mm WmÊÈ. Eén rich ting verkeer langs de ENGELS BERGINGSMATERIAAL NAAR DE NIEUWE WATERWEG Grote tankschepen kunnen niet binnenkomen H-bom op Eniwetok tot ontploffing gebracht? DRUK WEEKEINDE IN HAVEN VAN AMSTERDAM het Drukke dag voor de sluizen te IJmuiden Nieuw Amsterdam voor eerst in de hoofdstad Tussen neus en lippen Nieuwe arrestaties in Kenya Mgr. Bossilkov terechtgesteld TANKINSTALLATIES TE PERNIS WERKEN OP HALVE KRACHT Atoombom zou er een bij zijn Ponten uit de vaart genomen V\ Grote veestapel wordt afgemaakt „De Ommelanden'' wordt verkocht Tot hoofd en hart ee HUftKlo oefüteym oiuj! Hef weer MAANDAG 10 NOVEMBER 1952 o 76ste JAARGANG No. 25528 OOGGETUIGEVERSLAG IN TIJDSCHRIFT Millioenen schade Hoge waterstand Inbreker met stengun gegrepen Havendienst continu in touw Zeeroof op Middell. Zee O.a. Nederlanders in arrest Mond- en klauwzeer geconstateerd Communist op Java aangehouden FALCON MANTELS-JASSEN Douane smokkelt zelf Veertien Duitsers in arrest Dr. Chaim Weizmann overleden President van Israël Oplossing van conflict niet meer mogelijk Monseigneur Evgheni Bossilkov, de Bul gaarse bisschop van Nicopoli, die op 3 Oct. j.l. wegens „spionnage" ter dood was ver oordeeld, is op 5 October terecht gesteld De terechtstelling is in Bulgarije niet be kend gemaakt, aldus meldt de katholieke persdienst uit Wenen. (Van een onzer verslaggevers) In de omgeving van het wrak van de „Faustus" in de mond van de Nieuwe Water- keg, by N.R.W. rood drie, is over een afstand ter weerszijden van anderhalve teemyi een éénrichtingsverkeer ingesteld, met dien verstande, dat wanneer enkele schepen gelijktijdig of nagenoeg gelijktydig dit vak naderen, het schip dat vóór stroom vaart voorrang heeft. De scheepvaart kan met inachtneming van de weers omstandigheden dag en nacht geschieden. Voor uitvarende schepen geldt voor lopig een maximum diepgang van negen meter en voor binnenkomende schepen een diepgang van zeven meter, zo is gisteren medegedeeld. Geladen tankschepen kunnen in deze omstandigheden niet binnenkomen. Een derde gedeelte van de binnenkomende tonnage is tankschiptonnage. Men zal echter alle pogingen in het Werk stellen om de diepgangsgrenzen zo spoedig mogeiyk op te voeren. Gisteren konden 65 schepen de haven van Rotterdam verlaten, terwijl er ruim 40 schepen binnen kwamen. Normaal komen er circa 45 schepen per flag de Rotterdamse haven binnen. Zwaar Brits bergingsmateriaal zou Vandaag naar de Koninklijke Neder landse Marine gezonden worden om de ..Faustus" te lichten, n.l. twee vaartui gen voor het bergen van kustschepen. twee „zolderschuiten" van 600 ton elk, flie uitgerust zijn met zware trossen en hefwerktuigen en tien 80-tons „kamelen", reusachtige cylinders, welke men bij het wrak kan laten zinken, om het ver volgens met behulp van samengeperste lucht drijvend te maken. Bij gunstige weersomstandigheden zouden vandaag ook duikers afdalen naar het wrak om z.g. kettingladin gen aan te brengen, die steeds een gedeelte van het schip verwijderen. Zo kan men steeds deel voor deel laten „afspringen" en vervolgens bergen. Men heeft op het ogenblik een grove positie van het schip, doch met behulp van kleine marineschepen zal getracht worden de positie van de „Faustus" ^nauwkeuriger te bepalen. Er komt op het ogenblik zand dooi de stukgeslagen Noorderpier, doch de Vaargeul wordt in de gaten gehouden. De uiteindelijke kosten van de op ruiming zullen door de Waterstaat, die het schip in beslag heeft