Verzoening van federalisten en functionalisten Fr actie vorming begonnen New York-Amersfoort s c jÊSËIm «ff a w WASSERIJ „KLEVERPARK" zegt: r O A R OPLEIDING TOT BEROEPSONDEROFFICIER Accoord bereikt in Raad van Europa Nieuwe ministers progressief Wij luisteren naar Terwoldse molen weer in bedrijf Buschauffeurs ruilen voor een maand mm,i maar doe 'i FwC/ m V. 'J Strijksters, mangelsters, perssters en flinke meisjes gevraagd ENIGE MEISJES STENO-TYPISTE Bekwame PERSSTERS en AANK. MEISJES gevraagd VIBEKWAME HULP-VERKOOPSTERS LEEST DE STRIP ERIC DE NOORMAN <mÈk Maak hier werk van, MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 pagina f> I De heer W. Plantz in Nederland Geen besprekingen over de defensie-bijdragen I Mr. N. Debrot naar de Ned. Antillen Leden van Octrooiraad onderscheiden De Gasperi in Bonn Zweedse communisten verliesen setels De Perzen antwoorden Truman en Churchill Frances Alda overleden Aardappelen naar Duitsland Friese Mij. van Landbouw honderd jaar Koningin en minister van Landbouw naar Leeuwarden Officier contra Staat Rechtbank verklaart zich onbevoegd Verzoekschrift bij het A mbtenarengerecht? SNELLE AFLEVERING WASSERIJ G. RHEE ZONEN GEROUTINEERDE (NEDERLANDS) zelfstandige dienstbode Flinke Noodhulp- Winkeljuffrouw Indien U niet jonger dan 16 en niet ouder dan 20 jaar bent en U bezit een Mulo-diploma of een getuigschrift van een Ambachtsschool (metaalbewerkingsgroepen) dan wel een overeen komstig vakdiploma (bijv. VMTO, radioschool e.d.), dan kunt U zich nu nog (TOT 1 OCTOBER) opgeven voor de opleiding tot beroepsonderofficier bij leger of luchtmacht. U kunt worden: instructeur, radio-telegrafist, technisch schrijver, auto-monteur, bankwerker, radio-radar-monteur, electricien, vlieg tuigmonteur, enz. Meldt U zich dus vóór 1 October bij de dichtstbijzijnde Garni zoenscommandant. Als U naar hem toegaat, vergeet dan vooral niet Uw diploma's, cijferlijsten, rijbewijzen, enz. mee te nemen. OOK IN CHEMISCH REINIGEN STAAN WIJ AAN DE SPITS Extra aanbieding: DAMESMANTELS STOMEN f 3.60 HAARLEM SANTPOORTERSTRAAT 41—*9 TELEFOON 10131 (Van onze speciale verslaggever) STRAATSBURG, hedenmorgen. De algemene debatten van de vierde zitting van de Raad van Europa zqn niet zonder groot resultaat geweest. Vier jaar lang hebben de controversen over de toekomstige structuur van Europa heel het werk van de vergadering opgehouden. Thans is er een accoord en kan de Raad aan zijn eigenlijke werk gaan beginnen. Immers, de strijd tussen de functionalisten en de federalisten mag men nu wel definitief als geëindigd beschouwen. De overwinning kan men een federa listische noemen met sterke functionele gebondenheid. De functionalisten hebben hun zin gekregen met de doorvoering van het beginsel van de gespecialiseerde gezagsorganen; de federalisten met de beslissing tot een preconstituante. verzekerde mij een Nederlandse ver tegenwoordiger dat van mening was dat Nederland haar zijn hoog in zicht over geen deskundigen beschik te. In de snelle Europese ontwikke ling van de laatste tijd krijgt men hier wel eens de indruk dat de Eu ropese deskundigen bij voorkeur ge vonden worden op de nationale de partementen. Maar dit terzijde. De bijzondere betekenis van deze de batten is dan ook gelegen in de uitein delijke verzoening tussen deze twee stro mingen, duidelijk neergelegd in de in terpretatie van Eden van zijn eigen voor ste L Was de eerste reactie op de rede van Eden een teleurstellende, naarmate men afstand neemt blijkt meer en beter van hoe beslissend karakter zijn inter ventie geweest is. Want niet slechts in de strijd tussen federalisten en functio nalisten, maar ook in de twist tussen de voorstanders van het grote Europa en die van het kleine heeft de Engelse mi nister van Buitenlandse Zaken de ver zoening tot stand gebracht door de aan vaarding