Vijf branden in twee etmalen bij Santpoort Slecht weer brengt enige KONINGIN HET GRAF LEGT KRANS OP VAN ROOSEVELT DRIE VLIEGRAMPEN IN AMERIKA Chartervliegtuig boort zich in een huizenblok -Jammer Vlucht met „Prinses Beatrix" uitstekend verlopen Tot hoofd en hart Bakermat van de vrijheid in Philadelphia bezocht ACHESON: drachtige prijzen PAASPRIJSVRAAG wSSÊÈBBMfk 't SÉ v-"^" Drie brandstichters gegrepen uee riURKio oefotcycu buy! Eén dode en twee zwaar gewonden Het weer Ongedwongen conversatie van het Kon Paar met overige reizigers Bezoek belangrijk en een succes DOET U MEDE FALCON REGENJASSEN MAANDAG 7 APRIL 195/ 76ste JAARGANG No. 25347 BAAS BOVEN BAAS Geitenvijf ling geboren Bij aanrijdingen op Rijksstraatweg Stewardess vertelt: van ons blad ^©■"schijnt in ons nummer van a.s. Zaterdag Luitenant Van Fleet in Korea vermist 50.000 Chinezen door epidemieën gedood? Missouri in Nrd.-Dakota buiten liaar oevers Botsing in de lucht eist 15 doden deze week uw kranten In Wielwijca-Kingston Koningin in revalidatie centrum voor sewonde militairen aan de Overdracht van het carillon wflifsk rflplplllP» „s^mmm^ÊMÊÊlÊÊÊtB Sedert Vrijdagmiddag heeft Santpoort niet minder daal vijf branden en brandjes gekend. Hieronder waren n'et minder dan vier bosbranden, die vooral Zondag met de vrfl sterke wind groot gevaar opleverden. Dat daarbij min stens in één geval boos opzet is, maakt oen en ander bijzonder bedenkelijk. Vrijdagmiddag waren het slechts vonken uit een passerende locomotief, die nabij de Middenduinerweg onge veer duizende vierkante meter be groeiing verloren deden gaan. Maar Zaterdagmiddag omstreeks half zes bemerkte een jachtopziener brand in de zeereep achter Duin en Kruid- berg. De brandweren van Santpoort en IJmuiden kwamen het vuur bestrijden, maar konden niet voorkomen, dat on geveer 30.000 m.2 met vlierhout, doorn gewas en helm platbrandde. Op aan wijzing van een jachtopziener heeft de politie een van de daders te pakken kunnen krijgen, waardoor later ook de ander gegrepen kon worden. Zondagmorgen tegen elf uur werd de Santpoortse brandweer opnieuw ge alarmeerd. Het brandde in Bosbeek, achter de Santpoortse molen, de „Sant- haes". Gelukkig waren de spuitgasten er gauw bij, zodat slechts 40 m.2 af brandde. Vermoedelijk is ook hier sprake van opzet. Omstreeks half twee rinkelden de brandbellen weer: Brand in de Neethof. Een bewoonster van de Willem de Zwijgerlaan had achter in haar tuin wat vuil verbrand en het vuur was vandaar overgeslagen op het achterliggende struikgewas. Ongeveer duizend vierkante meter grond werd platgebrand. Nauwelijks teruggekeerd werd de brandweer wederom naar de zeereep achter Duin en Kruidberg geroepen. De brandweer van IJmuiden werd ook deze keer om hulp gevraagd, maar ondanks het feit. dat ook vele burgers kracht dadig hielpen ging toch 50.000 tot 60.000 m.2 beplanting veroren. De be strijding van het vuur vergde twee uur en het werd wel bijzonder spannend, toen het vuur tot op slechts enkele meters een sparrenbos genaderd was. Met grote inspanning gelukte het ech ter nog juist op tijd de vlammen et halt toe te roepen. In aansluiting hierop deelde de poli tic hedenmorgen mede, dat is komen vast te staan dat de brand van Zater dagmiddag in de Zeereep is gesticht door een 16-jarige Bloemendaler in sa menwerking met een 15-jarig vriendje uit Haarlem-Noord. Een student, die met zijn verloofde op een duintop stond, zag eén begin van brand. Hij ging de knapen achterna, slaagde er in de Bloe mendaler te pakken te krijgen en bracht hem naar de politie in Blocmendaal. Naar de oorzaak van de brand van Zon dagmiddag wordt nog een onderzoek in gesteld- Intussen blijkt er Zaterdagmiddag nog een brandje geweest te zijn aan de Wil lem de Zwijgerlaan in Santpoort. Jon gens hadden van stepen