Republikeinse overwinning volledig MEERDERHEID IN SENAAT EN HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN Pijade kondigt nieuwe grondwet aan J Tussen neus en lippen Persoonlijke boodschap van Eisenhower aan Frankrijk TRUMAN NODIGT OPVOLGER UIT VOOR BESPREKING Ongenoegen in bioscoop MOSKOU protesteert tegen blokkade der Koreaanse kust Tot hoofd en hart Openbaarheid van rechtspleging Het beeld der cijfi ers Toestand is nog moeilijk BEZEM voor Ike Djurich van congres verwijderd Mevr. Thorez alleen naar huis Vijfjarig kind omgekomen VS. verantwoordelijk voor de gevolgen Kind met handje in vleesmachine Het weer Nederlands Elftal DONDERDAG 6 NOVEMBER 1952 o 76ste JAARGANG No. 25525 Indonesië Verantwoorde ijkheid gevraagd Vliegtuigmecaniciens in de Y.S. in staking De Amerikaanse verkiezingen hebben een volledige overwinning opgeleverd voor de Republikeinen. Vandaag is komen vast te staan, dat naast de verkiezing van Dwight D. Eisenhower tot Pre sident, de Republikeinse partij zowel in het Huis van Afgevaar digden als in de Senaat de meerderheid heeft behaald, terwijl ook bij de verkiezing van dertig gouverneurs de Republikeinen een winst geboekt hebben. De nek-aan-nek-race tussen Repu blikeinen en Democraten om de meerderheid in de Senaat is tot het laatste ogenblik uitermate spannend gebleven. Toen nog slechts over een zetel beslist moest worden, was de stand: Repu blikeinen 48, Democraten 47. De laatste zetel ging echter naar de Republikeinen, die daardoor net de meerderheid behaalden. Partijcongres in Zagreb Bij brand in landbouw- schuur Soldaat met broodmes bedreigd Rechterhandje afgerukt Prins Bernhard in Bogota Ondergedoken militairen achtergesteld? Panamees bij de Hoek aan de grond Militair verongelukt Nederlandse planters beroofd Lamping neemt afscheid van Wilopo Op Landman na gelijk als tegen België BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementeij 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr 45, tel 3998 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W Severin. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per miliimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Op het moment dat de beslissing nog moest vallen over 11 zetels van het Huis van Afgevaardigden alhoe wel een Republikeinse meerderheid in het Huis reeds vaststaat en het resultaat van 10.890 stembureaux nog moest binnenkomen, gaven de uit slagen van de Amerikaanse verkiezin gen vandaag het volgende beeld te Presidentschap Uitslag van de stemmen van 135.471 van de in totaal 146.361 stembureaux: Eisenhower: 31.862.042 stemmen 442 kiesmannen. Stevenson: 25.654.348 stemmen 89 kiesmannen. Senaat Definitieve uitslag over de verde ling van de 96 zetels: Republikeinen 49 (meerderheid) Democraten 47. Huis van Afgevaardigden Uitslag van 424 van de 435 zetels: Republikeinen 218 (meerderheid) Democraten 205; Onafhankelijken 1; nog niet beslist 11. Gouverneurs Uitslag van 27 van de 30 te ver delen functies: Republikeinen 19 (winst 4); Demo craten 8; nog niet beslist 3 „De toestand is nog moeilijk. De re gering hoopt, dat alle kringen dei- maatschappij zich hiervan bewust zijn en van een 'gevoel van verantwoorde lijkheid vervuld zullen zijn," aldus heeft de Indonesische minister van Voorlichting, Mononutu, Woensdagoch tend medegedeeld na een kabinetszit ting, waarin de binnenlandse toestand werd besproken. Hij zei, dat het kabinet zich een weg heeft uitgestippeld Bij haar streven houdt de regering de beginselen der de mocratie voor ogen, overeenkomstig de rede van Sukarno. Inmiddels is de voorzitter van het Parlement, Sartono, bezig met de parle- mentsfracties van gedachten te wisse len, voornamelijk over de mogelijkheid van hervatting der zittingen van het parlement. Vernomen wordt, dat de partijen over het algemeen de wens hebben uitgespro- ken, dat het parlement spoedig bijeen zal komen voor het behandelen van de ontwerp-verkiezingswet voor