Prins Bern hard reikt „Zilveren Anjers" uit &uc de Jlotrtman van Voorlopig Jeugd elftal kan doelpunten maken: 5-2 D.D.D. Chefarine 4 E KOOPT UIT UW INKOMEN! Ook buitenlandse gedecoreerd r Wij luisteren naar Yalse dollars uitgegeven (SCHEBPVAARÏBERlCHTENj Pgjgjjgs TURFMARKT Advies aan voetballers Nederlandse zwemploeg over alle linies beter MINDERJARIGE GESCHAAKT J Zware straffen geëist Vonnis tegen bedrijfs leider bevestigd Argentijnse Bisschop over Evita's dood Twee-jarig jongetje verdronken Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Belastingambtenaar verdacht van fraude Overval op Javasche Bank berecht TAPIJTEN - LOPERS - TAFELKLEDEN BEDSTELLEN - DEKENS - ENZ. WOENSDAG 8 OCTOBER 1952 PAGINA 5 Daders voor het Hof Sportflitsen Ook in hoger beroep Wegens hazardspel op Mereveld In kanaal bij Tuinstad Slotermeer De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden door doktoren in de hele wereld aan hun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep. 'n 4lje doei wonderen! Hoofdverdachte veroordeeld tot zes jaar MARKTBERICHTEN De iermijnregeling geschied! geheel volgens de wettelijke bepalingen Discretie verzekerd SMYRNA WILTON BEDSTELLEN voor per week WOLLEN DEKENS TAFELKLEDEN LOPERS enz. reeds voor 2.50 per week Wij verkopen o.a. de volgende fabnkaien Deventer Tapijifabrieken, Corn. v. d. Brink, Royal Persan, Aa-Be, Van Wijk, Pexida enz. enz. Hij brengt U een ENORM ASSORTIMENT in: ALADDIN zal voorzien in een grote behoefte! is thans voor ieder mogelijk zich deze noodzakelijke artikelen aan ie schaffen op zéér gemakkelijke voorwaarden. U koopt uitsluitend de beste kwaliteiten tegen de officieel door de fabrieken vastgestelde verkoopprijzen. hoek Kampervest (Van onze verslaggever) Tijdens een bijzondere bestuursverga dering van het „Prins Bernhard Fonds'" heeft Z. K. H. Prins Bernhard gister' ochtend te Amsterdam aan vier perso nen de Zilveren Anjer uitgereikt. De Zilveren Anjer-onderscheiding wordt ieder jaar uitgereikt aan personen, die onverplicht, belangrijk werk hebben verricht voor het Nederlandse culturele of sociale leven. De plechtigheid vond plaats In dn Commissarissenkamer van het gebouw van de Nederlandse Han- del-Maatschappi). In zijn toespraak, die voorafging aan de uitreiking, baalde Prins Bernhard de woorden van Cervantes aan die er gens zeide: „De weg is beter dan de herberg". Met deze beeldende formule ring wordt tot uitdrukking gebracht, dat in het leven van de mens een drang naar beschutting, naar zekerheid be staat, alsook een drang naar het onbe kende, naar vernieuwing, naar de hori zon. Het is noodzakelijk, aldus de Prins, dat onze cultuur op weg blijft en steeds nieuwe wegen in moet slaan. Het Prins Bernhard Fonds nu beoogt het verlenen van financiële hulp aan de arbeid van wetenschap en kunst. De prins vergeleek het fonds met een arse naal voor alle zoekers naar en werkers aan de weg der cultuur. In de afgelopen jaren zijn ruim twee millioen gulden, hetzij direct hetzij indirect door het Fonds ter beschikking gesteld voor de culturele activiteiten van het Neder landse volk. Dit jaar zullen belangrijke rapporten over de academische promotie, het we tenschappelijk onderzoek van niet-com- mercieel karakter, de positie van de beeldende kunst en het orkestwezen in