Aardschokken in Zuid-Californië STADJE TEHACHAPI MET DE GROND GELIJK GEMAAKT Trillingen ook waargenomen in Los Angeles Candidaten der Democraten Fanny BlankersKoen niet in goede conditie premier Soeltaneh tot gedwongen Perzische aftreden Studenten hebben zich op de Willem Ruys snel ingewerkt Tussen neus en lippen r Tot hoofd en hart Nieuwe regering van Hilaly Pasja wmmnmmmm Zijn pro-Britse houding prikkelde de Persen tot verset en geweld Vier gouden medailles voor de Amerikanen Stevenson luide toegejuicht Genoeg van het glasen drogen Auto's rijden op elkaar in Scholier swervend door Duitsland Telefoniste ver moord te Rotterdam Het weer v J TRAGISCHE DOOD IN DE KOOG DINSDAG 22 JULI 1952 76ste JAARGANG No. 25435 Het gebied van San Francisco tot ten Zuiden van Los Angeles is In de nacht van Zondag op Maandag door een serie aardschok ken geteisterd. Er zijn elf personen, onder wie negen kinderen, om het leven gekomen, terwijl het stadje Tehachapi vrijwel met de grond werd gelijk gemaakt. Twintig personen werden ge wond. Enige schokken hielden een kwartier aan. De eerste schok werd te Los Angeies waargenomen. Alarminstallaties tegen in brekers traden in werking, winkelruiten braken en bovengrond se kabels werden vernield, terwijl de inwoners in nachtgewaad huizen en hotels in allerijl verlieten. Na de eerste schok, die drie minuten duurde, volgden binnen een half uur nog vijf schok ken. in enige wijken werd een voortdurende trilling waarge nomen. Intussen verwacht men nog een tweede aardbeving. „Vliegende schotels" boven de V.S. Door hooizolder gezakt en gedood -V trzjMuzsk trnsMtt fc dujp»r m%W HONDERDEN GEWONDEN EN EEN TIENTAL DODEN Staking staalindustrie in V.S. duurt voort Nederlandse poloploeg in Helsinki aangekomen Bij opening partijconventie der Democraten in Chicago Jongetje verdronken Vier gewonden bij hevige botsing Bevreesd voor straf omdat hij was blijven zitten Worsteling aan de moord voorafgegaan STRAND-BADKLEDING Lid van dansgroep voor de ogen van zuster verdronken Van 5 Vi meter hoge steiger gevallen Slachtoffer overleden Waterleidingbedrijf- Huizen vernield Motorsloep met twee man vermist BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM' Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143430 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant, ümuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544. Directeur: 3. 0. W. Boerrigter. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severlrt. Vfnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ■ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Alle beschikbare ambulances spoed den zich naar het geteisterde Tehachapi. Op het olieveld van Paloma, ongeveer elf kilometer ten Zuid-Westen van Bakersfield. ontstond brand in voor- raadtanks. Er deden zich hier geen persoonlijke ongevallen voor. De spoorwegverbinding tussen Teha chapi en Bakersfield is verbroken, door dat tenminste één tunnel op het traject is ingestort. De hoofdweg van Los Angeles naar San Francisco is door tonnen puin ver sperd. Uit San Francisco wordt geen schade gemeld. In 1906 werd deze stad geteisterd door een aardbeving, waarbij 452 personen het leven verloren en een groot deel Van de stad door brand werd verwoest. Het K.N.M.I. te De Bilt noemde van middag de uit Californië gemelde aard beving „sterk, maar niet uitzonderlijk sterk. Die in het dal van de Bramapoe- tra, enige jaren geleden, was veel Sterker". Maandag te dertien uur vier Neder landse tijd waren de schokken ook in £>e Bilt geregistreerd Naguib Hilaly Pasja, die drie weken geleden door Sirry Pasja als premïer van Egypte werd opgevolgd, heeft Maandagavond een nieuwe regering ge- vormd. welke de meeste van de leden Van zijn vorige kabinet omvat. Hilaly Pasja had alle ministers in zijn Vorige