Roemloze nederlaag 5—1) na twintig minuten voorsprong op snelle Brazilianen Gebrek aan capaciteiten vergoedt werklust niet j Brundage VOLGT 80-JARIGE EDSTROEM ALS VOORZITTER VAN HET I.O.C. OP m <snx. m m QftP Ga illft r Voetballers gaan tegen Fins elftal spelen De export Virginia Athletiekploegroeiers en dames- gymnasten vullen Nederlands gezelschap aan Van RoesseFs doelpunt slechts een hoopgevend moment Het hoopgevende begin naar "N DONDERDAG 17 JULI 1952 PAGINA 5 (Van onze speciale verslaggever) TURKU, 16 Juli. In het tijdsbestek van precies tweemaal vijf-en-veertig mi nuten is de Olympische affai re van het Nederlandse voet balelftal geëindigd. En, hoe groot ons piëteitsgevoel voor de Oranjehemden ook moge zijn, de uitnodiging voor de te rugreis werd maar al te over tuigend gegeven. Elf Brazilia nen, in buitenlandse onderne mingen onervaren amateurs, hebben er niet eens al te veel moeite voor gedaan. Zij zijn de Nederlandse onmachtigen overigens dank baar voor de wijze, waarop die erin slaagden hen van de Olympische plankenkoorts af te helpen. Want de eerste vijftien minuten, het angstige kwartier met-velerlei mogelijkheden, ver liep, wat de jeugdige debutan ten betreft, niet zo vlot. De Ne derlandse gemeenschap merkte dit ook. Zij toog overtuigend ten aanval, Maar wat de miniatuuruitgave van Het Legioen op de dure tribune articuleerde, de immer afwe zige schotvaardigheid bleef haar reputatie handhaven. En toen, na twintig minuten vol kans om de Brazilianen volledig van hun zelfvertrouwen te beroven, na zegge en schrijve één doelpunt van de in allerijl toch maar opgestelde Van Roessel, was het toelachende echte voetbaltournooi fi naal verdwenen. De schone Olympische toekomst, waarvan de Nederlander in Turku bij 't eerste succes stilletjes was gaan dromen, had afgedaan. Of, om het in klassieke termen uit te drukken: het Nederlandse Elftal had zijn overrompelende start (weer eens) verzuimd te benutten en moest zich pareren tegen de druk, die de snellere en technisch begaafdere tegenstander uit de doeken ging doen. Volgens van vele kanten reeds voorspelde lijnen is het tenslotte op 51 uitgedraaid. Hetgeen, met of zonder misverstand en onfortuinlijkheid genoemde voorspellers reden geeft tot indringende ontboezemingen. En de uitsprekers van het „we hebben 't wel geweten" staan ditmaal nogal sterk in hun schoenen. n Duitsland tegenstander van Ned. hockeyploeg Fraaie prestatie van Gatsonides Vóór hef ontsteken van 'f vuur Te laat.. *heu, OLYMPIA Het gevaar der „reusachtigheid" •mm vermouih Torino Examens Ned. Elftal faalt in Olympisch voorspel iSPIPli4lPi Van Roessel heeft zo juist het enige Nederlandse doelpunt gescoord. Het „haagje" zocht troosteloos zijn plaats weer op. (Vervolg van pag. 1) In feite was Neder land geen party voor de wel razendsnelle en handige maar nu toch ook weer niet zo brillante ploeg van de Brazilianen. Zelfs Kraak, anders meestal een burcht van onverzette lijkheid, deelde in de algemene mi sère en Van Roessel, op wie een ieder zjjn hoop had gesteld, verviel na een florissant begin In een ijve rig, maar krampachtig pogen om zijn vorm te hervinden. Trouwens niemand zal kunnen zeg gen dat onze elf het erbij hebben laten liggen. Integendeelzij hebben van meet of dan gezwoegd voor de overwinning en het was daarbij alleen jammer dat hun overmaat aan goede bedoelingen beslist niet even redig was aan hun kunnen.. Kraak had. zoals gezegd, zijn dag niet. Het eerste doelpunt leek ons houdbaar, evenals het vijfde. De beide backs, Odenthal en Albers, waren sterk in het openzetten van de buitenspelval, waar de bruine broeders telkens weer met