een fort ge bouwd én daarin een vuurtje gestookt. De politie heeft hen het vuur zelf laten blussen en daarna mochten ze de ste nen weer netjes op hun plaats terug- stapelen. De hulp van de brandweer behoefde hier dus niet ingeroepen te worden. Engeland Het dagelijks bestuur van de socialistische internationale heeft Za terdag zijn driedaagse conferentie te Londen besloten met het eenstemmig aanvaarden van een resolutie, waarin de „tirannieke aard van het fascistische regiem" in Spanje wordt veroordeeld. Er wordt een beroep op alle socialis tische partijen gedaan, de actie tegen iedere vorm van samenwerking tussen de Westelijke mogendheden en Spanje voort te zetten. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bij'kantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45 tel. 3998 Bijkant. IJmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: J. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Dr*. H W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. 7" Tet was zo langzamerhand fredi- t~1 tie geworden, dat Batch's Mat- thaus Passion op de middag van Palmzondag werd uitgezonden over de radio. De talloos velen in den lande, die niet konden behoren tot het in het Concertgebouw aanwezig auditorium, werden aldus door een rechtstreekse uitzending in de gele genheid gesteld gedurende de ganse Zondagmiddag in meditatieve rust te luisteren naar dit klassieke kunstwerk, dat zo bij uitstek geschikt blijkt tot het oproepen van de juiste stemming, waarin de christen de Goede Week wenst te beleven. Ditmaal heeft iéder, die verknocht was aan de traditionele middaguitzen ding op Palmzondag, tot zijn leedwe zen moeten constateren, dat men met een zo goede traditie heeft willen breken. Over de ene zender kon men naar een voetbalwedstrijd luisteren, over de andere althans niet naar de Matthüus-passie. Het was bij de A.V.R.O., dat er ge voetbald werd. Had de K.R.O. dan niet de Matthaus-passie kunnen uit zenden. zo zal men vragen. De K.R.O. had echter de Zondag te voren reeds een vertolking daarvan uitgezonden (ten dele u'it de basiliek te Hulst, ten dele via gramofoonplaten). Waarom zond de A.V.R.O. dan niet de Mat thaus-passie uit en gunde zij aan de K.R.O. de voetbalwedstrijd? Het zijn allemaal vragen van ons, leken, waarop de mensen uit de ra diowereld zeker klemmende antwoor den zullen kunnen geven (over „om de beurt toegewezen voetbalwedstrij den" en' zo meer). Maar het blijft te betreuren, dat men ginds niet vol doende souplesse en vindingrijkheid heeft kunnen opbrengen om welke omroepvereniging dan ook de Mat thaus-passie gedurende de middag rechtstreeks in haar geheel te kunnen laten uitzenden en niet, zoals thans gebeurde, later en in stukken gehakt: één deel in de avond van Palmzondag en een ander deel a.s. Donderdag. Ook het getoonzette passieverhaal is een samenhangend geheel; het laat zich niet couperen met een pauze van een halve week! Wat er ook voor redenen of excuses mogen zijn, het blijft jammer, dat het zo moest geschieden. Volgend jaar be ter, hopen wij. Het gezegde Baas boven Baas geldt blijkbaar ook in de geitenwereld. Zaterdag meldde ons blad, dat de Hoomse geit Sonja een vierling ter wereld gebracht heeft. De geit van kweker J.Zaa! in Boskoop lachte er om, want zij had zo juist het leven geschonken aan een vijf- ling I Op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Zaanenlaan is Zondagmiddag om kwart over vier een 8-jarige jongen, P. H. M. R. uit Haarlem, door een auto bus overreden en aan de gevolgen over leden. Hij liep achter een optocht aan en stak plotseling met zijn vriendje hard lopend de weg over. juist op het mo ment dat er autobus naderde. De chauf feur remde krachtig om een aanrijding te voorkomen. Terwijl zijn vriendje midden op de rijbaan bleef staan, tracht te de jongen nog vlak voor de bus langs de overkant te bereiken. Hij werd ech ter tegen de grond gesmakt en door het linkervoorwiel overreden. Tijdens het vervoer naar het Grote Gasthuis is het slachtoffertje overleden. Eveneens op de Rijksstraatweg nabij de Van Nesstraat vond Zaterdagmiddag ongeveer drie uur een aanrijding plaats, waarbij de 34-jarige A. W.