was om de deur te sluiten voor elke oprechte toenadering van de Sovjets voor het regelen van de lang uitgestelde Duitse kwestie, maar dat hiermee het Kremlin een gelegenheid werd geboden zijn oprechtheid te be wijzen. De eerste stap hiertoe zou zijn. dat de onderzoekingscommissie van de Verenigde Naties toestemming zou krijgen Oost-Duitsland te betreden, en de tweede een verduidelijking van de Nadat mr. Jonkman, de voorzitter van "e Eerste Kamer, in de vergadering yan Dinsdag medegedeeld had, dat hij in een telegram aan de directie der K-L.m. de deelneming van de leden der Eerste Kamer met de slachtoffers van ramp met de „Koningin Juliana" tot Uitdrukking had gebracht, keurde de Eerste Kamer een zevental naturalisa- '■e-ontwerpen goed. waardoor 138 per- '°nen de hoedanigheid van Nederlan der zullen verwerven. Daarna was aan de orde de behande- bflg van de begroting van Economische Eaken. Achter de regeringstafel hadden blaats genomen de minister van Econo mische Zaken, prof. Van den Brink en (je minister zonder portefeuille, prof. A. H. M. Albregts- Mr. Steinkühler 'K.V.P.) constateerde, dat het beleid t'an minister Van den Brink in de afge lopen jaren belangrijke resultaten voor ons land heeft opgeleverd. „Mijn fractie "eeft oprechte bewondering voor de Activiteit en de bestuurskracht van deze biinister". Tot de belangrijkste proble men van het ogenblik behoren, aldus ®Pr. de betalingsbalans en de werk loosheid. Er zal een synthese gevonden [boeten worden tussen een betalingsba- ahs en werkloosheid-politiek. Dank zij Ibist inzicht en goede maatregelen is ?Pze betalingsbalans aanzienlijk ver beterd. Mr. Steinkühler betoogde, dat voor een gezonde betalingsbalanspolitiek niet '•leen het oog op de buitenlandse jbsrkt gericht mag worden. De binnen- Andse markt mag zeer zeker niet ver beten worden. In dit verband hield spr. een pleidooi voor ruimere investerings mogelijkheden voor de industrie. De uitwerking van de P.B.O. maakt éigens spr. in de industriële sfeer geinig voortgang. De werkgevers zijn "Ier niet onschuldig aan, maar ook' de Werknemersorganisaties treft blaam, "en houdt dikwijls vast aan starre for mules waar wat geven en nemen aan "eide kanten reeds spoedig tot een be ledigende oplossing zou kunnen leiden- Het huidige regeringsbeleid dient gericht te zijn op het streven naar een sluitende betalingsbalans en zo Weinig mogelijk werkloosheid, oor deelde mr. Rip (AR). De factoren, die geleid hebben tot verbetering van onze betalingsbalans, zijn niet van blijvende aard. Daarom zijn Schommelingen te verwachten. Het integreren van overheidsfinanciën eh particulier kapitaal maant tot voorzichtigheid. ,.De gang van za ken bij de N.V. Polynorm heeft ons verontrust". E>e heer Kapteijn (Arb.) zag het he md van de minister als volgt: verho- r"g van de export en opvoering van de i militaire) productie om de werkloos heid op te vangen. Het is niet steeds m?gelijk te beoordelen in hoeverre de {"bister er in geslaagd is zijn doelstel lingen te bereiken, doordat tal van fac- t r®b een niet ie bepalen invloed, soms nadele soms ten voordele, hebben '['[geoefend. Met name is het onduide- in hoeverre de financieel-economi- vhe sanering verwezenlijkt is kunnen %rden. prof. Molenaar (V-V-D) achtte het ?d belang, indien de minister zijn in- (Jj, tj "k zou willen geven over de belas ASpolitiek, waardoor het vrijer uit- IjAAn van de vleugels van het particu- g"r initiatief wordt belemmerd, het- l®b weer de bestrijding van de werk- .bsheid moeilijker maakt. Ook hij s niet tevreden over de gang van 4ken bij de N.V. Polynorm. Spr. was t)Ctno2 niet van overtuigd, dat er 100 C,t efficiency op dt betracht. het departement 1^ stagnatie, die zich thans voordoet A|>h textielindustrie, zal zich ook bij S^aer<! takken van het bedrijfsleven niet tot stand gekomen. Deze trage gang van zaken kan