Stormachtige wind speeldg met de kleurige papiersnippers In open auto maakte het Koninklijk Paar de tocht over Broadway NIEUWE ZWARTE LIJST WORDT SAMENGESTELD Tussen neus en lippen AMERIKA'S STRIJDMACHT in 1956 bijna geheel modern l J I I 1 PAASPRIJSVRAAG T Feitelijke vragen l^e terugreis van Kon. Paar V.S. gaan controle verscherpen Tot hoofd en hart Jeugdige dief in arrest Eerste D.C.-6 B voor K.L.M. Sigaren worden goedkoper Het weer Rustig weer met lichte regen DOET U MEDE PRACHTIGE PRIJZEN DINSDAG 8 APRIL 1952 o /6ste JAARCANC No. 25348 If aarschijnlijk met een Constellation Zeker 300.000 inwoners van New York hebben Maandag Konin gin Juliana en Prins Bernhard het grootse welkom bereid, dat deze een door Nederlanders gestichte stad aan de Hudson zijn vorstelijke bezoekers en verdienstelijke zonen schenkt: de „tic- ker-tape-parade" langs Broadway. Het was koud en guur in New York. Een stormachtige wind speelde met de papier-snippers, die in talloze kleuren uit de hoogste ramen der wolkenkrabbers dwarrelden en joeg ze wild dooreen. „Het was", zo zei de Kóningin, „alsof ik door een donkere rots spleet keek. Door de honderdduizenden papiersnippers, die op ons neerdaalden, kon ik nauwelijks de hemel meer zien. En als ik een ogenblik naar een mij bekend voorkomend gebouw wil de kijken en mijn gezicht even op wilde richten, waren daar weer de blitzlampen der fotografen, die mij het zien vrijwel on mogelijk maakten." n een open auto, lachend en wuivend, maakte 't Koninklijk Paar de tocht. Leger, vloot, luchtmacht, politie en brandweer waren bij de parade vertegenwoordigd. Fanfares der muziekcorpsen weerklonken. Het was een welkom, dat op de eerste plaats hartelijk was. Een waardig welkom, zonder een overmatig en sensationeel eerbetoon. Ki- Russisch voorstel 0111 handel met het Westen uit te breiden de aanleiding aan de van ons blad Verschijnf van m ons nummer a.s. Zaterdag U verhoogt deze week Uw elke kansen dag uw lezen. door krant goed te Bewaart deze week uw kranten Volgens N. Y. Times: Eisenhower's ontslag brief reeds verzonden Negerkinderen met zelf gemaakte vlaggetjes T icker-parade Koningin vanavond op televisiescherm Geldkistje met circa f 1600 gestolen 19 April op Schiphol m Echter niet vóór 1 Juli Y ergif tigingsgevallen te Yeenendaal Vader en dochtertje in ziekenhuis opgenomen Prinsessen naar jeugd- ruiterwedstrijd urn U w riUfxmO oejgieycu buy; WINDJACKETS-SWEATERS BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkantoot Beverwijk Stumphiusstr. 45 tel 3998 Bijkant. IJmuiden Bonitaciusstr. 27, tel. 5790 1/oor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. De rede, welke prof. Duynstee vo rige week voor de R.K. Midden standsvereniging te Bussum ge houden heeft, was ongetwijfeld in zo verre waardevol als daarin een bij drage mag worden gezien voor de meningsvorming onder katholieken omtrent enige gewichtige, met de ko mende verkiezingen in verband staan de, kwesties. De zich hiervoor interes serende lezer zal zich de hoofdinhoud dezer rede herinneren uit het uitvoe rige verslag, dat wij daarover hebben opgenomen. Ofschoon ons ook van oen tegenovergestelde opinie mede deling werd gedaan, was, naar ons oordeel, prof. Duvnstee's standpunt, of men het nu juist of onjuist acht, redelijk duidelijk weergegeven. Dat zijn betoog soms subtiel moest zijn door invoering van voorwaarden en Voorbehouden, duidt slechts op een consciëntieus rekening houden met de Verwikkelde feitelijke omstandighe den en met zich eventueel voordoende gewetensvragen. Wij stellen ons voor, in dit artikel enige kanttekeningen te plaatsen bij een voornamelijk feitelijke kwestie, in bedoelde rede aangeroerd; in een vol gend willen wij terugkomen op de be langrijkste der algemene vragen, wel ke bij vele katholieken zullen rijzen bij het doen