vertrek van Dreigende kabinetscrisis roept hem naar Wenen Premier Wilopo: Rustige atmosfeer is nodig N.S. nemen proeven met betonnen dwarsliggers Voegloos spoor mogelijk „Brandende Speer" in arrest Franse regering beschuldigt communisten van sabotage v; Kunstschandaal in Lübeck Tussen neus en lippen CONFLICT TUSSEN COALITIEPARTIJEN IN OOSTENRIJK BEGROETING BIJ AANKOMST SCHIPHOL Nieuw onderzoek van Max Cosijns Sneltrein Parijs Bazel ontspoord Indon. regering zal voortgaan haar programma uit te voeren Tot hoofd en hart Pseudo-restaurateurs in de oude Mariakerk vu mul w rlUKKlO oe{mycu buy/ Het weer fransen trekken terug in Indo-Ghina Dr. Figl bij zijn vertrek Situatie in Oostenrijk is ernstig Met andere windas Eén dodezeven gewonden Lamping vertrekt 11 Nov. uit Indonesië Zal kabinet toch aftreden? FALCON MANTELS-JASSEN I Minder koud WOENSDAG 22 OCTOBER 1952 76ste JAARGANG No. 25513 Dr. FIGL moet bezoek land afbreken aan ons jDe Franse strijdkrachten rondom £.f>hia Lo, ten Noordwesten van Hanoi, ,'Jh op terugtocht.. De* Communistische °ePen, die een hevig offensief hebben "gezet en met moderne wapens zijn uit rust. hebben drie dagen geleden het Ua®se fort Nghia Lo heroverd. Zij trek- k;11. nu op in de richting van de Zwarte ^tvier. i Franse militaire woordvoerder jj meegedeeld, dat alle Franse strijd- v achten ten Noorden, Oosten en Zuiden t" Nghio Lo op de Zwarte Rivier zijn ty uëgetrokken. De Franse troepen ten St®?ten van het fort waren in hevige jiJd gewikkeld met veel sterkere Viet- nh-troepen, en trokken eveneens te- Op het station Hollandse Spoor te Den Haag iverden de Oostenrijkse kanselier dr. Leopold Figl en zijn echtgenote namens de regering Dinsdagavond door vice-premier prof. dr. Beel begroet. Dr. Figl heeft hedenochtend bij zijn vertrek op Schiphol verklaard, dat het hem vreselijk speet, zijn bezoek aan Nederland zo plotseling te moeten on derbreken. „Mijn persoonlijke aanwezigheid in Oostenrijk is absoluut noodzakelijk. Pro blemen, zoals die zich thans in Oosten rijk voordoen, zijn bij ons veel moeilij ker, op. te lossen 4an :in een vrij land. Vergeet u niet, dat wij rekening moeten houden met vier bezettingslegers. De situatie is ernstig, anders had miin re gering mij niet gevraagd een officieel staatsbezoek aan Nederland te onder breken en terug te komn." De Belgische natuurkundige Max Co- sijns en zjjn medewerkers koesteren het voornemen in Augustus van het volgen de jaar hun exploratie van de grot Le- pineux te Pierre St. Martin in Zuid- Frankrijk voort te zetten. De expeditie zal in het bijzonder de mogelijkheid on derzoeken het water van de ondergrond se rivier aan te wenden voor het opwek ken van electrische stroom, welke voor de omliggende streek van veel belang zou zijn. De speleologen zullen finan cieel gesteund worden door de „Société d'Electricité de France". Bovendien heeft de expeditie tot taak een geologische kaart op te stellen van het gebied, waar de grot zich bevindt. Max Cosijns en zijn medewerkers zullen o.a. de radio-activiteit der rotsen onder zoeken. Indachtig het noodlottige ongeval, dat deze zomer de speleoloog Marcel Lou- bens is overkomen, zal een nieuwe wind as worden gebouwd, die een kabel zal hebben van 7 mm. in plaats van 4 mm. dikte en die een weerstand zal bieden aan 2500 kg. Met deze lier zullen twee speleologen tegelijkertijd neergelaten kunnen worden. bit is gg °f}icieie Sn Vm de d"e rutmteschepen, zoals dr. Wernher von Braun, Amerika's v°rige TafcettensPedialist, zich deze voorstelt bij de landing op de maan. De de -f ontleenden wij aan het weekblad Collier's enige gegevens over de jj0j '■eden de maan te bereiken. De bemanning van 50 koppen reist in CircaVenaan' daaronder bevinden zich de brandstof-tanks met een inhoud 500.000 gallons. Geheel onderaan ziet men de batterij van 30 jet motoren en de vijf landingsgestellen. Dc Oostenrijkse Bondskanselier, dr. Figl, die gisteravond in Den Haag, voor een officieel bezoek aan ons land, was gearriveerd, heeft onmiddellijk na zijn aan komst uit Wenen bericht ontvangen, dat zijn terugikeer dringend gewenst was, daar er een kabinetscrisis dreigt. De Bondskanselier heeft de Nederlandse rege ring medegedeeld zijn bezoek tot zijn grote spijt te moeten afbreken. Heden morgen is hij per K.L.M.