RUSSEN MANEN AMERIKANEN TOT BETALING Engelse slechts stoker, enige overlevende licht gewond m Tussen neus en lippen ERRES Oost-üuilsland eist 14 mü dollar^ vergoeding Vlaggenparade voor koningin Elisabeth de Tweede Tot hoofd en hart Geinig stakers in Parijs Telefoonverbindingen met Berlijn worden anders afgesneden Hevige botsing in Amsterdam-Oost DE DROEVIGE RAMP HET MARSDIEP Sporen van sterke het ongeval reeds door stroom uitgewist AiStlS! Rhee antwoordt Truman Gen. R. Grow voor militair tribunaal Grote heidebrand nabij Ede Ernstig ongeval in de „Hendrik" Woningbouw leningen Cade De.volbloed" Amerikaan weer ee riUKKlu oefoteyea bui// Voor Week-end en Vacantie... VRIJDAG 6 JUNI 1952 o 76ste JAARGANG No. 25396 Rumoer in Renault- fabrieken 2-H. de Paus verleent weer audiënties Rota wint proces tegen communistische kranten V van ^üman verwacht deze Zomer geen oorlog Russen hebben Donderdag van de Amerikanen geëist, dat *'j Oost-Duits!and een vergoeding betalen van 14 miilioen dollar toet terugwerkende kracht voor het gebruik van de telefoon verbindingen met Berlijn. De telefoonverbindingen worden af- Sesneden wanneer de Amerikanen niet op het voorstel ingaan. °*ze nieuwe Sovjet-actie werd bekend gemaakt in een brief p*n de Sovjet-contróie-commissie aan het Amerikaanse Hoge c°mmissariaat. In de brief wordt gezegd, dat de Amerikanen Voortdurend geweigerd hebben de telefoonrekeningen te vol doen, die door het Oost-Duitse ministerie van Posterijen werden Ongeboden. Bestuurder van Volks wagen zwaar gewond Garderegimenten defileren voor hun vorstin Onjuist ingelicht over de politieke toestand" Het Engelse marine- vaartuig Schoorsteen van kerk gesprongen Felle brand te Meppel Gecompliceerd auto- ongeluk Drie personen gewond Twee mijnwerkers gedood, één zwaar gewond Wasmachines j Wringers Vloerwrijvers Televisie Radio Stofzuigerr onveranderlijk WIND JACKETS-SWEATERS] Totaal 127 miilioen SMIT VAN RIJSBERGEN Adder in slaapkamer BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM' ®!efoon: Redactie 21544; Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 'Jkantoor Beverwijk: Stumphiusstr 45, tel. 3998 ^'Jkant. Hmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 °0r klachten over de bezorging na 5.30 IY uur 's avonds 21544 ^ecteur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAAR1EMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.— per kwartaal. Voigens ramingen van niet-commu- lstische zijde heeft Donderdag in het 'ed van Parijs ongeveer twee pet. de in totaal 450.000 arbeiders in de staalindustrie gestaakt tegen zes pet. Woensdag. vde staalfabrieken en ijzermijnen ','Otharingen wordt slechts in één San'^t Sestaakt. In het industriële de- ent Nord, langs de Belgische tle tjs. staakte ruw geschat tien pet. van fabrieksarbeiders. de Renault-fabrieken te Parijs torn donderdag rumoerig. Toen U^drnunistische leiders de arbeiders in middagpauze wilden toespreken. Uitstonden gevechten tussen commu- en niet-communisten, waarbij ijl weerskanten verscheidene gewon- vielen. De voorman van de CGT t0, de Renault-fabriek voor kleine au- L? te Coulot, moest naar het zieken- Ve u worden overgebracht na een ge- vjtt in de werkplaats. vakvereniging van partijloze ar- v'ders in de Renault-fabriek gaf een ^klaring uit, waarin wordt gezegd, j*' haar leden de electrische leidingen !iitCrterrnen en aSitat0I,s van de CGT "e fabriek verwijderen. (Telegrafisch van onze Romeinse correspondent) bdi; de Paus heeft Donderdag weer «el, 4i, '6gatie van het spoorwegcongres, dat enteel te Rome wordt gehouden, middels is ook uitspraak gedaan in °iïii In zSak tussen de Heilige Rota en een ™edig '®1 communistische kranten. De laat- ^erden veroordeeld tot een boete 120.000 lire. De lezer zal hierover nadere bijzonderheden verne- zijn wekelijkse persconferentie President Truman Donderdag op ^raae, of men uit het plan van zijn «5h r Margaret