Lichte wind maakt de warmte Drie kinderen in koele |HH||H water verdronken Vanguardgrootste Engelse slagschipin Rotterdam EGYPTISCHE KABINET DIENT ONTSLAG IN TT 1952: TT DER HITTE E POLITIEKE TOUW STAAT AL BEHOORLIJK STRAK Smallev brede of een zeer brede basis? Tot hoofd en hart Warm zomerweer duurt voort Donkere dag voor Engeland Minder kam op een compromis tussen Egypte en Engeland? Regering op brede basis Driemaal brand in R'damse sloperij Moordaanslag mislukt Het weer cfee huKKlO Vefcietjeu mw T.T.-races eisen weer hun tol CENTRAAL STATION IN DE HOOFDSTAD KON DRUKTE MOEILIIK VERWERKEN Nederlandse kippen naar de Po-vallei Moeilijker dan ooit Dr. Drees spreekt met dr. Schouten Uitslag verkiezing Eerste Kamer Een dode bij motor ongeluk Amsterdammer in Zandvoort gedood MAANDAG 30 JUNI 1952 76ste JAARGANG No. 25416 Ji| Zoals verwacht, is het Zondag een warme, zomerse dag gewor den, maar toch niet warmer dan het in deze tijd van het jaar wel meer is. Records zijn niet gebroken en van een warmtegolf mogen we, in ons land tenminste, op het ogenblik nog niet spre ken. Het warmst is het geworden in Noord-Brabant en Limburg, waar het kwik in de thermometer dertig graden wees. In de rest van het land waren er temperaturen van vijf en twintig tot dertig graden, met uitzondering van het Noorden van Fries land en de kustgebieden, waar de thermometer beneden de vijf en twintig graden aanwees. Een lichte wind maakte de warmte aangenaam, maar kon de temperatuur niet belangrijk doen da len. De mensen hebben er van genoten. Op fietsen en motoren, In auto's, bussen en treinen zijn zij kris kras door het land ge gaan. Op heide en in bossen, langs de zeekusten en de plassen zochten honderdduizenden, al naar eigen aard en aanleg, koelte of zonnewarmte. Helaas zijn drie kinderen verdronken. Eerste Vliegende Driehoek verongelukt Hoofdbestuur V.V.D. bijeen Recherche stelt onder zoek in STRAND-BADKLEDING Twee doden door enorme verkeersstroom En een zwaargewonde Een paar aspirientjes voor f 6.000 O BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143433 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. I3muiden: Bonifaciusstr, 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544. Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mnifmeteF- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht vo«r advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. ZOMERSEZÖVDAG LOKTE DUIZENDEN NAAR BUITEN Op het strand te Zoutelande is het zevenjarig zoontje van drs. J. J. Knibbe uit Goes verdronken. Het stoffelijk overschot van het negen jarig jongetje W. Kooren uit Rotter dam is levenloos uit het Kralingse strandbad gehaald en bij Terheijden pnder Monster is het vijfjarige jongetje P. van Leeuwen uit Leid- schendam verdronken. Het Centraal Station te Amsterdam £°h in de morgen de drukte in het ge heel niet aan Hoewel in de hal alle vijf en twintig loketten waren geopend, hleek opnieuw, dat Neerlands hoofdstad met bijna één millioen inwoners niet over een haar passend hoofdstation be schikt. De hal was veel te klein. Honderdduizenden hebben verpozing gezocht aan Nederlandse stranden. Op het Scheveningse strand waren zeer ve len saamgepakt. Tram- en buêpêrsoneel werkte onder hoogspanning en zeer 'T zeer vele extra-diensten werden ingelegd. Niet minder dan tweehonderdvijftig verdwaalde kinderen zijn veilig in de armen van pa en ma teruggevoerd. Wassenaar meldde eeil onafgebroken rij baders van Katwijk tot Scheveningen. Fietsenstallingen puilden uit. Bloemendaal en Zandvoort hebben de drukste dag van de laatste maanden beleefd. Reeds zeer vroeg in de mor gen vertoonde de zeeweg naar Bloe mendaal aan Zee een onafgebroken stroom wielrijders en auto's. Zowel des morgens als des middags werden naar Zandvoort acht extra (en extra