Gladiolenshow in Krelagehuis officieel geopend WERKSPOOR GEROUTINEERDE COLPORTEURS OMROEPERS Burg. Cremers: Bloemen geen luxe meer, maar levensbehoefte Films van dese week in Haarlem VERKOOPSTER ENERGIEKE JONGEDAMES Overval op bestel auto in Maasstad HARTENDORP AANK. VERKOOPSTER it- ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 PAGINA Ontvangst op stadhuis Bekroningen handels- groepen Frans Hals Minerva riembrandt Cinema-Palace Lido City Spaarne SCHOLENBOUW IN HAARLEM Gebouw voor kleuters in Zuidwest L. van Kampen ridder in de Orde van Oranje Nassau Nuts-Spaarbank te Haarlem Betrouwbaarheidsrit Motor club Haarlem en Omstr. Luxor Buit van bijna één ton H.H. MISSEN OP ZONDAG AL. BC. DS. EL. Autogeen lassers Bankwerkers Dieselmonteurs Electrisch lassers Montagewerkers MW. PF. Pijpfitters-Koperslagers LEEUWARDEN Nieuwestad 98 vraagt: GEROUTINEERDE VERKOPER 9 DAGEN VOGEZEN f 75. „TOURISME POPULAIR" ELOP 25331 DE STOFZUIGER SPECIAALZAAK INBOEDELVEILING EMIGRANTEN, BEKWAME R.K. KOOKSTER SOCIAAL ADVIESBUREAU Betrekkingen gevr. Betrekkingen aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Zaken en Huizen Rij-, Vaar- en Voertuigen Muziekinstrumenten huisdieren Te huur aangeboden Lessen Woningruil Ambachten Amusement Diversen In aanwezigheid van veie autoriteiten, onder wie de burgemeesters van Haar lem en Hillegom, dr. Krelage, prof. Van Slogteren, wethouder Angenent, hoofd commissaris Fontiine, de heer Dorresteijn, directeur van dienst voor Hout en Plantsoenen, is gistermiodag in 't Krelagehuis de Internationale Gladiolententoon- ftelling geopend. De voorzitter van de tentoonstellingscommissie, de heer W. F. Lantreler. sprak zowel in het Nederlands als in het Frans, Engels en Duits een inleidend woord, waarin hij zijn bijzondere dank betuigde aan allen, door wier steun deze tentoonstelling was mogelijk geworden. In het bijzonder richtte hij zijn woorden van dank tot de heer Voors, die „waarlijk een tovertuin heeft gewrocht", en tot de heer Van der Hart, die met zijn alomtegenwoordigheid kans heeft gezien weer al zijn krachten te w'iden aan deze expositie. Burgemeester Cremers verklaarde in zijn openingswoord, dat het hem veel voldoening had geschonken deze gladi olenshow te mogen openen. Hij achtte namelijk de cultuur van bloemen een van de liefste en mooiste uitingen van de menselijke geest. Voorts was spreker de mening toegedaan, dat bloemen geen luxe meer zijn maar een levensbehoef te. Tenslotte noemde hij de bloemen cultuur een zeer belangrijke tak van nijverheid, waardoor ook de deviezen- kas van ons land voordelen heeft. Ofschoon de burgemeester naar hij zeide voor het bloembollenvak een buitenstaander was, spraken toch ook voor hem de cijfers een duidelijke taal. En daaruit concludeerde hij, dat de gla diool in Nederland met veel liefde en vaardigheid gekweekt moet worden. Weliswaar wordt er in Amerika en Ca nada een groter oppervlakte met gladi olen geteeld, maar het doet toch goed, dat vele gladiolen daar van Nederland se kom-af zijn. De cultuur heeft zich nu zodanig uitgebreid, dat er de grootste verschei denheid in kleuren is gekomen, zodat ook de meest verwende bloemenliefheb ber tevreden gesteld kan worden. Spreker herinnerde er aan, hoe vele kwekers in het buitenland grote suc cessen hebben geoogst en hoe daarin de jubilerende Gladiolus Vereniging een groot aandeel heeft gehad. Deze vereni ging noemde hij dan ook een uiting van krachtig leven. Mr. Cremers sprak tenslotte de ver wachting uit, dat deze expositie in de bloemenstad Haarlem veel belangstel ling zou trekken. Nadat de aanwezigen de tentoonstel ling, die fraai is ingericht, hadden be wonderd, werd het bestuur van de Gla diolus Vereniging met zijn gasten in de oude raadzaal op het Haarlemse stad huis officieel ontvangen. Daar trad bur- gem. Cremers als gastheer op en na een kort welkomstwoord in het Frans, hield hij zijn toespraak in 't Engels en hij ge waagde van