Kunst- en Sportweek in Krommenie Eric de Noorman: Hef land der duisternis HEES OMROEPERS Lion d'Or TYPEN sggsr «asgss» - ZEER BELANGRIJK BERICHT m Yisserijgolf efooxftiïte> Aetibmie/ INST.PONT J. DE GRAAF School- en Beroepskeuze UITNODIGING ADRESBOEK VAN KATHOLIEK NEDERLAND Excelsior-Stofzuigers y DINSDAG 1 JULI 1952 PAGINA 4 WIE HEPT DE BLINDEN? Een verzoek aan autobezitters Openlucht-concert in Santpoort Rechtstreekse invoer van Deense vis Velsen-tennis zag promotie ontgaan Uitslaande brand J. W. WEENER afwezig Juli en Augustus „KURDISTAN" Telef. 1-5-0-4-7 EXTRA AANBIEDING De Beste Bromfiets Prijs f 239.— DE STEMPEL voor BETERE boeken ooit in Nederland gebracht tn het verbluffend en sensationeel circus -programma van onze Jf/gftfUM-YOlJMftffa persoonUik_°P^e{"Jster tKRISuihI de WS uU HolW HEB MHMÏHN-OUfANTlH S°*daS Kru"i a. k PRIJSVERLAGING van alle RADIOTOESTELLEN met 15»/« TELEVISIE-APPARATEN 2.25 per week of f 8.— per week of - Kruisstraat 33 HAARLEM PIUS ALMANAK ONONTBEERLIJK voor iedere zakenman DUIZENDEN juiste adressen REPARATIE - ONDERDELEN SERVICE Betrekkingen gevr. Betrekkingen aangeboden Rij-, Vaar- en Voertuigen Muziekinstrumenten Te koop gevraagd Te koop aangeboden Woningruil Lessen Ambachten Diversen I Het blijkt wel. dat er dit jaar nog meer belangstelling voor de Kunst en Sportweek bestaat dan de voor gaande jaren en het buitengewoon verzorgde programma zal hieraan niet vreemd zijn. In de voorverkoop dei- programmaboekjes werden reeds 1500 boekjes verkocht tegen het vorig jaar nog geen 1000, hetgeen reeds als een succes mag worden aangemerkt. De programmaboekjes zijn verkrijgbaar bij practisch elk bestuur der aangesloten verenigingen en het verdient aanbe veling om voor de Kunst- en Sportweek begint een programmaboekje aan te schaffen. De kosten daarvan zijn f 1.50 en op vertoon van het Programma boekje heeft men toegang tot alle eve nementen, die in de Kunst- en Sport week worden gehouden. Er zijn ook Jeugdkaarten en de kosten hiervan bedragen f0.75 en deze Jeugdkaarten gelden tot en met de leeftijd van 12 jaar. Merkwaardig is wel geweest, dat bij mooi weer vele aanvragen binnenkwa men om met de Avondvierdaagse voor fietsers en bromfietsers mee te doen, terwijl de inschrijving bij koude dagen direct verminderde! Nu het mooie weei eindelijk gekomen is verwachten Wij nog een groot aantal inschrijvingen en het verdient aanbeveling bekend te maken, dat men zich op de avond van de start nog bij de Sociëteit „Ons Ge noegen" kan opgeven. Verschillende fa brikanten en banketbakkers ter plaatse gaven bericht op de avonden van. de Vierdaagse versnaperingen onderweg te willen uitreiken en deze aardige gestes worden uiteraard zeer gewaardeerd en ook dit toont wel in welk een belang stelling de Kunst- en Sportweek staat. Op Dinsdgavond 8 Juli a.s. zullen er te acht uur voorwedstrijden worden gespeeld voor de Tenniskampioenschap pen (Lawn-tennis). Deze wedstrijden worden door de Tennisvereniging „Smash" voorbereid en zullen worden gehouden op de „Verblifa"-tennisbaan. (Staat niet in het programmaboekje vermeld!). Deze wedstrijden vallen eveneens onder het kader der K. en S.