Mgr. A. v. d. Bronk Apostolisch Vicaris van Kumasi Van Elck wat wilsin Coöp. Woning vereniging voor Gemeentepersoneel 40 jaar Sportavond in het Krelagehuis Haarlem verliest lionkbalwed strijd tegen Rotterdam Bloemendaals missionaris terug naar de Goudkust De mooie mijnheer gespeeld Thans 240 huizen onder beheer Volleyball, badminton en basketball DONDERDAG 12 JUNI 1952 WATERPOLO. COMPETITIE ONTVANGST IN OPEN LUCHTTHEATER Excursies naar recreatie gebieden H.O.V. sprookjes-concert Slachtoffer van ongeval overleden Gevonden en verloren ERNSTIG ONGELUK HaarlemA msterdam Biljarten Postduivenvereniging „De Koerier" Schaakclub „Haarlem" v°or" Sportweek-agenda Ongelukken-varia „Goudhaartje en dfi Troubadour" Beurs van Amsterdam Beurs van New York BIOSCOPEN: Rembrandt: „Er kan nog meer bij", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Palace: ,,On Moonlight Bay", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. Luxor: „Pin up. girl", 2. 4.15 en 9.15 u. Za. en Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, str. volw. Frans Hals: „De straat zonder naam", 2,30, 7 en 9,15 uur. Zo.: 2, 4.30, 7 en 9.15 u., 18 j. City: „Mensen in het wit", 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur, 14 j. Lido: „Het teken van Don Marcos", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 18 jaar. Spaarne: „Singapore". „Gekke toeristen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 7 en 9.15 u. Zo. 2 en 1.15 spéciale matinée, 18 j. Donderdag 12 Juni Minerva: „Les Enfants du Paradis", 8.15. Vrijdag 13 Juni Concertgebouw: Sprookjesconcert door H O. V.. 8 uur. jaar konden de eerste 20 woningen wor den betrokken en het was Januari 1950 toen het gehele complex -gereed was. Dit complex bestaat uit acht verschillen de typen huizen met een inhoud van resp. 238 tot 375 M3, terwijl tachtig ervan voorzien zijn van een geiser. Sedert enkele weken heeft de woningvereniging opdracht ontvangen voor de bouw van een zeventigtal woningen voor ouden van dagen met een verzorgingshuis. Waarschijnlijk zal in 1953 met de bouw begonnen worden, die onder leiding staat van prof. ir. Zwiers. In totaal bevat de Coöp. Woning vereniging voor gemeentepersoneel 240 huizen. Bijzonder vermeldenswaardig is wel, dat de heer H. van Bilderdijk sinds de oprichting in 1912 lid is van boven vermelde vereniging. Woensdag 18 Juni recipieert het bestuur van drie tot vijf uur in café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt. Woensdag 18 Juni zal het veertig jaar geleden zijn, dat de Coöp. Woningvereni ging voor gemeente-personeel werd op gericht. Aanvankelijk werden de wonin gen die door de vereniging werden ge bouwd. bewoond door personeel, dat bij de gemeente in dienst was, doch langza merhand is het percentage bewoners van gemeentewege teruggelopen tot on geveer 15 procent. De eerste woningen van de vereniging zijn gebouwd in 1917 aan de Zomerkade. Het was een complex van 77 woningen, die een huur deden van f 3.50 per week. Enige tijd daarna werden wederom bouwplannen gemaakt, die voorzagen in de bouw van 154 hui zen en tot 1926 verrezen zo langzaam maar zeker de woningblokken aan de Slachthuisstraat, Zomerkade en Betje Wolffstraat. Deze laatste woningen werden onder gebracht in de Woningstichting Het Oos ten, die op 29 Mei 1926 werd opgericht, hetgeen dus zeggen wilde, dat het be stuur twee woningcorporaties onder zijn beheer kreeg. Dit heeft aanleiding ge geven. dat het bestuur in September 1928 afgetreden