Miss Magiekoos zichzelf f scheepvaartberichieD Minerva" De machinekamer is het hartvan het schip! fagMp erbij Imtl T OPKLAPBEDDEN PALEIS r n WINKELJUFFROUW Olie-Permanenl NETTE MEISJES ig) Goochel-congres 1952 in Breda Stoffelijk overschot van Eva Peron naar Congres-gebouw overgebracht Te koop roman van Annie Westerman Mangelsters, Vouwsters en aankomende Meisjes S. L. MOK J 5.- BVFFETBEDIENDE NETTE JONGEMAN KNIPSTER REGENKLEDING PALEIS MACHINESTIKSTERS HANDWERKSTERS KNOOPSTERS KONINKLIJKE MARINE MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 pagina Hertog van Windsor herstellende Reisplannen ongeveer tien dagen uitgesteld Adenauer wil voor de Saar verkiezingen Eerste Britse atoom- proef spoedig verwacht Examens ^Ter verrijking van geest en hart Examen Hoofdakte Missiezusters uit China terug MARKTBERICHTEN Sirf W. J. L. MRE1JEN N. C. J. Steffelaar Dr. HEERING U. v. d. ZWAART Sr. Plciadenstraat 42-44 Per 1 September geheel ontruimd te aanvaarden een woonhuis met garage en centrale verwarming en grote tuin te Aerdenhoiit directe nabijheid station Heemstede Koopsom f 20.000.- vrij op naam Gegadigden kunnen zich in verbinding stellen (NIET TELEF.) met MAKELAAR EN TAXATEUR technicus, Belastingconsulent WIJ GAAN NAAR PARIJS OPENLUCHTTHEATER HUIZEN VOOR GELDBELEGGING Prijs gebonden f 5.90 Zonder machine 7.50 Maison LIA NA Altenastraat 12 TIJDELIJKE ONDERWIJZER (ES) Het machinekamerpersoneel heeft, gezien de rol, die de techniek tegenwoordig speelt, een zeer belangrijke taak. De stokers (dat zijn de toekomstige machinisten) zullen bij de Marine spoedig na'hun opleiding met allerlei onderdelen van het ingewikkelde machinekamerbedrijf te maken krijgen. Zij kunnen zich dan ook bijzonder goed en veelzijdig ontwikkelen en kunnen opklimmen tot oppermachinist (adj .-onderofficier). „Dat schip Wordt van mjj m, k GEVRAAGD: VOLSLAGEN en AANKOMENDE Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jonge mannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken, o.a. als matroos, stoker (dienstvak machinist), electromonteur, vuur leidingmonteur, seiner, telegrafist, vliegtuig maker, chauffeur, marinier, enz. «a£ (Van onze speciale verslaggever) Het opvallende van magiërs van deze tyd is, zo hebben wij op het Internatio nale Goochelcongres in Breda mogen constateren, dat zij zo dikwijls met hun handen in hun zakken lopen, zy doen dat niet uit onbeleefdheid, integendeel, er is nauwelijks een andere categorie van het mensdom te vinden die doorlo pend zoveel glimlachende vriendelijkheid demonstreert. Maar de reden van hun ogenschijnlijk onheuse houding is meestal hierin gelegen, dat zy in het ver borgene een of andere truc voorbereiden. Zij zijn er in het onderhavige geval onmiskenbaar op uit de hen omringende medemensen te foppen. Wij hebben ruim twee dagen voor een goed deel doorgebracht tussen de goochelaars. En wy zyn om ons althans enigszins tegen onverwachte (on)mogelijkheden te wa penen tenslotte ook maar met onze handen in onze zakken gaan lopen, waarby wy zo natuurlyk mogelijk een bijpassend „ons kent ons"-gezicht trachtten te trekken. Een ogenblik van onoplettendheid was reeds fataal; tijdens de officiële ontvangst van het „gladde" gezelschap op het stadhuis stonden wy correct in de houding, zoals dat op een receptie behoort. In minder dan geen tijd duwde een naast ons geposteerde jongeman ons zijn vinger, waarop een blauw vin gerhoedje, onder de neus. En het volgende ogenblik deed hy dat gekleurde naai gerei met één simpele handbeweging voor onze ogen verdwijnen; het bleek trouwens in ons borstzakje te zitten. Wy willen maar zeggen dat er rusteloos gegoocheld werd in Breda. In de aula van de Koninklijke Mili taire Akademie was Zaterdagavond het eigenlijke concours begonnen. En daar vielen al direct verbijsterende staaltjes van goochelkunst waar te nemen. Het aantal vrolijke klanten dat vlotweg siga retten brandend en wel uit de lucht greep was legio. Zij werden nog slechts overtroffen