-week. De Tafeltenniswedstrijden, die in. het programmaboekje worden vermeld, zul len NIET in de Concertzaal maar in de Sociëteit „Ons Genoegen worden ge houden. De deelname van Cor du Buy en Will van Zoelen is nu definitief en ongetwijfeld zal dit de belangstelling voor de Tafeltennissport die avond zeer ten goede komen. Het is nu ook definitief, dat op de sluftingsavond een vuurwerk zal wor den gehouden en dit belooft iets bij zonders te worden. De reden, waarom het al of niet geven van een vuurwerk aanvankelijk nog een vraag was, is ge legen in het feit, dat Kunst en Sport zich op het standpunt stelde, je doet het of je doet het niet, maar als Je het doet, doet het dan goed. Nu het dus doorgaat zal het ook een prima vuur werk zijn en het verdient aanbeveling om ook hierop nog eens sterk de na druk te leggen. Het vuurwerk zal in het Agathepark worden gehouden. De blinden van St. Odilia te Haar lem en Omstreken zullen in de week van 14 tot 19 Juli weer met vacantie naar Drakenburgh gaan. Vorige jaren is het gelukt een aantal automobilisten bereid te vinden om het gehele ge zelschap naar het vacantie-oord nabij Hilversum te vervoeren en aan het eind daarvan weer terug te halen. Zou zulks dit jaar wederom mogelijk zijn? Wie de blinden wil helpen, melde zich bij de heren H. van Beek, Kleverpark weg 11, tel. 10987 en F. H. Louman, Ged. Oude Gracht 106, tel. 10990 en voor Beverwijk: mej. E. Koelman, Prinsesse- laan 13, Beverwijk. Bij goed weer en wie durft daaraan met deze zomerse dagen nog twijfelen? zal Santpoort Vrijdagavond zijn eer ste openlucht-concert krijgen in de reeks, welke Velsen gedurende 2 maan den wacht. Des avonds om 8 uur zullen in het Burg. Rijkenspark optreden de Mandolineclub „Excelsior" en het Ken- nemer Vrouwenkoor. Het programma is als volgt samengesteld: Excelsior: 1. Marche des accordeonis- tes, A. Tournal, 2. Balalaika Souvenir, Joh. B. Kok, 3. Danse du Canada, Henry Goitre,. 4. Offenbach melodieën arr. Jean Linard, 5. Spanola, Spaanse wals, Joh. B. Kok. Kennemer Vrouwenkoor: 1. Schone Nacht, Henry Zagwijn, 2. Als 't bruine veld, Henry Zagwijn, 3. Dorsen, Dina Appeldoorn, 4. De lente luwt, Dina Ap peldoorn, 5. Bröllops Marsch,. Aug. Sö- dermann, 6. Uralt, Cath. van Rennes, 7. Ich reite hinaus in das Weite, Cath. van Rennes, 8. Rondedans, oud-Hollands, Jul. Röntgen, 9. Creupelken en 't meis ken fijn„ Alb. de Klerk. 10. Geschichten aus dem Wienerwald, Joh. Strauss, be werkt door Joh. Langer. Excelsior: 1. Androjevna, Slavische wals, Joh. B. Kok, 2. Don Armando, paso- doble, J. Joline, 3. Suppé-klanken, arr. Jean Linard, 4. Crizaba, rumba, Jean Linard. Met ingang van vandaag, 1 Juli, wordt een handelsovereenkomst van kracht tussen Denemarken en Nederland, waar bij de Denen het recht krijgen geduren de de komende 12 maanden voor een totaal bedrag van 250.000 Kronen recht streeks verse vis vanuit zee in Neder land aan de markt te brengen. Deze fa ciliteit geldt voor de vissoorten kabel jauw, schelvis, makreel, horsmakreel, sprot, spiering, geep, lom, snotdolf en verse haring. Tegenover deze