deze zomer haar va- ie in Europa door te brengen kon ve '5en' dat hii in die geen oorlog A'acht, bevestigend geantwoord. If. Bi»" ^izabeth V beroemde AT Tbe rena nam gisteren te parade „Trooping colour" af te Horse Guards Londen. De Koningin sa- 01 de troepen tijdens de parade. De burgemeester van West-Berlijn, Reuter, heeft in het parlement ver klaard, dat het Britse „beleg" van het radiostation Berlijn in de Britse sector zal eindigen, zodra een „bevredigende" regeling is getroffen voor de enclaves van West-Berlijn in het omringende ge bied van de Sovjet-zone. De burge meester zei hiervan op de hoogte te zijn gesteld, doch noemde niet de naam van zijn zegsman. Het gemeentebestuur van West-Berlijn, zal, hoewel het niet actief kan optreden in de kwestie der enclaves, met nadruk vrije toegang tot deze enclave eisen. West-Berlijn wenst in geen opzicht het verkeer en de be trekkingen tussen West-Berlijn en de Oost-Duitsers in de weg te staan. De burgemeester deed een beroep op de Westerse wereld duidelijk te bewijzen, dat zij achter West-Berlijn staat in zijn „strijd voor de vrijheid". Russische en Oost-Duitse wachtposten hebben Donderdagmorgen toestemming gegeven om voedsel en post nit West- Berlijn naar het geïsoleerde Stein- stücken, de grootste der West-Berlijnse enclaves op Oost-Duits gebied, over te brengen. West-Berlijnse politie en Britse mili taire politie moesten Donderdagmorgen optreden om een Russische kolonel en zijn tolk te beschermen, die een -parade van Britse troepen in de Britse sector van Berlijn ter gelegenheid van de ver jaardag van koningin Elizabeth hadden bijgewoond. Toen de Russen het parade terrein verlieten, werden zij uitgejouwd door een opdringende menigte West- Berli.jners. West-Berlijnse politieman nen en leden van de Britse militaire Eolitie moesten een cordon vormen om en te beschermen. De Russische kolo nel was dè énige Sovjet-vertegenwoordi ger, die aan de Britse uitnodiging om de parade bij te wonen gehoor had ge geven. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiimiiiMiiiiiiiiiiiitiimiiiiitiiiitimiiiiiiiiiHiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiii J Tot diep in de avond zocht men gisteren naar wrakstukken van het schip en de straaljager na de ramp in het Marsdiep. Een met lood verzwaarde kabel, bevestigd tussen twee rubberboten, sleept men langs de bodem van de zee in de hoop zo iets te vinden. Op de achtergrond H. M. Hercules. In de vroege morgenuren van van daag zijn in Amsterdam-Oost- op het kruispunt LinnaeusstraatOosterpark Wijttenbachstraat een volkswagen en een zware «vrachtauto van Van Gend en Loos met elkaar in botsing gekomen. De chauffeur van de eerste wagen werd deerlijk verminkt. Zijn passagiere kreeg een dijbeenfractuur en verscheidene snijwonden. De bestuurder van de vrachtauto bleef ongedeerd. Omstreeks kwart vóór vier naderde langs het Oosterpark met een snelheid van ongeveer tachtig km. een volkswa gen het kruispunt. De bestuurder wilde zonder vaart te minderen de Wijtten bachstraat inrijden. Eensklaps stond hij echter voor een zeswielige vrachtauto met aanhangwagen, welke met een kal me gang uit de richting Middenweg het kruispunt over wilde steken. Door zijn grote snelheid was de bestuurder van óe volkswagen niet meer in staat de van rechts komende wagen voorrang te verlenen. Met een hevige klap, die in de wijde omgeving werd vernomen, schoof de personenauto onder de aan hangwagen. De gevolgen waren ontzet tend. De volkswagen was plotseling een ruïne. De 22-jarige chauffeur, afkomstig uit Den Bosch, werd ongeveer tien me ter van de wagen weg geslingerd. Zwaar verminkt bleef hij liggen. De 23-jarige vrouwelijke passagier, uit Amsterdam, geraakte met haar benen bekneld in de ravage van de wagen. Van de vracht wagen was slechts een der spatborden een weinig ingedeukt. De beide gewon den zijn in het Onze Lieve Vrouwe gasthuis te