Sterker Belgisch team wint ietwat tegenvallende wedstrijd met 4—2 ill Belgische juniores met 2- Twee minuten op fluweel -1 de les gelezen COPPENS MAAKT STEMMING TEGEN TERLOUW Verdediging beter De Belgen Sparta-spil vindt zijn meester Teleurstellend binnentrio ROEMLOZE NEDERLAAG VAN AMSTERDAMS ELFTAL Fancrprijzen Van achterstand (1—0), via voorsprong (2—1) tot nederlaag (4—2) Clavan verrast verdediging Verslapping Rotterdam doet het beter: 2—2 Fris, origineel en enthousiast Belgisch antwoord Ook Ned. Limburg verslagen: 1-0 Zuidelijk Elftal het Oosten te sterk: 3—1 WAT ONBESUISD MAANDAG 7 APRIL 1952 rAGriNA 4 (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN, 6 April Twee oplevingen van een voor hoede, die verder een iamelijk onsamenhangende en dikwijls zelfs machieloze indruk maakie, hebben hei Nederlands Elfial in sfaai gesteld de nederlaag, welke de vastberaden Rode Duivels voor de onzen in petto hadden, tot hei redelijke te beperken. Er kan geen schijn van twijfel bestaan over de vraag waar de overwinning naar recht en billijkheid thuis hoorde, noch valt er iets aan ie merken op de cijferverhouding 4—2, waarmee de Belgen hun suprematie zonneklaar uitdrukten. Slechts op één punt zou er aanleiding kunnen zijn tot discussie en wel met beirekking tot de wijze waarop de heer Rik Coppens, met loyale en trouwhartige medewerking van zijn claque op de tribunes van Deurne, zich beijverd heeft om Terlouw op de centrale positie van de Nederlandse verdediging te overmeesteren. Men zal ons nimmer de verzuchting ont lokken dat Terlouw wars van het gebruik zijner natuur lijke forsheid eerder rijp moei worden geacht voor het volleybalteam van een meisjespensionaat, dan voor zo iets mannelijks als een wedstrijd NederlandBelgië. Maar anderzijds hebben wij juist iets ie weinig bewondering voor het acteertalent van genoemde heer Coppens, om deze Belgische sporibroeder ie volgen in een voorstelling van zaken volgens welke de Nederlander ten tonele wordt gevoerd als de baarlijke duivel, terwijl Coppens gekleed zou gaan in de lelieblanke gewaden van de verdrukte en gruwelijk vermoorde onschuld. Maar een groot deel van de Belgische supporters accepteerde zulks met kennelijke opgewektheid en zo begon hei geloei al dreigend in de voorportalen van de Deumse Hel ie rommelen, zodra Ter louw maar hei voornemen scheen te maken om heigeen overigens zijn taak was de heer Coppens vrije doortocht naar hei Nederlandse doel ie belemmeren. "2 J J ft Jeugd houdt het vaandel hoog: Nederlands Elftal krijgt in Deurne wat het toekomt Het spel van Lenstra viel eveneens tegen. Het wordt zo zoetjes aan een dooddoener de bijzondere kwaliteiten van de Fries als tegenwicht voor een tamelijk teleurstellende pres tatie aan te voeren. Over het geheel genomen voldeed hij net zo min als Van Melis. Ook Van der Tuyn kwam niet boven de maat. De Schiedammer verzette wel veel werk, maar vooral zijn plaatsen was zó zwak, dat er niets uit voortkwam. Wanneer we daarbij nog in aanmerking nemen, dat het spel van de Belgische defensie abso luut niet zo bijzonder was als men ons had willen voorspiegelen, moet men wel tot de conclusie komen, dat het in de voorhoede, en speciaal in ons binnentrio, allemaal nogal is tegenge vallen, na hetgeen men ons tien dagen geleden met. die wedstrijd in het Olympisch Stadion had beloofd. Wanneer men vaststelt dat onze ver dediging toch weer vier keer gepasseerd is, en daarnaast nogal eens uit