invoer staat van Ne derlandse zijde geen uitvoer van vis of visserij-producten. Bij het bedrijfschap voor visserijproducten is men echter van mening, dat deze invoer niettemin voor delig voor de Nederlandse markt is, om dat men hierdoor en regelmatiger aan voer van de betrokken vissoorten in de hand hoopt te werken. De Nederlandse schepen zullen zich binnenkort in hoofd zaak op de haringvisserij concentreren, wat in vorige jaren steeds een tekort aan andere vissoorten opleverde. Het mag zonder chauvinisme gezegd worden, het eerste team van de R.K. Sportvereniging „Velsen", afdeling ten nis, heeft zijn promotie naar de derde klasse verspeeld door het feit, dat drie dames met vacantie waren en door an deren vervangen moesten worden in de laatste beslissende wedstrijd tegen Go Ahead V. Niet dat de invalsters zich niet kranig geweerd zouden hebben. Integen deel. Zij 'gaven wat zij konden en zij hadden een belangrijk aandeel in het gelijk spel, dat Velsen kon bevechten. Maar toen werden de gewonnen en ver loren sets bij elkaar geteld en dat kostte Velsen precies de promotie naar de der de klasse. Velsen zal dus het volgend jaar opnieuw in de vierde klasse van de K.N.L.T.B. uitkomen. Maar de tegenstan ders van dan kunnen er verzekerd van zijn, dat zij een geladen ploeg tegenover zich zullen krijgen, die, wat dit jaar noodgedwongen geaccepteerd moest worden, dan zeker niet nog eens zullen laten gebeuren. De gedetailleerde uitslagen luiden: Heren enkel: B. StalsS. Leydesdorff 75. 62 en A. Gjertsen—J. van Dijck 57, 46. Dames enkel: L. BoonA. v. d. Werf 26, 26 en C. GjertsenT. Hoogwinkel 64, 63. Heren dubbel: B. Stals en A. GjertsenJ. van Dijck en C. Slichtenbree 63, 63. Dames dubbel: C. Gjertsen en L. BoonA. v. d. Werf en T. Hoogwinkel 26, 2—6. Gemengd dubbel: mej. C. Gjertsen en B. Stals mej. T. Hoogwinkel en J. v. Dijck 46, 62, 86 en mevr. L. Gjertsen en A. Gjertsenmevr. A. v. d. Werf en S. Ley desdorff 36, 26. co* 'oonds* sruoio 133. Inmiddels is Orm door de wachters weggesleurd. Zijn tegenspartelen en woe dend gekerm hebben hem niet veel geholpen, want op ruwe wijze is hij een donkere ruimte binnengeduwd, waarna een zware deur achter hem in het slot valt. En daar staat de kleine zeeman verbijsterd in het rond te blikken, totdat een bekende stem hem uit zijn sombere overpeinzingen losrukt. „Wel, wel, ook gij hier? Gegroet. Zal ik een frisse dronk doen brengen? Komaan, haha, steek uw kin zo ge die hebt in de lucht. Bedenk toch, na deze komt een andere tijd." En met deze woorden ziet de morsige Haifa, met zijn lotgenoten Togir en Pum- Pum, op zich toetreden. „Wat brengt gij voor nieuws, edele makker?" vraagt de haveloze ridder, die blijkbaar nog niets van zijn geestkracht verloren heeft. „Is onze vorst bijgeval onderweg om ons Een naargeestig langgerekt gegrom breekt zijn woordenstroom af. AfgelopenVoor de haaiexi! zeg ik u," zegt Orm hol, in machteloze woede aan zijn snor rukkende. „Met andere woorden: Dood, wat 'n ellende! De Noorman is bij te laag xuater deze sluis binnengezeild en £al nu wel met zijn kiel in de modder zitten. Ik zeg u, dat „Hoe meent