ongelooflijke argeloosheid inlie pen. Maar voor de rest zorgden zij met niet snel genoeg wegwerken en door gebrek aan doortastendheid voor talrijke verwarde situaties, die beslist ook enerverend op Kraak gewerkt moeten hebben. De middenlinie, die, toen de Brazilianen zich eenmaal had den aangepast, de grootste moeite had om haar verdedigende taak te vervullen, kon er tenslotte beslist niet meer aan denken de voorhoede tot grotere activiteit te stimuleren. Bennaars en Mommers moesten zich integendeel meermalen terugtrekken om assistentie te verlenen, maar beide spelers blèken weinig van het zwer verstalent van Kick Smit en diens vermogen tot alomtegenwoordigheid destijds te hebben geërfd, want zij waren meestal niet snel genoeg weer ter plaatse wanneer de bal naar voren werd gespeeldEn Van Roessel op zijn eentje kon het werkelijk niet baas, vooral ook niet omdat van Cla- van maar weinig uit ging en omdat v. d. Kuil wel bijzonder hard maar met niet helemaal evenredig resul taat zwoegde. Terlouw blunderde enkele malen onverantwoordelijk, wat de onzekerheid in de Nederlandse gelederen nog hand over hand deed toenemenWiertz blééf slecht plaat sen en Biesbrouck hield lange lijd stand, maar moest tenslotte toch ook capituleren voor de overmacht. Merk waardig was het overigens dat van een hechte samenwerking Van Roes selMomm.ers. die toch voor de hand lag. bijzonder weinig terecht kwam. Verreweg de meeste aanvallen leer den over de rechtervleugel via v. d. Kuil en Bennaars gelanceerd. Hoe dit alles zij, de Nederlandse voetballers hebben gefaald in Fin land; "ij hebben dat overigens in alle oprechtheid, dat wil zeggen, on danks hun noeste vlijt, gedaan. Er valt hun beslist niets kwalijk te ne men. Maar wellicht was het toch beter geweest wanneer men hen en ons deze wel wat barre tegen valler had bespaard, door hen een voudig thuis te laten. De Braziliaanse spelers demon streerden, zoals aangeduid, stuk voor stuk een voortreffelijke techniek. Hun snelheid en hnn handigheid waren soms beslist epaterend. En in tactisch r-pzicht presteerden zij pok het een en ander, alhoewel hun samenspel vlot, maar weinig gedif ferentieerd bleek. Wö zouden ech ter beslist niet durven beweren, dat wij gisteren van de a.s. Olympische Kampioenen hebben verloren. Vrijdag a.s. zal een Nederlandse Bondsploeg in een stad ergens ten Noorden van Helsinki een vriendschap pelijke wedstrijd spelen tegen een Fins elftal. Wanneer de voetbalploeg naar Neder land terugkeert, is nog niet bekend, maar vóór a.s. Woensdag zal dat zeker niet het geval zijn. Gisteravond kwam de Braziliaanse ploeg naar het hotel van de Nederlanders te Turku en bood ir. Hopster, de chef d'équipe, een vaantje en een medaille aan. waarop de Brazili anen een driewerf hoera op de Neder landers uitbrachten. Ir. Hopster revan cheerde zich met het uitdelen van KNVB-insignes voor spelers en officials en hoopte dat de vriendschap tussen beide landen zo zal blijven als zij op het veld was geweest. De overige uitslagen in de voorronde waren; Italjë—V.S. 8—0; Luxemburg— Gr. Brittannië 5—3; EgypteChili 54. In de voorronde van het Olympisch hockeytournooi heeft Duitsland met 72 van Polen gewonnen. Onze land genoten weten dus, dat de Duitsers doelpunten kunven maken.... Frankrijk versloeg Italië met 50. Advertentie Van de 88 te Marseille gestarte equi pes, onder wie vier Nederlandse teams, voor de Alpenrallye, een monsterrit over een afstand van 3.300 km, zijn slechts II equipes zonder strafpunten te Cannes, het eindpunt, gearriveerd. Onze landgenoot Gatsonides, die met een Ja guar reed, behoorde tot degenen, die Cannes strafpuntenloos