van hun politieke keuze. Prof. Duynstee heeft te Bussum nogmaals de overeenstemming tussen K.V.P. en de Groep-Steenberghe tot onderwerp van beschouwing gemaakt on daarbij opgemerkt, dat door dit accoord de critiek op het in 't ver leden door de K.V.P. gevoerde be leid geenszins te niet was gedaan. En ten aanzien van die critiek eiste hij onomwonden de auteursrechten op, in Zoverre de Groep zich zou hebben Verenigd op een uitgangspunt, dat door spreker zou zijn gevormd door diens destijds in De Maasbode gefor muleerde bezwaren. Hij signaleerde bet verschijnsel, dat hij daarna zijdens de K.V.P. in een zeker isolement was teruggedrongen, doordat zijn mening nadrukkelijk was losgemaakt uit de gezamenlijke overtuiging der Groep, en dat mede door middel van deze kunstgreep de schijn kon worden ge- Wekt „alsof de betrokken partijen het al eens waren vóór het overleg was begonnen". Daarna volgde zowel de drastische beeldspraak, dat hij wei gerde „als zondebok op het zoenaltaar van De Bruyn te worden geofferd", als het dreigement, volledige opening Van zaken te geven, indien dit „onge lukkige bedrijf" voortgang zou vin den, zodat ieder zou kunnen beoor delen, wat er precies gebeurd was. onder ons met des heren Duyn- A stee's beeldspraak te verenigen, willen wij hem nadrukkelijk bij- Vaijen in het signaleren van het ver- Schijnsel, dat zijn critiek van den be ginne af aan door K.V.P.-commen tatoren is losgeweekt van wat werd gesuggereerd de mening der Groep- Steenberghe te zijn. Wij hebben er al eens eerder van getuigd, dit met eni ge verontrusting, althans zonder zulks te begrijpen, te hebben opge merkt. Wij hebben er toen tevens op gewezen, dat dit afdoende zou moeten worden opgehelderd alvorens de katholieke kiezer precies zou kun- hen weten waar hij aan toe was. Met name rijst de vraag of de overige leden der Groep prof. Duynstee even eens als een buitenbeentje hebben beschouwd en nog beschouwen, of zij m.a.w. van den beginne af aan een soort van middenpositie hebben in genomen tussen hun journalistieke V/oordvoerder .en hun onderhande lingspartner, de K.V.P. Indien dit het geval is, zal het als- hog onomwonden tot uitdrukking moeten komen, bijvoorbeeld door be vestiging van de kant der andere Groep-leden, opdat de geïnteresseer de kiezer daaruit zijn conclusies kan Trekken. Is er van zulk een verschil Tussen het schrijvende lid en de zwij gende leden der Groep nooit sprake geweest, dan zal dit evenzeer moeten blijken, wederom ter nuttige voor lichting van de kiezer. Indien de vol ledige opening van zaken, waarmede Prof. Duynstee dreigde, het enig res- Terende middel zou zijn om hierin °Pheldering te brengen, dan zou deze ?uzes inziens moeten worden toege juicht. Het gaat hier immers in we- 2en om een zeer ernstige zaak, het guat er met name om of destijds een 18-karaats overeenstemming werd bereikt, of een gebrekkig aceoord, Tvaardoor het behoud der katholieke e?nheid in politicis veel minder zou 2Ün veilig gesteld dan door ieder, aan wie deze eenheid ter harte gaat, ^'erd en wordt gehoopt. En nu wil het pbgeluk, dat het communiqué, waar bij de ontbinding der groep indertijd y^rd bekend gemaakt, bij objectieve .^ing voor geen verstandig mens de Thdruk kan wekken, dat er een alles- zjhs vertrouwvol accoord zou z'in gesloten. Bij herlezing treft het Uns weer, welk een mat stuk dit was, yuarin teleurstelling en twijfel door blinken. Een bijkomende reden om baar ondubbelzinnige uitspraken en ?l§ehele opheldering van zaken te erlangen en daarop aan te drin ken. De ernst der zaak, waarom het p ®T, gedoogt niet, dat dit wordt na- hiaten. De kiezer dient te weten y^ar hij aan toe is, alvorens °nscientieus zijn positie te kunnen bePalen. Vai!aar vernomen wordt zal de terugreis Koningin Juliana en Prins Bern- do verm°edelijk niet met een DC-6, ln H ,met een Constellation geschieden, bein eeval zou althans één lid van de •Uciïfnn'n»' die de heenreis meemaakte, b0.e ®n worden vervangen, namelijk de Iw Werktuigkundige. Be rest van de bljjvannine zal vermoedelijk ongewijzigd HARTELIJK WELKOM IN NEW YORK - .:..