positie is gespeeld, zou men tot de conclusie kunnen komen, dat het dus ook daar niet allemaal botertje tot de boom is geweest. Tóch kunnen we over het werk van onze verdedigers allerminst ontevreden zijn. Om te beginnen heb ben wij alle waardering voor De Jong, die Odenthal uitstekend heeft vervan gen en die vooral een waardevol aan deel had in het onschadelijk maken van de Belgische aanvallen, toen het juiste verband in onze achterhoede nog ont brak. Dat was het geval omdat Alberts niet direct op volle toeren draaide. De Vitessenaar begon wat onzeker, maar hij herstelde zich tamelijk snel en viel in de tweede helft op door zijn trap- vastheid. Kraak heeft het vertrouwen, door de K.C. in hem gesteld, niet be schaamd. Hij had er dadelijk goed het oog op en wij scharen ons niet aan de zijde van hen die hem „schuldig" ver klaren aan het tweede doelpunt. Wel vragen wij ons af, of zijn opstellen de laatste tijd niet dikwijls een tikje ge waagd is. Voldoendes verwierven ten slotte Biesbrouck en Wiertz, hoewel zij aan de Belgische binnenspelers de handen vol hadden en de heren wel eens moesten laten schieten. Hetzelfde geldt overigens voor Alberts, die zo nu en dan kennelijk met de snelheid van Lemberechts in zijn maag zat- wy hebben er niet de minste behoefte aan van die arme Terlouw een marte laar te maken van hetzelfde soort, dat de hinkende Coppens gedurende het laatste deel van de wedstryd moest ver beelden. Wy beweren dus allerminst, dat een normaal verloop van dit duel een andere uitslag zou hebben opgeleverd. Terlouw had in de intelligent spelende Belg zyn meester gevonden. Coppens overtrof hem In snelheid en bewccgiyk- heid. En dat was een kardinaal punt. Maar de achtergrond waartegen de Bel gische aanvalsleider zyn zo ingeslagen comedie opvoerde was dermate in het voordeel van hemzelf, dat Terlouw er volkomen door uit zijn spel werd ge bracht. Hetgeen overigens de verbeten wyze, waarop de Rotterdammer reageer de, eerder verklaarde dan rechtvaardig de. Maar genoeg over dit onverkwikke lijk incident. Wij zijn de lezer vóór al les het antwoord schuldig op de vraag, of deze wedstrijd inderdaad heeft be antwoord aan de verwachtingen, die eraan vooraf zijn gegaan. En dan kan het antwoord kort zijn: Neen. De atmos feer van de derby der Lage Landen heeft tóch weer zijn stempel gedrukt op het spelbeeld: emotioneel en spannend, maar wat kwaliteit betreft nóch aansluitend bij de bevredigende prestatie van het Nederlands Elftal tegen Engeland B, noch bij de goede indruk, welke de Belgen tegen Italië en Oostenrijk hadden ge maakt. En daaraan dient dan onmiddellyk te worden toegevoegd, dat de Nederlanders het meest tegenvielen. Speciaal de voor hoede. De beste man van dit kwi'tet was voor ons lange tijd Clavan, maar toen die tenslotte keer op keer met passes achter de man werd geplaagd, raakte ook hij er uit en verloor onze aanvalslinie een van zyn laatste steun punten. Van der Kuil haalde ook een voldoende. Hij kwam niet aan zijn vorm toe van de wedstrijd tegen de Engelsen maar hij deed toch wel regelmatig din gen, waarmee een wat meer op kansen gebeten binnentrio iets had kunnen uit halen. Maar dat binnentrio voldeed voor de derde maal in successie zeer beslist niet. Hoewel Van Melis weer zijn traditionele doelpunt maakte en dat beslist voor treffelijk deed was er van gevaar van deze zijde absoluut geen sprake. De Eindhovenaar werkte weer hard en bleek de zaken ook wel weer goed te