Ter uithmding van West-Europese luchtmacht NOODLANDING OP EEN IJSBERG Weduwe schuldig aan drie moorden? <imersfoortse buschauffeur gaat een maand in New York rijden Angst Herfstactiviteit van de jeugd Tussen neus en lippen Tot hoofd en hart l i Tegenover Amerik. order van 20 millioen dollarsou bestelling van 40 millioen van eigen kant moeten staan Inzittenden van Brits vliegtuig hebben voor 10 dagen voorraad Kruisers volgend jaar gereed Communisten in de VS. gearresteerd Staatsgreep in de Libanon Sensationele getuigenverklaring voor het Bossche Hof Aanhangwagen van truck gestolen Walvisprobleem voor de N.S. Mariniers terug uit Suriname Generaal Ridgway naar ons land Eén dode in de Fakkelrallye Duivelandloopt schade op de£ MORRIS iïefmifcu rniff DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1952 76ste JAARGANG No. 25484 :3;M» Bouw van 32 kust- mijnenvegers In aansluiting op ons bericht van j.l. Maandag inzake een Ame rikaans voorstel om 225 millioen dollar te steken in de produc tie van jachtvliegtuigen in West-Europa op voorwaarde, dat de West-Europese landen zelf aan deze productie zouden deelne men met 180 miln. dollar, kan thans gemeld worden, dat niet-offi- ciële, doch welingelichte kringen te Den Haag het bestaan be vestigen van een plan ats bedoeld in een publicatie dienaan gaande in de New York Times. Twee Fokker les jagers naar Amerika Achttien leiders, onder wie drie partijleiders Moordzaak-Keesje Schreurs Amerikaan neemt de Plaats van Jan van Gent in Op klaarlichte dag Tien Urkers blijven in Argentinië Katholiek Thuisfront K.R.O. begint Zondag met nieuwe actie Zodra voldoende personeel van de K.L, beschikbaar is Prins naar bijeenkomst van Verbond van Werkgevers Wim van Est uitgenodigd voor Parijse Grand Prix Aflevering Argentijnse order aan Werkspoor loopt bevredigend Twee doden bij overval op Subang Voor haveningang van IJmuiden FALCON MANTELS-JASSEN Egyptische prins door douane aangehouden BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr 45, tel. 3993 Bijkant. IJmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogt». De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. AMERIKAANS PLAN VOOR PRODUCTIE VAN JAGERS Het hier ajgeheelde vliegtuig, dat beschouwd kan worden als een tegenhanger van ie uiterst snelle Sovjet-Russische straaljager MIG-15, is de Britse Vickers- hpermarine type 535; een met 1 Rolls Royce straalmotor uitgeruste straaljager tnet achterwaarts gerichte vleugels. De spanwijdte bedraagt 9'A meter, de totale lengte 13 meter. De snelheid van de 535 moet die van het geluid ver te boven gaan. Een viermotorig Brits transportvlieg tuig van het type „Hastings" heeft Hinsdag een noodlanding moeten maken ®P een vier en twintig honderd meter hoge Ijsberg in het Noorden van Groen land. Het vliegtuig had een Britse we tenschappelijke expeditie, die in het gebied onderzoekingen verricht, van foorraden voorzien. De machine kreeg motorstoring kort fiadat de voorraden waren uitgeworpen. De noodlanding werd uitgevoerd op een onherbergzame ijsvlakte, op twee km van het vooruitgeschoven kamp Vari de expeditie. Geen van de twaalf 'hzittenden van het vliegtuig liep ern- Hig letsel op. Ze hebben tot nu toe de Plaats van de noodlanding niet veria ën en brengen de nachten door in het Vliegtuig. Indien reddingsvliegtuigen niet In Haat zullen blijken de mannen op te Jemen, zullen de vliegers misschien ?elf het- kamp van de expeditie kunnen Pereiken. Over het lot van de mannen Pehoeft men zich niet ongerust te ma- Jen, aldus heeft het Britse ministerie :an Luchtvaart meegedeeld. Zij hebben v°orraden voor tien dagen. De romp v Het aan bouwprogramma van de vloot Jjkfervond, blijkens de begroting van JJarine, als gevolg van de reeds in de ïwmorie van Toelichting op de begro- P*ig 1952 gesignaleerde industriële Jh'eilijkheden, enige vertraging. Er >rdt echter ernstig naar beperking ,.er gevolgen dezer tegenslagen ge- hreefd. Verwacht