gevaarlijk worden, zodat d<- vraag rijst of de overheid niet ven- plicht is in te grijpen. De heer De Bruijn zei er van over tuigd te zijn, dat regering noch parle ment hadden kunnen vermoeden, dat twee jaar na de totstandkoming van de wet, op de P.B.O. nog geen enkele be drijfschap zou zijn opgericht,. Een deel van de grootindustrie is niet bereid mee te werken aan de P.B.O. Dit is wei duidelijk geworden. Daarom kan de regering moeilijk volhouden, dtlt er geen aanleiding tot pessimisme bestaat. Hoelang zal het niet duren, voordat de P.B.O. in de metaalindustrie met haar 300.000 werknemers zal zijn doorge voerd? Er is geen enkele aanwijzing, dat de Metaalbond op zijn afwijzende hou ding in deze zal terugkomen. De heer De Bruijn maakte minister Albregts er een verwijt van, dat hij door zijn houding de werkgevers, die afwij zend staan tegenover de P.B.O., eigenlijk een vrijbrief heeft gegeven. Spr. ver klaarde tenslotte, dat hij optimistisch was gestemd ten aanzien van de kans de P.B.O. onder het volgende kabinet te verwezenlijken. De beraadslagingen over deze begro tingen werden hierna verdaagd tot hedenochtend haif elf. De Kamer ver volgde met de behandeling van de be groting van de Staatsmijnen in Limburg 'voor 1952. De heer Kramer (Arb.) was V2n oordeel, dat het jubileum van de Staatsmijnen voor heel ons volk een aan leiding tot feestviering moet zijn. Spr. was niet tevreden over de wijze, waarop het overleg is gepleegd met de vakcen trales inzake het plan tot productiever hoging. houding van de Sovjets ten aanzien van de punten, die in de Westerse nota's zijn gesteld waaronder een dui delijke belofte, dat Duitsland vrij moet gelaten worden geallieerden te kiezen. Het Westen, aldus deze diplomaten, is niet bereid het Kremlin in de gelegen heid te stellen een verenigd en herbe wapend Duitsland te „neutraliseren" om het later in een of andere vorm in een exclusief bondgenootschap te ma noeuvreren met Rusland. Het Westen blijft sterk gekant tegen het verrassende voorstel van de Sovjets om Duitsland een nationaal leger te ge ven, en het Westen houdt vol, dat de deelname van Duitsland aan een Wes terse defensieve gemeenschap de beste garantie is tegen een opnieuw opkomend militarisme. In de Sovjet-voorstellen van 10 Maart is voorgesteld een nationaal Duits leger te vormen „dat noodzake lijk is voor de verdediging van het land". Dit voorstel was volkomen in strijd met de houding van de Sovjets sedert de oorlog, toen men iedere soort van Duitse herbewapening van de hand wees. In Franse diplomatieke kringen wor den. aldus Reuter, de kansen op een bijeenkomst van de „Grote Vier" in de nabije toekomst „klein" geacht. Volgens deze kringen sluit de Westelijke nota niet de deur voor onderhandelingen, doch „Westelijke diplomaten menen, dat de Sovjet-Unie met haar nota slechts heeft getracht de Duitse publieke opinie te winnen". Het feit, dat de Sovjet-Unie de V.N.-commissie voor Duitsland geen verlof heeft gegeven naar de Sovjet zone te komen „laat niet veel hoop, dat de Russen positief op de Westelijke nota zullen reageren," aldus deze kringen. Admiraal Lynde McCormick. de geal lieerde Atlantische vlooteommandant heeft Dinsdag op een persconferentie verklaard, dat er met de thans beschik bare vlootstrijdkrachten bij het uitbre ken van een oorlog grote risico's in ver scheidene delen van de oceaan moesten gelopen worden wat betreft de bescher ming van de scheepvaart. McCormick zei dat dit het grootste probleem is waartegenover zijn com mando zich geplaatst ziet. Sprekend over de bijdragen van de kleinere Nato-lan- den onder zijn commando zei de admi raal, dat België. IJsland en waarschijnlijk ook Noorwegen geen vlootstrijdkrachten zouden kunnen bijdragen, maar Dene marken en Nederland wel. Hij rekende niet op een grote gecom bineerde oefening tegen het eind van de zomer in het