lange) treinen ingelegd en bovendien werden de treinen van de normale dienstregeling van vier extra rijtuigen voorzien. Zo vertrokken des morgens alleen al tussen acht en één uur een vijftiental lange treinen naar Zandvoort, ieder met ongeveer duizend reizigers. In de namiddag geschiedde hetzelfde andersom. In Zandvoort hebben de neringdoen den zeer goede zaken gedaan. In de middaguren waren verschillende zaken uitverkocht en moest 'in allerijl extra voorraad gehaald worden. Ook hier was het één bruine (of liever rode) mensenmassa, waarvan er velen in he avond met pijnlijke ruggen en dijen in de propvolle treinen en trams huis waarts keerden. In het gezellige oude centrum van de Amsterdamse badplaats IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHIMtllllillllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mede: Het laatste weekeinde van Juni heeft meer dan goed gemaakt, wat op de beide voorafgaande Zondagen werd bedorven. Het was volop zomer, niet alleen in Ne derland, maar in geheel Europa, met uitzondering van Schotland, Noorwegen en Noord-Zweden. De oorzaak hiervan is een enorm gebied van hoge luchtdruk, dat zich uitstrekt van de Azoren tot in Oost-Europa. Het is tot op grote hoogte gevuld met zeer warme lucht. De felle zonnestraling kan daarom de tempera tuur overal tot zomerse waarden doen oplopen. In Zuid-Engeland kwamen Zondag middag maximumtemperaturen van 28 en 29 graden voor, het vliegveld Zuid- Limburg meldde 31 graden. In Frankrijk lagen de middagtempera turen bijna overal tussen 30 en 35 graen. Intussen vertoont het hogedrukgebied, aan de rand waarvan wij ons bevinden, nog geen tekenen van verzwakking. In tegendeel, het neemt nog iets in beteke nis toe. Als gevolg hiervan zal, niette genstaande in hoofdzaak Westelijke win den, het warme zomerweer voortduren, waarby de kans op onweer buitenge woon klein blijft. iiiiiiiiiiiiiii HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimHiiiirnii was het tot 's avonds laat nog zeer druk. De warmte, waarvan we genieten, komt over Zuid-Engeland hierheen. In Londen heeft men gisteren een tempe ratuur van negen en twintig graden ge noteerd. Meer naar het Zuiden werd het warmer: Brussel dertig. Parijs twee en dertig, Zuid-Frankrijk in het gebied Van het Rhönedal vier en dertig en vijf en dertig graden. Daar kan men spre ken van een ware hittegolf die nu al een week aanhoudt. Het grootste deel van Europa heeft op dit ogenblik volop zomer Pn het laat zich aanzien, dat daar- ln de komende dagen geen verandering zaI komen. Honderdduizenden zochten verpozing aan het strand. (Luchtopname A.N.P.-foto) De „Gloster GA-5", Engeland's „Vliegen de Driehoek", ontworpen als nachtjager voor de R.A.F. en een der snelste straal vliegtuigen ter wereld, is Zaterdag na een mislukte landing te Boscombe in brand ge vlogen en vernield. De testpiloot, Bill Wa terton, wist nog net op tijd uit de machine te komen en zich in veiligheid te stellen. Op 7 Juni j.l. aanvaardde het ministerie van Luchtvaart de „Gloster GA-5" als pro totype voor massa-productie. Het verongelukte vliegtuig was het eni ge van zijn type. dat gereed was. doch binnen enkele dagen zal een tweede ma chine van deze soort voltooid zijn. De Nederlandse ambassade te Rome heeft bekend gemaakt, dat begin Juli meer dan vijfduizend kippen uit Neder land zullen aankomen om de door de overstromingen gedunde pluimveestand in de Po-vallei weer op peil te helpen brengen. De Egyptische premier, Hilaly Pasja, heeft, naar gisteravond bekend is gewor den. het ontslag van zijn vier maanden oude kabinet ingediend. Koning Faroek heeft het ontslag aanvaard. Hilaly wordt opgevolgd door Hoessein Sirry 1 asja, die evenmin als Hilalv, tot enige politieke partij behoort. Sirrv Pasja is reeds tivee maal premier geweest. Hij is een van de