Britse ministerie van Oorlog verjdaart: Aantal schommelt tussen de 7.000 en 12.000 Een nieuw masker Schiphol met luchtwegenstelsel Europa's modernste luchthaven is SEPTEMBER WAS TE KOUD Verkeer eist vier doden Ping-Pong Eerste atoomkanon ter wereld getoond Tussen neus en lippen Tot hoofd en hart v. Vliegers moeten zich boven ons land houden aan de opdrachten van de verkeersleiders In twee en halve eeuw slechts in 1912 lagere temperatuur geregistreerd Scheepsramp in Indonesië Het weer AMERIKA WIL IMPASSE IN KOREA VOOR VERENIGDE NATIES BRENGEN Zeven en twintig doden „WAPEN VOOR ALLE DOELEINDEN" mmmm In Korea gesneuveld Nederl. vlieger in V.S. verongelukt WOENSDAG 1 OCTOBER 1952 76ste JAARGANG No. 25495 Het Britse ministerie van Oorlog heeft officieel verklaard redenen te hebben om aan te nemen, dat zich in Korea „een aanzienlijk aantal Russische militairen bevindt." De Russen zijn niet in een heden samengevoegd, doch doen dienst als adviseurs en spe len een rol bij het technisch onderhoud", aldus deze mededeling. DUITS- LAND BELGIE Boter naar West-Duitsland Technische nieuwig- heden FALCON MANTELS-JASSEN Jan v. Gent slaagt voor het rij-examen staat New York MM» BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr 45, tel. 3998 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H- v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAABLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. RUSSISCHE „ADVISEURS" achter het front in Korea Het internationale communisme heeft sinds de laatste Cominform-bijeen- komst van enige tijd geleden een ander masker opgezet. De politici van het Kremlin zijn handig genoeg om in te zien, dat met openlijke obstructie in het democratische Westen slechts haat en vijandschap tegenover het Commu nisme wordt bereikt. Vandaar, dat men nu de vredesklarcen steekt. In Frankrijk zijn daar een aantal vooraanstaande figuren uit de partij het slachtoffer van geworden. André Marty en Charles Tillon, grondvesters der partij in Frankrijk en politieke lei ders van stakingen, muiterij en opstand, zijn door het Politbureau en het Cen traal Comité in Parijs veroordeeld we gens hun felle extremisme, bij de relle tjes op 28 Mei j.l. toen Ridgway in Pa rijs arriveerde als opperbevelhebber der N.A.T.O.-strijdkrachten. Officieel heet het, dat Tillon zijn communistische verzetsgroepen niet gebruikte in over eenstemming met de richtlijnen van de partij, dat hij zich schamper had uit gelaten over de leiders der partij en dat hii in het Franse Vredescomité, waarin hij de communistische partij vertegen woordigde, in 1951 een te strijdlustige houding had aangenomen en daardoor de samenwerking met anderen onmoge lijk had gemaakt. André Marty had hem de hand boven het hoofd gehouden. Marty is nu ontslagen als lid van het vier man sterke secretariaat, maar hij blijft lid van het politieke bureau. Tillon is uit het politieke bureau gestcten, maar blijft lid van het Centraal Comité. Bovendien werd hun opgelegd zichzelf openlijk te beschuldi gen van de hun verweten feiten. Marty deed dit onlangs in een artikel in de communistische „Humanité", Tillon in een brief aan het politieke bureau. Naar aanleiding daarvan werd hun mede gedeeld, dat zij zich aan een ernstige zelfcritiek moesten onderwerpen. Hoe dan ook, de rol van deze strijders van het eerste uur is uitgespeeld. Nu de Franse Communistische Partij van de al te strijdlustige elementen ge zuiverd schijnt, komt Jacques Duclos, de waarnemend partijleider met een vre desplan: hij stelt aan alle Fransen voer een eenheidsfront op te richten, dat Frankrijk: a. uit zijn sociale en econo mische ontreddering moet opheffen, b. uit de ban van de Amerikanen moet bevrijden, c. tegen de Duitse herbewa pening doet verzetten