-toestel, via Salzburg, naar de Oostenrijkse hoofdstad vertrokken. Een meningsverschil over de begroting tussen de twee coalitie partijen van de Oostenrijkse regering, de conservatieve volkspartij en de so cialisten, heeft tot een critieke situatie g«eleid. De sneltrein ParijsBazel is gister avond een paar honderd meter buiten het station van Nogent-le Perreux uit de rails gereden. Eén persoon is na aan komst in het ziekenhuis overleden. Ze ven personen zijn gewond. De slacht offers zijn allen spoorwegemployé's. De trein Parijs-Mulhouse, die achter de ont spoorde sneltrein reed, werd bijtijds tot stilstand gebracht. De Franse spoorwegen schrijven het ongeluk toe aan het feit. dat de snel trein naar een ander spoor werd geleid waarvoor een maximumsnelheid van 50 km per uur is vastgesteld. De bestuurder van de trein, die eter het leven is geko men, wist dit blijkbaar niet en reed met een snelheid van 130 km per uur het zij spoor op. Mr. D. Stikker, oud-minister van Buitenlandse Zaken en sinds 15 Sep tember ambassadeur van Nederland in Londen, wordt morgen met zijn echt genote in de Britse hoofdstad verwacht, om aldaar zijn nieuwe functie te aan vaarden. De Oostenrijkse minister van Finan ciën, Kamitz, heeft gisteravond zijn ontslag aan het bestuur van de conser vatieve volkspartij aangeboden, nadat de onderhandelingen tussen de coalitie partijen waren mislukt. Een woord voerder der partij deelde echter mede, dat het bestuur dit ontslag hoogst waarschijnlijk niet zal aanvaarden, om dat de partij het beleid van de minister volledig steunt. Waarnemers in de okn- geving van de volkspartij zijn van me ning, dat deze groep vermoedelijk niet tot een compromis bereid zou zijn, wan neer de besprekingen met de socialisten vhndaag zouden worden hervat. Beide coalitiepartijen hebben inmiddels ver klaringen uitgegeven, waarin zij uiteen zetten, waarom de besprekingen op niets zijn uitgelopen. De volkspartij legt er de nadruk op, dat zij zal blijven streven naar consolidatie van de Oos tenrijkse economie en daarom gekant is tegen een verhoging' der begrotingsuit gaven. De socialisten verklaren, dat te weinig gelden beschikbaar worden ge steld voor openbare werken, de staats spoorwegen en voor de ouderdomspen sioenen. Ook vinden zij, dat de begro ting voor binnenlandse zaken te laag is, waardoor huns inziens de politie niet op haar huidige sterkte zal kunnen worden gehandhaafd. Zij zien hierin een gevaar voor de openbare veiligheid. Vice-kanselier Adolf Schaerff is uit Milaan teruggeroepen, waaj hij de con ferentie van de socialistische internatio nale bijwoonde. Ook de mnister van Buitenlandse Zaken dr. Gruber is ver zocht uit Parjjs, waar hij een bijeen komst van de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking bij woont, naar Wenen terug te keren. De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, de heer A. Th. Lamping, zal 11 November Indonesië verlaten, om naar zijn nieuwe standplaats in Bonn te vertrekken, waar hij als ambassadeur zal optreden. (Van onze verslaggever) Wanneer wij-voor-ons in de soepele gang van onze moderne treinen een vorm van eigentijdse schoonheid willen zien. zal wellicht niemand ons dat kwalijk nemen. Met de directie der N.S. ligt dat waarschijnlijk