DE EERSTE REACTIES Snelle carrière voert EISENHOWER naar één der belangrijkste functies Tussen neus en lippen Britse parlementaire jaar met gebruikelijke luister geopend Silücp GEBOREN LEIDER MET VOOR POLITICI ALLES- ZINS BENIJDENSWAARDIGE EIGENSCHAPPEN Economie van het autorijden „Ike" twaalf jaar geleden nog onbekende in de V.S. Vice-president Nixon Het Amerikaanse beginsel trnii/m/EBSD crsAtferres Lijdt niet langer Reparatiekosten worden bezien IJtJISMAX Nederlandse vliegers terug uit de Y.S. Joegoslavië houdt China hand boven het hoofd ^is naar Oost-Europa m Troonrede brengt geen enkele verrassing Zeven leden van de Ned. Comedie naar Indonesië Koninklijke gift voor Schoonebeek WOENSDAG 5 NOVEMBER 1952 PAGINA 3 BUSTE VAN GANDHI IN VREDESPALEIS Gunstiger valutakoers voor touristen naar Israël ZWARE HOEST, BRONCHITIS! The wost favorite American cigarette: SLUM-OPLOSSEND Javaans klein-seminarie heropend Advertentie De Winkler Prins regï he< ooitToevoeging verbetert de smaak van de koffie! deel 12 blz. 226 Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft Eisenhower's overwinning toegejuicht. „Wij zijn er zeker van, dat Eisenhower zal helpen de problemen van het Wes telijk bondgenootschap en zijn Europese leden op te lossen in dezelfde opbou wende geest als waarin hij de organisa tie der Atlantische strijdkrachten in Eu ropa heeft voorgezeten." Op het geallieerde hoofdkwartier, waar 70 officieren van 14 landen speciaal voor deze gelegenheid bijeen waren, werd het nieuws van Eisenhower's overwin ning met applaus begroet. Generaal Harry Truman de gaande, en Dwight Eisenhower de komende man op het Witte Huis te Washing ton. Deze foto werd enige tijd ge leden gemaakt tijdens een ontmoe ting tussen de president en de gene raal tijdens een luchtvaartshow te Andrews Field in Maryland. Gruenther, stafche* van het Atlantisch hoofdkwartier en een goede vriend van Eisenhower, verklaarde „opgetogen" te zijn. De Oostenrijkse kanselier Figl ver klaarde, dat „het feit, dat Eisenhower Europa uit eigen ervaring kent, kan worden gezien als een verzekering, dat hij als president een politiek van ver antwoordelijkheid tegenover vrijheid en democratie zal volgen." De West-Duitse Bondskanselier, dr. Adenauer, verklaarde: „Ik ben blij dat het Amerikaanse volk na een lange en zware verkiezingsstrijd tot een duide lijke uitspraak is gekomen. In de per soon van generaal Eisenhower verwel komen wij een man die volkomen op de hoogte is van de omstandigheden in Europa. Deze gedetailleerde kennis van Europese aangelegenheden is van grote betekenis daar de beslissingen waarvoor West-Europa gesteld is slechts genomen kunnen worden in nauwe samenwerking met de Verenigde Staten." De Deense minister-president, Erik Eriksen, verklaarde tegenover Reuter: „De Amerikanen hebben een leider ge kozen die in de oorlog en daarna zijn waarde, integriteit en idealisme bewe zen heeft in de strijd voor de demo cratie. Ik ben ervan overtuigd dat Ei senhower een vrijzinnige en verdraag zame politiek zal voeren." Minister-president dr. W. Drees zal Donderdagmiddag 13 November in het Vredespaleis in Den Haag een buste van Mahatma Gandhi onthullen. Negen Nederlanders, die op Ameri kaanse vliegbases een vliegeropleiding hebben gevolgd, zullen Vrijdag met de „Maasdam" in ons land terugkeren. Zij hebben in October hun brevet gehaald. De repatrianten zijn de sergeant-vliegers F. Daams uit Nieuw-Loosdrecht, W. Hartstra uit Vaassen, P. C. A. de Jea- ger uit Bergen op Zoom, G. A. Mol uit Amsterdam, N. K. G. van Olden uit Vogelenzang. J. A. E. 