genomen, moe ten worden gedragen. Gebleken is, dat vier tankschepen van 10.000 a 25.000 ton, die voor Hoek van Ten gevolge van de hoge waterstand van de IJssel is het Bronkhorsterpont- Veer tussen Brummen en Steenderen th.i.v. heden tot nader aankondiging ge stremd. De roeibootdiensten gaan nor maal door. Op de Waal voor Tiel moest gister ochtend de gierpont „Prinses Juliana" hit de vaart worden genomen. De veerdienst Wamel wordt onderhou den door de stoomboot „Gijsbert Stout" en de motorboot „Tiél" met aangekoppelde ponten. j.£>e stuw van Borgharen in de Maas st r?terdagaVond buiten werking ge- eid. De scjjepen van en naar het Julia- akanaal worden geschut door de sluis an Limmel. reeks van diefstallen, die de laatste btoeri vn in Venlo zijn gepleegd,, heeft ver- rest een einde gevonden met de ar- sUrv -p van twee beruchte inbrekers. De maneUJerende Politie ontdekte 's nachts een Julian zich op verdachte wijze in de ten W H aa' oPhield. Toen hij wilde vluch- «ezrma en hem waarschuwingsschoten na- Bii waarop hij bleef staan, door a ïer .onderzoek bleek, dat van het het tv p amihe Van der P. bewoonde pand Poiitie ~raamPJe was opengebroken. De Sang tntw113"6 zi°h langs deze weg toe- de 24-ia huis en betrapte op heterdaad haar h,u»Ige B - die in de woonkamer B, h.J aan het speuren was. *'011, ,een stengun in de aanslag bij hlotseUno d't wapen vallen toen hij atond uf. ln, het licht van een zaklantaarn er jn' ,™1 vluchtte, doch de politie slaagde jOnen J1?® op het nippertje aan diens S.roeg n,U,™ W.C.-raampje te trekken. B. Bij hiiilr, rzen en rubberhandschoenen, ïun gev (j511® werd nog een tweede sten- Holland lagen te wachten, weggestuurd zijn door de eigenaars. Een ervan heeft koers gezet naar Londen. De olieraffinaderyen te Pernis draaien momenteel op halve kracht, daar de voorraden olie anders spoedig zullen zyn uitgeput. De schade voor de Rot terdamse rederyen, cargadoors, over- slagbedryven enz. loopt reeds in de millioenen. Ook al is de scheepvaart in beperkte mate hersteld, een dag werk loosheid van een reder kost een aan zienlijke som. Dunrt de stremming lang, dan zal dit zyn weerslag vinden in tal van bedryven en gezinnen. Rotterdam, dat juist het 15.000ste schip van 1952 had zien binnenvaren, heeft een zieer zware klap gekregen. Hedenochtend zou een begin worden gemaakt met het lossen van de lading van het Portugese schip „Pebane", dat, ze als bekend, nabij Breskens in de Scheldemonding aan de grond is gelo pen. Het Turkse schip „Bakir", dat enige dagen geleden bij Schiermonnikoog is gestrand, ligt buiten de branding en verkeert niet in gevaar. De kapitein en stuurman zijn Zondag aan wal gegaan om maatregelen te nemen, omdat er gebrek aan voedsel en water is. De „Bakir" zou een lading van 1.000 ton aan boord hebben. De bemanning staat niemand toe aan boord van het schip te komen. De „Harlingen 5", het scheepte, dat Vrijdagnamiddag in nood verkeerde op de Waddenzee en waarvoor de motor reddingboot „Brandaris" en de sleep boot „Stortemelk" van Terschelling waren uitgevaren, is behouden in zijn thuishaven teruggekeerd. De „Nieuw Amsterdam" bij avond in de Noordersluis te IJmuiden. lllllllllllllll 111 III llllll llllllllllllllllll III Uil IIIIIIIIIIIM III lltllll Vele belangstellenden trokken Zondag toen het weer in ver gelijking met dat van Zaterdag een stuk beter was naar de Noorderpier van Hoek van Hol land om te zien, welk gat de „faustus" geslagen had, toen het schip er door de woeste