Amsterdam opgenomen. Voor het leven van de man wordt ge vreesd. Het nieuwe studentensanatorium te Laren (N.H.) zal op Donderdag 19 Juni offi cieel geopend worden. Het oude sanatorium, dat al heel gauw te klein bleek te zijn, is nu geheel omgebouwd tot zusterhuis. Het nieuwe gebouw zatl plaats kunnen bieden aan 23 vrouwelijke en 62 mannelijke patiënten. Het sanatorium is zeer modern ingericht en de bouw er van heeft ongeveer drie jaar in beslag genomen. De totale kosten bedragen ongeveer 2 miilioen gulden. Sinds korte tijd worden reeds mannelijke patiënten verpleegd en in Mei zijn ook de afde lingen voor de vrouwelijke studenten in gebruik genomen. - \-»h beide kinderen waarmee Vletterman Pronk staat met zijn enige overlevende vctn het ongeluk aan land bracht. LONDEN, hedenmorgen Gisteren vond op de Horse Guards' Parade, aan het Oostelijk eind van een van Londens mooiste parken, in stralende zonneschijn de vlaggenparade plaats van de Britse garderegimenten bij gelegenheid van de officiële verjaardag van Konin gin Elizabeth II. Twee jaar geleden had de toenmalige prinses te paard haar vader vergezeld naar de parade en het vorig jaar verving zij hem tijdens zijn ziekte. Dit was de eerste keer dat zij als Koningin het verjaardagssaluut van haar garderegimenteii beantwoordde. De menigte die in het park en op het paradeterrein was samengedrongen was groter dan ooit te voren en omvatte zeer vele buitenlanders. Om elf uur precies arriveerde de Koningin, voorafgegaan door de bereden lijfwacht en vergezeld van haar oom, de hertog van Gloucester, en hooggeplaatste garde-officieren. De Koningin reed op een dameszadel op een lichtbruin paard, het meest beroemde paard van Engeland, genaamd Winston, naar de premier. De Koningin droeg een lange, donkerblauwe rijrok, de scharlaken uniformtuniek van de Schotse garde met de rangtekenen van Colonel-in-chief van de garderegimenten. Over de vuur rode en met brede, gouden boorden afgezette tuniek droeg zjj de blauwe sjerp van de Orde van de Kouseband. Haar kleine, coquette tricorne was versierd met het embleem van de Schotse garde uitgevoerd in diamanten, een geschenk van de officieren van deze garde. Naar de Britse admiraliteit mededeelt is de 32-jarige stoker Johnson de enige overlevende van het ongeval in het Marsdiep, waarbij een Thunderjet op een Engels marinevaartuig is gestort. Johnson zal over twee weken de marine verla ten, na deze-vijftien jaar gediend te hebben. .<y Mèt de veertien Engelse schepelingen is, zoals in een deel van onze vorige oplage nog kon worden gemeld, ook de reserve tweede luitenant vlieger A. Steen uit Amsterdam om het leven gekomen; hij was 25 jaar oud. De enige overlevende van de ramp, Johnson, blijkt er nog beter aan toe te zijn dan aanvankelijk werd gedacht Doordat hij geheel onder de olie aan boord van de vissersvlet was gehesen en totaal overstuur was, terwijl hij bo vendien aan armen en benen brand wonden vertoonde, meende men aan vankelijk, dat zijn' verwondingen niet licht waren. In het marinehospitaal (ziekenboeg) kwam hij echter al spoe dig op zijn verhaal en bleek zulke licn- te brandwonden te hebben opgelopen, dat hij binnen enkele dagen weer zal kunnen worden ontslagen. Ook zijn ze nuwen was hij weer spoedig de baas. Donderdagmiddag lag hij als reactie op het tragisch ongeluk te zingen in zijn bed en vroeg of hij een sigaar mocht roken. Johnson is later door Nederlandse en Engelse verbindingsofficieren officieel over het ongeluk gehoord; geen detail werd na afloop bekend gemaakt. Het bergingsvaartuig van de Kor Marine „Hercules" heeft Donderdag middag van vier uur af tot het val len van de avond op de plaats van de ramp gezocht naar stoffelijke res ten van de leden der bemanning en naar eventuele wrakstukken. De stroom had echter de meeste sporen van de ramp reeds uitgewist. Onver- richterzake keerde het bergingsvaar tuig weer naar Den