door een heer in zwarte cape die minzaam enkele volle jeneverglaas jes uit het niets griste. An Hardy, een Belgische, toverde al zingend een ka potte parasol in een ommezien weer heel en plukte tenslotte in verbluffend tempo een ongekend aantal kleurige doekjes uit een gat in een soort tambourijn. De heer Ed. Schuyer, een zeer rappe man, blies zeepbellen uit een pijp, waaruit hij zo juist nog dapper had gerookt, en boven dien manipuleerde hij met de fragiele kleurige dingskes alsof zij van glas wa ren. Met deze en dergelijke stunts bleek hij later de eerste prijs in de afdeling „presentatie" te hebben behaald. Tijdens deze eerste séance traden ook „Hedri en Lisette" uit Amsterdam op, een char mant paar dat elkaar zo fervent balletjes toewierp, dat eenieder er duizelig van werd. Zij verwierven, het werd onder groot enthousiasme aan het slot van het congres bekend gemaakt, de „Grote Prijs" van het concours. Het moet ge zegd dat de niet goochelende goochelaars in de zaal met zeer onbaatzuchtige be langstelling de verrichtingen van hun collega's gadesloegen; soms waren de geestdriftige „bravo's" niet van de lucht en na een bijzonder geslaagde tour de force werd er zelfs met de voeten ge stampt. Die eerste morgen waren ook enkele Kamerleden en leden van de Brabantse Provinciale Staten als „Sta tutaire Eregasten" het concours was niet voor publiek toegankelijk getuige van het goochelkunstige steektournooi. Niemand minder dan mr. L. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, kwam na afloop op het podium om namens hen te bedanken en om te constateren dat hij „enige affiniteit tussen politici en goochelaars" had ontdekt: maar nochtans moest hij tot zijn leedwezen zijn on macht bekennen waar het betrof de aanwezigen een nieuw kabinet voor te schotelen. Menigeen onder zijn audito rium, wij zijn er van overtuigd, had ook daar wel raad mee geweten. Er werd zoals de schrandere, noch tans niet magische, lezer(es) uit het bovenstaande reeds begrepen zal heb ben in afdelingen gegoocheld. Wij spraken reeds van de Presentatie; maar daar waren ook de Manipulatie en de Micro-magie, twee gestalten van moder ne magie, die opvallen door een sober heid in uitvoering en een minimum aan middelen. Wij hebben voor deze takken van zwarte kunst de grootste bewonde ring en, eerlijk gezegd, prefereren wij een rap en handig spel met kaart en muntstuk boven de show van de overi gens wel spectaculaire presentatie. Het moge ietwat paradoxaal klin ken, maar wij hebben dieper respect voor de goochelaar, die met een enkel gebaar een in zijn handpalm gedrukte stuiver in het niet doet opgaan een toppunt van „sec" goochelen dat tij dens de micro-magie inderdaad aan het licht kwam dan voor de ma giër, die een complete jongedame doet verdwijnen. Maar dat is alles geheel vrijblijvend uiteraard. Welnu, wat de manipulatie betreft, ging Ton- ny van Dommelen met de erepalm strijken. Alleszins verdiend, naar ons leken-inzicht. Want hij bracht met zijn geraffineerde kaartentrucs zelfs de meest evenwichtige geest aan de rand van de vertwijfeling. En de mi cro-magie, die Zondagmiddag heel huiselijk aan een tafeltje, vlak onder de ogen van de scherp toeziende jury, werd beoefend, leverde tal van sterke staaltjes op. Paul Sluyter dirigeerde bij die gelegenheid een gemerkt muntstuk onverhoeds en onzichtbaar zo maar van onder een kaart vandaan in de binnenzak van een der jury leden; waarmee zonneklaar werd vastgesteld, dat zelfs een gewaar schuwd man, eenmaal in goochelaars kringen verzeild geraakt, maar wei nig te vertellen heeft. Sluyter kreeg de eerste prijs manipulatie. Daar was verder het „Kindergooche- len". Om de titel in deze sector van de magie die bij nader inzien ook al door „Hedri" werd gewonnen werd Met een eerbetoon, dat gewoonlijk slechts ten deel valt aan Argentijnse presidenten, die tijdens hun ambtspe riode komen te overlyden, is het stoffe lijk overschot van Evita Peron Zaterdag op een affuit van het ministerie van