en d. de oorlog in Indo-China doet beëindigen. Hoezeer echter deze punten appelle ren aan het Franse heimwee naar so ciale, economische en politieke vrede, hebben de andere partijen laten weten niets voor dit eenheidsfront te voelen Het communistische initiatief betekent echter een winstpunt, want het laat niet na indruk te maken op de Franse ar beiders. Om te tonen dat het hun ernst was, kondigden de communisten aan, dat Maurice Thorez, de sinds twee jaar voor herstel van gezondheid in Mipskou ver blijvende Franse communistenleider, binnenkort naar Frankrijk zal terug keren. Thorez staat bekend als een groot politicus,, die in staat is ook bij niet-communisten vertrouwen te wek ken en daardoor de juiste man is om op te treden als leider van het voor gestelde eenheidsfront. De West-Duitse communistenleider Max Reimann riep de andere partijen van zijn land op zich gezamenlijk te weren tegen het Ameri kanisme. Uit alles blijkt, dat het internationale communisme in West-Europa de op dracht heeft gekregen een verzoenende houding aan te nemen ten opzichte van de medebevolking en te trachten door samenwerking met deze anderen Europa van Amerika los te scheuren. Als dat zou lukken is Europa immers weerloos en kan de Sovjet-Unie er zijn „bescher mende" hand over uitstrekken. En Europa in de macht van de Sovjet- Unie betekent een beslissende wending in het conflict tussen Oost en West. Het industrieel apparaat van Europa zal Rusland immers in materieel opzicht de meerdere der U.S.A. deen zijn. waar mee eigenlijk het conflict zal zijn beslist. Dit is de achtergrond van de Sovjet- politiek, zowel in haar gedaante van op standeling als die van vredesengel. We mogen nooit vergeten, bij welke schoonklinkende Sovjet-belofte ook dat Lenin in 1919 verklaarde, dat de Sovjet republiek nooit langdurig naast de im perialistische staten kan voortbestaan, dat voortdurend een reeks verschrikke lijke botsingen tussen de Sovjet-repu bliek en de bourgeois-staten nodig zal zijn, eer een van beide overwint. Dat de heersende klasse, het proletariaat, moet bewijzen de overhand te willen houden, door zijn militaire organisatie. Stalin heeft deze leerstelling over genomen van Lenin. Men houde er rekening mee. Een woordvoerder verklaarde geen door de journalisten gestelde vragen over aantal en duur van het verblijf van de Russen te kunnen beantwoorden. Een woordvoerder van het achtste leger in Korea heeft evenwel officieel mede gedeeld, dat er tussen de 7000 en 12.000 Russen in Korea zijn. Volgens sommige kringen van het achtste leger zouden de Russen ook afweergeschut bedienen. De Verenigde Staten hebben de vijftien landen die troepen in Korea hebben, waaronder ook Nederland, verzocht zo spoedig mogelijk hun standpunt te bepalen met betrekking tot een serie voorlopige Amerikaanse voorstellen over beëindiging van de strijd in Korea, aldus verneemt U.P. van diplomatieke kringen in New York. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft vorige week de diplomatieke vertegenwoordigers van deze landen in Washington afschriften verstrekt van verscheidene documenten, die uiteenzettingen bevatten over even tueel door de Algemene Vergadering van de V. N. te treffen maatregelen inzake de impasse te Pan Mun Jon. Uit de ontwerp-voorstellen blijkt, dat de Verenigde Staten voornemens zijn de Algemene Vergadering, die op 14 Octo ber in New York weer bijeen zal komen, te verzoeken de kwestie van de be standsbesprekingen in behandeling te nemen en op de regeringen van dé com munistisch geregeerde landen morele druk uit te oefenen, welke moet leiden tot instemming met de wapenstilstand. Men leert gemakkelijk heersen, moeilijk regeren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiniiiiiii Met