gij?" brult Haifa, ,iEric, onze vorst in deze heilloze stad? Voorwaar het beste nieuws, dat gij ons brengen kunt. Nu is ons leed wel spoedig geleden!" „Welja, waarom niet, landkrabsnuift Orm. „De dood kan prettig zijn ver gele» ken bij dit, nietwaar!" „Wie praat er van dood, uil!" briest de edelman, met een vurig gebaar zijn ver» waarloosde snor draaiende. „Dood? Voorzeker! Voor de minne lieden die ons hier behandeld hebben al» waren wij niet die wij zijn. Ha, maar dit is nu spoedig voorbij. Nog slechts weinige uren scheiden ons van de vrijheid, wil het mij voorkomen. Onze vorst, de nobele koning Eric, zal deze muren der wanhoop verbrijzelen en dan zal de gramschap van een waarachtig edelman over de verraderlijke inwoners van deze stad losbarsten. Lang leve Eric de Noorman „Daar gaat de dwaas!" gromt op hetzelfde ogenblik de opperste Moeder-Beer, dit vanaf de gaanderij uitkijkt over de enorme binnenplaats, waar als kleine figuurtjes Eric de Noorman en Scorr recht op de Steen der Vergetelheid afgaan. De geheim zinnige figuur wenkt één der krijgers. „Nu is de tijd! Schiet!" gromt zij. en terwijl de man een pijl op de boog legt, de pees spant en zorgvuldig mikt, voqgt zij er dreigend aan toe: Bedenk goed! Zo ge mist, kost het u het hoofd!" De iets ruimere aanvoeren aan rond- vis en het aanhoudend warm weer ble ven niet zonder invloed op de prijzen, welke daardoor Maandag op een lager niveau kwamen. Vooral schelvis, kabel jauw en wijting kregen gevoelige prijs dalingen te incasseren. Zo werd de goe de wijting aanvankelijk nog verkocht voor f 17.per kist, bij latere afslagen afgemijnd op niet meer dan f 10.— per kist. De grote schelvis daalde in de loop van de morgen tot f 30.per kist en de voor export bestemde kabeljauwsoorten, die da vorige week nog op rond f 100. per regel van 10 stuks kwamen, varieer den nu van f 85.tot f 60.per 10 stuks, terwijl de kleinere soorten met f 40.tot f 35.per 10 stuks genoe gen moesten nemen. Schol was ook min der in prijs. Goede kwaliteit schol 2 ging nog weg voor f 20.per kist, maar de doorsnee-prijs was hier f 15.— per kist, terwijl schol 3 met, moeite bo ven de ophoudprijs bleef. Bij de tong was een grote variatie merkbaar. Grote tong deed het nog goed met f 2,50 per kilo. grootmiddel tong varieerde van f 1,50 tot f 1,35 per kilo en de grove slips gingen weg voor f 1.tot f 0.90 per kilo. Bij de aangeboden makreel liep de kwaliteit sterk uiteen. Goede kwaliteit werd verkocht voor f 15.en f 14.per kist, maar er waren ook par tijen die f 10.per kist opbrachten en zelfs moesten enkele partijtjes, wegens het niet halen van de minimumprijs weer aan de vismeel-industrie worden toegewezen. Hoewel de verse haring, die de Sch. 7 aanvoerde, over het alge meen nog vrij klein was, werd hiervoor toch f 17.tot f 15.per kist be taald. De Haarlem IJm. 9, die Maandag met een groot schip vis aan de afslag was, kon door de kwantiteit nog aan een goede besomming van f 24.000 komen, geen slecht resultaat voor een reis van 12 dagen. De Maria van Hattum IJm. 10 was minder succesvol, want ook hij had rond 1000 kisten vis in een reis: van 12 dagen, maar dat leverde slechts een besomming van f 14.000 gulden op. Van de trawlervloot kwam voor de Dinsdagmarkt in IJmuiaen binnen de Norma Maria IJm. 6 met een aanvoer van 240 kisten kabeljauw en gul, waar van ruim 1500 stuks ijskabeljau- wen, bovendien 560 stuks stijve kabel jauwen, 90 kisten schelvis en piepers, 130 kisten gestripte wijting, 50 kisten dichte wijting, 50 kisten makreel, 50 kisten diversen en 40 kleine kistjes ha ring. Van de loggervloot waren present de Shamrock IJm 129, Wyron V IJm 209 en Hubertha Gerarda Kw 9, die van Maandag waren blijven liggen. De IJm. 129 had 90 kisten schelvis en piepers, 20 kisten wijting, 24 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten schol, 12 kisten tarbot, 24 kisten diversen, 120 stuks ijskabeljau- wen, 150 stuks stijve kabeljauwen, de IJm. 209 kwam binnen met 125 kisten schelvis en piepers, 30 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten wijting, 30 kisten plat vis, 10 kisten radio, 10 kisten diversen, 20 stuks stijve kabeljauwen en de Kw. 9 meldde een vangst van 140 kisten diver sen. Maandag kwamen nog geen officiële berichten binnen van trawlers, die aan de Woensdagmarkt present zullen zijn. Met grote waarschijnlijkheid kunnen echter verwacht worden de Eveline IJm. 116, de Herman Sch. 92 (beide vertr. 19 Juni) en de Thorina IJm. 33 (vertr. 20 Juni). Van de haringdrijfnetvisserij kwamen in IJmuiden binnen de mótorloggers Wilhelmina I Kw 25 met totaal 634 kant jes, waarvan 19 eigen vangst, 22 van de Kw 14, 111 van de Kw 23, 8 van de Kw 73, 86 van de Kw 147, 11 van de Kw 47, 113 van de Kw 54, 63 van de Kw 2, 17 van de Kw 3, 66 van de Sch 36, 82 van de Sch 353, 36 van de IJm 283, de Helena Kw 39 met totaal 448 kantjes, waarvan 78 eigen vangst, 60 van de Kw 78, 50 van de Kw 29, 73 van de Kw 49, 45 van de Kw 32, 62 van de Kw 144, 65 van de Kw 83, 55 van de Kw 18, de Jan- ne Kw 163 met totaal 474 kantjes, waar van 63 eigen vangst, 67 van de Kw 124, 85 van de Kw 129, 134 van de Kw 161, 58 van de Kw 168, 67 van de Kw 170, de Fierman Eduard Kw. 5 met totaal 544- kantjes, waarvan 34 eigen vangst, 12 van de Kw 3, 34 van de Kw 23, 34 van de Kw 47, 36 var. de Kw 54, 55 van de Kw 73, 18 van de Sch. 36, 108 van de Sch 51, 68 van de Sch 107. 32 van de Sch 353, 48 van de IJm 74, 69 van de IJm 283' en de Volharding Kw 65 met totaal 480 kantjes, waarvan 165 eigen vangst, 221 van de Kw 45, 94 van de Kw 22. Een korte, maar hevige brand heeft Maandagmiddag gewoed achter en in het perceel Tulpenstraat 30, te Sant poort, bewoond door het gezin K. Het 6-jarig zoontje Gerard had in de schuur met lucifers gespeeld en toen het licht brandbare materiaal vlam vatte, nam hij de benen, zonder iets te zeggen. Om kwart over vier ontdekte een ouder zusje de brand, die inmiddels oo de woning was overgeslagen. De Santpoortse brandweer, die spoe dig aanwezig was. bestreed het vuur met drie stralen. Na een half uur was de brand bedwongen. De vuurgloed was zo hevig, dat het glas in de keukenra men smolt. De keuken brandde geheel uit, terwijl ook de gang grote brand schade kreeg. Een deel van de inboedel kon nog juist bij buren in veiligheid worden gebracht. Di H V De Heer en Mevrouw SMULDERS— Hoynck van Papendrecht geven met vreugde kennis van geboorte en doop van BEATRYS Bergeyk. 