anders. Zij be schouwt hetzelfde phaenomeen ge lukkig maar! meer in het licht van rendabiliteit en veiligheid. Het strakke glimmende staal is voor haar een voor werp van aanhoudende zorg en geregeld onderhoud. De spoorbaan in haar ge heel wordt steeds zorgvuldig nagezien en vernieuwd. De zgn. dwarsliggers, die de directe fundering vormen van de spoorstaven, ontvangen een niet onaanzienlijk deel van deze aandacht. Over het gehele ijzeren wegennet worden er jaarlijks meer dan 400.000 van deze dwarsliggers door nieuwe vervangen Tot nu toe waren zij steeds van hout, en hun levensduur is niet hoger dan twintig jaar. Het is even wel niet onmogelijk dat hierin in de toekomst verandering komt. De N.S. onderzoekt namelijk de mo- In een radiorede voor geheel Indone sië heeft de Indonesische minister president, mr. Wilopo, nadrukkelijk gezegd, dat er geen kabinetscrisis in Indonesië is. De regering zal voortgaan verantwoordelijkheid ten opzichte van het volk te dragen. Zjj zal voortgaan haar programma uit te voeren, het pro gramma ten aanzien van de regeling van veiligheidsaangelegenheden, alge meen verkiezingen, verhoging van het peil van de volkswelvaart op het ge bied van de arbeid, opvoeding enz. en voorts ten aanzien van de maatrege len op financiecl-economisch terrein om een uitweg te vinden uit de zorge lijke financiële toestand en om over het begrotingstekort van 4 milliard rupiah heen te komen. Dit alles vraagt tijd en een kalme en rustige atmosfeer. Alle punten van het programma kunnen alleen worden uit gevoerd en de maatregelen zullen alleen de resultaten-ba-eiken, ~öte-wij er van hopen, indien wij hard en eensgezind arbeiden, niet worden gehinderd door gebeurtenissen, die feitelijk zouden kunnen worden voorkomen, en indien alle betrokken partijen de grootste mate van goede wil zouden tonen. De politieke ontwikkelingen de laatste tijd in de hoofdstad- waren aanleiding tot veel onrust, niet alleen onder de po litici, maar ook' onder het volk. Wilopo Jomo Kenyatta, dc leider van uf fWt Afrikaanse Unie, j die bij de leden van zijn Kikoejoestam ■■atfliiiijliBKfci';- beter bekend staat onder de bijnaam Brandende Speer", is. zoals wij gisie- W ren' reeds bericht- Wi' ten, gearresteerd. §0 Mbioey Koinand- Jpf - M je, vertegenwoordi- 4 0&SÊÊÊÊÊK ger van de 'Afrt- llÉÉÉitfÉil 'MÊÊÉ^''ÊÉÉÉÈÈÊÈËBÈ£& kaanse Unie in Ke- HHB|Hi||| nya te Londen. IllKy"' heeft verklaard, dat de ongeregeld- fc „0 lp|| -.jKjflHf heden hel gevolg j/Ê zijn van het niet tegemoet komen aan de wettige en dringende verlan- pen's van de Afri- kaanse bevolking. WBÊÊÊÊÊÊ De afkondiging van J0 de staat van beleg 1H was niet beslist de geweldpleging "ÊSF A niet van de zijde Wj van de onbewapen- de bevolking kwam. M De regering van B Kenya had zelf X "'.«Br Mau Mau niet het flL volk vertegen'woor- 1SBL I volgde hij, heeft de SSBjU. regering de kans l voorbij laten gaan met de bevolking samen te werken door het arresteren van vele onschuldigen. Het is duidelijk, dat de publiciteit, gegeven' aan de activiteit van de Mau Mau, slechts er op gericht 'is de pogingen, om met meer kracht op te treden tegen het Afrikaanse nationalisme, te camoufleren. De Franse regering heeft de Nationale Vergadering een uitvoerig dossier voor gelegd, dat handelt over „een communis tische samenzwering om de Franse landsverdediging te saboteren en het moreel der strijdkrachten te ondermij nen". Het rapport is getekend door de Franse minister van Landsverdediging, Pleven. Er zijn hoofdzakelijk aanhalingen uit communistische dagbladen en pamfletten in vermeld, doch het be vat ook foto-copieën van documenten, De wereld ontdekken zonder brokken te maken is uitgesloten ■J waarop bij invallen van de politie in kantoren der Franse communistische