Helder terug. Wel is eerder op de middag het stoffelijk overschot van een nog niet geïdenti ficeerd tweede slachtoffer geborgen. In Den Helder was de ramp onder de burgerbevolking het gesprek van de dag. Uiterlijk vertoonde de havenstad overigens een vrolijk gezicht. In het prachtige zomerweer werden de oefe ningen voortgezet. Overal kon men mi litairen, die daarbij waren ingeschakeld, aantreffen. Van vele oorlogsschepen in de haven woeien vlaggen, die niet half- Oncrer begeleiding van vrolijke mars muziek, uitgevoerd door de gezamenlij ke vijf gardekapellen bestaande uit meer dan driehonderd man, marcheerden de gardesoldaten, allen in scharlaken, rond het plein voorbij hun vorstin. Eerst in langzaam tempo met de opmerkelijke glijdende stap van de Engelse garde, de zelfde stap die wordt gebruikt voor het langzame marstempo bij een begrafenis, en vervolgens in een rap marstempo. De soldaten marcheerden in vijf dubbele rijen van telkens 36 naast elkaar, met bijna bovenmenselijke precisie. Vervol gens defileerden de bereden lijfwacht, de Horse Guards en de Life Guards in haar magnifieke uniformen op zwarte paar den voorbij de Koningin, tweemaal rond het terrein, de eerste keer lang zaam, de tweede keer in snelle draf op de maten van vrolijke muziek, uitge voerd door de bereden gardekapel in gouddraad-uniformen. Het was een magnifiek gezicht. Doch het hoogtepunt van deze prachtige en unieke parade kwam, toen de Koningin, voorafgegaan door de bereden lijfwacht en de geza menlijke muziekkapellen van de garde, aan het hoofd van haar garde terugreed naar het Buckingham Paleis. Het was een toneel van sprookjesachtige gratie De Zuid-Koreaanse president, Syng- man Rhec, heeft in zijn antwoord op de nota van president Truman verklaard, dat Truman onjuist ingelicht is om trent de Zuid-Koreaanse politieke toe stand. Naar verluidt werd in de nota van president Truman geprotesteerd tegen de arrestatie van een aantal leden van de Zuid-Koreaanse nationale ver gadering. Volgens een Amerikaanse woordvoer der is Rhee's antwoord in krachtige be woordingen vervat, in bevoegde krin gen verklaart men, dat de gearresteer den spoedig in vrijheid gesteld zullen worden en dat een compromis over de kwestie bereikt zal worden. Generaal-majoor Robert W. Grow, wiens dagboek tijdens een bezoek in Duitsland werd gestolen, zal door een militair tribunaal worden berecht. Het proces zal te Fort Meade in Ma ryland met gesloten deuren worden ge houden, De datum is niet bekend ge maakt. De Russen hebben indertijd gedeelten uit het dagboek gepubliceerd- Grow schreef letterlijk, dat er zo spoedig mo gelijk oorlog tussen de V S. en de Sov jet-Unie moest komen en dat het ge oorloofd was in een oorlog „onder de gordel te slaan". De beschuldigingen tegen Grow zijn: het onjuist weergeven van geklassifi- ceerde militaire gegevens in particuliere documenten en het niet voldoende be schermen van geklassificeerde militaire gegevens. Songs en saxofoons moeten helaas velen moed in blazen om hun leven te kunnen voortzetten. stok wapperden. Op de dijk langs de kust groepten de gehele dag in het zon netje burgers tezamen, die elkaar aan wezen waar in het Marsdiep het vlieg tuig was neergestort. De verongelukte Engelse motorlaunch behoorde tot de „Mine sweeping motor- launches" van de Royal Navy. Deze schepen, voorheen genummerd met 6000, 6001 enz. en thans 2154 t/m 2921, heb ben een waterverplaatsing van 65 ton. Ze hebben een lengte van bijna veertig meter, een breedte van ongeveer zes meter en een diepgang van circa an derhalve meter. De bewapening bestaat uit drie veertig millimeter luchtafweer- kanonnen, drie twintig millimeter lucht- afweerkanonnen en vier machinegewe ren. Tenminste twaalf dieptebommen kunnen worden meegenomen. De twee motoren van 1200 pk. kunnen de boten een snelheid geven van 16.5 knoop; de bemanning bestaat uit zestien tot acht tien personen. Op