W. Vogt blijft technisch commissaris der N.R.U. Concours koetswerken in Scheveningen Raad voor Rode Kruis-taak bij bescherming bevolking Op verzoek van bestuur Stijgend aantal donors voor bloedaftapping ÏNA 2 te MAANDAG 21 JULI 1952 „FATA MORGANA" boven Den Haag F Getuige ter zitting in hechtenis Honderdduizendste op „Breda Oranjestad" Ter beschikking ge stelden contra minister en Staat Nestor Ned. bioscoop wereld 85 jaar Nu reed* de tneett verkochte. Awterikaawde -a-igarekf Zesmaal de vorstin der Britten Examens Dure en goedkope wagens Tiger». 28 JaH H.A.V-" 16-1^ bestuur van de Nederlandse Radio Unie heeft, met uitsluitend de twee r*öunen van de AVRO tegen, besloten r*» W. Vogt te verzoeken zijn functie ,lri technisch commissaris van de Ne- ®eHandse Radio Unie te bljjven bekle- e». De heer Vogt heeft dit verzoek in- feWilligd. Ju het gebouw van het technisch cen- Jttm van de N.R.U. aan de Ampère- jfaat te Hilversum zal een kantoor voor "eta worden ingericht. De heer Vogt |°u reeds vandaag dit kantoor in ge- "biih nemen. Van de zijde van de AVRO was voor gesteld de heer J. Korver, secretaris het AVRO-bestuur, tot technisch Enige Hagenaars zeggen Zondagmid dag boven Den Haag een luchtspiege- •jhg te hebben waargenomen. De heer L. van Helden uit de Withuysstraat, jRerklaarde, dat hij van Overvoerde *°tnende een verrassend scherpe lucht spiegeling boven de Moerdijk heeft waargenomen. „Het was een groot Jata morgana", juist zoals je er in Poeken wel eens over leest. Ik zag heuveltjes en bossen, waar een riviertje Poorheen liep. Ook was er een stuk zee e onderschrijven, waarboven meeuwen Rondvlogen". Volgens de heer Van helden van de luchtspiegeling om half ?en het scherpst. Daarna losten de heuveltjes op. Binnen enkele seconden was het beeld vervaagd. Ter zitting van de Amsterdamse recht bank is Vrijdagmiddag de 26-jarige getui te mej. L. F. K, uit Amsterdam op ver bek van de Officier van Justitie onmid- JpUijk in hechtenis genomen. Haar verkla ringen ter zitting achtte de officier der mate in strijd met hetgeen de getuige in terste instantie had medegedeeld aan de techter-commissaris dat hij onmiddellijke ^hechtenisneming requireerde wegens terdenking van meineed. De rechters be goten na overleg in raadkamer hiertoe. Mej. K. trad als getuige a décharge op de zaak tegen de 44-jarige koopman G. R L. uit Amsterdam die ervan verdacht [J'ordt gelegenheid te hebben gegeven tot aet beoefenen van het roulettespel in een Marceel aan de Jan Luykenstraat te Am- 8terdam. Getuige mej. K. was eigenares- te van het perceel, waar de politie 17 Mei van dit jaar een inval deed en, behalve ten roulettekleed op tafel een aantal fi- ches onder de divan, een portefeuille met Said op het toilet en een roulette met bal °nder het bed vond, aldus de verklaringen van de als getuige gehoorde insuecteur van Politie. Zaterdag heeft de honderdduizendste "ezoekster de feestterreinen van „Breda Oranjestad" bezocht. Zij ontving een enveloppe met inhoud. Een derge lijke enveloppe werd ook ontvangen Joor de op 'een na honderdduizendste "«zoeker. Zondagmiddag, zeventien, dagen na de opening, is de 50.000ste bezoeker de Poorten van de miniatuurstad „Maduro- Oam" in Den Haag gepasseerd. Het was o« dpi. sold. J Geeve, uit Bussum. Hij jferd toegesproken door mevrouw B. '•taduro, de moeder van de in Dachau omgekomen luitenant, naar wie „Ma- SUrodam" is genoemd, en door mevr. 8. BoonVan der Starp, de presidente yan de stichting tot bijstand van het Nederlandse Studentensanatorium. Na- flat hem enkele souvenirs waren aan- Seboden, werd hij met zijn dame door der leden van de kindergemeente- Oaad van „Madurodam" rondgeleid. commissaris te benoemen. Het bestuur der Nederlandse Radio