de goede relaties, die ook in het economische vlak zo noodzakelijk zijn. Het verheugde hem, dat ook de re geringen van andere landen zich gere aliseerd hadden dat bloemen geen luxe zijn, maar levensbehoefte. De voorzit ter van Gladiolus dankt daarna met enkele korte woorden. De uitslag van de bekroningen laten wij hier volgen. Klasse 1. De beste en meest artistiek opgestelde groep grootbloemige gladio len. groter dan 50 m2: urute gouuen medaille en medaille H.M. de Koningin aan: N.V. Konijnen burg en Mark. Noordwijk. Gouden medaille en medaille Z.K.H. Prins Bernhard aan: fa. Blom Pad- ding, Beverwijk. Kleine gouden medaille aan: fa. H. J. Salman Zn., Noordwijk. Verg. zilveren medaille aan: N.V. P. Bijvoet Co., Overveen. Klasse 2. De beste en meest artistiek opgestelde groep grootbloemige gladio len, niet groter dan 50 m2: Gouden medaille en medaille v. h. mi nisterie van Landbouw, V. en V., aan: fa. A. J. Preijde, Breezand. KI. gouden medaille en coupe van H J. Oosterbaan, aan: M. van Waveren Zn.', Hillegom. Verg. zilveren medaille aan: P. Visser Cz., St. Pancras. Zilveren medaille aan: Gebr. Seignet- te, Beverwijk. Klasse 3. De beste en meest artistiek opgestelde groep Primulinus gladiolen: Gouden medaille en medaille der ge meente Haarlem, aan: fa. J. J. Grulle- mans Zn., Lisse. KI. gouden medaille aan: N.V. P. Bij voet Co., Overveen. Verg. zilveren medaille aatv fa Lan- gelaan Zn. Hillegom Klasse 4. De beste Gladiolus (groot bloemig): Verg. zilveren medaille en de. wisselbeker aan: Alfred Nobel, van fa. H. J. Salman Zn.. Noordwijk. Zilve ren medaille aan: Harry Hopkins, van fa. H. J. Salman Zn., Noordwijk. Bronzen medaille aan: Northern Queen, van fa. A. J. Preijde, Breezand. Klasse 5. De beste Gladiolus Primu linus: Zilveren medaille aan: Roland, van N.V. P. Bijvoet Co.. Overveen. Bronzen medaille aan: Chinese Lan tern, van C. S. van Dobben de Bruyn Jr.. Noordwijk. Klasse 6. De beste witte grootbl. Gladiolus L'Esperance, van N.V. Konij nenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 7. de beste roomkleurige gr.bl. Gladiolus Adorable, van N.V. Konijnen burg en Mark, Noordwijk. Klasse 8. de beste lichtgele gr.bl. Gla diolus Gelber Herkules, van N.V. Ko nijnenburg en Mark. Noordwijk. Klasse 9. de beste donkergele gr.bl. Gladiolus El Dorado, van N.V. Konij nenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 10. de beste lichtblauwe gr.bl. Gladiolus Ravel, van N.V. Konijnen burg en Mark, Noordwijk. Klasse 11. de beste donkerblauwe gr. bl. Gladiolus Salman's Sensation, van H. J. Salman Zn„ Noordwijk. Klasse 12. de beste paarse gr.bl. Gla diolus Aljechin, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 13. de beste purpere gr.bl. Gla diolus Mabel Violet, van fa. H. J. Sal man Zn.. Noordwijk. Klasse 14. de beste donkerrose gr.bl. Gladiolus Ruffled Champion, van C. J. Wigchert, Santpoort. Klasse 15. de beste lichtrose gr.bl. Gladiolus Belladonna, van N.V. P. Bij voet Co., Overveen. Klasse 16. de beste lilarose gr.bl. Gla diolus geen beoordeling. Klasse 17. de beste zalmrose gr.bl. Gladiolus Elan, van C. S. van Dobben de Bruyn Jr., Noordwijk. Klasse 18. de beste rode gr.bl. Gla diolus Firebrand, van C. S. van Dob ben de Bruyn Jr., Noordwijk. Klasse 19. de beste donkerrode gr.bl. Gladiolus Winston Crhurchill, van fa. H. J. Salman Zn., Noordwijk. Klasse 20. de beste mahoniekleurige gr.bl. Gladiolus Krishna, van N.V. Ko nijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 21. de beste oranjerode gr.bl. Gladiolus Joh. van Konijnenburg, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 22. de beste oranje gr.bl. Gla diolus Prinses Beatrix, van fa. Belle Teeuwen, Lisse. Klasse 23. de beste zalmkleurige gr.bl. Gladiolus Broadway Melody, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 24. de beste zalmoranje gr.bl. Gladiolus Delta, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 25. de beste zwarte gr.bl. Gla diolus