FAUSTO COPPI is bang voor „koude oorlog55 van Bartali Maar in het Franse, kamp houdt het optimisme óók niet over Met de beste voornemens Pluvius gunt slechts één ons rennerscorps kampioenstrui De Radio en de Tour 200 deelnemers aan 2 zwem wedstrijd km Excelsior geeft het goede voorbeeld en promoveert naar hoogste regionen Leerzame cricketontmoeting tussen Flamingo's en R.A.F. Hermes DVS- A jax 2—2 Willem II- Haarlem 62 O Wagt mans Kk mik- de meest verkochte. Geen grootse tijden op AAA-kamp Sc. Emma en TEC hebben Helmondia ziet geen kans zelfs aan 4 x verlengen niet genoeg één doelpunt te beantwoorden Groot succes van Nederlanders MAANDAG 23 JUNI 1952 PAGINA 4 Weer Italiaanse vete in de Tour de France KANS VOOR MAGNI OF (WEER) KOBLET? Als je een sandwich eet... N Titelstrijd voorlopig uitgesteld krijgt zes stemmen.. Domingo Europees kamp. fantaisie classique Kayser, Arnold, Tini v. Brenk en Tonny Hom winnen Titelstrijd in Den Haag Niet anders dan 22... Fornara wint Ronde van Zwitserl. vóór Kübler Mager maar voldoende: 1-0 Concours-hippique Keulen (Telefonisch van onze sportredacteur) PARIJS, 22 Juni De Italiaanse confrater, die vanavond in het pikante Roe meense eetkeldertje aan de Rue Mr, ie Prince als een samenzweerder op ons kwam afsluipen, had haar al tc pakkenDe Tourkoorts. Wij zaten in alle ge moedsrust en ons van niets kwaads bewust een soepje te lepelen dat de Roemeen Zélf ons (niet ten onrechte) als dè delicatesse van de Roemeense en andere soe pen had aanbevolen, toen hij (die Italiaanse confrater) ons op de schouder tikte en met voorbijzien van de begroetingsformules, die na een scheiding van elf maanden niet alleen normaal, maar volgens Amy Grosskamp ten Have bovendien niet anders dan behoorlqk zijn, op vertwijfelde toon informeerde, wat men er in Olanda wel van dacht. Nu kennen wij de verschijnselen van de Tourkoorts en wij kennen onze pers broeders de Italianen. We vroegen onze vriend dan ook niet waarvan ze in Olanda iets moesten denken. Noch vertelden we hem dat de mensen in Olanda op dit ogenblik tot aan hun knieën door de verkiezingspamfletten liepen te baggeren, dat ze bovendien nog hun Rijn-in-hun RAI hadden en tenslotte in het zicht van allerlei examens hun gezondheid zaten te verdoen boven de afgrijselijkste studie boeken. Zodat ze dus wel eens héél, héél weinig, 0m niet te zeggen niet de min ste belangstelling zouden kunnen hebben voor zaken welke de Italianen zo heilig zijn als de positie van de Squadra Azzurra in de Tour de France. Wij weten evenwel, dat men volgens de Italianen èn in Italië èn in Olanda én waar ook ter wereld op dit ogenblik alleen maar aandacht kan hebben vóór en iets kan denken van dat éne. En aangezien wij sinds de heerlijke dagen dat wij belletje trokken, spiekbriefjes maakten, dienstmeiden pestten, vuilnisbakken omschopten en de staart van de kat van de slager aan de staart van de kat van de melkboer bonden eerlijke pogingen in het werk stellen om de waarheid en niets dan de waarheid te belijden, sloegen we onze ogen vertwijfeld ten hemel en maakten een onbestemd gebaar met onze soeplepel. Hetgeen de Roemeen Zélf een nieuwe en waarachtige vetvlek op het tafellaken bezorgde en óns dc laatste gegevens over hetgeen ons van de Italianen te wachten staat in de Tour de France; een probleem, dat wij vandaag of morgen tóch ernstig met u hadden moeten bespreken. zitten wachten. Niet om zijn ploeg- en landgenoot er doorheen te helpen, maar om hem koud en gevoelloos af te maken als een doodsvijand. „Ruzie", zei de collega, „hooglopen de, doorslaande ruzie. En Intrigues; alle geest en energie ondermijnende Intrigues. En misschien wel burger oorlog.... Maar in ieder geval: Niuno maglia gialla! Niuno vittoria! Geen gele trui, geen overwinning!" Toe gegeven, het verhaal was goed voorgedragen. Het zou in de Klei ne Comedie en zelfs op het to neel van de Grote Schouwburg misschien een huiveringwekkende indruk hebben gemaakt. Maar de soep van de Roemeen had ons geen kwaad gedaan. En mild gestemd. Bo vendien hadden wij l'Equipe vóór ons tegen de demi-Beaujolais staan, en daarin stonden tussen de regels door soortgelijke dingen te lezen over de Fransen. Géén ruzie bedoelden we en géén intrigues en géén burgeroorlog Maarnou ja, de Fransen komen er nret het oog op de gevoelens var» hun lezers niet zo rond vooruit, maar eh.die overwinning. Het sommetje is niet zo moeilijk. Wie moet voor Frankrijk de overwinning be halen? Geminiani