Haarlemse Vincentiusveren hield algemene jaarvergadering Werk van naastenliefde en barmhartigheid bloeit 42ste Haarlemse bedevaart naar Heiloo Burgemeester opent expositie van politie en gedetineerden 1 REEDS 30 NATUURWACHTERS IN HAARLEM Ruim driehonderd pelgrims naar het Genade-oord ostwald Primeur voor Haarlem BLIKSEMAFLEIDERS BOUCLÉ 1-40 TAPUT 3. Als men wil, dan kan het De heer F. Vogelenzanghoofd voor dit rayon over de mooie taak Rrou wels OELKASTEM EXTRA ZWAAR De Vishal met een handboei afgesloten Nieuwe Scheercrême DWT 1SZG 1 heren 3—1 Concept-program naar vier fractieleiders HERMGA WUTHRICH WOENSDAG 2 JULI 1952 PASTNA 2 ZILVEREN JUBILARESSEN Bij Kamer vKoophandel Hoe te herkennen ONINGINNEWEG 6 JONGETJE NA VAL OVERLEDEN VERLOTING NIEUW HOSPITAALKERKSCHIP Magazijnmeester nam afscheid Onderscheiding voor Langenus Fa Gilein 25 jaar Orgelbespeling Onderscheiding FAILLISSEMENTEN Aanrijding Nachtcactus bloeit Eindexamens Stedelijk Gymnasium te Haarlem 25 jaar bij Droste De Koerier HEEMSTEDE ERNSTIG ONGEVAL OP HEEMSTEEDSE DREEF OM DE ZILVEREN SPAARNESTAD-BEKER De SpaarnestadDe Tijd Waterpolo Waterstanden JUBILEUM W. A. KEIJZER Kajottersnieuws Poitiehond „beschadigd" Burgerlijke Stand Rond kabinetsformetie Beurs ian Amsterdam aantrekkelijke REIZEN voor aantrekkelijke PRIJZEN DU MEE's vermaarde: 4 d. LUXEMBURG en de ARDENNEN f 80- DU MEE's succesvolle: 4 d. RIJN (Königswinter) en AHR f 80.' Verder: 10 dagen OOSTENRIJKSE Berg toppen (Vorarlberg-Tyrol), RIVIèRA, LOURDES enz. Doorlopend interessante en leuke DAGTOCHTEN LUXE CWEMUUQ AAtt CLUQS VüAAGT GEÏLLUSm PROSPECTUS REISBUREAU DU MÉE TOURINGCARBEDRIJF OOSTEROM Wie zou menen, dat de St. Vincentius een vereniging is, die alleen nog maar een naam heeft, vergist zich deerlijk. De vele armen, die in het afgelopen jaar weer geprofiteerd hebhen van de ga ven van deze instelling, zullen kunnen getuigen, dat Vincentius nog altijd ge noeg levenssappen bezit om steeds met gulle hand te geven. Tevens is 't n' uiter mate verheugend verschijnsel, dat dit werk van naastenliefde en van barm hartigheid in deze tijd nog niet aan waarde heeft ingeboet, integendeel steeds meer begrip en belangstelling wordt er getoond, zodat het werk een lichtpuntje is tegen de donkere achtergrond vaB deze tijd. Gisteravond kwamen zjj ter jaarver gadering bijeen, de Vincentianen. Een ruime opkomst bewees wel, dat de warmte van de laatste dagen niet veel invloed heeft gehad. In deze bijeenkomst werden zes nieuwe leden aan de verga dering voorgesteld. Het is merkwaardig, dat dit nog steeds op de oude wijze ge beurt; men zou kUDnen spreken van een bepaalde ritus. De heer P. Muringer, secretaris van het Vincentius-werk, gaf hierna zijn Ditmaal zal door Herwonnen Levens kracht van de Kath. Arbeidersbeweging gezamenlijk met Santos van de Kath. Middenstand in de week van 30 Juni tot 4 Juli een grote actie worden ont plooid met het doel een flinke aanslag te plegen op de beurs van de burgers van Haarlem. Dit snode plan moet luk ken. Deze beide instellingen stellen zich ten doel de tuberculose, welke nog steeds zovele slachtoffers maakt, en daarmede de kracht van ons volk on dermijnt, krachtig te bestrijden. Hun doel reikt zelfs nog verder, want zij willen trachten de nodige geldmid delen bijeen te brengen om ook tegen andere, evenzeer gevreesde volksziek ten als kanker, rheuma enz. de strijd aan te binden. Voorwaar, een zeer verheven doel, bij het bereiken of benaderen ervan wordt veel, zeer veel leed ons en onze mede mensen bespaard of worden velen uit de ellende opgeheven. Het slagen van deze actie is afhan kelijk van de medewerking van een ieder. Als iedereen het offer brengt waartoe hij in staat is, dan is succes ook volkomen verzekerd. Mag nu op ieders medewerking ge rekend worden? De liefde tot de naas te, welke aan geen enkele mens vreemd is, ook al is hij zich dat niet altijd be wust, mag ons inderdaad er op doen re kenen de medewerking van allen te verkrijgen, zodat Herwonnen Levens kracht en Santos zullen slagen in hun opzet. Nu zullen er nog wel mensen zijn die voor zichzelf moeilijkheden te over winnen hebben. Allereerst vele jonge ren die zo moeilijk kunnen besluiten om enig geld te offeren voor liefdadige doeleinden zonder daarbij de kans