Tobroek, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 26. de beste smoky gr.bl. Gla diolus Blue Haze, van fa. H. J. Salman Zn., Noordwijk. Klasse 27. de beste gevlekte gr.bl. Gladiolus Alfred Nobel, van fa. H. J. Salman Zn., Noordwijk. Klasse 28. de beste Gladiolus in elke andere kleur dan bovenstaanden, Lilac Time, van P. Visser Cz., St. Pancras. Voor de klassen 6 t/m 28 worden di ploma's uitgereikt. De beste Primulinus Gladiolen: Klasse 29. De beste witte Felicity, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 30. De beste gele Sunkist, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 31. De beste rose Patricia, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 32. De beste rode Monty, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 33. De beste zalmkleurige Recon naissance, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwiik. Klasse 34. De beste magenta-rose Rose Light, van N.V. Ko nijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 35. De beste orange Troef van N.V. P. Bijvoet Co., Overveen. Klasse 36. De beste gevlekte Richard Unwin, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Klasse 37. De beste Gladiolus in elke andere kleur dan vorenstaanden Mother Unwin, van N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Afdeling 2. Bindwerk. Klasse 38. Een groep tentoonstellende het beste bindwerk en waarin Gladiolen- bloemen de boventoon voeren. Gouden medaille (waarde f 150.met plaquette ..Haarlems Bloei" aan: fa. Jonkman Hulsebosch, Lisse. Klasse 39. Het mooiste bloemstuk vervaardigd van uitsluitend grootbloemige gladiolen gemengd. Verg. zilveren medaille (waarde f 50.aan: fa. A. J. Preijde, Breezand. Klasse 40. Het mooiste bloemstuk vervaardigd van uitsluitend Primulinus gladiolen ge mengd. Zilveren medaille (waarde f 351 aan: fa. J. J. Grullemans Zn. Lisse. Klasse 41. Het mooiste bloemstuk ver vaardigd van gladiolus, grootbloemig, één variëteit. Verg. zilveren medaille (waarde f50) aan: fa. Jonkman-Hulse bosch, Lisse. Zilveren medaille (waarde f 35) aan: fa. A. J. Preijde. Breezand. Klasse 42. Het mooiste bloemstuk ver vaardigd van gladiolus Primulinus, één variëteit. Verg. zilveren medaille (waar de f 50) aan: fa. J. J. Grullemans Zn., Lisse. Klasse 43. De meest originele wijze van verwerken van gladiolenbloemen. Verg. zilveren medaille (waarde f 50) aan: fa. A. J. Preijde, Breezand. Klasse 44. De mooiste tafelversiering (van 6 couverts) van gladiolenbloemen, grootbloemig of Primulinus. KI. gouden medaille (waarde f 75) aan: fa. J. J. Grullemans Zn., Lisse. Afdeling 3, uitsluitend voor het bui tenland. Klasse 45. De beste groep gladiolen bloemen, grootbloemig zowel als Primu linus. Gouden medaille (waarde f 150) aan. fa. W. Pfitzer, Stuttgart-Fellbach. Uitsluitend grootbloemige gladiolen: Klasse 46. De beste witte La Paloma Blanca, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart- Fellbach. Klasse 47. De beste roomkleurige. Baronesse, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart- Fellbach. Klasse 48. De beste gele Gelber Her kules, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart- Fellbach. Klasse 49. De beste lichtblauwe: Schönbrunnen, van fa. W. Pfitzer, Stutt gart-Fellbach. Klasse 50. De beste donkerblauwe Pfitzer's Sensation, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart-Fellbach. Klasse 51. De beste paarse Bischofs- stab, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart-Fell bach. Klasse 52. De beste purpere Baldachin, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart-Fellbach. Klasse 53. De beste rose Hannelore Pfitzer, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart- Fellbach. Klasse 54. De beste rode Schönste von Fellbach, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart- Fellbach. Klasse 55. De beste oranje Hochsom- mer, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart-Fell bach. Klasse 56. De beste zalmkleurige