I i a m RESTEN U ,ivees ZUI*'G iee^Lmet SODA Adr.v.OoyJr. DE LAATSTE LATINIST Een keurkorps! ZiïgMjedbijkmtl me M Stille stoet trok naar Ere begraafplaats in Overveen „Circus Ellebooaf' vermaakte! 0ils,j1"k,Vs 7eekend Haarlems Jeugd Mevr. Iet Last over haar werk LUISTERRIJKE VIERING MET FRAAI PAROCHIE GESCHENK Mariabeeld onthuld Demonstratie „HOOVER" WASMACHINES Speciaalzaak HARTENDORP f2300.- in Haar lemse district Budgetbetaling! b"Z sociaal NOG 6.50 95 VROOM DREE8MAMM Wilton Karpetten 51^ 113 5.30 MAANDAG 12 MEI 1952 Gevallenen herdacht WASSERIJ DUYN Morphine verhandeld HAARLEMSE SPORT WEEK Discussie.avond op 23 Mei Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL Kranslegging r j- y I in Haarlem Het zilveren parochiefeest in Heemstede n TIP VAN BOOTZ Drieling geboren in Bloemendaal IN HET JEUGDHUIS, Schoterweg hoek Pijnbooms!*. DE HOOVER was! SNELLER SCHONER ECONOMISCH I vanaf f4.50 per week Agenda R.K. Verenigings gebouw Een heitje voor een karweitje Prachtig resultaat voor jeugdbeweging Waterstanden „DE KLEINE MIDDEN STANDER" Flathouw met het zwaard van Damocles 25-JARIG AMBTS JUBILEUM de Lezing over Oud-Bloeroel1 daal jo Beurs van Amsterdam Beurs van New Yo 4 deze sensationele verlo oop ENKELE VAl oe R.K. Ziekenhuis St. Jan's Stichting 1 Gediplomeerde VERPLEEGSTER 1 VERPLEEGHULP 1 DIENSTMEISJE voor de keuken Verschenen: De Twintig Laatsten Strijd om Heidrun of f 5.— per week. Specialisten voor Uw Bruidsreportages ATTENTIE! De fotograaf Uwer keus bij ondertrouw opgeven Pt», f 2.90 Het korps mariniers is een keur korps. Het is ook een modern korps, dat een steeds belangrijkere rol gaat spelen. De mariniers vormen o.m. landingsafdelingen en detache menten voor bewaking en beveiliging van de marine-bases. Zij zijn belast met de zorg voor de lichamelijke oefening van het marinepersoneel enz. Het beroepspersoneel vormt vanouds de ruggegraat van het korps mariniers. pe mariner At er ook bij Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken, o.a. als raatroos, seiner, telegrafist, stoker (dienstvak machinist)» electromonteur, vuurleiding* monteur, vliegtuigmaker, chauffeur, marinier enz. enz» STADSSCHOUWB UR G NOORD-ZU1D-HOLLANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. ZOMERDIENSTREGELING ADVIESBURL" Ltoijj Velen uit den lande, alsmede een de putatie Belgische oud-strijders, zijn Zaterdagmiddag opgetrokken naar de ere-begraafplaats te Bloemendaal. Terwijl de driekleur halfstok strak in de wind klapperde en de hel klinkende tonen van het klokje wegstierven over het zonnige duinlandschap, naderden de pelgrims de plek, waar de besten van onze landgenoten hun laatste rust ge vonden hebben. In de stille stoet, die ongeveer 450 deelnemers telde, werden kransen mee gedragen, terwijl de nabestaanden een bouquetje paars-rode tulpen in de hand droegen. Aangekomen bij de spreek plaats, werd na het lied „Wilt heden nu treden' een gedicht van Muus Jacobse door Rolien Numan voorgedragen. Als oud-kampbewoner voerde hierna ds Smilde het woord. Het was geen gewone oorlog, aldus spr., maar een die zich zeker afspeelde op geestelijk ter rein, een oorlog, die onze heiligste beginsels en rechten aantastte; wat Hit- ler-Duitsland probeerde en wilde, was de verkrachting van de