te hebben een of andere prijs te winnen. Een moeilijkheid waar ook de ouderen wel mede te kampen hebben. Anderen die nog niet de gesel van de te bestrijden ziekten ondervonden of van nabij hebben medegemaakt, zien het belang van hun offer niet in. De onbekendheid in deze brengt hen er zo gemakkelijk toe de uitgestoken hand met te zien en de collectanten hun deur te laten voorbijgaan. Als wij in de gelegenheid waren al len te confronteren met het naamloze leed van hun medemensen, zij zouden ongetwijfeld alles willen ondernemen dit leed te verzachten. Wat er van u gevraagd wordt is, helpt mede deze actie te doen slagen en brengt naar draagkracht uw offer. Dui zenden zullen u er dankbaar voor zijn. A. J M. ANGENENT Voorz. K.A.B. Brengt zon In het leven der tuberculozen. Steunt de Speldjesdag van Her wonnen Levenskracht en Santos. Gisteren herdachten mej. A. C. Nij- boer, chef afdeling Handelsregister en mevr. A. Beemsterboer-Goossens, con cierge, de dag waarop zij vóór 25 jaar in dienst traden bij de Haarlemse Kamer van Koophandel. In de grote vergader zaal werden de beide jubilaressen ont vangen door het bestuur, waarbij de voorzitter de heer J. J. Swens, de dank van het bestuur overbracht voor de wijze waarop beide dames hun taak vervullen. Spreker bood namens de Kamer een Lerinneringsbord aan. Namens de collega's sprak de heer J. S. de Vries, administrateur der Kamer, die, vooruitlopend op het feest hetwelk Zaterdag a.s. door het gezamenlijk per soneel aan de jubilaressen zal worden aangeboden, een voorlopige bloemen hulde overhandigde. Mej. A C. Nijboer bedankte met enkele welgekozen woorden. jaarverslag. In het groot is het een lijst vol goede daden, die door de „Broeders in het afgelopen jaar zijn gedaan. De totale ontvangsten van de 13 conferen ties bedroegen tezamen het bedrag van 50.625. Het vorige jaar lag dit cijfer hoger, dat was toen 54.350. Het aantal bezochte gezinnen liep op van 314 tot 335. Omdat de Vincentiusvereniging haar dekmantel der Liefde over tal van so ciale takken van de maatschappij legt is dit geld hard en hard nodig. Om maar eens wat te noemen. Voor de kerstaciic Haarlem-Noord werd een bedrag be steed van ongeveer 5000 en 500 ge zinnen werden gelukkig gemaakt met een kerstpakket. Aan een achttal gezin nen werd het gehele jaar een veertien daagse ondersteuning uitgekeerd, terwijl een zevental andere gezinnen een gift ineens ontvingen, of een ondersteuning voor een korte periode toegekend za gen. De commissie „De vrije tijd" gaf in het afgelopen seizoen vier toneel avonden, een Kerstprogramma, een mu ziekavond en zes contactavonden. De toneel- en filmavonden laten aan het bezoek niets te wensen over, want het aantal gegadigden, dat steeds de turn zaal van het gemeentelijk concertge bouw, waar deze avonden worden ge geven» bezocht, was 280. De kinderverpleging en -bescherming begon dit jaar met 112 pupillen en één vrije pupil. Hiervan werden 62 in gezin nen ondergebracht, 29 gingen naar een gesticht en de overigen elders (militaire dienst). Ook in het werk van de katholieke uitleenbibliotheek valt een stijging waar te nemen, hetgeen een gelukkig ver schijnsel mag heten. In totaal werden 74.025 boeken uitgeleend, terwijl 144 lezers meer de geestelijke vruchten van het boek kwamen plukken dan het vorige jaar. De vooruitgang in uitge geven boeken was een aanmerkelijk hoog cijfer, n.l. 11.025. De spijskokerij doet het nog steeds uitstekend en blijkt geen sinecure te zijn. 10.000 porties spijs werden dit jaar uitgereikt. In het jaarverslag van de secretaris sprak deze van een dui delijke verschuiving van Haarlem- Oost en Zuid naar Haarlem-Noord in de afname van de porties. Ter illustratie van dit uitstekende werk nog een ander voorbeeld. De conferenties en liefdewerken betrok ken in het afgelopen jaar 154 dekens, 111 paar kousen en sokken, 55 matras sen, 17 ledikanten en 43 heren of jon gens bovenbroeken,, enz. enz. De kinderuitzending werd ook niet vergeten. 