—V. uit Haarlem en de 29-jaf-ige motorrijder J. K. S. uit IJmuiden ernstig werden ge wond. De voetgangster stak de weg over voor een bus langs, die bij een halte stilstond. Zij lette daarbij vermoedelijk niet op het verkeer, dat haar van links naderde. Halverwege de rijbaan werd zij door een motor gegrepen en enige meters weggeslingerd. De motorrijder kreeg een zware hersenschudding. Bei den zijn naar de Mariastichting ver voerd.. Getuigen van dit ongeluk wordt ver zocht zich te melden bij de verkeerspo litie in de Lange Wijngaardstraat. Verwachting tot Dinsdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later enkele opklaringen. Krachtige tot matige wind aanvanke lijk tussen Zuid en Zuid-West, later tussen Zuid-West en West. Morgen overdag iets kouder. Zon: 5.59—19.25 Maan: 17.35—5.09 De Uiterwaardoverspanning iri de spoorbrug over de Rijn bij Oosterbeek is Zondag door verrolling op haar plaats gebracht. Voor de werkzaamheden bestond grote belangstelling. Links op de voorgrond de nieuw aangebrachte overspanning. In het midden het bestaande deel en rechts de laatste overspan ning, welke over enige weken op haar plaats zal worden gebracht. Wij hebben een onderhoud gehad met Rietje Kostelijk, een West-Friezin uit Langedijk. die ai vijfduizend vlieguren op haar naam heeft en als tweede ste wardess de reis van H.M. de Koningin naar Amerika met de „Prinses Beatrix" meemaakte. Het was een mooie en voorspoedige reis. vertelde zij. Tussen Schiphol en Preatwick serveerden wij de lunch. Daar was maar juist tijd ge noeg voor, want om 1 uur vijftig land den wij al op het vliegveld in Schot land. Daar hadden wij tachtig minuten de tijd. In een gereserveerd vertrek ge bruikte het koninklijk gezelschap een kopje koffie met 'n likeurtje. Om 3.10 uur startten wij vóór de grote „over steek" over de Oceaan naar Gander. Wjj vlogen op ca. zesduizend meter hoogte. Het weer was uitstekend en de reis verliep naar wens. Hoewel H.M. de Koningin een gere serveerd gedeelte ter beschikking had hield zij zich ongedwongen temidden van de overige reizigers op. Men kortte de tijd met conversatie en lectuur en Prins Bernhard bracht zo nu en dan De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson, heeft, vóór het Koninklijk Paar Vrijdag van het nationale vliegveld te Washing ton vertrok, in een exclusieve, voor Nederland bestemde verklaring aan United Press medegedeeld: „Het be zoek van Koningin Juliana is zeer belangrijk geweest en heeft groot succes gehad. Er zijn zes belangrijke redevoeringen gehouden tijdens de NATO-herdenkingen en elk daarvan vestigde de aandacht op de wereld vrede. Ik geloof dat de toespraak van de Koningin in dit opzicht bijzonder op rijn plaats was en ik neem aan, dat hetgeen zij daar naar voren bracht, het hoofdthema zal zijn van hetgeen zij verder tijdens haar be zoek aan de Verenigde Staten in het openbaar zal zeggen." Luitenant James van Fleet, de enige zoon van de bevelhebber van het acht ste leger, generaal Van Fleet, is als vermist opgegeven van een vlucht bo ven Noord-Korea. Hij maakte deel uit van de bemanning van een B-26 bom menwerper, die niet terugkeerde van een tocht boven Noord-Korea twee da gen geleden. Het laatste wat hij meldde was, dat zijn benzinevoorraad opraakte, toen hij, door mist gedwongen, van koers moest veranderen. Volgens in kringen van de V.N. te Tokio ontvangen berichten uit geloof waardige bron zijn tengevolge