rechtsstaat, een heidense kruistocht tegen het christen dom, waarbij als doel voor ogen stond de intrede van de nieuwe mens, het optreden van de nieuwe heiden. Spr. herdacht allen, die in de concentratie kampen van Amersfoort, Vught, Bergen Belsen enz. hun leven geofferd hadden voor de hoogste idealen, want, zo zei hijvoor liefde en gerechtigheid zijn ze gevallen, opdat wij als vrij volk zouden leven. Wij hebben niet alleen de plicht hen te gedenken, maar ook de deugden Advertentie AMSTERDAMSEVAART 70 TEL. 11013 Wastarieven v.a. 24 ct. per K.G. w Al was mr. J. ten Bokkel niet over tuigd van een wettig geleverd bewijs in de zaak tegen J. H. F., van beroep drogist, toch hoorde de verdachte zich veroordelen tot één maand voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar en f 40 subs. 12 dagen. Vanmorgen stond hij voor de Haar lemse politierechter terecht, er van be schuldigd morphine in zijn bezit gehad te hebben, hetgeen deze overigens ten stelligste ontkende. In de getuigenver klaring van C. G.. heette het, dat dit verdovingsmidddel het onderwerp van gesprek was geweest dat J. H. F. en C. G. enkele maanden geleden hadden gehad. Hij zei. dat hij het pakje, bevat tende 47 ampullen, had gekocht voor een bedrag van ongeveer f 17. In deze ge schiedenis werd later toen nog het 23- jarige dienstmeisje W. C. A. T. betrok ken. die door allerlei financiële omstan digheden op zwart zaad zat. Op aanwij zing van C. p. wilde zij proberen het pakje te verkopen voor f 65. Op de Grote Markt had zij toen de afnemer gevonden, althans zo dacht zij, maar deze had zich echter naar de politie begeven en deze van het geval op de hoogte ge steld. In zijn requisitoir verklaarde de offi cier, dat aan de hand van het plakband, dat in het bezit van verdachte werd ge vonden, alsmede op de verklaringen van getuige het tenlaste gelegde bewezen was. Wellicht is hij niet de typische zwarthandelaar, die deze morphine voor een hoger bedrag zou hebben verkocht. Hij requireerde een onvoorwaardelijke straf van twee weken hechtenis. De raadsman vertrouwde de hele zaak niet: want apothekers en drogisten zijn doodsbenauwd wanneer er ook maar een korrel of iets wat dies meer zij in hun bezit wordt aangetroffen, bovendien kennen zij de verderfelijke werking van dit verdovingsmiddel. Hij pleitte daarom vrijspraak. De politierechter velde daar na vonnis met bovenvermeld resultaat. De commissie tot het organiseren van de sportweek te Haarlem belegt een discussie-avond op Vrijdag 23 Mei in restaurant Brinkmann. Alsdan zal de sociaal-hygiënische zijde van de sport besproken worden in een kring van leidinggevende persoolijkheden uit de gemeente Haarlem. Drs. J. van Zijll, directeur van het N.O.C., zal eerst het woord voeren, daarna de heer S. Heijers, gemeentelijk inspecteur voor de lichamelijke opvoeding en de sport. Vervolgens zullen de bezoekers vragen kunnen stellen, die beantwoord worden door een groep deskundigen onder voorzitterschap van dr. C Spoelder. GEBOREN: den HartogRiemens, z; N. KerkstraEichhorn. z; J. M. van TritgtMathot, z; H. A. M. Goossens Plus, G. BosCalandt, d; M. Meijer Blaak, d; M. E. Nieuwenhuizen—Van der Wal. d: E. S. A. de WinterJonkman, d. OVERLEDEN: A. Cornelisse, 68 jaar. Rustenburgerlaan; L. Jak, 50 jaar, Bak kerstraat; C. Dam, 5 jaar. Oostvest; S. Spanjaart 76 jaar. Romolenstraat. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A Den Tex, heeft Zater dagmiddag bij het herdenkingsmonu ment achter de Hervormde Kerk een krans gelegd ter herdenking van de gevallen Bloemendalers in de tweede wereldoorlog. van liefde en gerechtigheid in ons gro ter te maken, want anders is het offer van hen zinloos geweest; hun bloed heeft dan niet de rijke vruchten voort gebracht, die het als zaad in zich droeg. De kranslegging, die plaats had, nadat er één couplet van het Wilhel mus was gezongen, was een vreemd ontroerende plechtigheid op deze mooie Meidag. Er werden kransen gelegd door het hoofdbestuur van de Expage, een krans van Duitse ex-politieke gevange nen. terwijl namens de Koningin overste Bisschoff van Heemskerck een krans legde, bestaande uit Aaronskel- ken; op een rood-wit-blauw lint waren in zilver borduursel de letters van de Koningin en Prins Bernhard gestikt Hierna bezochten de nabestaanden de graven van hun dierbaren. 2, 4.15. world story", 2, 7 escorte", 2.30, 2.15, Rembrandt: „Fatima", 2. 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 j. •Palace: „Mijn man is verloofd", 7 en 9.15 uur, 18 j. Luxor: „The under en 9.15 uur, 18 jaar. Frans Hals: „Gewapend 7 en 9.15 uur, 14 jaar. City: „De pastoor v. Kirchfeld" 4.30. 7 en 9.15 uur, 14 j. Lido Theater: „Hotel Sahara", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 18 j. Spaarne: „Het Tijgermeisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 j Minerva: „De onsterfelijke sergeant", 2.30 en 8.15 u., 14 j. Maandag 13 Mei Stadsschouwburg: Haagse Comedie: „Lief de en Zwarte Kunst", 8 uur. Dinsdag 14 Mei Stadsschouwburg: Nederlandse Opera: „Saiïjson en Delila", 8 uur. Concertgebouw: H.O.V., Beethovencon- cert, 8 uur. Gebouw St. Bavo: Nederlandse Jeugd Ge meenschap: „Een monument voor deze jeugd". 8 uur. St. Bavo-kerk: Orgelconcert 2021 uur. Met groot genoegen hebben velen Zaterdagavond in de grote zaal van het Concertgebouw de laatste voor stelling bijgewoond van het circus Elleboog, tijdens welke jeugdige Am sterdammertjes, die onder bescherming staan van „Pro Juventute", ons hun kunnen hebben getoond. Ondanks het feit dat zij voor de der de keer op deze dag in de arena ver schenen, vertoonden de jeugdige artis- gen geen spoor van vermoeidheid. Evenals de twee voorstellingen die reeds voorafgegaan waren, werkten zij Op waarlijk grootse en indrukwekkende wijze is het zilveren feest van de paro chie O. L. Vrouwe Hemelvaart besloten met een wel zeer hoogstaande viering door alle parochianen. De dag begon met een solemnele hoogmis, opgedragen door pastoor A. F. v. Noort met assistentie van de beide kapelaans, drs. P. Remijn én G. Bakker. Onder deze hoogmis bood kapelaan Remijn met een schone predikatie over de grote betekenis van kerk en parochie voor het geestelijk leven aan de pastoor en het kerkbestuur het feestgeschenk aan, dat, behalve de verschillende nieuwe sieraden voor het altaar, die in ons blad van Zaterdag werden genoemd, de buitengewone som van niet minder dan 15.000 gulden inhield. Daarna besteeg pastoor v. Noort de kansel om In een hartelijke en ontroerende toespraak de pa rochianen dank te zeggen voor