Salz burg, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart-Fell bach. Klasse 57. De beste gladiolus in elke andere kleur dan vorenstaanden. To broek, van fa. W. Pfitzer, Stuttgart- Fellbach. Voor de klassen 46 t/m 57 worden diploma's uitgereikt. Alsof de duivel hem op de hielen zit, doolt dokter Bank rusteloos door zijn krankzinnigengesticht rond- Hij is het slachtoffer geworden van zijn eigen uit vinding K 27, een serum waarmee hij krankzinnigheid wil genezen. Ondanks het feit, dat het artsencongres dit ge neesmiddel als zodanig heeft verwor pen, neemt hij er proeven mee bij zich zelf en bij zijn patiënt Martin, die reeds geestesziek is. Heel langzaam treden symptomen van willoosheid op, vlagen van geheugenstoornis en perioden van onbewust handelen, die tenslotte, na enige verwikkelingen een ietwat lugu ber en wrang einde bereiken. „Vom Teufel gejagt", een film gebaseerd op de z.g. gespleten geest, kunnen zij. die boven de 18 jaar zijn. gaan bekiiken. De dochter van de sheriff is een film uit de tijd dat het Westen van Amerika ontsloten werd. een film dus met schur ken, wier revolver losjes in de gordel zit, met verdreven Indianen die onder Whoopee-geroep komen aansnellen on hun vurige paarden en met een nijdas serige sheriff, om wie het gehele geval draait. Een verhaal voor de vacantie met, als verschil met vele andere, gezellige grapjs van Dan Daily. Voor iedereen. Het is al lang geleden, dat de eerste trein door de bergen van de Far West reed. De strijd tegen de postkoets was toen begonnen en men begrijpt dat daar even spannende als humoristische gevechten uit voortkwamen. Anne Bax ter treedt als trein-commissaris op, maar er zijn heel wat avonturen nodig vóór zii de reiziger in snorrenkoppen tot con ducteur in vaste dienst kan bombarde ren. Een vrolijke musical met veel show is de Amerikaanse film „Millionnairs ge vraagd" zeer zeker, maar anderzijds is het toch wel een zeer oppervlakkig pro duct, net op 't randje van de volslagen onbenulligheid. Op dat randje kan ge balanceerd worden door de gezellige en bekende melodietjes, die zowel de wals, de tango als de rumba betreffen. Wie er van houdt kan de avonturen van drie variété-meisjes die een millionnair aan de haak willen slaan, in kleuren mee maken, als hij achttien jaar of onder is. Wie er niet van houdt, zal kunnen ge nieten van de bekende Chopin-film „Een onvergetelijke melodie", die elke ochtend draait. Romantiek, charme, muziek en frisse humor biedt u deze week de aardige rolprent „Klissen ist Keine Sünd", een Weense Operette waarin de tenor Curt Jürgens (Hans Moser) en Elfie Mayer- hofer. het meisje met een stem, gelijk een nachtegaal, de hoofdrollen spelen. De film geeft het verhaal van de tenor, die tijdens een uitvoering getroffen wordt door een beeldschone vrouw op de tweede loge links. Per briefje invi teert hij haar. doch het briefje komt bij een dame op de tweede loge rechts, een heel eenvoudig meisje. Zij komt hem opzoeken, leert bii hem zingen etc. De intrigues, die rond dit tweetal ontstaan, uitlopend op een love story, zijn binnen de aannemelijke perken gehouden. Het is een film, die genoeg verantwoorde fragmenten bezit voor liefhebbers van operettemuziek. A.l. „Arabische nachten" in kleuren, dat moet een sprookjesachtige film zijn. Dat is ze dan ook inderdaad. Deze romanti sche rolprent, die in het Lido- theater draait, voert de toeschouwer naar het rijk der verbeelding en laat hem enige uren van een fantastische geschiedenis genieten, die zich afspeelt deels aan het hof van de Kalief van Bagdad, deels in een harem en in de onmetelijke woestijn. De kleine Sabu kan men weer in een sympathieke rol zien. Bovendien spelen mee de char mante Maria Montez, die de rol ver tolkt van Shéherezade, de schone vrouw om wie verwoed gestreden wordt en de filmster John Hall. (Boven 14 jaar). Nadat het volksstuk „De Jantjes" ja renlang triomfen op de planken geoogst heeft, blijkt ook de film, die indertijd met de medewerking van Hollandse ar- tisten gemaakt werd, nog steeds aan trekkingskracht te hebben. Wie dit va derlandse werk met een lach en een traan en een karakteristieke Amster damse sfeer nog niet gezien heeft, kan deze week in City terecht. 