zee heen gedreven werdOp de achter grond: In zee wachten de schepen op het sein, dat zij binnen mogen varen. De Waterstaat-mensen op de sluizen te IJmuiden hebben Zaterdag heel wat werk te verzetten gekregen. Diep ge doken in de kraag van hun warme jas sen, moesten zy zich voortdurend wagen in de striemende regen- en hagelbuien, voortgejaagd door een styve Noorde- lyke wind. Tyd om een sigaretje te draaien werd hun nauwelyks gelaten, want aan het getal schepen, dat van zee naar binnen wilde en omgekeerd scheen geen einde te kunnen komen. Op het havenkantoor, het centrale zenuwstelsel van de toegang tot het Noordzeekanaal, waar het verkeer door de drie sluizen geleid wordt, stond de telefoon rood-gloeiend. Alle lijnen wa ren voortdurend bezet. En op de ma quette van het sluizencomplex gloeiden vele lampjes, getuigende van het druk ke verkeer naar binnen en naar buiten. Ieder plekje in de sluiskolken werd benut. Coasters werden door de kleine sluis gedirigeerd. Tussenboten kwamen veelal in de middensluis terecht en als er dan nog een gaatje over was, werd daar nog gauw een klein scheepje inge past. In de Noordersluis lagen soms, ongeacht de sleepboten, vier schepen tegelijk in de machtige kolk. Zij waren de enige afleiding voor de velen, die er uren en uren gewacht hebben op de binnenkomst van de „General S. D Sturgis", het Amerikaanse troepenschip met weerkerende vrijwilligers. De Noor Jan met zijn deklast hout, was het aan te zien, dat de storm hem niet onge merkt voorbij gegaan was. Vooral op Veeg voor je eigen deur, het andere marcheert dan vanzei het achterschip had de lading flinke opstoppers gekregen, en de wanorde was dan ook volkomen. Als een sprook jespaleis gleed om zeven uur de Nieuw- Amsterdam de sluis binnen voor Zijn eerste, door de versperring van de Nieuwe Waterweg, noodgedwongen be zoek aan de hoofdstad. Het is niét het grootste schip, dat ligplaats in de Noor dersluis koos. De Franse Pasteur was nog groter. Maar dit trotse zeekasteel deed terecht de Nederlandse harten sneller kloppen. Zolang de blokkade van de Nieuwe Waterweg duurt zal IJmuiden het druk ker hebben. Maar de Waterstaat-mensen zyn voor geen kleintje vervaard en „zenuwachtig" komt in hun woorden boekje niet voor. Zeiden heeft de Amsterdamse haven een drukker weekend beleefd dan de af gelopen Zaterdag en Zondag. Tengevolge van de versperring door het gezonken Panamese schip „Faustus" in de Nieuwe Waterweg voor Rotterdam, waren vele schepen genoodzaakt andere havens op te zoeken. Voor de grootste onder hen was Amsterdam de meest voor de hand liggende uitwykplaats en zo kon het ge beuren, dat de hoofdstad Zaterdagavond voor het eerst de „Nieuw Amsterdam" van de Holland-Amerika-Lijn in de Coenhaven zag meren, het grootste schip dat ooit de Amsterdamse haven heeft aangedaan, het grootste schip van de Ne derlandse koopvaardijvloot: 37.000 bruto register ton. Twee andere, eveneens oor spronkelijk naar Rotterdam koersende boten, die Zondagnacht Amsterdam bin nenliepen, waren de „Stad Dordrecht" van de Halcyon-Lyn, die een plaats kreeg aan de Franse boeien by de Sumatrakade, en de blauwpijper „Calchas", thuis horende by de Maatschappij Oceaan. ter dan zij verwacht hadden, zetten de eerste opvarenden, voet aan wal: hei etablissement van Smulings Havenmaat schappij N-V. Een aantal van de nog aan boord zijnde 185 passagiers er was reeds gedebarkeerd in Southampton en Le Havre vol ede hun voorbeeld. De overigen verlieten