de grote edelmoedigheid die zij door het bij elkaar brengen van deze grote som hadden getoond en waaruit weer eens opnieuw is gebleken hoe stevig de parochiegemeenschap van O. L. Vr. Hemelvaart is. jarig priesterfeest van pastoor v. Noort, die wel de leeftijd des sterken heeft be reikt maar die toch jong van hart blijft gezien zijn prachtig inleidend woord in de feestgids en zij heeft dit in even grote mate gedaan met dit feest. Zij staat dan ook stevig in het katholieke leven te Heemstede en wanneer de voorteke nen niet bedriegen, zal zij nog tot groter innerlijke kracht uitgroeien. De gehele die wel de leeftijd der sterken heeft be- wel bij varen. Een bepaalde bestemming voor dit be drag is nog niet gevonden. Wel zijn er verschillende plannen, o.a. nieuw® biechtstoelen, gebrandschilderde ramen in de kerk, de aanleg van een geluidsin stallatie en de aanleg van een luchfver versingsinstallatie. De beslissing in dezèn laat men over aan het kerkbestuur, maar wel zijn er onder de parochianen ver schillende stemmen opgaan die een luchtverversingsinstallatie het meest no dig achten. Hoe mooi het kerkgebouw ook is, vooral in deze feestdagen met de prachtige en stijlvolle bloemenversierin gen, de ventilatie is ten enenmale onvol doende en dat is ook in de afgelopen winter, toen de verwarming werkte, her haaldelijk gebleken. Des avonds werd een plechtig Lof ge houden, waarbij verschillende oud-kape laans die vroeger in de feestvierende pa rochie hebben gewerkt, tegenwoordig waren. Een der paters van de Priesters van het H. Hart die de plechtigheden van de jubileumweek hebben geleid, hield een indrukwekkende predikatie over de zin van het leven en hoe de pa rochianen alle moeilijkheden met Chris tus en Maria moeten dragen om zo 'n voor beeld te zijn voor de jeugd van de paro chie die immers de toekomstige paro chianen zijn. Daarna werd het nieuwe Mariabeeld onthuld en plechtig ingeze gend door pastoor v. Noort en toen kwamen in drommen de kleinen naar 't Maria-altaar stromen, allen met mooie tulpen in de hand, die op het altaar wer den geplaatst. Een groep kinderên zong onderwijl het mooie Bloemenlied waar van dé tekst door Gabriël Smit is ver vaardigd en zo werd deze bloemenpro- cessie en hulde aan Maria een indruk wekkende plechtigheid in de van licht en bloemen stralende kerk die letterlijk stampvol was met parochianen en waar bij ook uit andere parochies vele be langstellenden waren gekomen. Nadat krachtens een bijzondere vol macht de Pauselijke zegen was gegeven, werd na de zegen met het Allerheiligste het Te Deum gezongen en als slot het speciaal voor dit feest gemaakte feest lied op de melodie van „Aan U o Koning der eeuwen". Zo heeft, op bondige wijze verteld, de parochie O. L. Vrouwe Hemelvaart haar zilveren feest gevierd en ze heeft het goed gedaan. Want ze heeft daarmede tevens bewezen, dat in de luttele tijd van 25 jaar wat zijn tenslotte 25 jaren? wel degelijk een krachtige parochiege meenschap kan groeien, die tot grote en grootse dingen in staat kan zijn, zowel op geestelijk als op stoffelijk terrein. De parochie heeft, dat getoond met het 40- Adoertentie Ischias bezorgde mij heel veel pijn. t Was niet prettig ziek te zijn. i Maar, behalve aspirine En 'n dosis vitamine Was „Tip van Bootz" toch wel de beste medicijn. Inz. Hr. P. D.t Lage Mierde, ontv. 1 fl. Tip 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Het gezin van de familie Povèl- Bunker, wonende Bentveldsduinweg 2 te Bloemendaal, werd Zaterdag uitge breid met een drieling: twee dochters en een zoon, met name Patricia, Edith en Philip. Morgen, Dinsdag 13 Mei, half 3 en 8 uur 's av., zullen wij U tonen, hoe U zonder moeite en met zéér weinig kosten DE BESTE RESULTATEN kunt bereiken voor Uw gezinswas. DE HOOVER NEEMT ZEER WEINIG PLAATS IN. LEVERING ONDER VÓLLE GARANTIE REEDS zonder vooruitbetaling zonder bankbemiddeling. 43 TELEFOON 18990 SANTPOORT GEN. CRONJéSTRAAT KRUID BERGER WEG 51 Maandag, 3 uur repetitie Laudate Do- minum, 8 uur Missie Naaikrans, 8 uur ledenvergadering Kath Middenstands bond, 8 uur bestuur HBC. Dinsdag 8 u repetitie R K. Harmonie St. Michaël, 8 uur repetitie Kath Ge mengd Koor. Woensdag 2.30 uur repetitie Kath. Kinderkoor, 7.30 u. clubavond Damclub „St. Bavo". Donderdag 8 uur Volksdansgroep Het Blijde Leven, 8 uur repetitie Dameskoor Viva Maria, 8 uur ledenvergadering K. A.B.O. (gemeentepersoneel) 8 uur St. Vincentius. Vrijdag 8 uur, repetitie Heemsteeds Amateurtoneel. Niemand heeft er aan getwijfeld, dat de werkweek van de kath. verkenners, welke gehouden werd in de Paasweek onder het motto „Een Heitje voor een Karweitje", een succes zou worden. Het enthousiasme van de jongens en de sympathie waarmede allerlei werk les tegen redelijke betaling werden aan geboden namen toe naarmate de Paas week verstreek en zo kon het niet an ders of het gestelde doel: f 11.000 voor de restauratie van de St. Joriskerk te Persingen, moest bereikt worden. Inderdaad, het doel is bereikt.... ruim schoots bereikt. Een belangrijk bedrag is nog beschikbaar om nog iets meer dan de dringend noodzakelijke herstellingen uit te voeren. Het Haarlemse district heeft in deze actie een zeer goed figuur geslagen. De jongens hebben hun karweitjes zo ver richt, dat talrijke tevredenheidsuitingen werden ontvangen en vele mensen het jammer vonden, dat de actie maar tot één week beperkt was. Ongetwijfeld is hiermede een „goodwill" gekweekt, waardoor over een jaar de actie opnieuw zal slagen. Vrijwel alle groepen van het Haar lemse district hebben aan de actié" mee gewerkt. Het goede voorbeeld van vele leidsters en leiders heeft vooral welpen en verkenners tot een ongekende werk lust geprikkeld, zodat totaal een bedrag van ongeveer f 2300 werd verdiend. Hiervan is f 1150 aan de hoofdcommis saris van de katholieke verkenners af gedragen voor de St. Joriskerk te Per singen, terwijl het restant voor de eigen groepskassen mocht worden behouden. Hartelijk dank aan allen, die hebben meegewerkt. Volgend jaar zijn de jon gens wéér paraat en ze rekenen er op dan ook weer vele karweitjes te mogen opknappen. met veel énthou- hun programma af siasme en groot élan Ieder punt van het programma werd op charmante wijze door de veertien jarige directeur aangekondigd. Zang en dansnummertjes werden er ten bes te gegeven en clowns deden herhaal delijk jong en oud schuddebuiken van het lacher,. De reis door de dierenwereld was een aardig nummertje. Vrolijk waren de grimassen en dansjes van de drie beertjes. Met spanning en