het op 1 September j.l. ingevoerde luchtwegenstelsel in Nederland, dat aansluiting geeft op die van de overige Europese landen, vormt ons land een belangrijke schakel in de keten van stations, welke de internationale luchtverkeersbeveiliging verzorgen. De nieuwe apparatuur, waartoe een „ror.d- zoek-radar"-installatie met groot be reik behoort, is op de Amsterdamse luchthaven Schiphol ondergebracht. Links: De antenne van de „rondzoek- radar"-installatie, die is geïnstalleerd op het dak van het gebouw van de ver bindingsdienst aan het Stationsplein- Rechts: De radar ondersteunt de ver keersleiding. Men kan de plaats, waar de vliegtuigen zich boven ons land be vinden, nauwkeurig bepalen. (Van onze speciale verslaggever) X September j.l. heeft Nederland als eerste natie van het Europese vasteland zijn nieuwe luchtwegenstelsel in gebruik genomen. Vanaf die datum moeten vlieg tuigen zich boven ons land houden aan de opdrachten, die twee verkeersleiders hoog in de toren van Luchthaven Schiphol verstrekken. En aan de hand van de resultaten, die het vliegen in zogenaamde luchtbuizen plu„s de aanverwante tech nische winsten gedurende een maand hebben opgeleverd, kon het hoofd van de afdeling Luchtverkeersbeveiliging van de Rijksluchtvaartdienst, de heer O. J. Selis, gistermiddag tydens een persconferentie verklaren, dat het nieuwe systeem naar aller bevrediging functionneert. a-Hambu EELDE ENKHUIZEN 'Tbc SPIJKER BOOR! dUMUIDEN Zwolle HARDERWUK SCHIPHOL DenH Arnhem ROTTERDAM WINTERS WUK Eindhoven® WOENSDRECHT Roërrn ittard III Heerlen Maastricht RADIOBAKEN CARTO Het K. N. M. I. deelt mede: Het weer van de afgelopen maand September heeft in meer dan één op zicht een merkwaardig karakter gehad. In de eerste plaats moet de vele koude worden genoemd. Van de dertig dagen, die de maand telt, waren er te De Bilt niet minder dan 26 kouder dan nor maal, waarvan enkele een gemiddelde temperatuur hadden, die zelfs ruim vijf graden lager was dan de normale waarde. Het dieptepunt werd 19 Sep tember bereikt, toen te Be Bilt de ge middelde temperatuur zó laag was als in de meer dan honderdjarige waarne mingsreeks nog nooit zo vroeg in het najaar was voorgekomen. Het maand- gemiddelde van de temperatuur be draagt te De Bilt dan ook slechts 11.5 graden, terwijl de normale waarde 14 graden bedraagt, een verschil dus van 2.5 graad. Overdag was dit verschil nog groter, 's nachts daarentegen kleiner. In de bijna 250 jaar lange reeks waarnemin gen, die op een aantal plaatsen in ons land zijn verricht en waaruit een reeks voor De Bilt is afgeleid, komt slechts één maand September voor met een nog lagere gemiddelde temperatuur: dat was in 1912, toen deze slechts 10.7 graden bedroeg. Daarmede is de afge lopen maand dus als de op één na koudste September van de laatste twee en halve eeuw te beschouwen. In De Bilt werden 142 uren zonne schijn geregistreerd tegen 153 uren normaal: er kwamen twee zonloze da gen voor tegen drie normaal. In nage noeg het gehele land viel meer regen dan normaal, vooral aan de kust. In Zuid-Holland werd plaatselijk om streeks 150 millimeter gemeten. Uit de tot dusver beschikbare gege vens is af te leiden, dat er alleen in een strook, die van Twente en de Ach terhoek naar Utrecht verloopt, plaat selijk te weining neerslag is gevallen; o.a. werd op het vliegveld van Twente slechts veertig millimeter gemeten te gen ruim zestig millimeter normaal. Op veertien dagen werd ergens in het land onweer gehoord, tegen op tien dagen normaal. De West-Duitse autoriteiten hebben een bedrag van 2.4 millioen D.M. toege wezen voor de invoer van boter uit Nederland. De Rijksluchtvaartdienst en de di rectie van Schinhoi hebben dus re den te over om een lichte trots te demonstreren. Vooral