van het concrete feit dat het kleine Europa is begonnen. Men kan zich ook op het standpunt stellen dat het continent daarvoor de vaderlijke zegen van Eden niet nodig heeft, maar welk een onaangename situ atie zou ontstaan zijn als de Engelsen de oprichting van het kleine Europa hadden beschouwd als een verraad aan het grote en vierkant in de oppositie waren gegaan. De verdienste voor 't feit dat dit niet gebeurd is mag men gerust toeschrijven aan de Raad van Europa. Bovendien, er zijn reeds zoveel moei lijkheden in de samenwerking tussen de nieuwe bondgenoten dat men er zich over verheugen kan dat Engeland bak zeil heeft gehaald en er niet een nieuwe bij opgeroepen heeft. Een ander winstpunt in de debatten in de Raad van Europa is gelegen in de bekrachtiging van de oprichting van de preconstituante. Een wanklank is hier slechts van de zijde der Duitse socialis ten gekomen, die bij monde van Carlo Schmid hebben verklaard bezwaren te hebben tegen medewerking aan alles wat ook maar enigszins vooruit zou lo pen op een oplossing van het vraagstuk van de Europese Defensiegemeenschap. Dit bezwaar is zuiver formeel. Want in art. 38 van het verdrag van de E.D.G. worden slechts de modaliteiten omschre ven waarop de gemeenschappelijke ver gadering van deze nieuwe gespeciali seerde autoriteit een constituerend ver drag zou ontwerpen. Deze taak heeft in wezen niets met de defensie te maken maar houdt in dat de ministers in be ginsel de wenselijkheid of de noodzaak van een politiek gezag in Europa, dat leiding zou geven aan de Europese le gers, hebben erkend. De zwakheid van dit formele verweer is duidelijk geble ken in de Raad, nademaal deze een dis cussie daarover niet de moeite waard heeft gevonden. De Duitse socialisten staan hier volstrekt alleen. Van groter belang ls in deze ma terie dat er zo goed als volledige overeenstemming is bereikt tussen de Raad van Europa en de preconsti tuante. Men weet dat de Raad van Europa ook een commissie ad hoe had benoemd voor dit preconstitutio- nele vraagstuk, welke commissie de hulp had ingeroepen van een aantal Europese rechtsgeleerden, onder wie op de valreep prof. Verzijl nog was binnengehaald. Ondanks de opvatting van het betreffende departement De Landsminister van Financiën der Ned. Antillerj, de heer W. R. Plantz, is vanmorgen uit Curagao op Schiphol aangekomen. Dat hij naar Nederland komt om besprekingen te voeren over de defensiebijdragen van de Antillen, omdat daarover moeilijkheden schijnen te zijn, noemde de minister bezijden de waarheid. Het is onjuist; er zijn daar over geen moeilijkheden, aldus de mi nister, die zei dat hij zelfs van dit ge rucht in de West niets had vernomen. Er staan gelden voor op de begroting en deze komt vanavond in de vergadering in behandeling. Minister Plantz komt hier om ver scheidene zaken met de regering te be handelen; hij zal daartoe met verschil lende departementen gaan spreken. Deze commissie ad hoc van de Raad van Europa schijnt volgens een ver klaring van de heer Spaak, in een persconferentie afgelegd, wel eigen overbodigheid in te zien en geneigd te zijn zichzelf ten gunste van de verga dering ad hoe (de preconstituante) op te heffen. Wederom dus een bewijs van loyale samenwerking en van het talent van Spaak, dat deze gebeurtenissen heeft beheerst. Wil dit nu zeggen dat voor de grote Europese vraagstukken tevens een snelle oplossing is voorbehouden? Dat zou te naïef zijn. Het betekent alleen dat de organisatorische aanpak van deze vraagstukken na vier jaren einde lijk op een vaste en hechte basis komt. Want zoals wij reeds schreven, de be nadering van deze vraagstukken bevsit nog een zee van moeilijkheden. Zo min als er tot nu toe een gemeenschappe lijke Europese markt bestaat voor een enkel product, evenmin bestaat er een gemeenschappelijke Europese