kabinet ontboden, onder wie de Voormalige minister van Financiën Zakv Abdel Moetaai Pasja en de voormalige minister van Binnenlandse Zaken, Oor log en Marine Mortada Maraghy Pasja. De Amerikaanse luchtmacht en het 'cger hebben bekend gemaakt, dat het Jantal rapporten, dat men over de „vlie dende schotels" ontvangt, nog nooit zo hoog is geweest als thans: n.l. gemid deld honderd per maand. Boven het Vliegveld van Washington zijn Zater dag twaalf „geheimzinnige voorwerpen" Waargenomen, die zich met een snel heid van ongeveer 200 kilometer per Uur verplaatsten. Zij werden met be hulp van radar door de controletoren Van het vliegveld gepeild. Voorts meldde een piloot, dat hij Za terdag tussen Washington en Martins burg (West-Virginië) zeven lichtende voorwerpen heeft gezien, die zich nu eens in horizontale, dan weer in verti cale richtingen verplaatsten. Een ande re vliegenier deelde mee, dat hij van Berndon (West-Virginië) tot Washing ton was „gevolgd" door een geheimzin- big licht. De vloer van een hooizolder te Zuid broek heeft het begeven, toen de 45- jarige landbouwer H. Keizer bezig was met het verrichten van werkzaamheden. Met ernstige hersenbloedingen werd de man naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, maar tij dens het vervoer is het slachtoffer overleden. K. was gehuwd en vader van twee kinderen. Gisteren is in Chicago de strijd begonnen om de Democratische candidatuur voor het presidentschap van de Verenigde Staten. Vijf gegadigden hebben zich dezer dagen als goede vrienden laten fotograferen. Van links naar rechts: Averell Harriman, hoofd voor het Bureau voor Wederzijdse Veiligheid (M.S.A.), vice-president Alben Barkley (die zich inmiddels gisteravond laat plotseVing heeft teruggetrokken)senator Estes Kefauver, senator Robert Kerr en senator Richard Russell. De gouverneur van Illinois, Adlai Stevenson, staat niet op deze foto, omdat hij zich (nog) n'iet beschikbaar heeft willen stellen'. Zijn uitverkie zing wordt echter niet onmogelijk geacht. .v. |w «beweeceowweeee mmm mssmmmzm* Fanny finisht achter Maria Sander ^et het geweld van een revolutie honderden gewonden en een tiental doden hebben de aanhangers van Mossadeq bereikt, dat premier Ghavam es Soel- aneh zijn ontslag aan de Sjah heeft aangeboden, welk ontslag door de Sjah is Snvaard. Het is zeker, dat Mossadeq zelf weer aan de macht komt. De Sjah ®eft hem belast met de vorming ener nieuwe regering. Ghavam es Soeltaneh ®cft vvjf dagen ais eerste minister gefungeerd. Zijn pro-Britse houding bracht Perzen tot opstand over het gehele land. De terugkeer van Mossadeq dwongen D daarmee af. l Onder leiding van afgevaardigden van ?et nationale front, de partij van Mos- «deq, trokken na het bekend worden an Ghavam's aftreden demonstranten ,aar diens woning. In de stoet werden portretten van Mossadeq meegevoerd. Teheran is men overal weer aan het ."•erk gegaan. Leiders van het nationale v °ht hebben via radio-Teheran een op- tot de bevolking gericht, in het s®bele land het werk te hervatten. De J^ekers wensten de bevolking geluk uet haar „moed en vastberadenheid Senover een grote overmacht" en bkten haar voor de krachtige steun. ^óór deze ommezwaai in de toestand hebben aanhangers van Mossadeq ge tracht het parlementsgebouw te bestor men. Bij de hierbij ontstane botsingen met de politie werden vijftien personen gedood. De politie heeft Maandagavond het vuur geopend op een menigte, die zich verzamelde nabij het huis van Ghavam es Soeltaneh. Spoedig nadat het aftreden van Ghavam bekend was geworden trok ®el} menigte naar de woning van de hoffotograaf van de Sjah. Er werd schade aangericht en foto's van de Sjah en leden van de koninklijke familie werden van de muren getrokken. Volgens onbevestigde berichten uit Teheran is bij de