120 meisjes en 60 jongens wer den naar adressen in Noord- en Zuia- Holland, Noord-Brabant, Gelderland en Overijsel gestuurd en konden daar eens hun hart ophalen aan goede, maar ge zonde boerenkost. Dit jaarverslag gaf toch wel de in druk, dat er nog veel te doen is voor het algemeen welzijn van velen, die het heus niet zo gemakkelijk hebben, ook al zijn de sociale maatregelen in ons land van de beste. De president, de heer Verhoeven, hield daarna een inleiding over „De coördi natie van de katholieke Charitas", waar in hij betoogde, dat een samenbunde ling van krachten op het gebied van de katholieke charitas uiterst noodzake lijk is. Hoewel velen niet van een sa menbundeling willen weten, is het toch door het Episcopaat van Nederland van harte aanbevolen en dit wil dan ook een samenwerking zien in elk bisdom, in elk dekenaat en in elke parochie. Het mag niet meer zo zijn, vervolgde spr., dat wij de Vincentius-verenlging alleen maar zien om vriendschapsbanden sterkei aan te halen, maar de liefde voor de arme moet ons aan het werk zetten en wij zullen voor dit „nieuwe systeem" al leen maar zorg en toewijding aan de dag moeten leggen, daar het gaat om het behoud van de katholieke charitas. Nadat op 5 Juni in restaurant Brink- mann een vergadering was gehouden van de commissie voor natuurbescher ming in Zuid-Kennemerland, waarop dr. Joh. H. van Burkom te Apeldoorn heeft gesproken over het vormen van een natuurwacht voor Haarlem en om streken hebben zich zeven en dertig da mes en heren aangemeld die bereid wa ren hun medewerking te verlenen. De commissie heeft de plannen uitgewerkt met als resultaat dat de natuurwacht in de tweede helft van Juli haar werk zaamheden zal beginnen. De leden van de natuurwacht zijn in de Statenzaal aan het Prinsenhof, dat het gemeentebestuur van Haarlem ter beschikking had gesteld, bijeengekomen. Zij werden welkom geheten door de heer H. J. Jonker, voorzitter van de commisie voor natuurbescherming in Zuid-Kennemerland, die zijn vreugde uitsprak over de medewerking van zo vele dames en heren. Daardoor is het mogelijk het werk te beginnen en even tuele natuurvernielers tot natuurbe schermers te maken. Als hoofd van de natuurwacht voor Haarlem en omgeving zal optreden de heer F. Vogelenzang, oud-rentmeester van de landgoederen van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland. Deze gaf aan de natuurwach- ters een uiteenzetting van de werk zaamheden, zoals hij zich die had voor gesteld. Ter vergadering was ook aanwezig mej. C. C. Goudriaan van het hoofdbe stuur van de Landelijke Bond van Na- tuurbeschermingswachten. Zij gaf enige technische inlichtingen over het werk van de natuurwacht. De natuurwachters zijn inmiddels in de gelegenheid geweest onder deskun dige leiding een bezoek te brengen aan de Kennemerduinen. Zij ontvingen in lichtingen over kwetsbare plaatsen in dit recreatie-oord. Binnenkort komen de natuurwachters opnieuw bijeen. Na afloop daarvan (het is dan de tweede helft van Juli) zullen zij vermoedelijk hun functie kunnen aanvaarden. Ter ontwikkeling van de natuurwachters zullen later voordrachten worden ge houden en excursies gemaakt, waar door hun belangstelling in de .natuur zal toenemen. Mogelijk zullen ook bij eenkomsten worden gehouden, om el kanders ervaringen uit te wisselen. Zij -die bereid zijn mee te werken aan de bescherming van de natuur in Haar lem en omgeving en als natuurwach- ter willen optreden, ontvangen een band, een identiteitskaart en een pen- nig. De politiecorpsen werken mee, dat voor het werk uitsluitend dames en he ren in aanmei'king komen, op wie ge rekend kan worden. De politie geeft op de kaart een stempel als bewijs, dat zij in de natuurwachter vertrouwen stelt. Een natuurwachter heeft geen politie- bevoegdheid. Zijn optreden is uitslui tend preventief. Verwacht wordt, dat hij een eventuele schender van de na tuur op tactische en vriendelijke wijze tegemoet treedt en dat deze in de toe komst een propagandist voor de natuur bescherming zal worden. De stichting De Kennemerduinen, het Openluchttheater, de Amsterdamse Wa- Onder wel bijzonder zeldzaam zomer weer is gisteren de twee en veertigste bedevaart gehouden naar Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Ruim drie honderd pelgrims afkomstig uit vrij wel ieder parochie in het Haarlemse dekenaat trokken omstreeks negen uur naar het genade-oord. De directeur van de Haarlemse bedevaart, pastoor A. W. J. Lühn, sprak in de kapel een har telijk woord van welkom, waarin hij er zijn vreugde over uitsprak, dat