soms? Of die kleine rimpelige Breton Jean Robic. die heme' en aarde heeft bewogen en tranen met tuiten heeft geschreid om in de nationale ploeg te worden opgenomen? Of Teis- seire, of Gauthier? Maar natuurlijk niet. De Fransen kennen sedert de vier jaar, dat hij eraan bezig is de Tour voor het vaderland in de wacht te slepen, maar één echte overwinnaar en zijn naam is, om U uit de spanning te ver lossen zeg niét. dat ge het reeds wisti Louison Bobet. En Louison Bobet, wel ge weet het ontstellende nieuws reeds, Louison zal op doktersadvies verstek laten gaan De voorgeschiedenis kent ge óók. Want Louison, de grote overwinnaar, heeft in de Dauphinée moeten opgeven; een machteloze achterblijver, die zijn glorie van kampioen had ingewisseld voor ds miserie van de uitgeputte verliezer. Kort daarop volgt de befaamde wed strijd, de „Boucles de la Seine". Let op Louison. Hij zal terugkomen; hij zal een demonstratie geven van zijn spran kelende kwaliteit en conditie; hij zal de speciale en traditionele favoriet van deze wedstrijd, Nello Lauredi, als een ulevelpapiertje van zijn wiel weg blazen. Daar kómt hij, Louison! Maar Louison kwam niet. Louison reed in de Boucles even armetierig en even glansloos ais het eerste het beste Nlemandalletje en wanneer het een etappe wedstrijd was geweest zou hij zonder twijfel wéér hebben opgegeven, ook al schreven de bladen met kramp achtige opgewektheid, dat Louison toch zo fris was toen hij over de streep ging. Maar die frisse Louison heeft nu afge nokt en tenslotte hébben de Italianen hun Coppi nog altijd op de startlijst staan; hün winnaar. De sluwe vos Ge zegt dat dan allemaal daar in dat kleine Roemeense eethuisje aail de Rue Mr. Ie Prince, om uw brave Italiaanse persbroeder, ondanks het feit dat hij U niet eens ordentelijk heeft begroet, bemoedigend toe te spreken. Uw Coppi, voegt ge er nog bewonderend aan toe, Uw gróte Coppi van de Giro d'Italia Si, si, dat weet natuurlijk niemand beter dan de Italiaanse persbroeder zélf. Coppi is weer in stralende vorm en zo beschouwd is er maar één man, die de Tour kan winnen. Maar dreigender dan ooit is de tweespalt in de Squadra en Coppi, ondanks zijn prachtige conditie, is bang; bang voor dat éne kwartiertje in die wekenlange Tour de France, dat hij als iedereen zijn kwade ogenblikken heeft, zijn zelfvertrouwen ondermijnd ziet of last heeft van een verkoudheid. Dat kwartiertje waarop de sluwe vos Bartali dagen en desnoods weken zal Parmantige taal vinden wij dat. Maar de ondergrond van waarheid, die er in zit, moeten we erkennen, wanneer we een verklaring van Coppi hoogstdezelver onder onze neus geduwd krijgen. Een verklaring die niet alleen de woorden van de Italiaanse journalist onderstreept, maar die de vrees van Coppi voor een catastrophe duidelijk weergeeft: „Ik heb Gino altijd bewonderd, ver klaart Fausto Coppi, maar hij mag niet vergeten, dat hij, met zijn 38 jaar en ondanks zijn bijzonder weerstandsver mogen, niet meer kan zijn, wat hij eens is geweest. Hij neemt zijn deel van het werk (in de ploeg) niet meer op zich Hij doet niet mee aan de achtervolging van weglopers. Hij doet practisch geen centimeter kop. Hij rijdt maar in de wielen meeen wacht. Hij wacht met zijn grote wedstrijdervaring op het mo ment. dat je eens een ogenblik niet waakzaam bent; dat je een sandwich eet of dat je om de een of andere reden in de achterhoede van het peloton zit. Dadelijk gaat hij dan het tempo verho gen, demarreren zelfsIk wind er geen doekjes om als ik zeg, dat die ma nier van doen mij hevig ontmoedigt en van mijn stuk brengt. Gino zal me nooit helpen. Er zitten immers twee van zijn eigen „waterdragers" in de ploeg en hij zal zijn eigen wedstrijd rijden Het is dus weer het oude liedje. De onverzoenlijke tweespalt tussen Bartali en Coppi zal of ze openljjk tot uiting komt of niet ook ditmaal weer in alle toonaarden domineren. De oudste cam- pionissimo zal, ondanks alle beloften, de jongste, die de beste kans heeft om voor zijn land en ten profijte van zjjn ploeg de Tour te winnen, niet volgens de rege len van de ploegdiscipline terzijde staan. r j Ho mans (geheel verdadig goed toegerust en met je vraag^ mee, zich van rechts) allerbeste voornemens is de Ne derlandse Tour de France-ploeg gisteravond begonnen aan de eerste of ficieuze etappe van het Grote Avon tuur. Om precies te zijn, 8 uur 9 was de vertrektijd van de nachttrein naar deelde desge- een voldoende hoeveelheid speciale broekjes