onlusten in Teheran prins Ali Rezi, de broer van de Sjah, ernstig gewond. De 29-jarige prins werd in de omge ving van het parlement aangevallen. De prins heeft in Februari in Londen de begrafenis van koning George VI bijge woond. Het bestuur van de bij de „Congress of industrial organizations" (CIO) aan gesloten vakbond van arbeiders in de Amerikaanse staalindustrie heeft Maan dag besloten de staking in de industrie te laten voortduren, „totdat er een be vredigende oplossing van de strjjd is be reikt". Er wordt reeds vqftig dagen gestaakt. Geluk wordt gesmeed met de hamer van uw wil op het aam beeld van uw plicht. HELSINKI, 21 Juli. Viermaal gin gen vandaag in Finland de stars and stripes aan de middelste mast in het Olympisch Stadion de lucht in, terwijl het Amerikaanse volkslied werd ge speeld; éénmaal werd de Italiaanse vlag aan de eremast gehesen ten teken, dat er vijf nieuwe Olympische kam pioenen werden gehuldigd. De vier Amerikanen waren O'Brien op het nummer kogelstoten, Remigino op de 100 meter, Moore op de 400 meter hor den en Biffle bij het verspringen; de Italiaan Dodino zorgde voor de gouden medaille op de 50 km. snelwandelen. Parry O'Brien, die met de eerste stoot van 16.05 meter het beste resultaat bereikte in de kwalificatieronde voor het kogelstoten, wierp in de finale met de eerste stoot 17.41 meter, hetgeen een nieuw Olympisch record betekende. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Thomson, die in Lon den 1948 met 17.12 meter de gouden medaille verwierf. Op dit nummer toonden de Amerikanen hun superiori teit, want ook de tweede en derde plaats waren voor hen. De zilveren medaille was voor Hooper met 17.39 meter en de bronzen voor de wereld recordhouder Fuchs met 17.06 meter. De andere deelnemers overschreden geen van allen de 17 meter grens. En de Nederlanders? Geen onver deeld gunstige dag. Saat werd, zoals overigens de verwachting was, uitge schakeld in de halve finale 100 meter heren en ook de derde plaats (inclu sief uitschakeling) van Nel Buch lag in de lijn der verwachtingen. Maar Fanny BlankersKoen kwam in haar series niet dan met de hakken over de sloot en plaatste zich als tweede achter de Duitse Maria Sander in de halve fi nale. Zij lijkt niet in een conditie te zijn om ook nu weer op de 100 meter te zegevieren en Puck Brouwer kan die rol uiteraard niet van haar overnemen. Dat zal wel Marjorie Jackson worden, de Australische „Blue Ribbon." In de tweede race van de Olympische zeilwedstrijden werd onze landgenoot De Jong in de Finjollenklasse tweede. In de starklasse plaatsten Bob Maas en mr. Sutterheim zich als derde, terwijl Van Duyl in de drakenklasse de negen de plaats bezette. De Vries Lentsch nam in de 514 meter klasse de achtste plaats voor zijn rekening. De twee van Triton en de skiffeui Van Mesdag hebben middels de her kansing nog gelegenheid gekregen om aan het Olympisch roeitournooi te blij ven deelnemen. De vier van Laga leed echter, zoals gisteren gemeld, een nogal dramatische nederlaag, terwijl de ge stuurde vier van Nereus het hoofd moest buigen voor de Finnen. De grote verrassing in het skifnummer was, dat de favoriet de Amerikaan Kelly overtuigend geslagen werd door de tot dusver onbekende Rus Tjukaiov. Men vindt het Olympisch tournooi in extenso op pagina 4. Ook de Nederlandse waterpolospelers hebben thans hun intrek in het Olym pisch dorp genomen. Na een vlotte luchtreis arriveerde de ploeg met haar leiders op het vliegveld Mal'mi. Het ge zelschap bestond uit de spelers en re serves, met uitzondering van Jan de Gans, die later komt. Verder zagen wij de chef d'équipe van de Nederlandse zwem- en poloploeg, de heer J. Arm- brust, de heren-leider B. Planjer, de coach van het poloteam Frans Kuyper en de heer B. Moolenaar, secretaris-pen ningmeester van