Unie, waarin zit ting hebben vertegenwoordigers van de AVRO, KRO, VARA, NCRV en de VP RO, achtte in grote meerderheid deze keuze niet gelukkig, niet om de persoon van de betrokkene, maar wel o.m. om dat diens leeftijd 73 jaar voor deze drukke en technisch veeleisende functie een bezwaar werd geacht. In tegendeel wensten alle bestuursle den, behoudens de twee AVRO-verte- genwoordigers, de heei Vogt in zijn kwaliteit van technisch commissaris te behouden. Van de zijde der AVRO werd dit als 'n slag in 't gezicht dezer omroep vereniging beschouwd. Van andere zij den werd opgemerkt, dat het gebruike lijk moge zijn de commissariaten te ver delen onder de vertegenwoordigers der verschillende omroepverenigingen en dat er de bepaling moge zijn, dat dit bij voorkeur geschiedt- statutair is dit niet verplicht In grote meerderheid achtte het be stuur der NRU het geenszins noodzake lijk, dat de heer Vogt door zijn heen gaan als directeur v,an de AVRO ook deze belangrijke functie bij de NRU neerlegt. De fungerende president van de Arrondissements-rechtbank te 's-Gra- venhage, mr. Marinus, heeft Zater dag uitspraak gedaan in het kort ge ding van ter beschikking van de rege ring gestelden contra de minister van Justitie en de Staat der Nederlanden. De ter beschikking gestelden hadden hun onmiddellijke vrijlating geëist. De president heeft de vordering tegen de minister van Justitie niet-ontvankelijk verklaard, omdat er geen sprake is van persoonlijke kwade trouw of ernstige zorgeloosheid. De vordering tegen de Staat der Ne derlanden is afgewezen, omdat de geno men maatregelen niet in strijd zijn met de wet. v Vrijdag 25 Juli hoopt de nestor van de Nederlandse bioscoopwereld, de heer S. J. Kinsbergen, zijn 85ste verjaardag te vieren. De heer Kinsbergen begon zijn loop baan als kapelmeester en dirigeerde onder meer in Amerika. Veertig jaar geleden wijdde hij zich aan het Neder landse theater- en bioscoopbedrijf. Hij was de eerste, die de Franse film in Nederland introduceerde. Ruim een kwart eeuw heeft hij nu zijn cinema in de Passage te Den Haag geëxploiteerd, De 85-jarige zal 25 Juli van 15 tot 17 uur een receptie houden in „De Kleine Comedie" aan het Spui in Den Haag. Advert en tip Made from "sun-kissed" tobaccos In de Zaterdag te Breda gehouden algemene vergadering van het Neder- landsche Roode Kruis is het jaarver slag over 1951 uitgebracht. Hieraan is het volgende ontleend: Het dagelijks bestuur heeft ingesteld de raad voor de Rode Kruis-taak b|j de bescherming bevolking, onder presi dium van It-gen. B. D. M. Boerstra. Na diverse besprekingen met de regering werd vastgesteld, dat men zich voor dienstneming bij de geneeskundige sec tor van de bescherming bevolking in en jegens het Nederlandsche Roode Kruis kan verbinden. Het resultaat van de actie tot hulp verlening aan de door de watersnood getroffen gebieden in Italië was een bruto bedrag van circa f 480.000, als mede belangrijke en kleinere giften in natura Het aantal afdelingen bedroeg per ultimo 31 December 1951 370. Het aan tal leden bedroeg ruim 460 000. De 840 hulpposten langs de wegen verleenden in ca. 3.000 gevallen hulp. Aan de A.N.W.B. werden dit jaar we derom twintig verbandtrommels met inhoud gratis ter beschikking gesteld ten behoeve van de wegenwacht. Het Rode Kruiskorps bestond op ul timo 31 December 1951 uit 5.593 hel pers en 4.789 helpsters. Het ligt in het voornemen binnenkort over te gaan tot het inrichten van be- sen, o.m. op enkele Wadden- en Zeeuw se eilanden en in het land van Heusden en Altena- Wegens het vrijwel geheel ontbreken van sport- en ontspannings-artikelen in de ruim vijftig woonoorden der Am bonezen werd voor een bedrag van meer dan f 40.000 hierin voorzien. De aantallen