is en de exploitatie van de twee woningverenigingen in handen kwam van twee bestuursorganen, die elk het beheer hadden over één woning vereniging. Na de splitsing werden er volop plan nen beraamd voor het bouwen van 29 nieuwe woningen aan de Spaamdamse- weg. Archipelstraat. Bataviastraat en Spaarnhovenstraat. De bouwkosten van dit project waren geraamd op ƒ3550 per woning. De lening, die aangegaan was voorzag in een som van 115.000, terwijl het werk werd gegund aan de firma Kingma en Zn. te Leeuwarden voor een bedrag van 96.770. Deze woningen werden voorzien van een badcel met geiser. Het was de eer ste bouwvereniging in Haarlem, die haar woningen voorzag van een badcel met geiser. Omstreeks 1933 werd de vereniging een stuk bouwgrond toegewezen, dat grensde aan de woningen van. de Spaarndamseweg. Hierop zijn 11 bene den- en 22 bovenwoningen gebouwd voor een bedrag van ƒ65.900. Ultimo 1934 konden woningen worden betrokken te gen een huurprijs van ƒ5.20 per week. Door het optreden van de crisis der dertiger jaren zijn er geen woningen meer gebouwd en deze gedwongen werkloosheid heeft geduurd tot 1947 Toen werden er namelijk weer plannen gemaakt voor de bouw van 101 wonin gen. doch wegens materiaalschaarste werden de plannen door de regering ge wijzigd. In October 1948 werd met de bouw van dit grote project begonnen onder de firma Theunissen uit Heem stede voor de bouwsom van ƒ923.078. Reeds in September van- het volgende Het gemeentebestuur van Bloemendaal zal Vrijdag 13 Juni de deelnemers aan de jaarvergadering van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, welke maatschappij dit jaar 175 jaar bestaat, des middags om 16.30 uur in het Openlucht theater officieel ontvangen. Om Haarlemmers en bewoners uit de om geving met de schoonheid van deze streek kennis te laten maken heeft de Commissie voor Natuurbescherming in Zuid-Kennemer- land voor de maand Juni een aantal ex cursies naar recreatie-gebieden in Haar lem en Bloemendaal uitgeschreven. Voor Zaterdagmiddag om half drie staan op het programma bezoeken aan de Stads- kweektuin, aan Thijsse's Hof en de Ken- nemerduinen (ingang nabij Bleek en Berg aan de Bergweg) en voor Zondag aan Thijs se's Hof (elf uur) en de Kennemerduinen (half drie). Een week later kan men op Zaterdag en Zondag naar Thijsse's Hof gaan en op Zater dag naar de Stadskweektuin. Beide dagen bestaat er ook gelegenheid deel te ne men aan een fietstocht door de polder via Spaarndam en Penningsveer, Belangstel lenden komen om half drie bij de Kouden- hornkazerne bijeen. Het adres van de secretaris der com missie is Ramplaan 101, telefoon 16598. Op Vrijdag 13 Juni zal de H.O.V. een Zomer-concert geven, dat gewijd is aan het sprookje in de muziek. Het concert, dat o. L v. Toon Verhey staat, wordt ge opend met de Ouverture „Hans en Grietje" van Humperdinck, waarna Johan Schmitz met orkestbegeleiding het sprookje „Peter en de wolf" van Prokofieff zal voordragen. Het verdere programma bestaat uit de Sprookjes van Moeder de Gans, van Ravel, de Notenkraker Suite van Tschaikowsky en de Tovenaarsleerling van Paul Du- kas. De 63-jarige K. Glas uit Velsen, die eergisteren het slachtoffer werd van een aanrijding op de hoek van de Zijl- weg en Duvenvoordestraat is heden nacht in het Gróte Gasthuis overleden. Gevonden: een armband, een tasje, een regenjas, een speldje. Verloren: een vestje, een gouden dameshorloge, een badpak m. badmuts én handdoek, een handtas, een r. vest, een