Arbeid te Buenos Aires naar het Con gres, een afstand van twee kilometer, vervoerd. Ongeveer twintig duizend man der Argentijnse strydkrachten be wezen de laatste eer. De lijkkist was gehuld in de Argen tijnse vlag en het vaandel van de Pe- ronistische partij. Zij werd langzaam door in rijen van drie lopende werklie den, gekleed in wit en zwart, voorbij de langs de weg geschaarde, met stalen helmen uitgeruste, troepen gedragen. President Peron liep achter de affuit. Daarna kwamen Evita's familieleden. Tijdens het voorbijtrekken van de stoet daalde een regen van bloemen neer van de balcons der woningen langs de brede „Avenida de Maye". In de nacht van Zaterdag op Zondag is de overledene in het congresgebouw opgebaard. Zondag werd het stoffelijk overschot naar het hoofdkwartier der In een Zondagavond uitgegeven communiqué wordt gezegd, dat de her tog van Windsor herstellende is van een maag- en ingewandsontsteking en dat hij zijn reisplannen voor een week of tien dagen heeft uitgesteld. Het bulle tin werd uitgegeven, nadat de lijfarts van wijlen koning George de Zesde, sir Daniel Davies, de 58 jaar oude hertog had onderzocht. De hertog werd ziek, toen hij een tocht maakte in de Middellandse Zee. Bij aankomst te Viareggio (Italië) riep hij dokterhulp in. Op advies van sir Daniel, die Zaterdag per vliegtuig uit Londen overkwam, is de hertog door gereisd naar Montecatini nabij Rome. dat bekend is door zijn geneeskrachtige bronnen. Peronistische arbeiderspartij overge bracht, waar het zal blijven totdat het praalgraf, dat thans in het centrum van Buenos Aires wordt gebouwd, gereed is. Gouverneur Carlos Aloe heeft Zater dagavond een wetsontwerp getekend op grond waarvan de naam van de hoofd stad der provincie Buenos Aires gewij zigd wordt van La Plata in Eva Peron. Naar U. P. meldt zijn onder het pu bliek, dat de laatste gang van Eva Pe ron heeft gadegeslagen 506 personen gewond. 136 van hen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. De West-Duitse kanselier dr. Ade nauer heeft in een persgesprek met het Luxemburgse blad „Het Luxemburgse woord" verklaard, dat het houden van vrije verkiezingen in het Saargebied voorwaarde is voor een Europeanise ring van het Saargebied. De Frans-Duit se betrekkingen zouden pas in even wicht komen als een dergelijke verkie zing werd gehouden. Over de huidige besprekingen over het gebied was nog weinig te zeggen. Adenauer zeide te menen, dat Duitsland en Frankrijk allereerst hun opinie over de kwestie op papier dienden te stel len. De besprekingen zouden met geslo ten deuren gevoerd worden. Kanselier Adenauer zeide voorts, dat het plan- Schuman als zodanig geheel los van de Saarkwestie stond. De hoofdzaak was, dat thans met kracht de daad bij het plan gevoegd zou worden. De Britse admiraliteit heeft het lucht en scheepvaartverkeer gewaarschuwd zich verwijderd te houden van een gebied van ongeveer zestigduizend vierkante kilometer om de Monto-Bello-eilanden (West- Australië). Eerder in dit jaar werden deze eilanden uitgekozen voor de eerste proefontpioffing van een Engeis atoomwapen. £r is nog geen officiële datum vastgesteld voor de proef, maar men maakt uit de waarschuwing van de admiraliteit de gevolgtrekking, dat deze r.iet lang meer op zich zal laten wachten. Zaterdagmiddag in „Concordia" voor het front van een goed deel van de Bre dase jeugd gestreden. De kinders amu seerden zich best met al die gekke „ooms" en zij leefden zeer mee. Maar nochtans bleken zij minder geneigd zich knollen voor citroenen te laten verko pen dan de volwassenen. Er klonk me nig protest, wanneer oom die-of-die het wat al te bont maakte en critische opmerkingen als „hij zit achter je rug" werden niet zelden over het voetlicht geschreeuwd. Wij mogen tenslotte beslist niet on vermeld laten dat Zaterdagavond tijdens het bal een „Miss Magie 1952" werd ge kozen of beter, zij koos zichzelf. Want het was zó geregeld da. een zestal aimabele jongedames, die na loting uit een groot