-v H. M. de Koningin is Maandag in New York aangekomen. De New Yorkers bereidden Haar een hartelijke ontvangst: een ware sneeuwbui van qpnfetti daalde op de stoet neer. Het Amerikaanse ministerie van Han del is bezig met het samenstellen van een nieuwe zwarte lijst van buitenland se firma's, die bij haar handel met de Sovjet-Unie in strijd zouden hebben ge handeld met de Amerikaanse controle maatregelen op de uitvoer. De nieuwe zwarte lijst betekent een verscherping van de campagne tot het voorkomen van de verzending van strategische of half- strategische producten naar de Sovjet- Unie en de landen van het communis tische blok. Volgens de Amerikaanse ambtenaren kregen de pogingen om te voorkomen, dat de communisten pro ducten en uitrusting verkrijgen, waar mede zij hun herbcwaping kunnen opbouwen, een nieuwe stimulans door het aanbod, dat Zaterdag door Moskou op de conferentie aldaar werd gedaan voor een handelsverkeer tot een bedrag van tien milliard dollar. De soorten goederen, welke de Sov jet-Unie voorstelt om in de komende twee of drie jaren van het Westen te kopen, behoren over het algemeen tot de categorieën, welke volgens de door het Congress aangenomen wet niet tussen het Oosten en het Westen ver handeld mogen worden. Lord Boyd Orr, die de economische conferentie in Moskou bijwoont, heeft een telegram naar Engeland gezonden, waarin hij er op aandringt, dat er Britse zakenlieden naar Moskou zullen worden gezonden om handel te drijven met vertegenwoordigers van communistisch China. Orr deelde mee, dat de Chinezen onder meer interesse hebben voor wol len en katoenen garens. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Handel verklaarde naar aanleiding van het telegram, dat de regering geen bezwaar zou hebben tegen de uitgifte van exportvergunningen voor communistisch China, op voorwaarde, dat de goederen geen bijdrage kunnen vormen voor de oorlogvoering in Korea. Een gedelegeerde van Pakistan heeft gisteren tijdens de zitting van de inter nationale economische conferentie te Moskou krachtig gepleit voor de minder ontwikkelde landen van Azië. Gedele geerden van verscheidene landen dron gen aan op de vorming van een per manent orgaan, dat de strijd tegen de handelsbelemmeringen zou moeten aan binden. De „New York Times" schrijft van daag, dat een brief van generaal Eisen hower, waarin hjj zijn ontslag vraagt als opperbevelhebber in Europa van daag verwacht wordt door de Ameri kaanse minister van Defensie. Robert A. Lovett. In een telegram uit Washing ton wordt gezegd: „Men zegt, dat de brief van het hoofdkwartier van gene raal Eisenhower verzonden is". Het blad schreef, dat geen inlichtingen t» verkrijgen waren wanneer Eisenhower naar Amerika zou terugkeren of wan neer hij zijn functie zou neerleggen. Veertig minuten te laat was de Konin gin aan de grens der stad gearriveerd. Daar werd zjj begroet door Prins Bern hard en de Nederlandse ambassadeur in de V.S. dr. van Royen. Géover Whalen, voorzitter van het comité van ontvangst en vertegenwoordiger van burgemeester Impellitteri, schudde de Koningin de hand door een raampje van de auto en zeide, zich tot de Vorstin overbuigend: „W« moeten ons haasten. We zijn het tijdschema ten achter gekomen". Daar na spoedde de stoet zich door het hart van New York naar het Waldorf Astoria hotel. Maar voor de episcopale kerk van St. Martin in Harlem hield hjj stil. 1300 negerkinderen stonden hier met zelfge maakte rood-wit-blauwe vlaggetjes. Ze ker zevenduizend mensen waren er sa mengestroomd. Er werd