voorzien te hebben om niet weer last te krijgen van enfin, de lezer herinnert zich de zitvlak-misère van onze succesvolle jonge renner tijdens de Tour 1951 nog wel. Faanhof (links in middelste coupé) Parijs, waar dit jaar het vertreksein dan zich niets aan van het feit, dat hij wel niet gegeven zal worden, doch wel ke stad desondanks een onmisbare scha kel voor de juiste toedracht van het al les bijeen nogal schreeuwerige wieler sport-geheel is. Van Est heeft hangend uit zijn coupé-raampje (geheel links) tot vervelens toe tegen de enorme schare enthousiastelingen moeten zeg gen. dat hij heus niet van plan was wéér in een ravijn te vallen, dat hij wél van plan was eeh etappe en mis schien de gele trui respectievelijk op zijn naam en om zijn schouders te bren gen en dat hij de sfeer van de ploeg zo vriendschappelijk vond. Wout Wagt- de oudste van het achttal Nederlandse representanten is. De rol van vader heeft hij in ieder geval niet te vervul len. Daar zorgt de in dit fietsers-ver- band bijna almachtige Kees Pellenaars voor, die overigens in zijn bedrijvigheid kans heeft gezien niet op bovenstaand plaatje voor te komen. De nieuwelin gen Suykerbuyk (naast Van Est), Nol ten. Roks (resp. vierde en vijfde van links) en Van Breenen (half zichtbaar naast Hans Dekkers) hadden gisteravond natuurlijk niet zo heel veel te zeggen. Behalve dan, dat ook zij er het beste van willen maken (Van onze speciale verslaggever) De kampioenschappen van Nederland op de baan zijn door het slechte weer flink in het gedrang gekomen. Zaterdag hebben de deelnemers hun programma met „avondwerk" moeten uitbreiden, want na het afwerken van de achter volging voor profs tot en met de kwart finale en de series sprint van profs en amateurs kon er door de regen tot 8 uur 's avonds niet meer gereden wor den. En toen de 50 km-wedstrijd voor amateurs verreden was, kwam voorlo pig een einde aan de wielerkampioen schappen, die na een druipnatte Zon- dag-met-vertrek-van-de-Tour-ploeg niet eerder dan in de tweede helft van Juli voortgezet kunnen worden. Het achtervolgingsnummer van profs leverde in de derde rit een verrassing op, want Faanhof werd verrassend door Van Elderen geslagen. Van Est ging al leen over de baan, wat hem niet belet te de snelste tijd, 7.04,4, te noteren. De achtste- en kwart-finales leverden van zelfsprekend betere tijden op. De snel ste rit van de middag kwam van Derk- Er zullen dit jaar door onderlinge samenwerking van AVRO. KRO en VARA vrijwel dagelijks uitzendingen worden gegeven uit de aankomst- en rust plaatsen van de Tour de France. De dagen en uren van de uitzendingen zijn: Dinsdag 24 Juni: Brest (voorbeschouwing) Woensdag 25 Juni: Rennes (le etappe) Donderdag 26 Juni: Le Mans (2e etappe) Vrijdag 27 Juni: Rouaan (3e etappe) Zaterdag 28 Juni: Roubaix (4e etappe) Zondag 29 Juni: 'Namen (5e etappe) Dinsdag 1 Juli: Nancy (7e et. tijdrit) Woensdag 2 Juli: Mulhouse (8e etappe Donderdag 3 Juli: Lausanne (9e etappe: Vrijdag 4 Juli: Alpe d'Huez (10 etappe» Zaterdag 5 Juli: Alpe d'Huez (rustdag) Zondag 6 Juli: Sestriere (11e etappe) Maandag 7 Juli: Monaco (12e etappe) Dinsdag 8 Juli: Aix en Prov (13e etappe Woensdag 9 Juli: Avignon (14e etappe» Donderdag 10 Juli: Perpignan (15e etappe Vrijdag 11 Juli: Toulouse (16e etappe) Zaterdag 12 Juli: Toulouse (rustdag) Zondag 13 Juli: Bagnères de Bigorre (17e et. Dinsdag 15 Juli: Bordeaux (19e etappe) Woensdag 16 Juli: Limoges (20e etappe) Donderdag 17 Juli: Cierm Ferrand (21e et.) Vrijdag 18 Juli: Vichy (22e et. tijdrit) Zaterdag 19 Juli: Parijs (23e etappe) 18.20—18.30 KRO 17.40—17.50 VARA 18.15—18 22 AVRO 17.50—18.00 VARA 17.50—18.00 KRO 17.50—17.55 VARA 17.35—17.45 KRO herh. 18.20 17.40—17.50 VARA 17.35—17.40 AVRO 17.50—18.00 KRO 17.50—18.00 KRO 17.50—17.55 VARA 17.50—18.00 VARA 17.35—17.45 KRO herh. 18.20 17.40—17.50 VARA >8.15—18.20 KRO 17.50—18.00 VARA 19.1519.25 KRO 17.50—17.55 VARA 17.35—17.45 KRO herh. 18.20 1740—17.50 VARA 18.15—18.20 AVRO 17.50—18.00 VARA 17.15—17.25 VARA Tijdens een bijeenkomst van pers en officials van de Tour de France hebben de aanwezigen, op uitnodi ging van de directeur van de Tour, Jacques Goddet, een voorspelling gedaan omtrent de winnaar van dit jaar. Coppi kwam met 29 stemmen als favoriet uit de bus, gevolgd door Geminiani en Bartali ieder met 26 stemmen. Vervolgens kwamen: Robic en Ockers 17 stemmen, Koblet 16 stemmen, Dotto en Lau redi. 14, Lucien Lazarides 11, Magnj 9, Wagtmans 6 en Le Guilly