'Oprins uit Gilze, A. J. van Oorschot uit Kaatsheuvel, B J. Poort uit Amersfoort en W. Pot uit T.eeuwarden. Met de „Noordam" is de zer dagen reeds uit Amerika terugge keerd de eerste luitenant G. H. Voer- mans uit Amsterdam. De Joegoslavische minister van Bui tenlandse Zaken. Edvard Kardelj, heeft gisteren tijdens het congres van de Joe goslavische communistische partij te Zagreb, de Sovjet-Unie er van beschul digd pogingen aan te wenden, om China aan banden te leggen, Duitsland te neu traliseren en de West-Europese staten los te rukken van de V.S. Kardelj noemde Rusland verantwoor delijk voor de huidige spanning, de Koreaanse oorlog inbegrepen, die naar hij zeide alleen gevoerd werd om het Chinese volk van de opbouw van hun land af te houden. In Belgrado heeft Milovan Djilar, lid van het Joegoslavisch Politburo, op een persconferentie bevestigd, dat Nesko- witsj, die ook lid van het Politburo was, uit zijn functie ontheven is wegens pro- Russische sympathieën. De verwijdering van Neskowitsj uit het Politburo is het ernstigste geschil in de leiding van de Joegoslavische commu nistische partij, sinds gen. Arso Jovano- witsj, een van de meest op de voorgrond tredende strategen, gedood werd bij een poging om vier jaar geleden na de breuk met de Kominform het land te ontvluch ten. De nieuwe President van de Verenigde Staten, Dwight D. Eisenhower, die thans twee en zestig jaar is, was op vijftigjarige leeftijd nog een nagenoeg onbekende figuur voor het grote publiek in Amerika. Zelfs voor Ameri kaanse begrippen heeft hij in de laatste twaalf jaar echter een bijzonder snelle carrière gemaakt, waarbij hij in de gehele wereld van zich heeft doen spreken. Toen Eisenhower in 1915 als tweede luitenant de militaire academie van West Point verliet, was hij er vast van overtuigd het nooit verder te zullen brengen dan kolonel. Gisteren evenwel heeft het, Amerikaanse volk de boerenzoon uit Texas gekozen tot zijn President en daarmee is Eisenhower een van de twee of drie belangrijkste functies ter wereld ten deel gevallen. De Verenigde Staten hebben in hun nieuwe President een geboren leider. In diverse militaire functies en ook in het burgerleven bijvoorbeeld als President Van de Columbia Universiteit bleek hij bijzonder bekwaam in het leiden van een groep. Een van zijn opvallendste karaktertrekken is zijn talent om zijn mede werkers te kiezen en hen tot een hecht team samen te smeden. Naast zijn bijna jongensachtige spontaneïteit, die hem er meer dan eens toe gebracht heeft zijn mening te vroeg naar voren te brengen, beschikt hij tevens over de nodige tact en bescheidenheid, waardoor hij in verscheidene moeilijke situaties uitstekend de kunst bleek te verstaan een aanvaardbaar compromis te vinden. En deze voor politici alleszins benijdenswaardige eigenschap is hem ook bij zijn verkiezings campagne meerdere malen te stade gekomen. De snelle carrière van Eisenhower begon in 1942, toen hij tot bevelhebber der Amerikaanse strijdkrachten in Europa werd benoemd. Als opperbevel hebber van alle geallieerde legers leidde de generaal in de daarop volgen de maanden de strijdkrachten die deel- hamen aan de invasie in Noord-Afrika, de operaties op Sicilië en in Italië, de landing in Normandië en tenslotte de succesvolle veldtocht, die hem en zijn Troepen dwars door Europa voerde. Enkele maanden na het einde van de Tweede wereldoorlog werd Eisenhower atafchef van het Amerikaanse leger. Eegin 1948 legde hij deze functie neer om President van de Columbia Univer siteit te worden, en daarmee was hij de eerste Amerikaanse generaal, die be last werd met de leiding van een uni versiteit van een dergelijk formaat. In December 1950 trok Eisenhower de uni form echter weer aan, thans als opper bevelhebber van de geallieerde strijd krachten in Europa. En in Mei van dit laar tenslotte droeg hij deze functie over aan generaal Ridgway om op hieuw in civiel met succes deel te kunnen nemen aan de verkiezingsactie Voor het Amerikaanse presidentschap. Eisenhower heeft ongetwijfeld tij dens zijn laatste verblijf in Europa de meeste roem verworven. Als „supreme commander" van de „Supreme Head quarters, Allied Powers in Europe heeft hij met even veel doorzettings vermogen aan de gemeenschappelijke defensie gewerkt ais enkele jaren te- Voren aan de