shawl, een z. broche, een actentas inh. regenjas. Advertentie Er staat een volleyball-wedstrijd op 't programma tussen Celebes (Den Haag) en Boomerang (Amsterdam) en dit geldt als een revanche-wedstrijd van de finale in het kampioenschap van Ne derland. Voorts zal er een basketball-wedstrijd worden gespeeld tussen twee sterke ploegen, waarvan we de -samenstelling op dit moment nog niet kunnen geven, ïftaar feit is dat de sterkste basketball- spelers van Nederland hier aan bod ko men. En tenslotte krijgen de toeschouwers gelegenheid kennis te maken met Bad minton. Nog maar kort geleden werden in het Krelagehuis dè nationale kam pioenschappen in deze tak van sport ge houden en toen reeds mochten we on dervinden dat voor het Badminton grote belangstelling bestaat. Ook hier zijn hét revanche-wedstrijden van het kampi- oenstournooi en de volgende partijen zullen worden gespeeld: Tan Tik Hong (kampioen van Neder land) versus L. Verhoef (kampioen van Haarlem) en een gemengd dubbel spel nl. mevr. E. Robbé en de heer The Djian Gie versus mevr. Koch (kampi oene van Haarlem) en de heer L. Vér- hoef. Een avond dus welke de rechtgeaarde Haarlemse sportliefhebber niet mag missen! Op het terrein van de HFC „Haarlem" krijgen de voetballiefhebbers gelegen heid hun hart op te halen, want de Jeugdploegen van Haarlem en Amster dam spelen de revanche-wedstrijd van het jaarlijkse vierbonden-tournooi. Was het de laatste jaren zo dat Amsterdam dit traditionele tournooi steeds won, dit maal kwamen de Haarlemse jeugdige voetballers als overwinnaars uit het strijdperk, zodat nu op hun beurt de Amsterdammers moeten trachten re vanche te nemen. Het belooft een span nende strijd te worden, waarbij van de uitslag niets valt te voorspellen. De wedstrijd begint om 7 uur. KETS uit Amsterdam heeft op Hof v. Holland een overwinning weten te be halen. De laatste uitslagen zijn: v. d. Veldt 180 142 36 20 3.94 Theuerzeit 170 170 36 21 4.72 Loerakker 110 68 21 10 3.23 Dijker 155 155 21 30 7.38 Dollé 2-50 250 19 37 13.15 Esser 250 234 19 38 12.31 v. Dam 50 38 29 8 1.31 Moes 55 55 29 9 1.69 Duinker 110 89 37 12 2.40 Vetter 140 140 37 17 3.78 Hoek Jr. 145 138 46 21 3.— Josso 145 145 46 14 3.16 Eindstand 1014. Vrijdag en Dinsdag komt Vrienden kring op bezoek. De Postduivenvereniging „De Koerier" te Haarlem, hield Zondag 8 Juni een wedvlucht van Quievrain (België). De duiven werden in vrijheid gesteld om 7.10 uur, met Zuid-Westen wind. De prijzen werden als volgt behaald: P. Stokman 1, 10, 21 26. 28 en 40; M. Zwaneveld 2; Th. Heinsbergen 3, 12, 18, 25 en 39; J. F. Heerschop 4. 6, 11, 27 en 33; J. Offeinian 5 en 9; F. van Hou- sehoten en 20; A. van Hoorik 8 en 30; A. C. Pieke 13 en 24; J. van Staveren 14 en 17: B. Hilbrink 15; J. van Hon- schoten 16 en 34; E. van Duivenboden 19 en 22; L. Kuiper 23; P. Dik, 29, 31 en 38; J. Uittenboogaard 32; J. F. Koe dijk 35 en 37; Th. Krauwels .36; H. Hel der 41. Eerstgetoonde duif 10,13 uur; laatst- getoonde duif 10.25 uur. Ook dit jaar organiseert de Schaak club Haarlem haar traditionele schaak wedstrijden, welke gehouden zullen worden in haar clublokaal Jansstraat 74, op de Donderdagavonden van 3 Juli tot 25 September. Deze wedstrijden,, waar van de inschrijving sluit op 20 Juni, worden gehouden als 10-, 6- en 4-kam- pen, terwijl op de laatste avond een t>lilc-, semschaakwedstrijd gehouden wordt. >tj8,y mm, mm lemse Sportweek fWB&fók. vraagt de Zaal- 7(414 JUNI sport de aan- i O O dacht. In het 7 J Krelagehuis wordt de tradi tionele Zaal- sportavond ge houden waar voor als steeds flinke belang- HAARLEM stelling zal be staan. 