S JRUD OM DE PERZISCHE OLIE „Rose de Mary" te Aden aan ketting regering beschouwt saak Britse als een belangrijk proefgeval MALIK SPREEKT OP ZEER GEMATIGDE TOON Sweden verwerpt Russisch protest Min. van Buitenlandse Zaken keert naar Stockholm terug Opdracht voor Nederl. vliegtuigindustrie Tussen neus en lippen Nog dit jaar wordt met bouw van schuilkelders begonnen Tot hoofd en hart Am. antwoord op Russisch protest Mishandeling van schoolkinderen Koreaanse kwestie staat niet op de agenda Tot bouw van ze Scandia s Harvard-lesvlieg- tuig neergestort Het weer DONDERDAG 19 JUNI 1952 76sle JAARGANG No. 25407 De tankboot „Rose Mary", die vóór een Italiaanse firma duizend ton Perzische olie aan boord heeft, is volgens de reder voor tpoedreparaties te Aden aangekomen. Een woordvoerder yan het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medege deeld, dat de „Anglo Iranian Oil Company" in samenwerking met de Britse regering „passende stappen" zal nemen om de afle vering van de olie aan derden te voorkomen. De A.I.O.C. stelt *ich op het standpunt, dat alle olie uit de voormalige Britse olie- Velden in Perzië haar eigendom is. Gisteren heeft de A.I.O.C. het opperste gerechtshof te Aden verzocht om een uitspraak, Waarbij verboden zou worden dat de lading van de „Rose Mary" huiten het gebied van het Engelse protectoraat zou worden ge bracht. Het opperste gerechtshof heeft het verzoek ingewilligd en bepaald, dat de lading van de „Rose Mary" Aden niet mag Verlaten. De kapitein van het schip is van deze uitspraak in ken nis gesteld. De lading van de „Rose Mary" wordt door de Britse 'egering en door de A.I.O.C. als van weinig belang beschouwd, tiaar de zaak wordt als een belangrijk proefgeval gezien. Indien 4e „Rose Mary" tegen de Britse oppositie in er doorgekomen Was, zouden andere zendingen hebben kunnen volgen. Tliegt'uig vloog per ongeluk buiten luchtcorridor Politie-agent veroordeeld tot een zveek Zweedse Dakota vermoe delijk ook neergeschoten Kind van tien jaar verdronken Bij zoeken naar duiven nesten Veiligheidsraad bijeen -Cense vliegers mogen terugschieten Razzia's in Bogor naar bendeleden van de Darul Islam Piloot om het leven gekomen KHAICI SHIRTS-SHORTS Mgr. W. Panis bediend Schuilplaatsen voor honderdduizend personen niet te gering De Amerikaanse autoriteiten in Ber lin hebben Woensdag toegegeven, dat ®en Amerikaans vliegtuig de voorschrif- en voor het vliegverkeer in de corri dor tussen Berlijn en West-Duitsland °P 21 Mei heeft overtreden. In een 'chrjjven aan de Russische stafchef, Generaal-majoor Troessof, zegt de Ame rikaanse commandant in Berlijn, gene- 'aal-majoor Mathewson, dat een Ame rikaans vliegtuig van het type C-47 per Jb«eluk buiten de corridor is geraakt. U voegt er aan toe, dat disciplinaire maatregeien zijn genomen. rt De Naaldwijkse politie-agent A. van en b. is door de Haagse politierechter een week gevangenisstraf veroor- eeld en ontzetting uit het recht om <nbten bij de gemeente- of rijkspolitie a11 hy Binnenlandse Veiligheidsdienst te ekleden voor de tijd van vijf jaar, we- ?®ns mishandeling van twee school- *'»deren. Van den B. pakte een spübelaartje h?n de straat op en zou hem in een cel "Pshandeld hebben. Een ander kind zou Un dochtertje geplaagd hebben en des- wer - Se een pak slaag hebben gekregen. De Dakota van de Zweedse lucht- ?acht, waarvan het wrak op de zeebo- •jem ügt, werd neergeschoten, aldus J1 eldt het Zweedse regeringsblad Mor- eehtidningen. Deskundigen, die de rubber redding- ?