mag worden, dat de jj °eftochten der beide kruisers en van Ie eerste onderzeeboot jagers in de JP01> van 1953 zullen plaats hebben. De Uorbereiding van de bouw van 32 kust- jJUnenvegers en 5 patrouillevaartuigen biet voortvarendheid ter hand geno- He begroting van Marine geeft als JJlflcIjfer f 323.000.000, waarvan op de ge- °öe dienst f 227.500.000 en de buiten- H^one dienst II f 95.500.000 (kapitaals- Hgaven). Eerstgenoemd bedrag zal bij j^Opletoire begroting nog worden ver- ^°°ïd met het onverbruikt gedeelte van 6 foor 1951 toegestane begratingsgelden. van het vliegtuig is niet beschadigd en biedt voldoende bescherming tegen de ongunstige weersomstandigheden. De inzittenden zijn leden van de R.A.F. en het Britse leger, alsmede de Amerikaanse kapitein Charles Stover, 'n Pool-deskundige. Het toestel werd aan een der vleugels beschadigd. De kleine geïsoleerde gemeenschap be schikt over verwarmingsbrandstof voor tien dagen. Een vliegtuig van de RA.F. zou de positie van de verongelukte Hastings en de mannen bepalen en voorraden uit werpen. Het valt moeilijk te zeggen hoe men het twaalftal van de ijsberg kan bevrijden. Het zal wellicht moge lijk zijn de mannen per hondenslede uit hun isolement te verlossen, maar met een dergelijke redding zal in ieder geval geruime tijd gemoeid zijn. In de loop van de volgende week zul len twee Fokker-vliegtuigen per schip de oceaan oversteken. Het zijn de beide lesjagers. de S 11 „Instructor" en de S 12, een neuswielversie van de „In structor". Zoals onlangs gemeld, heeft de Amerikaanse Fairchildfabriek de licentie verkregen voor alle Fokker producten, waaronder dus ook de beide te verschepen lesvliegtuigen. De beide machines zullen aan genoemde fabriek worden afgeleverd. Het is niet uitgesloten, dat de Fairchild t.z.t. de productie van beide typen toestellen ter band zal nemen. Achttien communisten uit het Mid den-Westen en het gebied van de West kust van de Verenigde Staten zijn ge arresteerd op beschuldiging van activi teit, die gericht is op een gewelddadige omverwerping van de regering. Onder hen bevinden zich de partijleiders van Missouri, Washington en Michigan. Een der gearresteerden is Helen Winter, wier echtgenoot samen met tien andere communisten in 1949 te New York werd veroordeeld. De Amerikaanse regering heeft tot dusverre in de strijd tegen de communisten bereikt, dat een en dertig communistische leiders werden veroor deeld. De wet voorziet in een gevange nisstraf van ten hoogste tien jaar en een boete van ten hoogste 10.000 dollar. Genoemd blad meldde, dat de V. S. aanvankelijk een opzet hadden voor geslagen, waarbij in Nederland bij Fokker rompen zouden worden ge maakt voor Swift-toestellen en in Bel gië de fabricage van motoren voor deze gevechtsvliegtuigen zou plaats vinden. Aangezien in België dit plan gereser veerd ontvangen werd in verband met het feit, dat België zich meer zorgen maakt over zijn budgetaire aangelegen heden dan over zijn dollartekort, is thans een combinatie tussen Nederland en Engeland uitgedacht, waarbij laatst genoemd land de motoren voor de Swifts zou leveren. De figuur zou dan worden, dat Ne derland een Amerikaanse order krijgt van 20 millioen dollar voor jagers en dat ons land zelf ter waarde van 40 mil lioen dollar aan deze toestellen zou bouwen. Deze verhouding ligt minder gun stig dan die in de totale opzet, waar bij immers tegenover 225 millioen van Amerikaanse zijde 180 millioen van West-Europese kant stond. Volgens de NY Times zou echter voldoende voeling van de M.S.A. met ons land onderhouden zijn om dit voorstel te lanceren. Waarschijnlijk zou ons land ook een aantal van de door de V. S. betaalde vliegtuigen in schenking ontvangen. De order der V. S. zou moeten afko men van het bureau voor Amerikaan se aankopen in het buitenland ten be hoeve van de luchtmacht, dat gevestigd is in Wiesbaden. Van Nederlandse zijde wordt opge merkt, dat het nog wel even zal du ren