Linksback Oranje Svend Nielsen bezorgt verdiende nederlaag ABE WEER IN ACTIE. Sportieve zaak in één minuut bekeken 0-1 HOOPVOL BEGIN NIET BEWAARHEID n Hé RADAR EN RADIO OVERTREFFEN STOUTSTE VERWACHTINGEN aan snelheid op de backplaats STRIJDLUST WEERGEKEERD m VERNUFT OP HET HOOFDKWARTIER EEN RADIO-SPROOKJE VAN ANDERSEN Van Roessel en Lenstra gevierde schutters wm MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 PAGINA 4 I pr mllW tfkKOT"t" GA nredelijk zou he± zijn tegenover Terlouw ie r V/ H o LCIVV/l L W consiaieren, dai de overigens verdiende nederlaag, waarmee de Oranjehemden hei nieuwe seizoen hebben geopend, in hoofdzaak ie wijien is aan de vindingrijkheid van hei duo Verlegh- Mulder, om de Spartaan de rechisbackplaais van de geblesseerde Odenihal ie laien innemen. Hei was één der oorzaken, wani er waren er inderdaad meer. Voorop moeien we stellen, dai de Denen in hei Siadion Idraiis- parken geloond hebben over meer klasse ie beschikken. 1 Dai was puni één. Daaraan kuni ge dan de opstelling van tataal Terlouw toevoegen, ierwijl ge bovendien zo ge wili op ons gezag zuli moeien consiaieren, dai de hoopvolle siari van de eersie iwiniig minuien niei in hei resterende deel van de wedstrijd bewaarheid werd. Want hei begin was allerprettigst. Voor de veiligheid hebben we ons aantekenboekje nog even nagezien, om ie consiaieren, dai Kraak inder daad vrijwel een kwartier lang geen enkele gevaarlijke bal verwerk! heefi. Zo vol onuitblusbaar enthousiasme begon een belegering van de Deense vesie, mei boven dien een spelletje, dai we de laaisie iijd niei meer gezien hadden, dai we na hei eersie doelpunt hoop begonnen ie krijgen en na de wonderschone goal van Abe Lensira zelfs rekenden op een overwinning. Maar hoe wreed werden deze illusies verstoord. In nog geen minuut stonden de papieren weer gelijk en na een benauwend offensief van de Denen in de iweede helft, resulterend in hei winnend doelpunt, hebben we ien- sloiie ioch weer hei hoofd gebogen, zonder echier de lichtpunten ie vergeten. Géén beslissende stap Terlouw in het zilver VVft yf- A*- Nederland: nog te weinig klasse r 15 1 (Van onze sportredacteur) HIERBOVEN ziet XJ de man, die voor de zoveelste maal in het Nederlands elftal is gehaald. Abe Lenstra liet bij deze gelegenheid niet na duidelijk van zich te doen spreken. Hij rechtvaardigde zijn keuze onverbiddelijk met het maken van een doelpunt, welk moment op de foto is vereeuwigd. De Fries heeft zich door een ietwat verwonderlijk enthousiasme weer „vastgelegdaan ons nationale team. De Deense collega van Hendriks staat RECHTS ONDER vertwijfeld toe te kij ken, hoe een voor de Nederlandse ploeg bijzonder verheugend feit zijn beslag krijgt. Van Roessel heeft zojuist het eerste doelpunt gescoord en laat niet na spon taan op zijn succes te reageren. Linksback Svend Nielsen (geheel links) en kee per Johansen (geheel rechts) liggen er duidelijk verslagen bij. Links naast, de juichende Van Roessel loopt Clavan. terwijl rechts van hem scheidsrechter Kaivola met argusogen toeziet. Zo heel tragisch behoeft deze 32 nederlaag tegen de Denen niet opgevat te worden. Tenminste vanuit een be paalde hoek bezien. Dat we opnieuw moesten vaststellen, dat volwaardig in ternationaal spelersmateriaal slechts met een zeer krachtige lichtbron en dan ook nog sporadisch te vinden is, kan namelijk geen nieuws meer ziin na de resultaten van de laatste jaren. Maar we hebben de afgelopen maanden ook moeten constateren, dat de strijdlust vele malen zoek was. En ziet, die hebben we in het Idrattsparken teruggevonden. Met zulk een élan gingen de Nederlanders van start, dat de Deense ploeg, die, naar ze later bewees, toch heus wel van enige klasse was, geruime tijd naar de juiste tegenweer heeft moeten zoeken. In die periode lukten de combinaties in de voorhoede soms wonderwel, was er voortdurend contact tussen aanval en middenlinie en de verdedigers kregen alle kans zich naar behoren in