bereikten. Hij was zelfs de enige van de Nederlanders, die deze zware rallye heeft uitgereden. Voor deze fraaie prestatie kreeg hij de Alpenbeker, terwijl hij in zijn klasse (boven 3 liter) winnaar werd. Na dit alles te denken, dat de Brazilianen het nu wel tot de finale schop pen, zou een lichtelijk overdreven veronderstelling zijn. De vele dingen, die men zich van de geho noreerde bruine collega's dezer voetbal ploeg herinnert, kwamen namelijk van avond geheel niet aan bod. Vandaar ook dat de voorsprong, die Jan van Roessel ons land in de vijftiende minuut via veen feilloos genomen vrije trap gaf, van zeer doorslaggevende aard had kunnen zijn. De Braziliaanse tegenstanders ston den op dat moment nog volkomen in de Olympische kinderschoenen. Contact met buitenlandse elftallen hadden de jeug dige athieten nooit gehad en deze niet onopgemerkt blijvende situatie was ze ker voor uitbuiting vatbaar. De lengte Van Van Roessel imponeerde de over. sijdse verdedigers wel enigszins. Keeper Cayalheiro en zijn beide secondanten Roach en Rodriquez staken dit en hun onzekerheid over de afloop van andere ïaken niet onder stoelen en banken, het geen reeds na een paar minuten op Prettige wijze bleek. Mommers, Ben naars en Van der Kuil drongen tot dicht 'n de buurt van de Braziliaanse doel man door, welke gebeurtenis dan wel niet in tastbaar succes resulteerde, maar «en geduchte zwakke plek aan het licht kracht. Na tien minuten dook Van Roes sel aan de rand van het strafschopgebied op. Er volgde een indrukwekkend hard schot, dat juist overging. Dit was het Sein voor de schaarse hoeveelheid sup porters om een spreekkoor aan te hef fen. Maar de elf betrokkenen hadden al Plannen gemaakt. De omschakeling naar de rol van de heersende partij bracht de landgenoten momenten van oprechte Vreugde, met als hoogtepunt de mislukte Poging van bijna het voltallige Brazili aanse elftal om Van Roessel's vrije schop te keren. Zonder recht en reden gingen de onzen sjch hierna even op de borst kloppen. Hèèl even maar overigens. Ondertussen deed het goed uit de hoek komende handjevol Nederlanders zijn uiterste best de tweede grootse aanval te lan ceren. Een vijftal belangrijke minuten verliep. Toen werd het duidelijk. De luiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiimmiiiiiiiimiiiin ""■IIIIIIIMIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiirilllllllllllll £aria, de gerenommeerde en gevaarlijke Jt'aziliaan, trad vanaf zijn middenvoor- maats steeds overtuigender op en nood zaakte Odenthal zelfs uit arrenmoede op vraak terug te spelen. Het optreden van j e snelle aanvallers werd in het oog ^Dender en de Nederlandse verdediging J-ye meer en meer zijn toevlucht nemen °t de buitenspelval. Ondanks het feit, foo -De.Faria in het dagelijks leven pro- re u r 's kep hij hier vaak in. Scheids- 1 echter Bernardi tloot daarbij met op- vndheid en zo kwam er vooralsnog an Braziliaanse resultaten niet veel te- jCtit. Maar de mislukte kopbal van Van So?essel en Bennaars. het keurig gestopte tneu van Mommers en tenslotte de snelle ush van v (j Kuil deden weinig aan groeiende dreiging uit de donker- gelederen af. Kraak werd ge- t odzaakt de verrichtingen met toene- t"a aandacht te volgen, want De t>ana en de buitenspelers Moreira en èn ^?nha maakten het Terlouw, Alberts 25' Odenthal beangstigend moeilijk. Na h_ minuten kwam er een spleet in de zo ypCht lijkende defensie. Terlouw arri- Werde juist één seconde te laat bij de i,.r jmdlende rechtsbinnen Barboza. Onze tot u stevige spil nam zijn toevlucht iiar, "et veroorzaken van een corner, «erst a vine de bal goed op en het Alh ef misverstand