velen weer aan deze bedevaart deelnamen. Om kwart voor tien begon de plechtige Hoogmis, die met assistentie werd opge dragen door de Officiaal van het bis dom, Mgr. C. G. van Trigt. Kap. L. Beu- gelsdijk hield de feestpredicatie, waarbij hij vooral de intentie van deze bede vaart belichtte: Vrede onder de volke ren. Ta het Rozenhoedje in^e Grote Kapel volgde om half een het traditionele be zoek aan het beeld van Sint Willibrord. Daarbij werd de predicatie gehouden door kapelaan J. H. M. van Ingen. Deze spoorde de pelgrims vooral aan naar het voorbeeld van Sint Willibrord leken apostelen te zijn, want lekenapostelen zijn in deze tijd van geloofsverslapping hard nodig. Om één uur werd de Kruisweg ge beden, waaronder kapelaan J. A. M. Rohde een Maria-predicatie hield. Een plechtig lof met processie vormde het besluit van deze pelgrimstocht. Het lof werd door deken J. J. A. Kuilman met assistentie gecelebreerd. In de extra-trein vertrokken de bede vaartgangers omstreeks half vijf weer naar huis en algemeen bleek men uiter mate voldaan te zijn over deze geslaagde bedevaart. Hopelijk zullen nog meer pel grims aan de volgende tocht deelnemen. terleiding, Hout en Plantsoenen te Haarlem en eigenaren van buitenplaat sen hebben reeds de wens kenbaar ge maakt, dat zij prijs stellen op een na tuurwachter. Ook zullen gemeentebe sturen gaarne de steun van de natuur wachters genieten, omdat het jammer genoeg nog te veel voorkomt dat bomen en planten zonder noodzaak vernield worden. De Natuurwacht voor Haarlem en omgeving is opgericht op initiatief van de commisie voor natuurbescherming in Zud-Kennemerland. Deze zal de admi nistratieve werkzaamheden voor haar rekening nemen. De natuurwacht is een afdeling van deze commissie, maar is als zodanig aangesloten bij de Lan delijke Bond van Natuurwachten. Be langstellenden in dit werk kunnen het financieel steunen. Actieve leden behoe ven geen contributie te betalen. In het begin zullen de natuurwachters in de gelegenheid worden gesteld op die ter reinen te wandelen, waaraan zij de voorkeur geven. Verwacht wordt dat alle plaatsen bezet zullen zijn. In de toekomst zal eventueel op drukke da gen een rooster worden gemaakt. De commissie voor natuurbescher ming in Zuid-Kennemerland wil gaarne de beschikking hebben over een groot aantal natuurwachters. Belangstellenden in het werk kunnen zich melden bij de heer J. W. van Hezel, Ramplaan 101 te Haarlem, secretaris der commissie. Advertentie HAARLEM TELEF. 14024 Betaling in overleg. BIOSCOPEN Rembrandt: 's Nachts langs de weg, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 18 jaar. Palace: Tarzan's vlucht, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Luxor: Caroline Chérie, 2, 7 en 9.15 uur, 18 jaar. Frans Hals: Zij die vergeten worden, 2.30, 7 en 9.15 uur, 18 jaar. City: Klopjacht, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur, 18 jaar. Lido-theater: Triomph der liefde, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Spaarne: „Vliegende duivels" en „De bankrover", 2.30, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Minerva-Theater: „De Rode Schoentjes", Woensdag 2.30 u. en 8.15 ilur. Donderdag avond 8.15 uur. Vishal: Tentoonstelling Vrije-tijd-beste- ding, inzendingen van Politie van Kerme- merlancl en van gevangenen uit de Straf gevangenis te Haarlem. Donderdag 3 Juli St. Bavo: Orgelconcert door George Ro bert 's avonds van 89 uur. Het 15 maanden oude zoontje van de familie J. Huyboom, die gistermorgen van een hoogte van 7 meter uit een raam op straat viel, is gistermiddag om streeks kwart vóór twee in het Grote Gasthuis aan een schedelbasisfractuur overleden. Op Vrijdag 4 Juli des avonds om acht uur zal op de Botermarkt een Ame rikaanse verloting worden gehouden ten bate van een nieuw hospitaalkerkschip dat in de zeer nabije toekomst het hos pitaalkerkschip De Hoop zal gaan ver vangen omdat dit zijn diensten wel bewezen heeft. De radio-omroeper Jan Boots zal op treden als vendumeester terwijl vrij willigsters van de UW het geld bij de bieders zullen ophalen. In de afgelopen jaren heeft De Hoop ruimschoots be wezen dat een dergelijk schip nodig is zowel voor de medische hulp als voor de geestelijke steun die bestemd is voor zeelieden van alle gezindten