voor men zijn standpunt t.a.v. het voorstel der V. S. bepaald heeft. De op zet. 20 mill, dollar van Amerikaanse zijde tegenover 40 mill, van onze kant. is bepaald anders dan het totaal-beeld (225 mill, tegenover 180 mill.) en moet nog bestudeerd worden. In de behandeling door het Bossche I politie, die enkele weken na de moord Hof van de moordzaak op het Zeeuwse boertje Keesje Schreurs is een onver wachte wending gekomen, doordat een der getuigen, een vroegere celgenote van verdachte, verklaarde, dat de wed. J. G. H. haar had verteld, dat zij haar man en dochtertje vermoord had uit angst voor het feit, dat uit zou komen, dat zij een verhouding met Schreurs zou hebben gehad. Verdachte zelf ver klaarde, dat haar man destijds Keesje had vermoord. De president, air. J. E. Perink, schors te na de getuigenverklaring de zaak voor onbepaalde tijd. In Augustus 1946 werd te Bergen op Zoom de 80-jarige Keesje Schreurs ver mist. Na vier en een half jaar rezen er verdenkingen tegen de wed. G., die des tijds aan de Lieve Vrouwestraat te Bergen op Zoom een winkel had. Zij bekende de oude Schreurs in haar wo ning op 26 Augustus 1946 door middel van een gummistok van het leven te hebben beroofd. De gummistok was van haar man, wachtmeester van de rijks- (Van onze verslaggever) fdajlf!et rijden van een autobus en wat samenhangt niet zo'n alledaags Je Y ®s als men wel zou denken, heeft b^eTersfoortse chauffeur Jan van Gent u.°9 hn-.°f liever gezegd, hij gaat dit A-L.jieu,.iözen, want gisteravond is de -'Constellation „Delft" met Van ■'t>oerrn'lar New York gevlogen. De l°07t n van een stadsbus in Amers- saat te midden van de wolkenkrab- j"etlp5n maand lang proberen, zich met >hde t5ucces van zijn auobus-chauf- ^herS taak te kwijten als hij dit in JOort heeft gedaan. tkW za» i'Wrde er nauwelijks tegenop en ver- JJ verwachten, dat het verkeer li e8aat»' "S11 zo 4ruk is -,dat je vanzelf sfê van vendien was Van Gent stel- V het er goed af te brengen. e, U ai fiucu ai it ui h. dfl r?mdat zijn collega uit New e Saterdag in Amersfoort aan komt om Van Gent's plaats „op" de stadsbus van Amersfoort in te nemen, dit óók zal proberen. Een en ander is het gevolg van een uitwisseling, die een dagblad en een buitenlands correspon dent hebben bedacht en waarvan de „Avenue Transit Company", een Ameri kaanse autobusonderneming met 3200 bussen, de kosten betaald. Deze kosten bestaan overigens slechts uit twee vlieg- retourtjes New York-Amersfoort, want de Amerikaanse chauffeur gaat in Amersfoort van Gent's salaris verdienen, terwijl de uitverkozen Holandse rijder dollars krijgt uitbetaald. Om verschillende redenen waren de twaalf geüniformeerde collega's van Van Gent ietwat jaloers. Maar aange zien New York gevraagd had om een chauffeur, die behalve goede rij-kwali teiten een heel erg Hollandse naam en een keurig voorkomen moest hebben, was de keuze op de gisteravond wat verlegen met een bosje bloemen zwaaien de Amersfoorter gevallen. De keuze be vredigde overigens elke collega, want tegen het Hollandse van Van Gent's naam kon tenslotte niemand iets inbren gen. in het Burgerziekengasthuis te Bergen op Zoom onder verdachte omstandig heden overleed. In haar verklaringen voor de rechtbank heeft verdachte even eens toegegeven het stoffelijk overschot van de oude Schreurs van enkele goe deren te hebben beroofd en het met be hulp van haar man in de achter het huis gelegen gierput te hebben gewor pen. Voor het hof verklaarde verdachte gistermiddag, dat zij aan de moord on schuldig was. Zij had de schuld op zich genomen om te camoufleren, dat zij een verhouding had gehad met het slacht offer, zo zei zij. Zij beschuldigde haar overleden man van de moord. Op klaarlichte dag is van een station te Keulen de aanhangwagen van een vrachtauto van de fa. gebrs. J. te Venlo gestolen, terwijl de chauffeur zich met de motorwagen veertig kilometer ver der bevond om goederen af te laden. Hij was beladen met 