°°t van het toestel onderzochten, heb- en verklaard, dat er geen twijfel aan sestaat of ze werd getroffen door ver killende granaatsplinters, terwijl de °°t nog in het vliegtuig lag. Volgens A. P. zou gewapende politie uit Aden aan boord van de „Rose Mary" zijn geplaatst. Op ongeveer 50 mijl van Aden is een vertegenwoordiger van de rederij van de „Rose Mary", de Compania de Na- vigacion Tcresita, per sleepboot aan boord gebracht. Reeds eerder werd be richt, dat een niet nader bekend vlieg tuig de olieboot schaduwde. Graaf Ettore Delia Zonca van de Italiaanse oliemaatschappij E. P. I. M. heeft medegedeeld, dat hij de reders van de „Rose Mary'' waarschijnlijk we gens contractbreuk zal vervolgen. Zo dra hij officiële bevestiging heeft ont vangen van het bericht, dat het schip de haven van Aden is binnengelopen, zal hij overleg plegen met de rechts kundige adviseurs van de maatschappij te Rome. Graaff Ettore Delia Zonca zette uit een. dat hij de „Rose Mary" heeft ge charterd op basis van «en tijdcharter voor drie reizen voor het vervoeren van Perzische olie, die gekocht is door de Bubenberg-maatschappij te Spiez in Zwitserland. De olie zal in Italië wor den geraffineerd en daarna worden her- uitgevoerd naar Zwitserland. Deze transactie, zo zeide hij, is volkomen wettelijk en voor de uitvoering is geen vergunning van de Italiaanse regering vereist. Volgens het tijdchartercontract is graaf Ettore Delia Zonca dé enige, die het recht heeft de kapitein van de „Rose Mary" instructies te geven. Uit de ontvangen berichten blijkt echter, dat de Teresita-maatschappij. de eige nares van de „Rose Mary", tracht deze bepaling te overtreden door de ge zagvoerder van het schip opdracht te gevert een Britse haven aan te doen. Graaf Ettore Delia Zonca zeide te geloven, dat de Teresita-maatschappij het chartercontract heeft overgedra gen aan de .Anglo Iranian Oil Com pany". Een woordvoerder voor de A.I.O.C. heeft geweigerd het gerucht in Lon den, als zou de maatschappij de „Rose Mary" en de olie gekocht hebben, te bevestigen of te ontkennen. Op de Diezebrug te 's-Hertogenbosch ie een tragisch ongeval gebeurd, dat aan een jongen het leven heeft gekost. L. J. Gruyter, oud 10 jaar, was op de balken onder de brug aan het zoeken naar duivennesten en viel daarbij plot seling naai- beneden. Hij werd spoedig opgehaald door een lid van de brand weer. Hoewel direct kunstmatige adem haling werd toegepast kon men de levensgeesten niet meer opwekken. Hurkend op een grote truck, met ale dakbedekking een net van prikkeldraad wordt een groep Noord-Koreaanse en Chinese krijgsgevangenen naar haar nieuwe verblijfplaats gebracht. Deze „operatie" is een onderdeel van het plan van generaal Boatner om de reus achtige blokken in het kamp op Koje te splitsen. Woensdag is de Veiligheidsraad te New l'ork bijeen gekomen. De Russische afgevaardigde Jacob Malik, die op het ogenblik voorzitter is, had de vergade ring belegd. Ter tafel lag een Russische resolutie, die alle landen verzoekt het protocol van Genève, houdende een ver- Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh arriveren in Ascot voor het bijwonen van de paardenrennen. Voor de eerste maal tijdens haar regering woonde de Koningin de rennen' bij. sAeden heeft in een nota, welke gisteren is overhandigd aan de Sovjet-ambas- V|j eur te Stockholm, het Russisch protest verworpen, volgens hetwelk een Zweeds ge ef>tuig Maandag boven Russisch gebied zou gevlogen hebben en zou hebben vu Uurd op Russische toesteilen. In de nota wordt gezegd, dat twee Zweedse „^tuigen beide van het type Catalina, bestemd voor reddingsdoeleinden qA Maandagochtend boven de Oostzee in het gebied ten Noord-Oosten van ,,8e "and hebben bevonden. Beide toestellen waren volkomen onbewapend en ïrono Van be'de °°k maar een ogenblik dichter dan vijftien zeemgl bij Russisch 'ijk» De vliegtuigen, aldus het Zweedse antwoord, zochten naar moge- sihd over'even(len of sporen van het Zweedse toestel van het type DC 3, dat t„ Juni wordt vermist. Biykens een nauwkeurig onderzoek verrichtten de Zvv» vliegtuigen hun opsporingen uitsluitend boven internationale wateren. De I» e 'egering wijst ten stelligste de beschuldigingen, die in het protest van Russische regering zijn gedaan, van de hand, aldus de nota. L)pfvr» c,De woordvoerder zeide, dat de am bassadeur deze mededeling had gedaan in opdracht van zijn regering. De op dracht was ontvangen nog voor de ontvangst van het Sovjet-protest op het Zweedse ministerie van Buiten landse Zaken, Dinsdagavond. fcatp Zweedse minister van Buitenlandse \vas n' Oesten Under, die op vacantie hesl ®n te Rome verbleef, heeft gisteren Dist» naar Stockholm terug te keren. ttie ®rayond is hy per vliegtuig uit Ro- j, vertrokken. atnb?