van de in een groot deel van communistisch China heersende epidemieën, ongeveer 50.000 personen bezweken. Er zouden 400.000 zieken zijn. IDe idee verliest vaak aan kracht en naarde als men haar i in werkelijkheid wil omzetten i r* een bezoek aan de cockpit. Tijdens de oversteek moesten wij. zo vertelde Rietje Kostelijk, het diner serveren. Hoewel, vooral op de Atlantic-route, het diner altijd uitstekend is verzorgd, was er ditmaal nog meer zorg aan be steed. Na het diner ging H.M. wat rus ten in een gemakkelijke stoel. Van de bedden werd tijdens de reis geen ge bruik gemaakt. Na acht uren vliegen landden wij op Gander, waar de Canadese mountain police de erewacht vormde. Terwijl de meeste vliegtuigen, die Gander aandoen, na een kort oponthoud meteen weer doorvliegen, bleef de „Prinses Beatrix" een nacht over, zodat het gezelschap, de bemanning incluis, de volgende dag goéd uitgerust was. Om half twaalf vertrok men naar Washington, een trip van bijna vijf uur. Na enige malen boven de stad te hebben gecirkeld, kwam om vier uur precies de „Prinses Beatrix" aan de grond. Vóór de landing hadden de Koningin en Prins Bernhard met woorden van dank af scheid genomen van de bemanning. „Tot weerziens," zei Koningin Juliana daarbij. Het is vrijwel zeker aldus mej. Kos- telijk. dat dezelfde bemanning het Ko ninklijk gezelschap ook weer gaat ha len. Wij vertrekken dan met welk vliegtuig staat nog niet vast op 24 April naar New York, waar Prins Bern- hard aan boord komt. Dan gaan wij in Ottawa de Kotningin halen, die nog een bezoek aan Canada brengt. maatregelen en zelfs het sluiten van New-Yorks twee grote vliegvelden La Guardia en Idlewild voor verkeer over Queens Borough. Twee grote transportvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht zijn Zater dagavond boven Mobile met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Alle vijftien inzittenden kwamen om het le ven. Een van de transportvliegtuigen telde onder de inzittenden sergeant Paul Neuville en dienst vrouw en zoontje van acht maanden. De Neuvilles hoopten op redding van het leven van hun zoontje door een spoedoperatie in Washington. Tot de overige slachtoffers behoorden een legerdokter, een militaire verpleeg ster en een ziekenverpleger, die tijdens de vlucht de zieke baby verzorgden. In het andere toestel zaten drie militairen, die uit Korea terugkeerden. Een Amerikaans vliegtuig voor me teorologisch» waarnemingen is Zater dagavond 25 km. te Noordoosten van Sacramento in California geëxplodeerd en vervolgens neergestort. De tien be manningsleden kwamen om het leven. Het toestel een superfort zou juist landen na een routinevlucht boven de Stille Oceaan. Gisteren is de Missouri-rivier, bij Bismark. m de staat Noord-Dakota, bij verrassing buiten haar oevers getreden, waardoor meer dan duizend personen hun huizen moesten verlaten. Het water steeg zo snel, dat vele bewoners van de Zuidelijke wijk van het stadje niet meer weg konden komen en naar de daken moesten vluchten. Verscheidene huizen werden van de funderingen los geslagen en andere huizen kwamen tot de toppen der daken onder water. Huis raad en dood vee dreven stoomafwaarts. De ingeslotenen worden met behulp van amphibievoertuigen gered. Te Sioux Falls in Zuid-Dakota is ,de Big Sioux door een dijk gebroken, waar door 1100 bewoners hun hüizen moesten verlaten. In Montana heeft de vol ijs zittende „Melkrivier" het stadje Harlem ge ïsoleerd. Vijf personen kwamen om het leven en twintig werden gewond toen Zater dag een tweemotorig chartervliegtuig de landingsbaan van het vliegveld Idlewild miste en in de dichtbevolkte voorstad van New York, Queens Borough op een woonwijk terecht kwam. Het toestel boorde zich door twee gebouwen en ramde een derde. Volgens ooggetuigen schoot de machine