bevrijding van het be zette gebied. Wat hij in deze periode tot stand heeft gebracht om te voor komen, dat het ooit nog nodig zou zijn de grond te bevrijden, die hij enkele jaren te voren aan het hoofd Van de geallieerde strijdkrachten ten koste van vele offers voor de bescha ving heroverd ad, heeft in West- Europa grote waardering en instem ming ondervonden. Generaal Eisen hower schonk Europa naast het begin Van een goede militaire defensie ook zelfvertrouwen en een doel, waarop dit zelfvertrouwen zich kon richten en waaruit het kracht kon putten. In deze periode heeft generaal Eisen hower getoond inderdaad een soldaat te ?ijn, „die in de vrede gelooft", zoals de bekende Amerikaanse publicist John Gunther hem eens beschreven heeft. Bij Tijn afscheid van ons land, vóór zijn Vertrek naar de V.S. in Mei j.l., is dat ï°g duidelijk naar voren gekomen toen hij bij een bezoek aan een conferentie Te Zeist van de voornaamste geestelijke Verzorgers der Nato-landen een ernstig Bestemde rede hield over de diepere zin Van de Nato. „Het Noord-Atlantisch pact", zo verklaarde de generaal bij die Bblegenheid, „is tot stand gekomen tus- vrije en souvereine naties om hen :e beschermen tegenover de dreiging van een goddeloze dictatuur". De basis, waarop het gehele gebouw van de Nato Tjrst, noemde hij: de vrij gekozen rege- hg, „die niets anders is dan de poli- nj?e Pm'spectieven van de handel in vis het Gost-Europese landen laten zich in zien a^gemeen niet onbevredigend aan zijn' aldus zegt minister Mansholt in Zijn Tw 'lt'nor|e van antwoord aan ae eP„ee Kamer. Deze handel is voor rjn gro°t deel beperkt tot gezouten ha- iswa veIse haring en visconserven. Wel- gel V;omen deze transacties als re- hanj.v na zeer langdurige onder- cw„elin®en en °P compensatie- en re- zieK .sbasis Tot stand, doch het laat Ten aanz'en> dat zich naar de produc- in jVan_het Nederlandse visserijbedrijf Zek-or. Dost-Europese landen wel een 16J1 e behoefte zal blijven doen voe- De instelling van de commissie, die de ^sse rij-vraagstukken zal bestuderen, e verband houden met de inpol- ering van het IJsselmeer, zal zeer bin- he»kort geschieden. tieke realisatie van het diep religieuze besef, dat alle mensen gelijke rechten hebben". Waardering voor H. Vader „Hoewel ik een toegewijd en zelfs bijna fanatiek protestant ben", zo ver klaarde Eisenhower voorts in deze rede, „wil ik verklaren hoe ik en ieder chris ten met mij blij is om de wijze waarop de Heilige Vader met Zijn organisatie het gevecht heeft geleid tegen het com munisme. Ik geloof dat Zijn voorbeeld over de gehele lijn kan worden opge volgd en dat zich dat niet behoeft te beperken tot de clerus". De zelfde godsdienstige overtuiging, die de nieuwe Amerikaanse President bezit, heeft zijn familie eeuwen geleden er toe gebracht naar de nieuwe wereld te verhuizen. Hij stamt af van emigran ten, die in 1732 met een aantal geloofs genoten naar de V.S. emigreerden, nadat er ruim een eeuw lang in Zwitserland en ook in ons land leden van het ge slacht Eisenhower gewoond hadden. Daarvoor waren de Eisenhowers uit Duitsland uitgeweken om aan dé ver volging in dat land te ontkomen. In zijn boek „Kruistocht door Europa" heeft Eisenhower zich uitgesproken voor een beperkt wereldfederalisme. „Het is tijdens de oorlog bewezen dat internatio nale eenheid van handelen en uitvoering kon worden bereikt, zonder schade aan de onafhankelijkheid van één der deel nemende landen te berokkenen, wanneer allen bereid waren gemeenschappelijk Eisenhower heeft een en vijftig de coraties en zeven en twintig onder scheidingen. Hij heeft eens van zich zelf gezegd, dat hij hartstochtelijk gelooft in „het Amerikaanse beginsel", te weten: gelijke kansen voor ieder een hetgeen iets anders is dan ge lijke verdeling van goederen par ticulier initiatief te onderschei den van gemeenschappelijke opzet van socialistische aard en Ameri kaans leiderschap voor een verwar de, verbijsterde, door