partij de hand is gelegd. Een van de documenten is een „plan van actie", opgesteld door de „communistische federatie" in het departement Seine- et-Oise, dat de industriegebieden gren zende aan de buitenwijken van Parijs omvat. De regering heeft de „parlementaire commissie voor de onschendbaarheid1' verzocht de immuniteit van vijf commu nistische parlementsleden (de waarne mende partijleider, Jacques Duclos, het politbureaulid, Etienne Fajon, de com munistische partijleider, Raymond Guyot, het lid van de centrale commis sie, Frangois Billoux, en het politbu reaulid André Marty) op te heffen, daar zij hen in verband met de beschre ven „samenzwering tegen de Franse staat" in staat van beschuldiging wil stellen. zei, dat de onrust ontstond, toen het openbaar debat in het parlement over het beleid van de minister van Defensie begon. De debatten, die enige weken duurden, ontwikkelden zich zodanig, dat de vraag rees of de regering in staat zou blijven haar werk te doen. Zij gaven uiteindelijk grond voor vrees voor een kabinetscrisis. De onrust nam toe door de gebeurtenissen op Vrijdag, toen dui zenden Djakartanen een grootscheepse demonstratie op touw zetten met het doel ontbinding van het parlement te eisen. Dank zij de activiteit van de machtsinstellingen, die met de hand having van de veiligheid belast zijn, en dank zij het wijs beleid van de leiders van de Staat kon de atmos feer spoedig verbeterd worden. Mr. Wilopo zei voorts, dat Djakarta in middels geleidelijk tot kalmte is ge komen, dat het kabinet het nood zakelijk acht verantwoordelijkheid té blijven dragen en dat de commis sie van overleg van het parlement dienovereenkomstig een besluit nam. De premier herinnerde aan de strijd van tientallen jaren, opdat „wU een Staat zouden bezitten, die vrij en souve- rein is" en zei dat „onze democratie zich thans midden in haar ontwikkeling bevindt bij het zoeken van de vorm, die overeenstemt met het karakter van het volk". Hij vervolgde: Wij zien dat, naast de minder verblijdende aspecten, uit de ge beurtenissen, waarvan wij thans getuige zijn. ook de geest spreekt, die paal en perk wil stellen aan een ontwikkeling van parlementarisme, die ons naar een atmosfeer leidt, waarbij de regering haar plichten niet kan vervullen. Wilopo zei, dat dit niet de eerste keer is, dat „onze democratie voor een ernstige be proeving" staat. Spr. was er van over tuigd, dat over de huidige beproeving is heen te komen. In dat. verband zei hij, dat er één verheugend feit is, namelijk, dat leger en territoriale commandanten van geheel Indonesië jegens de regering hebben verklaard, dat zij voortgaan op loyale wijze hun plichten te vervullen. De minister-president deed tenslotte een beroep op het verantwoordelijk heidsgevoel, herhaalde, dat een kalme atmosfeer noodzakelijk is en besloot met een beroep op het gehele volk, mede te werken b(j de handhaving van de een heid van de natie. In welingelichte kringen te Djakarta is men, volgens A.P., van mening, dat wanneer de Partai Nasional Indonesia (die de motie tegen de minister van De fensie indiende) de motie handhaaft, het Indonesisch kabinet toch zal moeten af treden. Het plaatsen van een stuk pre-fabricated spoor op beton nen dwarsliggers op de lijn Klaren beekZutphen. gelijkheid de houten dwarsliggers te vervangen door constructies in beton. Indien deze proefnemingen met beton- funderingen goede resultaten zouden opleveren, dar. betekent dit voor de N.S. op de eerste plaats onafhankelijk heid t.o.v. het buitenland, dat de leve rancier is van het dwarsliggershout. Wellicht betekent bet tevens ook in technisch opzicht winst. Het is moge lijk op deze wijze de spoorstaven over zeer lange afstanden aan elkaar te las sen, waardoor een voegloos spoor ont staat. Dit