te spelen. Hartverwarmend was het ook te zien hoe in deze periode de voorhoede paniek zaaide in de Deense verdediging met wel doordachte plaatsverwisselingen en de twee doelpunten in die periode gescoord (Van een speciale verslaggever) KOPENHAGEN. De schaarse verzameling diep enthou siaste Nederlanders in het Idrattsparken heeft bepaald reden gehad om zich op te winden. Want het waren de oranje- hemden, die reeds In het allereerste begin van de wedstrijd een heus offensief te voorschijn haalden. En toen het vader land op de tribune zich over deze vroege activiteit goed en wel had verbaasd, begonnen Van Roessel en Abe Lenstra reeds serieuze dingen voor de neus van keeper Johansen te doen. De beweeglijkheid van Bennaars waarborgde de opti mistische bui van het danig ingekrompen Legioen, dat steeds meer belangwekkende staaltjes te zien kreeg. Het duurde zeven minuten. Op dat moment verschenen enkele Neder landse benen in het Deense strafschopgebied. Clavan schoot, Bennaars deed een duit in het zakje en Van Roessel zorgde voor de verrassende uitschieter, die met pijnlijke zekerheid achter de Deense doelman effect kreeg. Nauwelijks hadden de gastheren tijd gehad om iets tegenstrubbelends te berde te brengen, of Abe Lenstra stormde op de bal af. Er volgde een hoeveelheid verwikkelingen, die schenen te eindigen in een voorzet naar beter gesitueerde oranjehemden. Maar toen de overdracht eenmaal perfect geënsceneerd was, ver- Al in de eerste minuut kwam de voorhoede van de gastheren kennis maken met de nieuwbakken Neder landse defensie. Het was echter geen gevaarlijke aanval en toen de bal door Hendriks naar voren werd getrapt konden de Nederlandse aanvallers een eerste en reeds dadelijk niet onver dienstelijke combinatie opbouwen. Van de rechtervleugel kwam een hoge voorzet, maar Lenstra kon achter zijn kopbal geen voldoende kracht zetten om doelman Johansen te verontrusten. Het bleef niet bij deze Nederlandse aanvallen. Laag werd de bal vanuit de achterhoede naar voren gespeeld, waar Wiertz en Biesbrouck, maar ook de beweeglijke Bennaars voor verdere expeditie zorgden. Van Roessel en Lenstra glipten herhaaldelijk langs de backs Svend Nielsen en Knudsen, en Johansen had dan ook niet over ge brek aan werk te klagen. Ten koste van enkele hoekschoppen kon de Deense doelman de schoten en kop ballen verwerken. Een doelpunt zat in de lucht. BU een vrije schop van rechts kwam de bal bij Clavan, die ineens scherp voorzette. Bennaars stond goed voor het doel op gesteld en misschien had de kleine Dosko-man zelf een schietkans. Hoe het ook zij, Van Roessel stond, iets naar links, in nog betere positie en toen 'Je midvoor de bal met een kort tikje langs de grond kreeg toegespeeld stonden Knudsen en de Deense doel- verdediger machteloos: Nederland had de leiding. Even werd het gevaarlijk voor Kraak's doel toen Kaj Nielsen langs Terlouw was gesneld, maar nog vóór zijn lage voorzet onheil had kunnen stichten had Kraak zich in volle lengte naar voren geworpen. Van Roessel voorzag plotseling met een listig knikje van zijn hoofd Abe Lenstra van een prachtige bal. Lenstra kwam alleen voor de uit lopende Johansen en met een kort boogballetje werd deze omspeeld. Maar aanvoerder Nielsen had het gevaar zien aankomen en in volle ren ken hij, juist op de doellijn staande, het reddende been uitsteken. De bal werd slecht weg- anderde de regisseur van gedachten. En we zijn er zeker van, dat Johansen zich op dit moment nog afvraagt, hoe Lenstra de linkerbovenhoek van het Deense doel tot zijn zekere prooi heeft kunnen maken. De Hosanna-tijd scheen na dit succes definitief te zijn aan gebroken. Maar de sensatie bleef hoogtij vieren, met het voor ons land eerlijk gezegd wat ontstellende gevolg, dat binnen één minuut alles weer bij het oude was. Na een of andere botsing werd het eerste tegenpunt op tafel gelegd. En aangezien geen der elf verdedigers van de Nederlandse kleuren zich verontrust toonde