„ woordvoerder van de Zweedse dat s®ade te Moskou heeft verklaard, vVoen °,e ambassadeur, Rolf Sohlman, eeft £namiddag een bezoek gebracht Sche stT ,het boofd van de Scandinavi an ,ellng van het Sovjet-ministerie bein ~*uil-enlandse Zaken, Platsjin, en t'on n„ in£ heeft medegedeeld, dat öichte recldingsvliegtuig 13 Juni in ®ebi»ri mist onopzettelijk boven Sovjet- »-■' is geweest. Het toestel had zich «cht, onmiddellijk teruggetrokken. Twee Zweedse mijnenvegers hebben de bodem van de Oostzee onder een grote olievlek, afkomstig van de veron gelukte Zweedse Dakota, afgedregd. Duikers zijn er tot dusver niet in ge slaagd het wrak te vinden. In de Oost zee is een rubber reddingboot gevonden en men onderzoekt thans of deze van de Dakota afkomstig is. Evenals Dinsdag zijn ook Woensdag geen Zweedse vliegtuigen boven de Oostzee geweest. Tussen de veertig en zestig agenten zijn aangewezen om voorlopig de Rus sische ambassade te Stockholm te be schermen tegen een eventuele herhaling der demonstraties. Het Deense ministerie van Defensie heeft de Deense militaire vliegeniers or der gegeven te schieten, indien zy wor den aangevallen» Zij behoeven in een dergeiyk geval niet eerst instructies af te wachten. Volgens het hoofd van de Deense strydkrachten, admiraal Quist- gaard, is deze order reeds enige tyd ge leden uitgevaardigd. De laatste paar dagen zyn geen nieuwe orders gegeven, aldus de admiraal. Admiraal Quistgagrd heeft gezegd, dat dit bevel toegepast moet worden in ge val van een aanval binnen of buiten Deens territoriaal- gebied. Admiraal Quistgaard zette uiteen, dat de Deense toestelleri als regel geen scherp aan boord hebben, alleen wan neer schietoefeningen gehouden worden. Maar, aldus de admiraal, overwogen wordt om nu alle Deense militaire vlieg tuigen in onmiddellijke gevechtsgereed- heid te brengen door ze uit te rusten met scherp. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Acheson, heeft op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat hij diep geschokt is door het neer schieten van een Zweeds vliegtuig door Sovjet-Russische gevechtsvliegtuigen. De minister noemde deze daad onverdedig baar. Als iets geschied is, helpt geen klagen bod van bacteriologische oorlogvoering, te ratificeren. Na een twistgesprek van twee uur over de formulering van de agenda, werd tenslotte een agenda goed gekeurd, die twee punten bevat: een uitnodiging aan alle landen om het pro tocol van Genève tegen het gebruik van gas en bacteriologische wapens te teke nen en de toelating van veertien landen tot de V.N. De Sovjet-afgevaardigde diende zijn voorstel in, zonder met een woord mel ding te maken van de communistische beschuldiging, dat de strijdkrachten der V.N. in Korea gebruik maken van bacte riologische wapens. Tot ieders verbazing, aldus Reuter, was de toon van zijn toe spraak gematigd. Hij wees er in zijn toespraak op, dat Amerika de enige der vijf grote mogendheden was, die het protocol nog niet getekend had. De Amerikaanse gedelegeerde, Gross, zeide. dat de verklaring van de Sovjet-Unie, dat zij zich aan het pro tocol van Genève houdt, „bedriegerij" is. Amerika had geen vertrouwen in „papieren beloften" van de Sovjet regering. De Sovjet-Unie had enige tijd reeds een campagne gevoerd, waarin de strijdkrachten der V.N. be schuldigd worden in Korea bacteriolo gische wapens te gebruiken. De Sovjet- Unie had echter nooit het bewijs ge leverd. Gross werd door de voorzitter, Malik, tot de orde geroepen, die zeide, dat de resolutie