14 i»" De spannende rolprent „De Triomf van Zorro'' zal menigeen deze week een paar uur lang weten te boeien. Jonathan White en zijn dochter Rita willen de lijnen van hun telegraafmaatschappi.i verlengen. Er zijn verraders onder de medewerkers. Bandieten doen een over val. Dan slaat Zorro. de schrik van het banditisme weer toe. Onstuimig haat hij het onrecht. Hij is altijd bereid zijn leven te geven om het onrecht te voor komen. Talrijke aanvallen op de Tele graaf mij. weet hij af te slaan. Dank zij Zorro worden de leiders van de bende ontmaskerd. Het is nu mogelijk de lijn door de trekken en Zorro's taak is ten einde. 14 jaar. In Haarlem Zuid-West ontbreekt iedere uitwijkmogelijkheid voor huis vesting van kleuteronderwijs en daar om is reeds in het begin van het vorig jaar een volledig plan uitgewerkt voor een gebouw op het terrein, gelegen aan de Oostzijde van het Christiaan Huygensplein. Daar de gemeente de betrokken grond niet in haar bezit kon krijgen, is thans epn terrein gekozen aan de Kamerlingh Onnesstraat tegen over de Faradaystraat. Een uitbrei dingsplan is daartoe in voorbereiding. De minister heeft medegedeeld, dat geenszins uitgesloten is, dat voor de bouw van deze kleuterschool binnen kort een urgentieverklaring zal worden afgegeven. De raad moet besluiten of zij een bedrag van f 143.000 voor de stichting van deze school wil voteren. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau is benoemd de heer L. v. Kam pen, chef van de nautische dienst van de K.N.S.M. Hij ontving deze onder scheiding voor veertig jaar trouwe dienst bij deze maatschappij en tevens als erkenning van zijn verdiensten tij dens de oorlog. In de maand Juli is bij de Nuts- Spaarbank ingelegd een bedrag van f 955.264.63, waaronder via de ophaal dienst f 40.580.32 en bij de afdeling Jeugdspaarbank f 1717.28. Terugbetaald werd f 890.468.08. Het aantal nieuw uitgeg^ren boekjes bedroeg 405- Daarnaast hebben zich 20 nieuwe deelnemers bij de Jeugdspaar bank aangemeld. Op 31 Juli 1952 bedroeg het totaal aantal inleggers 64.711, met een tegoed van f 23.891 Op Zondag 3 Augustus organiseert de Motorclub Haarlem Omstreken een betrouwbaarheidsrit voor motoren en auto's over een afstand van pl.m. 130 km. De rit is uitgezet over mooie we gen en loopt door de mooiste streken van Kennemerland. De gemiddelde snelheden zijn vastgesteld als volgt: motoren tot 200 c.c. rijden 36 km. per uur, daarboven 40 km. per uur; voor auto's is het gemiddelde 36 km. per uur. De start is vanaf 13.01 uur n.m. bij het clublokaal café-rest. Die Raekse. Raaks no. 1, te Haarlem. Alle motorrijders en automobilisten van Haarlem en omgeving zijn van harte welkom. „Muiterij op de Goudkust" is een spannende avonturenfilm, waarin Mark Stevens en Angela Lansbury de hoofd rollen vertolken. De film speelt in de tijd, dat de Verenigde Staten oorlog voeren tegen de Engelsen. Teneinde deze krijg te financieren, is er veel geld nodig. Per schip wordt dan het nodige goud uit Frankrijk gehaald. Doch erg gelukkig is de kapitein van de „Concord" met. want op aanstoken van de vrouw van de eerste officier, die vroeger zelf kapitein is geweest, ontstaat er muiterij. Vele spannende avonturen worden op he* witte doek geprojecteerd, en de bioscoop bezoeker zal ze niet allemaal voor vol aanzien. Voor de vacantie is deze rol prent echter een genoeglijke ontspan ning.. bovendien is het een kleurenfilm 14 jaar. Gistermorgen omstreeks tien uur heb ben twee personen kans gezien zich meester te maken van een bestelauto van de Rotterdamsche Bank, die gepar keerd stond voor het gebouw van de Nederlandsche Bank aan de Boompjes te Rotterdam. In de auto bevond zich een tas met f 90.760. Het is de politie gelukt de daders na een langdurige achtervol ging te arresteren. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Het zijn de 35-jarige koopman J. G. zonder vaste woon- of verblijfplaats en de 22-jarige tekenaar J. S. uit Amsterdam. In de auto had één der daders de chauffeur van de Rotterdamsche Bank plotseling een klap met een ploerten doder op het hoofd gegeven. De man, die zich hevig verzette, werd uit de wagen gesleurd en daarna op straat ëe' smeten. Zijn collega, die juist uit het bankgebouw kwam en direct alarm sloeg, waardoor de deuren van de bank onmiddellijk werden gesloten, had echter het nakijken, want de auto, waar in inmiddels ook de tweede dader had plaatsgenomen, reed in volle vaart weg- Spoedig gierden de politie-auto's door de stad op zoek naar de bestelwagen. De overvallers, die met de wagen ver scheidene aanrijdingen maakten, beslo ten in de Boomgaardstraat de auto jn de steek te laten. Zij stapten daar uit, de tas met geld meenemende. Door sur veillerende agenten zijn zij later bij toeval aangehouden. (Ontleend aan „Sursum Corda") AERDENHOUT (Bentveld) H. Antonius: 7.30, 11 uur en 9 uur d< Hoogmis, 4 uur Lof BLOEMENDAAL H. Drieëenheid: 7, 10.15, 11.30; 8.30 uur Hoogmis 7.30 Lof. Hulpkerk van het Allerh. Sacrament- Dennenweg 17, Bloemendaal-Nrd.: 7.30, 10.15 de Hoogmis. HAARLEM H. Antonius: 6.30, 7.30. 10. 11 en 12 U-- 8.30 de Hoogmis, 7 uur Lof. H. Bavo: 6.30, 7.30 en 11 uur; 9 uur Hoogmis en 7 uur Lof. HH. Elisabeth en Barbara: 6.30, 7.45 en 11 uur, om 9 uur de Hoogmis, 7 uur Lof. Allerh. Hart van Jezus: 6.30, 7.45, 9 cn 12 uur, 10.30 de Hoogmis, 7.30 pl. Lof. H. Joannes de Doper: 6.30. 7.30, 8.35, 11 en 12 uur; 9.30 Hoogmis, 7 uur Lof- H. Joseph: 6.45. 8, 9.15 de Hoogmis en 11 uur; 7 uur Lof. H. Liduina: 6.30, 7.30, 8.30, 11.30 en 9.4a de Hoogmis; 7 uur Lof. O. L. Vr. Rozenkrans en H. Dominicus: 6.15, 7.30. 9 12 uur en 10.30 de Hoogmis. 7.30 Lof. O. L. Vr. van Zeven Smarten cB H. Bavo: 6.30, 7.30, 10.15, 11.30. 8.45 de Hoogmis. 7 uur Lof. Bijkerk te Spaarndam: 7.30 en 10 uur de Hoogmis, 7 uur Lof. HEEMSTEDE H. Bavo: 7.15. 8.45, 11.30. 10 uur de Hoogmis. 7.30 Lof. O. L/ Vrouw Hemelvaart: 7, 8.30, 11.3" en 10.15 de Hoogmis. 7.30 Lof. OVERVEEN O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen: 1> 8, 10.30. 9 uur Hoogmis; 7.30 Lof. ZANDVOORT H. Agatha: 6.30, 7.30. 9 en 10.15 de Hoogmis, 7 uur Lof. te het bier is weer best f WAGON- en bruggenfabriek te utreoi» vraagt voor uitzending OVERZEE, in verband met opdracht van groot con cern op olietechnisch gebied voor constructiewerk (bij voorkeur Bovag diploma) voor pijp- en ketelwerk (bij voorkeur N.V.L. diploma) (geen hoogtevrees) Kennis der Engelse taal gewenst. Onnodig te solliciteren indien men niet over ruime vakbekwaamheid beschikt Links boven op sollicitatiebrief dienen de letters, welke voor het betreffende beroep staan. *vermeld te worden Eigenhandig geschreven sollicitatie met vermelding van verrichte werkzaam heden sinds 1938 (inclusief naam hui dige werkgever), opleiding en diplo ma's, te richten aan de afdeling Perso neel van WERKSPOOR N V. te UTRECHT veer de Herenconfectie. Leeftijd 22-25 jaar. Voor ervaren kracht met vakkennis en verkooproutine, goed gehono reerde positie. Uitstekende sociale voorw. Sollicitaties te richten aan bovenst, adres. Sportieve reis per luxe touringcar naar vacantiekamp MetzeralSondernach. Schitterende omgev4ng Pret tige sfeer. Hollandse keuken en ervaren leiding. Tijdens de reis bezoek aan Brussel, Luxembourg. Metz, Nancy. Periode 8 Augustus9 September nog enige plaatsen beschikbaar. Inlichtingen STATENWEG 32a, ROTTERDAM, TELEFOON 43853 AM.C.SCHELLEKENS RIJKSSTRAATWEG AOS Gen. Cronjéstraet 43 Kruidbergerweg 51 Telefoon 16990 17696 Spaarne 3 Vanaf 2.50 per week Ook voor reparatie en onderdelen van alle merken P. HUUGtiVfiEN ZOON Makelaars, Veilingmeesters en Beëd. Taxateurs. Nieuwe Gracht 74 Parklaan 22 - Haarlem DONDERDAG 14 AUGUSTUS a.s. Het inbrengen of laten halen van Kunst, Antiek en Meubilair kan dagelijks geschieden. Tel. 13845. boedel via onze Publieke Veiling, na een voorafgaande TAXATIE gevraagd. Volledig met het vak bekend en in staat leiding te geven. Liefst in bezit van diploma's. Tevens gevraagd MAGAZIJN DE BRON, Textielbedrijf, Leidsestr. 