en van alle nationaliteiten. De heer J. Smit, magazijnmeester ter secretarie, heeft na veertig jaren arbeid in dienst der gemeente afscheid genomen. Hij werd toegesproken door de gemeente-secretaris, mr. Th. Wes- stra, en ambtenaren boden hem ver schillende geschenken aan. Daarna kwamen velen de vertrekkende func tionaris de hand d-rukken. De Nederlandse consul-generaal te Antwerpen heeft gisteravond tijdens een receptie aan J. J. Langenus kabinets chef van de gouverneur van Antwer pen, de versierselen van officier in de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Langenus was onmiddellijk na de bevrijding secretaris van het comité tot hulpverlening aan Nederlandse kinde ren. Hij is een bekend internationale scheidsrechter en sedert 36 jaar sport- correspondent van de NRC. De firma Gilein in de Anegang 48 viert morgen haar vijf en twintigjarig bestaan Op 3 Juli 1927 werd de zaak in lederwaren op bescheiden voet be gonnen, maar langzamerhand ontwik kelde zich de zaak tot de naam, die zij nu geniet. Het progamma voor het orgelconcert op Donderdag 3 Juli in de St. Bavo Kerk des namiddags van 3-4 uur luidt als volgt: 1 Fuga C gr.t., D. Buxtehude; 2 a. Be- nedicimus te, b. Glorificamus te, c- Puer nobis nascitur, d. Les cloches, N. Lebè- gue; 3 Suite gothique, Introduction Cho ral, Menuet gothique, Prière, Toccata, L. Boëllmann;(Op verzoek) 4 Pastorale, C. Franck; 5 Prière, Jos Jongen; 6 Choral I, H. Andriessen. Het orgel wordt bespeeld door George Robert. Aan mej. A. Rasmussens, hoofdverpleeg ster en waarnemend directrice van het St. Elisabeth's of Grote Gasthuis, te Haarlem, ls de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. Advertentie KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 100 Breed Gisteravond had in de Bilderdijkzaal van Brinkmann de openingsplechtigheid plaats van de tentoonstelling „Vrije tijdsbesteding" met werken van ge meente- en rijkspolitie van geheel Ken- nemerland en van gedetineerden uit de Haarlemse strafgevangenis. In zijn voorwoord sprak de heer G. J. Endlich, inspecteur van politie, namens de Haarlemse politiepersoneelsvereni- ging „Contact" zijn oprechte dank uit tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot mr. P. O. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem, die de tentoonstelling zou ope nen. Ruim twee jaar geleden werd in een der vertrekken van het hoofdbureau der politie een tentoonstelling geopend over vrije tijdsbesteding en deze tentoonstel ling had zulk een succes, dat dit een aanleiding was om het te herhalen. De heer Tromp, bestuurslid van de R.K. Reclasseringsvereniging, had nu het voorstel geopperd, om de gedetineerden uit de strafgevangenis mee te laten doen. Dit voorstel van de heer Tromp werd met warmte begroet. Sinds korte tijd bestaat er naast de gedachte aan arbeidstherapie ook de ge dachte aan de vrije tijdbesteding van de gedetineerde, hetgeen een zeer opvoe dend karakter heeft. De tentoonstelling, aldus de heer Endlich, vormt de primeur in Neder land. Het is de eerste keer, dat gedeti neerden mogen meedoen aan een ten toonstelling, zodat het publiek met hun werk kan kennismaken. De heer Endlich sprak de wens uit, dat nu bij het publiek een warme belangstelling vóór het werk der politie zou ontstaan en dat het voor de politie zelf een stimulans zou zijn om nog meer te gaan prestelen. Spreker hoopte tevens, dat men ook een beter begrip voor het reclasseringswerk zou krijgen. 70% van de opbrengst gaat naar Pro Juventute. Na deze woorden overhandigde de Advertentie helpt om het gelaat jong en gezond te houden! Jarenlang heeft de wetenschap niet kunnen verhoeden, dat het schuren en schrapen bfl het scheren de huid oud en schraal maakte. Thans is er echter een scheercrême samengesteld, die inderdaad een weldaad voor Uw huid is! Bijzonder heilzaam Ingrediënt De nieuwe Williams Shaving Cream bevat lanoline-extract, een onlangs door medici gedane ont dekking, waarmee de huid belang rijk beter in conditie wordt ge houden dan met gewone lanoline. Lanoline - extract verzacht en verfrist Uw gelaat tijdens het scheren.en helpt de huid jong en gezond te houden. Uitsluitend In Williams Elke keer als U Williams Shaving Cream gebruikt ondervindt Uw huid de weldaad van die wonder baarlijke substantie - en zult U bovendien beter en schoner ge schorenzijn! Scheer U morgen eens met Williams. Het »a de enige scheercrême die lanoline-extract bevat. De rechtbank te Haarlem heeft Dins dag 1 Juli 1952 failliet verklaard: Exploi tatie-Maatschappij „Fatima N.V.", Juli- analaan 11,-Heemstede. Rechter-Commis- saris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. v. d. Hoeven, Haarlem. M. Bol, koopman in textiel, Aalsmeerderdijk 676, Aalsmeer. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. Jan- sonius, Haarlem. L. Smicls, brood- en banketbakker, Raadhuisstraat 95, Heem stede, Rechter-Commissaris: mr. N. Ree ling Brouwer. Curator: mr. R. K. P. Kalbfleisch, Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het faillissement van: H. G. Os- terthun, aannemer van stucadoorswer- ken, Vergierdeweg 188, Haarlem. Rech ter-Commissaris: mr. N. Reeling Brou wer. Curator: mr. K. Hugenholtz, Haar lem. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: De Vennootschap onder firma „Jabo", Lange Herenvest 138, Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. A. Bletz. Curator: mr. B. J. Lambers, Haarlem. J. H. W. van Looy, vennoot van de vennootschap onder firma „Ja bo", Slachthuisstraat 4, Haarlem. Rech ter-Commissaris: mr. J. A. Bletz. Cura tor: mr. B. J. Lambers, Haarlem. B. de Jong, vennoot van de vennootschap on der firma „Jabo", Barbarossastraat 24. Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. A. Bletz. Curator: mr. B. J. Lambers, Haarlem. B. den Hollander, schilder, Soutmanstraat 5, Haarlem. Rechter- Commissaris: mr. J. P. Petersen. Cura tor: mr. A. W. Hellema Jr., Haarlem. Gistermorgen omstreeks 7 uur werd de 23-jarige wielrijdster A. S. wonende in Haarlem op de Hoek van de Kleine Houtstraat en Gedempte Oude Gracht door een vrachtauto aangereden. De oor zaak was, dat de wielrijdster, rijdende in de Kleine Houtstraat in de richting Grote Markt, geen voorrang verleende aan de vrachtauto, die op de Gedempte Oude Gracht in de richting van het Verwulft reed. De wielrijdster liep een nierbloeding op en werd naar het Grote Gasthuis vervoerd. Vermoedelijk bloeit hedenavond in de gemeentelijke kwekerij aan de Klever laan de nachtcactus. Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld dit „wonder" waar te nemen tussen acht en elf uur. De gehele kwekerij zal echter niet open zijn. Geslaagd voor het diploma A: de da mes M. van Aller, A. M. van Es, A. Hoog- vorst. E- G. Londonck, M. C. E. Lon- donck, I. C. F. van Loon, C. M. Ran, J. A. Scheltema, A. P. van der Zouwe. De heren H. Behrendt, P. H- van Hui zen, J. L. LangeVeld, N. J. van der Lee, J. L. Moerbeek, W. J. Rote, G. A. Vedder. 4 candidaten werden afgewezen. Geslaagd voor diploma B: de dames T. Baart, J. A. ten Have, W. L. ten Hoo- pen. De heren E. Barendsen, H. Barend- sen, O. C. de Boer, P. E. Brommer, P. Floor, M. C. Heering, A. Nagelkerke, H. W. Newsum, H. Rijk van Ommeren, N. A. Rost van Tonningen, J. G. Waarden burg, D. van der Werf, Th. D. Wezelen burg. 4 candidaten werden afgewezen. Op 5 Juli a.s. hoopt de heer H. J. Buis, Antoniestr. 47 rood, de dag te herdenken, dat hij 25 jaar in dienst is bij Droste's Cacao- en Chocoladefabrie ken N.V. te Haarlem. Daar op bovenge noemde datum de jaarlijkse Droste s sportdag gehouden wordt in het Sport park te Heemstede, zal de heer Buis op Maandag 7 Juli 's morgens door di rectie en jubileumfonds worden ont vangen en toegesproken. De Postduivenvereniging De Koerier te Haarlem hield Zaterdag 28 Juni een wedvlucht vanaf Limoges (Frankrijk), afstand ongeveer 770 km. De prijzen werden als volgt behaald: P. Dik 1, 9, 13; P. Stokman 2, 17; J. Heerschop 3, 14; 'Th. Heinsbergen 4, 5, 6; A. C. Pieks 7; J. F. Koedijk 8, 13, 16. F. v. Honschoten 10; A. van Hoo rde 11; L. Kuiper 12; H. Terstal 15. Eerste duif werd geconstateerd Za terdag 19.06 uur. Laatste duif werd ge constateerd Zondag 8.40 uur. Vanmorgen omstreeks half twaalf reed de 54-jarige mevrouw K., wonende aan de Heemsteedse Dreef, op de Dreef tegen een melkwagen op. Zij viel en kwam met het achterwiel van haar fiets tegen een juist passerende vrachtauto aan. De vrachtauto reed over haar heen. Vermoedelijk heeft mevr. K. een bekkenfractuur opgelopen. Zij werd per ziekenauto naar