Worden stierengevechten in Spanje afgeschaft? s c Amerikaans luchtdoelgeschut met gerichte projectielen OMROEPERS „KENNEMER ROEM" W r 0 A R GEDIPLOMEERDE VERPLEEGSTER WELF GEMEENTE BOXTEL Werkelijk een pracht product!! 50 ct. per 1/4 kg. MONTGOMERY vraagt coördinatie van Westelijke propaganda m Onder-minister voor de luchtmacht van de V.S. over rol van het atoomwapen Meer deviezen voor touristen f 26.90 NIEUW!! NIEUW!! Voormalig generaal Oost-Duits minister isteren naar Sanapirin. de veilig 3 JAC. VAN MARIS Flinke mangelsters en aankomende meisjes gevr. NACHTPORTIER BUFFETJUFFROUW DINSDAG 7 OCTOBER 1952 PAGINA 4 Wereldfederatie Dierenbescherming in actie Studiefonds voor arme studenten opgericht Tijdens reünie oud-studenten van Brakkenstein Lusteloosheid bij Kath. Middenstands organisaties Meer oog voor materiële dan ideële doeleinden Alfred Neumann t Inschakeling West-Duits land noodzakelijk geacht Monorailspoorlijn spoedig werkelijkheid - f*\ Prentenboeken goedkoper gemaakt Binders en grossier in arrest gesteld Dagorder van Sukarno tot Indon. leger Thans 600per persoon Het ST. JOZEFZIEKENHUIS ie Doetinchem vraagt voor spoedige indiensttreding een VOOR DE KINDERAFDELING Dipl. kinderaantekening niet vereist. Sollicitatie te zenden aan Eerw. Moeder Overste. vanaf SPECIAALZAAK Vakkundige bediening BARREVOETESTRAAT 19 TEL. 15051 UITGIFTE van 1 2.000.000,- 4'/< pCt DONDERDAG, 9 OCTOBER 1952 NEDERLANDSCHE CREDIETBANK N.V. N.V. EFFECTENKANTOOR SCHRETLEN Co WASSERIJ BEELEN Bleekersvaartweg 2021, Heemstede. GEVRAAGD met talenkennis, en Hotel Lion d'Or - Kruisweg 34—36 Ter vervanging van dure roomboter speciaal bereide Uitsluitend verpakt in aluminium wikkel. Zeer smakelijk en voedzaam op de boterham. Bij braden heerlijke bruine gebonden jus. Proef-vergelijk FLINK NET MEISJE Betrekkingen gevr. Betrekkingen aangeboden Te koop gevraaagd Te koop aangeboden Zaken en Huizen Rij-, Vaar- en Voertuigen Muziekinstrumenten Te huur gevraagd Woningruil Pensions Lessen Ambachten Diversen NOODHULP VERKOOPSTERS le en 2e VERKOOPSTERS Oude dame door gas- verstikking gedood Druiventeelt dit jaar verliesgevend Maandagmorgen werd in het Kur- haus te Scheveningen de vijfde Coun- ciimeeting van de Wereldfederatie van dierenbescherming geopend, nadat eerst de Zondag was gebruikt voor enkele informele besprekingen tussen de besturen van de verschillende West- Europese verenigingen tot dierenbe scherming. Een lijvige agenda zal op deze bijeenkomst worden afgewerkt, waarbij verschillende belangrijke vraag stukken om de aandacht vragen. Belangrijke winst is er geboekt op het terrein van de vogelwetgeving. Ons land kent in dit opzicht een regeling, die tot voldoening strekt, maar in Bel gië ligt deze zaak even anders- Hier door is het mogelijk, dat vogels die in Nederland door de wet beschermd wor den, vijftig meter over de grens worden gevangen of gedood en frauduleus ons land weer binnenkomen. Het Belgische Tweede Kamerlid, Philipprrt, heeft thans echter een wetsontwerp inge diend. dat in deze lacune voorziet. De Federatie heeft vervolgens een actie ondernomen tegen de stierenge vechten, om een einde te maken aan deze gruwelijke „sport". Het resultaat hiervan is, aldus de heer Jacobs, dat deze gevechten binnen afzienbare tijd geheel tot het verleden zullen behoren. Hij grondde deze mening op het feit, dat de belangstelling voor het stieren gevecht in Spanje tanende is. Van alle kanten komt de critiek hierop thans los en het is vooral de jeugd, die zich van de stierengevechten afkeert en zich tot een gewone gezonde ontspanning keert. Onlangs nog trok in Barcelona een