en Decock 5 stemmen. Hij zal er alles aan opofferen, zjjn repu tatie en de mogelijkheden van zijn laat ste jaren, om dc jongere Coppi zolang mogelijk en zoveel mogelijk diens glorie te onthouden. En hij zal daarbij voor niets terugdeinzen. Normaal gesproken, ja dan behoort Coppi weer tot onze iiiiiiiiimtsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiimiiiitmiiiii min mui ui De arts, die Hugo Koblet behandelt, zou vandaag beslissen of de Zwitserse wielrenner aan de Ronde van Frankrijk zal kunnen deelnemen. mui in mm mimmmmi mm mil mm m mi mm sen, die in de kwartfinale Dekkers ver sloeg (6.49.6). Peters rekende met Die lissen af, de goed rijdende Van der Kamp won van Voorting en als vierde man van de halve eindstrijd diende (vanzelfsprekend) Van Est zich aan. Daan de Groot s eerste Pas even over half tien konden de bijna zeventig amateurs, die hun zinnen op het lange-afstandskampioenschap hadden gezet, van start gaan. Na 55 van de 100 ronden ontstond een vrij ernstige valpartij, die behalve een gebroken sleutelbeen van Ouwerkerk en lichte hersenschuddingen van v, d. Ka mer en Cooper een voorsprong van ze ven renners opleverde. Elf ronden later kregen deze uitlopers aansluiting bij het peleton. Intussen waren nog zeven gegadigden op komen dagen en zes km voor het einde bestond de kopgroep uit veertien man. Bij de felle eindsprint ging de Amsterdammer Daan de Groot als eerste over de streep en na het af wijzen van Piet Peters' protest kon hij voor de eerste maal in zijn jonge maar succesvol rennersleven een kampioens trui om zijn schouders laten glijden. De uitslagen luiden: 50 km' amateurs: 1. Daan de Groot, Amsterdam 1.06.14; 2. Patsy Willekes, A'dam; 3. Kocb. Utrecht; 4. Van 't Hof. Haarlem; 5. Sieveking. A'dam; 6. Kooijman, Den Haag; 7. Piet Peters, Haarlem; 3. Donker, A'dam; 9. Kunst, A'dam; 10. Jun, A'dam Achtervolging profs over 5 km: Acht ste finale: 1. Peters 7.18; 2. Vinken; 1. Derksen 6.57.6; 2. Smits; 1. Lakeman 7.01,4; 2. Schoenmakers; 1. Van der Kamp 6.55; 2. Roks; 1. Dekkers 7.14.4: 2. Bijs ter; 1. Voorting 7.03.6; 2. Van Elderen; 1. Van Est-6.59; 2. Eenhoorn (ingelopen); 1. Dielissen 7.04; 2. Wagtmans; Kwart finales: 1. Peters 7.04; 2. Dielissen 7.09; 1. Derksen 649.6; 2. Dekkers 7.07.8; 1. Van der Kamp 6.52.4; 2. Voorting 7.12,6; 1. Van Est 6,52; 2. Lakeman 7.8,8. Sprint profs en onafhankeliiken se ries: 1. Van Vliet 15 sec; 2 Muus: 1. Derksen 13.6: 2. Fransman; 1. Bijster 14.4; 2 Van Gent; 1. Peters 14,2; 2. Van As; 1. Faanhof (w.o.); 1. Vinken 12.8; 2. Lakeman; 1. v. d. Vijver 13.6; 2. Storm; 1. Tolen 14; 2. Van Oers. Herkansing: 1. Van As 14.6; 2. Muus; 1. Lakeman 13; Fransman; 1.. Van Oers 13,2; 2 Van Gent; Amateurs: 1. Hijzelendoorn 12.4: 2. v. d. Kamer; 1. Schotman 13.4: 2. Wal let; 1. Mahn 14 sec; 2. Sieveking; 1. Rijn- ders 14; 2. Schans; 1. M. Willekes 13.6; 2. Reijngoud; 1. Kleefstra 13.4; 2. Kooij man; 1. Cantineau 13; 2. Koch; 1. P Wil lekes 13.4: 2. Buchly; Herkansing: 1. Wierstra 14: 2. Wallet; 1 Koch 13.6; 2. Reiingoud: 1. v. d. Kamer 13; 2. Muys; 1. Wils 14.4; 2. Duvns. Winnaars series herkansingsritten komen in kwartfina les uit. Ook Van Gent bij de profs is geplaatst. allergrootste favorieten. Wanneer Barta li inderdaad met zijn koude oorlog tegen de gevoelige Coppi van wal steekt Wel, morgen gaat de reis naar Brest, de startplaats van de Tour. We moeten het er op die lange weg naar het uiterste puntje van het mooie Bretagne nog eens met onszelf over eens zien te worden, of we Magni een kans durven geven om als lachende derde met het been te gaan strijken; of dat we vertrouwen hebben in een tijdige terugkeer van Koblet, dc winnaar van het vorig jaar, die tot nu toe een man van de achtergrond is ge weest en die in de tijdrit van de Ronde van Zwitserland op minstens even jam merlijke wijze als zijn vriend Bobet in de Dauphinée de aftocht heeft moeten blazen. We moeten het ook nog hebben over Goldschmidt en over de Belgen en niet te vergeten over hetgeen wjj ver wachten van onze Nederlandse vrien den Tot Brest dan. JAN COTTAAR Advertentie Made from •jSJSJi De Spanjaard Domingo heeft het tour- nooi om het Europees kampioenschap fantaisie-classique gewonnen. Onze land genoot Kruythoff werd vijfde. Het eindklassement luidt: 1. Domingo (Sp.) 267 punten. 