tussen Kraak en zorgde voor de gelijkmaker. -1). Dit gaf de Braziliaanse burger zeer veel moed. De aanvallen kwamen in groter regelmaat, werden en verstandiger uitgevoerd en veroorzaakten daarom nogal wat con- Arejnaitle'j ^ant dacht geen enkele Nederlander op dat moment nog aan een verloren strijd, in wezen leek de steeds meer in peil afzakkende verto og erop. De frisse en ondernemende offensieven, die het eerste, werkelijk hoopgevende tijdperk hadden geken merkt, waren reeds lang verdwenen. De voorhoede ble_ef nu niet langer volhar den, in het dirigeren langs de rechter vleugel, maar plaatste Clavan op de voorgrond. Onze linksbuiten maakte zich weliswaar verdienstelijk, maar heelde in de malaise der slordige scho ten en reddende keeper. Aan de over zijde bewoog de aanvalsactiviteit zich ondertussen nog altijd in stijgende lijn. En de nood steeg zo hoog, dat Odenthal in de 32ste minuut ongelukkigerwijs van zijn handen gebruik maakte. De Ita liaanse ordebewaker kon niet anders doen dan De Varia permissie geven een strafschop in te schieten (21). Hier mee was de overtuigende tegenstand voorbij. De Nederlandse ploeg voetbal- fe. V0?, wel' maar tegen zoveel onfor tuinlijkheid kon niemand enthousiaste dingen stellen Zelfs de Willem II-hope niet, die zijn schoten jammerlijk ver loren zag gaan in de zelfbewuste ver dedigingsplannen van de Brazilianen. Even ongenadig als het moment, waarop er aan te pas komen oln zjjn pupil weer „bruikbaar" te maken. Géén ommekeer De morele ommekeer was tijdens de thee niet gekomen. Ook al deed Oden thal met zijn aanvallende landgenoten mee, de pogingen bleven bij pogingen, in al hun poverheid. De naam van Kraak ging helaas weer over de tong, zij het in zeer gunstige zin. Maar na de redding in de gevallen linksbinnen Neto en rechtsbuiten Passanha 'kwam geen tegenwicht in de vorm van soort gelijke prestaties aan de overzijde. Keeper Cayalheiro hoefde naroeliik zel den zo intensief op te treden. De be perkte afmetingen van zijn domein èn de capaciteiten- van backs en spil maak ten Van Roessel, Mommers, Bennaars en Clavan al moedeloos genoeg. De enige, die onder deze omstandigheden zijn levendigheid behield, was benjamin Van der Kuil. Hii moest helaas consta teren, dat zijn schoten niet verder dan „bijna raak" reikten. Het laatste tiental minu ten begon met de genade slag voor de onverhoopte enkeling, die nog meende op betere tjjden te kunnen hopen. Links buiten Moreira liep tussen Kraak en Alberts door en nog voordat beide ver dedigers elkaar verwijtend aan konden kijken lag het vierde Braziliaanse doel punt in het net. De temperamentvolle Odenthal zijn hand uitstak, kwam nau welijks drie minuten later de onver wachte voltreffer van De Faria. d:e zijn tweede doelpunt van de rand van het strafschopgebied in de rechterhoek van Kraak's net knalde. Het was op dit moment niet prettig de Nederlandse na tie te vertegenwoordigen. De gevolgen bleven niet uit. De moed der wanhoop heeft ons nationale voet balgezelschap nog nooit succes ge bracht en er was geen Olympische uit zondering op deze regel. De verwarde aanvallen kregen vreemdsoortige maar zonder uitzondering slordige besluiten, die de Braziliaanse verdediging steeds meer sterkten in hun vertrouwen op de naaste toekomst. Midvoor De Faria c.s. ondervonden in deze periode, dat zij toch niet van zo heel grote klasse zijn. want tot de rust kwamen er geen doel punten meer. Het enige vermeldens waardige feit uit deze periode vol mis lukte opzetten Is de bepaald on-Olym- plsche schop, die een der Brazilianen Bennaars toediende. Jaap v. d. Leek, die toch al zo'n nare avond had, moest