zeer groot stierengevecht 20-000 toe schouwers, terwijl een voetbalmatch van de Spaanse competitie, die in de zelfde stad werd g-uouden, maar lielst door 35.000 mensen werd bijgewoond. Ook in de ongelooflijk hoge entrée, die voor een stierengevecut wordt geheven, zag de heer Jacobs een reden te meer voor de ondergang van deze sport, of schoon de laatste tijd de gevechten zelf al lang niet meer zo bloedig zijn als voorheen het geval was. Vroeger kwets te of doodde de stier soms wel 10 a 12 paarden, maar deze worden nu behoor lijk beschermd door een soort matras van ruim 9 cm. dikte, die tegen de sto- Tijdens de reünie van oud-studenten van Brakkenstein bij Nijmegen ter ge legenheid van het gouden vestigings jubileum der Congregatie van het Aller heiligst Sacrament, is een studiefonds opgericht voor arme studenten. De eer ste vrijwillige bijdrage bracht f 360 op. Het is de bedoeling, dat de oud-studen ten door een minimum-bijdrage van f 5 per jaar dit studiefonds in stand houden en uitbreiden. Tevens werd besloten een vereniging van oud-studenten op te rich ten. Deze vereniging stelt zich ten doel de idealen en doelstellingen van de Congregatie van het Allerheiligst Sacra ment te propageren, alsmede steun te verlenen aan oud-studenten, die in nood verkeren. De reünie, waaraan ongeveer 250 oud-studenten deelnamen, werd o.m. bijgewoond door de generaal der Con gregatie, pater G. Spiekman. NATO De Noord-Atlantische ver dragsorganisatie bestudeert plannen voor een eerlijke verdeling van benzi ne tussen de veertien leden-landen, zo wel in vredes-als oorlogstijd. Nagegaan wordt de hoeveelheid petroleum, welke de Nato-landen thans verbruiken, hoe veel nodig zou zijn in noodtoestand en welke voorraden moeten worden aan gelegd. ten met de horens volkomen bestand is. De Wereldfederatie acht dit echter nog niet voldoende en wil het stierenvech- ten volledig van de baan helpen. Succes met dit streven heeft de Federatie ge boekt in Marokko, waar men ook stie rengevechten wilde invoeren, maar dit op aandringen van de Federatie ten slotte toch niet heeft gedaan. Ook tegen andere afschuwelijke dierenmishandelingen wordt scherp geageerd, o.a. tegen de ware slacht partijen die onder de trekvogels worden aangericht. Op de Badensee, bij de grens tussen Zwitserland en Duitsland, wordt op 26 September „officieel" de jacht op deze dieren geopend, met het verschrikkelijke re sultaat, dat in enkele uren tijds bijna 5.000 vogels worden vermoord. Als men weet dat deze jachtperiodc tot eind Februari voortduurt, laat het zich begrijpen, hoeveel dieren het slachtoffer van deze zinloze slacht partij worden. „Het doet daarom gelukkig aan", al dus de president van de Wereldfedera tie, mr. dr. Hugenholz, „dat verschil lende verenigingen uit alle delen van de wereld tot onze Federatie zijn toe getreden. o.a- uit Montevideo, Tokio, Johannesburg. Jeruzalem, Istanboel, India, Indonesië, Kasjmir, Denemarken, Duitsland, Jamaica, Lissabon en Stock holm. Ook het feit, dat onze Wereldfe deratie enkele dagen geleden Konink lijk werd goedgekeurd, is voor ons van* zelfsprekend van het grootste belang"- „Over het algemeen kan men zeggen, dat de belangstelling voor de vakorga nisatie in de kringen van de midden stand niet onbevredigend is, maar ten opzichte van de standsorganisatie heb ben wij van doen met een lusteloos heid, een apathie, welke schier niet te overwinnen schijnt." Dit zei de heer A. A. Blessing, voor zitter van de Katholieke Middenstand te Amsterdam, op een officieuze bijeen komst van voorzitters en geestelijke adviseurs van de Katholieke Midden stand. De heer Blessing