29 Juni 1952 Enige algemene kennisgeving. GETROUWD: X. A. C. M. WAJON Kapitein Koopvaardij en E. M. HIBBELN Aalborg, 30 Juni 1952. in ons klooster te Nijme gen is hedenmorgen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, zacht en kalm overleden, de Hoog Eer waarde Zeer Geleerde Pater Dr. LUDOVICUS WILLEMS Provinciaal van de Orde der Carmelieten, in het 60ste levensjaar, het 37ste jaar van zijn religieuze professie, het 32ste jaar van zijn Priesterschap. In onze kloosterkerk aan de Doddendaal te Nijme gen zullen Dinsdagavond om 8 uur de Lauden der Overledenen worde# ge zongen. De plechtige Uit vaartdienst zal gehouden worden Woensdagmorgen om 9.30 uur, waarna over brenging van het stoffe lijk: overschot naar Oss en begrafenis op ons kloos terkerkhof aldaar. Wij bevelen de overledene aan in de H.H. Missen der Priesters en de ge beden der gelovigen. Namens de Nederlandse Carmel: Dr. Brocardus Meijer, Vicarius Provincialis O. Carm. Requiescat in Pace. ARTS Voor waarneming: tel. 11990. Gedurende de zomermaanden staat de vermelding van onze Successchotel stop. De Gasi heefi dagelijks keus uit zes verschil, lende Schotels a f 2.50 Hotel-Café-Restaurant Haarlem Het is goed te weten, dat: Uw kostbare tapijten niet repareert met ap paraatjes, noch met on geschoolde krachten! Wij leveren alléén eer- ste-klas handwerk vol gens de Oosterse tech niek - dus beter en vakkundig - en daarom goedkoper! Tientallen vaste en tevreden klan ten kunnen het getuigen. EXPERT-TAXATEUR Kleverparkweg 154, Dag- of avondles. Aanmelden deze week. Oude Gracht 71 Haarlem Kinder Zwempakjes vanaf f 2.85 Jongens Zwempakjes vanaf f 2.98 Dames Badcostuums, zuiver wol, jacquard 7.95 Luchtgevulde Badmuts f 1.78 met Rijwiel compl. 359. Betaling in overleg. KLEVERPARKWEG 2 Haarlem Tel. 11757 ANEGANG 25 Tel. 19644 Corsetten, Lingerie, Kousen Mod. paskamers PSYCHOLOGISCH en PSYCHOTECHNISCH INSTITUUT FLORASTRAAT 13 (bij Florapark) Telef. 19953 - Haarlem Advieskosten te regelen naar draagkracht. Spreekuur dagelijks 1—3 uur MtKKENK Yw gTJJf'jJTJJ -tcrdas "if -gyEi* ge\d- z»terdü.B' „„-hipper. jjinne" 142, uur. met ca. f 300.— Thans kunnen wij aanbieden PHILIPS RADIO-APPARAAT B.X. 200 V, bruin, wit of rood voor a contant 136. En het TELEVISIE-APPARAAT PHILIPS X.X. 400 U voor a contant voor f 495. Dit zijn slechts 2 voorbeelden. Ziet onze étalages en vraagt de overige nieuwe prijzen aan van Philips en Erres T.V. en Philips, Erres, Siera, Fridor Grundig radio-apparaten. voor het WINKELPERSONEEL var. VELSEN tot het bijwonen van een BELANGRIJKE VERGADERING op VRIJDAG 4 JULI des avonds om 8 uur in het PATRO- NAATSGEB., Zeeweg, IJmuiden-Oost. Onderwerp: DE WINKELSLUITINGSWET 1951 Deze vergadering is ook toegankelijk voor ongeorganiseerden. De plaatselijke Bedrijfsunie van Handels- en Kantoorbedienden. TAPIJTEN DEKENS Toonkamer-monsterver- koop ver beneden fa brieksprijs. Zuiver wollen Wilton tapijten van 165.