bekijken, maar er ging te weinig van hem uit. De manier waarop hij zijn stug ge bewaker Carré herhaaldelijk probeer- De voorzitter van de K. S. V. B., de heer Lotsy, stelt de spelers van zijn elf tal voor aan Prinses Charlotte en Prins Albert van België. de te ontlopen was zeer te prijzen en er zaten ook wel mogelijkheden in. Maar uiteindelijk toonde hij zijn klasse slechts één keer en wel toen hij met één beweging twee Belgen om de tuin leidde en toen met een beheerst schot Meert passeerde. Wij hebben de lezer al duidelijk ge maakt, dat we overigens ook het spel van de Belgen niet met de lof van onze onbeperkte waardering zouden willen kronen Na het gebruikelijke tempera mentvolle begin, zakte het even wat af en kregen de Nederlanders alle kans om op hun beurt het initiatief te nemen. Tussen de 34ste en 36ste minuut deden de Oranje-mannen zulks overigens met zóveel succes, dat zij een achterstand in een voorsprong konden omzetten en op die momenten waren de Belgen evenzeer van de kaart als dat later nog een paar keer met onze landgenoten het geval zou zijn. Maar erkend moet worden dat zij er in slaagden op een psychologisch belangrijk ogenblik terug te slaan, namelijk wéér tv ee minuten later en dat zij een slap begin van de tweede helft aan de Nederlandse kant uitbaatten, door opnieuw een voorsprong te nemen. En verdiend. Hoewel ze ook ditmaal niet erg schotvaardig bleken, moest Kraak er toch heel wat meer aan te pas komen dan Meert en ontstond er, ook afgezien daarvan, meer verwarring voor de Nederlandse veste dan voor de Belgische. Dat was het resultaat van betere combinaties, van een dikwijls hoger tempo, absoluut superieur kop- werk en als regel beter plaatsen. Wan neer men nagaat dat onze verdediging welbeschouwd béter was dan de hunne, kan men wel nagaan hoe ongeveer het verschil in de betekenis van beider voorhoedespel moet worden uitgedrukt De nederlaag als zodanig kan men uiteraard niet abnormaal of zelfs maar teleurstellend noemen. Zy was in de vele mogelijkheden, welke een wed stryd van dit soort nu eenmaal biedt, nadrukkelyk vercalculeerd. Een andere vraag is of men het nu wel moet biy- ven aanzien dat een binnentrio „zyn dag niet heeft" en of een achterhoede waarin de spelers individueel beslist niet onvoldoende zyn niet tot een wat solider bolwerk tegen doelpunten is samen te smeden. De Nederlandse verdediging uit positie gespeeld. Coppens (links) heeft de bal opgebracht, een pass aan Lemberechts (rechts) gegeven en Terlouw. Kraak noch Alberts kunnen er verder ook maar iets aan doen. A v ÏS. BRUSSEL, 5 April De traditionele wedstryd tussen de vertegenwoordigen de elftallen van Brussel en Amsterdam, door de Belgen met een nogal veelzeg gende meerderheid (4-0) gewonnen, trok slechts weinig toeschouwers. Al in de tweede minuut kreeg de Belgische rechtsbinnen Lambert een goede kans toen hij de bal oppikte na een verre uit trap van doelman Struelens. Hagenaars redde ten koste van een hoekschop, en even later moest hij wederom een hoek schop afstaan na een schot van de Bel gische rechtsbuiten Van Loy. Onze landgenoten trachtten zich aan de druk te ontworstelen, maar de Belgen kwa men steeds terug en toen Lambert an dermaal het leer na een uittrap van Struelens bemachtigde loste hy eens klaps van 20 meter afstand een zuiver schot, waarop Hagenaars geen vat kreeg. Via de paal ging de bal in het net, 1—0. Aan de Nederlandse kant werden daarna enkele goede aanvallen