niet naar de Koreaan se kwestie verwijst, „welk onderwerp bijgevolg niet op de agenda staat". Van welingelichte zijdè wordt ver nomen, dat vanochtend in alle vroegte de stad Bogor (Buitenzorg) is afgezet vanwege razzia's door eenheden van leger en politie. Zij zochten bendeleden van de strijdmacht der Darul Islam, die zich in de stad zouden ophouden. Behalve de ellende, die het gevolg is van de oorlogshandelingen, wordt da bevolking van Korea ook nog getroffen door mislukte oogsten. De stand van de gewassen, die op het veld staan, is slechter dan, in de laatste zeventig jan-en het geval was. Alles wat er maar enigszins voor in aanmerking komt, wordt als voedsel benut, tot zelfs de schors van pijnbomen. Deze wordt zorg vuldig afgeschraapt en daarna gekookt. Een oud Koreaans vrouwtje bezig met het vergaren van het ongewone voedsel. De directie van de Fokker-vliegtui- genfabriek heeft samen met De Schelde en Aviolanda een contract gesloten met de S.A.A.B., een Zweedse vliegtuigenfa- briek, voor de levering van een serie van zes Scandia's, een tweemotorig vliegtuig, dat als opvolger van de Dakota kan worden beschouwd. Fokker, die de hoofdaanneemster is, zal onge veer de helft van het werk uitvoeren; De Schelde en Aviolanda zullen samen de rest voor hun rekening nemen. De drie firma's zullen deze order binnen ongeveer twee jaar uitvoeren. Deze opdracht, die gezien mag wor den als een belangrijke aanvulling in het hiaat in de productie van de Fok ker-fabrieken, is het resultaat van het ZweedsNederlandse contact dat reeds geruime tijd tussen De Schelde en de S A.A.B. bestond, aldus heeft ir. P. J. C. Vos, commercieel directeur van Fok ker, medegedeeld. Ir. Vos heeft tevens verklaard, dat de regering „het vaste voornemen heeft Ridgway en de fynproevers Generaal Ridgway en zijn echtgenote zijn door een club van Franse fijn proevers uitgenodigd om eregasten te zijn op een bijzonder diner. Hef diner wordt gegeven op een rots in de dierentuin van Vincennes, temidden van giraffen, apen en antilo pen. De club „Les seig neurs de la fine gueule" (de lekkerbekken heeft een menu samenge steld waarop o.m. de vol gende gerechten voorko men: Pastei van rose flamingo en aap, koude krododil met pikante saus, ragout, van kangoeroe a la fran- gaise, gebraden beer, aard appelen, vliegende schotel van ijs, giraf fe-fruitsla, rimboetaart, Franse likeu ren, blauwe, witte en rode wijnen. Tot de club behoren enkele vooraanstaande Fransen. De club komt om de drie maanden bij elkaar. Generaal Ridgway en zijn vrouw zullen echter noch aap, noch krokodil, noch giraffe behoeven te verorberen. De club heeft tot motto, dat men niets moet eten, wat men in levenden lijve in de die rentuin zien kan. Aan de gasten zal gevraagd wor den, of zij de ingrediën ten, waaruit de verschil lende schotels bestaan, kunnen identificeren. Verkoop van baarden Niet veel mensen wor den er voor betaald om hun baard te laten groeien en nog minder voor het afscheren ervanMaar 550 burgers van Frederiksund (ten Noorden van Kopen hagen) hebben Woensdag hun baard verkocht, in clusief de scheerrechten. De kopers fabrikan ten van electrische scheer- apparaten hebben 10 000 kronen betaald voor het recht de 550 baarden af te scheren als adver- teerstunt. Men had de baarden la ten staan in verband met een Viking Festival, dat verleden week duizenden Denen en buitenlanders naar de kleine provincie stad trok. Dassenhater De Deense voetbalbond heeft 'n nieuwe captain voor het nationale elftal aange wezen, omdat de oude weigert aan een diner een das te dragen. Knud Lund- berg. die jarenlang aan voerder van het Deense elftal en een soort natio nale held is geweest, ver scheen de vorige week aan het banquet, dat het Noorse voetbaltournooi in Oslo besloot, zonder das. Lundberg, die nooit een das draagt, zegt, dat hij zijn mening over correcte kleding niet zal wijzigen, doch dat hij de voetbal bond het