111 Sedert enige jaren is Vrijdagavond voor moderne bal spelen vrij gehouden. Wel zijn er in de afgelopen dagen heel wat wedstrijden gespeeld in het volley- en basketball, maar morgenavond spant toch de kroon op dat gebied. DONDERDAG 12 JUNI 19.00 uur: Korfbal: HKB-twaaJft.al Animo Ready, HKC „Haarlem" Rest van Haarlem (jeugd), Sport terrein Kleverlaan. 19.00 uur: Basketball: Haarlem A Haarlem B (dames), Speelplaats Jul. v. Stolbergschooi, Haarlem- Oost. 19.15 uur: Volleyball: Die Raeckse SS (dames), CIOSHVS (heren). Parkeerterrein HFC „Haarlem", 19.15 uur: Turndemonstratie voor jongens en heren op het terrein Van Oosten de Bruynstraat. 19.30 uur: Kanowedstrijden in de Nieuwegracht tussen Jansbrug en Manegebrug. 10.00 uur: Singelioop over 3 km: Start en finish Friese Varkenmarkt. Route: Nieuwegracht, Kinderhuis- vest, Raaks, Ged. Oude Gracht, Spaarne naar Friese Varkenmarkt. VRIJDAG 13 TUNI 19.00 uur: Sportavond in het Krelage huis. Volleyball, Basketball en Badminton. 19.00 uur: Voetbal: Jeugdwedstrijd HaarlemAmsterdam op het terrein van de HFC „Haarlem". weer op terug, omdat de rede zon diepe inhoud had. Met pleizier vertelde ór. De Graaff van die merkwaardige tocht op Broad way, het bezoek aan de filmstudio's in Los Angeles en de prachtige vacantie- dagen in het paradijs Sea Island. Van de verschillende geestige ogenblikken, die hij beleefde, memoreren wij graag de ontmoeting met een Nederlandse boer in San Francisco. Deze man woon de vijftien jaar in de V. S. en bleek maar gebrekkig Nederlands te spreken. De Prins maakte toen de opmerking, dat de man zijn Nederlands toch gauw had verleerd. Maar de boer antwoordde gevat, dat hij het Nederlands slechts op school had aangeleerd, maar dat hij wel goed Fries sprak! Dr. De Graaff kwam aan het eind van zijn causerie tot de conclusie, dat het bezoek verre was uitgestegen boven een good-will-reis. De voorstelling, die men zich van de Koningin had gemaakt als van een gewone huismoeder, ver breedde tot de mening, dat zij een van de leidende geestelijke vrouwen is van West-Europa. Daardoor werd haar be zoek tenslotte niet gezien als een ver tegenwoordiging van Nederland alleen, maar ook van West-Europa. Het ziet er naar uit, dat de gemeente lijke dienst van Sociale Zaken van Zand- voort en het Zandvoortse bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau in deze zomer volop werk zullen houden. Ver minderde tot dusver in de zomermaan den het aantal „in zorg" zijnde gevallen aanmerkelijk, nu is er van die tendenz nog weinig te bespeuren. Dit vindt zijn oorzaak in de grote werkloosheid welke momenteel te Zandvoort heerst. Ondanks het feit dat. velen In het seizoenbedrijf werk vonden, heeft Zandvoort momen teel nog 280 werklozen. Een triest cijfer, dat veel hoger is dan de gemiddelde werkloosheid in ons land. De massale ontslagen bij de Corodex- fabrieken te Zandvoort zijn van deze toestand de voornaamste oorzaak. Het opmerkelijke is, dat het merendeel dei- werklozen tot de ongeschoolde arbeids krachten behoort. De vaklieden vinden in Zandvoort en elders gemakkelijk werk, maar voor de ongeschoolden is dit bijkans onmogelijk. De badplaats biedt In de Koningstraat alhier werd j- jongetje van 8 jaar op de fiets san» erf den door een auto, bestuurd door ze" W. F. L. uit Amsterdam. aw Doordat de bestuurder