voornaamste deskundigen op het gebied van irrigatie en hij geniet een grote reputatie in bestuurszaken. Van Britse zijde is opgemerkt, dat hij een voorstander is van de Egyptische nationa listische eisen tot ontruiming van de Suez-kanaalzone door de Britten en de ver eniging van het Nijldal. De laatste tijd was de oppositie tegen Hilaly Pasja toe genomen in verband met de geringe vordering der Engels-Egyptische besprekin gen. Hij werd er door de Wafd-partjj van beschuldigd eer. politiek te voeren, die door de Engelsen was voorgeschreven. Britse functionarissen hebben, volgens U. P., van teleurstelling blijk gegeven bij het vernemen van het bericht over Hilaly's aftreden, omdat zij van mening zijn, dat er thans geringere hoop is op een compromis tussen Engeland en Egypte. De in Egypte populaire staatsman Sirry Pasja heeft, volgens Reuter, reeds een nieuwe regering gevormd. Berichten hierover zijn door de Egyptische censuur (Van onze parlementaire redacteur) Het politieke touwtrekken in Den Haag is begonnen. De stellingen zijn ingenomen en het touw staat, naar het ons wil voorkomen, behoorlijk strak. Die indruk krijgt men althans, wanneer men het oog leent der auguren. Som migen menen te weten en w ij heb ben geen reden te veronderstellen dat zij het niet zouden weten dat de P.v.d.A. inderdaad de veronderstel ling werd in dit blad reeds enige ma len uitgesproken geen smalle basis wenst, omdat zij niet het onderste uit de kan wil halen, vooral niet, omdat het twijfelachtig mag heten of dat on derste wel het lekkerste is. Zij wil dus een bredere basis dan de smalle, maar (Van onze verslaggever) JÊrie dingen zullen ten eeuwigen dage blijven getuigen dat de T.T. van dit jaar, de T.T. 1952, om de grote prijs der K.N.M.V., de grootste, spannendste en de schbkkendste is, welke ooit werd of zal worden gehouden. Het eer ste daarvan is sinds Zaterdag middag 5.15 uur bekend aan ieder kind van Roodeschool tot Sint Willi- brord. Umberto Masetti heeft Geof frey Duke verslagen in de meest sensationele motorrace die ooit werd gehouden. Piet Nortier heeft er voor de radio over verteld met een stem schor van opwinding en ontroering en 150.000 mensen hebben in Assen met de strijd meegeleefd als gold het de verkiezingen, een eindexamen of een burenruzie. TTjrt tweede moet ieder gevoeld t~1 hebben. Het weer was Zater- dag tropisch. Zelfs op het kos telijke en kostbare Assense circuit glinsterde het vloeibare, gloeiend he te asphalt in de zon en de massa, die zich rond het circuit had opgesteld, heeft onder die zon geleden erger dan Duke onder zijn nederlaag. Haar aanzien was geheel veranderd. Geen dikke motorjassen, geen rijbroeken, geen laarzen. Er had een algemene openbare verkleedpartij plaats ge vonden. Niets dan losgeknoopte overhemden, opgerolde mouwen en de meest uitzonderlijke en fantasti sche hoofdbedekkingen. Petjes van zakdoeken, uit kranten gevouwen mutsen, vechtpetjes, programma's die men als een zonneklep boven het oog had bevestigd, heren met damescapuchons, hoeden en zonne brillen in alle kleur, vorm en groot te. Het was een volstrekt on-Neder lands gezicht, leder pufte, ieder dronk, ieder kloeg en de alomtegen woordige heren van de E.H.B.O. kwamen handen te kort om de slachtoffers van een beginnende zon nesteek een rustig plekje te bezor gen. Wij wagen ons niet aan een schatting $an het aantal verbrande Masetti heeft Geoff ry Duke verslagen..,, armen en benen. Het moet ontzet tend zijn geweest en de nacht van Zaterdag op Zondag moet tiendui zenden wakker hebben gevonden, kreunend en werkend met vet, boter en zoete olie. Feit nummer drie was de gigan tische drukte. Nog nooit heeft een T.T. zoveel toeschouwers getrokken. Zelfs het reserve-auto park (lees: weide) was in gebruik. En wij zullen het dan ook maar op rekening