donors, donors van wie bloed in ziekenhuizen werd af genomen en de personen van wie bloed werd afgetapt voor plasma bereiding, bedroegen resp- 65.000, 58.000 en 45.552 (in 1950 50.000, 33 000 en 30.900). Voor het Rode Kruis van België werden 9947 (v.j. 4605) flessen plasma gewonnen uit daar te lande ingezameld bloed. De moedermelkcentrale gaf in 1951 3511 liters af (v.j. 3146). Verwacht wordt dat in 1952 de 5 000 liters zullen worden overschreden In 1951 hebben ca. 10.000 personen zich bereid verklaard na hun dood hun ogen af te staan voor hoornvliestrans plantatie. scheiden dependances van kringmaga zijnen, bestaande uit 10 a 25 houten kribben met toebehoren op enkele af gelegen of moeilijk bereikbare plaat- vo0[ Zaterdag bezocht de jonge vorstin van de Britten, Koningin Eliza beth, de beroem de races te (As cot in Berkshire, waar het paard Tulyar van de Aga Khan de hoofdprijs van liefst 23.000 Pond Sterling in de wacht sleepte. De jockey Char lie Smirke reed voor de Aga Khan. Vanuit de Koninklijke loge volgde de vor stin de verrich tingen van de ruiters. Nu eens zocht zij de na men van de deelnemende paarden op in het programma, dan weer nam zij de kijker ter hand om de si tuatie wat meer van nabij in ogenschouw te nemen. ctf ge1*' Bet concours van Koetswerken en Kampeerwagens dat, georganiseerd door de R.N.A.C., op de Scheveningse Strandboulevard Zaterdag werd gehouden, heeft toefinig nieuws gebracht en was ook weinig spectaculair. Er stonden op de ge meentelijke parkeerplaats een aantal zeer dure tot betrekkelijk goedkope auto's in rijen opgesteld en daar liepen 's morgens een 10-tal jury-leden tussendoor, die de Automobielen op constructie, lijn en kleur, afwerking en comfort beoordeelden. °nd één uur 's middags was het resultaat van het concours bekend en kregen de "■uto's hun kaart, waar de prijs op stond, of hun strik. lU-RECHT. Middelb. onderw. lichame- JJke oefening: H. Strijers, Den Haag; A. ijedemeijer, Den Haag; L- Rutgers, Den v.aag; L. Seydel, Den Haag; J. Steenwijk, £®renveen; mej. M. de Vries, Kollum; J. 's-Gravenhage; B. Cornet, Haarlem; Niewerth, Houten; J. Moozen, j^astricht; H. Lortije, Schimmert; F. van guyen, Rotterdam; L. Melis, Helmond; L. astoor, Lobith; A. Pesers, Heerlen; A. «taers, Teerlen; K. Wijnen, Rosmalen; F. Ven' reda; JB. Sehuylenburcfa, F. ran Rooy, Eindhoven. De Amsterdamse Ford-fabrieken be haalden eerste prijzen met hun Taunus 12 M en hun Lincoln. In klasse D (plm. f 8.500) behaalde een Skoda de eerste prijs. Een Borgward Hansa behaalde een eerste prijs in klasse G (f 8.250. tot f9000.Ook in klasse C van de Cabriolets behaalde dit merk een eerste prjjs. In klasse H behaalde een Renault de eerste prijs (f 9.000.tot f9.750. In klasse J (f 10750.— tot f 12.500.—) be haalde Rover „75" de eerste prijs. In klasse K (f 12.500.— tot f 14.000.—was het een Triumph Renown, die met de eerste prijs ging strijken. De Nederlandse Kaiser-Fraser-fabrie- ken behaalden succes met hun Kaiser de Luxe 1952, die een eerste prijs kreeg in klasse L (14.000.— tot f 16.000.—De Jaguar kreeg twee eerste prijzen en wel in afdeling C der open koetswer ken en afdeling N (f 18.000 tot f 20.000) Ook Mercedes Benz ging met twee eer ste prijzen naar huis en wel in klasse P (boven f25.000.—) en in klasse E der Cabriolets. In klasse A der Cabriolets ging de eerste prijs naar een I.F.A. De Fiat bracht ook twee prijzen op zijn naam: in klasse D der Cabriolets en in klasse A der Cabriomodellen. Tussen 2 en 6 uur had het publiek de gelegenheid om langs de auto's te lo pen. Een luidspreker die gramofoon- muziek gaf en de Postharmonie heb ben nog gepoogd enige kleur aan deze gebeurtenis te geven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 3