opvatting. Veeleer kan men spreken over een Franse, Engelse en Duitse Europese overtuiging. Zolang deze situatie bestaat is het van het hoogste belang dat de geest verwanten in Europa over de nationale grenzen heen in groeps- of fractie- bijeenkomsten hun bijdragen leveren tot opklaring van deze moeilijkheden. Reeds bestond bij de Raad van Europa een goed contact tussen de christen democraten onderling en de socialisten en liberalen. Dit contact beperkte zich bij de christenen meestal tot bijeen komsten over practische vraagstukken, die zich in de Raad voordeden. Tot nu toe werd daar zeker nog niet gewerkt aan een fundamentele gedachtenwisse- ling op de grondslagen van de levens overtuiging. Het is de verdienste van het eerste echte parlement; de gemeenschappelijke vergadering van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap, dat men in enkele dagen de noodzaak ervoer tot hechtere fractievorming. De eerste practische daad was weliswaar niet zo'n groot succes. De verkiezing van de Duitse ka tholiek Von Brentano als voorzitter mislukte, doch dit was slechts een in cident. Er was zoals bij christenen in het openbare leven gebruikelijk geen degelijke voorbereiding aan voorafge gaan. En als mep deze terloopse opmerking over de trage activiteit der christenen wellicht te boud vindt, dan leze men nog eens het rapport van de Italiaanse onder-staatssecretaris Benvenutl over de zwakheid van de christenen op het plan van de internationale organisatie, zoals dat in Fribourg is uitgebracht op het congres van de Unie van Christen- Democraten. En als dit niet overtuigend genoeg is dan ga men eens na wat de verantwoordelijke instanties in Neder land en elders doen om ervoor te zor gen dat in de wedren van Europese functionnarissen, die bij tientallen moe ten worden benoemd, een behoorlijk contingent wordt geleverd uit de niet slechts Europees overtuigde maar ook christelijk bezielde milieux. Niet slechts in Straatsburg maken de christenen zich bezorgd maar ook daarbuiten. Doch dit is wederom een zijlijn. De fractievorming heeft in Straats burg deze weken een flinke start ge vonden, een bestuur is gekozen en dit bestuur koos mr. Sassen tot voorzit ter van deze fractie. Een geweldige verantwoordelijkheid wordt daarme de op de schouders gelegd van deze katholieke senator. En als wij daarbij weer mogen terugkomen op de zwak heid van de christenen dan zouden wij willen vragen of de apparatuur van de K.V.P. op het gebied van de bui tenlandse politiek in staat is om deze politicus voor zijn Europese activiteit en voor hem niet alleen maar zijn geval spreekt het duidelijkst die administratieve service en principiële hulp te bieden die hem de grote ta ken in binnen- en buitenland kun nen verlichten. Verheugend is het dat de nieuwe mi nisters van Buitenlandse Zaken van de DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws. 8.10 gram., 9.00 prot. pr., 9.15 gram., 9.30 huisvrouw, 9.40 gram., 10.50 kleuters, 11.00 zieken, 11.30 piano. 12.00 amusem.muziek, 12.33 plat teland, 12.40 piano en orgel, 13.00 nieuws, 13.20 Promenade-orkest, 14.00 Zuid-Afrika en Nederland, causerie, 14.15 gram., 14.40 schoolradio, 15.00 gram., 15.15 vrouw, 15.45 gram., 16.30 jeugd, 17.15 amusem.muziek. 17.35 gram., 17.50 militaire reportage, 18.00 nieuws, 18.15 orgel en dameskoor, 18.45 Disco trucage, 19.00 piano, 19.15 Paris vous parle, 19.20 gram., 19.40 amusem.muziek. 20.00 nieuws. 20.05 amusem.muziek, 20.45 Ik weet. Ik weet wat u niet weet, 21.00 lichte muziek, 21.15 Kon. Militaire Ka pel. 21.45 amateur-cabaret, 22.30 Kront jong-ensemble, 22.45 buitenl. overz., 23.00 nieuws, 23.15 New York calling, 23.20 gram. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.15 ochtendgymn., 7.30 gram 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.35 gram., 9.40 Lichtbaken, 10.00 kleuters, 10.15 gram., 11.00 vrouw, 11.30 schoolradio, 12.00 An gelus, 12.03 gram.. 