53. Haarlem. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties gevraagd, voor dag en nacht, in gezin met kinderen. Leeftijd niet ouder dan 45 jaar. Van goede getuigen voorzien. Meer hulp aanwezig Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Mevi E. A. Brenninkmeijer-Maurer, Paulus Potter straat 8, Amsterdam-Z. gevraagd voor abonnementen-werving. Vast loon en vol ledige sociale voorziening. Br. m. voll. inl. ond, No. 53001 bureau van dit blad. KOSTEl UOS I answeg 39 Spreekuren Maandagmorgen van 1012 - Woensdagmiddag van i4 u Vrijdagmiddag van '4—4 uui Wegens sterfgeval te koop FORD TAUNUS 1950 Heeft 36000 km. gelo pen. Prijs 2850. Eventueel overname financiering. Schreurs, Autofinan ciering, Javalaan 61, Heemstede, Tel. 38497 Wij zoeken voor zelfstandige leiding of assistentie in belangrijke filialen, leeftijd tot 25 jaar, welbespraakt, goed met publiek kun nende omgaan. Brieven met foto en vol ledige inlichtingen over eeftijd, opleiding, werk kring etc. te zenden on der no. 2395 aan Adv.- en Recl.bur. De Zuil, Olden- zaalsestraat 19, Enschede Plaatsing geschiedt a cent per m m.-hoogte Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze by kan toren en agent schappen. aan de erkende advertentie-bureaux en aan de erkende boekhandelaren. R.K. MEISJE b.z.a. als hulp in de huish., per 1 Sept., v. d. en n. Goed kunn. werken Liefst in Haarlem of Sant poort. Br. onder no. 79377. R.K. ACTIEF PERSOON, 24 jaar, algemeen ontwikkeld en kantoorervaring, zoekt een vaste werkkring. Brieven on der no. 79387. le en 2e HERENKAPPER ?evr. Maison Gerrits, Zee straat 30, Zanövoort. R.K. MEISJE, goed kunnende koken en v.g.g.v., per 1 Sept., voor dag en nacht gevraagd in klein gezin te Haarlem. Hulp van werkster 5 X per week. Brieven no. 79281. DAGMEISJE gevr., geheel zelfstandig kunnende werken en koken, v.g.g.v. Leeftijd boven 20 jaar. Aanmelden 4 Aug. van 2021 uur: Van Eedenstraat 3. NET DAGMEISJE, boven 18 j.. gevr. v. direct, in kl. R.K ?ezin. zelfst, kunn. werken Aanm. 's av. na 8 uur. Mevr. v. Pamnus, Militairenweg 2 A, Overveen. a iyjlTE BANKETBAKKERS- BEDIENDE gevraagd; met het vak op de hoogte. Brood- en Banketbakkerij Hooijmans, Sassenheim. R.K. DAME of echtpaar als concierge in Amsterdam. Wo- ningruil. Br. ond. no. 79389. GOEDE VERKOPERS gezocht voor de verkoop van textiel aan particulieren tegen flin ke provisie. Kleine borgstor- ting noodzakelijk. Br. onder nó. 79393. BEKWAME 1STE KAPSTER gevraagd. P. Schultheis, Gier straat 12, Haarlem. FLINK MEISJE gevr. in klein gezin, niet ben. 20 jaar. Za terdagmiddag en Zondag vrij. Aanm. Wagnerkade 37. Heem stede. SLAGERSLEERLING gevr. W. G. Broekhof, Kruisstraat 4. NET R.K. MEISJE gevraagd voor hulp in de huishouding in- of extern, met huiselijK verkeer. A. J. Vreeburg, Haltestr. 54. Zandvoort. R.K. MEISJE gevraagd in ge zin z. k. k., van 8V23V2 uur. Za.middag en Zondag vrij. Mevr. Borghouts. Kenaustraat 5 b. le D AMES KAPPER( STER) en 2e KAPSTER gevraagd Salon Boon, Tempeliersstr. 37. VOOR ONZE BUITENLAND SE CLIËNTEN vragen wij gehele of gedeelt. inboedels, kristal, koperwerk, porcelein antiek, meubeltjes, curiosi teiten, goud, zilver, enz. enz. Bel op 19531 of br. onder no. 79153. BOEKEN OP ELK GEBIED. Boekh. „Laurens Coster". Kruisweg 38 zw., tel. 18963 MEVROUW, heeft U een haard of kachel op te ruimen? Bel 24968. PR. TROP. AQUARIUM, 80 X 45 X 45. Electr. verl. en verw. Mooie vissen. Brouwersstraat 12 rood. EIKENH. EETK.