ingehouden adem volgde iedereen de veertienjarige koorddanser, die op de maat van de muziek op het dur.ne lijntje letterlijk van alles uithaalde. Hij wist er zelfs een tango op te dansen, sprong door een horizontaal gehouden ring enz. Het programma werd opgeluisterd door pianomuziek en een eigen bandje van de circus-artisten. Alles ging stipt op tijd en werd rustig afgewerkt. Dat er achter dit circusvermaak var, deze jeugd een diepere achtergrond schuilt, een achtergrond die pae- dagogisch van zeer groot belang is, bleek wel uit een causerie van mevr. Iet Last, na afloop dér voorstelling ge houden voor jeugdleidsters en -leiders en verschillende aalmoezeniers. Zij sprak op een vlotte en boeiende wijze over het prachtige, maar„ moeilijke werk van „Pro Juventute" In Amster dam. Door deze instelling worden kin deren die met hun lege tijd geen raad weten, die thuis geen gezelligheid kennen, wier ouders niet weten hoe met ze om te springen of zich ook maar even tijd gunnen zich met hen bezig te houden, prettig bezig gehouden. Sedert een jaar is er ook een R.K. Bond voor Patronage. Bij deze instelling worden niet direct misdadige kinderen opgenomen, Mevr. Last vertelde, dat zij van het jeugdcircus directrice tegen wil en dank is. Het is haar niet allereerst te doen om de voorstellingen, die de aan haar zorgen toevertrouwde kinderen ten beste geven, verre van dat zelfs. Het is slechts een middel. Zij wil de kinderen in hun groeitijd helpen, niet alleen door hen aangenaam bezig te houden, maar vooral ook door hen te leren werken en samen met elkaar iets te presteren. Als kinderen altijd maar spelen en nooit eens hier en daar leren de handen uit de mouwen te steken, schept dit een grote afstand tussen vol wassenen en kinderen. Ouders doen er zeer verkeerd aan hun kinderen hooit eens leren bij iets behulpzaam te zijn. Zeker, het aller eerste contact is het spel, maar dit is slechts middel. De kinderen moeten le ren zich nuttig' bezig te houden en voor elkaar veel over te hebben. Mevr. I. Last heeft de stelregel van Fénélon: „Laat de kinderen vrij met u omgaan en gij zult zien, dat zij zich aan u zullen openbaren", geheel in practijk gebracht. IJMUIDEN, Maandag 12 Mei. Hoog water: 5.06 u. en 17.33 u. Laag water: 0.50 u. en 13.17 u. Dinsdag 13 Mei. Hoog water: 5.51 u. en 18.21 u Laag water: 1.33 u. en 13.59 u. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur zag een agent van politie een tweetal jongens in de Kinderhuissingel sparte len. Een toegesnelde burger assisteerde de agent om de knapen resp. acht en tien jaar door middel van handreiking weer op het droge te brengen. Op de wal vertelden zij bibberend en bevend, dat zij een kano geleend hadden van een vriend, maar bij nader onderzoek bleek, dat zij deze kano aan de Schalk- wijkerv/eg hadden gestolen. Het. vaar tuig dreef ergens verder op de singel rond. De kinderpolitie heeft de twee scholieren onder handen genomen. Zondagavond reed de achtjarige E. J. H uit Haarlem op haar fiets in de Wel- tevredènstraat. Plotseling stak een jon getje de weg over. Het meisje trachtte uit te wijken, maar kwam daarbij te vallen en geraakte bewusteloos. Per ziekenauto werd zij naar het Diacones- senhuis vervoerd, alwaar een hersen schudding geconstateerd