750 lege groentenkis- ten, waarvan er 350 langs een bosweg zijn teruggevonden. De wagen is later door een chauffeur van de fa. H. uit Tegelen gezien. Hij werd voortgetrokken door een Duitse motorwagen, op de weg van Keulen naar Frankfort. H. heeft er verder geen aandacht aan besteed in de veronderstelling, dat zijn Venlose col lega met motorpech te kampen had. De walvis van de Deense millionnair, die in ons land enige tijd zal worden geëxposeerd, bevindt zich thans in Ol- denzaal op een goederenwagen. Daar mee is de kolos echter nog niet binnen een paar uur in de hoofdstad. Bij aan komst in ons land is namelijk tot schrik van de Nederlandsche Spoorwegen ge bleken, dat de walvis zover buiten de goederenwagen uitsteekt, dat het passe ren van een uit tegengestelde richting komende trein onherroepelijk een botsing met het kadaver zou betekenen. Er wor den nu plannen gemaakt de walvis op een zodanig tijdstip te vervoeren, dat geen tegenliggers worden ontmoet. Schipper De Vries heeft thans aan burgemeester Keyzer van Urk, laten weten, dat tien Urker vissers in Argen tinië zullen blijven. Alleen Jan Korf keert naar ons land terug. Burgemeester Keyzer zal nu zijn actie, om de vissers aan beter materieel te helpen, onverminderd voortzetten. Om het Nationaal Katholiek Thuis front aan geldmiddelen te helpen voor de zo noodzakelijke inrichting van mi litaire tehuizen, zal de K.R.O. een nieuwe actie beginnen. De eerste uit zending geschiedt a.s. Zondagavond om acht uur. Het wordt een soort tombola, die onder de naam van T.T. (Thuis front Tombola) weer spanning in de aether zal brengen. In de begroting van Marine voor 1953 wordt o.m. medegedeeld, dat de sterkte van de momenteel in Suriname aanwezige formatie van het korps ma riniers geen wijziging ondergaat. De re gering is echter voornemens, zodra per soneel van de Koninklijke Landmacht in voldoende mate in Suriname be schikbaar is, de mariniers van daar terug te trekken. Het ligt in de bedoeling van Prins Bernhard een gedeelte van de leden vergadering van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers, welke 23 Octo ber in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag wordt gehouden, bij te wo nen. T aar aanleiding van de tromre- I de schrijft de communistische „Waarheid": „Mei grote op pervlakkigheid gaat de inhoud van deze stukken over de kernvraagstuk ken voor ons volk heen. Waarom zwijgt de regering over haar pro gram? Het is de angst, dat de wer kers gealarmeerd zullen worden en zich zouden verzetten tegen de rege ringsplannen. Hoe anders gaat het in de Sovjet-Unie, waar de regerings plannen tot in bijzonderheden aan de bevolking worden bekend gemaakt. Zie het vijjarenplan." Inderdaadin Sovjet-Rusland gaat het heel anders. Daar worden de vijf jarenplannen gedicteerd en de gealar meerde werkers hebben hun mond te houden en te werken tot ze erbij neervallen en voor een loon, waarop zij niet de minste invloed kunnen uit oefenen. Tonen zij zich onwillig, dan gaan zij de gevangenis, het werk kamp óf het concentratiekamp in. De regering regeert en dictatoriaal zon der angst en zij kan dat doen wegens de permanente angst der gealarmeer de en uitgebuite arbeidersslaven. Presdent Bechara Elkhoury van de Libanon is vanochtend afgetreden en generaal Foead Chebab Boe heeft de macht van hem overgenomen. Dit deel de radio-Beiroet vanochtend mede. Deze staatsgreep vormt waarschijnlijk het slot van de in Juni reeds ingezette strijd tegen de corruptie in hoge rege ringskringen. Vooral de socialistische oppositie heeft deze campagne kracht bijgezet, hetgeen bleek toen Maandag een algemene staking werd uitgeroepen om druk uit te oefenen op de regering, die afkerig was van politieke hervor mingen. Gistermiddag eiste de socialistische oppositie, dat de president zou aftreden. Door zijn aftreden heeft presdent Elk houry het land waarschijnlijk voor bloedige onlusten gespaard- Nazam Akkari en Bassil Trad