Nederland het licht zien. Prins Bernhard speldt mej. M. Schou wenaars de Zilveren Anjer op. Mej. Schouwenaars is de eerste niet-Neder- landse die deze onderscheiding te beurt valt. Advertentie Als voetballer weet U hoeveel er van Uw uithoudingsvermogen wordt gevraagd. Gebruik daarom dagelijks VITAMINE GISTVLOKKEN bij Uw maaltijden. Want VITAMINE GIST VLOKKEN, een product van de Ko- ninklijkse Nederlandse Gist- en Spi ritusfabriek, bevatten bet volledige Vitamine B-complex, benevens een hoog percentage eiwit. Beide zijn stoffen, die Uw lichaamskracht en Uw uithoudin 'svemogen versterken. In dit verband kondigde Prins Bern hard aan dat zeer binnenkort een plan voor de beeldende kunst, door het be stuur van de stichting ontworpen, gereed zal komen. Hij betreurde het dat juist nu aan het einde van dit jaar het Fonds dc enige officiële hulp. die het ais centraal punt voor de financiering der culturele arbeid van de overheid genoot, zal moe ten missen. Vervolgens ging de Prins over tot de uitreiking van de Zilveren Anjers. Na dat de secretaris de oorkonde met de gronden van verlening had voorgelezen werd eerst aan Mejuffrouw M. Schou wenaars de eerste „vreemdeling die deze onderscheiding te beurt valt, Mej. Schouwenaars is n.l. Belgische de zilveren Anjer uitgereikt. In haar wer den tevens alle Nederlanders geëerd die meegewerkt hadden aan het z.g. Mater Amabilis- en Zonnebloemwerk. Vervolgens trad Mevrouw Van Manen —Heldring naar voren. Haar vader dr. E. Heldring was helaas door ziekte verhinderd zelf de onderscheiding in ontvangst te nemen. Dr. Heldring werd in zijn functie als voorzitter van de „Vereniging Rembrandt" hiermede geëerd voor zijn veelomvattende werk zaamheden voor deze vereniging. De heer H. Kiezenbrink, koster van de Walburgskerk te Zutfen, kreeg als derde de zilverer. Anjer in verband met zijn onvermoeide arbeid en zorg be steed aan het hem toevertrouwde cul tuurmonument. de Walburgskerk. Hij verkreeg door zelfstudie en moeizaam onderzoek een respectabele kennis, die hij als gids op buitengewoon boeiende wijze gedurende zijn rondleidingen op de bezoekers wist over te dragen. Tot slot kreeg de heer E. Vrijberghe de Coningh de onderscheiding voor zijn belangrijk werk aan het „Nederlands Costuum Museum, Kabinet van Mode en Smaak". Hij was het die het initia tief nam tot het verzamelen van oude klederdrachten en door zijn toedoen kwam een unieke collectie tot stand. 41. „Ik heb eens drie weken op een wrak gevaren, dat net zo diep onder water stak als wij nu," gromt Orm ellendig, door het donkere kerkerwater wadend. JEn binnen een week, lag iedereen aan boord te kermen van de zwarte koorts. Maar daar is het hier te koud voor. We moeten de zaak zo zonnig mogelijk bekijken. Hier kunnen we hoogstens stuk voor stuk krom groeien van de jicht." Weet gij een mogelijkheid om ons te redden, heer?" vraagt de gevangene terwijl hij de Noorman smekend aankijkt. „Wij vertrouwen op u „Zolang we leven is er hoop Eric laat zijn hand een ogenblik op de schouder van de man rusten. „Vergeet niet, dat twee van onze makkers nog steeds in vrijheid verkeren; Zij zullen ons zeker gaan zoeken." Als ze dan maar opschieten prevelt de roerganger zuchtend. „Want als het een week moet duren, hoeft het niet meer. Dan zijn we allemaal