werd. Zondag had op de Kolkbrug te Spaarndam een aanrijding plaats tus sen een auto en een wielrijder. De laat ste, die in een file reed. week naar links uit met het gevolg, dat hij tegen een van de andere richting komende auto reed. De wielrijder sloeg over zijn stuur en kwam via de motorkap van de auto door de voorruit in de cabine. De man moest naar het ziekenhuis gebracht worden en ligt daar nu met een rech- tersleutelbéenfractuur. Een vierde ongeluk gebeurde Zater dagmiddag op de Rijksstraatweg bij de Korte weg. Daar verleende de twaalf jarige .wielrijder J. S. uit Haarlem geen voorrang aan een auto, waardoor hij met hersenschudding en ontvellingen aan hoofd en ledematen naar huis ver voerd moest worden. B. en W. stellen de raad voor aan de coöperatieve flat-exploitatie-vereniging „De kleine middenstander" tegen de prijs van f 24.120.te verkopen 1344 m2 grond, gèlegën aan de Hectorstraat. Aldaar zal gesticht worden een gebouw van achttien woningen in drie woon lagen, elke woning bestemd voor niet meer dan een gezin. Uit welstandsoverweging zal het ge bouw steeds als een geheel worden be handeld en het onderhoud daarvan moet ten genoege van B. en W. ge schieden. In de voorwaarden staat ver der, dat ook de zonneschermen aan de goedkeuring van B. en W. zijn onder worpen, evenals naamborden en reclame borden op de gevels. In de gemeen schappelijke tuin mogen geen schut tingen, stellingen of opslagplaatsen ge bouwd worden. In deze tuin kan de gemeente eventueel planten wat zij wenst, hetgeen betekent, dat de Dienst voor Hout en Plantsoenen meer dan een oog in het zeil moet houden. Als de flatvereniging aan een van de vele voorwaarden niet voldoet, dan kan eèn boete van f 5000.worden opgelegd voor iedere overtreding. »r A. "e Op 15 Mei a.s. hoopt de !ieel' hoofdcommies A 1 arnbts- Keulenaar, meentesecretarie, zijn 25-jarig -- 0p jubileum te vieren. De juilaris tr t 15 Mei 1927 in gemeentedienst, wa werkzaam als arbeidscontractant a vaste secretarie en kreeg daarna een ejj aanstelling als klerk. De tje te om zich in de gemeente-admimstr ,en bekwamen heeft hij met beide zyn aangegrepen en zijn studiezin von bekroning in het behalen van <j_ zeer dëlbare akte Staatsinrichting. werj; Burgemeester en Wethouders ,eren van de heer De Keulenaar waa rUjtri moge blijken uit het feit, dat hij 1 jot 10 jaar tijd alle rangen van k tudie' hoofdcommies A doorliep. Zijn. zir, had tot gevolg, dat hij ook tot ^oX. functies geroepen werd. Zo is nij etensc pen en werd hij aangezocht in dc P - te van wijlen de heer H. Meeusen ,a!1js treden als docent van het [Cjn- Schriftelijk Studiecentrum te ,^v borg. Ook in de sportwereld is laris geen onbekende. Als voorzit de vereniging De Watertrappen^ zitter van de afdeling Haarlem Studiekring voor Bestuurswet„n hij meegewerkt tot de bloei arn0"> vereniging. Het zal deze actieve ng. naar op 15 Mei zeker niet. aan D ujt stelling ontbreken. Des middags hij te zijnen huize in de Jan - straat no. 30 een receptie. De heer A. Cassee zal Dins 8 pen Mei voor de vereniging „Haerien voordracht met lichtbeelden over oud-Bloemendaal. van btr (Niet-officiële koersen I Vorig slot 31/4 Nedèrl, 1948 88 3% uCt. Ned. 1950 88 3-3V2 Nederland 1947 88'1 3 Ned. 62-64 bel.