zal de slijtage van het vaste en rijdende materiaal sterk verminde ren, terwijl er anderzijds een niet te verwaarlozen hoeveelheid energie wordt uitgespaard. De proeven met de betonfunderingen worden genomen op die gedeelten van de spoorwegbanen, die voor vernieuwing in aanmerking komen. Zo heeft men in de afgelopen week de laatste hand ge legd aan een dergelijke vernieuwing van de spoorwegbaan tussen Zutphen en Klarenbeek, op de lijn ApeldoornWin terswijk. De betonblokken, die hier zijn gelegd, werden in Nederland vervaar digd naar een type, dat in Frankrijk reeds over langere afstanden is toege past. De bewape ning van het beton wordt onder sterke spanning gebracht, die eerst wordt op geheven. wanneer het beton gestort en verhard is. Hier door ontstaat er een werking in het ma teriaal. die men elastisch zou kun nen noemen, een zekere drukspan- ning. die de draag kracht verhoogt. De ervaringen, die in Frankrijk zijn op gedaan. wijzen Uit. dat de betonnen dwarsliggers uitste kend geschikt zijn om de spanningen, die bij uitzetting in de rails optreden, op te vangen en te verwerken. Rails en dwarsliggers wor den soms van te vo ren aan elkaar ver bonden. In Frank rijk heeft men reeds vooraf geconstrueer de spoorstaafleng ten geplaatst van niet minder dan 800 meter. In Neder land doet men het voorlopig nog iets anders: de voegen in de rails tussen Zutphen en Klarep - beek liggen nog niet verder dan 17 meter van elkaar! In het begin van deze maand heeft, zoals bericht, de Duitse, schilder Malskat bij de procureur te Hamburg een aan klacht ingediend tegen zichzelf en tegen zijn confrater Fey. Hij verklaarde op aanstichten van Fey tussen 1945 en 1950 een aantal schilderijen met signatuur van oude en nieuwe meesters (zoals Rembrandt, Renoir, Matisse, Watteau en Degas) te hebben vervaardigd. Hij diende de aanklacht in, omdat Fey de opbrengst van deze schilderijen voor zichzelf hield, terwijl hij, Malskat, in armoede leefde, zo verklaarde hij. Daaruit is een schandaal ontstaan, dat in de bondsrepubliek een groot op zien heeft gebaard. Malskat heeft n.l. ook verklaard dat Fey, die ook restaura teur is, hem opdracht had gegeven een en twintig figuren in het koor van de Mariakerk te Lübeck te ontwerpen en te schilderen, hoewel zjj beiden de opdracht hadden de daar aanwezige schilderingen te restaureren. Zij hadden slechts een Op stap Drie Londense kinderen, Ann, 13 jaar, Christine, 11 jaar, en Kay, die pas 10 was, zijn er tijdens het weekeinde met 100 pond, die Kay van haar ouders weggenomen had, van door gegaan. 'Zij wilden zo graag ijsjes eten en de grote lichten van South end zien. De fuif begon Zaterdag toen de drie bij elkaar kwamen op een hoek van een straat en er op uit trokken. Toen zij zich aan een hotel vervoegden, kreeg de man van de receptie argwaan. Hij zag de onge wassen snoetjes van het trio en zij hadden geen bagage bij zich. Hij waarschuwde de politie. Deze ondervroeg het drie tal en bracht de kinderen daarna naar de ouders te rug. Toen zij onder tranen huiswaarts keerdenwas er van de 100 pond nog 67 over. Maar er was een tas vol kleren, nylon kou sen, parfum en sigaretten, die de dames hadden ge kocht, en natuurlijk de herinnering aan de won derbaarlijke tijd, dat zij roomijs en popcorn aten en de prachtige lichten van de stad zagen. Onder vrienden De restaurateur, Mike Miaoulis uit Montgomery (Alaska), heeft 4.542 dol lar voor het linker oor lelletje van zijn vriend, Angel P. Gallis, moeten betalen. Gallis had een schadevergoeding van 25.000 dollar geëist voor zijn oorlel, die de heer Miaoulis hem bij een ge vecht tijdens het vasten avondbal in Maart j.l. had afgebeten in het Griekse Gemeenschapshuis. De kantonrechter wees hem echter maar 4.542 dollar toe. Getuigen