186 beurten; 2. Vinger hoed (B.) 254-194; 3 De Becker (Fr.) 233—191; 4. Steylaert (B.) 233—207; 5. Kruythof (Ned.) 171—214; 6 Kron (Fr.) 156-219; 7. Mante (Sp.) 156—224; 8. Van Overloop (B.) 132210; 9. Tiedtke (Did.) 119226; 10. Lachmann (Fr.) 92227. Ondanks slechte weersomstandigheden hebben Zaterdagmiddag ruim 200 zwem mers en zwemsters in Nieuw-Loosdrecht deelgenomen aan de traditionele twee kilometer zwemwedstrijd, van de Hil- versumse Robben. Op het nummer vrije slag werd de Robbenzwemmer Kayser ook dit jaar overwinnaar, zij het na fel le strijd met de Utrechtenaar Willemse, die met enkele decimeters geslagen werd. Kaysers tijd, 28 min. 1,4 sec, was zeer goed. Bij de dames ontbrak Geertje Wielema, die reeds twee jaar achtereen heeft gewonnen, wegens ziekte. De 14- jarige Tini van Brenk, een opkomend Robben-sterretje behaalde nu met ruim 100 meter voorsprong in de keurige tijd van 30 min. 8.3 sec. de overwinning. Op de schoolslag zegevierde bij de heren Arnold van Neptunus uit Arnhem in 34 min. 4,6 sec. De Hilversumse zwemster Tonny Hom leverde een fraaie prestatie HONKBAL Eerste klasse: ABCSchoten 109, RCH Blauw Wit 6—4, VVGA—Sc. Haarlem 9—1. Overgangsklasse AAjaxHHC II 193, TYBBSparta 66. B: DOSThe Catchers 138, HFC HaarlemEHS 128, Kennemer- landEDO 412. De Engelse A.A.'A.-kampioenschappen zijn Zaterdag op weinig opzienbarende wijze besloten. De gemaakte tijden wa ren niet bijzonder fraai: 100 yards: 1. MacDonald Bailey (G.B.) 9.6 sec.; 2. Lillington (G.B.) 9.9 sec. 220 yards: 1. MacDonald Bailey (G.B21.4 sec.; 2 Shenton (G.B.) 22 sec. 440 yards: 1. Wint (Jamaica) 48.1 sec.; 2. Lewis (G.B.) 48.6 sec. 880 yards: 1. Bannister (G.B.) 1 min. 51.5 sec.; 2. Webster (G.B.) 1 min. 52.7 sec. 1 mijl: 1. Nankeville (G.B.) 4 min. 9.8 sec.; 2. Landy (Austr.) 4 min. 11 sec. 3 mijl: 1. Chataway (G.B.) 13 min 59.6 sec.; 2. Parker (G.B.) 14 min. 0.8 sec. 120 yards horden: 1. Weinberg (Austr.) 14.4 sec.; 2. Hiidreth (G.B.) 14.4 sec. 440 yards horden: 1. Whittle (G.B.) 53.3 sec.; 2. Scott (G.B.) 53.4 sec. Twee mijl steeple: 1. Disley (G.B.) 9 min. 44 sec.; 2. Brasher (G.B.) 10 min. 03.6 sec. Zeven mijl snelwandelen: 1. Hardy (G.B.) 50 min. 05.6 sec.; 2. Allen (G.B.) 51 min. 29.2 sec. Hoogspringen: 1. Pavitt (G.B.) 1.93 meter; 2. Wells (G.B.) 1.88 meter. Verspringen: 1. Williams (Nige ria) 7,32 meter; 2. Cruttenden (G.B.) 7.105 meter. Kogelstoten; 1. Savidge (G.B.) 16.505 meter; 2. Giles (G.B.) 14.835 meter. Discuswerpen: 1. Pharach (G.B.) 44.705 meter; 2. Reed (Austr.) 43.13 meter. Speerwerpen: 1. Denley (G.B.) 65.86 meter; 2. Miller (G.B.) 62.815 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Elliott (G.B.) 3.96 meter; 2. Anderson (G.B.) 3.81 meter. De organisatoren van de Haagse athletiek- kampioenschappen hebben het niet bepaald getroffen De gemaakte tijden wijzen op een zware baan, die veel van de regen tc lijden heeft gehad. Bij de dames moest Puck Brouwer verstek laten gaan wegens een lichte angina. De enige verrassing was, dat Slceuwenhoek de 100 m. won vóór zijn cfubgenoot Saat, met 0.1 sec. verschil. Wim Slijkhuis kwam uit op de 500 m., in welk nummer hij direct de leiding nam en zijn Voorsprong geleidelijk vergrootte tot ruim 300 m. aan het slot. De winnaars waren Heren. 100 meter: Sieeuwenhoek (Vlug en Lenig), 11.9 sec. 400 meter: De Kroon (Trekvogels). 51.8 sec. 800 meter: Veltman (Trekvogels), 2 min. 10.7 sec. 5000 meter: Slijkhuis (Trekvogels), 15 min. 56.4 sec. Ko gelstoten: Van Bommel (Vlug en Lenig). 13.06 meter. Verspringen: Leeuwenhoek (Vlug en Lenig), 6.89 meter. 4 x 400 meter estafette: Trekvogels, 3 min. 49.6. 200 meter' Saat (Vlug en Lenig). 22.5 sec. 1500 meter: Govers (Vlug en Lenig), 4 min. 16 sec. Dis cuswerpen Van der Maat (Vlug en Lenig), 40.75 meter. HinkstapsprongKoeleman (AV '40), 12.97 meter. 4 x 100 meter estafette: Vlug en Lenig, 44.4 sec. Dames: 100 meter: Loes van der Meyden (Ol.vmpia '48), 14.1 sec. Verspringen: Dini Broekman (Olympia '45), 5.48 meter. Speer werpen: F. Snel (Siomo). 33.45 meter. Relay Celebes, 59.2 sec. 200 meter: Loes van der Meyden, 27.2 sec Hoogspringen: Gerda Letsch (Oiynrpia '48), 1.30 meter. Kogelsto ten: Jo van SchouwenKramer (Celebes). 11.695 meter. 