Oostelijk deel van de Atlantische oceaan. Hij zei aat zijn aan bevelingen modernisering van enkele voor zijn commando bestemde strijd krachten zouden omvatten en dat dit mis schien in zou houden dat Amerika zou zorgen voor moderner materieel. Door het in werking treden van een nieuwe faze van de anti-inflatiecampag- ne van de Franse premier Pinay is de Franse huisvrouwen Dinsdag een aan gename verrassing bereid. De prijzen van een aantal eerste levensbehoeften zijn vastgelegd op het peil van I Maart. Onder deze maatregel vallen o.m. choco lade, koffie, aardnotcnolie, vetten, spiri tus, vermicelli en pharmaceutische artikelen. Bij een voorgaande faze van de cam pagne zijn de prijzen van fruit, groente, boter, melk en kaas reeds verlaagd Voorts heeft een aantal fabrikanten er in toegestemd vrijwillig hun prijzen te verlagen op o.a.- banden voor fietsen en motorfietsen, verschillende huishoude lijke goederen, schoenen, Franse kaas en kousen. In de meeste gevallen betreft het hier een prijsverlaging van vijf pro cent. Premier Pinay heeft Dinsdagavond via de radio een beroep gedaan op het Franse volk om meer te sparen, tenein de hem te helpen bij zijn politiek om de franc te redden. 53. De beklimming- van de steile rotswand lijkt een nachtmerrie. Zelfs de Noor man heeft de grootste moeite om zich langs de smalle spleten en uitsteeksels in het gesteente omhoog te werken. Even vreest hij dat de morsige roerganger niet op dit terrein berekend is, maar als hij een snelle blik naar Orm werpt, ziet hij hoe de zeeman verbeten achter hem aanklimt, onderwijl op luide toon het gebergte ver wensend. Als ze halverwege de rots een brede richel bereiken, waar ze even kun nen uitrusten, knikt hij zijn tochtgenoot waarderend toe. UitstekendOrm!" „Geen behoorlijk varensgezel laat zich in de luren leggen door zo een steenhoop," pruttelt de roerganger voldaan. „Welbeschouwd is dit maar kinderwerk vergeleken bij het want van een schip in de vliegende storm laten we eerlijk zijn." Hij werpt een tevreden blik over zijn schouders en klemt zich dan angstig vast. H-hoe- wel g-g-e-gezegd moet worden dat het een h-h-e-e-e-e-e-ele diepte is fluistert Orm duizelig. Elkander steunend en voorthelpend zetten de beide mannen hun tocht voort langs de langzaam stijgende richels, tot zij de voet van de rots bereiken waarop het ge heimzinnige gebouw gelegen is, dat hun vrienden gevangen houdt. Voorzichtig neemt de Noorman de toestand op, en zijn mond vertrekt zich grimmig als hij schuin boven hen de kleine figuur van een wachter ontwaart. „Geen geluid meer, Orm! Als hij ons ontdekt zjin we verloren.'" „Dat zijn we zo toch ook al," mompelt de sombere roerganger hoofdschuddend, doch hij aarzelt geen ogenblik en tezamen beklimmen zij snel de laatste rotswand. Maar als de Noorman Orm omhoog duwt om een smal plateau te kunnen bereiken voelt hij tot zijn ontzetting hoe de steen waarop hij zelf steunt, losschiet. Ratelend storten enkele stenen omlaag. Orm, die juist houvast heeft gekregen, draait zich verschrikt om en grijpt Eric bij de pols. „Hé! hé!" waarschuwt hij bitter, de Noorman omhoog sleurend. „Niet vallen. Dat is zonde voor alle moeite die we vu al gedaan hebben Maar de wachter boven hen wendt zich met een ruk om en staart argwanend in de diepte, waar het geratel van het neerstortende gesteente nu traag wegebt in de holle echo's De Eclipscommissie van de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen is Dins dag in de Sterrenwacht van de Univer siteit van Utrecht bijeengekomen om te luisteren naar het verslag van de expe ditie die in Khartoum de zonsverduiste ring van 25 Februari j.l. is gaan waar nemen. Prof H. Zanstra van hel astro nomisch instituut te Amsterdam, dr. J, Houtgast en de heer C. Zwann van de Utrechtse Sterrewacht hebben die ex peditie gevormd. Begunstigd door fraai weer heeft men de