- voor f 105.—; M. Smyrna's 85.—, 125.—; Wollen dekens halve prijzen f 13.85, f 15.50, 18.90; Lo percoupons v.a. 1.95 p. mtr. Verkoop uitsluitend Woensd., Donderd. van 9—5uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO'\ Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haar lem. Omvang ruim 950 pagina's Prijs 12. Verkrijgbaar in de boekhandel en bij N.V. Drukkerij DE TIJD, N.Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam. Nu eens een uitvinding speciaal voor huisvrouwen I Automatisch steeds een schone W.C.-pot met Toiletine. Geen borstels, geen boenen, geen onaange naam werk. Zet een fles Toiletine in het waterreser voir. Iedere keer dat U doortrekt, spoelen er enkele druppels Toiletine uit de fles mee, waardoor de W.C.-pot gron dig gereinigd wordt Verder onderhoud overbodig I Toiletine tevens luchtververser. Prijt par flat, voldoenda voor 1000 spoelingen f. 2,25 (4 spoelingen voor minder den 1 ei) Tóil4ine Fabrikant* i Pharmavar Haarlem Model 6000 met dubbele zuigkracht en speciaal mondstuk voor pluizen en hondenharen. Bij alle erkende handelaren verkrijgbaar op zeer gemakkelijke voorwaarden. Verkoopkantoor Haarlem - Leeghwaterstraat 16 - tel. L5617 Plaatsing geschiedt a 16 cent per m.m.-hoogte Opgaren kutmea geschieden aan OM Hoofdkantoor, aan onzo bijkantoren en agent schappen. aan de erkende advert en tle-bureaux en aan de erkende boekhandelaren. WED. v. geg. huize, met twee kinderen, van 8 jr., wil tij dens vacantie als huisbewaar ster optreden. Omgev. Haar lem. Br. no. 78223, bureau van dit blad. JONGEN gevr. voor metaal bewerking. tot 16 jaar. De Valk, Emmakade 23. net DAGMEISJE gevr. in gezin met kinderen. Mevr. Opdam, Binnenweg 24, 'Heem stede. NET R.K. MEISJE als hulp in de huish., v. d. of v. d. en n., gevr. voor direct of per 15 Juli, wegens huwelijk van het tegenwoordige. Zelfst. kunn. werken. Geheel huiselijk ver keer. Br. of aanm.: G. van Baars, manufacturenhandel, Binnenweg 4, Heemstede. NETTE WINKELJUFFROUW gevr. in A. Meyer's Amster damse Vleeshouwerij. Witte jassen worden door de zaak verstrekt. Aanm. vóór 6 uur. Ged. Oude Gracht 80, hoek Botermarkt. FL. VERPLEEGHULP gevr. in verpleeginr., omg. Haar lem. Br. onder no. 78201, bur. van dit blad. NETTE WERKSTER ge vraagd, 3 halve dagen per week. Aanmelden tussen 68 uur. J. Haringstraat 86. STRIJKSTERS, PERSSTERS EN MEISJES voor alle afde lingen gevr. Chemische Was serij Keyser, Lorentzplein 25. NET MEISJE gevr., v. d. en n., bij mevr. Offerhaus, Ke naustraat 6. HULP IN HUISH. gevr. van —1, 16 j. Leeuwerikstr. 9, Haarlem-N. JONGEN gevr., 16 jaar Brood- en Banketbakkerij J. Ames, Oranjeboomstr. 160 Toileiine is overal verkrijgbaar NET PERSOON gevr. voor tuin- en winkelwerk. Groente en fruitbedriji' F. C. Koele- meyer, Zijlweg 284. NET MEISJE gevr., 17 jr., voor huish. en winkel. Jepn- taplein 15, Haarlem-N. NET MEISJE gevr., 16 jr. van 81 uur. A. J. de Mol, Teslastraat 55. RUIM DUIZEND „Supra - jeugd-matrassen werden reeds door ons speciaal-bed- denbedrijf in Haarlem en omgeving afgeleverd. Wasse naar, Jansweg t/o station. PERZ. TAFELKLEED, kar dinaalsrood en koningsblauw, zeer fraai 325.Mij er, Kinderhuisvest 19. GASFORNUIS, orig. „Sen- king", 4-vl., compl. met zij platen en witte afdekplaat, z.g.a.n. (gerev.), vooroorl. kw, en „Inventa" (zwart) gasfor nuis, 4-vlams, z, zijpl., nieuw* branders, enz., beide m. ga rantie en billijk. Loodg.bedr. „Blankwater", Archipelstr. 