opgezet, maar de afwerking liet vrijwel steeds te wensen. En als er goed geschoten werd. liet Struelens zich niet verrassen. In de 41e minuut kreeg de Belgische linksbuiten Galland de bal op het mid denterrein. Hij ondernam een rush, zwenkte toen naar binnen en zond een kogel in de hoek waar Hagenaars, naar zijn beweging te oordelen, de bal niet verwachtte. Met 20 voor Brussel ging de i'Ust in. nadat Struelens nogmaals zijn klasse had kunnen tonen bij twee harde schoten van Oldenhof. Na de hervatting bleken de Amster dammers bezield met goede voorne mens. Ze trokken energiek ten aanval en midvoor Hessels kwam bij een doorbraak alleen voor het Belgische doel. Maar weer bracht Struelens red ding. En toen namen de Brusselaren de aanval over. De geduchte schutter Lambert probeerde het met een verre schuiver, zeker van £5 meter afstand,' en het. werd zowaar een doelpunt, want Hagenaars liet de bal onder zich door gaan: 30. Hij rehabiliteerde zich door twee knallen van schoten, die van de zelfde voet kwamen, op fraaie wijze te houden, doch moést voor de vierde maal de bal uit het net halen, toen de Belgische linksbinnen v. d. Plas twee minuten voor het einde, bij een ver warde situatie voor het Amsterdamse doel plotseling een scherp schot loste: 4—0. T Tet geviel, clat wij dezer dagen t~~1 een lijstje in handen kregen met de entreeprijzen, welke de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond meent te kunnen vragen voor zijn interland wedstrijden. Om de boeiende inhoud van dat schilderachtig tarief in het kort weer te geven, zij u medegedeeld, dat u voor de somma van f 1.55 tot f 3.10 een staanplaats kunt bemachtigen en dat u voor een zitplaats een bedrag zult moeten fourneren, dat varrieert tussen f 6.90 voor de goedkoopste en 15.30 voor de „meest overdekte" zit plaats! Dat gddt, nietwaar? Dat gaat vooral wanneer je daar meteen aan vast knoopt, dot de K. N. V". B. die er zo vaak van beschuldigd wordt zich koste wat kost te willen verrijken voor dezelfde soort wedstrijden in minstens zo goed geoutilleerde stadions entréeprijzen heft, aie voor een staan plaats f 1.a f 1.50 bedragen en voor een Zitplaats variëren van f 2.tot f 5...... Nu willen we gaarne het woord ge ven aan degenen, die ons uitleggen, dat het onjuist is in deze tijd de vóór oorlogse entréeprijzen te handhaven. Dat is onjuist, omdat het onlogisch is; omdat geen enkele vooroorlogse prijs gehandhaafd is, nóch die van de boter, nóch die van boeken, nóch die van uw sokken, nóch die van de tram. Het zou niet onredelijk of onbillijk zijn, wan neer de KNVB besloot de entree prijzen voor deze interlandwedstrijden aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen. Het feit echter, dat dit tot nu toe nog steeds niet is gebeurd, moge duidelijk worden verklaard. Dat is: omdat de KNVB de Nederlandse voetballiefheb ber zoveel mogelijk tot in alle lagen der bevolking in de gelegenheid wil stellen een eventueel bemachtigd kaartje ook te kunnen betalen, zon der dat zijn gezin de gevolgen daarvan ettelijke dagen lang aan den lijve on dervindt. Dat heeft minder met zake lijkheid te maken dan met een uiting van de amateuristische geest, waar men gemakshalve maar niet al te veel over praat, wanneer men spreekt over de zo „dringend gewenste" ommezwaai naar een „ander stelsel". Dat „andere stelsel" wordt echter gehuldigd in Bel gië en wanneer men er rekening mee houdt dat bij onze Zuiderburen de kosten voor het