-fac. 89 vs Inschr. Grtbk '48 3 pCt 8811 Ned. Handel Mij. eert. 136 A.K.U 133% Nieuwe A.K.U. 128% Van Berkels Patent 83 Célvé-Delft eert. 109V* Van Gelder 141 Kon Hoogovens eert 141% Unilever cert. 174 Is Unilever nwe. 168% Ned. Kabel 187 Philips 152 Philips nwe. 146% Kon. Petroleum 282% ..Amsterdam" Rubber 8444 Holl. Amerika Lijn 148 Kon. N. Stoomb. Mij 120 Ned. Scheepv. Unie 131 H. V.A. 87% Deli Mij. eert. 69% Anaconda Copper 0/ 43% Bethlehem Steel 48% Chrysler Corp. 76 General Electric 58% General Motors 55 3 4 Hudson Motors 14% Kennecott Copper 761/2 Montgomery Ward 59% North American Can 21% Radio Corp. 26% Republic Steel 40% Shell Oil 80% Southern Pacific 72% Southern Railway 56% Tidewater 43% U.S. Steel 38% 168 1$ 8* 36t Voorraadfles bakeUte schroetdofp «et practisch Ch a««®US®J^ld^e hiaten «rhouderband, an Uni kleuren Baddoek tuitdessms, Voor direct gevraagd in te Laren (N.H.), Eemnesserweg 14: Salarissen nader te bepalen. Schriftelijke aanbieding bij de Moeder Overste. Kpti l«t« meer practiseh TAPIJTEN - LOPERS Deze week fabrieksres- tanten voor ongelooflijke prijzen. Holtaps 29.50; Wiltons w.o. gr. maten 62.50, 79.50, t 125.—; M. Smyrna's grote maten 179.lopers 1.95 en 2.45 p. mtr.; gordijnstof fen 2.75 p. mtr. Verkoop van 9—5% uur. TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85 bij Grote Markt, Haarlem. Deel 13 in de bekende serie „ERIC DE NOORMAN" Prys'75 cent. Verkrijgbaar in de boek handel en bij N.V. Druk kerij De Tijd. Amsterdam Slechts 24 stuks 100% wollen 200/300 (maathoudend) Prachtige dessins. Contantprijs f 225.—- of f 26.— als le betaling. Restant in 3, 5 of hoogstens 10 termijnen, GEN. CRONJéSTR. 156 HAARLEM-NOORD De Leden N.F.P.V. Gé Leenheer, Zaanenlaan 131, tel. 25823 Foto Voorwalt, Bloemend.weg 277, Overveen, tel. 16012 Jan Valks, Raamsingel 46, tel. 17818 Scherpenhuyzen-Walbrecht Spaarnw.str. 21, tel. 15551 Luit Boersma, Stuyve- santplein 6, tel. 22303 Foto Riejo, Rijksstr.weg 161, tel. 25637 Gé Posch, Breestraat 6, tel. 20894 Barth. v. Donselaar, Rijksstr.weg 206, tel. 24050 (Scott-King's Modern Europe) Roman v. EVELÏN WAUGH Vert. HANS BRONKHORST Gebonden band. (n geheel linnen b° Uien beweren, „iet «Wctt Ik oorlogschip dat het moor ten- niers zou de w-a niet 8iln' dacht jé "evalf een landing Verkrijgbaar ln de boefchan- iel en bi) N.V. Drukkeru DE TLJD AMSTERDAM Postgiro 32884 OPVOERING SAMSON ET DALILA GAAT NIET DOOR! Wegens ziekte van een der solisten kan de opvoering van Samson et Dalila, die door de Nederl. Opera op Dinsdag 13 Mei gegeven zou worden, niet doorgaan. Alle Inlichtingen zijn te verkrijgen Wj de volgende adressen Haarlem Hoofdbur. v. Politie, Nassauplein 3, Dirwd. y. 12-14 u. en Donderd. 18.30-21 u. Beverwijk Polifiebur. Woensdag van 12-14 u. Amsterdam Marinewerf Kattenburg Dage), v. 8.30-17 u. Zat. van 8.30-1 2.30 u. en te 's-Gravenhage Hoofd Marinewerving. BezuidenhouHeweg 123. luefinuuiSQivOy 14c Met ingang van 18 Mei 1952 wordt de ingevoerd. Reisgidsen zijn van 16 Mei a.s. af k 0.25 verkrijgbaar bij de haltekantoren, agent schappen, conducteurs, chauffeurs en Cebuto-lteis- bureaux. kosteloos Jansweg 39 Spreekuren: jO-'^ Jj Maandagmorgen v®",, Woensdagmiddag Vrijdagmiddag van

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 2