verklaarden, dat Miaoulis en Gallis oude vrienden waren. Mi aoulis was bar-keeper en Gallis was voorzitter van het Griekse Gemeen schapshuis. Gezellig 14Is u ooit reist in een toestel van de B. O. A. C., hebt u vier tegen één een kans (in theorie), dat u naast het een of andere dier komt te zitten. Uit een overzicht van de B. O. A. C. blijkt na melijk, dat op de wereld routes elke vierde of vijf de passagier een viervoe tig dier, een vogel, een vis of een insect is. Gedurende het afgelo pen jaar vervoerde de B. O. A. C. tussen het Verre Oosten en Europa 32 panters en luipaarden, 36 jonge beren, 9 tijgers, 16 slangen, 6 paarden, 2 ezels. Verder 62000 vo gels, 51500 tropische vis sen en 16000 apen. Het moeilijkste trans port was dat van 30 jonge olifanten, die van Bang kok naar Europa over gebracht moesten worden. Op een reis gingen er vijf tegelijk mee in het vlieg tuig. Emancipatie De filmactrice Anne Laxter rookt tegenwoor dig sigaren, niet van die grote dikke, zoals Chur chill, maar korte, dunne dingetjes van sigaretten- formaat u kent ze wel. Ze zegt, dat de meeste vrouwen in Europa net ook doen. Ze heeft het ook met de pijp geprobeerd, maar die vond ze te vies. Gehoornde ezel Dodelijk verschrikte vrouwen in het dorp Ba- dia a Ripoli namen dezer dagen gillend de vlucht, toen zij een gehoornde ezel zagen. Het vreemde dier werd door honden uit het plaatsje verdrevenHet bleek later een hert te zijn, een dier, dat in deze streek rry zelden voor komt. enkele maal fragmenten van de oorspon- kelijke schilderijen voor hun nieuwge- maakte gebruikt. Een deskundige adviescommissie heeft nu een onderzoek ingesteld waaruit gebleken is dat inderdaad een groot deel van de zogenaamde geres taureerde gothische kunstwerken in de 650 jaren oude Mariakerk te Lü beck niet werkelijk gerestaureerd ia. De adviescommissie, die onder voor zitterschap staat van prof. Guenther Grundmann, heeft het resultaat van haar werkzaamheden aan de Officier van Justitie te Lübeck ter hand ge steld. Fey bevindt zich in voorarrest Voor de wederopbouw van de Maria kerk te Lübeck had Thomas Mann, die uit deze stad afkomstig is. in Maart 1949 een bedrag van 4.328 mark geschonken. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Donderdagavond: Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen. Matige tot krachtige en aan de kust later wellicht harde Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind. Zachter. Zon: 7.19—17.29. Maan: 13.02—19.44. Het KNMI deelt mede: Gedurende de laatste paar dagen begonnen zich ver anderingen in de algemene luchtdruk verdeling te voltrekken. Het zwaarte punt van een hogedrukgebied boven Scandinavië, dat zijn invloed geruime tijd tot over onze omgeving uitstrekte, begon namelijk naar het Noorden te be wegen, terwijl de depressie-activiteit op de Oceaan belangrijk toenam. Dit had tot gevolg, dat gisteren in de loop van de dag de aanvoer van koude continen tale lucht naar onze omgeving vrijwel tot stilstand kwam. Verwacht mag wor den, dat de invloed van de Oceaan depressies zich komende dagen verder over West-Europa zal uitbreiden. Dit zal een einde maken aan de periode van zeer koud weer in onze omgeving. De temperaturen, die de laatste tien dagen gemiddeld ongeveer 4,5 graad be neden normaal waren, zullen ongeveer de normale waarde van de tijd van het jaar, die nu omstreeks negen graden gemiddeld over het hele etmaal bedraagt, gaan aannemen. De kans op regen wordt daarbij groter, terwijl de winden uit Zuidelijke richtingen gaan waaien en daarbij tydelyk flink kunnen aanwak keren. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, te!. 3998 bijkant. IDmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severtn. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1