-AMEUBLE MENT, best. uit groot buffet, grote tafel, 4 stoelen, 2 arm stoelen. theekast, wegens ver trek. Adr. Stooolaan 132. Overveen. PR. MOD. SLEE STOFZUI GER „Holland-Electra". als nieuw, m. gar. en geh. compl Winkelprijs 155; voor f 65. v. d. Spiegellaan 7, Heem stede, Tel. 39226. WILT U nog heden profite ren van de extra verlaagde prijzen der meubelen? Ziet dan de etalage Antoniestr. 83 (bij de Spaarnekerk). NIEUWE MARKIES 3.20-xl 35 meter. Zeestr. 50, Zandvoort. ENIGE MOOIE KINDERWA GENS vanaf f45.—. Ledi- kantje f 17.50. Box f 10. Twiinderslaan 17. LEEG HUIS TE KOOP a f 5200.— voor 4 of meer per sonen, 4 kamers, zolder, keu ken b.d. Schalk'burgergracht. Br. no. 79423, bur. v. d. blad. PRIMA DAMES- EN HEREN RIJWIEL te koop. Timorstr. 156, Haarlem-N. VERHUUR ZONDER CHAUF FEUR. Nieuwe wagens, thans ook 6-pers. wagens met ra dio. Fa. de Boer en v. d. Lubbe, Nw. Kerksplein 4 tel. 16655, b.g.g. 23427. PRIMA D.K.W., 98 c.c., gerev. 300.Van Keulenstraat o. Haarlem-O., van 68 uur. WOONARK aangeb., 12 X 3 m. 2600.Pontweg, achter no. 5, Aalsmeer (O.). EYSINK MOTOR 125 cc in pr. staat te koop. T. Heems kerk, Leidsevaart 294, Voge lenzang. PRIMA HERENRIJWIEL te koop. E. Lammers, Cru- quiusdijk 68. Haarl.meer. WEG. VERTREK. Pr. Ga zelle h.-rijw., geh. compl., f95.Jongensrijw. f75. Hya- cinthenlaan 37 b.d. Zijlweg. D.K. W.-R.T. 98 cc. f200.—. Timorstraat 77. AUTO'S. Diverse merken, als Hudson Sedan '47. Morris 10 Sedan '47, Morris 8 Sedan '47. Minor luxe bestel '50 Ford Coach '39. D.K.W. coach 38. Van ouds bekend. J. C. Rust- man, L. Herenvest 134, H'lem RIJWIELKOOPJES in de rr- wielbeurs. Kijk liever zelf. Kl. Houtstraat 102. PIANO te koop gevr. Spoor straat 5, Alkmaar. MUZIEKINSTRUMENTEN. Opruiming. Joh. Kiekens, Smedestraat 27, tel. 19775. LIEF TEHUIS gezocht voor 2 katjes. Marnixstraat 55. GEM. ZIT-SLAAPK. z. p., liefst ambtenares. Omgeving Hout. Br. onder no. 79375. VALKENBURG. Gem. kamers en slaapgelegenheid. Ko ningswinkelstraat 70. MIDDENSTANDSDIPLOMA. Éénjarige cursus. Club- en privélessen. H. Blom, Rusten burgerlaan 48, Haarlem. LEERT VLUG EN VEILIG MOTORRIJDEN. Eerste Haarl. Motorrijschool Raam- singel 28. tel. 15454 ZELFSTANDIGE POSITIE. OPLEIDING TOT CHIROPO- DIST(E) (Pedicure en alge hele voetverzorging), inschrij ving voor de nieuwe cursus te Amsterdam vanaf heden opengesteld. Lessen in de avonduren. Onderricht door het gehele land. Voor inschr. en prosp. Bestuur Eerste Ned. Academie voor Chiro pody, Den Dolder. Gevestigd sedert 1928. GRONDIG KNIPPEN LER®*1 Erkama, Gr. Houtstraat 3 ra* Heden aanm. v. leerl. AUTO- EN MOTORRIJLES' Keijzer's Rijschool. Autoclub' les 3.50 per uur. Motor 4 per cursus. Iepenstraat Haarlem-Noord WONINGRUIL? Verhuizing^ J. W. Stremming. NieuWe Gracht 50, telef. 13059. HAARLEM—UTRECHT. Aan" geb. geh. vrij huis, le stand» bev. 2 woonk., 4 slp.k., bad*" keuken, zold., tuin, schuw'' tel. Gevr. vrij huis Haarled1 of omg. Brieven C. Sparring*;' Kennemerstr.w. 64, Alkma®*' tel. K 2200—4851. AANG. TE VOORBURG vri) ben.-huis, 3. kam., keuk., en a.-tuin met schuur vrij huis te Haarlem, no. 79421, bur. van dit blsd' WINKELPAND, A'da:nff buurt, f 9.p. w., ruilen v^.„ vrij ben.- of bov.-huis. lem-N. Br. no. 79413, bUT®* van dit blad. VOOR GOED SCHILP®?- WERK: J. W. Rupprecht. Nf0ic nixstraat 79, tel. 24692. wit- en behangw. Pr. bin^^ de«n* GEZICHTSHAREN, etc. afdoend electr. ver? derd, J2.50 per behandeL^, Zr. v. Raalte, Vrijd. g. boomstraat 127. Spr.u. l*"* VOOR FOTO'S AAN Foto Scherpenhuyzen, s ^0t0 Bolwerk 6, tel. 20095. rStr- Walbrecht, Spaarnwoud 21, telef. 15.551. Trog' MACH. OVERTREKKEN f), KENS (ook met eigen C. Huibers. Regulierstra^ BRUILOFT OF PARTIJ' Daan Vrugt er bij. r;-jK^r' accordeonist, Vreden»_j.jein» 14 b.d. Vrouwehekstr. Tel. 14175. MISSIONARIS WORDE io01 Uitsluitend voor e*Latie 1'» mij bepaalde con^regB^e gedeeltelijke stud,!! mogelijk. Br. onder MEISJE zoekt riendin. pl-rn. 27_„J R.K. denst. Br onder no. bureau van dit W®

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 8