de voorplecht is bij deze M.L. ge schut opgesteld. Daarachter is de brug met stuurhuis aangebracht, vlak voor de schoorsteen. Op het achterdek ge schut en inrichting voor het afwerpen der dieptebommen. De verongelukte motorlaunch droeg het nummer 2582. De Nederlandse zaakgelastigde te Lon don. mr. W. J. G. baron Gevers, heeft Donderdagmiddag een bezoek gebracht aan de „permanent undersecretary" van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken, sir William Strang, om hem de deelneming van de Nederlandse regering over te brengen naar aanleiding van het ongeluk in het Marsdiep. Ongeveer kwart voor drie Donderdag middag is brand uitgebroken in een heideveld, gelegen op militair terrein ten Noorden van Ede. Hij ontstond toen de eerste specialistencompagnie met fosforhandgranaten oefende. Door de wind breidde het vuur zich snel uit in de richting van het landgoed „Wester rode". De brand is, dank zij de hulp van een groot aantal militairen, tenslotte tot staan gebracht, nadat circa twintig ha. heide, beplant met vliegdennen, in vlammen was opgegaan. Gistermiddag heeft een felle brand gewoed in de nieuwe remonstrantse kerk te Meppel De concierge ontdekte een enorme rookontwikkeling en alar meerde onmiddellijk dé brandweer. Het bleek, dat de houten bekleding rond de schoorsteen in brand stond, terwijl ook het plafond reeds had vlam gevat. In verband met reparatiewerkzaamheden werd de kachel van de kerk gestookt. Toen de brandweer een paar stralen op de vuurhaard stortte, kwam veel water in de fel brandende kachel, waardoor een grote gasontwikkeling optrad. Hierdoor geraakte een der brandweerlieden bewusteloos. Even later slaagde men er in het vuur te loca liseren. De oorzaak van de brand moet ge zocht worden in het springen van de uit gresbuis bestaande schoorsteen. Gisteravond omstreeks half twaalf is op de Amsterdamse Vaart, te Haarlem, ter hoogte van het Shell-station, een ernstig ongeluk gebeurd. Ren auto, ko mende uit de richting Amsterdam, bot ste tegen een andere wagen uit Haar lem op het moment, dat deze in razende vaart een uit dezelfde richting komende auto wilde inhalen. Beide wagens uit Haarlem werd op zij geslagen. Eén persoon werd zwaar gewond en twee anderen licht gewond. Zij zijn naar het Grote Gasthuis te Haarlem vervoerd. Duel op de doedelzak Een Schot, die niet erg veel vertrouwen had in de prestaties van Ameri kaanse meisjesstudenten op muzikaal gebied, is door deze laatsten uitge daagd tot een duel op de doedelzak. William Adamson, de leider van de uit 65 vrou welijke doedelzakblazers bestaande band van de universiteit van Iowa, ver telde. dat hij zeer ver baasd en beledigd." was door de opmerkingen, die het gemeenteraadslid van Aberdeen, Frank Magee, op een vergadering van de vroede vaderen van deze stad had gemaakt, n.l. dat de meisjes, als men ze uitnodigde in Aberdeen te komen spelen, het Schotse nationale instru ment en de Schotse dracht belachelijk zouden maken. „Ik daag Magee uit tot een wedstrijd, als we in Schotland zijn", aldus Adamson, Magee had de gemeen teraad. gevraagd, welke Schot zijn volksliedjes „tot bebop- of jive-deun- tjes verminkt" wenste te horen. Hij veronderstelde, dat de band een groep re vuemeisjes zou blijken te zijn. Adamson betoogde: „Onze costuums zijn vol komen authentiek, onze doedelzakken worden uit Schotland geïmporteerd en de liedjes die wij spelen zijn de echte Schotse, voorgedragen met alle eerbied voor de Schotse traditie." „De meisjes hebben niets weg van revue-girls en wij spelen beslist geen bebop of jive op onze in strumenten", aldus Adam son. Adamson, wiens moe der uit Aberdeen komt, verklaarde, dat de uit latingen van Megee „van slechte smaak" getuig den. Als Magee de uitdaging wenst aan te nemen: de band vertrekt 15 Juli a.s. vaar Engeland, Frankrijk enSchotland. Duitse soldaat in het Britse leger Een jonge Duitser, die zich als Engelsman