de KNZB, die de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond op het FINA-congres zal vertegenwoordigen. Maandag om één minuut over zes Nederlandse tijd is de democratische nationale conventie te Chicago geopend. De leiders begonnen met een beroep op de eensgezindheid van de gedelegeer den, maar de gemoederen zijn zo ver deeld, dat nog bjj benadering niet valt te zeggen wie de meeste kans voor de democratische candidatuur maakt. Formeel werd de conventie geopend door de voorzitter van de nationale commissie, Frank McKinney. Na hem beklommen Adlai Stevenson, de gou verneur van Illinois, senator Paul Dou glas uit Illinois en anderen het spreek gestoelte. Gouverneur Stevenson werd luide toegejuicht. Velen riepen: „Wij willen Stevenson". Het merendeel van de Zui delijke afgevaardigden nam niet aan de ovatie deel. Na Steyenson voerde senator Paul Douglas uit Illinois het woord. ,die zijn rede grotendeels wijdde aan de verde diging van de Korea-politiek van presi dent Truman en een aanval op de re publikeinen wegens hun critiek op deze politiek. Hij herinnerde er aan, dat het gene raal Eisenhower was, die in 1947 als chef van de Amerikaanse generale staf had voorgesteld, de Amerikaanse troe pen uit Korea terug te trekken, en dat Foster Dulles, die het republikeinse partijprogram,, waarin een dergelijke terugtocht wordt veroordeeld, heeft op gesteld, destijds het voorstel van Eisen hower bij de Algemene Vergadering der V.N. had ingediend. Maandagavond is een negenjarig jon getje uit de Utrechtseówarsstraat te Amsterdam in de Prinsengracht geval len en verdronken. De kunstmatige ademhaling, die op hem is toegepast, mocht niet meer baten. Nederlandse studenten 124 in getal die de taak van de stakende Indische bedienden hebben overgenomen, hebben gistermorgen rond elf uur de „Willem Ruys" verlaten en zijn afgemonsterd. Twee ervan, de theologische student Van Djjk en de econoom Van Die, hebben ons gisteren van hun ervaringen ver teld. Van Dijk stond in de bar en heeft nogal wat glazen moeten afdrogen. Het duurde wel even voor hjj de juiste fee ling ervoor had. zo vertelde ons de res taurateur F. van Harte, maar er is toch weinig meer gebroken dan op een nor male reis gebruikelijk is. Thuis zou de theol. student nooit meer glazen drogen; daar had hij zijn bekomst nu wel van! De studenten hebben zich snel inge werkt en waren zeer handig. De samen werking met het vaste personeel was voorbeeldig. Over de hofmeesters en hofmeesteressen waren de studenten zeer te spreken. Zij hebben nu eens kun nen zien wat er op zo'n reis gepresteerd moet worden. Toen het schip in Dja- carta lag zeven dagen lang kregen de studenten de gelegenheid om te pas- Maandagmiddag zijn op de rijksweg RotterdamDelft twee auto's met elkaar in botsing gekomen, waarbij vier personen werden gewond, van wie twee ernstig. Het ongeluk gebeurde, daar beide uit de tegenovergestelde richting komende wagens op hetzelfde moment een voor hen rijdende auto wilden in halen. De botsing was zo hevig, dat de twee auto's zwaar werden beschadigd. De 47-jarige weduwe De Stoesser geb. Brewer de Vrijenes, wonende in Zwit serland en verblijvende te Wassenaar, moest met een hersenschudding en een ribfractuur in het ziekenhuis Bergweg worden opgenomen. Haar 12-jarig dochtertje, Annabelle Adoline, die naast haar zat moest in hetzelfde ziekenhuis worden opgenomen. Haar toestand is zorgwekkend. Ook de bestuurder van de andere auto de 47-jarige heer H. Grosfeld uit Roo sendaal, werd gewond evenals zijn 48- jarige vrouw, maar beider toestand wordt niet ernstig geacht. Zij zijn naar het ziekenhuis Cooisingel vervoerd. Een telegram van het Duitse pers bureau D.P.A. uit Freiburg maakte Maandag een hoofdstedelijk gezin dol gelukkig. In dit bericht werd namelijk gemeld, dat