net zo ver heen, als die ouwe gek, die hier rondloopt met zijn onzichtbare mes. Wat een einde voor een eerlijk varensgastHij werpt plotseling een angstige blik over zijn schouder en vlucht dan griezelend achter de rug van de Noorman. Want in de verte nadert gie chelend de man, die hier reeds jarenlang gevangen zit. „Wow kakelt hij, nader komend, de ene hand stijf op de rug geklemd. „Ik zie u wel ha, ha mij ontgaat niets. Ik ben heel slimIk zie best dat ge wi\t uitbreken Maar dat kan nietNeen, neen, dat kan volstrekt nietha, haKara heeft u allemaal gefoptZij weet best dat niemand hier ontvlucht, allemaal gefoptbehalve mij; behalve de oude Skulle! Want ik ben te slim, be grijpt ge welik ben veel te slim. Vertrouw op mij Vertrouw maar op de oude Skulle met zijn onzichtbare mes „Op het ogenblik vertrouw ik liever op Halfra en Pum-Pum," zegt de Noorman koel. „Een van beiden moet nu al een poging doen om ons te bereiken." Op hetzelfde ogenblik waagt Pum-Pum zich behoedzaam uit zijn schuilhoek. Is hij thans zijn reusachtige bewaker kwijtgeraakt? Zal het hem nu lukken ongehinderd op zoek te gaan naar zijn meester? Trillend van spanning sluipt de dwerg langs de muur. Maar dan verduistert eensklaps een kolossale schaduw het licht en terwijl hij zich nog huiverend achter de muur poogt terug te trekken, klinkt Kol's zware stem sarrend: „He, he, he kom maar te voorschijn, jonge rat, en probeert dat soort streken niet weer met Kol. Mij kunt ge toch niet ontlopen De Nederlandse zwemploeg heeft de trip naar Denemarken Dinsdagavond te Aarhuus op uitstekende wijze beslo ten. Onze landgenoten wisten, evenals Zondag te Kopenhagen, alle nummers waarop zij aan de start kwamen, te winnen. De 100 meter vrije slag dames werd zelfs een dubbele Nederlandse zege. Hanny Termeulen tikte als eerste aan in de fraaie tijd van 1 min. 07.7 en met 0,2 seconde verschil eindigde Roos je van Voorn op de tweede plaats. En Bekkering deed het niet minder, want hij nam zowel de 100 als de 200 meter schoolslag voor zijn rekening. De 100 meter rugslag dames tenslotte was voor Joke de Korte. Een reeds drie maal gescheiden Haar lemse vronw, die uit de onderljjke macht en voogdij was ontzet, heeft vorig jaar haar minderjarige onder voogdij staande dochter uit A'dam, waar de dochter on dergebracht was in een Tehuis voor wer kende meisjes, naar Haarlem gebracht en Verborgen. Ze was deswege door de Haarlemse rechter tot twee maanden ge vangenisstraf veroordeeld, waarvan ze gisteren in hoger beroep kwam bij het Amsterdamse Gerechtshof. Ze had haar dochter uit het Tehuis ge- lokt door te vertellen dat ze schoenen voor haar zou kopen. Op enige afstand Van het Tehuis stond een vriend van naar te wachten. Met z'n drieën hebben ze eerst een café op het Waterlooplein bezocht en zijn daarna naar Haarlem ge- reden, waar het meisje eerst bij een Zwager en vervolgens, toen de politie er achter kwam, bij de vrouw van de Vriend is ondergebracht. Deze vriend Zou het meisje onbehoorlijke voorstel len hebben gedaan zodat het meisje er genoeg van kreeg en zelf naar Amster dam is teruggekeerd. De vriend werd d°°r de Haarlemse rechter wegens me- ^Plichtigheid tot een maand gevange- ij^raf veroordeeld en kwam eveneens eist £er beroep. De procureur-generaal Se 6 echter bevestiging van de vonnis- tlitspraak 21 October. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM. Eén ding weten we zeker van de Nederlandse jeugdploeg, die vóór de grote landenwcdstr(jd haar halfjaarlijkse wedstrijd tegen de jonge Rode Duivels zal spelen: er zitten schut ters in de voorhoede. Niet alleen de vijf doelpunten, in de oefenwedstrijd tegen Blauw Wit, bewijzen dat. Het zou een te zwak argument zijn, want de wel heel matige Amsterdammers ga ven er enkele royaal cadeau. De hele wedstrijd echter werd elke schietkans benut, of die gelegenheid zich nu in of buiten het strafschopgebied voordeed. Maardat is ook vrijwel het enige positieve, dat we van de jeugdploeg kunnen vertellen. De 52 overwinning krijgt er aanzienlijk minder waarde door. De samenstelling van het voorlopige elftal is een bijzonderheid, die niet slechts niet onvermeld mag blijven, maar van belang is als men de individuele prestaties moet beoordelen. Er staan namelijk zes binnenspelers in, zoiets dus als het Nederlands elftal van de periode '48'49, toen de voorhoede gevormd werd door vier binnenspelers en één buitenspeler. Nu zes, verspreid over alle linies. Zoveel fantasie bezat de techni sche commissie zelfs, dat ze PSV's links binnen als stopperspil opstelde en de Eindhovenaar deed het nog zo slecht niet. Dat er een nijpend gebrek aan ver dedigers onder de jeugd is bewijst ove rigens ook wel de opstelling van v. d. Hurk (Eindhoven) in z'n club links half op de rechtsbackplaats. En met deze omstandigheid voor ogen, ook hij bracht het er niet slecht af. Dat echter de verdediging het zwakste deel van het elftal is, valt natuurlijk te begrijpen. Tegen de Belgen zal het duidelijker aan Vooral dank zij twee overwinningen in de estafettes is de Nederlandse militaire zwemploeg er in geslaagd in de strijd om het Brittannia Shield het Britse team met één punt verschil te slaan. Met een totaal van 44 punten behaalden onze landgenoten de overwinning. Gr - Brittannië werd tweede met 43 punten en als derde eindigde België met 32 Dunten. Voor het kampioenschap van Neder land hoofdklasse klein biljart anker kader 57/2, dat van 13 tot en met 16 November a.s. in Apeldoorn gehouden zou worden is slechts één inschrijving, van de heer Scholte uit Eindhoven, binnengekomen. Reglementair heeft de K.N.B.B. besloten dat het kampioenschap niet verspeeld zal worden. Op 66-jarige leeftijd is te Arnhem overleden de heer Brand Evers, die in de jaren voor de eerste wereldoorlog een in Nederland bekende sportfiguur is geweest. Evers maakte o.m. deel uit van de athletiekploeg, die ons land in 1908 op de Olympische Spelen te Londen vertegenwoordigde. Bij te Tropau gehouden atletiekwed strijden liep de 3-voudige Olympische kampioen Emil Zatopek de 5000 meter in 14 min. 06,4, de beste wereldprestatie van dit jaar op dit nummer. DONDERDAG Hilversum i. 402 m. kro: 7.00 Jieuws, 7.10 gram., 7.45 Morgengebed, °-°0 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw. 9.40 schoolradio. NCRV: 10.00 muziek, 10.30 prot. pr. KRO: 11.00 zieken, 11.45 gram., 11.50 Als de ziele luistert, cause rie, 12.00 Angelus, 12.03 lunchconcert, 13.00 nieuws, 13.20 zang en piano, 13.45 muziek, 19.40 gram., 20.00 nieuws, 20.05 Radio Philh. Orkest, 21.20 Lezende vin gers, hoorspel, 22.20 dansmuziek, 