de wetge vende vergadering, maar, zo gaf men te kennen, hiervoor zal het eerst nodig zijn de mening van de regering te ver nemen. In de V. S„ Europa en Honoloeloe zijn gisteren 300 vliegtuigmecaniciens van de United Airlines in staking gegaan. Dit heeft William Kent, de voorzitter van de internationale vereniging van vliegtuig mecaniciens bekendgemaakt. Hij deelde mee, dat de staking gold voor alle in ternationale diensten van de United Airlines met uitzondering van de lucht brug naar Korea en een groot percen tage van de binnenlandse vluchten. De staking is uitgeroepen omdat de Onderhandelingen over een nieuw ar beidscontract na tien maanden nog geen resultaat opgeleverd hadden. Kort na de proclamatie van zijn over winning heeft generaal Eisenhower gis teren een boodschap gericht tot het Franse volk, waarin hij de vriend schapsbanden tussen beide naties bena drukte en uiting gaf aan zijn gevoe lens van eerbied en achting voor de Fransen, die hij in de jaren, dat hü te midden van hen verbleef, als oprechte bondgenoten had leren waarderen. De Franse Premier, Pinay, heeft gis teravond deze boodschap beantwoord met een dankbetuiging aan de generaal namens het Franse volk. President Truman heeft generaal Ei senhower het gebruik van het vlieg tuig van het Witte Huis, de „Indepen- dance" aangeboden voor een vlucht naar Korea. Generaal Eisenhower heeft pre sident Truman echter laten weten, dat hij voor zijn reis naar Korea gebruik zal maken van een militair vliegtuig en zo spoedig mogeliik het tijdstip van zijn vertrek aan de Minister van Defensie zal mededelen. In een gelukwenstelegram aan Eisen hower heeft Truman Eisenhower verder uitgenodigd, een vertegenwoordiger te zenden voor een onmiddellijke besDre- king met de directeur van de afdeling Begrotingszaken over de begroting voor 1954, die voor 16 Januari aan het Con gress moet worden aangeboden. Truman heeft voorts meegedeeld, dat hij Eisenhower zal uitnodigen op het Witte Huis te komen teneinde be sprekingen te voeren over de proble men betreffende de wereldvrede. Tru man wenste zich niet uit te laten over de aard van deze uitnodiging aan Ei senhower en over het tijdstip waarop deze gedaan zou worden. Wel deelde hij mede dat hij voorgesteld had de ontmoeting spoedig te doen plaats vinden. Hooggeplaatste ambtenaren van de re- gering-Truman hopen, dat Eisenhower zijn ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie reeds nu zal kiezen, om hen tegen het einde van de maand ter bestudering van de Amerikaanse buiten landse en militaire problemen op hun nieuwe departementen te laten werken. De Republikeinse senator Alexander Wiley heeft verklaard van mening te zijn, dat vertegenwoordigers van Tru man en Eisenhower onmiddellijk be hoorden samen te komen ter bespreking van de politiek, welke de Verenigde Staten in de V.N. volgen moeten. Mevrouw Eisenhower heeft gisteren verteld dat de verkiezing van haar man niet veel wijzigingen zal brengen in hun levenswandel, omdat zij de laatste ja ren toch al „in een goudviskom" hebben geleefd. Zij wees er op dat Eisenhower als president van de Columbia-Univer- siteit en ook als militair bevelhebber steeds in het brandpunt van de belang stelling had gestaan en zei: „We staan al jaren lang onder bewaking". Mevrouw Eisenhower zag haar taak als first lady van de Verenigde Staten voornamelijk als de taak die iedere ^o-China is de strijd weer fel opgevlamd. In de moerassige en bosachtige Op r/ 67f .2yn. 