de 15-jarige Gerrit Hendrik J. uit de Vechtstraat te Amsterdam, zich in het Christophorus jongenstehuis te Freiburg in Zuid-West-Duitsland be vindt. Hiermede was voor zijn ouders een eind gekomen aan de slopende on zekerheid over het lot van de jongen die zijn huis 8 Juli had verlaten omdat hij bevreesd was voor straf, nadat hij niet was overgegaan op de Muioschool. Volgens het bericht van D.P.A kreeg een Duitse koopman, die de jongen per auto naar Freiburg meenam, argwaan, wegens diens smerige kleding. Hij le verde de jongen aan de dichtstbijzijnde politiepost af. Hier vertelde Gerrit, dat hij bezig was aan een voettocht door Duitsland en Zwitserland overigens zon der dat zijn ouders hiervan iets wisten sagieren en bleven de hofmeesters ach ter om het werk te doen Enkelen heb ben hun ouders bezocht en bijna allen zijn ze in Bandung geweest. In de Golf van Biscaye werd iedereen natuurlijk zeeziek en in de Rode Zee hadden ze nogal wat te kampen met de warmte. Maar ze bleven op de been; het werk moest doorgaan. De econoom had de zorg voor het schoonhouden van de verblijven der cor- veeërs en heeft verder loopjongenswerk verricht. Er werden gemiddeld twaalf werkuren per dag gemaakt. Bij de ser vice zijn geen spectaculaire dingen ge beurd; geen enkele passagier heeft scha de opgelopen. Integendeel: ze waren over de studentenbediening zeer te spre ken. Voorlopig hebben de studenten van deze tocht echter genoeg. Het varen en het zien van vreemde plaatsen was na tuurlijk wel aantrekkelijk, maar de be hoefte aan rust is sterk aanwezig. Maandagmiddag kwam aan het politie bureau Bergsingel een opgewonden vrouw vertellen, dat zij haar 22-jarige zuster, de telefoniste A. G. B„ dood in de achterkamer van haar woning aan de Willebrordusstraat had aangetroffen. De moeder en een zuster van het meisje, die in het zelfde huis wonen, waren met vacantie. De politie begaf zich er heen en ontdekte aan hoofd en lichaam van het lijk zware verwondingen, die op een gewelddadige dood wezen. Het omver geworpen huisraad wees er op. dat aan de moord een worsteling is vooraf ge gaan. Aanstonds stelde de recherche een uit gebreid onderzoek in, met medewerking van de technische opsporingsdienst. De officier van Justitie, mr. C. W. Baron van Dedem en de gerechtelijke deskun dige, dr. Zeldenrust. waren mede ter plaatse. Het lijk werd in beslag geno men en overgebracht naar de sectieka mer van het bureau der rivierpolitie, waar sectie zal worden verricht. De moord moet gepleegd zijn op Zon dagmiddag tussen 13 en 18 uur. Voor zover men heeft kunnen nagaan kam peerde het slachtoffer Zondag op Duin- rell bij Wassenaar. Zij is daar al vroeg vertrokken, zodat ze om één uur al thuis geweest moet zijn. kennelijk om bezoek te ontvangen. Uit de situatie in de woning bleek, dat er limonade is gedronken en bonbons zijn gegeten. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Woensdagavond: Droog weer met wisselende bewol king. Zwakke tot matige Noord- Westelijke tot Noordelijke wind. Over het algemeen iets minder warm. Zon: 4.48—20.44 Maan: 6.09—21.25 Vier nieren In de „Greco-kliniek" te Catania zijn bij de zeekapitein Angelo Mira- bella twee nieren wegge nomen Dit is minder triest dan het lijkt, want, zoals de opmerkzame le zer reeds zal hebben af geleid Uit de omschrij ving „twee nieren" in de plaats van „beide nieren was daarmee de gehele voorraad nieren van ka pitein Mirabella nog niet uitgeput. Hij hield er na zijn operatie nog twee over. Het enige trieste van het geval is nu mis schien, dat alweer een boeiende bijzonderheid tot normaliteit werd te ruggebracht. Kettingreactie I United Press meldt uit Rockford (Amerika) dat mevrouw Ross Rainwa ter (welk woord in ver taling „Regenwater" be duidt) het leven heeft geschonken aan een zoon