70, telef. 23154. MEISJESFIETS 30. Haitsm» Mulierstraat 18. ZUINIGE AUTO te huur. Pleiadenstraat 146, H'lem-N. SPOED. Duitse kruissn. piano te koop, als nieuw. Prijs bil lijk. Oostindiëstraat 49. MOOIE DUITSE PIANO 475.—. Hooimarkt 24. NET MEISJE voor de winkel gevraagd, niet beneden 16 jr.. bij J. F. Kochx, Spar-kruide- nier, Lange Nieuwstraat 775, IJmuiden-O. ZOLDEROPRUIMING. Koopt alles. Dr. Leydsstr. 7, telef, 20413. 'T OPKLAPBEDDENPALEIS, 10 extra korting op on derstaande prijzen. Divan bedden 24.50. Dubbele di vanbedden 62.50. Eten-per- soons opklapbed met ombouw 57. 2-pers. opklapbed met ombouw 68.1-pers. bed- stel 29.—, 2-pers. 46.—. Eerste klas. 15 jaar garantie. Kapokbedstellen, verende ma trassen, wollen dekens, enz. Monsterkamers, Orionweg 8, Haarlem-N., bij Zaanenlaan. Gesloten huis. Telefoon 23832. TROUWLUSTIGEN, gaat even naar Antoniestr. 83. Old-finish huiskamertafel met dikke balpoten 49.75. Spotprijs. Salonstel f 185.Huisk.- ameublement 142.50. Club- stel 325.Ook nog vele andere koopjes. Gaat dit zien en doet Uw voordeel. H.H. WINKELIERS. Voor papapier, zakken en touw naar Overste, KI- Houtstr. 24, Haarlem. Tel. 19902. „SUPRA", DE MATRAS VOOR DE JEUGD, 80/190 46.75, 90/190 49.75, 2-pers. 62.75 Kapok kussen 10.00. Alléénverkoop Wassenaar, Jansweg t/o station. 1 cirkelzaagmachine, IV, P.K.-motor-, 1 handpons- machine; vloeraandrijvers; tengelijzers, enz. J. v. d. Wale, Prinsessekade 18a. Haarlem. KUIKENS met of zonder kloek, jonge hennen, legkip pen en broedeieren. Hoen derpark Schalkwijkerweg 130, telef. 18203. RUILEN. Vrij huis, 4 kamera, keuken, schuur, tuin en zol der. Prijs 5.60 per wee*. Gevraagd 5 of 6 kamers in Haarlem. Br. no. 78179, bur. van dit blad. CURSUS MAATSCHAPPE LIJKE WEBKER(STER). Opleiding voor diploma Maatsch. Werker(ster). Begin cursus: October 1952. Prosp. M.W. 15 bij Stichting voor Opl. van Maatsch. Werkers, KI. Houtweg 41, Haarlem. VOOR FOTO'S aan huis. Foto Scherpenhuyzen, Staten Bolwerk 6, tel. 20095. Foto Walbrecht, Spaarnwouderstr. 21, telef. 15551. SLIJTAGE AAN UW COR SET? Wij repareren het voor U. W. C. Bergisch Zoon, Nieuwe Gracht 33, Haarlem, Rijksstr.weg 86 E, H'lem-N. VOOR GOED SCHILDER WERK J. W. Rupprecht, Mar- nixstraat 79, tel. 24692. Ook behang- en witwerk. Prijs billijk. GASFORNUIS DEFECT? Re pareert perfect alle merken en branders m. garantie, ook comforen. „Blankwater", Loodg.bedr., Archipelstr. 70, tel. 23154. In- en verkoop. LOONADMINISTRATIE voor kleine zaken correct en bil lijk. Br.: Postbus 245, H'lem. R.K. MEISJE, 24 jr., zoekt dito vriendin. Br. no. 78227, bureau van dit blad. EENV. R.K. MEISJE, 23 jaar, zoekt dito vriendin. Omgev. Velsen-Noord. Br. onder lett, K., bijkantoor N. H. Crt., Stumphiusstraat 45, Bever wijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 4