aantal gegadigden waren overgebleven, opdracht kregen een „hartenheer" uit een uiteraard betoverd zilveren doosje te verwijderen bin nen de gestelde tijdslimiet van één mi nuut. Vijf van de aspirant-misses faal den, maar de zesde slaagde er werkelijk in per ongeluk of met voorbedachten rade, dat kon niemand zo gauw vast stellen de speelkaart te bevrijden. Zij bleek Roosje Chabot te heten en zij kreeg behalve een mooi lint om heur schouders, een fraaie beker en bloemen. Er werd, zo was van tevoren nadruk kelijk meegedeeld, bij de verkiezing van „Miss Magie" „niet gelet op schoonheid". Maar het zij u gezegd dat in dit opzicht het lot ons, het congres, nochtans zeer gunstig gestemd bleek. Zondagmiddag kwam dan het ganse gezelschap van goochelende en niet- goochelende-maar-slechts-toeziende goo chelaars voor het laatst in het Oranje paviljoen bij elkaar. De heer H. Ver- meyden, voorzitter van de Nederlandse Magische Unie, deelde met veel harte lijke en toepasselijke woorden de prij zen uit en de heer De Nijs. voorzitter van het Organisatie-Comité, nog veel meer complimentjes. En tenslotte was het waarlijk' zó dat schier géén der aan wezigen zonder ere-diploma-oorkonde of -lidmaatschap naar huis ging. En wij keerden terug met een haast niet te temmen foplust. AMSTERDAM (Tolk-vertaler Engels). Baronesse C. P. van IttersumMolenaar, 's-Gravenhage; B. C. van Galen, Rotter dam; N. A. Jansen, Wassenaar; H. W. Houttuin, Groningen; A. J. Schut, 's-Gra venhage; A. den Ouden, s-Gravenhage; J Smith, 's-Gravenhage; D. Venema, Rot terdam; J. van Vessem, Rotterdam; mej. E. C. L. v. d. Meulen, 's-Gravenhage; mej. C. W. M. Hoorneman, Amsterdam; W. M. J Steenhoff, Laren (N.H.); J. P. van Leeu wen, Leidschendam. 's-GRAVENHAGE. Tekenen M. O., acte M.B.: mej. A. L. Gronehart, IJmui- den-Oost, mej. A. A. van Nie te Arnhem en de heren J. A. de Heus, Amsterdam, L. J. MacLennan. Den Haag en A. R. Neijndorff, Den Haag. Adieu Victorlen! door L. v. d. Meer Prins. Uitg. Kluitman, Alkmaar. Een uiterst oppervlakkig en onbelangrijk meisjesboek, zoals er dertien in een dozijn gaan. Kw3ad zal wel niemand er uit leren, maar even min zal men er iets aan missen als men het ongelezen laat. J. d. P. God grijpt ons aan, door Em. Jans sen S.J. Uitgeverij Lannoo, Tielt, Dit is een zeer mooi boekje. Warm, overtui gend en suggestief geschreven. Een essay noemt de schrijver het. En deze typering is zeer juist. Het onderwerp is het Heilig Hart en de Heilig-Hartdevotie. Voor ieder begrijpelijk legt de schrijver eerst uit, dat de devotie tot Jezus' H. Hart essentieel de devotie is tot Jezus zelf. Van deze juiste zienswijze uit is het boekje samengesteld. Hij behandelt verder enkele bijzondere oefeningen de voornaamste en wijdt tenslotte een hoofdstuk aan het onbevlekt hart van Maria. Als aanhangsel geeft de auteur tenslotte drie prachtig uitge werkte overwegingen. Wie dit mooie boekje aandachtig heeft gelezen, voelt zich gedrongen aan de devotie tot het H. Hart een eerste plaats te geven in zijn godsdienstig leven. De H. Joannes Chrysostomus, door Zr. dr. Constanza, C.R.S.S. Uitgave L. J. H. Gottmer, Haarlem. Wij mogen de uitermate deskundige schrijfster dank baar zijn voor dit prachtig opgezette en boeiend geschreven leven van de grote Kerkvader uit de 4e eeuw. Deze biographie steunt geheel op de oor spronkelijke bronnen en een bewonde renswaardige kennis van de christelij ke oudheid. Er ligt een uitgebreide stu die aan ten grondslag en slechts wat wetenschappelijk vaststaat is voor de schrijfster het materiaal, waaruit zij haar werk heeft samengesteld. Per soonlijkheid en werken van deze grote geloofsverdediger, die voor zijn overtui ging veel lijden heeft verduurd, treden levend en boeiend uit deze bladzijden te voorschijn. Het is een voortreffelijk boek geworden, dat wij met nadruk ter lezing en overweging aanbevele.» Dominicaanse Heiligen III, door Jo Nabben. Uitgave no. 6ö4 G. G. G. Ma- riënburg, Den Bosch. Dit is het derde deeltje