uitte een cri de coeur over de onbevredigende gang van zaken in de vereniging. In Amsterdam aldus betoogde de heer Blessing is het zo gesteld, dat van degenen, die lid zijn van de vak organisatie, een groot aantal geen lid meer is van de middenstandsvereniging, omdat ze op grond van non-betaling gedurende lange tijd moesten worden afgeschreven. Dat de vakorganisatie niet in die mate gebukt gaat onder de alge mene malaise, meende de voorzitter te moeten verklaren uit de omstandigheid, dat in de vakorganisatie directe materiële belangen behartigd worden, terwijl de standsorganisatie met haar ideële doel stellingen en haar arbeid voor de mid denstand in zijn geheel (ook voor de vakafdelingen), slechts geleidelijk en eerst op de lange duur effect kan sor teren. Te Lugano is overleden de bekende Duitse romanschrijver Alfred Neumann. De schrijver, die verscheidene jaren aan een hartkwaal heeft geleden, is 57 jaar ouo geworden. Hij heeft in zijn geschriften on verbloemd stelling genomen tegen de dic tatuur. Toen de nationaal-socialisten in Duitsland aan de macht kwamen ging hij in ballingschap, eerst in Italië en later in Frankrijk. Na de bezetting van Frankrijk door de Duitsers ging hij naar de V. S. Later ves tigde hij zich wegens zijn hartlijden te Lugano. „De Atlantische staten hebben een op perbevelhebber voor de koude oorlog nodig, die tot taak zou moeten krijgen één vaste lijn te brengen in de Westerse propaganda", verklaarde veldmaarschalk Montgomery, plaatsvervangend opper bevelhebber der geallieerde strijdkrach ten in Europa, op een Maandag te Lon den gehouden persconferentie, welke was belegd op initiatief van het Konink lijk Genootschap voor Intern. Zaken Twee dingen, zo zei hij, zijn essentieel voor het winnen van de koude oorlog: Een plan, waarover onder de geallieer den overeenstemming bestaat en dat ge baseerd is op een uitgesproken eenheid van doel en ten tweede, een doeltreffen de machinerie voor de behandeling van het probleem met inbegrip van een snelle benoeming van een opperbevel hebber, die de koude oorlog op een ge* allieerde basis zal moeten aanpakken. „Omdat wij de koude oorlogen niet hebben gewonnen, hebben wij in het verleden daadwerkelijk oorlog moeten voeren. Wanneer de politici helemaal niet meer uit de knoeiboel van een kou de oorlog komen, krijgen wij militairen de opdracht het dan maar daadwerke lijk uit te vechten". Hij noemde zes eisen voor de veilig heid van de NATO. 1. Frankrijk moet de oorlog in Indo- China beëindigen, ten einde zijn leger in Europa tot ontwikkeling te kunnen, brengen. „Een krachtig Frans leger is van levensbelang voor de Europese veiligheid". 2. West-Duitsland moet deelnemen aan het vormen van een „veilig pant ser", waardoor de geallieerden kans zouden krijgen in geval van een aanval „naar de wapens te grijpen" Te zijner tijd moet West-Duits land zonder enige beperking tot het. lidmaatschap van de NATO toe gelaten worden. 3. De militaire macht moet in even wicht zijn met gezonde nationale economieën. 4. De troepen te velde moeten ge steund worden door gezonde rege ringen. 5. De geallieerde luchtmacht moet in vredestijd slagvaardig en paraat zijn om in oorlogstijd het eerste wapen van een tegenaanval te vor men. 6. De geallieerde naties moeten hun reservisten elk jaar een maand lang in kampen oefenen. HILVERSUM I, 402 m. nieuws. 7.13 muziek. 7.45 prot pr„ 8.00 nieuws, 8.15 gram.. 9.00 zieken, 9.30 huis- WOENSDAG serie, 19.15 gram. VPRO: 19.30 jeugd. njorv- 7 00 20 00 nieuws, 20.05 politiek comm.. 20.15 w beelden uit de wereld van variété, ca baret, operette en toneel van omstreeks 50 jaar geleden. 