van de druk te schuiven dat de nieuwe verkeersregeling rond As sen althans volgens onze waar neming niet bijzonder voldeed. Men liet om voor ons onverklaarba re redenen al het autoverkeer door de stad Assen trekken en dat be zorgde velen een enorme vertraging. Toen sommigen probeerden langs niet afgezette binnenwegen toch nog op tijd voor de eerste race te ko men, ontstond er een nog moeilij ker situatie, die niet dan na ge ruime tijd kon worden opgelost. \nfin, Masetti heeft gewonnen, alle zoekgeraakte kinderen en portemonnaies zijn terugge vonden, op onze terugreis door Noord-Nederland zijn wij „der tra ditie getrouw" weer door duizenden en duizenden uitgelopen nieuwsgie rigen begroet als hadden wij hoogst persoonlijk meegereden, en de dok ter heeft gezegd dat pijn aan armen nooit veel langer dan één d twee da gen duurt. daarmee is niet gezegd, dat zij zonder meer de brede, laat staan de aller breedste basis zou wensen. Zien wij goed, dan kan meh vrij ge makkelijk aangeven, wat de socialisten niet willen. Zij willen niet de VVD van de heer Oud. Zij beschouwen die partij als een in hoge mate onbetrouwbare bondgenoot, althans zolang niet de heer Oud persoonlijk in het kabinet zit. Wat er zou geschieden als de heer Oud er wel in zou zitten, zou men natuurlijk eerst moeten zien, maar de heer Oud heeft nu 'eenmaal bewezen, dat hij zich van geestelijke verbondenheid met een kabinet, waarin wel een partijgenoot van hem zit, niet veel aantrekt. Van de andere kant lijkt het weinig waarschijnlijk, dat de P.v.d.A. een kabinet zou aanvaarden, waarin de heer Oud persoonlijk zitting had en wel om verschillende redenen. De heer Ou is natuurlijk een man, die tendeert naar Financiën. Maar Finan ciën kunnen de socialisten desnoods wel zien in handen van een geschikte katholiek minister v. d. Brink bij voorbeeld indien zij dan Economi sche Zaken zouden hebben, doch stel lig niet in handen van de heer Oud. Men kan zich inderdaad moeilijk voorstellen, hoe de heer Oud een werkbaar team zou kunnen uitmaken met een kabinet onder socialistische signatuur, zeker op Financiën, maar ook elders. Maar afgezien nog van zulke overwegingen, hebben de mees te socialisten wel bijzonder weinig zin in de heer Oud. Zij hebben zich altijd verzet tegen zijn opneming in ieder kabinet, zodat het nu wel heel raar zou zijn, indien zij juist op dit mo ment de heer Oud zouden ontvangen. Daarmee lijken inderdaad de kansen voor een kabinet met de V.V.D. bij de socialisten al heel slecht te liggen. Tegen de C.H.U. heeft men in begin sel geen bezwaar, al heeft deze partij dan wel twee vleugels, die ieder op eigen gelegenheid vliegen, wanneer het er op aankomt. Tegen de A.R. bestaat, naar wij ménen, bij de socialisten evenmin principieel bezwaar. Of het lukken zal met hen een basis te vinden hangt dus maar grotendeels af van de onderhan delingen, waarbij de vraag naar de mensen een zeer belangrijke rol speelt. De leiding van deze partij is, zoals be kend, star. Zij is star genoeg gebleken om ook bij deze verkiezingen de jongere en veel beweeglijker partijgenoten ach teruit te houden. Toch zijn die in de eerste plaats nodig om een werkbare samenleving tussen socialisten en anti- revolutionnairen mogelijk te maken. Het zal op dat punt dus spannen. Bij de vorige kabinetsformatie is het mislukt. Ziehier dus in het kort de voornaamste intenties, welke de auguren aan de socialisten toeschrijven. De vraag is nu verder maar geheel in hoeverre die zul len blijken te kloppen met de katholieke. Zijn wij wel ingelicht heel veel pro fetische blik was daar trouwens niet voor nodig dan blijft de K.V.F. aan de brede basis hangen en wel in haar meest royale versie: het nationale kabi net. Men ziet dus, dat het touw tot springen toe gespannen staat. In de ko mende dagen en weken