zo gejuicht, dat het carillonspel geheel verloren ging. De Koningin werd begroet door dominee Johnson. Vorstin en Prins tekenden het kerkelijk register en stegen weer in. Tijd om de kerk te bezichtigen was er niet meer. De koninklijke auto arriveerde om 11 uur bij het Waldorf Astoria hotel. Toen zij naar binnen ging ontving de Konin gin een bouquet tulpen uit handen van Diana van Leeuwen, het zesjarig doch tertje van een in New York wonende Nederlandse bollenkweker. Het kind was gekleed in Volendammer costuum. Enige tijd later vertrokken Koningin en Prins voor de parade op Broadway. In een gesloten auto ging het via de Franklin D. Roosevelt-drive, langs de East-river, over de Southstreet naar de Battery. Evenals te Washington werd de stoet geleid door twee trucks met foto grafen, cameramannen en televisie-ope rateurs. Een cameraman riskeerde let terlijk zijn leven door staande op een gewone luxe-auto en zich slechts vast houdende aan zijn daarop gemonteerde filmcamera, mee te rijden in de stoet, die langs de East-river voortraasde met een vaart van 120 kilometer per uur. Bij de Battery aangekomen werd de stoet geformeerd en stapten de Koningin en de Prins over in een open auto. Daar, aan het Noordelijke topje van Broad way, begon de fameuze „Broadway ticker-parade". Begeleid door zwermen detectives, die de auto te voet escor teerden, en voorafgegaan door eenheden van leger, vloot, luchtmacht, geünifor meerde politie en brandweer, en onder een papierregen, trok de stoet langzaam in de richting van het stadhuis. Hier be groette burgemeester Impellitteri zijn koninklijke gasten. Het Amerikaanse en 't Nederlandse volkslied, door vele Neder landers meegezongen, weerklonken. De vorstelijke gasten gingen het stadhuis binnen. Hier sprak eerst burgemeester Impellitteri. De burgemeester zeide tot Koningin en Prins: „Het daverende welkom dat u begroet heeft, toen u door de straten van New York reed, is slechts een echo De V.S. zullen medio 1956 over een bijna geheel moderne weermacht be schikken. Na die datum zullen de uit gaven in vredestijd voor militaire doel einden sterk kunnen worden vermin derd, aldus heeft Maandag de voorzit ter van de commissie voor de strijd krachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Carl Vinson, in een vergadering van het Huis verklaard. Vinson sprak ter verdediging van de begroting voor de Amerikaanse weer macht voor het nieuwe belastingjaar. De Amerikaanse regering had het Congress verzocht in het komende be lastingjaar een bedrag van 50.921.022.770 dollar voor alle militaire uitgaven (de hulp aan het buitenland inbegrepen) toe te staan. De commissie voor de toewij zingen van het Huis van Afgevaardig den heeft de aangevraagde som met 4.200.000.000 dollar verminderd. Vinson zeide, dat het de V.S. mogelijk zou zijn per 1 Juli 1953 over de volgende weermacht te be schikken: een leger ter sterkte van 1.550.000 man en twintig gevechts- klare divisies; een vloot van 2434 oorlogsbodems met een personeel- sterkte van ongeveer 870.000 man, en een uit 95 groepen bestaande luchtmacht. De Amerikaanse lucht macht zou medio 1956 uit 143 groe pen bestaan. Vinson deelde niets mede over het aantal vliegtuigen, waaruit een „groep" bestaat. Volgens deskundigen van de luchtmacht kan een groep worden sa mengesteld uit dertig van de grootste typen bommenwerpers of tweehonderd gevechtsvliegtuigen. Het is een hele toer om je zelf te nemen zoals je bent geweest van de genegenheid, die ons volk heeft voor de toegewijde ouders van de Prinsessen, Beatrix, Irene, Mar griet en Maria-Christina. Onze stad sluit zich bij onze staat en ons volk aan in het warme welkom, dat u gegeven wordt, omdat u een land vertegenwoor digt. waar het verlangen naar vrede en vrijheid vurig brandt, een land. dat altijd een stoere vriend en