22.45 Hoe maakt men vrouw. 9.40 «ram., 10.30 prot. pr.. 1100 penicilline?, causerie. 23.00 nieuws, 23.15 Levensbalans, hoorspel. 12.05 alt en piano. 12.33 gram., 12.59 klokgelui, 13.00 nieuws, 13.15 Met PIT op pad. 13.20 mandoline-orkest, 13.50 gram.. 14.00 ka merorkest en solisten. 14.45 meisjes, 15.00 jeugdconcert. 15.40 harp-ensembie, 16.00 jeugd. 17.20 orgel, 17.50 militaire causerie, 18.00 Surinaamse volksmuziek. gram. ENGELAND BBC, Home Service 330 m.: 13.30 dansmuziek, 18.20 lichte muz„ 20.00 symphonie-orkest en soliste, 21.15 symphonie-orkest. 22.45 pianorecital. BBC, light programme, 1500 en 247 m.: 18.15 geestelijke liederen, 18.30 RVU: 12.00 lichte muziek 12.45 orkestconceit, Grepen uit de evolutie van bet leven op 15.00 instrumentaal kwartet en concer- de aarde: De geologische middeleeuwen, tino, 15.30 orgel. 15.45 arbeidersorkest, 19 00 nieuws. 19.10 boek. 19.25 gram., 16.30 orkestconcert. 17.30 lichte muziek, 1930 buitenl. overz.. 19.50 gram.. 20.00 18.15 balletmuziek, 19.30 orkestconcert. radiokrant, 20.20 Intern, orgelconcours. 21.30 De nieuwe Werelzee. caus., 21.50 amusem.muziek. 22.20 gram 22.30 prot pr., 22.40 gram.. 22.45 prot. pr„ nieuws. 23.15 gram. 22.20 orkestconcert, 23.20 mandolinemuz. iNORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 23.00 309 m-: 12.00 amusem.muziek, 13.25 om roeporkest, 14.15 operetteconcert, 15.50 pianorecital. 16.30 filmmuziek, 17.45 ge- HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 varieerde muz., 20.00 zeemansliedjes, nieuws, 7.19 gram 7.15 ochtendgymn 20.40 gevar. concert. 22.35 Spaanse muz. 7 30 gram 8 00 nieuws. 8.13 gram., 8.50 23.05 klass. muziek, 0.30 dansmuziek. huisvrouw. 9.00 gram. VPRO: 10 00 schoolradio. VARA: 10.20 vrouw, 11.00 gram.. 12. Hawaiianmuziek. 12.33 plat- teland, 12.38 lichte muziek. 13.00 nieuws, concert, 20.02 vocaal ensemble. commentaar 13.20 13.50 gram.. 14.00 gesproken portret, 14.15 jeugdconcert. 15.00 jeugd, 16.05 piano FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.14.10 vioolrecital, 19.01 orkest- BELGIE, 324 m.: 12.00 orkestconcert, 13.15 klass. muziek, 16.15 klass. muziek. 16.15 jeugd 16 45 zieken, 17.30 orgel en 18.00 tenor en piano, 20.00 orkestconcert, zang. 17.50 Oude en nieuwe klanken uit 484 m.: 12.05 lichte muziek. 16.00 amu- Indonesië. 18.00 nieuws 18.20 militaire sementsorkest. 16.35 amusem.ork., 18.a0 causerie 18.30 actualiteiten. 18.35 dans- orgelconcert, 20.15 groot symphome-ork nuz., 1Ó.0O Welvaartsplan N.V.V., eau- en solist, 22.15 jazzmuziek. De Zweedse grootindustrieel dr. Axel L. Wenner-Gren heeft in Keulen ver klaard, dat waarschijnlijk binnen een jaar de eerste monorailspoorweg ge bouwd zal worden. De proeven met het model op de proefbaan bij Keulen waarvan wij Vrijdag j.l. een foto gepu bliceerd hebben zouden thans zover beëindigd zijn dat met de practische voorbereidingen voor de aanleg van de eerste spoorlijn op ware grootte begon nen kan worden. Dr. Wenner-Gren wil zelf bijdragen in de financiering van de eerste monorail. Waar zij geconstrueerd zal worden zou nog niet vast staan volgens Wenner-Gren. Men heeft de keuze tussen Groot-Brittannië, Frank rijk, Zweden en Duitsland. Het model van de monorailspoorlijn bij Keulen zal morgen voor het eerst voor talrijke pro minente gasten en vaklieden uit allerlei landen worden gedemonstreerd. Advertentie Drie superieure geneesmiddelen in elk tablet, bovendien door juiste dosering, zeer verhoogde geneeskrachtige wer king. Overtreft alles I Werkt veilig en snel bij Griep,- Koorts - Kou en Pijnen. Koker 25 tabletten 45 ct. 50 tabletten 80 ct. Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt, dat op het ogenblik bataljons luchtdoelgeschut gevormd worden, die uitgerust zullen worden met gerichte projectielen. De nieuwe eenheden, die, naar verwacht wordt, het volgende jaar gevechtsklaar zullen zijn, zullen uitge rust worden met het „Nike"-projectiel, dat een vliegtuig op 16 km- afstand en tien km. hoogte kan opsporen en ver nietigen. Het leger heeft meegedeeld, dat de organisatie van deze bataljons gerecht vaardigd wordt door de successen, die men bij de productie en beproeving der projectielen heeft geoogst. Onlangs is van de zijde van het leger bekend ge maakt, dat de projectielen zover waren, dat zij in massa vervaardigd zouden kunnen worden. De opleiding van de officieren en manschappen voor de „Nike"-bataljons is reeds aan de gang. „De Verenigde Staten kunnen zich thans voorstellen, dat zij in een even tuele volgende oorlog een vliegtuig bom zullen kunnen uitwerpen, waar van de ontploffingskracht gelijk zal zijn aan die van alle in de tweede wereldoorlog uitgeworpen bommen tezamen", aldus heeft de Amerikaan se onder-minister voor de Luchtvaart, James Hill, in een toespraak te Den ver verklaard. Hij verklaarde voorts dat een even tuele oorlog een waarschijnlijk beslis sende beginfase van negentig dagen zou hebben, waarin beide partijen zouden pogen elkandee door bombardementen met atomische wapens zo groot moge lijke verliezen toe te brengen. „Met het oog hierop acht ik het niet aanneme lijk dat de Sovjet-Unie een derde we reldoorlog zal beginnen, of de ver draagzaamheid en het geduld der Ver enigde Staten door plaatselijke agressie zodanig op de proef te stellen, dat hier uit een oorlog zou voortvloeien", aldus Hill. Hij besloot met zich af te vragen of in de plannen voor de Europese verdedi ging wel voldoende rekening is gehou den met de van beslissende betekenis zijnde rol der Amerikaanse macht op het gebied der atoomwapens, hieraan toevoegend dat de Verenigde Staten in Europa mogelijk te veel voorbereidin gen voor de verdediging tegen een aan val door grondstrijdkrachten treffen op de wijze, zoals het in de beide afgelo pen wereldoorlogen het geval was. Een Haagse uitgever was reeds druk bezig met het vormen van een voor raad prentenboeken voor de Sinter klaastijd. Hij had er een 10.000 tal la ten drukken en de partij vervolgens in handen gegeven van de 40-jarige Haag se boekbinder J. J. de R. en de even eens 40-jarige Haagse boekbinder G. R„ die voor het binden zouden zorg dragen. De handelsprijs van de pren tenboeken zou 45 cent zijn. Tot zijn grote verbazing moest de uitgever vaststellen, dat zijn prenten boeken enige tijd later reeds in een aantal winkels in Amsterdam en el ders werden verkocht voor de prijs van 25 cent. Bij onderzoek bleek, dat de binders bezoek hadden gekregen van de 35-jarige grossier J. S. uit Den Haag. Hij had de prentenboeken van de binders gekocht voor 10 cent per stuk en had daarvan weer een deel verkocht. De beide binders zijn in verzekerde bewaring gesteld terzake van verduis tering. De grossier werd in verzekerde bewaring gesteld wegens het uitlokken van verduistering en opzettelijke he ling. Bij hem werd nog een partijtje prentenboeken in beslag genomen. In Djakarta is Zondag de zevende legerdag gevierd met een parade, die werd afgenomen door president Sukar no als opperbevelhebber van de Indo nesische strijdkrachten. Sukarno heeft later op de dag een dagorder uitgege ven, waarin hij o.m. zei, dat de natio nale staat thans nog niet volledig is bereikt. Daarom dient het gehele Indo nesische volk zijn strijd en inspanning voort te zetten, tot