van de serie Dominicaanse Hei ligen, die in samenwerking met St. Do- minicus' Derde Orde door het Geert Grote Genootschap wordt uitgegeven. Evenals in de beide vorige deeltjes treft ook hier de frisse, levendige toon dezer schetsen, die, zonder enige pre tentie, een gelovige lezer diepe eerbied en bewondering inboezemen voor Gods Heiligen. Zeer aanbevolen. Geëxamineerd voor gedeelte B 8 can- didaten. Geslaagd de dames: C. M. Smit, Heemstede; J. Schoonstra, Monnikendam; G. P. Sandberg, Leiden en P. A. Roels, Lisse en de heren: C. H. Leenes, Amster dam: W. J. Langediik. De Weere; Th. P. Buis, Wognum; A. Roosendaal, Wierin- gerwerf. Vijf KI. Zusters van de H. Joseph, moederhuis te Heerlen, zijn uit China op weg naar het vaderland. Zij zijn de laatsten. Zij reisden per trein naar Tientsin, vandaar per boot naar Hong kong en na een kort verblijf aldaar ver volgden zij per vliegtuig haar reis naar Rome, waar zij 2 Augustus arriveerden. De namen der zusters luiden ais volgt; moeder Timotheo Borghans, afkomstig van Rimburg (Lb.), vertrokken naar 'China met de eerste groep in 1922; zr. Silvina Gierlings uit Roermond, zr. Joa- nella Blaas, uit Bussum; moeder Adel- berta Bertjens uit Roermond en zr. Ber- ntrda Widdershoven, uit Heer bij Maas tricht, resp. vertrokken in 1925. 1930, 5931 en 1947. GRAANMARKT AMSTERDAM, 9 Aug. Granen. De vraag naar buitenlandse distri- butiegranen was ook deze week gering. Al leen maalmais en sorghum ondervonden eni ge belangstelling, waardoor het laatste ar tikel zo goed als geplaatst werd. De ove rige soorten bleven echter nog voldoende aangeboden. In vrije buitenlandse granen was de kooplust klein, zodat de prijzen zich niet Konden handhaven. Slechts maalgerst bleef goed prijshoudend. Noord-Afrikaanse paardebonen en erwten bleven zeer gezocht. Door het zeer geringe aanbod werden hier voor hoge prijzen betaald. Voor Johannes- brood kwam afgelopen week meer attentie waardoor regelmatig zaken tot stand kwa men tegen steeds oplopende prijzen. Door de slechte weersomstandigheden was de markt voor inlandse granen vast ge stemd Zomergerst werd verhandeld mij f 32.75 tot f 33.60, al naar kwaliteit. Men be taalde voor wintergerst f 31.75. Verkopers vragen thans f 32.—. Het aanbod in haver was zeer klein, 55/56 kg. kippenmais werd voor f 33.— gedaan. Rogge was deze week lager te koop, verkopers offreerden voor f 29.25. Fijne zaden. In karwijzaad ging de afge lopen week het een en ander om, tot nage noeg onveranderde prijzen. De handel in blauw maanzaad was stil; de prijzen onder vonden geen verandering. In geel mosterd zaad bestond enige belangstelling voor kwa liteiten op monster, die daarom voor iets ho gere prijzen van de hand gingen. Kanariezaad werd weinig aangeboden en omdat de buitenlandse vraagprijzen hoger liggen, trok ook het inlandse artikel aan, waardoor de prijs iets hoger gesteld kon worden. Peulvruchten. In groene erwten ging een en ander om tegen onveranderde prijzen. Capucijners werden slechts spaarzaam ge vraagd, omdat de vraagprijzen over het al gemeen hoog liggen. Overige peulvruchten waren onveranderd en stil. VEEMARKT UTRECHT, 9 Aug. Aanv. 2697 st. vee, t.w. 652 runderen, (w.v. 132 t.b.c.-vrij) 142 graskalv., 364 nucht. kalv., 698 schapen en lammeren, 230 varkens, 165 zeugen, 375 biggen, 41 bokken en geiten. Prijzen: stieren f 500—850, kalf vaarzen f650 —975, graskalv. f 200—300, nUcht. kalv. f 45 —65, pinken f 400—575, melkkoeien f 750 —1020, kalfkoeien f 750—1050, vaarskoeien f -525—725, schapen f 90—115, lammeren f 6585, magere varkens f 70125, zeugen f 300—450, biggen f 35—55, bokken en gei ten f 10—45. VEILING POELDIJK 9 Aug. Tomaten (Export) A 6.70—7.40, B 6.50—6.90, C 6.40 —7.20, CC 4.50—5.50; Idem (Binnenland) A 3.70—4.80, B 3.70—4.20, C 2.70—3.50, CC 2.00—2.70, Grof 2.00—2.70, per bak van 12y2 kg. Aanv. 6.042 hakken Export-tomaten. Druiven: Alicante 1.101.45, Gros Maroc 1.351.45 Golden Champion 1.551 75, Frankenthaler 1.25, alles per kg. Suiker meloenen (61 0.67. (81 0.52 p. st. AAGTEKERK 10 te Rotterdam. AALSDIJK 10 te Hamburg. AALSUM 11 vroeg te Karachi. AARDIJK 10 nm. te New Orleans. ABBEKERK p. 11 Malta n. Engeland AGAMEMNON 10 te New York. AGATHA (t.) 11 nm.12 te Makassar. ALBIREO p. 11 Fern. Nor. n. Rott. ALBLASSERDIJK p. 11 Azoren n. Antw. ALCHIBA 11 van St. Vincent n. B. 