'let vooral de kleine patrouilles, die de vijand moeten bestoken, sectil men een Franse parachutisten-patrouille, die de leider van een can Vietminh gevangen genomen heeft. De man heeft zich overgegeven Verm* Tarachutisten, die hem ontdekten in een gecamoufleerde kuil en hem bij OelenJ^iJTTe.rden over te geven. Hij was zó verrast, dat hij zelfs geen id. had zijn legerkaart met zijn documenten over de eenheid, waarover hij het bevel voerde, te vernietigen. vrouw heeft en die zij tot nu toe steeds heeft vervuld: „Mensen ontmoeten en mensen begroeten". Op een vraag naar de plannen van de Eisenhowers na de tiendaagse vacantie Generaal Eisenhower heeft gisteren zijn eerste geschenk na de presi dentsverkiezingen ontvangen: een be zem. De afzender, een fabrikant van bezems, had er een briefje bij ge daan: „Om de rommel op te ruimen". Dit staat op Eisenhowers verkie zingsleuze, dat hij, indien hij tot president zou worden gekozen, m Washington „krachtig de bezem zou hanteren". in Georgia zei mevrouw Eisenhower: „Ik heb nog niet eens de koffers uit Parijs uitgepakt". De jonge Eisenhower, die zich als majoor van het Amerikaanse leger in Korea bevindt, heeft onmiddellijk, nadat een journalist hem de uitslag van de verkiezingen had medegedeeld, een tele gram naar zijn ouders gezonden, waarin hij zegt: „Beste ouders, mijn hartelijke gelukwensen. Ik ben in gedachten de he le tijd bij U geweestJohnny". Toen men hem vroeg of de reis naar Korea, die zijn vader hoopt te maken, gunstig zou kunnen zijn, antwoordde hij beves tigend, maar voegde er onmiddellijk aan toe: „U moet er natuurlijk geen wonderen van verwachten". Het lid van het Politieke Bureau van de Joegoslavische communistische partij. Mosje Pijade heeft gisteren het partij congres in Zagreb medegedeeld, dat voor het eind van het jaar een nieuwe grondwet aan de Nationale Vergadering zal worden voorgelegd. Pijade zette uit een, dat het staatsbestuur zou worden geleid door functionarissen die verant woordelijk zijn aan het Presidium van de Nationale Vergadering. Het ontwerp van de nieuwe grondwet voorziet in een Nationale Vergadering bestaande uit een Federale Raad en een Raad van Producenten. De leden van de Federale Raad zullen gekozen worden op basis van één afgevaardigde op 50.000 inwoners en de Raad van Produ centen zal gekozen worden door arbei ders en personeel van economische on dernemingen, die zijn aangesloten bü co- operaties. Gisteren heeft zich tijdens de con greszitting een incident voorgedaan. De afgevaardigde Djurich uitte heftige beschuldigingen aan het adres van Pe- tar Stambulic, een vooraanstaand lid van de partij en premier van Servië. Djurich zei, dat Stambulic zijn vrouw van hem „weggenomen" had. Hij voer de het woord na de minister van Ge zondheid, die sprak over het zedelijk gedrag in de partij. De beschuldiging van Djurich veroorzaakte onmiddellijk een tumult. Hij werd terstond de zaai uitgeleid. Er is een speciale commissie van onderzoek ingesteld. ii'": y'xi; I Kort na het incident nam maarschalk Tito het woord. Hij verklaarde dat de Kominform achter de uitval van Djurich school en constateerde, dat er onder de aanwezigen geen ideologische noch poli tieke onenigheid bestond. Het congres heeft zich uitgesproken over verwijde ring van Djurich uit het congres- Dju rich is secretaris-generaal van de Joego slavische regering. Stambulic, het mikpunt van zijn be schuldigingen, bleef tijdens de uitval van Djurich onbewogen tussen zijn collega's van het presidium van het congres zit ten. Westelijke waarnemers zijn van me ning, dat niettegenstaande de verklaring van Tito het congres vrij hevig geschokt is door net gebeurde. Men acht het veel betekenend, dat Tito zelf een verklaring heeft afgelegd. Mevrouw Thorez, echtgenote van de leider van de Franse communisten, is alleen te Parijs uit Warschau terugge keerd. Zoals bekend vertoeft haar echt genoot reeds geruime tijd in Moskou. Eerder hebben wij reeds gemeld, dat Thorez zijn reeds lang aangekondigde terugkeer naar Frankrijk wederom uit gesteld heeft. Bij een brand die Woensdagmorgen uitbrak in een landbouwschuur te Bre da is het vijfjarig jongetje, Hansje Evers, omgekomen. Het kind, dat zelf ook in Breda woonde, logeerde sinds enige tijd bij zijn grootouders, het echt paar Van Gorp. omdat de moeder in het ziekenhuis was opgenomen. Een tante ontdekte de brand, zij hoorde het kind nog om hulp