datgene bereikt is waarnaar wordt gestreefd. Gezien de sterk verbeterde betalings balans van Nederland in de EBU ener zijds en de sterk gestegen kosten in het buitenland anderzijds bestaan er in het kader van de Inter-Europese samenwer king geen bezwaren meer om het jaar maximum aan deviezen voor tourisme naar de Europese landen, die in OEES- verband samenwerken te verhogen van f 400 tot f 600 voor personen van 12 jaar en ouder. Hieraan kan worden toegevoegd, dat de meeste andere crediteurlanden in het Inter-Europese betalingsverkeer reeds een ruimere regeling op het gebied van toeristendeviezen toepasten dan in Ne derland tot nu toe het geval was. De nieuwe regeling wordt op 7 October van kracht. Deviezen voor emigranten De Nederlandsche Bank deelt mede dat thans aan emigranten, die op of na 1 October 1952 zijn vertrokken of ver trekken naar landen, niet behorende tot de dollargebieden en voorzover daar mede een betalingsregeling bestaat, bij vertrek vergunning kan worden ver leend tot het verkrijgen van deviezen tot maximaal de tegenwaarde van de volgende bedragen: voor gezinshoofden en alleenstaande personen 1500, voor het eerste gezinslid 750, voor overige gezinsleden elk 400. (Onder „eerste gezinslid'! wordt ver staan de echtgenote of degene, die in het emigrerende gezin de huishoudelijke taak vervult). In geval van vestiging van landen buiten Europa, behorende tot de dollar- gebieden, kan bij vertrek vergunning worden verleend tot het verkrijgen van deviezen tot de tegenwaarde van maxi maal 60% van de eerder vermelde be dragen. De oude richtlijnen blijven voor het overige voorlopig van kracht. VEEMARKT AMSTERDAM, 6 October '52. Aanvoer: 504 runderen, f 2.382.70 per kg. gesl. gew., 308 varkens f 2.592.66 per kg. gesl. gew., 7 vette kalveren 2.402.55 per kg. lev. gew., 11 nuchtere kalveren 1.601.70 p. kg, lev. gew. Wederom n Gerzon- „exclusiefje" deze elegante wollen japon in moderne 5kaSirSS>x tinten maten 58-48 Uw Modehuia 30-Jailg* Obllgatiin In stukkon van nont. lOOO, aan toonder (waarvan reeds 500.000,- obligatiën op inschrijvings- voorwaarden zijn geplaatst) Ondergetekenden berichten, dat de inschrijving Op bovengenoemde obligatiën zal zijn opengesteld op van dna voormiddag» 9 uur lol do» namiddags 4 uur, tot de koers van 100 pCt. bij de kantoren van te AMSTERDAM en EINDHOVEN alsmede bij baar overige kantoren te AMSTERDAM op voorwaarden van het prospectus dd. 2 October 1952. Exemplaren van het prospectus en inschrijvings biljetten zijn bij de kantoren van inschrijving verkrijgbaar. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS DER GEMEENTE BOXTEL Boxtel, 2 October 1952. Plaatsing geschiedt a 1ó cent per m.m.4ioogle Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaux en aan de erkende boekhandelaren. Voor H.H. DETAILLISTEN verkrijgbaar bij fa. RUIJTER GROOT, Beverwijk WOLLEN DEKENS Bijzondere aanbieding pracht dekens (iets vuil), ver beneden fabrieksprijs 15.50, 21.—, 24.50. Ver koop deze week van 9 5% u., in onze toonkamer TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. TE KOOP GOED RENDEREND LEVENSMIDDELENBEDRIJF Goede stand in de bollen streek. Met ruime kans voor uitbreiding. Liefst met spoed. Brieven onder no. 84039. Gevraagd voor de dag. Meerdere hulp aanw. Aanb. na 6 uur. Mevr. Van Kesteren, Binnenweg 133, Heemstede. HUISNAAISTER b.z.a. 3.50 p. d. Br. onder no. 88023. R.K. MEISJE b.z.a. voor Dinsd. en Donderd. voor de huish. V.g.g.v. Brieven onder no. 88017. R.K. MEISJE, 15 jr., b.z.a. voor 3 a 4 ocht. p. w. als hulp in de huish, Br. onder no. 87975. EEN MEISJE v. d. en n. ge vraagd per 1 Nov, Zelfstan dig kunnende werken en ko ken. Meerdere hulp aanwezig. Mevrouw Poelmann, Zand- voorterweg' 46, Aerdenhout. EEN FLINKE HULP IN DE HUISHOUDING gevr, Zelf standig kunnende werken. Liefst v. d. dag. 2e hulp en hulp voor ruw werk aanwe zig. Mevr. Kuttschrütter, Bloemendaalseweg 155, Bloe- mendaal. ZELFST. MEISJE gevr. v d. en n„ in klein gezin., wegens huwelijk der tegenw. Loon 65.