gaan wij zien, welke kant de meeste voetjes moet toe geven. Het hoofdbestuur van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft in Utrecht vergaderd onder voorzitter schap van mr. P. J. Oud. Bij de besprekingen kwam als me ning naar voren, dat het deelnemen aan de regering in de afgelopen vier jaar weinig voldoening heeft geschon ken, omdat te weinig met de inzichten van de V. V. D. rekening werd gehou den. Voor het opnieuw deelnemen aan een regering op deze basis wordt wei nig gevoeld. Het vormen van een kabi net op een zo breed mogelijke basis lijkt het hoofdbestuur van de V. V. D. na deze verkiezingen moeilijker dan ooit, omdat de uitslag van de verkie zingen de tegenstellingen eer ver scherpt dan verzwakt heeft. De kabinetsformateur, dr. W. Drees, heeft Zaterdagavond nog een bespreking gevoerd met de leider van de Tweede Kamerfractie van de Anti-Revolution- naire Partij, dr. J. Schouten. Ook deze bespreking, die ruim een uur duurde, had een algemeen oriënterend karakter. Het Centraal Stembureau voor de ver kiezing van de leden van de Eerste Kamer heeft de uitslag van de Eerste- Kamerverkiezing officieel vastgesteld. Deze uitslag wijkt niet af van die. welke reeds is gepubliceerd. In de opslagplaats van Hofstede's sloopbedrijf aan de Kromme Zandweg te Rotterdam, waarin zich diverse sloopmaterialen bevonden, is Zaterdag middag door onbekende oorzaak brand uitgebroken. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Twee perso nenwagens en een vrachtauto konden worden behouden. De loods brandde geheel uit. Het bedrijf was tegen schade verzekerd. Sinds Vrijdag is de brand weer driemaal uitgerukt voor brand op dit terrein. Een van de brandjes, die spoedig geblust konden worden, deed zich nog Zaterdag voor. De politie had ternauwernood het terrein verlaten, toen opnieuw brand uitbrak. De recherche heeft de zaak in onder zoek. meer dan een volle dag tegengehouden. Een telegram van Reuter's vertegen woordiger in Egypte bijvoorbeeld, was Zaterdag in de vroege middag verzon den en kwam pas Zondag kort na mid dernacht in Londen aan. De Egyptische bevolking had Zondagavond nog niets over de verandering vernomen, daar de radio hierover volkomen bleef zwijgen. Hilaly Pasja, de afgetreden premier, nam op 1 Maart het bewind over van de eveneens partijloze Aly Maher Pasja, die met zijn kabinet was afgetreden in verband met een geschil over de ver daging van het parlement. Aly Maher volgde de Wafdist Nahes Pasja op, die door koning Faroek na de relletjes op „Zwarte Zaterdag" in Januari van zijn ambt ontheven werd. Het kabinet-Hilaly was in de laatste weken aanzienlijk verzwakt. Bij de poli tieke partijen heerste een grote activi teit en men streefde van verschillende zijden naar een verbreiding van de rege ringsbasis met het oog op de in kracht toenemende aanvallen der Wafdisten. Laat uw hart naar het licht en de warmte toe groeien Koningin Elizabeth van Engeland is geïnstalleerd tot lid van de Distelorde of Andreasorde 'in de St. Gilles Ka thedraal te Edinburgh. Bij deze gele genheid was zij getooid met een groen fluwelen mantel en zwarte hoed met witte pluimen. Op het terrein van de opkoper Ten T'te aan de Parallelweg te Apeldoorn i: Vrijdagmiddag een mislukte moord- s nslag gepleegd. De 24-jarige woon wagenbewoner F. H. uit Deventer, die bezig was een vracht oude metalen te lossen, zag op een gegeven ogenblik zijn neef, de 37-jarige P. H. uit Diepenveen, het terrein opkomen. Hij staakte zijn werk, trok een revolver en loste op on geveer tien meter afstand een schot op P. H., dat echter miste. Een tweede schot weigerde, waarna F. H. overhaast de vlucht nam. 