bondgenoot van ons is geweest. Onze eigen grote president Franklin Roosevelt was van Nederlandse afkomst evenals president Theodore Roosevelt en president Martin van Buren. Wij heten u welkom, Uwe Majesteit, omdat uw eenvoudige gratie en charme en uw diep gewortelde ver trouwen op God en de waardigheid van den mensen u bezielen. Wij heten u wel kom. omdat gij uw taak als vrouw en moeder even verfijnd opvat als uw plichten als souvereine." In' het televisieprogramma van heden avond zal, als nationaal programma, een filmreportage worden uitgezonden van de redevoeringen, die Koningin Juliana in de Verenigde Staten heeft uitgespu>- ken tijdens de viering van het drie jarig bestaan van de N.A.V.O. en bij de'overdracht van het carillon. Geholpen door haar adjudant legt Kon'ingin Juliana bij haar bezoek aan Kingston een krans aan de voet van het standbeeld van Pieter Stuyvesant, een' van de gouverneurs van Nieuw-Nederland. De gemeentepolitie van Eindhoven heeft de hand weten te leggen op de 19- jarige G. A. K. uit Gestel, die ervan wordt verdacht de vorige week uit een slagerij te Woensel een geldkistje met een bedrag van circa f 1600 te hebben ontvreemd. De politie had ontcrekt, dat de jongeman in de afgelopen dagen veel geld besteedde aan het kopen van sieraden. Uiteindelijk leidde dit „kwis tig" leven tot de arrestatie van K. Hij is ter voorgeleiding voor de Officier van Justitie naar Den Bosch overge bracht. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat 19 April de eerste Dou glas DC-6 B van de KLM op Schiphol zal arriveren. Op 16 April zal deze eerste DC-6 B der KLM door de direc tie der Douglas vliegtuigenfabriek op haar vliegveld te Santa Monica worden overgedragen. Het toestel zal via New York naar Amsterdam worden gevlogen onder ge zagvoerder Van Rees. Het mysterie der vlie gende schotels Het mysterie rond de „vliegende schotels" is nog steeds niet opgehel derd. Het weekblad „Life" schrijft, dat de Ameri kaanse luchtmacht thans ernstig belang stelt in de ze geheimzinnige voorwer pen. De luchtmacht is be reid te erkennen dat vele verschijnselen van vlie gende schotels en vuur bollen onverklaarbaar zijn, zegt het blad in een ar tikel dat elf pagina's be slaat en getiteld is: „Heb ben wij bezoek uit de we reldruimte?" Eigen on derzoekingen van het blad zouden er op wijzen, dat er in de atmosfeer voor werpen zijn geweest en misschien nog zijn, die niet van Amerikaanse of Russische oorsprong zijn en niet door een mens zijn gemaakt. Het blad acht het „aannemelijk", dat zij hun oorsprong bui ten de aarde vinden, mis schien op andere plane ten, en dat de oplossing van het mysterie na een generatie, misschien ook morgen, gevonden zal worden. Ergens in de ruimte zijn er misschien wezens die er meer van weten, zegt het blad. Erkende geleerden heb ben de voorwerpen ge zien en er geloof aan ge hecht, aldus „Life". Het blad drukt drie foto's af van vreemde lichten in V-vorm, als een vlucht ganzen, gemaakt bij Lub bock in Texas door de 18- jorige Carl Hart op 30 Aug. 1951. „De luchtmacht heeft een nauwkeurig on derzoek ingesteld, maar niets kunnen vinden, dat er op zou wijzen dat de foto's vervalst waren." „Life" is van oordeel, dat zijn uitgebreid onder zoek de volgende conclu sies wettigt: Discussen, cylinders en soortgelijke voorwerpen van geometrische vorm, die licht geven, bevinden zich reeds verscheidene jaren in de atmosfeer van de aarde. Bollen groen vuur van een helderheid groter dan die van de volle maan, zijn herhaaldelijk door de atmosfeer gevlogen. De voorwerpen kunnen door de huidige weten schap niet als natuurlijke verschijnselen worden verklaard. Geen kracht bron op aarde bestaande, is in staat deze dingen te maken. En nu wachten we maar af. Het myste rie zal wel ééns opgelost worden, als de geleerden en