roepen. Zij noch de buren konden echter vanwege de ver stikkende rook en de vuurgloed de klei ne naderen. De niet verzekerde schuur brandde geheel uit. Verwijl bovendien nog een koe in de vlammen omkwam Radio-Moskou heeft gisteravond om geroepen, dat de Sovjet-Unie heeft ge protesteerd tegen „het instellen van een Amerikaanse marineblokkade rondom de Koreaanse kust". De Russische am bassadeur in de V.S. heeft Dinsdag een desbetreffende nota op het State Depart ment overhandigd. In de Sovjet-nota wordt verwezen naar op 27 September in de Amerikaan se pers verschenen berichten, inhoudend dat het Amerikaanse Ministerie van Marine had besloten tot de instelling van een verdédigingszone rondom het Koreaanse schiereiland, die de Koreaan se territoriale wateren en „een aan zienlijk gedeelte" van de zee daarbuiten zou omvatten. Volgens deze berichten zou het opperbevel der Amerikaanse vlootstrijdkrachten in het Verre Oosten gerechtigd zijn elk vaartuig in deze zone, ongeacht zijn nationaliteit, te doen onderzoeken. Verder wordt in de nota verklaard, dat de Sovjet-regering da vestiging van deze zone rondom Korea door de Amerikaanse regering niet als wettig erkent. Zij stelt de Amerikaanse regering verantwoordelijk voor de con- Het vijfjarig zoontje van de fam. Ver- duyn te Waalwijk, dat aan het spelen was met een kind van de slager Kools, kwam op een gegeven ogenblik in de slagerij terecht. Op een onbewaakt mo ment moet het jongetje van V. zijn handje in de vleesmachine hebben ge stoken, met het droevige gevolg dat het rechterhandje werd afgerukt. Het kindje is in ernstige toestand overgebracht naar een ziekenhuis in Den Bosch. Ongeduld is een groot beletsel voor welslagen sequenties van deze nieuwe agressieve daad en voor de schade, die aan de be langen van de U.S.S.R. berokkend kan worden. Radio-Moskou wees er op, dat Rus land op 6 Juli 1950 geprotesteerd had tegen de blokkade van de Koreaanse kust. Toen had het betoogd, dat dit een agressieve daad was, „onverenigbaar met de beginselen" van de organisatie der V.N. en beschuldigde" Amerika van een nieuwe agressie. Prins Bernhard is Woensdagavond in Bogota, de hoofdstad van Columbia, aan gekomen. Eisenhower en zijn vrouw Mamie tonen beiden trots en blij de Daily News, die de overwinning van Eisenhower meldt. De foto werd genomen in het Commodore Hotel 'in New York, waar de Republi keinen de uitslagen afwachtten. (Van onze correspondent) Een delegatie van de Nationale Fede ratieve Raad van het voormalig verzet in Nederland, bestaande uit de heren W. C. Bier, C. Brink, J. He.res en G Ritmeester, heeft dezer dagen een on derhoud gehad met de minister van Oorlog, ir. C. Staf, over de achterstel ling van ondergedoken militairen tij dens de bezetting bij degenen die zich voor krijgsgevangenschap hebben aan gemeld. De minister heeft de delegatie leden verzocht hem een aantal gevallen voor nader onderzoek bekend te maken Hij sprak de bewering tegen, welke in dertijd in enige kranten is verschenen, dat men van overheidszijde geen maat regelen zou nemen omdat het aantal on dergedoken militairen te groot zou zijn geweest. Suikerpot De Amerikaanse meneer Donkey wekte het mis noegen van zijn vrouw door 's avonds alleen in zyn auto uit te gaan. Me vrouw, die blijkbaar geen analphabete in de che mie is, deed daarom sui ker in de benzine-tank. De echtgenoot heeft nu echtscheiding aangevraagd op grond van het feit, dat zijn vrouw levensmidde len vermorste. Ze vergissen zich Inwoners van het Zuid- Franse dorpje Gaillac be weren een formatie „vlie gende schotels" met in net midden een „vliegen de sigaar" te hebben zien overtrekken. Het 'ijkt ons meer waarschijnlijk, dal het vliegende asbakken zijn geweest. Dure weddenschap Een vrachtrijder in Ko penhagen wedde om tien kronen,' dat hij in zijn on derbroek door de stad durfde te fietsen. Hij deed het, maar kreeg prompt honderd kronen boete we gens zich in het openbaar