4 x 100 meter estafette: Cele bes: 51.4 sec. (Van onze sportcorrespondent) VENLO, 22 Juni. Viermaal zeven en een halve minuut ver lenging- hebben Sportclub Emma en T.E.C niet in staat ge steld om hun gevecht om een plaats in de eerste klasse te beslissen. In de wedstrijd, die vanmiddag op het V.V.V. terrein werd gespeeld, is zeker niet veel moois op voetbal- gtebied te zien geweest, alhoewel dit er natuurlijk geen oor zaak van was, dat beide ploegen het a.s. Zondag weer over moeten doen. De weersomstandigheden leverden de spelers onoverkomelijke moeilijkheden op en aan beide zijden werd slordig geschoten. Hetgeen niet wegnam dat er van de eerste tot de laatste minuut spanning heerste zowel binnen als buiten de lijnen. T.E.C, startte met het windvoordeel en reeds na vijf minuten kon rechtsbuiten Lavrière een hoge voorzet in het net werken (01). Twintig minuten later kreeg Van Gessel de bal toegespeeld en gaf laag over de grond doelman Mortier geen schijn van kans (02). Een tegen offensief van Emma resulteerde binnen tien minuten in een tegenpunt. toen doelman Berendsen de bal in eigen doel sloeg (1—2). (Van onze sportcorrespondent) BREDA, 22 Juni Het aantal Rotterdammers, dat zich na afloop van de „barrage-partij" op 't terrein van NAC vol trots op de borst klopte: dat hebben we 'm toch maar eens reuze voor elkaar gebracht, kan onmogelijk groot zijn geweest. Laat de Excelsioranen verheng'' zijn met het heroverde hoogsteklasserschap, de zekerheid hier omtrent heeft zeer lang aan het bekende draadje ge hangen. Gedurende meer dan een uur was aan de veld- meerderheid van Helmondia eenvoudig niet te tornen en als de Brabanders hun artillerie niet in het Oosten hadden gelaten, zouden de lui uit Rotterdam er, zoals men in Breda zegt, „bekaaid" vanaf zjjn gekomen. Vijf minuten na het begin var, de !weede helft nam linksbuiten Calden- berg een corner en rechtsbinnen Pie- neman was er als de kippen bij om ge lijk te maken, (22). Hierna steeg de spanning vanzelfsprekend ten top en scheidsrechter Horn moest verschillen de malen stevig optreden. Maar bij de laatste fluit was het nog steeds 22 en de vermoeide ploegen konden in de re glementaire verlengingstijd geen doel punt verder komen. (Van onze cricketmedewerker) Op het fraaie „Slagman", het terrein van P. W. te Enschede, is eergisteren en gisteren de tweedaagse cricketont moeting gehouden tussen een elftal van de Flamingo's en een team van de Royal Air Force, welke wedstrijd door de be zoekers met tien wickets gewonnen werd. Het is een zeer prettige, leerzame cricketontmoeting geworden, al had het weer beter kunnen zjjn. Het fielden, in het bijzonder het vangen, heeft van de wind te lijden gehad en aan beide kan ten werden heel wat vangkansen ge mist. Het elftal van de RAF onder comman do van Sq. Leader A. C. Shirseff telde De Italiaan Fornora heeft de ronde van Zwitserland gewonnen. Zijn totaaltij d over de ongeveer 1600 kilometer lange wedstrijd was 46 uur 13 min. 25 sec. Kübler (Zwits.) werd tweede in 46.18.22 en Clerici (It.) bezette met 46.20.21 de derde plaats. Het verdere klassement luidt: 4 Cerami (It.) 46.26.14; 5. Giudici (It.) 46.29.14; 6. Goldschmidt (Lux.) 46.32.39; 7. Schaer (Zwits.) 46.33.51. De laatste etappe werd een overwinning voor Croci-Torti (Zwitserl.), 2 Mene- ghetti (Fr.), 3. Klübler (Zwits.) Kübler won de Grote Bergprijs. Na de ronde van Zwitserland is de stand voor de prijs „desgrange-colombo": 1. Kübler (Zwits.) 103 pnt.; 2. Coppi (It.) 57 pnt.; 3. Petrucci (It.) 44 pnt.; 4. Decock (Belg.) 40 pnt.; 5. Ockers (Belg.) 38 pnt.; 6. Schotte (Belg.) 36 pnt.; 7. Magni (It.) 34 pnt.; 8. Bobet (Fr.) 32 pnt.; 14. en 15. Van Est (Ned.) en Bartali (It.) 22 pnt. In Bielefeld ging de Luxemburger Gillen als eerste over de streep bij een wegwedstrijd voor profs (120 kilometer). Zijn tijd was 3 uur 05.12: 2. Weimei' (Did.); 3. Theissen (Did.); 6. Lambrichs (Ned.) o.m. een vrij groot aantal zeer jeugdige spelers, die hun militaire dienstplicht vervullen, doch in het dagelijkse leven cricket als beroep gekozen hebben. Zo wekte het geen verwondering, dat, toen Titmus en Thompson in de tweede in nigs van de Flamingo's de aanvai open den, deze beide bowlers van wie Thompson bovendien nog door een straf fe wind in de rug gesteund werd, als een wervelwind door de innings van de Flamingo's stormden. Dergelijk fantas tisch snel bowlen was voor de Flamin go's ongekend, doch zeer leerzaam. Toen het in de tweede innings van de Fla mingo's 6 voor.... 23 stond, kwam de lefthander L. Sillevis met een fraaie in nings van 39 (5 x 4) voor de dag, waar door het totaal nog het draaglijk aan zien van 96 verkreeg (Thompson 4 voor 25 en Titmus 317). De Flamingo's hebben In dc eerste in nings'liet zeer behoorlijk totaal van 170 runs bijeen geslagen, waarvan er 70 voor het le wicket door W. H. Gallois (34) en J. Visser (42, 4x4) op 't bord