levensonderhoud onge veer anderhalf maal zo hoog zijn al hier, komt het er dus op neer, dat de Belgische voetballiefhebber voor zo'n wedstrijd tweemaal zo diep in zijn zak moet tasten als de Nederlandse. En dat heus niet alleen bij interlandwed strijden. En zeg niet, dat iemand, die graag twee gulden betaalt voor zoiets bege renswaardigs als een 'interlandkaartje, er ook wel zeven tuil neerleggen. Wil len ja, maar kunnen neen. Men moge bedenken, dat een sterke stijging van de prijs der toegangskaartjes èn bij interland- èn bij gewone wedstrijden een van de vele, weinig voorziene, oog merken zou moeten zijn van een organisatie, die, in tegenstelling tot de huidige, bakzeil heeft gehaald naar de volstrekte zakelijkheid. Cr. (Van onze speciale verslaggever) DEURNE, 6 April Het had de deelnemers aan de Nederlandse invasie op Deurne zo goed gedaan, dat Noud van Melis kort na het eerste Belgische doelpunt de stand dermate indrukwekkend op gelijke voet bracht, dat er byna geen sprake meer was van een Belgisch overwicht op de tribunes. En dat wilde wat zeggen, want onze voetbalminnende Zuiderburen hebben thuis buitengewoon veel praats. Doch het hoogtepunt kwam twee minuten later. Bijna niemand geloofde in een serieuze aanval, zo kort na een succes. De verdediging van de Rode Duivels ondervond echter tot haar grote schade, dat Lenstra en Clavan niet voor doelman Meert's neus stonden om hun veters vast te maken. Om kort te gaan, Clavan gaf zijn ploeg de leiding, een feit, dat terecht met luide hosanna's gehonoreerd werd. Helaas, de oranje mannen gingen zich blijkbaar over hun stoute stukje verbazen, pakten in ieder geval wat minder stevig aan. Van deze omstandigheid wisten de elf Zuiderlingen uitvoerig te profiteren en in de loop van de tweede helft had iedere „Hollander" in de gaten, dat de feestvreugde zijn neus voorbij zou gaan. Nuchterheid heeft by dit alles, mede dank zij de wat al te nationalis tische bui van onze Benelux-partners, vanzelfsprekend rijkelijk gefloreerd, maar dan nog mogen de representanten van onze voetbalnatie van zichzelf verklaren, dat zU zich bijzonder netjes hebben gedragen De zenuwen vierden in de eerste minuten van de „derby der lage lan den", zoals onze interlandwedstrijd- bij-uitstek tegenwoordig heet, weer bijzonder hoogtij. Het moet echter ge zegd worden, dat het Nederlands Elf tal de verstandigste dingen deed -in de periode, waarin beide elftallen nog niet geheel verantwoordelijk voor zichzelf waren. Zo kopte Van Melis een voorzet van Van der Kuil over en schoot Abe Lenstra met hetzelfde re sultaat, allemaal in de eerste minu ten. Doch een moment later versche nen de Belgen op hun beurt voor Kraak, al spoedig waren de verdedi gers lichtelijk de kluts kwijt en het Nederlands overwicht verdween even aarzelend als het op was komen zetten. Coppens sprong en rende aan een stuk door en bezorgde Kraak enorm veel werk. Gelukkig stond Wiertz op zijn post, die eigenlijk in cïeze nerveu ze periode overal was, zodat de voor hoede, mocht zii craartoe behoefte ge voelen, aan de arbeid kon gaan. Doch die behoefte drong zich niet erg op, ook al had De Jong Kraak moeten as sisteren om Coppens de baas te blij- ven. Pogingen van Lenstra en Van Melis zetten ook nu weer geen zo den aan de dijk en vestigden de in druk, dat de heren nog aan het spreekwoord van de boom en de kat dachten. Lemberechts hield er echter een ge heel andere mening op na en toen Al berts en Terlouw een