vertonen in ongepaste kledij. Werk voor Truman Wanneer Truman het Witte Huis moet verlaten, zal hij niet zonder werk komen te zitten. Roger Brown, president van een gramofoonp latenfabriek wil n.l een paar platen ■opnemen van Truman's pianospel, en wel de lie velingsnummers de Mis- souri-wals, ae wals an de Zwarte Bijl en O, mooi Ohio. Het succes heet ver zekerd- Als een zwaard van Damocles heeft te Venlo de bioscoopbezoeker K. een broodmes boven het hoofd van een sol daat gehouden, welke laatste tijdens de voorstelling ongenoegen met hem had gekregen. De politie werd gewaar schuwd, die zowel K. als de soldaat uit de bioscoop haalde en naar het politie bureau overbracht. Het ongenoegen was ontstaan toen twee naast de soldaat gezeten dames op zeker ogenblik begonnen te lachen. Voor K. was dit aanleiding om om te kijken, waarmee hij de toorn van de soldaat opwekte: deze laatste dreigde hem althans in het gezicht te zuilen slaan. K. heeft daarop de bioscoop ver laten om even later met het broodmes terug te keren. Beide personen zijn op vrije voeten gesteld, nadat tegen hen proces-verbaal was opgemaakt. Vanochtend vroeg is het Panamese schip „Faustus" boven de Noorderpier van Hoek van Holland aan de grond gelopen. De „President Jan Leis" is snel uitgevaren, doch behoefde nog geen assistentie te verlenen. Er was vanmorgen geen direct gevaar aanwe zig. De bemanning heeft'het schip nog niet verlaten. Het Turkse schip „Bakir" is tussen Ame land en Schiermonnikoog aan de grond gelopen. De stuurinrichting is defect. De Duitse sleepboot „Seefalke" van Borkum en de Nederlandse sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen op Terschelling zijn, evenals de reddingboot „Insulinde" uit Oostmahorn, ter assistentie uitgevaren. Tijdens Dinsdag op de Veluwe gehou den manoeuvres is de 21-jarige dpi. sol daat P. H. Blom uit Oudorp (N.H.) bij een verkeersongeval met ee.i jeep do delijk verongelukt. Een mede-inzittende werd zwaar gewond. Voor zijn leven wordt gevreesd. Een bende van zeven man heeft twee Nederlandse planters van de onderneming „Siloewok Sawangan", de heren K. H. Holst en H. J. van der Veere, beroofd van een bedrag van ruim 6000 rupiahs. aldus meldt het in Semarang verschijnende blad „Suara Merdeka". Deze onderneming ligt naDij Soekoredjo in midden-Java. Het geld was bestemd voor het uitbetalen van lonen. De politie heeft reeds vier leden van deze bende gearresteerd. De Nederlandse Hoge Commissaris in Dja karta, de heer A. Th. Lamping, heeft een afscheidsbezoek gebracht aan de Indonesi sche minister-president, Wilopo. Dit bezoek duurde ruim een half uur. Dinsdag zal de heer Lamping uit Dja karta naar Nederland vertrekken. O ommige bladen hebben zich veront- A waardigd getoond over een maat- regel, door de president der Am sterdamse rechtbank getroffen jegens de verslaggevers die beroepshalve de behandeling in kort geding wilden bij wonen van een nogal de aandacht trek- kendende zaak. De president had name lijk doen weten, dat slechts één ver slaggever, mede optredend als repre sentant van hen aan wie de toegang werd ontzegd, zou kunnen wórden toe gelaten. De verontwaardiging van bedoelde bladen is begrijpelijk-, ook wij zijn van oordeel, dat de houding van de presi denten der rechtbank geen bewonde ring verdient, al moet worden toege geven dat hij rechtens bevoegd was tot het treffen van de gelaakte maatregel. Onze rechtspraak is in beginsel open baar. Dat zij zulks is hangt ten nauw ste samen met de beginselen van onze democratische rechtspleging. En nu kan men wel zeggen, dat tan die eis van openbaarheid reeds wordt voldaan wanneer ook maar één persvertegen woordiger wordt toegelaten, in wezen is dat een spitsvondigheid, welke in tegenspraak is met de algemeen als redelijk aanvaarde praktijk, dat volle dige openbaarheid eerst dan aanwezig is wanneer aan meerdere vertegen woordigers van voorlichtende organen de gelegenheid wordt geboden om van