23.00 nieuws, 23.15 sport, 23.30 gram. ENGELAND. BBC, Home Service 330 m.18.35 viool en piano, 19.30 strijk kwartet en solisten, 22.45 hobo en piano. BBC, light programme, 1500 en 247 m.: gram, NCRV: 14.00 Gelders Orkest en 22 00 lichte muziek, 12.45 orkesteoncert, 14.45 vrouw, 15.15 kamermuziek, "■50 gram., 18.00 prot. pr., 16.30 gevar. muziek, 17.00 jeugd, 17.30 gram., 17.40 voordracht, 18.00 lichte muz.. 18.35 Op telling, 18.45 gram., 19.00 nieuws, kri„4.prot pr" 19 30 gram., 20.00 Radio- aa„ 20-20 gevar. progr., 21.45 vragen vo°rbiigangers. 22.15 Haarl. Orkest- 23 il gl"g'22.45 prot. pr„ 23.00 nieuws, 15 gram. nipi,„ UM II, 298 m. AVRO: 7.00 7 3n 1-1° gram., 7.15 ochtendgymn., o"nn Sam- VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: «-00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 prot. pr„ in qc 9.30 huisvrouw, 9.35 gram., in£ 5? weet- lk weet wat u niet weet, 1U.50 kleuters, 11.00 gevar. muziek, 12.00 "'fem.muziek, 12.25 In 't spionnetje, itVll,orgel eT}, Piano, 12.50 Uit het be- h)n fVw 1 nieuws, 13.15 gram., 13.20 lichte muziek, 13.50 gram., 14.00 Ontmoetingen met Christopher Blaze, hoorspel, 14.35 celle en piano, 15.00 zie- ,„e5' 16°!' Van vier tot vijf, 16.45 jeugd. i'JO militaire causerie. 17.40 gram, 17.45 Indonesië en China, 18.00 nieuws, 18.15 sport, 18.25 lichte muziek, 19.00 gesproken brief uit Londen, 19.05 jazz- 15.00 Apache-orkest, 15.30 piano, 15.45 dansmuziek, 16.45 militair orkest, 17.30 gevar. muziek, 21.15 dansmuziek, 22.20 dansmuziek, 23.20 orgel. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 12.00 orkestconcert, 13.25 amu sementsmuziek, 15.00 gevar. muziek, 15.50 dansmuziek, 19.30 blaasconcert, 20.20 symphonie-orkest, 22.35 instrumen taal kwintet, 23.00 koorzang, 0.30 dans muziek. FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m.: 12.30 omroeporkest, 13.20 om roeporkest, 14.05 pianorecital, 17.10 or gelconcert, 19.01 lichte muziek, 20.02 orkestconcert. BELGIË, 324 m.: 11.45 klass. muziek, 12.00 orkestconcert, 13.45 koorzang, 14.00 Engelse les, 14.30 Franse les, 15.00 ka mermuziek, 15.30 orkestconcert, 20.30 or kestconcert, 22.15 pianorecital. 484 m.: 12.05 omroeporkest. 16.00 amusem.orkest, 16.35 amusem.orkest, 18.30 omroepkoren, 19.00 strijkwartet, 22.10 lichte muziek. 't licht komen, dan nu tegen de zwakke aanval van Blauw Wit. In de voorhoede moet men dus de uitblinkers van de jeugdploeg zoeken Het waren zonder twijfel v. d. Wel (Ajax) en voor de rust v. d. Hoek (Feij- enoord). met in de tweede helft Rijnvis (ADO). Verspeik (Wilhelmina '08) was uitgesproken zwak en werd na de rust dan ook vervangen door de NEC-er Meijers, de zesde binnenspeler, als rechtsbuiten. Een verbetering was het ongetwijfeld, maar ook de Nijmegenaar liet geen groots spel zien. Iets wat ook gezegd moet worden van de gehele ploeg. Af en toe slechts fraaie momenten, die even de kille, regenachtige avond deden vergeten. Wellicht waren het glibberige terrein en de gladde, doorschietende bal er de grootste oorzaak van. Uit een van deze weinige goede com binaties kw'am het derde doelpunt. Een doelschop van Tap (Hermes DVS) kwam via Van Woerden (Feijenoord) bij Rijn vis, meteen ging de bal door naar de naar buiten gezwenkte v. d. Wel, waarna v. d. Hoek de voorzet ineens inkogelde. Daarvóór