analoog plan ten uitvoer probeerden te brengen, kon Anoul zonder al te veel tegenstrubbe- lingen de voorzet van zijn rechtsbuiten achter Kraak deponeren. (10). Dat onze landgenoten schrokken, was onmis kenbaar, maar de uitwerking leek ave rechts. En de Nederlandse toeschouwer was al doende met een volgend Bel gisch doelpunt te verwachten, toen Van Melis een pass van Lenstra schitterend inschoot (11). Na 34 minuten waren de kansen derhalve weer gelijk. Een en ander mocht als tegenvaller voor de Zuidelijke buren worden beschouwd, wat dan ook luide tot uiting kwam. De gezichten betrokken nog meer, toen Lenstra de basis legde voor Clavan's succes en de gasten op de tribune mon deling repliceerden met de hoop op een overwinning, die zij in het bereik van de oranjehemden zagen liggen. Lang heeft deze vreugde echter niet geduurd, want nauwelijks twee minuten later sprong Coppens zo fel op een pass van Bensch toe, dat de verdedigers er even voor te rugdeinsden. En de Belgen waren met een van de onhoudbare situatie, die een Hollandse voorsprong nu eenmaal ople vert, af. Van ontstemming lot tevredenheid is natuurlijk een weg die met een enkel doelpunt niet afgelegd wordt. Na de rust kregen de rode jongelingen dan ook reeds dadelyk de nodige aanwyzingen in de richting van een nieuw succes. Coppens wierp zich op als afgod van het Belgisch legioen en na twee-en-een-halve minuut was de stand dank zy Lembe rechts 32. Dat deze wyziging zyn oor zaak vond in een fout van Terlouw, die Alberts probeerde te herstellen, deed niets aan de heeriykheid der glorie af. Van dat moment was er maar één Bel gische voetballer, zyn naam luidde Cop pens en het spreekt natuurlyk vanzelf, dat hij by welke gelegenheid dan ook geen kwaad gedaan kon hebben Hoe vinniger hun tegenstanders wer den, des te minder talrijk verschenen onze landgenoten in de buurt van Meert. Van Melis en Van der Kuil deden wei nig overtuigende dingen en gevaadijk werd de toestand voor het Belgische Nederlmd leidt met 21 en Abe Len stra, Van Melis, Van der Tuyn, Van der Kuil en Clavan (v. I. n. r.) steken hun vreugde niet onder stoelen of banken. doel nooit. Lenstra verwaardigde zich slechts tot het afgeven van de bal, bij geval deze in zijn buurt kwam, maar verder scheen hij zich voor de gehele interland-zaak niet bijzonder te interes seren. Het tegendeel mocht nog altijd van Coppens beweerd worden, die een aantal schermutselingen met Terlouw voor de draad bracht, waarom een ver standig mens beslist kon lachen. Maar nademaal die op deze momenten zeer spaarzaam waren, heerste de ergenis al gemeen. Kraak had behalve met de rode mid voor ook tweemaal met Lemberechts af gerekend en zijn collega had hetzelfde feit ten overstaan van Lenstra en Van der Kuil gepleegd, toen Coppens zijn zoveelste duel met Terlouw won en de bal via de binnenkant van de paal ach ter Kraak verdween (42). Dit was het sein voor Van Kerkhoven om naar de kleedkamer te gaan, voor Coppens om plotseling te gaan hinken en naar de linksbuitenplaats te vertrekken en voorts voor een schare Nederlanders, die zich om een doelpunt meer of minder niet wensten te bekommeren, om de aftocht te blazen. Dat doelpunt kwam overigens niet meer, ook al deed Lemberechts er een waardeerbare poging toe, die Kraak in de gelegenheid stelde voor de laatste maal blijken van bewondering aan de publieke belangstelling te ontrukken. ANTWERPEN, 5 April. Er was nogal wat publiek op de tribunes van