het Grote Gasthuis vervoerd. Donderdagavond zal op het EDO-ter- rein de jaarlijkse voetbalwedstrijd wor den gespeeld om de Zilveren Spaarne- stad-beker lussen de elftallen van De Spaarnestad en De Tijd uit Amsterdam. Houder van de Spaarnestad-beker is De Tijd. De toegang tot deze wedstrijd ls gratis. Aanvang 7 uur. DWT en SZC speelden Zaterdagavond j.L een zeer snelle wedstrijd voor de tweede klasse KNZB-competitie. De gast heren wonnen met 31, waardoor zij naar de 2e plaats van hun afdeling stegen. Bij een vrije worp voor DWT piaatste Cor van Egmond de bal goed naar Fans Roozekrans, die met een han dig schot de score opende. (10). Bij een der verwoede tegenaanvallen greep de DWT-midachter te resoluut in en mocht op de kant uitrusten. De aan SZC toegewezen strafworp werd keurig door keeper Melchior gestopt. Het was echter uitstel van executie, want even later wisten de Schiedammers hun numerieke meerderheid toch te benutten (11). Na de rust mochten Fons Roozekrans en zijn prima bewaker Dolf v. d. Kuil een vooroorlogse vrije-slag kampioen van Nederland samen het water uit. Mart Molenaar kreeg even later een vrije worp, plaatste de bal op Van Driel, die snel terugplaatste op Molenaar, waar na deze met een prima schot de stand op 21 bracht. Na een goede combi natie van Fons Roozekrans en Mart Molenaar scoorde Fons het derde doel punt voor DWT. Hiermede was de eind stand bereikt. De stand in deze afdeling luidt nu: De Zijl Leiden 5 5 0 0 10 177 DWT Haarlem 4 2 115 12—10 \'ZC Vlaardingen 3 1113 7—7 SZC Schiedam 4 1 0 3 2 6—11 Sleutelstad Leiden 4 1 0 2 2 710 DZV Delft 2 0 0 2 0 0--1 Verdere uitslagen luidden: DWT 2-AZ 2 heren 1—1, DWT 4-HVGB 5 heren 1-6; Haarlem CDWT jongens 04; Haar lem 5—DWT 4 6—0. IJMUIDEN, Woensdag 2 Juli Hoog water: 10.34 uur en 23..02 uur. Laag water: 5.52 en 18.26 uur. Donderdag 3 Juli Hoog water 11.38 uur; laag water: 6.57 en 19.36 uur. heer Endlich de burgemeester een klein sleuteltje om daarmee de handboei te openen, welke aan de deur van de Vis hal bevestigd was. Alvorens daartoe over te gaan sprak de burgemeester eerst nog enige woorden van dank en hij zeide, dat met deze tentoonstelling een aanval werd gedaan op een der grootste euvelen van deze tijd: „De verveling". Als de mens niet meer werkt, weet hij niet meer wat hij moet beginnen. De tijden veranderen snel en het is een weldadigheid uit uw mond te horen, aldus de burgemeester, dat gij nu een heel ander standpunt inneemt ten aan zien van de gedetineerden. Dit novum op dit gebied zal bijdragen tot een be tere verhouding. Na deze woorden volg den alle aanwezigen de burgemeester naar de Vishal, die met het sleuteltje de handboei opende. Over de tentoonstelling zelf schreven wij gisteren reeds uitvoerig. Bij de N.V. Drukkerij De Spaarne stad werd' gisteren hét 25-jarig jubileum gevierd van de heer W. A. Keijzer, die als kleurenretoucheur aan dit bedrijf is verbonden. De heer Keijzer werd reeds vroeg in de ochtend ontvangen door de directie, die hem als een zeer vakbekwaam en bijzonder gewaardeerd medewerker prees en het niet alleen bij woorden liet, maar hem ook een tast baar bewijs van haar erkentelijkheid ter hand stelde. Na dit prettige, ongedwon gen onderhoud begaf de jubilaris zich met echtgenote en kinderen naar zijn eigen afdeling, waar hij als minnaar van Rome aangenaam werd getroffen door tekeningen van beroemde gebouwen uit de EeuwigeStad, welke aan de wand prijkten. Aangenaam waren voor hem ook de woorden van de bedrijfsleider, de heer Huyzer, die verklaarde dat De Spaarnestad zich gelukkig mag prijzen in de heer Keijzer een retoueheur ge vonden te hebben die naast een behoor lijke vakbekwaamheid een open oog heeft voor de schoonheid van kleur en lijn. „Ik eindig", zei de heer Huyzer, „met de wens, dat de weg naar Uw gouden jubileum voor U en de Uwen onder Gods zegen gelukkig moge zijn." Toen de heer Van den, Broek de nieuwe „zilverling" namens zijn collega's een armbandhorloge en twee fraaie tuinstoe len aanbood, voegde de afdelingschef, de heer Spierings, nog het zijne toe aan de vele lofprijzingen welke de jubilaris deze dag ten deel vielen. Hierna bleef men nog lange tijd onder gezellige kout en vrolijk gelach bijeen, totdat de heer Keijzer zijn dankwoord uitsprak, dat het eind van het feest aankondigde. Door warmte bevangen Dinsdagmorgen omstreeks elf uur viel de 36-jarige mevr. A. P.