gebracht werden. Een rustige, echter lang geen overtuigende 18 van W. II. Glerum, 25 punten van D. Ingclse en een vrij gelukkige score van 31 van de lefthander J. v. d. Luur (4x4), gaven het totaal van de Flamingo's een zeer behoorlijk aanzien. Sherriff met zijn snelle ballen boekte 4 voor 43, de slim bowlende Hurst (lefthand round) nam 6 wickets voor 50 en bleek in de eerste innings de gevaarlijkste man. Juist toen de Flamingo's in de eerste innings van de RAF meenden, dat zij op een stand van 36 voor 4 (Heath 2, Sher iff 7, -Parks 9 en Illingworth 8) de zwaarste tegenstand overwonnen had den, staken Titmus (60) en Presdee (52 er een stokje voor en scoorden een kleine honderd runs voor het vijfde wicket, zij het niet geheel kansloos. Doch hun batten was de moeite waard. Later op de dag sloeg Leggett nog een harde 33 bijeen, waardoor de score op 180 voor 6 kwam. Op de tweede morgen sloot de Engelse aanvoerder zijn eerste innings op 229 voor 6. Leggett (62 n.o.) en Wiilett (17 n.o.) hadden toen in een half uur 49 runs bijeengeslagen. Leggett De duizenden Helmonders veerden herhaaldelijk van hun plaatsen op als hun favorieten voor de zoveelste maal voor het Rotterdamse doel samendrom den. Maar even snel zetten ze zich te leurgesteld neer, want de schoten, waaraan Verhoeven, Akkermans en Sleghers, die anders toch voor geen klein gerucht vervaard zijn, zich waag den, waren keer op keer erbarmelijk van richting en sloom van kracht. Wa< hielp het er dan aan, dat minutenlang de bal niet op de andere helft kwam? Bovendien zette Excelsior de buiten- spelval radicaal open, en op de duur deprimeerde dit de Brabanders totaal. Zij moesten al vanaf de 15de minuut, toen Bak met een precies gerichte ko gel doelman Van Boven had verslagen (10), tegen een achterstand kijken een achterstand, die min of meer te wij ten was aan het falen van de Helmond- se defensie op het beslissende moment. Tot ver in de tweede helft voerde Helmondia de boventoon, terwijl de weinige Rotterdamse aanvallen door de Brabantse verdediging effectief gepa reerd werden. In de slotfase bleken bei de ploegen machteloos om in de eijfer- verhouding nog enige wijziging te bren gen, zodat Bondspraeses Lotsy na af- ioop de spelers van Excelsior de hand kon drukken werd echter tot tweemaal toe in het verre veld gemist. De nog ontbrekende 38 runs maakten de Engelse batsmen zonder wicketver- lies, juist voordat de regen kwam. De eindcijfers waren; Flaftiingo's eerste in nings: 170 tweede innings: 96; Royal Air Force: 229 voor 6 en 38 v'oor 0. Competitie verregend Slechts een tweetal wedstrijden zijn gisteren gestart, terwijl de overige eer ste klas wedstrijden verregenden, HBS— Sparta: Sparta: le innings: 139. (H. A v. d Linde 17 J. Sonneveld 32, L. Bor- rani 10, A. Knüpfer 26, A. Hoenderkamp 18 en J. Wilson 14 n.o.). A v. d. Vegt 2 voor 58, M. van Vliet 454 en Pvan Katwijk 3 voor 23. HBS: le innings: 4 voor (regen). Ook bij HCC 1 Excel sior bleef het ongeveer 2 uur droog. In die tijd scoorde HCC 1 128 voor 5, waar op gesloten werd. (Gallois 35, Sillevis 24, v d Luur 30 en Singh 17 n.o.). J. Oos- terhilt 2—43, J. Dries 0—37, Terbraak 1—31 en A. Oosterholt 2—10. Excelsior: 8 voor (regen). E. Vriens 1—7. Het eerste klas programma voor Zon dag a.s (29 Juni) luidt: ACC—HCC 1, Excelsior—VOC (terrein VOC), HCC 2—Hermes-DVS, Quick (H)—Haarlem, Rood en Wit—P.W., Spar taKampong. Te Breda: Zuidelijk Elf tal—NCB elftal. Mr. J. F. Dudok van Heel heeft d6 titel internationaal amateur golfkam- pioen van Nederland behaald. Hij won in de finale met 5 en 4 van mr. H. J W. Swane. door slechts enkele seconden na Arnold te eindigen. Haar tijd was 34 min. 10,3 sec. Zij werd op de voet gevolgd door een ander veelbelovend ciubgenootje, de 15-jarige Emmy de Graaf. Wedstrijden HPC De internationale zwemwedstrijden van HPC in de zwemvijver „Groenen- daal". te Heemstede, hebben van het slechte weer te lijden gehad, hetgeen uit de resultaten naar voren komt. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter vrije slag heren: 1. Tjebbes. HPC, 80.4 sec.; 2 Dikstaal. Y. 61.7 sec.: dames: 1 Elly Hölsken, Haarlem, 1.13.8: 2. Cok- kie Somers, DWT, 1.16.0; 200 meter schoolslag heren: 1. Van der Endt. Zürich, 2.53.9; 2. Hofman. Haarlem. 2.55.5; dames: 1 Jennie Welling, HZC. 3. 