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 actualiteiten, 13.25 amusem.muziek, 13.50 gram., 14.00 gevar. progr., 14.50 gram., 15.00 Hier vrij Euro pa. 15.30 Ben je zestig?, 16.00 zieken, 16.30 Ziekenlof, 17.00 jeugd, 17.15 felici taties jeugd, 17.45 Indrukken van Zuid- Nieuw-Guinea. 18.00 zang, 18.22 sport, 18.32 Metropole-orkest, 18.52 actualitei ten. 19.00 nieuws, 19.10 Thuisfront-tom bola. 19.15 Uit het Boek der Boeken, 19.30 gram., 20.25 De gewone man, 20.30 Radio Philh. Orkest, 20.55 actualiteiten, 21.40 orgel, 22.10 gram., 22.45 Avondge bed, 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 13.40 gevar. muziek. 16.00 Schots orkest, 19.30 pianokwartet, 22.20 viool, cello en piano. BBC, light programme 1500 en 247 m.: 12.00 dansmuziek, 12.45 BBC Welsh Or chestra en solist, 15.00 amusem.muziek, 15.45 lichte muziek, 17.00 militair orkest. 17.30 geyar. muziek, 18.00 variété-orkest en solist, 20.15 orkestconcert, 22.20 dans muziek, 23.15 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 omroeporkest en solist, 13.25 operettemuziek, 15.50 lichte muz., 16.10 Franse muziek. 17.45 gevar. muz., 19.30 viool en piano, 21.00 filmmuziek. 22.15 jazzmuziek. FRANKRIJK, nationaal programma. 347 m.12.30 orkestconcert, 13.45 piano recital, 14.05 zangrecital, 19.01 orkest concert. 20.02 orgel, koren en solisten. 22.35 pianorecital. BELGIË, 324 m.: 11.45 operaconcert, 13.15 piano, 13.45 piano, 14.00 kamer muziek, 14.45 omroeporkest en -koor, 18.00 sopraan en piano, 21.30 omroep orkest, 22.15 lichte muziek. 484 m.: 12.05 amusem.muziek, 17.15 amusem orkest, 18.30 kamermuz., 22.10 omroeporkest en solisten. WD KIJKEN NAAR TELEVISIE KRO: 20.15 KRO-gastenboek. Weerover- zicht. Caricaturen. De Apotheker, opera eerste daad af te Luxemburg eenpro- gressieve Europese politiek hebben gevoerd. Het nieuwe Kabinet heeft zich blijkbaar beraden. Als het Kabinet een voorbeeld geeft, dient het volk en ze ker de partijen en nog meer de K.V.P. de consequentie daarvan en van hun eigen vooruitstrevende Europese pro gramma te dragen en niet slechts met woorden maar met organisatorische da den te handelen. Op dit gebied ligt een aanpassing van hun apparaat, indertijd zuiver voor binenlandse taken opgeeet, ongetwijfeld voor de hand. Als in Straatsburg hard wordt ge werkt, mogen de landen niet achter blijven. Voorheen, zo merkte de heer Bruins Slot op, mopperde men in Straatsburg, omdat het te langzaam ging. Nu zijn er die mopperen, omdat de ministers zo snel gaan. Wat een rust toen het volk voorlag, maar wat een gevaar als de volkeren achterblijven. Het is niet de taak van de ministers het volk op te voeden, deze ligt veeleer bij de partijen. Caveant consules! Mo gen de verantwoordelijken ervoor wa ken, dat er geen kloof gaat ontstaan tussen de opvattingen van de vertegen woordigers te Straatsburg en die van het volk. Zaterdagmiddag is te Terwolde, in de gemeente Voorst, een der mooiste koren molens van de IJsselstreek wellicht zelfs de mooiste van ons gehele land op nieuw in bedrijf gesteld, nadat een paar jaren geleden de werkzaamheden waren lam gelegd door het breken van een der molenroeden. Het herstel van deze voor het landschapsschoon belangrijke molen is mede te danken aan de activi teit van de vereniging „De Hollandsche Molen" en aan de eigenaar van het mo- lenbedrijf, de heer G. A. Dieperinck, te Terwolde, die zonder enige overheids hulp of andere subsidie de molen deed herstellen, tot vreugde van de streek. Mr. N. Debrot, de vertegenwoordiger der Ned. Antillen in Nederland, vertrekt Dinsdag naar Willemstad, Hij zal daar met tie lands regering der Ned. Antillen overleg plegen over verschillende actuele onderwerpen, waaronder de vraagstukken vallen, die ver band houden met de voortzetting van de Ronde Tafel-Conferentie met de West en aangelegenheden, de Verenigde Naties be treffende. Voorts zal de reis dienen om mon deling contact met de Antilliaanse landsrege ring op te nemen over diverse routine kwesties. De heer Debrot zal ongeveer een maand wegblijven. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de Octrooiraad heeft de secretaris generaal van Economische Zaken, prof. G. Brouwers, in gezelschap van de heer H. Ro- rije, chef van het kabinet van de minister, enige koninklijke onderscheidingen aan le den van het personeel uitgereikt. Dit ge schiedde in tegenwoordigheid van de centra le afdeling van de Octrooiraad en een klei ne groep van medewerkers. Zo werd aan dr. A. Bleomen, hoofdingenieur plaatsver vangend lid van de Octrooiraad, het Offi cierskruis in de orde van Oranje-Nassau overhandigd en ontving mej. A. E. van der Wolk, chef van de afdeling personeel, het Ridderkruis in dezelfde orde. Voorts werd de heer J. Gielings, fotograaf, begiftigd met de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De Italiaanse premier en minister van Buitenlandse Zaken De Gasperi is op uit nodiging van de West-Duitse Bondsrege ring in Bonn aangekomen. Vanochtend heeft hij met Bondskanselier Adenauer gesproken over Europese integratie. Namens hun regering spraken zij zich uit voor een spoedige voltooiing van de Europese Grondwet. Verder bespraken zij nofl de versteviging der culturele be trekkingen tussen beide landen. P De Amersfoortse buschauffeur Jan van Gent, die zijn functie voor een maand geruild heeft met een New Yorkse collega, George Brennan, ziet men hier zijn pet omwisselen tegen een soortgelijk Amerikaans hoofddeksel. Op het andere plaatje vraagt Van Gent in de 24ste straat de weg aan een politieagent. Voor de New Yorkers, die 's morgens op tijd op hun werk moeten zijn, zullen we maar hopen, dat Van Gent zijn route gauw kent. We moeten er niet aan denken wat onze landgenoot van zijn passagiers te horen zou krijgen als hij eens in de doolhof van wolkenkrabbers zou verdwalen. In Zweden zijn Zondag verkiezingen voor de Rijksdag gehouden. De uitsla gen luiden als volgt: Conservatieven 30 zetels (winst 7): Boerenpartij 27 zetels (verlies 3); Li beralen 59 zetels (winst 2, regerings partij); Sociaal-democraten 109 zetels (verlies 3, regeringspartij); Communis ten 5 zetels (verlies 3). Het verlies van de sociaal-democra ten is gedeeltelijk te wijten aan ver anderingen in de kiesdistricten, waarbij twee zetels betrokken waren. Het ver lies van de communisten had men ver wacht, o.a. als gevolg van de onlangs in Zweden aan het licht gekomen ge vallen van spionnage en het geschil met de Sovjet-Unie over het neer schieten van een Zweeds vliegtuig bo ven de Oostzee. In Teheran is gisteren hekend geworden, dat waarschijnlijk vandaag het Perzische antwoord op het gemeenschappelijk schrij ven van Truman en Churchill aan de rege ringen van Amerika en Engeland zal wor den gezonden. Verenigde Staten. In de buurt van Monesen, in de Verenigde Staten, is Vrij dag een schoolbus op een onbewaakte over weg door een goederentrein gegrepen. Vier kinderen werden gedood en 44 jeugdige scholieren liepen verwondingen op. Der tien van hen bevinden zich in critieke toestand. De bus, die ongeveer dertig me ter werd meegesleurd, werd volkomen ver splinterd. Alle kinderen liepen ernstige snij wonden op. De Libanon. De oppositie in de Libanon heeft besloten vandaag een algemene sta king te beginnen en voort te zetten totdat de huidige Kamer van Afgevaardigden is ontbonden. Frances Alda, die als ster van de Me tropolitan Opera te New York grote triomfen heeft geoogst in haar glorie tijd en die nog samen met Enrico Ca ruso heeft gezongen, is in Venetië op 67-jarige leeftijd overleden. Mevr. Alda was met haar echtgenoot in Italië