vanwege het verstoren van de overwinnings-illusie, slaagden verdere Deense opzetten volkomen. Uiteindelijk moesten beide partijen wel de in druk krijgen, dat er in de tweede helft inspannend werk gevraagd zou worden. Daarom is het dan ook een op zijn zachtst uitgedrukt aantrekkelijke tweede helft geworden. Maar de zaak, waar het eigenlijk om ging, nam een ietwat teleurstellende wending. Voor een winnend doelpunt bleek men op de tribune namelijk niet bij Lenstra c.s. te moeten zijn. En zo heeft Nederland dan zijn eerste interland van het nieuwe seizoen verloren gewerkt en weer kwamen de Oranje hemden voor het Deense doel. Lenstra die zich inmiddels weer van de bal meester had gemaakt en tussen drie Deense verdedigers geraakte, zag, dat hij het alleen moest doen. Met een plot selinge afleidende wending van zijn lichaam bracht hij zijn belagers op het verkeerde been, nam een „overstapje" naar links en schoot toen ineens en onverwacht, terwijl iedereen een voor zet verwachtte, in de uiterste linker bovenhoek. Doelman Johansen was als aan 'dc grond genageld blijven staan en had geen hand uitgestoken naar het prachtige diagonale schot. In één minuut.... Met fris, vlot spel, gesteund door een hardwerkende middenlinie en door de wetenschap, dat er winst in deze wed strijd zat, bleef het Nederlandse Elf tal de toon aangeven. Wel werden de Deense aanvallen veelvuldiger en ook sneller, maar het als zeer gevaarlijk aangekondigde binnentrio kon nog niet tot grote daden komen. Nog niet, want weldra bleken de Deense verwachtin gen ten aanzien van dit trio toch niet ongegrond. In de twintigste minuut viel Hendriks de Deense linksbuiten te fel aan en het was nog een geluk, dat de botsing zich buiten het Nederlandse strafschopgebied afspeelde. Maar straf schop of niet, een doelpunt werd het toch. Kaj Nielsen zelf nam de vrije schop, niet eens zo erg scherp, maar Kraak, die er normaal gemakkelijk bii had gekund, vond zijn weg naar de bal versperd door Hendriks en Boskamp. En zo kon de kopbal van Kurt Nielsen de doellijn ongehinderd passeren. Wie verwacht had, dat de Neder- waren dan ook een verdiende beloning voor de vrijwel constante veldmeerder- heid. Drie doelpunten waren eerlijk ge zegd wel wat te veel van het goede geweest en tochonmogelijk was het niet. Want Abe Lenstra toonde, voor hij Nederland het tweede doelpunt bezorgde, weer eens zijn uitstekende techniek en lichaamsbeheersing door de uitgelopen doelman Johansen met een boogballetje volkomen kansloos te slaan. Svend. Nielsen maker van het beslissende doelpunt, voorkwam echter op de doellijn het doel punt, dat voor Nederland de overwin ning had kunnen betekenen. Duidelijke vingerwijzing Maar reeds in de periode van over wicht werd de zwakke zijde van de linksbenige rechtsback Terlouw aange toond; kregen de Denen de duidelijke aanwijzing hoe ze de Nederlandse ver dediging konden aantasten. Een snelle aanval over de fel gecritiseerde lin kervleugel zou een groot gat veroorza ken in dc defensie. Tegen de rappe sprinter Kaj Nielsen bleek duidelijk het tekort aan snelh'eid van de Rot terdammer, een handicap, die in het verdere verloop van de strijd, toen de Denen het initiatief overnamen en de achterhoede onder constante druk zet ten, nog pijnlijker naar voren kwam Het eerste doelpunt voor de gastheren vond z'n aanleiding in een vrije trap, veroorzaakt door de te hulp gesnelde Hendriks, toen Terlouw gepasseerd was en de gebroeders Nielsen in de vrije ruimte snelden. De gelijkmaker, een halve minuut later, was louter een kwestie van uitbuiten van de verwar ring in de Nederlandse verdediging, die zich, na één serieuze bedreiging, reeds kansloos geslagen had gezien. Het verlies van de kostbare voorsprong be tekende in feite de aanloop tot de nederlaag. Enkele woorden nog slechts over de opstelling van Terlouw op de plaats van Odenthal We kunnen ons levendig in denken, dat de heren Verlegh en Mul der, de twee vertegenwoordigers