—B. uit Haarlem, die in de Lange Veerstraat voor een étalage stond te kijken, ver moedelijk door de warmte bevangen, plotseling op straat en bleef daar liggen. Zij werd per ziekenauto naar het Grote Gasthuis vervoerd, alwaar de dokter constateerde dat zij door haar val een hersenschudding had opgelopen. Hedenavond om 6 uur komt de Flierefluiter verhalen van zijn zwerf tochten door België, Frankrijk, Ita lië, Sicilië, Joegoslavië, Oostenrijk ?n Duitsland. Alle jongemannen boven de 16 jaar zijn welkom in het clublokaal boven de St. Petrus Canisiusschool aan de Timorstraat (ingang speelplaats). Na afloop volop gelegenheid tot vragen stellen. Het wordt weer een zeer interes sante en leerzame avond. Het Amsterdamse Gerechtshof heef, een 32-jarige chauffeur uit Haarlem een maand voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd met een proeftijd van drie jaar en hiermee het vonnis van dt Haarlemse rechtbank, 10 dagen hechte, nis, vernietigd. De chauffeur werd door het h-J! schuldig bevonden aan het „beschadi gen" van een politiehond, toen hij op de avond van December j.l. met een, vriend aan het stropen was in de dui nen te Overveen (gemeente Bloemen- daal). Een jachtopziener betrapte de stropers en sommeerde hen te blijven staan, daar hij anders zijn hond zou loslaten. De chauffeur sloeg de waar schuwing, die tot tweemaal toe gege ven werd, in de wind en nam de be nen. De hond zette op bevel van zijn baas de achtervolging in. De chauffeur trok een mes en stak het dier in de huid. De toegebrachte wonde bleek later niet zeer ernstig te zijn. Verdachte, die reeds ter zake van stropen was veroordeeld tot 8 dagen hechtenis, hoorde de procureur-gen'. - raai veertien dagen geleden bevesti ging van het vonnis der rechtbant eisen. Geboren: C. M. Th. BrandSluijters, z. L. P. van HalemVisser, z.; C. M. Duijn- damKaptein, z.; G. E. J. BoegbomLer tink, z.; C. H. BrediusAdams, z.; H. van der Ouw—Hoefnagel, z.; M. C. R. Koe I terde Rijk, d.; P. Hurkmans—Schreui. d.; L. C. Donkers—Pus, d.; M. E. Prlns^ Ballast, d.; H. G. van Duin—Fockens, d. Ondertrouwd: G. L. IJzerman en S. Al Bekooij, C. G. H. Scholten en J. A. Ken- ninck. Getrouwd: H. J. Wesseling en E- J. van der Zee. Overleden: E. SijpestijnNiermaitn, 48 j„ Kinkerstraat; J. A. van Brussel, 75 j„ Lin- sehoterstraat; A. Heiloo—Noortman, 82 j„ Westerhoutpark; H. D'hont—van Aken, 84 j., Leidde vaart.- De formateur, dr. Drees, heeft thays zijn concept-regcringsprogram gereed- Hij heeft echter alleen de hoofdpunten geformuleerd en achtte het minder juist reeds in details af te dalen nog vóór met bepaalde fractieleiders over de hoofd zaken is gesproken. Nog heden is dit concept-program ver zonden aan mr. Donker, prof. Romme, dr. Schouten en de heer Tilanus. Deze vier heren zijn tevens uitgenodigd om gezamenlijk mergenmiddag met dr. Drees een bespreking te hebben. De for mateur zou het op prijs stellen indien deze fractieleiders dan voorlopig posi tieve uitspraken zouden kunnen doen, dus nog vóór hm overleg met de frac ties. Wij vernemen nog, dat de kabinets formateur nog {een enkel contact heeft gehad met per?men, die eventueel in aanmerking zoiden komen voor een mi nisterschap. Hi; is ook niet van plan de eerstkomende iagen zulk een contact te zoeken. (Nietofflciële koersen) 3(4 Nederl. 199 3'/, pCt Ned. 1950. 3-31/2 NederlaM 1947 3 Ned 62-64 iel -fac. Inschr. Grtbk '48 3 pCt Ned. H»ndél JJi. Cört. A.KÏU Nieuwe A.K.I, Van Berkels Patent Calvé-Delft ^rt. Van Gelder Kon Hoogotèns eert. Unilever eer: Unilever nv^. Ned. Kabel Philips Kon. Petrolfum „Amsterdab" Rubber Holl. Ame^a Lijn Kon. N. St>omb. Mij Ned. Sche^v. Unie H.V.A Deli Mij. .'ert Vorig Opening slot 2/7 *7 bi 88% 89 rk 89% 91 90% 146:,i 136gb 131 ligb 91 313gb 137gb im'2 170 170 163 tb 163% 180 %gb 127% 147*2 310% 317% 77 Va 77'4 154 127*4 126 129% 95% 95 74% 74% Advertentie HAARLEM (Bewijs van Nederlander schap voldoende) Ontwerpen en Uitvoeren van nieuwe Reisroutes in samenwerking met Reisclubs, Personeelsver enigingen e.d. KRUISWEG 68 - HAARLEM - TEL 20140 lVELSERWEG 22 BEVERWIJK TEL 353-1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 2