Zondagmorgen acht uur het schip. (Vervolo op pao 3) In het tijdschrift „Los Angeles Exami ner" is Zaterdagavond het ooggetuige- verslag verschenen van iemand, die be weert de eerste ontploffing te hebben meegemaakt van een H-bom, die onlangs op het atol Eniwetok tot ontploffing zou zijn gebracht. De man beweert, dat de atoombom bij de H-bom vergeleken, een „prutsding" is en vertelt dan, dat de ontploffing waargenomen werd door een blauwe bril. De explosie leek een geweldige oranje bol en was verblin dend als was er helemaal geen donkere bril. De bol begon te stygen en rond om de kolom ontstond stoom, die langs de kolom op en neer ging en de lucht schoonveegde, zodat men tonnen water op kon zien stijgen. Tenslotte vormde de kolom een paddestoel en pas drie minuten later hoorde men een ver schrikkelijke klap. die gevolgd werd door een hevig gedreun. De paddestoel vormde tenslotte een grote open ring, die zeer snel uitgroeide en zich met een web van fijne stoom aan de kolom scheen vast te hechten. Het atol, dat 800 m. bij 4 km. groot is, moet volko men in as en gruis zijn opgegaan. De wetenschappelijke medewerker van de „Los Angeles Examiner". Chris Clausen,, heeft hierbij aangetekend, dat De Nieuw Amsterdam meerde om kwart over zeven in de Noordersluis te IJmuiden. In het Noordzeekanaal was ruim baan gemaakt om deze reus zon der moeilijkheden naar Amsterdam te kunnen brengen. Maar desondanks draaide vlak voor zijn neus de Velser spoorbrug dicht en de sleepboten moes ten al hun krachten inzetten cm t.e voorkomen, dat het schip door de nog onstuimige wind met de brug in aan varing zou komen. Na een oponthoud van 20 minuten kon de reis worden voortgezet. Uiteraard was hét de „Nieuw Amster dam", wiens verschijnen in de Amster damse wateren de meeste drukte ver oorzaakte. Nadat commodore P. Verhoog, de zeeman-literator, onder wiens gezag het vlaggeschip van de H.A.L. een vaste dienst op New York onderhoudt, Zater dagmorgen half zes voor de Waterweg was gekomen, kreeg hij eerst te vier uur 's middags van zijn maatschappij op dracht naar Amsterdam op te stomen. Zes uur was hij voorgaats in IJmuiden Vier uur later voeren wij met een motor boot langszij de „Nieuw Amsterdam" ter hoogte van de Hembrug door het Noord zeekanaal. Vier sleepboten van Goed koop leidden de 759 voet lange en 88 voet brede kolossus behoedzaam naar de rui me ingang van de Coenhaven. Daar gaf de Havenpolitie met luid over het water schallende stem enkele aanwijzingen en geassisteerd door een vijfde, vatten Goedkoops trekpaarden een door de om vang van de sleep niet alledaags karwei aan. Met de voorsteven in de richting van het kanaal, het bakboord voor de wal, werd het huizenhoge zeepaleis ach teruit de Coenhaven binnengeloodst Vijf voor half twaalf, bijna 18 uur la- Hoewel een officieel communiqué meldt, dat de toestand in Kenya onge- wyzigd is, hebben inlandse politie ambtenaren en Britse soldaten Vrydag weer 300 arrestaties verricht. Op het gerucht, dat de leider van de Afrikaanse Unie, Jojo Kenjata, die men er van verdenkt een leidende functie te be kleden in de Mau Mau en daarom op 21 October j.l. gearresteerd had, in vrijheid was gesteld, hadden grote groe pen Kikoejoes zich verzameld om Ken jata te verwelkomen. Daarop greep de politie in. Bij een rechtsgeding tegen een Ki- joejoe, die wegens het afnemen van de eed der Mau Mau, terecht stond in het rechthuis te Akimboe, bevonden zich onder de bewijsstukken op pries