jongelui vierden hun vreugde over dit voldongen feit via zonderlinge staaltjes theater. Maar scheidsrechter Bernardi, die als landgenoot van Coppi en Bartali met dergelijk vertoon op de hoogte is, trad resoluut op. Toen Neto echter na enige minuten buiten het veld verpleegd te zijn onmiddellijk met een ver en hard schot dè glorie voltooide kon hij niet anders doen dan naar het midden wij zen. De laatste minuten verliepen en dit zij tot verdienste van de oranje hemden opgemerkt in een nog altijd onmachtig pogen om beter te schieten. Er kwam slechts aan het licht, hoe ge nadeloos een Olympische voorronde kan zijn. Het heeft de Nederlandse Elf bepaald niet aan de lust tot aanvallen ont broken. Hier zien we Mommers in actie, maar de Braziliaanse keeper Cavalheiro dook vinnig naar de juiste plaat». En ook ditmaal was de kans weer verkeken. HELSINKI, 16 Juli, Tijdens de vanmiddag gehouden eerste zitting van de 47ste bijeenkomst van het Inter nationaal Olympisch Comité, is Sipfrid Edstroem, die de wens te kennen bad gegeven als president van het I.O.C. af te treden, opgevolgd door de Amerikaan Avery Brundage, tot dusver vice-president. Brundage was door het uitvoerend comité, bestaande uit zeven leden, voorgesteld voor de functie van president. Prins Axel van Denemarken had Lord Burghley (Gr.-Br candidaat gesteld, welke candidatuur werd ondersteund door het Russische lid Konstantin Adrianos. Brundage kreeg 30 stemmen, lord Burghley 17. Avery Brundage, die 1 September a.s. zijn nieuwe functie zal aanvaarden, behoorde in 1912 tot de deelnemers aan de Olympische Spelen in Stockholm. Hij was in 1946 te Lausanne als vice- president gekozen- Na zijn verkiezing heeft Brundage verklaard dat „de Olympische Spelen door de volgende gevaren bedreigd worden: reusachtigheid, een buitenspo rig nationalisme en het lagere peil van de amateur-athleten". Onder reusachtigheid verstond Brun dage het feit, dat dit jaar circa 8.000 athieten ofwel bijna tweemaal zoveel is als in 1948 aan de spelen deelnemen. Voor het nummer 1500 meter zijn zo veel inschrijvingen binnengekomen, dat er voorronden en vervolgens halve fi nales nodig zijn. Verder verklaarde de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité: „Wij leven in een moeilijke wereld. Op de Olympische Spelen wensen wij niets anders dan vrede. Wij moeten er voor zorgen, dat wjj onze idealen en onaf hankelijkheid handhaven en dat wij geen instrument van de internationale politiek worden". Inplaats van Avery Brundage werd de Fransman Armand Massard als vice- president gekozen. Hij was candidaat gesteld door Albert Mayer (Zwitser land). De tweede candidaat voor deze functie was Lord Burghley. Armand Massard verwierf 25 stemmen tegen Lord Burghley 23. Twee nieuwe leden voor het uitvoe rend comité werden Prins Axel van Denemarken en de Egyptenaar Moham med Taher Pasja. Tot nieuwe leden van het I O C. zijn gekozen: voor Span je Pedro Ibarra, voor de Ver. Staten Douglas Roby, voor Zweden Gustav Dyrzzen en voor Argentinië Enrique Alberti. De aftredende president, Sigfrid Edstroem, werd tot ere-president van het I.O.C. benoemd- De zeven leden van het uitvoerend comité, bij wie onze landgenoot kolo nel P W. Scharroo zijn een dezer da- Ten ontvangen in het paleis van de Finse president Paasikivi, die hen de nieuw ingestelde onderscheiding, de orde van Olympische Verdienste, heeft uitgereikt. Aankomsten De Nederlandse vertegen woordiging in Helsinki wordt bij de dag omvang rijker. Op het vliegveld van Helsinki, Malmi, zijn gisteravond weer acht deelnemers en officials ge arriveerd. Het waren de Nereusvier met hun stuurman, de coach van