besluit om hem als captain te schrappen, niet kwalijk neemt, als men hem maar niet dwingt bij het spelen een das te dragen. Lundberg blijft deel uit maken van het Deense elftal. Om wat koelte Het was te Jackson in de staat Tennessee Dins dag zo heet, dat de 31- jarige Elemer Poole uit Tamms het politiebureau binnenslofte en aanbood te bekennen, dat hij in St. Louis een auto had gesto len als de politie hem een koele cel zou geven. De politie was inschikkelijk. kenbaar gemaakt" twintig S-14's les- straalvliegtuigen bij Fokker te bestel len. Deze order is reeds dermate defi nitief, dat de Fokker-fabrieken aan de voorbereidende werkzaamheden voor de productie zijn begonnen. In feite had men dit reeds eerder gedaan, maar nu beschikt de Fokker dus over een definitieve basis om de productie van de S-14 te beginnen. Een Harvard lestoestel van de voort gezette vliegersopleiding, gevestigd op de vliegbasis Gilze-Rijen, is in de af gelopen nacht tijdens een oefenvlucht verongelukt. De leerling-vlieger, de 21- jarige reserve korporaal F. J. Verwoerd uit Waddinxveen kwam om het leven. Hij is er nog. in geslaagd uit het toe stel te komen vóór het viel. Op drie honderd meter hoogte sprong de piloot uit de Harvard, doch de parachute, die slechts gedeeltelijk open ging, heeft deze val niet kunnen breken. Het ongeluk gebeurde omstreeks twee uur tijdens een nachtelijke oefening. De vlieger was bezig met een start- en landingsoefening. Aan de rand van het vliegveld Gilze-Rijen, langs de rijksweg TilburgBreda stortte het toestel neer. Het brandde geheel uit. ~\Tog altijd wordt de Zaandamse Y journalist Hommerson in gijze- ling gehouden, omdat hij van een bepaald, door hem gepubliceerd, bericht de zegsman niet wenst te noemen. ,JViet wenst te noemen" zeg gen wij, waarmee wij niet bedoelen te duiden op een soort van supreme willekeur van de heer Hommerson, maar wèl op zijn overtuiging, dat hij zulks niet in overeenstemming zou kunnen brengen met zijn geweten. Deze laatste omstandigheid karakte riseert de hele affaire onmiddellijk als een ernstige. Gisteren nog was er enige hoop, dat de Amsterdamse rechtbank zou gelasten tot het opheffen van de inmiddels meer dan 40 dagen durende gijzeling. Die hoop is niet in vervul ling gegaan. Nog langer hoe lang nog? zal de heer Hommerson zijn tol moeten betalen aan wat hij terecht ziet als een gewetensplicht en een eis vcm zijn beroepseer. Er heerst in de kring van de Neder landse journalisten en daarbuiten merkbare ongerustheid over deze be treurenswaardige gang van zaken. Naar De Volkskrant mededeelde heeft prof. Romme (politicus èn jour nalist) als zijn persoonlijke mening te kennen gegeven, dat een goede, onafhankelijke journalistiek onbe staanbaar is wanneer de journalist tot bronvermelding kan worden ge dwongen. Men kan over het zwijgrecht, c.q. de zwijgplicht van de journalist spitsvondige juridische vertogen hou den, maar belangrijker achten wij wat het gezond verstand in dezen onmiddellijk als juist en gewenst in ziet. Wanneer iemand aan een jour nalist een mededeling doet en deze acht na zorgvuldige overweging pu blicatie geboden, dan betekent dat, dat hij de verantwoordelijkheid voor het gepubliceerde overneemt en dan moet de zegsman er op kunnen bou wen, dat zijn naam niet meer in het geding wordt gebracht. Zulk een zegsman moet van strikte geheim houding van zijn naam op aan kun nen', zo hij zulk een geheimhouding wenst althans. Die geheimhouding moet bij een journalist even veilig zijn, en door de justitie evenzeer ge respecteerd, als wanneer het de ge heimhouding betreft bij de bekleders van een ander „officium nob'ile" edel ambt zoals doctoren en advo caten Mocht er strafrechtelijk zijn mis daan, dan staan voor de justitie heus nog wel wegen open om een actie te openen tegen de journalist of zijn dagblad, zoals de laatste jaren waar lijk overvloedig is bewezen. Wij menen zelfs op grond van de