—. Br.: mevr. Si mons, Nobellaan 3, Heem stede, telef. 39926. NET MEISJE gevr. v. d. en n„ zo spoedig mogelijk, in klein gezin. v. Eedenstr. 15, Haarlem. WINKELJUFFROUW gevr.. liefst met het vak bekend. Banketbakkerij Fransen, Zijl straat 82. NETTE WERKSTER voor 2 halve dagen p. w. Berkenlaan 16, Bloemendaal (hoek Iepen laan). R.K. HUISHOUDSTER gevr. bij Gebr, Bergman, Schalk- wijkerweg 146, Haarlem. R.K. HUISHOUDSTER, ca. 55 jaar, gevr. bij heer alleen, omg. Haarlem. Br. onder no. 88055. NETTE LEERJONGEN, 1415 jaar, voor direct gevr. Ban ketbakkerij L. van Meegen, Jansweg 49. FLINK MEISJE gevr. voor de ochtenduren. Iordensstr. 26. NETTE BEZORGER gevr. voor direct, 18 jaar. Bloe menmagazijn Palthe, Kle- verparkweg 21 d, tel. 13749. HULP gevr., Dond.- en Zat.- ochtend. v. d. Stoop, Soera- baiastraat 3. SCHRIJFBUREAU, hang- of legkast. Br. onder no. 87859. VELLEIMAN KOOPT! Uw ge bruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Haar lem. Telefoon 14637. Overal te ontbieden. KOFFERSCHRIJFMACH., gashaard, mah. ronde tafel. Br. met prijs ond. no. 88041. BED.KUSSEN 2,58. 2 Fauteuils 14.75. Jansstraat 39. NIEUWE JONGENSJAS, Jft. 11 jaar, van 56 voor 31. Telef. 17289. DEGEL. HUISK.STEL op ve ren f 125.(nieuw). Moet weg. Antoniestraat 83, telef. 14228. ZELDZAAM AANBOD!!! Prima sleemodel stofzuiger, compl., zware zuigkracht, 2 i. gar. 45.Hogerwoerdstr. 26, Haarlem-N. HERMES ETNAKACHEL, z.g. a.n., wegens overcompl. Bo- nairestraat 26 boven, Sant poort (Dorp). GR. KACHEL, in g. st. (Go din vuurst.) voor zaaltje, ate lier, pr. bill. Br: onder no. 38009. RADIO te koop. in goede staat. Prijs billijk. Spaanse- vaartstraat 21, Haarlem, tel. 12510. 2 CRAP., 4 STOELEN, TA FEL 140.—. Vulkachel 35.—. 4 stoelen 35.Boeken kast 60.Vloerkleed 50.—. Overgord. 20.p. p. Divan met kleed 50.Dres soir 70,H.rijwiel 40.H.- costuum 25.1- en 2-pers. 3 del. kap. bed m. kussens 42.en 65.—. 2 faut., 4 stoe len 70.—, enz. Grote Hout straat 11, tel. 17707. 2 OUD-HOLL. STOELTJES, bl. damesmantel, kinder- schoentjes, mt. 23-26. Mars straat 18, tel. 25273. DAMES! PROFITEER! Pr. zwarte wollen stof voor man tel n. maat 65 compleet, alle maten, prima coupe. Deux pièces v.a. 19.50. Regen mantels 10. Schermerstr. 36 huis, bij Zijlweg, H'lem. PERZISCHE TAPIJTEN, w.o. enkele oude Shiraz en Be- louch tapijtjes en 1 enkele Uchak, 300 x 230. Reparaties - Inruil. Oosters Tapijthuis Mijer, Kinderhuisvest 19. VULKACHEL EN PR. OLIE- KACIIEL. Gen. Bothastr. 42. OLD-FIN. HUISKAMERS: dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 faut., compl. 395.Bl. eik. sl.kamers 380.Meu belmak. Nic, Mudde, Bake- nessergr. 50, Haarlem. TE KOOP met f 1750.— eigen kapitaalmodern goed onderhouden iniddenst.- huis te Haarlem-W. Huur- opbr. per jaar 360.Br. onder no. 88037. EEN HANDEL IN LAND- EJ> TUINBOUWGEREED SCHAP PEN met volledige vergun ning te koop wegens bijzon dere omstandigheden. Prima broodwinning. Br. onder no. 87995, GOEDE STUDIEPIANO te koop, uiterste prijs 150. Stuyvesantstraat 82. PIANO OF VLEUGEL van part. ter overn. gevr. Aan bieding moet vermelden merk, kleur en prijs. 8r. no. 88035. SLAAPKAMER met str. wa ter gevr. door echtp., mid- delb., leeft. Eigen bedden. Ge hele dag afwezig. Geen zol der. Tegen 15 Oct. Beslist omg. Kleverpark. Br. onder no. 88053. 