'Air ALDABI 10 te Rio Janeiro. ALDERAMIN p. 11 Burlings n. Perzië ALGENIB 11 te Antwerpen. ALKAID 11 nm. te Antwerpen. ALMKERK 10 van Hongkong n. Manilla. ALPHACCA p. 10 Recife n. N. Y. ALPHERAT p. 11 Bermucïa's n. Ned. ALTAIR 11 te Pto. Alegro. ALUDRA 10 van Bahrein n. Suez. AMSTELKERK 10 te Luanda. AMSTELVAART p. 11 Ouessant n. Mars. ANDIJK 11 nm. van Lissabon n. N. Orl. ANNENKERK p. 11 Ouessant n. Brisbane. ANTONIA 11 te Pladjoe. ARGOS 11 van Ipswich n. A'dam. AKELDIJK p. 11 Halifax n. N. Y. AXELDIJK p. 11 Kreta n. Halifax. BALI 11 te Pladju. BANTAM 11 te Pangkalpinang. BARENDR. p. 11 Sukra-baai n. Gibr. BENNEKOM 11 te Antwerpen. BINTANG p. 11 Sabang n. Madras. BLITAR p. 11 Perim n. Suez. BLIJDENDIJK 11 te Antwerpen. BONAIRE p. 10 Ouessant n. Madeira. BORNEO p. 11 Guardafui n. Djeddah. BOSCHFONTEIN 11 te Tanga. BREDA 11 te Talcahuano. BRITSUM p. 11 Cp. Race n. Hampt.rds. CALTEX HAGUE p. 11 Kreta n. Rott. CALTEX LEIDEN p. 11 Gibr. n. Sidon. CALT. PERNIS p. 11 Wight n. Sidon. CALTEX UTRECHT 11 te Sidon. CERONIA (t.) 11 te Kaapstad. CORILLA 9 van Miri 12 te Singapore. COTTICA 10 nm. van Paramaribo n. Amst. DALERDIJK 11 van Cristobal n. Rott. DANAE p. 11 Finisterre n. Bilbao. DIDO p. 11 Burlins n. R'dam. DRENTE 10 nm. rede Balikpapan. DUIVENDRECHT 11 te Philadelphia. DUIVENDIJK 10 nm. te Hamburg. EEMDIJK 9 te Tampico. ELMINA 9 rede Accra. ENA 9 van Pulu Bukom n. Nigata. ENGGANO 11 te Budge (bij Calc.). EOS 10 van Halifax n. Piraeus. ERINNA p. 10 Luzon n. Shimonezeki. ESSO AMSTERD. p. 11 Fayal n. Batonr. ETREMA (t.) 10 te Shellhaven. FRIESLAND p. 10 nm. Ouess. n. Priok. FRIESL. S.S.M. p. 10 Fin. n. Amst. GADILA 10 van Menael Ahmadi n. Suez. GAROET 11 te Tj. Priok. GEN A (t.) 11 te Rotterdam. GORDIAS p. 11 Dungeness n. Gibr. GRAVELAND 10 te Hamburg. GROOTEKERK 10 nm. te Liverpool. HAARLEM 13 te Cristobal verw. HECTOR p. 10 Ouessant n. Algiers. HEELSUM 11 te Savannah. HELENA p. 11 Finist. n. Willemstad. HER A 11 te Le Havre. HERSILIA 11 te Manta. HESTIA 11 te Pimentel. HOLLAND 10 nm. van Macuse n. Beira. HOOGKERK p. 10 Kreta n. Genua. HYDRA 10 te Porh of Spain. ILOS 11 te Santiago de Cuba. INDRAPOERA p. 11 Malta n. Rotterd. JAGERSFONTEIN 10 te Kaapstad. JAVA 9 te Tegal. JUPITER 10 nm. van Tunis n. Mcngara. KEDOE 10 te Donggala. KOTA BAROE 11 v. Aden n. Djeddah. KOTA INTEN 10 te Antwerpen. LANGKOEAS 11 van Aden n. Djeddah. LEERDAM p. 11 Wight n. Halifax. LEUVEKERK 11 te Bahrein. LIEVE VROUWEKERK 10 te R'dam. LINGE 11 te Rotterdam. LISETA 10 te Pladjoe. LOMBOK 9 van Singap. n. Tabaco LOOSDBECHT 11 nm.—12 te Antwe r- t LOPPERSUM p. 11 Kp. de Gata n. LUNA 11 te Beirouth. MAAS p. 11 Dover, 12 te Amst. MAASLAND 10 te Bahia. rfn SU1 MACUBA (t.) 10 te Rio Granda uu MALVINA (t.) 11 te Surabaja. MANOERAN 11 te Surabaja. MAPIA p. 11 Ouessant n. Amst. MARIEKERK 10 nm. van Kaapst. <]c MARISA p. 11 Timor n. Lyttleton. MEERKERK 11 te Amsterdam. METULA 9 te Fremantle. MÏTRA (t.) p. 11 Algiers n. Piraeus- MODJOKERTO 11 te Port Sudan. MOLENKERK 11 nm. te Beira. MURENA (t.) 11 nm. te Montreal. NELLY 13 te Albany verw. I NESTOR 11 te Trinidad. NIEUW HOLLAND 11 te Cheribon. NOORD AM 11 te Rotterdam. ODYSSEUS 11 te Amsterdam «n, ONDINA p. 10 Majorca, 12 te Vado ORANJE -p. 11 Djeddah, 12 te Suez ORANJESTAD p. 11 Burlings n. W* OVULA 10 te Suez. kc, PARKHAVEN 10 v. St. Vine. n. San*" PAULA (t.) 12 te Pladju verw. POEL. LAUT 11 van Southampton fl. POSEIDON 11 te Savanna. PR. WILL. II p. 11 Lancfsend n. PR. WILL. Ill p. 11 Cp. Clear n. Rav PR. WILLEM V 11 te Duinkerken. RADJA 10 nm. te Halifax. RAFAELA p. 11 Manus-eil, n. Sin®pL RIDDERKERK p. 11 Ouess., 12 te A°l RIOUW 11 te Budge (bij Calc.). RITA (t.) p. 10 Mindanao n. Sin£ap ROD AS 11 te Trinidad. anr ROEBIAH p. 11 Guardafui n. Pen^ ROEPAT 11 nm. te Port Sudan. RONDO 10 te Belawan. ROSSUM p. 11 Ouessant n. Huelva' RÖTTI p. 11 Guardafuikp. n. Pr»dK- ROTULA p. 10 Kp. Lahague n. RUIJS 11 te Durban. RIJNDAM p. 11 Scilly n. N. Y. RIJNLAND p. 11 Ferru'a, Nor. n. *ec SAIDJA 10 te Pladju. SALAWATI p. 10 Khorya Morya n. SALLAND p. 11 Azoren n. B. AireS' SAPAROEA 11 te Ras Tanura. „j# SARPEDON p. 11 Azoren n. Rotte^ SCHERPENDRECHT 11 te Tj. PrioK- SCHIEDIJK 11 te Mobile. SINGKEP p. 10 Minikoy n. Pondi^J) ST. ALKMAAR 9 van Immingh. n. STAD ARNHEM 10 te Savona. ST. BREDA p. 11 Sable-eil. n. Ned. - ST. LEIDEN p. 11 Trondheim n. En ST. MAASTRICHT 10 nm. te Casa^, ST. SCHIEDAM 10 nm. te Middlesbfv, STENTOR p. 11 Dungeness, 12 te STR. BANKA 10 te Manilla, STR. MAKASSAR 11 te Mauritius. STR. MALAKKA 10 van Penang n- SUMATRA p. 11 Sabang 12 te BelaWafl' SUNETTA (t.) 11 te Cristobal. TABINTA p. 11 Luzon n. BalikapaP* TALISSE p. 11 Algiers n. Amst. TAMO 10 van Rio Jan. n. B. Aires. TARIA p. 10 Bahrein n. Gibr. TAWALI 10 te New Orleans. THEMISTO p 11 Hlotènau n. Rott. THESEUS 11 te Hamburg. TIBERIUS 10 van Paramar. rt. Will®' TITUS 11 te Piraeus. TJIBODAS 11 te Hongkong TJJPONDOK 10 te Makassar. TJISADANE 10 te Hongkong. TJITJALENGKA p. 10 Hainan TOMINI p. 11 Malta n. Rott. TOMORI 11 nm. te Colombo. WESTERDAM 11 te New York. WM. RUIJS p. 11 Massawa, 12 te Aden \!jj WILLEMSTAD 10 van La Guaira n. V* WINSUM 10 te Antwerpen. WOENSDR. p. 10 Str. Bonifacio n. ZAAN 9 van Kotka n. Zaandam. ZEELAND K.R.L. 11 te Singapore. if ZIJPENBERG 10 van St. Vincent n. r sterdam, vb. (Phil-)' Jonkheer en Mevrouw BOSCH VAN DRAKESTEIN- EVERARD geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon PAUL GHISLAIN LUCIEN Huis ter Heide, 9 Aug. 1952. Ruysdaellaan 7. ARTS, Floraplein 27 PRAKTIJK HERVAT VROUWENARTS PRAKTIJK HERVAT PRAKTIJK HERVAT De praktijk van Voor Massage, Heilgym nastiek en Sportmassage blijft gevestigd Telefoon 22980 Om misverstanden te voor komen blijven alle knipkaar- ten voor Part. en Sportver. geldig op dit adres. VERSPRONCKWEG 89, HAARLEM Tabaksfabriek voor pijpen en sigaretten vraagt kennis hebbende van het blad en melanges van tabakken. Brieven onder nummer 37362. Inlichtingen omtrent erkende opleiding, examens en lid maatschap bij het iSecr. Ned. College v. Belastingconsu lenten, Belgischeplein 6 te s-Gravenhage (Post Schev.) Tel. 551763. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.15 gram. VPRO: 7.50 Prot. pr. VARA; 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 Prot. pr., 9.15 gram., 9.30 vrouw, 9.40 gram., 10.50 kleuters, 11.00 zieken, 11.30 lichte muziek, 12.00 romantische muziek, 12.30 land- en tuinbouw, 12.40 piano en orgel, 13.00 nieuws, 13.15 mededelingen, 13.30 strijkorkest, 14.00 Van de hak op de tak, in en om de tuin, causerie, 14.15 rhyth- mische muziek, 14.30 bariton en piano, 15.00 gram., 15.30 Omroeporkest en so listen, 16.25 'semi-klassieke muziek, 16.55 gram., 17.15 jeugd, 17.40 gram., 17.50 mi litaire causerie, 18.00 nieuws, 18.15 orgel spel, 18.30 R.V.U.: Geschiedenis en grondslagen van de Ned. sociale verzeke ring, 19.00 dansmuziek. 19.30 Oostenrijks orkest, 20.00 nieuws, 20.05 operettemu ziek, 20.45 voordracht, 20.50 Concertge bouworkest en solist (in de pauze: pl.m. 21.10 De kogel door de kerk, hoorspel). 22.45 buitenlands overzicht, 23.00 nieuws, 23.15 gram., 23.20 idem. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.45 Mor gengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 vrouw, 9.35 gram., 9.40 Lichtbaken, cau serie, 10.00 kleuters, 10.15 Symphonette- orkest en solist, 10.50 gram., 11.00 vrouw, 11.30 gram., 12.00 Angelus, 12.03 gram 12.55 Zonnewijzer. 13.00 nieuws. 13.20 ac tualiteiten, 13.25 amusementsmuziek. 13.50 gram., 14.00 idem. 15.10 idem, 15 30 Ben je zestig?, 16.00 zieken, 16.30 Zie- kenlof, 17.00 jeugd, 17.45 Volksgroepen in de Nederlandse Antillen, 18.00 nieuws, 18.15 actualiteiten. 