had de jeugd door v. d. Hoek en Rijnvis een gemakkelijke 20 voor sprong genomen, die door Corbran was verkleind tot 21. In de tweede helft was Blauw Wit geruime tijd sterker, doch het leverde slechts één doelpunt op, weer van Corbran. In de laatste tien minuten werd het door Rijnvis 52, ter wijl v. d. Wel buiten bereik van doelman Eype van grote afstand tegen de lat kogelde. Drie Amsterdamse mannen en een vrouw hadden zich vanmorgen voor de Amsterdamse rechtbank te verantwoor den omdat ze getracht hebben vijf valse op Amerikaanse dollars gelijkende bil jetten bij een Amsterdamse bank in te wisselen. Een hunner heeft de valse biljetten aan de twee andere mannen gegeven. Van deze twee laatsten heeft een de vrouw, die met hem verloofd is, op een bank afgezonden om de biljetten in te wisselen. De bankbediende, die haar te woord stond, ontdekte echter de verval sing en vroeg haar even te wachten. Maar de vrouw wachtte niet en ging er van door. Haar verloofde heeft de vol gende dag naar de bank opgebeld om te vragen wat er aan de hand was. Hij kreeg een geruststellend antwoord en ging naar de bank, waar de recherche op hem zat te wachten. De Officier van Justitie eiste tegen twee mannen vier jaar, tegen de derde twee en tegen de vrouw een jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 21 October. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft conform de eis het vonnis bevestigd, dat de politierechter te Utrecht op 18 Januari had geveld tegen de 28-jarige bedrijfsleider J. K„ uit Haarlem, na melijk twee maanden voorwaardelijk en boete van 200 subs, vijftig dagen, wegens het „opzettelijk het publiek gelegenheid geven tot hazardspel". De verdachte had ter zitting toege geven, dat hij op Zondagmiddag 8 Juli 1951, tijdens de courses te Mereveld, met een viertal in de dagvaarding ge noemde personen, die evenmin als hij deelnamen aan de wedstrijden, wedden schappen heeft afgesloten buiten de totalisator om. Hij was van het vonnis van de politierechter in hoger beroep gekomen, omdat „het spelen onder vrienden niet verboden is" en volgens K. waren deze vier personen vrienden van hem. De bisschop van San Luis in Argen tinië, mgr. Di Pasquo, heeft zich ge keerd tegen de ziekelijke vrome ge voelens van vele Argentijnen voor de „Heilige Evita". Nadat hij de geruch ten over een eventuele zaligverklaring van Evita Peron had tegengesproken, verklaarde hij, dat sommigen in de dood van de presidentsvrouw een „ge brek aan Gods goedheid en rechtvaar digheid" hadden gezien, hetgeen hij scherp veroordeelde. Advertentie De ROXY: Noem eens 3 beroemde Amerikanen. De Lucifer: Eisenhower, Stevenson en ROXY. Vanmorgen omstreeks tien uur is de twee-jarige B. D in het kanaal achter de Ringspoorbaan bij de Burgemeester de Vlugtlaan in Tuinstad-Slotermeer te Amsterdam te water geraakt en ver dronken. De moeder van het kind was op weg naar de festiviteiten ter gelegenheid van de opening van de nieuwe wijk. In een onbewaakt ogenblik wist de kleine zich met een vierjarig vriendje uit de voeten te maken en aan het toezicht van zijn moeder te ontsnappen. Spelenderwijs is de kleine daarna in het water van het in aanbouw zijnde kanaal geraakt en jammerlijk om het leven gekomen. AALSUM 8 te Karachi. ABBEDIJK 8 te Havana. ABBEKERK 