kort nadat daar ter plaat se een record-regenval had plaats gehad van 8.4 inches in 13 uur. Kettingreactie II In Hamilton (Ontario) vloog plotseling de ont steking van een bierwa gen in brand. De chauf feur parkeerde de wagen op een helling en ging een mecanicien opbellen. Toen hij korte tijd later terugkwam was zijn wa gen de helling afgegle den, tegen een nieuwe auto opgebotst, had een stalen watertoren omver gereden, die op zijn beurt boven op een auto terecht was gekomen, waar ge lukkig niemand inzat. De watertoren had. ook enige electrische draden mee gesleurd, waardoor het hele gebied in het don ker kwam te zitten en kortsluiting ontstaan was op een boerderij, die in brand was gevlogen. De brand kon geblust wor den, maar de stroom was nog uren onderbroken en de omgevallen electrische mast versperde meer dan een uur de weg. De brand in de bierwagen was echter vanzelf uitgegaan. Koude lol(ly) De Londense kleuter Danny Tyler kocht on langs een ijslolly, die hij uiteraard meteen in zijn mond stak. De ijslolly bleef echter aan zijn tong vastzitten. Danny trok en een meevoelende dame trok; ook de ijsco man, die de vierjarige Danny een lolly had ver kocht, beproefde zijn krachten. Maar de lolly bleef vastzitten. Er begon zich een me nigte te verzamelen en iemand riep een politie agent. Danny werd met een ziekenauto naar een ziekenhuis vervoerd, waar de ijslolly die ten ge volge van morsen met een vriesmengsel veel en veel te koud geworden was met warm water werd losgeweekt. De middelste der hierboven afgebeelde figuren 'is een koning. Dat ziet men aan zijn kroon. Hij is (helaas) geen schutterskoning; niet van zulk een hoge volks- cultuurlijke adeldom stroomt het bloed door zijn aderen. Jersey Joe Walcott, zo is 's konings naam, is een bokskampioenwie de mede-afgebeelde figuren dit kampioenschap zullen gaan betwisten op de internationale bokswedstrijd te New York op 28 Juli a.s. Schertsenderwijs hebben zij reeds de gevechts houding aangenomen. Onaanraakbaar en ietwat ver eenzaamd in zijn hoogheid lacht de koning boven hun gebalde vu'isten uit. Zondagmiddag is de 27-jarige me). Simon, lid van de Veluwse Boerendan- sers uit Putten, die Zaterdagavond voor de badgasten in de Koog op Texel wa ren opgetreden, voor de ogen van leden van deze dansgroep, onder wie haar zuster, voor de Texelse kust verdron ken. De 73-jarige moeder van het slacht offer heeft tijdens de oorlog reeds twee van haar drie zoons verloren. Zij zijn tijdens de deportatie van de Putlense mannelijke bevolking weggevoerd en sindsdien heeft men niets meer van hen vernomen. Gedurende werkzaamheden bij de in aanbouw zijnde nieuwe H.B.S. en gymnasium te Ede is Maandagmiddag de 64-jarige J. v. d. Weerd, afkomstig uit Wageningen van een 5 Y- meter hoge steiger gevallen. De man kwam hierbij op zijn hoofd terecht en werd zwaar gewond naar het Julianazieken- huis te Ede overgebracht. In de loop van de middag is het slachtoffer aan zijn verwondingen over leden. Zondagmiddag hebben onbekende da ders zeer ernstige vernielingen aange- ncht aan de electrische apparatuur in het waterreservoir van het provinciaal waterleidingbedrijf, gelegen op de Tafelberg op de grens van de gemeenten Huizen en Blaricum. De watervoorzie ning van de gemeente Huizen is hier door ernstig gestagneerd geweest. De Terscheilinger motorsloep „Zee hond'' is Maandag van 'n tocht naar het Molengat niet teruggekeerd. De sloep was 's middags om vijf uur uitgevaren naar de schelpenzuiger „Volharding", die in het Molengat aan het werk is. De „Zeehond" heeft de „Volharding" niet bereikt. De sleepboot „Stortemelk" is Maandagavond elf uur vertrokken om de vermiste „Zeehond" op te sporen. Aan boord van de „Zeehond" bevinden zich twee man.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1