hebben een voor lopige regering gevormd. Generaal Foead Chebab Boe heeft verklaard het presidentschap te zullen waarnemen tot het parlement, dat binnenkort bij een komt, een nieuwe president zal hebben gekozen. Rome Volgens het Romeinse blad „II Tempo" is op het congres van vrouwelijke leden van kloosterorden te Rome besloten de kleding van de kloosterzusters te moderniseren. Ver scheidene orden hebben verlof gekregen meer eenvoudige en hygiënische kle ding te dragen, aldus het blad. De herfst heeft volop zijn intrede gedaan. Daar kan zelfs het bleke zon netje van de laatste dagen niets meer aan veranderen. De oudere generatie Vindt het maar triest en kil, maar voor de jeugd brengt elk seizoen zijn nieuwe vreugdenIn de parken en lanen rijpen de eikels en kastanjes en de jongens hebben geert geduld tot de vruchten hun rijp in de schoot zullen vallen. In één van Haarlems mooie parken ziet men hen bezig met „kastanjes knuppelen". Generaal Ridgway, de geallieerde opperbevelhebber, zal volgende week een kort bezoek aan Nederland bren gen, aldus is, volgens Reuter, op het geallieerde hoofdkwartier bij Parijs be kend gemaakt. Volgens deze bekend making zal hij 24 September naar ons land vliegen en 25 September bespre kingen voeren met ministers en staf chefs. Alvorens naar Parijs terug te keren gebruikt hij het noenmaal met Koningin Juliana. Wim van Est is een van de vijf en twin tig renners, die mogen deelnemen aan de Grand Prix des Nations, aanstaande Zon dag in Parijs. Onder de renners, die na strenge selectie overbleven, zijn o.a.-de Bel gen Impanis en Qckers, de Italianen Ast.rua, Carrea en Petrucci, de Fransen Bobet, Gau- thier, Mahé en Rolland en voorts ook Fer- di Kübler. Geiten- en honden gevecht In Napels heeft de po litie aan een hevig ge vecht een einde moeten maken. Veertig geiten hadden uit een stal de be nen genomert en raakten in de straten van de stad in gevecht met tien her dershonden, die een kud de schapen begeleidden. Voor de politie er in slaagde de vechtenden te schéiden, sneuvehden ze ven geiten en een hond. „Onderzeeër" Een walvis, die tijdens de operatie Mainbrace in de nabijheid van een op onderzeeërs jagende des troyer kwam, mag van geluk spreken, dat de operatie slechts een oefe ning is en geen ernst. De destroyer zag op zijn ra darscherm een groot voorwerp en dacht de onderzeeër gevonden te hebben, die er van ver dacht werd het vliegdek- schip Eagle „tot ztinken" te hebben gebracht. Even later ging de melding „onderzeeër ontdekt" uit. Maar de melding werd later teruggetrokken, toen de onderzeeër snel weg zwom. In tijd van oorlog zou de walvis zeker al ettelijke dieptebommen op zijn huid gekregen hebben. Griezelige val De wasvrouw Rosa Soli uit Modena was aan het werk in de kelder van een oud huis, toen de vloer het plotseling be gaf. Zij kreeg de schrik van haar leven, want zij kwam terecht tussen een hoeveelheid beenderen, waaronder complete ske letten. Volgens de politie was het huis op de plaats van een oud klooster ge bouwd, dat 250 jaar gele den vernietigd werd. Droom was geen bedrog Een inwoner van Min- boe, in het centrale Bir mese oliedistrict, droomde elke nacht, dat, als hij naar een bepaalde plaats zou gaan en daar ging graven, hij genoeg schat ten zou opgraven, om de rest van z'n leven in alle comfort door te brengen. Hij werd nieuwsgierig en begon te graven en vond gouden en zilveren munten en schalen ter waarde van 700 pond. On der de dorpsbewoners ontstond een goldrush, maar zij vonden alleen aarden potten met as. De vinder van de munten is nu kwaad. Hij denkt, dat de latere schatgravers de geest, die in zijn dromen tegen hem had gespro ken, vertoornd hebben. Blauwe dahlia gevraagd Gevraagd voor de ex- porthandel: een echte blauwe Britse dahlia. „De Amerikanen zouden wild zijn op een blauwe dah lia", verklaarde de secre taris van de nationale dahliavereniging, H. F. Newsom, op de jaarlijkse tentoonstelling te