van de kans zag nog snel naar links uit te ken werd erger voorkomen. yrij- De knaap kwam met de schrik j<j- Zijn fiets werd echter geheel ver De auto, die niet verzekerd was, ernstige schade op. Op de hoek vun de Willem straat—Haarlemmerstraat alhier een aanrijding plaats. of Een jongetje van 8 jaar, konten» -jl, zijn fiets uit de Willem Draye'"s stak plets de rijweg van de Ha»r merstraat over, toen tegelijkertijd vrij grbte snelheid uit de r'^ oe' Haarlem een' personenauto nadertK- .ge stuurd door zekere W. K. uit A"1 dam. De fiets werd geheel vernield- jongetje had een schaafwond jetsê knie. Auto, noch bestuurder, liepen op. Het Katholiek Kinderkoor z»1 ."jf de' Juni des middags te drie uur 0pe' avonds te acht uur de t rette van Geertruida van Vla», ,n „Goudhaartje en de Troubadoui ie' Minervatheater opvoeren 0I? en J3°_ ding van de heren Evert Haak ge' Jansen. Enige jaren geleden is d tegenheid van het jubileum ,vpr\\flie. St. Antoniusschool door de i» van de hoogste klassen ,de*uders t> operette enige malen voor de u" p" speeld, eveneens onder regie q» Jansen. Het succes was toen, zang, buitengewoon groot en ver zuilen velen zeker deze operette. rKo» ditmaal door het Katholiek K 0 jje wordt uitgevoerd, nog eens w N tet-off ieiële Koersen Vorig Opening slot 12/6 314 Nederi. 1948 ,17-,, ,114 uCt. Nea. 1950 88-,V 3-3V» Nederland 1947 89,,-s) 89,!» J Ned 82-84 nel -fac nó'i Inschr. Grtbk 48 3 pCt 38% Ned. Handel Mu eert. 140 A.K.U 130% Nieuwe A.K.U. 120Ggb Van Berkels Patent 8014b Calvê-Delft eert. 108'igb Van Gelder 1 ;jp Kon Hoogovens cert. 1381s. Unilever cert. 184',164 Unilever nwe, 15814 158V4 Ned Kanel 190(4 Philips 116% 14734 Kon Petroleum 294'-/ 296 >4 „Amsterdam' Rubber 78gb 79 Holi Amerika Liin 147 Kon. h Stoornb Mij 124 123 Ned. Scheepv. Unie 129 128% H V.A 85 88% Dell Mil cert 73% 72% nisse verloor met gering verschil van de Amsterdammer Winkelaar na eèn zeer spannend en hard gevecht. Ban-: ning (Haarlem) klopte Verkade (Den Haag), terwijl v. d. Bosch (Den Haag) de Haarlemmer Stoof op punten klopte. Een revanche-wedstrijd van de Ne derlandse judokampioenschappen tus sen de judo-club Haarlem en de judo club v. d. Horst (Utrecht) bracht ook hu een zege aan de Stichtenaren, zij het met gering verschil en cok nu wer den de verschillende vormen van de judo-sport door erkende krachten op dit gebied uitstekend gedemonstreerd. Voorts was er op deze zo goed ge slaagde avond een turndemonstratie van de Chr. Gymnastiekver- Kracht en Vriendschap in het Zaanenplantsoen, welke uitstekende sport bood en waarr voor grote belangstelling bestond. Een basketball-wedstrijd tussen H.O.C- en H.G.A. eindigde in een 2625 zege voor H.O-C. Rapiditas won met de dames- ploeg een volleyball-wedstrijd tegen O.V.R-A. met 21, terwijl de heren van P.S V.H. over Brandweer zegevierden met 31. De Motorclub Haarlem organiseerde een betrouwbaarheidsrit over 80 km. en een softbail-wedstrijd van twee Haar lemse proefnegentallen eindigde na een goede strijd in een 64 zege voor de A-ploeg. Deze oefenwedstrijd gold als voorbereiding voor het steden-tournooi op 22 Juni a.s- tussen Haarlem, Amster dam, Utrecht en Den Haag. Ook over de Woensdagavond zullen dè organisatoren wel tevreden zijn ge weest. Anaconda Copper Cethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Can Radio Corp. Republic Steel Shell Oil touthere Pacific -outhem Railway Tidewater U.S. Steel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 2