de feiten kennis te nemen en daarvan mededeling te doen naar eigen smaak. Wanneer wij zeggen „naar eigen smaak", bedoelen wij geen grenzenloze willekeur, maar willen wij slechts wij zen op de wenselijkheid van een door velerlei omstandigheden bepaalde dif ferentiatie in de berichtgeving uiter aard met inachtneming van de journa listieke ereplicht. dat aan de waarheid niet te kort wordt gedaan. Wanneer men de zaak van die kant bekijkt heeft de president der Amsterdamse recht bank inderdaad verhinderd, dat een door de eisen der praktijk gevergde openbaarheid volledig tot gelding kon komen. Dat hij echter, strikt juridisch gezien, bevoegd was tot hetgeen hij deed volgt uit de omstandigheid, dat hij belast was met de algemene leiding der zit ting, waarbij voor de duidelijkheid zij aangetekend, dat die bevoegdheid niet moet worden gezocht in het recht om in bepaalde gevallen tot sluiting der deuren te gelasten. Zulk een geval deed zich immers ook naar het oordeel van de president, niet voor in bedoeld kort geding. Men kan zich no afvragen, of er met betrekking tot de open baarheid een verschil is tussen een kort geding en een gewone proce dure voor de meervoudige kamer. Prin cipieel bestaat zulk een verschil niet, praktisch misschien in zoverre als het korte geding vaak betrekking heeft op particuliere aangelegenheden, die in mindere mate de publieke belangstel ling gaande maken. Maar dan zij in alle bescheidenheid gezegd*, dat het eerder de taak is van de pers dan van de rechter om te oordelen over de vraag, of een zaak. die hetzij in kort geding, hetzij in een gewone procedure behandeld wordt, al dan niet in de publieke belangstelling staat. Wil men zijn poging tot begrip bil lijkheidshalve ten uiterste doorvoeren, dan kan men zich ook nog afvragen of er in het onderhavige geval misschien sprake was van een practische nood toestand, doordat drommen verslagge vers zich toegang wilden verschaffen tot de kamer, die overigens in proces sueel en niet in ruimtelijk opzicht „en kelvoudig" wordt geheten. Zijn wij goed ingelicht dan waren er echter een 6-tal verslaggevers aanwezig, welk aan tal bezwaarlijk „niet te verwerken" kan worden genoemd, zoals door een jarenlange praktijk trouwens was be wezen. Dit alles in aanmerking genomen rest geen andere conclusie dan de spijtige constatering, dat de justitie in dit geval de taak en de plicht der pers niet vol doende heeft erkend, waartegenover de verslaggevers begrijpelijkerwijs stelling hebben genomen door geen van allen de zitting bij te wonen en door af te zien van de toegestane faciliteit" om één hunner als vertegenwoordiger aan te wijzen. Advertentie BaRTELJORiSSTRAAT 20 TEL. 15439 Verwachting tot Vrijdagavond: Zwaar bewolkt met nu en dan re gen en later ook enkele opklaringen. Weinig verandering in temperatuur. Tijdelijk krachtige tot harde en langs de kust wellicht stormachtige wind tussen Zuidwest en Noordwest. Zon: 7.46—17.0L Maan: 21.16—13.26. Na afloop van de matige oefenwed strijd van het voorlopig Nederlands Elftal tegen Saarbrücken, die met 23 door de Nederlanders verloren werd, is het nationale elftal, dat Zaterdag 15 November te Huil tegen Engeland (amateurs) zal spelen, als volgt samen gesteld: Doel: Landman (Sparta). Achter: Tebak (Eindhoven) en Al berts (Vitesse). Midden: Wiertz (DWS), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (aanv. RCH). Voor: V. d. Kuil (VSV), Lugthart (Be Quick), Van Roessel (Willem II), Bennaars (Dosko) en Lenstra (Heeren veen). Reserves: Hagenaars (Volewijckers), Odenthal (Haarlem), Kuvpers (Vole wijckers) en Clavan .ADO). Verenigde Naties. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. zal midden volgende week in een plenaire zitting van de Assemblee der Verenigde Naties een verklaring afleggen over de Nederland se inzichten omtrent de voornaamste problemen waarmee.de V. N. zich thans bezighouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1