Nieuwe structuur Raphael heeft goed voldaan Landbouwvoori r Tien maanden geëist meer gepopularisi Gemeenteloods y:* CHLOROPHYL Houdt Uw adem de gehele dag fris Bescherm] Overtuig U van de voortreffelijke eigenschappen van deze nieuwe groene tandpasta. Loop nü nog even naar de winkel - koop een tube GIBBS Chlorophyl tandpasta - gebruik het - en ervaar, dat ook Uw adem de gehele dag fris bij ft. In de EFA-Produka- zaak I bel ael Oni door de natuur zélf geschonken Chlorophyl is het groen der natuur zélf. Alles, wat in de natuur groen is, dankt aan Chlorophyl zijn gezondheid, kleur en fleur, zijn frisheid. Dank zij de modernste methoden van onderzoek is het de chemici van GIBBS gelukt een in water oplosbare samenstelling van Chlorophyl te ontwikkelen, waardoor de-wonderlijke eigenschappen ervan dienstbaar zijn gemaakt aan een der klemmendste eisen van onze tijd: de volmaakte mondhygiëne. Meestal is men er zich niet eens van bewust, als men GIBBS Chlord een onaangename geur uit de mond verspreidt Dat kan zuren, die het I iedereen overkomen hetzij door het roken, hetzij het de bacterië| door gebruik van drank of spijs kan men, onbewust, ontstaan. Doo een hinder voor zijn omgeving zijn. GIBBS Chlorophyl Uw gebit Tandpasta neemt alle oorzaken van qnaangename mond- voedingsboder geuren absoluut weg. De adem blijft de gehele dag fris! wikkelen. u 55 Van onze Utrechtse correspondent Gistermorgen heeft de heer J M. Biommers het tweede jaarlijkse alge meen congres geopend van de Ned Kath. Bond van Vervoerpersoneel „St Raphael" In zijn uitvoerige openings rede ging de heer Blomme- allereerst na hoe de nieuwe structuur van „St Raphael" na twee jaar practijk heeft voldaan. Zien wij de vervoersontwik- keling in Nederland en Europa goed dan meende spreker dat de door „St Raphael" ingeslagen weg goed is. De landelijke bedrijfsgroepen ontplooiden een vruchtbare activiteit. Zij hebben aan de verwachtingen voldaan. Vervolgens wijdde de heer Biom mers aandacht aan de sociaal-eco nomische positie van ons land. Deze is over het algemeen bevredigend. Spr. achtte het interessant te we ten dat de Nederlandse Spoorwegen in staat zijn binnen 24 uur werk- objecten te leveren, die dienstig zijn voor het algemene nut, ten bedrage van vijftig millioen gulden. Als mén daaraan niet voldoende heeft, liggen er nog voor rond 500 millioen gul den objecten gereed, waaraan het bedrijfsleven aanzienlijke activiteit zou kunnen ontlenen en waarvan Nederland tot in de verre toekomst zou kunnen profiteren Wat het spoorwegpersoneel betreft stelde de heer Biommers vast dat het aantal sedert 1 Januari 1948 met onge veer 7.000 personen is teruggelopen Door een voorzichtige personeelspoli tiek en voortdurend overleg met de vakbeweging voltrok deze massale af vloeiing zich zonder ernstige sociale schokken. Bij het wegvervoer hebber, er gelukkig niet zulke omvangrijke reorganisatie- en saneringsproblemen plaats gevonden als bij de spoorwegen Economisch gesproken is er bij de weg- vervoerbedrijven nogal enig verschil in positie. Spr. toonde begrip voor de po sitie van de werkgevcrsgroepen, die Taedelijk begrip tonen, maar bracht uit drukkelijk naar voren dat hij niet kan aanvaarden dat de groep die sociaal achterlijk genoemd moet worden de dienst uitmaakt. In samenwerking met de andere organisaties zal „St Raphael" al het mogelijke gewicht in de schaal werpen om die achterlijkheid in sociaal opzicht te doen verdwijnen. Het overleg met de K.L.M. heeft spoorwegen werden herkozen J. S. Goos- sens, H. M. Rijssemus, H. F. Timmer mans en L. P. J. Wilbers. Van de be drijfsgroep wegvervoer werd bij' enkele candidaatstclljng gekozen A. A. B. Wijs man. De heer A. Vanistendael, algemeen secretaris van het Internationaal Chris telijk Vakverbond, heeft hierna een in leiding gehouden over „De taak van de christelijke vakbeweging op interna tionaal terrein". Van bestuurszijde werd mededeling gedaan van het ledenaantal van de bond. Per 1 October 1952 bedroeg het ledenaantal van de bedrijfsgroep spoor wegen 12.834, van de bedrijfsgroep weg vervoer 4.167, van de bedrijfsgroep bur gerluchtvaart 708, tezamen 17.709 Tien maariden gevangenisstraf heeft gistermorgen de Officier van Justitie na een requisitoir van vijf kwartier geëist tegen de 54-jarige Amsterdamse koop man M„ die beschuldigd wordt van be drieglijke bankbreuk, omdat hij als be herend vennoot van de inmiddels gefail leerde Efa-Produkastofzuigerfabriek te Amsterdam in de jaren vóór het faillis sement stofzuigers tegen lage prijs (f65) naar Zwitserland en België heeft geëx porteerd. De verdediger mr. F. W. D. C. A. v. Hattum pleitte vrijspraak. Uitspraak 27 October. ml Veil Vctl bil vsf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 8