als een bal vuur naar beneden. Voordat het toestel de huizen raakte, verloor het beide vleugels, waar van er een op een passerende politie auto terechtkwam, waardoor een inspec teur werd gewond. Het is bgt vijfde grote vliegtuigonge luk, dat de laatste tijd in groot New- York is gebeurd. Functionarissen van het vliegveld Idlewild deelden mee, dat de piloot van het verongelukte toestel poogde bij zware regen een landing op zijn instru menten uit te voeren. De verontwaardige New-Yorkers, al dus Reuter, eisen strenge veiligheids- v®rhoogf Uw kansen door week elke dag uw krant goed te lezen. Koningin Juliana met Prins Bernhard op de trapper) van het Kapitool te Washington, na Haar toespraak tot het Congress. Naast hen de chef van het protocol en leden van het Congress. In Meridian Hill Park te Washington, waar Koningin Juliana een miniatuur carillon aan president Truman aanbood, stonden Nederlandse kinderen opgesteld om Haar erv Prins Bernhard te verwelkomen. Het Koninklijk Paarr onderhoudt zich met de kinderen. triële macht alleen. Als resultaat van ,mijn persoonlijke ervaringen met onze hoge gasten en hun aplk is het mijn overtuiging dat aeze geweldige invloed op de wereldge schiedenis het product is van ka rakter en dan spel ik het woord ka rakter met een grote K". Na de ontvangst te Philadelphia scheidden zich de wegen van Koningin en Prins. De laatste ging naar West Point, terwijl Koningin Juliana een be zoek bracht aan Kingston, dat de drie honderdste verjaardag van de eerste permanente nederzetting der Nederlan ders vierde. De plaats heette toen Wilt- wijek. Hier ontmoette de Koningin mevr. Roosevelt, haar zoon John en diens vrouw. Kingston trof het niet, want het be zoek voltrok zich onder een enorme regenbui. De Koningin werd ten stad- huize ontvangen waar zij een kort dankwoord uitsprak. Vervolgens begaf zij zich naar het standbeeld van Pieter Stuyvesant. waar zij in de stromende regen een krans neerlegde. Tenslotte bracht zij een bezoek aan de oude Ne derlandse kerk, waar zij het gulden boek tekende. De predikant, ds. Voor molen. maakte H. M. opmerkzaam op de talrijke herin neringssten en in de muur met inscripties van de Nederlandse ko lonisten. Toen de Koningin het kerkge bouw verliet beierde een in Nederland gegoten kerkklok. De burgemeester van Kingston Oscar Newkork, heeft in zijn welkomstwoord gewaagd van „de genegenheid en trots, die een zoon gevoelt, wanneer hij zijn moeder voor de eerste maal in eigen huis ontvangt". De predikant zei, dat het bezoek van de Koningin de grootste eer was aan de kerk bewezen sinds 1782, toen George Washington er een bezoek bracht. Met de Roosevelts vertrok Koningin Juliana vervolgens naar Hyde Park. Prins Bernhard had intussen een be zoek gebracht aan de militaire acade mie van West Point. Door het slechte weer moest de para de, die de Prins in gezelschap van maarschalk sir William Slim, opperbe velhebber van de Britse strijdkrachten, zou afnemen, vervallen. De Prins werd uitgenodigd tot het bijwonen van de vertoning van een documentaire over West Point en tot een partijtje kolfspel op een overdekte speelplaats van de school. Na een drukke Zaterdag hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard Zondag een rustige dag gehad op het landgoed Hyde Park van mevrouw Eleanor Roosevelt. Toen de Koningin Zaterdagavond op Hyde Park aankwam, begaf zü zich ter stond, alvorens het landhuis te betreden, naar het graf van wijlen president Roo sevelt. Zij trotseerde hierbij de stromende regen. Langzaam liep de Koningin naar het graf en zij legde er een krans neer, gemaakt van rode en witte tulpen, blauwe irissen en gele narcissen. De krans was omwonden met een lint in de kleuren rood, wit en blauw en droeg de letters J. en B. in goudblad. Een aide bood aan een