8 te Genua. AGAMEMNON 8 te Maracaibo. ALCH1BA 7 van Montevid. n. Sao Franc. ALMKERK 8 te Hamburg. ALNATI 7 nm. van Rio Jan. n. Santos. ALPHARD 8 te Rotterdam. ALWAKI p. 7 Recife n. Rio Janeiro AMOR 8 te Tunis. AMPENAN 7 te Boston. AMSTELPARK 8 te IJmuiden. ANTONIA 8 te Surabaja. ARENDSDIJK 8 te Santos. ARNEDIJK 8 te Bremen. BACCHUS p. 7 Gr. Cayman n. Curag. BALI p. 8 Guardafui ,9 te Aden. BANTAM 8 van Port Said n. N. York. BLJTAR p. 8 Kp. del Armi n. Alexandrië. BLOMMERSDIJK 7 te Boston. BUJDENDIJK p. 8 Cp. Clear n. Terneuz BONAIRE p. 8 Lissabon n. Madeira. BOSCHFONT. p. 8 Gibr. n. Marseille. BOSCOOP 7 van Buenaventura n. Balboa. BREDA 8 te Amsterdam. CALT. BENKALIS 8 nm. te Singapore. CALTEX DELFT p. 8 Algiers n. Rott. CALT. HAGUE p. 8 Kp. St. Vine. n. Sidon. CALTEX LEIDEN p. 8 Finist. n. Rott. CALT. NED. p. 8 Kanaal, 9 te Rott CALT. UTRECHT p. 8 Ouesst. n. Sidon. CELEBES p. 8 Kp. Finisterre n. Amst CERONIA 8 nm. te Stanlow. CHAMA p. 8 Ouessant, 10 te Rott. verw. CISTULA p. 8 Christmas-eil. n. Frero CLEODORA 7 te Calcutta. DELFLAND p. 8 Oporto n. A'dam. DONGEDIJK 8 11m. te Antwerpen. DUIVENDR. p. 8 Ouessant n. Liverp. DUIVENDIJK 8 te Vancouver. EDAM 7 te New York. EEMDIJK 8 te Antwerpen. ELMINA 7 van Bordeaux n. Dakar. EOS 7 nm. van Oran. 8 te Tanger. ENGGANO 9—10 te Aden verw. ERINNA p. 7 eil. Palawan n. Nigata ESSO HAAG p. 8 Ouessant n. Aruba. ESSO ROTTERDAM 8 te Aruba. FRIESL. SSM p. 8 Finist. n. Ned GAASTERKERK p. 8 Minicoy n. Aden. GAROET p. 8 Perim n. Suez. GOOILAND 8 nm. te Hamburg GOUWE 7 van Uleaborg n. Roytta. GRAVELAND 8 te Porto Alegre. GR. BEER p. 8 Kp. Race n. R'dam. HAARLEM 8 te Curagao. HATHOR 10 te Antwerpen verw. HAULERWIJK 8 nm. te Londen HECTOR 8 te Beirouth. HECUBA 8 te La Guaira. HEELSUM p. 8 Ouessant n. Houston HERA 7 nm. van Fimentel, 8 te Callao. HERMES p. 7 Inagua n. Philad. HYDRA 7 van Tampa p. 8 Keywest n. Rott. INDRAPOERA 8 te Belawan. ITTERSUM p. 8 Holtenau n. Lulea. JUPITER 8 te Lissabon. KEDOE p. 8 Gibr. n. Rotterdam. Advertentie gulveren ontsmet uw huid met de beider vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart. da ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN KOTA AGOENG p. 8 Perim, 9 te Aden. KOTA BAROE 8 nm: te Aden. LAURENSKERK 8 te Bremen. LEKHAVEN 8 te Montreal. LEMSTERKERK 8 nog te Damman. LEUVEKERK p. 8 Lissabon n. Mars. LEOPOLDSKERK 8 te Port Sudan. LINDEKERK p. 8 Kp. Bon n. Hamburg LOENERKERK 7 nm. van Santander n. Rott MAAS 7 nm. van Triest n. Malaga. L VR.KERK p. 8 Masirah n. Muscat LOOSDRECHT p. 8 Oporto n. Genua. MAASHAVEN p. 8 Kp. St. Vine. n. Dakar. MAASLAND 8 te Bahia. MACUBA p. 8 Rasfartak n. Mena Ahm. MANTO p. 8 Kp. de Gata n. Genua. MARISA p. 8 Str. Soenda n. Kaapst. MARPESSA 8 te Sydney. METULA 8 nm.—9 te Madras. MITRA p. 8 Lombok n. Sydney. MURENA 8 nm. te Calcutta. MYONIA p. 7 Sharksbaai n. Melbourne. NOTOS p. 8 het Kanaal n. Hamburg. OBERON 8 nm, te Maracaibo. ORANJE p. 8 Kreta n. Southampton. ORANJESTAD 7 van Madeira n. W. Indië. PARKHAVEN 7 nm. van B. Aires n. Rott. POEL LAUT 7 van Surab. n. Makass. verb. POLYDORUS 4 te Tj. Priok. POSEIDON 8 te Amsterdam. PR. JOH WILL. FRISO 8 te Antwerpen. PR WILL. II p. 8 Belle-isle n. Montr. PR. WILL, III p. 7 Belle-isle n. Rotterdam. pr! WILL! V p. 8 Lizard. 