2 KAMERS MET KEUKEN (zonder pension) gévr. door 2 gezusters. Br. onder no. 87973 HUIS aangeb., suite 2 gr. en 2 kl. slaapk., tuin met schuur en poort, 52.—, verkeersw. H.-Z. Gevr.: huis, 5 of 6 kam., douche en zolder. Br. onder no. 88003. SLAAPKAMER met volledig pension aangeboden in R.K gezin zonder kinderen, Om trek Delftlaan. Brieven on der no. 87999. ENGELS - DUITS - Prlvé- en clubles. W. A. Levert, Lorentzpl. 1. Tel. 12656. STENOLESSEN Ned—Eng. Dipl. St. Genesius. Badhuis straat 34 rd. Tel. 21648. GRONDIG NAAIEN EN KNIPPEN LEREN. Erkama, Grote Houtstr. 3 rd. Heden aanm. van leerlingen. RUST VOOR DE OUDERS en vrije tijd voor de kind. door hulp, toez. huisw., bijwerk. Privéles ook aan volwass. Latijn, Ned., wisk., boekh., alg. ontw. A. W. M. v. Hees, doet. mod. talen, wisk., Ama- ryllisl. 12, tel. 27250, Heem stede. STUURLIEDENOPL. Zee- raartinst. „IJmuiden", Sta tionsweg 66, tel. 4704, IJmui den. Inlicht. Wo. 1719 uur. SLIJTAGE AAN UW COR SET? Wij repareren het voor U. W. C. Bergisch Zoon, Nieuwe Gracht 33, Haarlem, Rijksstr.weg 86 E, H'lem-N. VOOR UW HUWELIJKSRE PORTAGES in stadhuis of kerk. Foto Scherpenhuyzen, Staten Bolwerk 6, tel, 20095. Foto Walbrecht, Spaamwou- derstraat 21, tel. 15.551. ELECTR. (afdoend) verw. v. haar, moedervlekken, wrat ten, v. aanbev. H.H. Dokto ren. Pijnboomstr. 6, tel. 24402. AANH.WAGEN v. kinderen, achter fiets j 35.Jans straat 39. FIAT SIMCA 1946, in prima conditie f 1075.Na 7 uur Kloosterstraat 42 rood. DAMES! Heeft U stof? Maak loon van japon 10, van rok 5, van blouse 5. D.- of H.- jas keren v.af 20. Schermer- "straat 36 huis, Haarlem. f 6.— PERMANENTEN 6.—. Voor 6.een prima olie- permanent bij P. L. van Dam, Koudenhom 14, tel. 18028. UW STOELEN overtrekken wij met prima stof. Meubelmak. Nic. Mudde, Bakenessergr. 50 en Leeuwerikstr. 27, H'lem. REMINGTON SCHRIJFMA CHINE, keurig onderhouden f 125.PI. Parklaan 1, tel. 50234, A'dam. LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ vraagt voor de a.s. feestdagen Br. met opgave van leeftijd en laatste betrekking en verlangd loon onder no. 84035. LUXE BROOD- en BANKETBAKKERIJ vraagt Leeftijd niet boven 40 jaar. Uitwonend. Ongehuwd. Brieven m. opgave v. leeftijd, laatste betrekking en verlangd loon onder nummer 84033. De Oost-Berlijnse pers heeft heden bekend gemaakt, dat de voormalige generaal van de Wehrmacht, Vincenz Müller, die in de tweede wereldoorlog het bevel heeft gevoerd over Hitler's i achtste leger in Rusland, tot plaats- vervangend Oost-Duits minister van Binnenlandse Zaken is benoemd. Hii is speciaal belast met het coördineren van de organisatie van het toekomstige Oost-Duitse „Volksleger". Waarschijnlijk is door de druk van het gas een verweerde rubberslang van een theecomfoor van de gaskraan gevlogen in i een kamer van een huis aan de Juliana van Stolberglaan in Den Haag. Een 65 jaar oude dame, die in het vertrek sliep, is door het uitstromende gas gestikt. De teelt van in kassen gestookte druiven is in het afgelopen seizoen verliesgevend geweest. Deze druiven haalden bij verkoop de productiekos ten niet. Ook de teelt van druiven in de koude kassen is, naar blijkt uit een mededeling van de Ned. fruittelers organisatie. niet rendabel geweest. DC teelt van „koude" druiven, waarvan de afzet bijna voorbij is, was tot dus verre ook verliesgevend. Men vraagt zich af in hoeverre de te genwoordige productiekosten het bij de marktsituatie en d'e koopkracht van de consument, nog mogelijk zouden kun nen maken om kasdruiven lonend te te- ten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 4