Beerschot toen de elftallen van Ant werpen en Rotterdam in het veld kwa men voor de traditionele stedenwed- strijd aan de vooravond van België— Nederland, die in een gelijk spel (22) eindigde. De gastheren liepen vliegensvlug van stapel, maar Vergauwen, die een niet al te lastige kans kreeg, schoot naast. Het spel golfde daarna van doel tot doel, totdat van den Audenaerde in 't strafschopgebied op onoirbare wijze ten val werd gebracht en de scheidsrechter naar de witte stip wees. De antwerpse rechtsbuiten voltrok zelf het vonnis: 1—0. Aangemoedigd door dit succes attakeerden de Antwerpenaren naar hartelust. In de 15e minuut brak hun rechtsbinnen Verbruggen door en ver schalkte keeper Mühring die was uit gelopen: 20. De Rotterdamse aanval ler! werden nu gevaarlijker en in de 25ste minuut zorgde Benningshof voor een tegenpunt: 21. (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN, 6 April. Wat het Nederlands Elftal niet is gelukt en het Amster damse team verre is onthouden, ja wat zelfs de Rotterdammers met een gelijk spel tegen Antwerpen maar ten dele hebben kunnen bereiken, is tenslotte t on vervreemdbaar succes geworden van de Ned. jengdploeg. In 'n wedstryd, die gaan deweg niet alleen aan spanning, maar ook aan aantrekkelijkheid won, hebben elf jonge Nederi. voetballers de hope van het land der Belgen met 21 verslagen. Ook zy hebben hun momenten gehad, waarin het fellere en naar het scheen ook volwaardiger spel van de Belgen hen scheen te overrompelen, maar tenslotte heeft het frisse enthousiasme, waarmee zy de zaken aanpakten, tenslotte toch overwonnen. Met een licht overwicht, direct na de start, demonstreerden onze land genoten al dadelyk, dat ze nog pas op komst waren in de voetballerij. Niet alleen omdat ze zo nu en dan wat on besuisd speelden, maar ook omdat hun spel dikwijls een verkwikkende origi naliteit had en omdat er lustig op los werd geschoten; een feit, dat in de „volwassen" voetbalwereld inderdaad tot de zeldzaamheden behoort. Maar, zoals gezegd, het was allemaal een tikje onbeheerst en het ging er dan ook allemaal over en naast. De Belgen waren veel minder door tastend op dat moment. Het duurde ta melijk lang voordat doelman Tap (Her mes) zijn eerste schot te verwerken kreeg, al was het kort na het begin maar een dubbeltje op zijn kant geweest, toen hij onder een voorzet van links doorliep. Later kon hy zijn schade een beetje inhalen, want toen namen de Bel gen de touwtjes in handen. Hij had ech ter een goede steun aan zijn backs Clous (Helmondia) en Boskamp (Ajax) en ook Klaassens (VVV) ging zich weer meer en meer onderscheiden, samen met spil Utermark (BW), die óók eerst even op dreef moest komen. Er was bijna een haif uur gespeeld toen de Belgen op het nippertje de dans ontsprongen, omdat rechtsback Cuiot maar juist op de lijn redding kon bren gen. Maar een paar minuten later was het volop feest bij de Nederlanders, toen een schot van Van der Hoek (Feijen- oord) gestopt werd, maar de toesnellen de Louer (Noad) onverbiddelijk en hard inschoot: 01. Het Belgische antwoord kwam prompt. Het begon bij een hoekschop, toen doel man Tap de bal weer miste. Utermark kopte de bal echter weg. In de tweede helft zetten de gastheren hun tegen offensief voort, dat echter werd onder broken door een Nederlandse uitval, waarbij Louer een goede voorzet van Vreken (ADO) met een prachtig schot, dat echter geen doel trof, besloot. Prompt daarop kon Tap een hard schot