9 te Havre. RAFAELA 4 te Singapore. RAKI p. 8 Sabang n. Colombo. RODAS 8 te Port au Prince. ROEPAT p. 8 Kp. St. Vinct. n. Mars. SALAWATI 8 van Bahrein n. Colombo. SARPEDON 8 nm. te Guanta. SCHERPENDR. p. 8 Bahia n. Santos. SCHIE 8 te Amsterdam. SCHIEDIJK 6 te Tampico. SIBAJAK 8 21 u. te Willemstad. SINGKEP p 8 Kanaal -eil, 9 te Antw. 9LOTERDIJK p. 8 Kp. Tenez n. Halifax. SOESTDIJK 7 nm. te Tegal. ST ARNHEM p. 8 Finisterre n. IJmuiden. ST. MAASTR p. 8 Balearen n. Casabl. ST SCHIEDAM 8 van Vlaard. n. Narvik. ST. VLAARDINGEN 10 te Emden verw. STENTOR 8 te Southampton. STR. BANKA 7 van Kaapst. n. B. Air. STR. MAKASSAR 7 te Hongkong. TAMO 7 te Galveston. TARA p. 7 Orkney's n. Gothenburg. TARIA 8 nam. te Hamburg. TAWAU 8 te Semarang. TIBA p. 8 Cape Race n. Nederl. TITUS 8 te Bari. TJIBODAS 4 te Nagoya. TJIKAMPEK 8 te Cheribon. TJISADANE 8 te Bintang. Advertentie BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET De recherche te Leeuwarden heeft onder verdenking van verduistering van f 1.800 gearresteerd de 31-jarige ad junct-commies van de Rijksbelastingen J. van der V. aldaar, gehuwd en vader van vier kinderen. De man was werk zaam ter inspectie van invoerrechten en accijnzen. Het vermoeden wordt geuit, dat hij gelden van derden niet besteed heeft voor het doel, waarvoor men hem die ter hand heeft gesteld. Voor de rechtbank te Surabaja heeft de hoofdverdachte in de zaak van de overval op de Javasche Bank aldaar, V terecht gestaan. De Officier van Justi tie zei, dat de overval onder zeer ver- nftige leiding was voorbereid en uit gevoerd. Gezien de verklaringen gedurende de openbare en gesloten zittingen, achtte hij V. schuldig aan het ten laste gelegde en eiste zes jaar gevangenisstraf, met af trek van de tijd in voorarrest door gebracht. Na korte tijd in de raadkamer te zijn geweest, veroordeelde de recht bank V. conform de eis. VEILING TIEL, 7 Oct. Appelen: Alling- ton Pippin 1228, 5—10, Bloemee 918, 36, 79, Benderzoet Dubb. 5—7, Ganada- reinette 8—10, Cox Orange Pippin export 32.10—34.10, 2034, 715, 9—25, Dijkmans- zoet 10—12, 4—5, Ellisons Orange 28—32, 1316, 620, Goudreinette 1119, 57, 9 17, Glorie van Holand 1516. O8, 710, Grauwe Hooilaars 910, Groninger Kroon 78, Jonathan 1519, Kaneelzuur 57, Lemoen 812, 47, 59, Laxton Superbe 1420, Kesters Wijnzuur 46, Notarisap pel 917, 68, 612, Pater v. d. Elzen 710, Princesse Noble 56, Sterappel ex port 23.40—24.80, 12—20, 5—9, 5—10, Wealthy 2026 810 59, Zuur kroet per 100 kilo 290330, Zoet kroet idem 120. Peren: Ave- zaathse Kapelle 1012, 45, Beurre Clair- geau 9—20, 36, 6, Beurre de Merode ex port 20. 20, Brederode 810, 56, Confe rence 5—8, 3—4, Doyenne du Commice 24, 1718, Gieser Wildeman 1115, 5—7, Le- gipont 811, 34, 35, Maagdepeer export 20, Pondspeer 57, 45, Sint Bemy 78, 56, 47, Winterjan 68, Isbout 46, Zwijndrechtse Wijnpeer 5—7. 45, Peren- kroet per 100 kilo 200, Bramen 3640, drui ven 6873. Alles in cents per kilo, tenztf anders vermeld. VEEMARKT LEIDEN, 7 Oct. Aanvoer: 213 vette varkens, zware f 2.23, 2.20, 2.18; lichte f 2.18, 2.15, 2.10; zeugen f 2.001.95; handel aanvankelijk goed. aflopend 1 ct. hoger. KAASMARKT BODEGRAVEN, 7 Oct. Aan gevoerd 180 partijen, prijzen: eerste soort f 2.40—2.44, tweede soort 2.37—2.39. Handel kalm.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 5