waarnemers maar niet glaasjes met schoteltjes gaan verwisselen. Stalin, de oneindige Radio Moskou verklaar de dezer dagen, dat Jo seph Stalin „oneindig" is „evenals het licht en de golven van de Oceaan". Deze lyrische passage vormde een onderdeel van een radiopraatje over „zonnig Georgië", de Rus sische provincie, waar Stalin werd geboren. Met betrekking tot Gori de geboorteplaats van Stalin, juichte de spreker: „Ge liefde Stalin, hier werd gij geboren en hier bracht gij uw jeugdjaren door. In u is de wijsheid van het volk en de sublieme sereniteit van de natuur van Georgië. Gü zijt on eindig, evenals het licht en de golven van de Oceaan. Gij zijt de den kende geest van de we reld, geboren uit het eeu wige genie van het volk." We hebben meer van die „oneindige" dictators in de wereldgeschiedenis gehad. 5SW Dit is Engelands productiefste kip. Ze heeft het ge presteerd 27 eieren in zeven dagen te leggen. Een paar dagen geleden legde zij zelfs vier eieren binnen de drie uur. Hierboven ziet men haar vol trots kijken naar 25 eieren. Ze staat er eigenlijk zelf wel een beetje verbaasd over. Nu een wetsontwerp tot tijdelijke ver laging van de accijns op sigaren is in gediend. vragen verscheidene sigaren- rokers zich af wanneer de sigaren ein delijk goedkoper zullen worden. De vak groep sigarenindustrie herinnert er aan, dat dit natuurlijk afhangt van oe vraag of de Kamers het wetsontwerp zullen aannemen en vervolgens: wanneer zij dit zullen doen. Vele.rokers verkeren in de mening, dat een en ander binnen het verloop van enkele weken zijn beslag zal heb ben verkregen en in gedachten profite ren zij al van de komende prijsverla ging. Zij zien daarbij echter over het hoofd, dat het wetsontwerp de beide Kamers nog moet passeren en dat het Paasreces is begonnen. De Tweede Ka mer zal het wetsontwerp niet vóór be gin Mei kunnen behandelen en in de Eerste Kamer zal het zeker niet voor einde Mei of begin Juni aan de orde komen. Als het wetsontwerp wordt aan genomen zal de verlaging in elk geval niet vóór 1 Juli ingaan. De rokers moeten dus nog een paar maanden geduld hebben. In het gezin van de familie W. aan de Van de Pollstraat te Veenendaal heeft zich een geval van vergiftiging voorgedaan. Het is waarschijnlijk ver oorzaakt door het gebruik van eenden eieren. Bij vijf leden van het gezin werden de vergiftigingsverschijnselen geconstateerd. De toestand van de va der en één kind van negen jaar is zó ernstig, dat zij naar het Julianazieken- huis zijn overgebracht. Het ligt in de bedoeling, dat de prin sessen Beatrix en Irene zullen deelne men aan de jeugdruiterwedstrijd, die 19 April door de Zuidveluwse Jachtver- eniging op de Grebbeberg zal worden gehouden. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Woensdagavond: Droog weer met nu en dan opkla ringen. Zwakke tot matige wind. Hogere temperaturen overdag. Zon: 5.57—19.27 Maan: 18.52—5.19 Het front van de depressie, die Zon dagmiddag ons land bereikte, veroor zaakte 610 m.m. regen. Daar de lucht druk boven West-Europa en ook boven Zuid-Europa flink is gestegen en er zich in de Gplf van Biscaje nog een weinig actieve depressie bevindt, vertoont het front neiging weer terug te lopen. Dit betekent, dat ons land weer in de zach te voorjaarslucht komt te liggen met rustig weer. Daar deze lucht, behalve zacht, ook zeer vochtig is, ontstaan er mistvelden. Vandaag kan er in een groot deel van ons land nog enige lichte regen vallen, maar van het Zuiden uit zullen opklaringen volgen. De tempera tuur kan later tot twaalf en in het Zui den zelfs tot boven vijftien gr. C. sty- gen. Een groep terroristen van de Darul Islam heeft, volgens A.P., het dorp Bendo op Midden-Java bezet, waarbij acht dorpsbewoners werden gedood en zeven zwaar gewond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1