van de keuze- en technische commissie, uit eindelijk deze beslissing namen. Door het vervangen van Alberts (Boskamp weerde zich overigens voortreffelijk), was reeds een nieuw element in de verdediging gebracht. Om nu ook Tebak de andere backplaats te laten be zetten en zodoende de zekerheid uit de achterhoede te halen, was gewaagd, te meer, daar Hendriks in de oefenwed strijd tegen Sunderland en de tweede helft van NederlandZweden, toen hij Terlouw verving, geen onbekende meer was voor de overige spelers. Wat nu beter was, de linksbenige routiné Ter louw of de nieuweling Tebak, het is moeilijk te beoordelen, zonder in gissingen te vervallen. Veelbelovend debuut Ge zult ongetwijfeld benieuwd zijn naar de individuele prestaties van de Oranjehemden. Welnu, in de eerste plaats moeten we dan wijzen op de jeugdige Boskamp, die voortreffelijk debuteerde. De Amsterdammer ver sperde de snelle Andersen de weg, als of hfj reeds jaren deel uitmaakte van de nationale ploeg, en was bovendien, vooral in de periode, dat het nog ge smeerd liep in de gehele ploeg, accu raat in het wegwerken. Overigens, de gehele verdediging heeft zich goed ge weerd. Hendriks was de centrale figuur voor het Nederlandse doel en hij ver ving Terlouw op uitstekende wijze. Dat één van de Deense doelpunten en nog wel het beslissende op zijn naam geschreven moet worden is slechts gedeeltelijk juist. Ongestoord was linksback Svend Nielsen naar vo ren gekomen en van de rand van het strafschopgebied kogelde de Deen in de richting van het Nederlandse doel. De Arnhemmer wierp zich in de baan van de bal, kon het leer echter nog slechts gedeeltelijk raken en toen was er ook voor Kraak geen redding meer moge lijk. Helemaal klopte het echter ook weer niet in de verdediging en ook dat is te begrijpen. Terlouw mag dan van huis uit een achterspeler zijn, zijn es capades naar het midden zijn volkomen te verklaren. Minder prettig was het echter, dat hij daardoor Hendriks in de weg liep, waardoor menige hachelijke situatie in het Nederlandse strafschop gebied ontstond. De drie doelpunten waren voor Kraak, of welke andere doelman van klasse, onhoudbaar. Het is zelfs zo, dat de IJmuidenaar door bliksemsnelle reacties verder onheil kon voorkomen- Aanval nog te zwak Eigenlijk valt er over de midden linie slechts moeilijk een oordeel te vellen. Beter dan de laatste malen steunden ze gedurende het Nederland se offensief van de eerste helft de aanval. Onophoudelijk stuwden ze de voorhoede op naar het strafschopge bied van de Denen en toen de rollen in de tweede helft omgekeerd waren, konden ze vrijwel geen aandacht meer besteden aan hun aanvallende taak, omdat constante waakzaamheid in de verdediging eerste vereiste was. En de voorhoede? Zeker niet onver dienstelijk en door de wederopname van Lenstra en met Van Roessel op de middenvoorplaats ongetwijfeld sneller en met meer stootkracht. Ongetwijfeld was Lenstra een van de groten in de ploeg, maar zijn topconditie van enkele jaren geleden heeft hij toch ook nu niet kunnen bereiken. Bennaars deed wat van hem verwacht werd. Geen spe ler, die voortdurend de aandacht trekt, maar toch wel iemand met een opval lend gevoel voor de vrije ruimte, in het begin van elke wedstrijd uitstekend, maar later toch niet meer zo zeker. Van de vleugelspelers was Clavan ongetwij feld de beste. Van der Kuil daarentegen kon het niet bolwerken tegen de ge routineerde Nielsen, de uitblinker in de Deense ploeg. Rinus Terlouw heeft tc Kopenha gen zyn vijf en twintigste interland wedstrijd gespeeld. Aan het diner na de wedstrijd werd hem daarom door de K.N.V.B. een zilveren siga rettenkoker als herinnering aange boden. landse voorhoede nu fel zou terug slaan kwam bedrogen uit. Eerlijk ge zegd kregen Lenstra en zijn mede aanvallers niet eens de gelegenheid oi k maar een poging in die richting te doen. Verder dan de aftrap kwamen zij niet. De Denen maakten zich in die gevaarlijke stemming, die elke