voorgenomen waarnemingen met goede resultaten kunnen verrich ten. De Amsterdamse hoogleraar heeft waarnemingen verricht van het spec trum protuberans, waaruit hij hoopt conclusies te kunnen trekken aangaan de gasconcentraties en temperatuur op de zon. Zijn voornaamste werk heeft bestaan uit het maken van een opname gedurende vijf en vijftig secon den, waarbij alles is genoteerd, wal hij voor zijn berekeningen denkt nodig te hebben. Dr. Houtgast en de heer Zwann heb ben met een tussenruimte van een halve seconde telkens zes opnamen gemaakt aan het, begin en aan het eind van de totale eclips; dat is gedaan met het oog op de studie van de chromosfeer en de ultraviolette- en radiostraling. De waarnemingen zijn van zuiver we tenschappelijke aard geweest. De uit werking ervan op de Utrechtse sterren wacht zal vermoedelijk nog twee jaai in beslag nemen; de Amsterdamse hoog leraar denkt eerder gereed te zijn. De uitslag zal overigens niet slechts van louter wetenschappelijk, maar ook van practisch belang zijn, gezien de invioeo van de zon op het leven op aarde. Zoals men weet zijn de waarnemingen er vqor een belangrijk deel op gericht geweest om bepaalde conclusie over de radio straling te kunnen trekken. De verschillende expedities zeven tien in totaal, bestaande uit tachtig man hebben overigens nauw samenge werkt en de wetenschappelijke arbeid onder elkaar verdeeld om dubbel werk zoveel mogelijk te voorkomen. Minister Van den Brink heeft heden morgen bij de behandeling van de be groting van Economische Zaken in de Eerste Kamer medegedeeld, dat de vol gende week bij de Kamer een export nota zal worden ingediend. Voorts kondigde hij aan, dat aan de Sociaal Economische Raad dezer dagen weer advies zal worden gevraagd over het werkgelegenheidsvraagstuk in ver band met het betalingsprobleem. Advertent ie De federatie goud en zilver heeft aan de ministers van Financiën en van Eco nomische Zaken een adres gezonden naar aanleiding van de verhoogde weel debelasting. De federatie constateert hierin, dat deze verhoogde weeldebelas ting voor de goud- en zilvernijverheid economische en daaruit voortvloeiende sociale repercussies van zeer ernstige aard met zich heeft medegebracht, zodat zelfs van een noodtoestand kan worden gesproken. De federatie zegt zich wel bewust te zijn, dat ook zonder de weel debelasting de goud- en zilvern ij verheid tengevolge van algemene oorzaken een moeilijke tijd tegemoet zou gaan. Toch acht zij het wel zeer frappant, dat als het ware van het moment af dat de ver hoogde weeldebelasting is ingegaan, er in de goud- en zilvernijverheid een terugslag is ingetreden, welke direct met deze fiscale maatregel verband houd'- De federatie wijst er voorts o.m. op, dat op het ogenblik plannen om te komen tot een vorm van collectieve export in een vergevorderde staat van voorberei ding verkeren. De prohibitieve weelde belasting beïnvloedt ook de export in zeer ongunstige zin. Mede gelet op de meevallende belastingopbrengsten vraagt zij de ministers te oevorderen, dat de regering geheel of gedeeltelijk op de genomen maatregel zal terug komen. Nationalisatie huizen in Hongarije Door het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt medegedeeld dat dezer da gen in Hongarije een verordening is uit gevaardigd waardoor in beginsel alle huizen, die niet door eigenaren voor zelf- bewoning worden gebruikt, tegen scha devergoeding worden genationaliseerd. Ter waarborging van hun belangen wor den alle Nederlanders die in Hongarije gelegen huizen in eigendom of in mede eigendom bezitten uitgenodigd om, voor zover zij daarvan nog geen mededeling aan de Interdepartementale Commissie inzake nationalisatievraagstukken heb ben gedaan, alsnog zo spoedig piogelijk opgave van hun desbetreffende belan gen te doen aan genoemde instantie: Plein 23, 's-Gravenhage. Advertentie Het