04.3;2. Letje Eysvogel. ADZ. 3.09.9; 100 meter rugslag heren: 1. Geriche, Zürich, 1.12.0: 2 Halvorsen. Y. 1.14.2; dames: 1. Eefje de Boer, ADZ. 1.20.5; 2. Annie Meinsma, HZC, 1.22.6: 4 x 50 m. vrije slag estafette dames: 1. HPC 2.33.0, 2. Zürich 2.47 8; 5 x 50 meter idem: 1. HPC 2.23.1; 2. Y 2.33.2; 3 x 100 meter estafette dames: 1. HZC 4.13.3; 2 Y 4.19.8. Waterpolo; heren: HPC—Zürich 4—0. Waterpolo-tournooi te Rotterdam: SVHHVGB 24: Nederlands Jeugd Zevental—Zwemclub „Rotterdam" 52. Verliezersrondes: SVHZwemcl. „Rot terdam" 62. Finale: Nederlands Ze vental —HVGB 6—1. Waterpolo zomercompetitie KNZB hoofdklasse heren: SVH—HVGB 4—2; Eerste klasse B heren: ZwemlustNe- reus. FrankrijkBelgië 53. KAMPIOENSCOMPETITIE Hennes DVSAjax Willem IXHaarlem 12 7 4 1 2—2 6—2 21—9 10—10 12—15 8—17 Willem II 6 6 Hermes DVS 6 3 Haarlem 6 2 Ajax 6 0 PROMOTIE TWEEDE KLASSE B: ExcelsiorHelmondia 10 Excelsior promoveert C: Sportclub EmmaTEC 22 na viermaal verlenging PROMOTIE VIERDE KLASSE West I: ADOWilskracht 11 na verlenging Zuid II: Walram—RKVVL 2—3 RKVVL promoveert (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM, 22 Juni. Ajax heeft in de kampioenscompelitie toch nog een winstpuntje kunnen veroveren door H.D.V.S. Zaterdagavond een ge lijk spel at te dwingen, een resultaat dat de Amsterdammers wel verdien den. Na een gelijkopgaand .begin, waar in beide verdedigingen de niet zo sterke aanvallen de baas bleven, wer den de Schiedammers wat sterker, doch na een- half uur verloor de defensie van H.D.V.S. v. d. Wel even uit bet oog, die in vrije positie dankbaar zijn kans greep en Ajax de leiding gaf. De rust kwam echter toch nog met gelijke stand, want nadat Visser enige schoten onschadelijk had gemaakt, was Janse op een gegeven moment de Am sterdamse verdediging te snel af en over het hoofd van de uitlopende doel man wipte hij de bal in het doel (1-1). Ruim een kwartier heeft Ajax na de hervatting het spel in handen gehad. Telkens weer zat het voor de Schie- damse veste en H.D.V.S. kon slecht* nu en dan door een enkele aanval voor zijn defensie wat opluchting brengen. Toen evenwel v. d. Tuijn na 25 minu ten van de zijlijn af voorzette en de bal via Visser's benen in het doel sprong, was het meteen met Ajax' overwicht gedaan. Beurtelings togen de ploegen weer ten aanval en tien mi nuten voor het einde kon Huis, die in middels voor van Dijk was ingevallen, de gelijkmaker doen noteren (2-2). (Van onze sportcorrespondent) TILBURG, 22 Juni. ,Met aan dui delijkheid niets te wensen overlatende cijfers heeft Willem II zijn laatste kampioenswedstrijd gewonnen e» darmee een nieuw record gevestigd door zonder één verliespunt de natio nale titel te veroveren. Bevrijd van de spanning der laatste maanden schotel den de tricolores in het eerste kwar tier een spelletje voor om van te wa tertanden. Doch toen een voorspron? van 2-0 was verkregen door doelpun ten van Debruyckere en Mommers, waarvan het laatste op grote technische bekwaamheid wees, meenden de Wil" lem Iï-ers de buit reeds binnen te heb ben en gingen zij over tot een slap spelletje voetbal. Haarlem profiteerde hiervan op de juiste wijze. De hard werkende en goed spelende De Voogd verkleinde de ach terstand tot 2-1 en drie minuten later scoorde Groeneveld de gelijkmaker. De geheel niet reagerende BotermanS werd door het tamme schot volkome" verrast (2-2). Na de rust. toen Wille"1 II de wind als bondgenoot had, ware" de Tilburgers steeds in de aanval maar de talrijke schoten der Voorwaartse" waren wel heel erg slecht gericht. Tot dat Van Roessel het welletjes vond e" uit een voorzet van De Jong onberis pelijk inkopte, (3-2) om even later zij" naam als kanonnier alle eer aan te doen door de voortreffelijk keepende doelman Snijders met een keihard schot te passeren (4-2). Een korte Haarlemse opleving bracht geen resul taat al moest de paal eenmaal reddi"£ brengen. De Jong zorgde in de laatste minuten nog voor de nodige sensatie door met twee goede doelpunten >»et ongeslagen kampioenschap der Wille"1 II-ers te benadrukken. Tijdens het internationaal conco"1? hippique te Keulen is onze landgen<>"„ tbs de eerste plaats te A. Jansens er in geslaagd met „Frnica de eerste plaats te bezetten in springconcours M. De heer Jansens tijd S» van 86.4 sec. In het springconcours over 520 meter met 8 hindernissen 1 1.70 meter werd de heer Jansens vierr, van de 61 deelnemers. In de dressuu proef bezette de heer M. Koster uit Za_" voort de eerste plaats met Limmenc KORFBAL Kampioenscompetitie: VKC 34. Eerste klasse Oost A: Rapiditas 4—6. Het Zuid# A*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 4