de skit'feur, van Mesdag, de heer Van der Ende, en voorts de voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, mr. J. Linthorst Homan, de voorzitter van de Nederlandse Roeibond. mr. H. Bruyn, die bij de Olympische roeiwedst. ijden als jurylid zal fungeren, en ir. J. Loeft, de Nederlandse zeilofficial. Enkele uren later landde op het nieuwe vliegveld van de Finse hoofd stad de „Pauius Potter", een convair van de K.L.M., met de rest van de roeiers, onder leiding van hun chef De Nederlandse athletiekploeg bij haar vertrek uit ons land. d'equipe, de heer dr- Willebrand, en de coach dr. Hingst. Voorts de volledige athletiekploeg met de chef d'equipe, J. H. Moerman, en coach Rinkel en da- mes-gymnasten onder leiding van mej. N. Verhoeff. Na enig oponthoud gingen de dames naar het meisjestehuis, de roeiers en de heren athieten naar het Olympisch dorp te Kapyla. Fakkel-probleem De Olympische fakkel, die in Grie kenland op de Olympus ontstoken js, zal Zaterdag te 14 uur 27 plaatselijke tijd in het Olympisch Stadion te Hel sinki aankomen- Degene, die de fakkel de laatste etappe draagt, moet echter over buiten gewoon krachtige longen beschikken, wil hij de fakkel door zijn gehijg niet uitblazenwant hij moet een trap van 303 treden op. De laatste loper moet namelijk een wenteltrap bestijgen in de toren, die het Olympisch stadion beheerst. De Olympische vlam zal ge durende de spelen op die toren bran den. Ziekenlijst Advertentie Hl Zeven en twintig inwoners van het Olympisch dorp hebben vandaag de polikli niek van het ziekenhuis voor medische hulp bezocht, terwijl vijf zieken daarin moesten worden opgeno men. De Italiaanse voetballer Gardarelli bleek vocht in de longen te hebben en zal wel niet mee kunnen spelen in het Olympisch tournooi. De Amerikaanse gymnast Bill Roetsheim heeft een ern stige ingewandsstoornis, terwijl de Zuid-Afrikaan Butler rheumatiek in zijn rechter schouder heeft. Over het algemeen is de gezondheidstoestand in het dorp bevredigend, ondanks de koe lere en regenachtige dagen. Wel heb ben verschillende deelnemers, die uit warmere landstreken afkomstig zijn, last van verkoudheid. AMSTERDAM Handelswetensch. MO-a: J. P. Bilstra (Den Helder), A. C. van Bolderik (Amsterdam), A. P. C. Boonstra (Apeldoorn), A. van Bree (Vlaardingen), P. A. S. van den Broek (Amsterdam), R Broersma (Leiden), Y. A. Bruinsma (Joure), J. M. Dekker (Amsterdam). Doet. ex. geschied.: W. van Lookeren Campagne. Cand. ex. psychologie; mej. J. Turk stra, Hilversum, doet. .ex. psychologie: Oei Tjin San, te Amsterdam. Engels MO-a: de dames: E. M. I. ten Berge (Den Haag), J. Schipper (Rotter dam), J. A Vis (Dordrechti; de heren: L. W. Appelhof (Harderwijk), M. A. van Gils (Zevenbergsehoek), L. J. W. Graff (Roermond), J. Hilverda (Rijs wijk), Ho Thian Sik (Den Haag), J. P. Osterhaus (Amsterdam', J. Veldman (Westerbork), J. van Vessem (Rotter dam), W. N. Wouters (Den Haag). UTRECHT (M. O. Lich. oef.) Geslaagd de heren: M. Pool, Amsterdam; H Eps- kamp, Amsterdam: J. Bultsma, Amster dam; L. van Mierlo. Amsterdam; H. Goudsmit, Laren (N.H.); N. Bruns, Am sterdam; E. Timmermans, Amsterdam: C. Schulz, Amsterdam; W. Appelman, Am sterdam; A. van Hardeveld, Baam; H. Mesman, Amsterdam; J. de Haan, 's-Gra- venhage E. Arens. Leiden: J. Mackaij, s-Gravenhage; F. Koster, 's-Gravenhage: P. van Herwaarden; 's-Gravenhage; J. v. d. Pluijn, Voorburg; F. Baukes, Huizum: A. Boerstra. Groningen; H. Bijlsma, Gronin gen; D. Bazuin, Groningen. De cfames: G. Balten. Assen; J. Hofman, Wolvega; M. van Zanten, Emmen; N. Olthof, Winschoten; P. Ciaessen. Reuver; J. Rademakers. Heer- lerheide-Heerlen; J. Vermeer. Udenhout; C. Soentiens, Nijmegen: N. Spolders. 