export-merk voor millioenen, h ook de Virginia voor U! (Van onze tafeltenmsmedèwerker) Rapid heeft zijn laatste kans gegrepen door het bezoekende Treffers met 6-4 te slaan en deelt in de eindstand van de hoofdklasse-competitie met dit team de voorlaatste plaats. Dit succes voor Rapid was vooral te danken aan Verdiesen, die niet alleen N. Heemskerk en v. d. Zwet er onder wist te houden, doch in het belangrijke laatste enkelspel bovendien de sterke Wout Heemskerk na een ze nuwslopende party aan zijn zegekar wist te binden. De tussen beide teams nood zakelijk geworden beslissingswedstrijd wordt Zondag a.s. verspeeld te Roelof- arendsveen (op verzoek van Rapid). MTTC stelde zich veilig tegen Barna (7-3;. klasse lager proberen. AMVJ en Tuin dorp speelden gelijk, waarmede de strijd om de derde plaats onbeslist is geble ven. Tenzij VIF succes mocht hebben met het door haar aangetekende protest tegen de uitslag van de wedstrijd VIF— Tuindorp luidt de eindstand in deze afdeling; De eindstand van de hoofdklasse luidt: hti( •Manifesteren. Dit betekent meer °osheid. Spr. zag in dit alles een nz naar een deflatie, die thans al- 'iï„- n°g door de bewapeningsindus- 'eén wordt tegengehouden. k E-of en waardering voor 's ministers bi. >d kwam ook van de heer De uiin (KVP). Hij zei. dat hij het zeer u betreuren, indien het gerucht waar j, zijn dat minister Van den Brink a de verkiezingen geen herbenoeming oöu Aanvaarden. Spr. ging uitvoerig in bïiK wiJze- waarop de productivi- Vp»vVerhoginS tot stand moet komen. sll6 "°ging van de productiviteit is niet Nk een zaak van de werkgevers maar aks„2'5ri de werknemers. De bedrijfs- seWij2e productiecommissies zijn nog NedLloyd Wifra Quick Well Snot 14 23 14 20 14 16 14 15 MTTC Rapid Treffers Barna 14 13 14 11 14 11 14 3 VIF liet het in aid. C in zijn laatste wedstrijd lelijk liggen bij Rapid 3. De Amsterdammers werden waarschijnlijk geïnspireerd door het degradatiegevaai, waarin zij verkeerden, en zorgden voor een score van 82 in hun voordeel. A. Oosterlaag ondervond de terugslag van een succesvol seizoen en kon het niet tot winst brengen. J. Oosterlaag en F. Messing zorgden ieder voor een over winning op Neep. Dank zij deze prestatie van Rapid 3 eindigde Barna 2 definitiei op de laatste plaats en degradeert naar de eerste klasse. Voor Barna is het wei een bijzonder ongelukkig seizoen ge- UTTC 16 25 VIF 16 11 Hilversum 16 2o Rapid 3 16 9 Tuindorp 16 22 Quick 2 16 3 AMVJ 16 22 Barna 2 16 7 AVGA 2 16 15 In afdeling D heeft Maart zijn staart geroerd. Niet alleen Disnie beet onver wacht in het zand tegen AVGA maar zelfs kampioen Rapid 2 moest op eigen terrein de eer laten en wel aap TOG. dat met 6—4 aan net langste eind trok. Voor Rapid 2 geeft dit slot, met het oog op de komende promotiewedstrijden, te denken. Een derde verrassing leverde de ont moeting KKKWinfried op. Met niet minder dan 91 bleven de Amsterdam- worden. Zowel het eerste als tweede i mers in de meerderheid, maar Winfried team moeten het volgend jaar een I was dan ook wel met een zeer zwak team naar de hoofdstad gekomen. TOG 2, dat zich dapper weerde tegen Smash (46), werd daarvan de dupe en moet het volgend seizoen troost in de eerste klasse gaan zoeken. HBC kon het ten tweeden male in de plaatselijke derby tegen Heemstede niet bolwerken. Leuven beet nog ge ducht van zich af en won van G. Wol- ters en J. Brandse. Van der Dries speelde erg slordig en bracht het niet verder dan een overwinning op G. Wolters. De overige punten waren voor Heemstede De stand luidt: Rapid 2 TOG 1 Smash Disnie Heemstede 18 34 17 27 18 26 17 25 18 20 AVGA HBC Winfried KKK TOG 2 18 17 18 12 18 11 18 4 18 2 In afd. E wachtte AMVJ 2 tevergeefs op de komst van DOS 2 en boekte der halve een reglementaire zege van 100. De eindstand in deze afdeling luidt: Sparta 2 18 34 Jong Leven 18 31 Eendracht 18 27 NedLloyd 