ploeg eigen is na een doelpunt, onmiddellijk weer meester van de bal en nadat de voorzet van de linksbuiten in een snel le combinatie van het binnentrio was verwerkt tot een vrije kans, schoot Petersen hard, laag en onhoudbaar voor Kraak in. Van 0—2 tct 2—2 in één mi nuut. Het Deense elftal danste, het pu bliek niet minder. Voor het Nederlandse elftal beteken de dat het einde van een overwicht. De heerschappij op het middenveld werd prijs gegeven, want zowel Biesbrouck als Wiertz waren gedwongen zich meer dan daarvoor op dc verdediging toe te leggen. In de achterhoede ging het in eens niet meer goed. Hoewel Hendriks zich uitstekend weerde en vooral kop pend bergen werk verzette, begon de omzetting zich toch steeds meer te wreken. Niet dat Terlouw onvoldoende speelde, maar onder de toenemende druk van de tegenstanders begon hij te veel naar het midden te trekken, waardoor zijn buiten man te veel vrijheid kreeg. (Vervolg op pag. 5 derde kolom) Belangstelling voor lege doelen. Er is opgeblazen en k ..i weer leeggelopen. Representatie-sigaren en Voetbal Radar. Een commissie is al benoemd. We spelen niet meer op een zandhoop. De spil hing aan Nederlands beste voetballer, Rechtsbuitens staan op de tenen van backs- Ooit hebben we, zolas bekend, een sporttele- visiedienst bezeten. Maar sinds de betrokken camera's twee interlandwedstrijden lang in hun hardnekkige belangstelling voor lege doelen zijn blijven volharden, is deze dienst op straat gezet. De doortastende maatregel gebeurde, als we ons niet vergissen, na het opeten van een aantal representatie sigaren in een hoofdkwartier van zekere voetbalbond. Sindsdien zijn talloze amaleurs aan het zoeken ge weest naar een nieuwe mogelijkheid. Er zijn ballen en spierballen opgeblazen en weer leeggelopen, commis sies benoemd en weer geschorst. Enkele ontmoetingen hebben zich moeten afspelen in volslagen duisternis des hoofdkwartiers innerlijk. De catastrophe leek nabij. De technische apparaten en toestellen van de afgedankte dienst waren gebruikt om de fundamenten van een nieuw hoofdkwartier op te vullen. Trouwens, ook om andere redenen was een koerswending onmo gelijk. Juist op het moment, dat enkele donateurs een sit- down-staking op het middenveld van alle Neder landse stadions zouden beginnen, kwam het technisch vernuft zijn nieuwe zegeningen thuis bezorgen. Tegen overleg van een tiental erekruisen, op basis van het systeem Gelijk Oversteken, heeft de betreffende bona de uitvinding kunnen bemachtigen. En gistermiddag hebben luy ons in een van de enorme fauteuils van het schrikbarend gastvrije hoofdkwartier gerold, zijnde uitgenodigd voor de première van een nieuw expe rimenteel stadium, dat, zoals u zult weten, bij de weggeworpen dienst onlangs ten einde is gekomen. Er was slechts een traan buiten de gebruike lijke representatie-Sigaren nodig om de aanwe zige leden van de baanbrekende inslag van de uit vinding te overtuigen, 'lijd ontbrak. Zoder hoofde lijke stemming kreeg het vernuft permissie zijn zegening te openbaren. Er waren geen knoppen. Er was trouwens niets om aan te draaien. JTJTet moet ons van het hart, dat de weg voor ge- slaagde interlandwedstrijden open ligt. Zodra de serieproductie van het Voetbal Radar is be gonnen, zult u dat hartgrondig beamen. Het is zo een voudig en zo overrompelend, dat zich gistermidaa'j een verklaarbare ontroering van het hoofdkwartier meester maakte. De Sigaren werden niet tot as her leid. Zelfs het in allerijl aangevoerde Smorrebrod bleef onaangetast. n tegenstelling tot bijna alle andere uitvindingen is er geen draad in en om het Voetbal Radar te ont dekken. Populair gezegd ontleent het werkstuk zijn kracht aan het feil, dat er geen touw aan vast is te knopen. Vandaar ook, dat iedere voetballer of trainer '14 uur na het bekend worden van de gan gen van het officiële ontvangst-diner van de tegen stander van het hoofdkwartier gestuurd, verzekert practisch het goede verloop van de