nu de interna tionale luchtvaartorganisatie van de regering, de I. C. A. O., de Neder landse regering met haar luchtwe- gennet gefeliciteerd heeft, daarbij de mening naar voren brengend, dat Schiphol de modernste Europese luchthaven is. Ter gelegenheid van deze heuglijke dingen rond het bereiken van een be langrijke mijlpaal heeft de heer Selis met de directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, de heer J. W F. Bac ker, en enkele andere deskundigen nog eens een uitvoerige uiteenzetting gege ven over de werkwijze van verkeers leiders, radiobakens en rondzoekradar. Het heeft nauwelijks zin dit voor de niet-ingewijde weinig interessante verhaal op deze plaats nader te be spreken. Feit is ondertussen, dat een ieder, technisch aangelegd of met, na een rondleiding langs de verschillende nieuwe apparaten overtuigd raakt van de omvangrijkheid van dit grote eve nement in de geschiedenis van onze vliegerij en van Schiphol. De derde verdieping van Schiphol's verkeerstoren heeft op 1 September een grondige metamorphose ondergaan en schaart zich nu als het ware rond het „radar-verblijf", dat op het eerste gezicht overeenstemming vertoont met een chapelle ardente. Doch achter de zwarte gordijnen bevindt zich het in genieuze apparaat met een actieradius van honderd kilometer, waar voorlopig een vertegenwoordiger van de Ameri kaanse leverancier de scepter over zwaait. Wanneer over enkele maanden de omscholingscursus van de technici van Schiphol dusdanig gevorderd zal zijn, dat men met de radarinstallatie die ten dele in de verkeerstoren en voor het omvangrijkste deel in het ge bouw naast de hoofdingang van Schip hol staat opgesteld overweg kan, komt het nieuwe snufje op radargebied officieel in bedrijf. De twee verkeersleiders, die we gister middag achter een groot bord met af neembare strookjes, in verschillende kleuren uitgevoerd, aantroffen, zien kans om elk 25 vliegtuigen veilig langs de verschillende blokken luchtruimte naar en van Schiphol te loodsen. Zij worden daarbij geassisteerd door enkele lieden, die administratieve en weerkun dige diensten verrichten en zich uiterst snel bij de navigatie kunnen inschake len. Dat er voor deze verantwoordelijke taken heel wat aan opleiding en kennis van zaken komt kijken bewijzen de ho ge eisen, die de adspirant-verkeersleider gesteld worden. De autoriteiten nemen in deze geen risico, wat duidelijk tot uiting komt bij een confrontatie met het leslokaal, waar mannen met als basis H.B.S., een aantal vlieguren als naviga tor en een goed stemgeluid op hun ge schiktheid voor het werk in de splinter nieuwe verdieping van de verkeerstoren worden getest. De gehele dag zitten in het leslokaal enerzijds lieden voor piloot en anderzijds technici voor verkeers leider „te spelen", terwijl hun manipu laties op wirerecorders e.d- worden vast gelegd De heren Selis en Backer wisten na deze zeer technische rondleiding waarvan gewone stervelingen niet veel meer begrijpen dan dat er moeite wordt gedaan het luchtverkeer steeds maar veiliger te maken nog te vertellen, dat er hard gewerkt wordt aan de vol gende phase, die van de „gerichte ba kens op hoge frequentie". Overigens is dit slechts één van de noten, die de Rijksluchtvaartdienst nog op zijn zang heeft. Het motorschip „Bawean", van de maatschappij „Kalimantan", heeft Maan dag een schipbreukeling opgepikt, die waarschijnlijk de enige overlevende is van het de vorige week omgeslagen en gezonken schip „Ho Sing" van de maat schappij „Padjar Padang". Een en twin tig leden van de bemanning en zes passagiers worden vermist. Het schip is omgeslagen tussen Djakarta en Padang, nabij Tandjung Balimbing. Het verkeer langs de weg heeft gis teren in totaal vier doden geëist. Bij Zaltbommel is