2 18 18 DOS 2 18 18 Batswingers 18 14 Wifra 3 18 12 Rono 18 11 Povac 18 10 AMVJ 2 18 5 Uitslagen afd F: Wifra 2—CSV 7—3, Detos—BTTC 9—1, Wibo—DOS 7—3.. Door deze overwinning' heeft het eerste team van de R.K. Haagse Tafel tennisvereniging Wibo kans gezien de in zijn eerste wedstrijd opgelopen ach terstand op stadgenoot DOS om te zetten in een voorsprong en tegelijker tijd het kampioenschap van afdeling E" te behalen. Behalve VIF 2 hebben ook het ne gende en tiende team van deze ver eniging kans gezien de hoogste eer voor zich op te eisen, resp. in de vierde klasse A en B. De kampioenen van de eerste klasse, VIE 2 en Quick 3 kwamen tegen el kaar uit achter de groene tafel, waar bij VIF 2 zich de sterkste toonde (7—3). De returnmatch wordt 31 Maart a.s. gespeeld. De competitie eerste klasse is in dit district op een oor na gevild. In afd. A was Rapid 4 de laatste we ken plotseling de kluts kwijt, waarvan APGS profiteerde door een hopeloze achterstand van vier punten in drie wed strijden om te zetten in een voorsprong van één punt, waarmede de titel in zijn bezit kwam. De eindstand luidt: APGS 16 28 Rapid 4 16 27 Rapiditas 16 13 KKK 2 16 17 J. Leven 2 16 16 Eindstand afd. B: Volew. 16 16 N. Lloyd 3 16 11 CSM OG S en V 16 10 16 1 16 12 N. Lloyd 4 16 11 VGZ 16 10 Ass Cass 16 2 Smash 2 16 31 Nehamy 16 25 DTS 16 24 PSZ 16 16 KK 16 13 In afd. C werd de strijd om de titel pas in de laatste ronde beslist. Sparta 3 was de gelukkige Sparta 3 ATTC AVGA 3 Rapid 5 Maccab. 16 28 16 27 16 25 15 16 15 16 VDO Shell WGA AMVJ 3 16 13 16 12 16 5 16 0 Behalve de reeds aangekondigde be slissingswedstrijd TreffersRapid in de hoofdklasse, vindt Zaterdag a.s. een der gelijke ontmoeting plaats tussen UTTC en Hilversum om uit te maken wie uit afd. C van de overgangsklasse sis kam pioen te voorschijn komt. Ook dit weekend is er weer sprake van internationaal contact. Het Ant werpse team. waarin o.a. Wally van Gan zen uitkomt, zal in de recreatiezaal van de Nederl. Lloyd te Amsterdam de strijd aanbinden met een hoofdstedelijk team. waarvoor zijn aangezocht Cor du Buy, Cor Pelser en Wil van Zoelen. In een eenzijdige wedstrijd, die in de laatste periode door tal van onregel matigheden werd ontsierd, heeft de Duitse kampioensploeg Preussen-Kre- feld een 103 zege op een met Cana dezen versterkt Haags team behaald. De tussenstanden waren 03. 32 en 0—5. De eerste etappe van de wegwed strijd ParijsCote d'Azur. van Parijs naar Pougues les Eaux over een afstand van 220 km., is gewonnen door de Fransman Darrigade. De Zwitser Kübler staakte kort voor Pouguas de strijd. Het klassement luidt: 1. Darrigade (Fr.), 2. Dupont (Fr 3. Lapebie (Fr.), 4. Geminiani (Fr.), 5. Wagtmans (Ned.) in dezelfde tijd als de winnaar. Een peloton waarin onder meer on ze landgenoot Van Est. de Zwitser Ko- blet en de Fransman J. Bobet, werd elfde geklasseerd, met eveneens dezelf de tijd als Darrigade. Zaterdag 29 Maart wordt in het Olym pisch Stadion te Amsterdam een voet balwedstrijd jespeeld tussen twee junio- reselftallen van Blauw Wit met het doei proefopnamen te maken voor de tele- Zondag 6 April wordt te Gent (België een wedstrijd gespeeld tussen de ploe gen van Belgisch en Nederlands Lim burg. De Nederlandse ploeg is als volgt samengesteld: doel: Jacobs (Limburgia), achter: Barwasser (Bleijerheide) en Vai: Bun (MVVl; midden: Heger (VVVi Dormans MVVen Klaassens (VVV): voor: Schils (Sittardia), Adams (Juia- na), Koopal (Blerick). Ummels (MVV> en Hanneman (Chèvremont). In de finale van het Internationaal militair voetbaltournooi won Grieken land met 32 van België. Griekenland won hiermede het tournooi. België staat op de tweede en Nederland op de derde plaats. Het staat thans vast dat Tongeren (België) de aankomstplaats zal zijn van de derde etappe van de Ronde van Ne derland. Deze etappe gaat van St. Ni klaas naar Tongeren. Een