's Avonds meldde hij zich vrijwillig bij de politie te Deven ter. De aanslag houdt verband met een reeds jaren bestaande familievete, waarbij reeds eerder bedreigingen met doodslag zijn geuit. F. H. is voorlopig in Apeldoorn opgesloten. Het v/as een ongewoon gezicht op de „Nieuwe Waterweg", toen er Zaterdag plotseling het grootste Engelse slag schip, het vlaggeschip ..Vanguard", dat 42.000 ton meet, verscheen. Getrokken door sleepbootjes, die naast het schip notedopjes leken, voer het op naar de Wilhelminakade te Rotterdam en nam omstreeks tien uur ligplaats bij de Hol landAmerika-lijn. De begeleidende torpedobootjagers „Battleax" en „Broadsword" zochten een plaatsje in de Parkhaven. Toen het schip gemeerd lag, betrad als eerste de „Vanguard" de Britse consul-generaal te Rotterdam. Darrell Wilson, die met de gebruikelijke eer bewijzen werd verwelkomd. Hij werd begroet door admiraal Creasy. De com mandant maritieme middelen Rotter dam, kapitein ter zee O. de Booy, de commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot en de com mandant van het korps mariniers, gen.- maj. M. R. de Bruyne, begaven zich daarna aan boord, waar een erewacht van Engelse mariniers met witte hel men stond opgesteld. Verwachting tot Dinsdagavond: Droog, zonnig en warm tot zeer warm weer met zwakke en morgen overdag tijdelijk matige wind hoofd zakelijk tussen West en Noord. Zon: 4.2421.03 Maan: 14.220.00 BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 ^dvertentie De enorme verkeersstroom, die op de dag der T..T.-races van het Zuiden naar Assen trekt en weer terug, heeft zoals gewoonliik weer slachtoffers geëist. In Ruinen werd Zaterdagmorgen de 42- jarige landbouwer H. Muggen uit Uffel- te door een personenauto uit Vaassen aangereden en dusdanig gewond, dat hij ter plaatse overleed. Tussen Lichtmis en Zwolle gebeurde eveneens een ongeval met dodelijke afloop. Iemand, die de weg trachtte over te steken, werd door een auto uit ae file gegrepen en op slag gedood. Na bij de Boskampbrug te Havelte reed een motorrijder tegen een boom. Zijn duopassagiere liep daarbij een ne senschudding op en moest in het aiaco- nessenhuis te Meppel worden opgeno men. In de nacht van Zaterdag op Zondag reden de gebroeders Romonesco die in Someren op bezoek waren geweest, met hun motor door een afgesloten rijweg en kwamen terecht op een hoop straat keien. De motor sloeg over de kop, waarbij de duorijder, de ongehuwde Romonesco uit Helmond, op slag werd gedood. Zijn broer uit Stiphout werd in levensgevaarlijke toestand naar het ziekenhuis overgebracht en verkeert nog steeds buiten bewustzijn. Voor zijn leven wordt gevreesd. Zondagavond is in het tentenkamp te Zandvoort door nog niet opgehelderde oorzaak een zweefpaal afgeknapt. Een man uit een groep van vijf personen, die in de nabijheid aan het bouwen was, de 35-jarige J. A. uit Amsterdam, werd door de top van de paal getroffen. Na aankomst in het St. Elisabeth's gasthuis is hij overleden. De politie stelt een on derzoek in. Een landbouwer in Beilen, die zich al lan ge tijd niet lekker voelde, kreeg tot zijn grote vreugde per brief een remedie van de „Professoren Kruit en Mulder" Zij schreven een geneeswijze voor, waarbij de zieke landbouwer beslist baat zou hebben, maarde kosten waren f 50. De land bouwer betaalde prompt. Maar het middel, dat de 29 jarige Evert N. uit Lheebroek, Dwingeloo hem aanbood was.... doodge wone aspirine. De landbouwer vond er geen baat bij. Maar geen nood. N. had nog een heel ander middel in petto, maar dat moest uit Tsjecho Slowakije komen en dat kostte f 13.000. Zoveel geld had de land bouwer niet. maar wel f 6.000.N. incas seerde dan maar die zes duizend gulden en.... verdwenen was de wonderdokter. De patiënt zag hem terug op de zitting van de Asser Rechtbank, waar de officier van Justitie 6 mnd. gev. straf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering eiste.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1