parapluie boven Hare Majesteit te houden, doch zij weigerde dit. Later dineerden Koningin Juliana en Prins Bernhard met mevrouw Roosevelt, haar Zoon John en haar schoondochter. Mevr. Roosevelt antwoordde op vragen van journalisten, die vroegen naar haar plannen voor de Zondag: „Ik zal de Koningin laten rusten". pendance Hall, waar zich de Vrijheids- klok bevindt. De Koningin plaatste haar handtekening in het gastenboek en nam in de kamer waar de onafhan kelijkheidsverklaring destijds werd ondertekend plaats in een stoel, waar in indertijd George Washington heeft gezeten. In het museum bood de bur gemeester van Philadelphia de Konin gin een oude gravure aan, voorstel lende de historische zaal, waar de onafhankelijkheidsverklaring van de V-S. werd ondertekend. .j. .O Vrijdagmiddag heeft de Koningin nog ditmaal zonder begeleiding van Prins Bernhard een bezoek gebracht aan bet medische Walter Reed-legercen- trum in Washington. Hier heeft zij ge- iproken met gewonde militairen, die in dit revalidatiecentrum niet alleen ver pleegd worden, maar ook weer gereed gemaakt worden om weer een taak in Se maatschappij te gaan vervullen. Een ogenblik stond de Koningin in sen grote zaal met uitsluitend jonge militairen, die een. twee, drie of zelfs "ier ledematen misten. Generaal Paul Street, de leider van dit militaire cen trum. verklaarde Hare Majesteit op elke wijze men deze verminkten weer 'n het alledaagse leven tracht terug te brengen. Hij legde de methoden uit, die gebruikt worden bij leren lopen en bruipen met kunstledematen. De Konin gin, die een paar uur tevoren bij de Amerikaanse journalisten zoveel woor den tot haar beschikking had gehad, b'erd stil bij het zien van zoveel trage die. Er was slechts een zin, die zij kon bitbrengen: „Generaal, wat u doet is "iets meer en niets minder dan het Verrichten van wonderen". Later in de middag bracht Koningin •"liana nog een bezoek aan het medi ae centrum van de marine. „Zaterdagmorgen is het Koninklijk a»r naar Philadelphia vertrokken. De Ten gevolge van de slechte weersge steldheid werd deze plechtigheid niet in de tuin doch in het museum gehouden. Daar het museum tengevolge van deze programmawijziging langer dan was aangekondigd voor het publiek gesloten zou zijn geweest, kregen de gewone be zoekers. die in groten getale bij de in gang stonden te wachten, toestemming het gebouw binnen te gaan. Zij brachten de koningin een ovatie. De grote trap, die naar de schilderijengalerij leidt, was aan weerskanten bedekt met rode en witte tulpen en de zaal was getooid met de Nederlandse en Amerikaanse kleu ren. In het museum heeft de Koningin nog de z.g. Nederlandse kamer, sa mengesteld door wijlen Edward Fok, bezocht. In zijn begroetingsre de zei de voorzitter van het uit de burgerij gevormde begroetingscomi té: ..Hoewel de landkaart van de wereld Nederland een slechts zeer bescheiden plaatsje geeft, is de in vloed van dit land op de wereldge schiedenis enorm geweest. Deze in vloed is niet alleen het gevolg ge weest van zijn militaire ,ef .jndus; koningin dankte, voor zij in het vlieg- bbg stapte, de chauffeur van haar li mousine voor zijn diensten on wisselde 'oorts een handdruk met de agenten Ian de geheime politie- Het Koninklijk "aar werd o.a. uitgeleide gedaan door ®e heer en mevrouw Acheson. De Ko- wuifde op ongedwongen wijze 7*n gezelschap Nederlanders, dat ook het vliegveld aanwezig was, ten af- /"beid toe. hetgeen beantwoord werd et gejuich van „Leve de Koningin". In Philadelphia bezochten Koningin ""liana en Prins Bernhard de Inde- President Truman begroet Koningin Juliana in het Me ridian Hill Park, waar het Neder landse carillon als geschenk aan de Verenigde Staten werd overgedragen. Rechts Prins Bern hard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1