18.20 sport, 18.30 gram., 19.00 Hier Vrij Europa, 19.30 gram., 19.40 Dit is leven, causerie, 19.50 gram 20.00 nieuws, 20.08 De gewone man, 20.15 Le Nozze di Figaro, opera (gr.pl.) (om 21.20 militaire causerie), 22.30 gram., 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws, 23.15 klein koor en solisten, 23.40 kamerorkest. ENGELAND. BBC home service, 330 m.: 14.00 orkestconcert, 16.15 gevarieerde muziek, 16.30 lichte muziek, 22.20 strijk kwartet en solist. BBC, light programme, 1500 en 247 m.: 12.15 gevarieerde muziek, 15.45 lichte mu ziek, 17.00 arbeidersorkest, 17.30 geva rieerde muziek, 18.00 variété-orkest en solist, 22.20 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 12.00 gevarieerde muziek, 13 25 operettemuziek, 15.50 lichte muziek. 19.30 lichte muziek, 20.40 semi-klassieke muziek, 22.05 lichte muziek, 23.00 ope rettemuziek. BRUSSEL, 324 m.: 12.15 rhythmische muziek, 12.34 rhythmische muziek, 15 15 operamuziek, 17.30 dansmuziek, 18.00 jeugd en muziek, 19.40 vioolmuziek, 21.00 orgelconcert. 22.15 lichte muziek, 22.45 balletmuziek. 484 m.: 18.30 symphonie-orkest, 22.10 kamermuziek. FRANKRIJK, nationaal programma, 249 en 347 m.: 12.30 orkestconcert, 19.00 orkestconcert, 21.40 orkestconcert. Heemstede Tel. 34345 Dinsdag 12 t/m Donderdag 14 Augustus - 8.15 uur RAY VENTURA en zyn Orkest in (Nous Irons a Paris) met PETERS SISTERS, MARTIN CAROL, GEORGE KRAFT e.v.a. Plaatsbespreken dagelijks van 103 uur. BLOEMENDAAL Dinsdag 12 Augustus, 20 uur; CONCERT H.O.V. Entrée 0.75 Woensdag 13 Aug., 14.30 uur: Kindervoorstelling KIEN DOP IN KERMISLAND. Entrée 0.75 te koop gevraagd Makel. P. FRIS, Jan van Galenstr. 35, Haarlem, Tel. 10787 GEVRAAGD Zonder goede referenties onnodig zich aan te melden. 3Laabópecialiteiten uit binnen- en buitenland ZIJLSTRAAT 84 jf-ijne ateeSicaren TELEF. 21450 s VERKRIJGBAAR IN DE BOEKHANDEL EN BIJ N.V. DRUKKERIJ DE TIJD - AMSTERDAM (bij Stuyvesaniplein) Halte Lijn 4 Telefoon 234 27 (DE BOER ASSELERl voor echt vrouwelijk werk gevraagd. Aanmelden bij HAAK WASSERIJ-ATELIER Voor juiste texiielbehandeling Mr. Cornelisstraat 33 Haarlem ST. JOZEFSCHOOL VOOR B.L.O., Nicolaas v. d. Laanstraat, Haarlem, vraagt ter vervanging van een met ziekteverlof afwezige leerkracht. Brieven zo spoedig mogelijk aan het schoolbestuur, Oranjekade 35, Haarlem. machinist geplaatst hZSeanu Van de machn, Vdebou'° v°°r een nieuw nVJ!Stallat'es Daar ben ik trots n ^sscfl'P' I werk - tot stand kn°k,d00rmvn naar die in\?Matk™: Als ike0 krijg ik wel 'x h*>* a te kijken Gen «c*ip van w$??,oel:'dat Wordt >a3r\ O Wasserij Kleverpark, Santpoorterstraat 41, vraagt: GEVRAAGD 1822 jaar. Ongehuwd; v.g.g.v. Salaris volgens regeling Horecabedrijven. Aanmelden bij de portier van Café-Restaurant GEBR. BRINKMANN, Grote Markt, tussen 9—6 u. voor magazijn- en bezorgwerk. Tevens voor ons atelier: HENSEN Vakkleding- en Confectiebedrijf, Paarlaarsteeg 1, Haarlem. vraagt voor direct: en Hoog loon. Aanmelden: Witte Herenstraat 15. Alle inlichtingen zyn te verkrijgen hij de volgende adressen: Haarlem Hootdbur. vPolitic, Nassauplein 3, Dinsd.V 12-14 m. en Dooéard' v, 18 30-21 a. Beverwijk Politiebur. Woensdag van 12-14 a. Amsterdam Marinewerf Kattenburg Dagel. v. 8.30-17 Zat. van 8.30-1 2.30 u. en te 's-Graveakeg^ Hoofd Marmewerving. Bezuidenboufseweg 12-*' pi ^e<K Dubbele divanbedden, gez.matras m. 2 bedstellen compl. 118.1-pers. stel t 59.—; 1-pers. verende matras f 64.—; 2-pers. verende matras i 89.—; *-v opkls? bed m. bedstel t 89.—. Grootste keuze in opklapbedden, ook verticaal. 1-P.ersJlanK A n O »-»ftvr 1 KG Dmhmntior, mot hovon. PU ziikSStCTI. OO rC "«ati en ?cha' «fn n?t)< met ombouw 49.—, 2-pers. 59.—. Ombouwen met boven- en zijkasten, ook Alle voorradig. Ook langer, breder en korter dan normaal. le klas. MONSTERKAMERS ORIONWEG 15 jaar garantie. - Grote keuze en lage prijzen. NWEG 8, H.-N. bij Zaanenlaan. Gesloten buis. TEUEF

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 6