Franse ploeg, bestaande uit de zwemmers Gilbert Bozon. Maurice Lu- sien en Alex Jany, heeft het wereld record 3 x 100 meter wisselslag esta fette (heren) verbeterd, door een tijd voor zich te laten afdrukken van 3 min. 9.6 sec. Het oude record stond op naam van een Russische ploeg, die op 13 Mei 1951 3.11.1 zwom. Harry Bos heeft gisteravond in Carré te Amsterdam voor de tweede maal in zijn loopbaan de nationale weltertitel veroverd. Hij versloeg Teun Brommer in 12 ronden op punten. De Tsjechische athleet. Emil Bacigal, heeft in Frankrijk om politiek asyl ge vraagd Bacigal heeft op 16 Maart j.l. deelgenomen aan de cross van het Franse communistische dagblad „L'Hu- manité". Advertentie door rheumatiek. spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal. dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar an dere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag Bij apo theek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. AAGTEDIJK 25 te B. Aires. AGAMEMNON p. 26 Azoren n. Antw. ARENDSKERK 23 v. Yokohama n. Rott. ALNATI p. 26 Dakar n. B. Aires. ALWAKI 26 te Boston. ARENDSDIJK p. 26 Sao Luiz n. Rio J. AVERDIJK p. 26 Madeira n. Havre ALPHACCA 25 te Curasao. ALPHERAT p 25 Azoren n. Mexico. ABBEKERK 26 te Antwerpen. ARKELDIJK 26 te Hamburg. ALUDRA p. 26 Ouessant n. R dam. ALIOTH 24 v. Montevideo n. Antw. AALSUM p. 26 Kp. Guarcfafui n. Saigon. ABBEDIJK p. 26 Wight n. Havana. AMSTELKERK p. 26 Kp. Vinct. n. Dakar. ALMKERK p. 26 Kp. Leeuwin n. Aden. AMSTELLAND p. 26 Ouessant n. B. Air. ABBEKERK 25 v. Hamb., 27 te Antw. ALKAID p. 26 Finisterre n. Antw. ALPHACCA 25 te Willemstad. BARENDR p. 26 Durban n. Mena Ahm. BOSCHFONTEIN 26 te Zanzibar. BREDA 26 te Talara. BONAIRE 25 v. Paramaribo n. Plymouth. BRITSUM 25 v. Newportnews n. R'dam. BORNEO 26 te A'dam. BOSCHFONT. 26 v. Tanga n. Zanzib. BLOEMFONT. p. 26 Kp. Palmas n. Kpst BLIJDENDIJK p. 26 Azoren n. Antw. BALI p. 26 Guardafuikaap n. Suez. CHAMA 26 te Gibraltar. CISTULA 26 te Key West. COTTICA p. 26 Kp. St. Vine. n. W. Indie. CALLISTO 26 te St. Thomas. CONGOSTR. p. 26 Kp Verde n. Amsterd CORYDA 26 te Singapore. DELFLAND p. 26 Fern. Nor. n. Amst. DELFSHAVEN p. 26 Finisterre n. Rott. DELFT v Amst., 26 te Balbao. DUIVENDIJK p 26 Azoren n. Rotterd ERINNA 26 te Miri. ELMINA p. 26 Kp. St. Vine. n. Amst ETREMA 26 te Algiers. EDAM 26 te Antwerpen. ENA 25 v. Curacao 27 te Kingston. EOS p. 26 Kp. St. Vincent n. Italië. ESSO ROTT p. 26 Las Palmas n. Aruba. FRIESLAND K.R.L. 26 te Singap. GORDIAS 20 te Adam. GOUWE 26-27 te Santander. GROTEKERK p. 26 nm. Gibr. n. Antw. HERA 26 te Paita. HAARLEM 26 te A'dam. HERCULES p. 26 nm. Gibr. n. Malta. HELICON 26 te Pta. Cardon. HECUBA 26 te Bremen. HERMES 26 te Carupano. HERSILIA 26 V. Barbad. n. Marac'o. HYDRA 26 te Laguaira. HERA 25 te Chimbote. ITTERSUM p. 26 Dover, 27 te Amst. JAPARA K.R.L. p. 26 Kp. Dondra n. Beli JAVA 26 v. Aden n. Amsterdam. JUPITER 26 v. Gibr. n. Amst. JAGERSFONTEIN 25 te Bremen. KLIPFONTEIN 26 te Kaapstad. LOMBOK 25 v. Calcutta n. Singap LOENERK. p. 26 Rasmadraka n. Aden. LAURENSKERK p. 26 Perim n. Rott. LEUVEKERK p 26 Ouessant n Rott. LUTTERK. p. 26 Oporto n. Perzië. LOPPERSUM p. 26 Gibr. n. R'dam. MARKEN p. 26 Ouessant n. Rott. METULA p. 26 NW.-cape n. Adelaide. MARKELO p. 26 Oporto n. Dakar. MARISA p. 26 San Salvator n. N. Y. MODJOKERTO 25 te R'dam. MANOERAN 26 te Macassar. MARIEKERK 26 te Port Said. MITRA 25 v. Singapore n. Curacao. NIGERSTR. p. 26 Kp. Blanco n. Amst. NIEUW AMSTERD. 