van Baeten maar net uit de hoek weg- ranselen.en vlak daarop moest Boskamp iets dergelijks doen, zij het niet met zijn vuist. Na 18 minuten was het echter tóch gelijk met een strak schot, waar voor Tap geen houden aan was: 11. Even leek het alsof de Nederlanders uit hun evenwicht waren. De roodhem- den bleven aanvallen en pas geleidelijk herstelden onze landgenoten zich. Zeven minuten na degelijkmaker heroverden zij de leiding, toen De Wit (De Valk) van foutief ingrijpen der Belgische ver dedigers profiteerde en met een ver en schitterend schot de stand op 21 bracht. De wedstrijd bereikte hierna Na de hervatting zag men een reeks Rotterdamse aanvallen, maar het duur de toch nog bijna een kwartier voordat Jacques Heyster (Hermes), profiteren de van een fout van de Antwerpse back Van der Linden, de gelijkmaker ter wereld bracht: 22. zijn hoogtepunt met snel wisselende aan vallende en gevaarlijke momenten voor beide doelen. Maar resultaten leverde dat allemaal niet meer op en zo won van de vier elftallen, die dit weekeinde op Belgische grond opereerden, alleen het jongste HASSELT, 6 April Ten aanschou wen van ongeveer 5000 toeschouwers is Zondagmiddag de wedstryd tussen Bel gisch en Nederlands Limburg gespeeld, welke met 10 door de gastheren werd gewonnen. De eerste aanvallen droegen een Nederlands stempel, maar de Bel gische verdediging hield zich staande. Na een kwartier ging het spel gelijk op, daarna kwamen de Belgen iets in da meerderheid, zonder dat zy hun over wicht echter in doelpunten konden uitdrukken. De rust ging met blanke stand in. Na de hervatting installeerde de Belgische voorhoede zich op de Ne derlandse helft, en in de vijfde minuut maakte Krawinkel met een prachtige kopbal het enige doelpunt van de wed strijd. NIJMEGEN. 5 April Van de tien duizend toeschouwers, die na de wed strijd tussen het Zuidelijk elftal en de vertegenwoordigende ploeg uit het Oos ten het Goffertstadion te Nijmegen ver lieten, zullen er slechts weinig geweest zijn, die iets op de 31-overwinning van de Zuidelijken hadden aan te mer ken. Want was het tot de rust een vrij gelijk opgaande strijd geweest de 11-stand met de pauze gaf daar een goed beeld van na de hervatting is het woord nagenoeg de gehele speeltijd aan de Zuidelijke spelers geweest. In hoog tempo ondernamen zij aanval op aanval op de Oostelijke veste en al deden spil Hendriks èn doelman Jan sen ook nog zo hun best, zij konden de traagheid, waarmee de beide backs Bruggeman en Beiier opereerden, toch niet goed maken. Het haarde dan ook niet veel verwondering dat. nadat scheidsrechter De Leeuw een doelount van Van Overbeek had afgekeurd, er vrii kort na elkaar twee gaten in de Oostelijke verdediging vielen. d'"e even- zovele doelpunten tengevolge hadden. Aan het voortreffeliike werk van Jan sen was het te danken, dat het bi.i 31 bleef. Voor de Zuidelüken scoorden Bruvninck (2 v) »n Van Overbeek, voor het Oosten B'eiienberg. Te Dordrecht is een voet.halwedstriid ge- sneeld tussen D.E.C. en het Nederlandse studenten Elftal. De gasten wonnen rne* 3_0. nadat zii met rust met 20 haddei» voorgestaan. De Engelse voetbalamateurs hebben hun landénwedstrijd tegen de vertegenwoordi gende ploeg van Erankrijk met 30 gewon nen. Niet minder dan '.000 toeschouwers hebben in het Wembley stadion de voetbalwedstrijd Engeland—Schotland voor schooljongens bij gewoond. De Engelsen wonnen met 10,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 4