Dinsdagavond een motor, doordat de bestuurder de macht over het stuur verloor, door een achterop komende auto aangereden. De motor rijder. de 27-jarige P. Stokbroeks. uit Weert en de duo-passagiere, de 27-jarige C. Bijman uit Beverwijk, kwamen hier bij om het leven. Dinsdagmiddag is de zeventigjarige wielrijder G. P. V. Meyer in de Lairesse- straat bij de Emmastraat te Amsterdam tegen een tram van lijn 16 aangereden. Met een hoofdwond werd hij naar het Wiihelminagasthuis overgebracht, waar hij later is overleden. Te Wolphaartsdijk bij het gemaal „De Piet" is de 22-jarige P. Boonman uit Wolphaartsdijk onder een kantelende tractor geraakt. Dorsers, die verderop aan het werk waren en het ongeval zagen gebeuren, snelden onmiddellijk toe. Het duurde echter een hwartie- voordat men B. had bevrijd. Hij was toen reeds overleden. Japan De Japanse kiezers hebben vandaag voor het eerst sedert de tweede wereldoorlog weer deelgenomen aan algemene verkiezingen. De stembureaux gingen vanmorgen om zeven uur open. TJTei is een weinig verkwikkelijk f~1 schouwspel, dat de verkiezings- strijd voor het presidentschap in Amerika te zien geeft. Een rauw ping- pong-spelletje, waarbij de kei-harde bal letjes over en weer de candidaten en hun aanhangers om de oren suizen. De beschuldiging van corruptie aan het adres van de republikein Nixon werd teruggekaatst met een soortgelijke be schuldiging aan het adres van de demo craat Stevenson, waarop Stevenson weer sloeg in de richting van Eisenho wer. Daarop zijn alle ping-pongers be gonnen met in het openbaar te biechten en hun huishoudboekjes ter publieke inzage open te leggen. Voor het grote publiek een demonstratie om van te smullen, want het kent geen groter ge noegen dan bij de grote heren in de por- temonnaie te kijken. Hoe lang op het ene ping nog een ander pong zal volgen, is nog niet te zien. Maar dat bij de presidentsver kiezing de ,.ping" een grote, zo niet doorslaggevende rol speelt, bewijst teel de slordige 85 millioen dollar, die er naar schatting dit jaar aan besteed zal worden. Advertentie DARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Donderdagavond: Zwaar tot half bewolkt met nu en dan buien. Matige tot krachtige wind, in een groot deel van het land nog geruime tijd tussen Oost en Zuid. maar in het Zuid-Westen van het land spoedig ruimend naar West of Noord-West. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.43—18.16. Maan: 17.33—5.1L De Verenigde Staten hebben onderstaande foto vrijgegeven van wat het eerste atoomkanon ter wereld genoemd wordt. Het is een gemotoriseerd stuk veldgeschut van 85 ton met een kaliber van 280 mm. Het kanon, dat een „wapen voor alie doeleinden" wordt genoemd, kan in 20 minuten in stelling worden ge bracht en kan atoom- of andere projectielen met grote ontploffingskracht af schieten. De 32-jarige Nederlandse buschauf feur Jan van Gent, uit Amersfoort, die zoals bekend zijn functie voor een maand geruild heeft met een New- Yorkse collega, heeft het rij-examen van de staat New-York met goed ge volg afgelegd, aldus meldt A. P. Niet groot genoeg Rechter Walter Bastian uit Washington heeft het nieuwe gerechtshof op zijn afmetingen beproefd. Het is niet groot genoeg. De rechter, die ruim twee meter lang is, ver telde aan een verslag gever: 1. als ik aan mijn bu reau zit, krijg ik kramp in mijn knïeën en kui ten; 2. als ik mijn toga in de kast hang, sleept zij over de grond; 3. als ik een tukje doe op de sofa. moet ik mijn schoenen uit doen, omdat ik er anders niet op pas. Zolang geen verande ringen zijn aangebracht, ga ik maar aan de kant zitten ert geduld oefenen. Kinderwagen Een chauffeur van een expeditieonderneming te Westcliff keek in zijn or derboek en hield voor Hamlet Court Road 