Londen, „maar ofschoon de kwe kers het jarenlang hebben geprobeerd, hebben ze het tot dusverre niet verder gebracht dan tot een blauwachtig mauve". Een van de meest geprezen inzendingen was die van de Nederlandse dahlia- vereniging. De Fakkelrallye voor automobilisten Bayeux—Eindhoven heeft één dode geëist. Het is de heer L. Pirlet uit Luik. Mevr. D. van Overstraeten uit Luik, die samen met de heer Pirlet aan de railye deelnam, werd zwaar gewond tijdens het' ongeluk, dat de équipe in Vaals overkwam. De équipe D. van OverstraetenL. Pirlet uit Luik nam met een Simca- wagen aan de railye deel. Gistermorgen waren zij de grens bij Vaals gepasseerd. Zij waren op weg naar Valkenburg, waar de klassementsproef is gehouden. Op de hoek van de TentstraatBos straat in Vaals heeft mevrouw Van Overstraeten in de haakse bocht de macht over het stuur verloren. In volle vaart botste de wagen tegen een in deze gevaarlijke bocht staand huis. De heer Pirlet en mevr. Van Overstraeten wer den naar een ziekenhuis in Kerkrade vervoerd- Een uur na aankomst over leed de heer Pirlet aan de bekomen verwondingen. Zijn teamgenote liep een zware schedelbasisfractuur en eén bovenkaakfractuur op. (Van onze verslaggever) De aflevering van de grote Argentijn se spoorwegorder aan „Werkspoor" loopt bevredigend. De eerste tien wagons zijn reeds op hun bestemming aangekomen, terwijl het tweede tiental verzendklaar is, aldus vanmorgen op Schiphol ir. M. H. Damme, directeur van „Werkspoor", voor zijn vertrek naar Buenos Adres. Het doel van ir. Damme's luchtreis is het leggen van nieuwe en het verstevi gen van oude zakelijke contacten. Maandagavond is een bende geïnfil treerd in de kampong Tjimerta, een wijk van Subang, het middelpunt van de Engelse onderneming „Pamanukan- en Tjiasemlanden", in West-Java. Zij opende het vuur, waardoor twee kamp bewoners werden gedood. Politie en mi litairen vielen de bende aan, die later een goéd heenkomen zocht, met achter lating van een dode. Gouden banden knellen soms meer dan ijzeren boeien, i Vanmorgen omstreeks zeven uur is het m.s. „Duiveland", van de S. S. M. (Scheepvaart en Steenkolen Maat schappij) te Rotterdam, kort voor de haveningang van IJmuiden uit het roer gelopen, waardoor het schip langs de kop van de Noordpier schampte en in de voorpiek water ging maken. De dui zendtonner kon veilig en wel binnen komen. De „Duiveland" was met een lading schroot od weg van Hamburg naar Swansea, toen een kleine motor storing optrad. Een van de matrozen kreeg bij werk zaamheden aan de dekverlichting. een zware lantaarn op het hoofd, waar door hij met een hersenschudding zo spoedig mogelijk opgenomen diende te worden. De „Duiveland" is na de aan varing in de binnenhaven voor anfcfr gegaan, waar de gewonde varensgezel van boord is gehaald en met een zieken wagen vervoerd. Het schip zal in IJmuiden gerepa reerd worden. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Vrijdagavond: Vannacht in het binnenland hier en daar mist en plaatselijk lichte nacht vorst; overigens wisselend bewolkt met enkele buien en morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Zon: 6.2118.46. Maan: 6.32—18.27. Voor de eerste maal in Egypte's mo derne geschiedenis is een prins van de koninklijke familie persoonlijk onder worpen aan een douane-onderzoek. De witgebaarde 77-jarige prins Mohamed Ali, troonopvolger na de baby-koning Foead, werd Dinsdagavond door de douane op het internationale vliegveld van Caïro gevisiteerd, toen hij naar Genève vertrok. De douane nam een bedrag van 60.000 Franse francs in be slag, dat Ali in zijn portefeuille bleek te hebben boven het toegestane bedrag aan reisdeviezen. De gezondheidstoestand van de H. Vader was hedenochtend beter, meldde zijn geneesheer. De Paus heeft geconfe reerd met twee zijner secretarissen, maar zal Zijn audiënties waarschijnlijk niet voor het einde van de week hervatte*.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1