de oorlog ge schokte wereld." een deel van hun gezag af te staan aan één enkel hoofdkwartier, dat gemach tigd was hun besluiten uit te voeren", zo schrijft hij. Had men o.a. bij de vorming van de organisatie van de V.N. van deze erva ring gebruik gemaakt, zo betoogt Eisen hower verder, dan zou dat „de een of andere vorm van een beperkt, federaal wereldgezag" hebben betekend en men zou zich los gemaakt hebben van de „traditionele maar verouderde gedachte, dat internationale doelen slechts door een eenstemmig besluit van een com missie kunnen worden bereikt". Zeg maar „Ike" Eisenhower werd op 14 October 1890 geboren in Denison, in de staat Texas. Met zijn vijf broers heeft hij zijn jeugd jaren doorgebracht op de kleine boer derij van zijn vader. Eisenhower heeft zich zeer veel vrien den gemaakt. Iemand heeft zelfs eens over hem verklaard: „Hij kan er niets aan doen, maar hij heeft te veel vrien den". Hij is waarschijnlijk wel de po pulairste Amerikaan die ooit in Euro pa heeft gewerkt. Voor een deel dankt hij zijn populariteit hier en in de V.S. aan zijn bescheidenheid. Zijn snelle pro motie in en na de oorlogsjaren heeft niet de minste verandering in zijn opvattin gen gebracht. „Zeg maar „Ike", zei hij enige tijd geleden tegen een journalist, die hem vroeg hoe hij aangesproken wilde worden. En toen was er van een verkiezingscampagne nog geen sprake. Vice-president Richard Milhous Nixon, die automatisch het recht zou hebben generaal Eisenhower op te volgen in dien deze tussentijds zou komen te sterven zoals dat met president Roose velt is gebeurd in het voorjaar van '45, drie jaar voor het eind van zijn ambts termijn, is nog een zeer jonge man. In de Amerikaanse senaat is hij met zijn negen en dertig jaren een van de jeug- digste leden. Hij heeft bovendien op ongewoon snelle wijze carrière ge maakt in het Amerikaanse politieke le ven, want eerst in 1946 werd hij op aandrang van een aantal inwoners van Los Angeles candidaat gesteld voor het Huis van Afgevaardigden. Als lid van het Huis herkozen in 1946 werd hij vier jaar later door de kiezers afge vaardigd naar de Senaat. Daarin heeft hij vooral de aandacht op zich gevestigd door zijn felle anti-communistische ac tie, waarbij hij zich overigens van min- - der demagogische methoden bedient dan zijn collega McCarthy. Op het gebied van de buitenlandse politiek deelt Nixon de zienswijze van president Eisenhower over internationale samenwerking. Een ogenblik heeft het er op geleken, dat senator Nixon's politieke carrière spoedig een einde zou nemen, n.l. toen bleek dat hij ondanks zijn persoonlijke inkomsten, die zeer aanzienlijk zijn, be langrijke bedragen van Califormsche industriëlen had aangenomen om zijn verkiezingsonkosten te bestrijden. Onder druk van zijn geestverwanten heeft pre sident Eisenhower hem toen echter ge red uit de netelige situatie waarin Nixon zich had geplaatst. Nixon is op 13 Januari 1913 te Yorba Linda in Californië geboren. Zijn vader was kruidenier en tevens exploitant van een benzinepomp. In zijn vrije tijd bracht hij voor zijn vader boodschappen rond. Hij heeft gestudeerd aan het „Whittier College" te Whittier en de Duke University Law School te Durham in Noord Carolina. Van 1937 tot 1942 beoefende Nixon de advocatuur in Whit tier, waarna hij vier jaar lang als offi cier heeft gediend bij de Amerikaanse marine. Nixon is in 1940 gehuwd. Hij heeft twee dochtertjes en behoort in religieus opzicht tot de Quakers. De regering van Israël heeft besloten een speciale wisselkoers in te voeren voor touristen en reizigers, die een bezoek brengen aan het land. Dit besluit werd ge nomen teneinde het touristenverkeer van de gehele wereld naar de jonge staat te bevorderen. De wisselkoers voor touristen en reizigers is vastgesteld op 1 Israëlisch pond sterling per dollar. De vorige koer» bedroeg 1.40 dollar voor 1 Israëliscr pond. Advertentie Advertentie Mad* from "sun-kissed" tobaccos