voor deed. heeft twee jaar in het Engelse leger kunnen dienen, voordat zijn be drog uitkwam en hij ont slagen werd. De geschiedenis kwam uit doordat de 22-jarige Herbert Kosemund uit Kiel vertelde, dat hij in het Engelse leger had ge diend. Een woordvoerder voor het Engelse Rijnleger zei, c!at dit waar was. Hij zei, dat Kosemund als gewoon soldaat in Groot-Brittan- nië in het leger gekomen was. Als naam had hij Edmunds opgegeven. Na verloop van tijd ging „de soldaat Edmunds" met het East Yorkshire regiment, naar Duitsland. Toen hij Hamburg gelegerd was, aldus de woordvoerder, werden zijn superieuren achterdochtig, omdat hij beweerde, dat zijn vader Brits consul te Kiel was. Daarom begon de spe ciale recherche-afdeling van het leger in het ver leden van „soldaat Ed munds" te wroeten. Men kwam tot de ontdekking dat hij een Duitser was. In Januari werd hij daarom ut het Engelse leger ontslagen en naar Kiel teruggezonden, aldus de woordvoerder. Het leger in Duitsland kon niet verklaren, hoe Kosemund in Groot-Brit- tannië bedrog had kun nen plegen. Kosemund bevindt zich te Münehen onder arrest. Hij werd door de Ameri kaanse politie opgepakt, omdat hij zich als een Engelse Korea-vrijwilli- ger voordeed. Naar verluidt heeft hij voor Amerikaanse solda ten lezingen gehouden over de strijd op Korea en aan Duitse meisjes verteld dat hij de „Her tog van Sussex" was. Advertentie -kissed" tobaccos Hade from sun In de staatsmijn „Hendrik" nabij Schuttersveld te Brunssum heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan, tenge volge waarvan twee personen om het leven zijn gekomen en een derde in levensgevaarlijke toestand naar het zie kenhuis te Heerlen moest worden ver voerd. Overleden zijn H. J. Dohmen uit Schinveld, 41 jaar, en R. A. Lammers uit Brunssum, 59 jaar. Het derde slacht offer is K. P. Helienbrand, eveneens uit Brunssum en 39 jaar oud. Alle drie waren gehuwd; Dohmen was vader van vier minderjarige kinderen. Helien brand heeft vijf kinderen, allen min derjarig. Het ongeval heeft zich voorgedaan tijdens werkzaamheden aan een der stutten. Naar de juiste toedracht en de aard wordt een onderzoek ingesteld door de bevoegde instanties van de staatsmijnen en het staatstoezicht op de mijnen. Er waren geen andere personen in de nabijheid, toen het ongeluk ge beurde. Advertentie R. S. STOKVIS ZONEN N.V. Verwachting tot Zaterdagavond: Half tot zwaar bewolkt met enkele regen- of onweersbuien, maar later ook opklaringen. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Iets koeler. Zon: 4.22—20.56 Maan: 20.59—3.00 Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 De N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten deelt mede, dat thans de verkoop van de rentespaarbrieven is gesloten. Om aan alle aanvragen, welke vóór 1 Juni j.l. zijn gedaan te kunnen voldoen, is het totaalbedrag nog ver hoogd tot nominaal f 54.100.000. In totaal zqn uitgegeven 481.000 rentespaarbrieven van f 100 en 240.000 rentespaarbrieven van f 25. Thans kan ook worden vastge steld het totaalbedrag van de drie nationale woningbouwleningen. Dit totaal is f 127.200.000. Advertentie KHAKI LANGE PANTALONS 18.25 KHAKI SHORTS 11.75 KHAKI SHIRTS 14.40 44.40 Bij bestelling van GEHELE SET (lange pantalon, short en shirt) 40.—. Alleen in de betere kwaliteiten. ZIJLSTRAAT 71 TEL. 16963 IN ALLE MATEN VOORRADIG! De familie L. in de Relief straat te 's-Gravenhage ontdekte Woensdag in haar slaapkamer een adder van 75 centimeter lengte onder het bed. Men waarschuwde de politie, die, na aankomst, het dier met een gum- mifynuppel doodde. De adder werd meegenomen naar het asyl om daar vast te stellen of het inderdaad een dergelijk gevaarlijk dier was. Het onderzoek viel in positieve zin uit. Niet bekend is waar de adder van daan is gekomen en op welke wijze het reptiel het huis is binnengeko men.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1