feiten, dat de justitie in dit opzicht een wei nig bewonderenswaardige vitzucht aan de dag heeft gelegd. Wij menen niet andere woorden, dat de justitie de laatste tijd weinig begrip heeft getoond voor de vrijheden, de rechten en plichten, welke volgens het ge zond verstand met enige souplesse moeten worden' toegekend aan de bona-fide journalist en de bona-fide pers. Laat men liever zijn aandacht wijden aan dat gelukkig hoogst geringe deel onzer vaderlandse pers, dat de kwaadwilligheid in zijn blazoen geschreven heeft. En wat het onderhavige geval be treft valt naast de principiële kant der zaak nog op een wanverhouding tussen doel en middelen. Rechtvaar digt de vrij onbelangrijke zaak zelve, dat iemand zo lang van zijn vrijheid beroofd blijft? De justitie laadt door haar handelwijze o.i. het odium op zich vam doordrijverij en onbetame lijke gelijkhebberij. De hele journa listieke wereld en zeer velen daar buiten zien er naar uit, wanneer hier aan een eind zal komen: zowel aan de gijzeling in kwestie als aan die merk waardige houding der justitie in het algemeen tegenover de vaderlandse pers. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Vrijdagavond: Wisselende bewolking met van avond nog enkele verspreide buien. Morgen droog weer en iets warmer. Overwegend matige Westelyke tot Zuid-Westelijke wind. Zon: 4.19—21.03 Maan: 2.14—20.03 De oud-apostolisch vicaris van Menado, mgr. Walter. Panis, wiens gezondheidstoe stand de laatste tijd te wensen overliet, is Dinsdag ten huize van zijn broer, pastoor A. Panis, te Budel, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. België. Onder commando van kapitein Kurt Carlsen is de „Flying Enterprise II" de haven van Antwerpen binnengelopen. Kapitein Kurt Carlsen wordt deze week of ficieel door de gemeenteraad ontvangen. Nog dit jaar zal in A-gemeenten met de bouw van openbare schuilplaatsen worden begonnen. Voor de bouw van deze schuilplaatsen komen voorts in aanmerking de volgende B-gemeenten: Alkmaar, Ede, Gouda, Nykerk, Oss, Sliedrecht en Woerden. Aldus wordt medegedeeld in de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer over het viertal wetsontwerpen ter bescherming van de bevolking. De ministers Beel en Teulings menen, dat het aantal schuilplaatsen voor 100.000 personen niet te gering is. De kosten voor schuilplaatsen worden thans ge raamd op ruim f 13.000 voor een schuil plaats van 50 personen en op een bedrag lopende tegen f 20.000 voor een schuil plaats van 100 personen. Deze kosten worden de gemeenten volledig vergoed Het ligt nog steeds in de bedoeling voor 50.000 personen openbare schuil plaatsen naby drukke verkeerspunten te laten bouwen en voor eenzelfde aan tal personen schuilgelegenheid te vinden door een verplichting tot openstelling bij luchtalarm van kelderruimten in grote gebouwen van hechte constructie. Met betrekking tot het laatste wordt opgemerkt, dat het niet noodzakelijk is, reeds thans terzake voorzieningen, die financiële gevolgen met zich brengen, te treffen. Dit kan worden uitgesteld tot de tijd van paraatheid. Wel is het nodig dat in de beschermingsplannen voor deze projecten voorzieningen wor den opgemaakt met een raming van de kosten en van de tijdsduur, welke met de uitvoering zullen zijn gemoeid, zome de van de volgorde van urgentie. Het bedrag van f 5 millioen hiervoor uitgetrokken zal dienen te worden ver hoogd tot f 11.200.000. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM' Telefoon: Redactie 21544! Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 ejjkantooT Beverwijk: Stumphiusstr 45, tel. 3998 °'jkant. Ijmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 "oor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. *nd. hoofdredacteur: W. van Willige, NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT "ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeler- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1