Gebrek aan goede smaak In Cawnpore bij Cal cutta zijn negen mannen overleden, nadat zij de inhoud van een kist DDT- flessen hadden opgedron ken. Zij hadden waar schijnlijk nooit een goede borrel gehad. Music while you work Bij het Engelse dans liedje „Sugar Blush" die nen de toehoorders bij enkele passages in de handen te klappen. Daar om mag het niet meer door de B.B.C. worden uitgezonden in de rubriek „Music while you work", want vele arbeiders wor den door „Sugar Blush" zo gefascineerd, dat zij al les uit hun handen laten vallen cm frenetiek in de handen te kunnen klap pen. In de zware industrie lopen de machines dien tengevolge zelfs zodanige schade op, dat zij het hak kelende rhythme van de klappende werkers niet kunnen bijhouden. Diploma Negen en veertig meis jes stonden in Burton Street te wachten om hun einddiploma van dtH.B.S. in ontvangst te nemen. De secretaris van de com missie had echter verge ten de papieren in te vul len. Aan de meisjes werd met grote plechtigheid 'n rol blanco papier met een blauw lint er omheen uit gereikt. Schaapherder Een schaapherder in Sardinië werd tot twee jaar en tien maanden gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij drie lippenstiften, een bijen korf, een lam, zeven koe- klokken en een mes had gestolen. (Telefonisch van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen Koningin Elizabeth opende gisteren het nieuwe Britse parlementaire jaar met de gebruikelijke luister. Het was voor het eerst sedert 66 jaren, dat het parlement werd geopend door een Koningin, en de belangstelling van hel publiek was overweldigend. Na de terugkeer naar het Buckingham Paleis, waar een menigte van vele duizenden haar had opgewacht, verscheen de Koningin met de prins-gemaal, toegevend aan het luid en geestdriftig geroep van de me nigte, op het paleisbalcon. omicma Na de plechtigheid in het Parlements gebouw verscheen Koningin Elizabeth gisteren met haar gemaal en hun beide kinderen, Prins Charles en Prinses Anne op het balkon van Buckingham Palace. De Troonrede bracht geen enkele verrassing. Het wetgevende program voor het nieuwe parlementaire jaar is niet overladen. De voornaamste van de aangekondigde maatregelen is de de- nationalisatie van staal en van het vrachtvervoer langs de weg. Tegen de ze maatregelen is bitter verzet te wach ten van Labour. Verder verdienen de volgende punten van het conservatieve beleidsprogram de aandacht: inniger samenwerking met de leden van het Gemenebest en het Koloniaal Imperium, versterking van de Europese eenheid en het verlenen van alle mogelijke hulp aan de West-Europese buren bij hun pogingen zich nauwer aaneen te slui ten, voortzetting van het herbewape ningsprogramma, waarbij evenwel op passende wijze rekening zal worden ge houden met 's lands economische sterkte en stabiliteit, verdere sanering van de economie en bestrijding van inflatie, gestadige versnelling van het woning- bouwtempo, en „zekere veranderingen" in de onderwijswet ten behoeve van de vrije scholen. Dit laatste betekent waarschijnlijk dat de regering eindelijk een poging zal doen een einde te maken aan het schandelijke onrecht begaan vooral tegenover katholieke scholen. De ka tholieken in Engeland hebben het voorrecht evenals hun medeburgers Met de Constellation „Vlaardingen" van de K.L.M., die hen in Bangkok aan een ander toestel toevertrouwt, zijn gis teravond van Schiphol zeven leden van de Nederlandse Comedie voor een tour- née van zes maanden naar Indonesië ver trokken. Joan Remmelts treedt als lei der op van dit kleine gezelschap, dat de tournée op uitnodiging van de B.P.M. maakt. De zes overige acteurs en actri ces zijn: Mimi Boesnach, Truus Dekker, Rini van Slingerlandt en Bob en Guus Verstraete. Het ligt in de bedoeling, dat het zevental ook op Nieuw-Guinea uit voeringen gaat geven. belasting te betalen voor het staatson derwijs. Doch verder moeten zij in de loop van tien jaren een som opbren gen, welke door het Episcopaat wordt geschat als liggende tussen vijfhonderd en zeshonderd millioen gulden, om hun onderwijs te handhaven op het door de regering voorgeschreven peil. Wat gelijkstelling van het onderwijs betreft, is Engeland een van de ach terlijkste landen van de vrije wereld. Attlee opende het debat over het antwoord op de Troonrede. Hij was gematigd in zijn critiek. Zijn voor naamste argument (afgezien van zijn critiek op de voorgestelde denationali- satiewetgeving) was dat de regering reeds te ver was gegaan met haai deflatiepolitiek. Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en ze nuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat ver drijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen fa len. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.95, 2.40. De burgemeester van Schoonebeek heeft van het secretariaat van de Ko ningin mededeling ontvangen, dat Ko ningin Juliana een bedrag heeft ge schonken voor de getroffenen van de windhoos, die Vrijdag 24 October aan zienlijke schade aanrichtte in Oud- Sehoonebeek. Het klein-seminarie van Mertojudan in Midden-Java, dat gedurende de oor log werd verwoest, is geheel hersteld. De 140 leerlingen, die tijdelijk onderdak hadden gevonden in het groot-seminarie te Djocjakarta, zijn nu in de nieuwe ge bouwen ondergebracht. Zij komen allen uit. het apostolisch vicariaat van Sema- rang, met uitzondering van twee Chinese seminaristen. Zeven paters Jezuïeten, onder wie twee Javanen, zijn met het De A. N. W. B. heeft het initiatief ge nomen tot het instellen van een enquête, welke in de historie van het gemotoriseerd verkeer uniek mag he ten. Dertigduizend autobezitters onder de leden van de A. N. W. B. het be treft hier voorlopig een proef, die, wanneer zij slaagt, op veel groter schaal zal worden voortgezet Tiebben dezer dagen een enquête-formulier ontvan gen, waarin hun wordt verzocht ant woord te geven op een aantal concrete vragen. Uit deze antwoorden hoopt de A. N. W. B. belangrijke gegevens te putten en daardoor o.m. een zo volle dig mogelijk overzicht te verkrijgen omtrent de reparatiekosten van ver schillende types auto's. Bij het opstellen van een begroting voor een auto, hetzij nieuw, hetzij ge bruikt, alsmede bij het vaststellen van het tijdstip waarop vervanging economisch noodzakelijk wordt, is de grootte van het te verwachten repara tiebedrag tot dusver nimmer met enige nauwkeurigheid te stellen geweest, ter wijl deze post, zowel voor de autobezit ter zelf als voor de gehele economie van het transportwezen, van het groot ste belang moet worden geacht. Statis tische gegevens op dit gebied waren tot dusverre nergens te verkrijgen. Zelfs voor bezitters van een zeer groot wagenpark is het vrijwel onmogelijk voldoende betrouwbaar cijfermateriaal te verzamelen, omdat het onderzoek zich toch nog slechts over een te be perkt aantal gelijksoortige voertuigen kan uitstrekken. De „gewone" gegevens omtrent olie- en benzineverbruik, vaste jaarlijkse kosten zoals wegenbelasting, verzeke ringen, stalling en winterverzorging, alsmede de kosten van het dagelijks onderhoud, kunnen uiteraard nauw keurig worden begroot. Op een drietal voor de hand liggende en uitermate be langrijke vragen: „wat kost een auto per km., wanneer is vervanging eco nomisch geboden? en welk type auto komt daarna, in verband met speciaal te stellen eisen, het meest in aanmer king?" kon echter nimmer een geheel bevredigend antwoord gegeven wor den, o.m. in verband met de zwevende post „reparatiekosten". Indien de thans ingestelde enquête aan de verwachtingen beantwoordt, zal de A. N. W. B. als eerste in staat zijn deze zo vaak gestelde vragen, aan de hand van wetenschappelijk verant woorde statistieken, concreet en af doende op te lossen. Verscheidene in de autowereld bestaande strijdvragen zullen dan tevens kunnen worden be slecht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 3