26 te Kingston. ORANJEFONT. p. 26 Dakar n. Beira. OVERIJSEL 26 n.m. te Barcelona. ORANJE 25 v. Priok n. Amst.. 27 v. Singp. OVULA p. 26 Azoren n. Curacao. OBERON 26 te Maracaibo, ORANJESTAD 26 v. Barbados n. Amst. OOTMARSUM 25 v. Mobile n. Jacksonv. PR WILL. V 25 v. Antw., 27 te Hamb. PR ALEXANDER p. 26 Kp. Race n. Hamb. PR. WILL. v. ORANJE 26 te R'dam. PAPENDR. p. 26 Algiers n. Perzië. PHRONTIS p 26 Malta n. Priok. PARKHAVEN p 26 Finisterre n. Z. Am. RONDO p. 26 Malta n. Perz. Golf. POELOELAUT 26 nm. te Aden. ROTTI 26 te Pondieherry. RIJNKERK 26 nm. te Londen. REMPANG p. 26 Oporto n. Curacao. SALAWATI 26 te Semarang. SAPAROEA 26 v. Suez n. Perz. Gif. SARPEDON 25 te A'dam. SUMATRA 26 te Tj Pandang. SUNETTA 25 te Rotterdam. ST DORDR. p. 26 Oporto n. Rotterdam. ST* MAASSLUIS p. 26 Wight n. Melilla. SAMARINDA 26 te Port of Spain. SLOTERDIJK p. 26 Kunfiöa n. Suez. STENTOR 26 nm. te Curacao. SLIEDRECHT p. 26 Kp. Sagres n. Aden. ST VLAARD. p. 26 Bermuda n. Hampt. SOMMELSDIJK p. 26 Azoren n. R'dam. STAD ALKMAAR -26 te Bermuda. TIBA 28 te Monteviedo verw. TIBA 28 te Montevideo verw. TELAMON 25 te New York TAMO 26 v. R'dam n Montevideo TJILUWAH 26 te Surabaja. TABINTA 26 te Surabaja. TAWAL1 26 v. Suez n. Macassar TARAKAN p. 26 Burlins, n. Algiers THEMISTO p 26 Kp. Race n. Londen. TOSARI 26 te Surabaja. WATERMAN p. 26 Wight n. Halifax. WINTERSW. p. 26 Ouess 28 te Rott. WESTLAND 26 nm. te Amst. WIELDRECHT 25 V. Kaapst. n. Durban. IJSSEL 25 te Iskederun. DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.15 gram. VPRO. 7.50 prot. pr. AVRO; 8.00 nieuws. 8.15 gram.. 9.00 prot. pr.. 9.15 gram., 9.25 huisvr., 9.35 gram.. 10.35 vragenbeantwoording. 10.50 kleu ters. 11.00 gevar. muziek. 12.00 In Hol land staat een huis. vraaggesprek. 12.10 gram.. 12.25 In 't spionnetje. 12.33 gram.. 12.50 financ. .weekoverz., 13.00 nieuws. 13.20 orkest. 14.00 Nederl. geologen naar Peru. causerie. 14.15 gram.. 14.25 Kunst opvoeding in de Ver St.. causerie. 14.35 viool en piano, 15.00 zieken, 16.00 Van vier tot vijf.17.00 jeugd. 17.30 gram 17.50 De Casuaris, N.-Guinea's reuzen vogel. 18.00 nieuws. 18.15 sport, 18.30 zang en 2 piano's, 18.55 kinderen, 19.00 brief uit Londen. 19.10 lichte muziek. 19.40 rubriek van kunst en cultuur. 20.00 nieuws. 20.05 De vrouw in gezin, maat schappij en staat, causerie. 20.15 Radio Philh. Orkest. 21.40 Nationale vraag stukken. discussie, 21.55 Dit is mijn lie velingsmelodie. enquête. 22.25 gevar. progr., 23.00 nieuws, 23.15 sport, 23 30 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO. 7.00 nieuws. 7.15 gymn.. 7.30 gram.. 7.45 Mor gengebed. 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.40 schoolradio. NCRV: 10.00 muziek, 10.30 prot. pr. KRO: 11.00 zie ken. 11.45 gram.. 11.50 Als de ziele luistert, causerie. 12.00 Angelus. 12.03 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13 20 gram. NCRV: 14.0o Promenade- orkest en solist. 14.45 vrouw, 15.15 gram 15.30 viool, cello en piano, 16.00 prot. pr.. 16.30 Surinaamse volksmuziek. 17.00 jeugd. 17.30 kamerkoor, 18.00 nieuws, 18.15 orkest, 18.40 Op de stelling. 18.50 gram.. 19.05 prot. pr.. 19.20 meisjeskoor, 19.40 radiokrant, 20.00 nieuws, 20.10 gevar. progr.. 21.00 fam.comp.. 22.15 buitenlands overzicht. 22.35 gram.. 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws. 23.15 gram. ENGELAND. BBC home service 330 m.: 13.00 lichte muziek. 16.40 orkestcon- cert. 19.35 lichte muziek, 20.30 strijk kwartet. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 12.15 gevar. muziek. 13.15 lichte muziek, 13.45 BBC Northern Orchestra. 16.00 orkest concert, 16.45 amusem.muziek. 17.43 Schots variété-orkest. 18.30 militair or kest en solist. 19.15 dansmuziek, 21.30 verzoekprogr., 23.20 dansmuziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 orkestconcert. 13.30 lichte muziek. 15.50 dansmuziek. 19.30 Don Giovanni, opera. 23.05 jazzmuziek, 0.30 lichte muziek FRANKRIJK. Nationaal progr. 347 en 249 m. 12.30 orkêstconcert, 13.20 orkest concert. 17.10 orgelconcert. 19.01 lichte muziek. 20.00 orkestconcert. BRUSSEL. 324 m.: 14.00 Engelse les, 14.30 Franse les 22.15 kamermuziek. 484 m.: 12.05 lichte muziek. 19.00 fan fare-orkest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 5