's-Hertogenbosch; J. Sloekers, Princen- hage. UTRECHT. Apothekers-ex.: Kho Kie Bo, Utrecht. Vee-arts-ex.: J. P. M. Meesters, Roo sendaal, B. Roem. Hilversum, J. P. M. E. van Beek, Deurne, P. Bergmans, Wijnaldum (Fr.), Sj. Brandsma, Stads kanaal, K. v. d. Kooi, Leeuwarden, P. G. M. Kraanen, Utrecht. H. H. J. C. Maillie, Doetinchem, F. Vogel, Bussum, N. F. Werkman, Warffum (Fr.). Doet. ex. veeartsenijk.: J. J. Knape, Brielle, M. Th. Zijlmans, Raamsdonks- veer. VRIJDAG litaire causerie, 19.15 Verklaring en toe- HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 lichting, 19.35 Politiekapel. 19.52 actuali-' 8.18 teiten, 20.00 nieuws, 20.08 Heiligen gaan naar de hel, 20.18 omroeporkest, koor en solisten, 21.00 Brabants halfuur, 21.30 amusem.muziek, 21.55 Zeg, heb je nog nooit van Kajotters gehoord?, klank- nieuws, 7.18 gram., 8.00 nieuws, gram., 8.50 huisvrouw, 9.05 gram. VPRO: 10.00 thuis, causerie, 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 gram., 10.40 sopraan en piano, 11.00 radiofeuilleton, 11.20 gram.. 11.35 orgel. AVRO: 12.00 dansmuziek, beeld, 22.15 Franse muziek. 22.45 Het 12.33 sport, 12.48 gram., 13.00 nieuws, 13.20 orkest, 14.00 kookpraatje, 14.20 gram., 15.00 voordracht. VARA: 16.00 Haarl. Orkestver., koor en solisten, 16.30 jeugd, 17.00 piano, 17.15 muzikale causerie met illustraties, 17.50 Ronde v. Frankrijk, 18.00 nieuws. 18.15 felicitaties, 18.45 Denk om de bocht, 19.00 gram.. 19.15 prijzenpraatje. VPRO: 19.30 Vroom heid die moest buiten staan, causerie, 19,45 Op bezoek bij anderen, causerie, 20.00 nieuws, 20.05 boek. 20.10 gram 20.30 Europa één, causerie, 20.40 Van vreemde bodem, causerie. VARA: 21.00 o__ JM gevar. progr., 21.25 lichte muziek, 21.55 omroeporkest en solist, 17.45 gevar. mu- buitenl. overz., 22.10 gram. VPRO: 22.40 7iek 20.00 operaconcert, 23 30 dansmuz., tf no A E U A D A Christelijk Oosten, causerie, 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC, Home Service, 330 m.: 12.00 rhythmisehe muziek, 14JOO BBC Northern Orchestra. BBC. light progr. 1500 en 247 m.: 14.00 BBC Northern Orchestra. 15.45 amusem.- muziek, 17.00 dansmuziek, 21.15 lichte muziek, 22.20 lichte muziek, 23.15 strijk orkest. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 lichte muziek, 13.25 om roeporkest, 14.15 gevar. muziek, 15.50 Vandaag, causerie, 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws, 23.15 kamerorkest. 1.15 gevar. muziek. FRANKRIJK, Nationaal progr. 347 en HILVERSUM II. 29R m. KRO: 7.00 249 m.: 12.30 orkestconcert, 21.00 Don Juan, opera. nieuws, 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.45 Mor Ten gebed. 8 00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.35 Maastr. Sted. Orkest en -olist, 10.20 Metropole-orkest, 11.00 zie- BELGIË. 324 m.: 12.00 omroeporkest, 17.15 Cosi fan tutte, opera, 20.15 Cosi ken, 11.40 gram.. 12.00 Angelus. 12.03 fan tutte, opera, 22.15 dansmuziek. gram., 12.33 salonorkest, 12.55 zonnewij zer, 13,00 nieuws, 13.20 militaire cause rie. 13.25 gram. 13.45 huisvrouw, 14.00 strijkkwartet, 14.30 orkest, 15.15 KRO- Kaleidoscoop, 16.00 zieken, 17.00 jeugd 434 m.; 12.05 omroeporkest, 17.15 dans muziek. 18.30 omroepkoren. 20.00 om roeporkest, 22.15 strijkkwartet. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. IxallclUUöLUUpi JlvJ.uv ticnuu1 vu 17.15 gram.. 17.25 Olymp. SDelen, 18.15 VARA: 20.15 Telemeuws. Weeroverzicht. nieuws. 18.30 gram.. 18 40 De Uitkijkpost, Uit het land van de Poeszta s. Met deze causerie, 18.50 lichte muziek, 19.05 mi- handen, film. Cabaret.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 7