uitzending. Over de mérites van de draadloze radarinstallatie valt nog te vermelden, dat het in iedere bal aanbrengen van een bescheiden ijzeren voorwerp noodzakelijk is. Om een goed functionneren van dit onderdeel te bewerk stelligen, zal op de begroting van de betreffende bond een post worden geplaatst, die voorziet in de aan schaffing van onopvallende interlandballen, te beves tigen aan de binnenzijde van elk vervaardigd oranje shirt. A Idus tiet relaas van de uitvinder, die als interes- /-X santé wetenswaardigheid nog vermeldde, dat hij de eerste proeven met zijn apparaat heeft geno men tijdens een onlangs gespeelde missiewedstrijd. Wat de leek-toeschouwer in één van de enorme fau teuils betrof, mogen we aannemen dat het, experiment zeer bevallen is. Getuige de oprechtheid, welke het hoofdkwartier overigens siert, durven we zelfs te zeg gen, dat het Voetbal Radar de werkelijkheid een slag voor is. Steeds zagen we vanuit onze fauteuil de bal, iets waartoe noch de radio, noch Denen, noch keuze commissie en spelers in staat leken. We willen niet te veel uit de school klappen mei het oog op de komende serieproductie van het Voet- oal Radar. Maar vast staat, dat aan het gezanik over verbetering van de techniek, met welk onderwerp helt Kranten en radiopraatjes gevuld worden, zeer spoedig een einde zal komen. Een commissie in deze is al be noemd. Vrij uit het Pagano's Gistermiddag in het stadion te Kopenhagen viel ons op, dat het speelveld zoveel gras bevatte. En niet alleen ons, maar ook de veertigduizend Denen en zes Nederlanders, die buiten de witte lijnen zaten te springen op hun stoelen, vanwege de span nendste, interessantste, snelste, indrukwekkendste jon- ge-jonge-wedstrijd van de laatste tijd. Juist toen de muzikanten van de Koninklijke Lijfwacht die niet alleen hoempa maar ook nette muziek bleken te kunnen spelen de toss gewonnen hadden, begonnen wij terug te denken. Wij denken niet vaak, maar gis teren dachten we zelfs terug. We dachten aan de wind, die van doel tot doel stond en die in de tweede helft ook van doel tol doel zou staan. We dachten aan de jaren, dat er in Kopenhagen nog geen gras was en dat Nederland en Denemarken op een grote zandhoop voetbalden. Aan de periode, waarin Nederlands beste voetballer nog aan zijn gloriejaren bezig was. En toen deze hele beste voetballer plotseling een meesterlijk doelpunt maakte, konden we ons niet meer in be dwang houden. Het was dan ook echt een van die bekende doelpun ten, waar je uren over praat. Niemand kan ons dus kwalijk nemen, dat we alles bij elkaar maar een uur gepraat hebben. Want plotseling dachten we terug aan de gloriejaren, toen Nederland met 21 op de zand hoop won. Weliswaar tekkelden de Denen toen al tech nisch een tikkeltje beter, maar dat hinderde niet. V een reep chocolade en een huilbui waren de orahi hemden immers bij voor baat tot overwinnaars °v rompeld! Er is sinds die tijd heel wat veranderd. De doel*fi staan tegenwoordig gelijkvloers. De situatie e de gloriejaren, toen Kraak aan de voet van zandhoop alle ballen, die over de rand rolden, feilio opving, komt niet meer voor. De Finse scheidsrecn Kaivola hoeft nu geen bergschoenen en pikhouWj-^ meer te dragen, want de aftrap en corners spelen z op hetzelfde niveau af. Een ding is gebleven: het te kelen. De rest van de gloriejaren zoeken we te£eie geefs. Tegenwoordig staan rechtsbuitens een wedstrijd op de tenen van rechtsbacks, die nota een paar meter lang zijn. Om maar niet te sPrEste van een spil, die aan de benen van Nederlands b .er voetballer pleegt te hangen. Zo zouden we nog kunnen vertellen, maar bij dit gladde weer is het rx te groot. We willen werkelijk niet al te grote verwarringTe U stichten. Daarom hebben we het oij dit summ (jl verhaal gelaten, in de overtuiging, dat met de h°°."r\e' een bij ons mond-orgel gezongen verslag de 0' jaren wel weer gauw terug zullen komen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 4