met vacantie. De invoercommissie van de West-Duitse Bondsrepubliek heeft toestemming gegeven voor de invoer van diverse goederen uit Nederland ter waarde van 3.3 miliioen D.M. Hieronder bevinden zich consumptie-aard- appelen ter waarde van 3 miliioen D.M, Voorts meel van oliezaden ter waarde van 100.000 D.M., jonge- en kasplanten ter waarde van 250.000 D.M. en allerlei soorten kurkwaren ter waarde van 30.000 D.M. Het 100-jarig bestaan van de Friese Maatschappij van Landbouw wordt een voor Friesland uitermate belangrijke ge beurtenis, temeer omdat de herdenking hiervan zal worden bijgewoond door H. M. Koningin Juliana, die bescherm vrouwe van deze organisatie is, en d» minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Koningin Juliana wordt Woensdagochtend omstreeks half tien in gezelschap van haar hofdame, jkvr. C. E. B. Roëll, haar particulier secretaris, W. J. Baron van Heeckeren van Molecaten, en haar adjudant, majoor J. J. L. Baron van Lynden, op de vlieg basis Leeuwarden verwacht, waar ter begroeting aanwezig zullen zijn de com missaris der Koningin, mr. H. P. Lint horst Homan, de burgemeester van Leeuwarden, mr. A. A. M. v. d. Meulen, de procureur-generaal, mr. H. R. Zaayer, en de garnizoenscommandant, tevens commandant van de vliegbasis Leeuwar den, kolonel vlieger waarnemer B. J. Fiedeldij. Van het vliegveld zal H. M. zich naar de Grote Kerk begeven om een herden kingsdienst bij te wonen. Vervolgens zal zij in de ambtswoning van de commis saris met vertegenwoordigers van de landbouworganisaties van gedachten wisselen over enkele maatschappelijke problemen op het platteland. Na de lunch zal Koningin Juliana nog een deel van de herdenkingssamenkomst in „De Har monie" bijwonen. Zij zal haar bezoek besluiten met een bezoek aan de proef- boerderij van de Friese Maatschappij van Landbouw te Rijperkerk. De vice-president van de Haagse rechtbank, mr. A. Ikman van Burck, heeft hedenochtend uitspraak gedaan in het kort geding betreffende de zaak van de reserve-officier van gezondheid le klasse H. F. J. Zijlker contra de Staat. Hij heeft zich onbevoegd verklaard van de vordering kennis te nemen en eiser' veroordeeld in de kosten van het geding, tot aan de uitspraak begroot op f 67,50. Naar zijn oordeel behoort ter zake een verzoekschrift te worden ingediend bij de voorzitter van het Ambtenarenge recht. Vrijdag had zoals bekend mr. Coert te Rotterdam gevraagd, dat de Staat veroordeeld zou worden om onver wijld maatregelen te nemen, dat eiser, die dienst doet bij het Nederlandse De tachement Verenigde Naties in Korea, vervangen wordt, opdat hij op 30 Sep tember hier te lande gedemobiliseerd kan worden. im rki AMSTERDAMSEVAART 28-32 - TEL. 11561 HAARLlM GROTE HOUTSTRAAT 5* - TEL. 10771 Bleekersvaartweg 57 Heemstede GEVRAAGD voor FABRICAGE- en PAKAFDELING. Leeftijd pl.m. 16 jaar. PROPHARMA - Fonteinlaan 3 - Haarlem Fabriekskantoor vraagt per 1 November a.s. Brieven met volledige inlichtingen en referenties onder no. 758 bureau Haarlems Dagblad. WASSERIJ KLEVERPARK - Santpoorterstraat 41 Haarlem VRAAGT voor direct Alleen dames met ervaring in de verkoop van Damesmantels en Japonnen gelieven te solliciteren, vóór 12 uur, Grote Hout straat 101. Mevr. P. Leeuwenberg vraagt wegens onvoorziene omstan digheden per 29 Sept. niet beneden 30 jaar. Aanm. tussen 13 uur of 78 uur Oranjeplein 3. gevraagd in Groepten- en Fruitbedrijf Huijboom, Wagenweg 118 In deze serie zijn tharr 14 deeltjes verschenen Prijs 75 cent per deel In de ooekhande) verkrijgbaar Een uitgave van NV Drukkerij De Pijd Te Haarlem is het bureau van de Garnizoenscomman dant gevestigd: Koudenhorn Kazerne (Koudenhorn 2). V kunt zich ook schriftelijk om inlichtingen wenden tot Sectie Werving, Hooftskade 1, 's-Gravenhage, afd. R 44.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 6