279 stil om een kinderwagen op te halen. Hij hees de kinderwa gen. die vlak bij de deur stond, in zijn vrachtauto en reed weg. Een uur later werd hij door de politie aangehou den, die de kinderwagen, compleet met de vier we ken oude en slapende Su san Burgess, uit de auto haalde. „Nou", zei de chauffeur, die nog eens in zijn boek keek, „ik denk dat het 379 in plaats van 279 moest zijn". „Het was het ergste uur van mijn leven", zeide de moeder van Susan, „maar kom, laten wij er een kop je thee op drinken". Een jaar dood voor het haardvuur De grijze, 87 jaar oude mevrouw Helen Mary Sta- cey uit Londen legde de bruine plaid over haar knieën, zette haar kopje thee neer en ging eens echt gemakkelijk in haar armstoel voor het knap pende haardvuur zitten. Na een korte spanne tijds was de thee op en het haardvuur uit, terwijl de lieve mevrouw Stacey „het volmaakte beeld van een lief oud dametje" rustig het tijdige met het eeuwige verwisselde. Dat gebeurde een jaar geleden. En zo zat zü te staren naar het gedoofde haard vuur, totdat buren haar Zaterdag j.l. vonden in haar flat op de bovenste verdieping van een flatge bouw in South Kensington, heeft Scotland Yard be kend gemaakt. De rechercheurs zeiden, dat er geen spoor van ge welddaad was. De oorzaak van haar dood kon niet vastgesteld worden. De politie tracht thans te ontdekken, waar haar 67 jaar oude zoon is, die kort geleden een bezoek aan de flat van zijn moe der gebracht zou hebben. Volgens de politie had hij de huur regelmatig be taald, terwijl hij van tijd tot tijd in South Kensing ton winkelde. Naar bij de kortelings gehouden de monstraties verluidde, draagt het 32 kilometer ver, hetgeen overeenkomt met de draagwijdte van kustbatterijen en vlootgeschut van hetzelfde kaliber. Het kanon zou hierdoor geschikt zijn om veilig achter ae eigen linies te wor den opgesteld, waarbij over deze li nies kan worden geschoten en de in fanterie en pantsereenheden van de tegenstander onder een spervuur van atoomgranaten kunnen worden gelegd, zonder dat ae troepen van de eigen partij gevaar lopen. Ook de vuursnelheid scheen bij de demonstraties, waarbij alleen projectie len van het klassieke type werden af geschoten, gelijk te zijn aan die van niet-automatisch leger- en vlootge schut van zwaar kaliber. De loop is on geveer 13 meter lang. Evenals bij het standaardkanon krijgen de projectielen een draaiende beweging. Bij de batterij behoren negen voer tuigen, waaronder twee vrachtauto's met installaties voor het opwekken van electriciteit voor het afschieten van het wapen. Het stuk zelf is opgehangen tus sen twee tractors van 500 pk., die het over de weg kunnen verplaatsen met de snelheia gelijk aan die van zeer zwaar geladen vrachtauto's. Dank zij het feit. dat de tractors vele wielen tellen, die onafhankelijk worden aan gedreven, kan de batterij zich ook over ongebaand terrein verplaatsen. De chauffeurs der beide tractors staan tele fonisch met elkaar in verbinding. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 27 September j.l. in Korea zijn gesneuveld: de soldaat Ch, Bastiaans. geboren 2 Augustus 1924, le- gemummer 240802750. Hij was afkom stig uit Maastricht. De soldaat H. VeenendaaL geboren 3 September 1923, legernummer 230903011. Hij behoorde tot het regiment infanterie Oranje-Gelderland en was afkomstig uit Arnhem. Beiden waren ongehuwd. Zij rusten in vrede. In de nabijheid van Luke Airforce Place (Arizona) is Maandag de 24-jan- ge reserve sergeant-vlieger C. de Kok van de Nederlandse luchtmacht, aie in de Verenigde Staten tot vlieger was op geleid, met een vliegtuig verongelukt en cm het leven gekomen. Sergeant De Kok was ongehuwd en in Scheveningen woonachtig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1