terkleren lijkende gewade». Een van deze door de politie in beslag genomen gewaden bestond uit een lang wit kleed met blauwe banden rond de hals en de mouwen, een schouderbe dekking in de vorm van een blauw kruis en een blauwe gordel. Daarover werd een baan witte stof gedragen met een blauw kruis in elke hoek. Dit is de eerste keer, dat gewag is gemaakt van dergelijke kledingstukken. Twee Britse Lagerhuisleden, die be horen tot de Labour-fractie, hebben na hun bezoek aan Kenya verklaard, dat het land dringend agrarische hervor mingen nodig heeft. Ook waren zij van mening, dat het stelsel van het benoe men van stamhoofden bij de inheem sen de indruk moet wekken, dat deze hoofden slechts onderhorigen zijn van de regering. Na een snel onderzoek, dat werd be moeilijkt door het geheimzinnige karak ter rond het geval van zeeroof, waarvan dezer dagen het Nederlandse schip „Combinatie" op de Middellandse Zee het slachtoffer werd, is de internationale politie van Tanger overgegaan tot de ar restatie van de bemanning van het scheepje „Esmee", dat 5 November de haven van Tanger binnenviel. Deze bemanning bestaat vermoedelijk uit Britse en Nederlandse matrozen, wier deelneming aan de zeeroof door de in ternationale politie is vastgesteld. Het geheimzinnige scheepje is in beslag ge nomen. Op de hoeve „Cotesse" in de gemeente Vaals, bewoond door de landbouwers Crombach, werd dezer dagen een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Het vee op deze hoeve was niet ingeënt. Om uitbreiding van de gevreesde ziekte te voorkomen heeft de districts-inspec- teur van de Veeartsenijkundige dienst opdracht gegeven, de gehele veestapel af te maken. Zaterdag werden reeds 91 koeien, runderen en kalveren naar de slachthuizen te Heerlen en Kerkrade overgebracht. Vandaag zouden ongeveer 100 varkens eveneens naar de genoemde slachthuizen worden getransporteerd. A. P. meldt uit Djakarta dat het lid van de communistische partij, tevens lid van het parlement, Wardi Koesnatalistr» is gearresteerd. Hij wordt vastgehouden in Pamanukan, ten Noorden van Ban dung. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Dinsdagavond: Wisselend bewolkt met nu en dan regen- of hagelbuien. Vrij krachtige tot harde, langs de kust tijdelijk stormachtige wind tussen West en Noord. Iets kouder. Zon 7.53—16.55 Maan 0.52—14.31. een H-bom-explosie heel goed een der gelijke uitwerking kan hebben. In Honoloeloe hebben twee officieren yan de militaire voorlichtingsdienst ver klaard niets te weten van een H-bom- ontploffing in het gebied van de Stille Zuidzee en in Washington heeft de com missie voor atoomenergie omtrent het bericht van de ontploffing verklaard geen commtenaar te hebben. De Akens douane heeft in October langs de Nederlandse en Belgische grens in totaal 500 smokkelaars aangehouden, op wie onder meer 7300 kg. koffie, 17.500 sigaretten en 200.000 sigarettenvloeitjes werden gevonden. Bovendien raakten zij elf auto's en 12 fietsen kwijt. Behal ve deze 500 smokkelaars werden te Aken wegens frauduleuze invoer ook ettelijke douane-beambten aangehouden. Eind October kwam namelijk, tengevolge van het feit, dat twee douaniers door een superieur werden betrapt, toen zij met een flinke partij koffie van de Belgi sche grens terugkeerden, aan het licht, dat in totaal negentien in de omgeving van Aken gestationneerde douanebeamb ten nu en dan het voorbeeld van de smokkelaars plachten na te volgen. Van hen bevinden er zich thans veertien in arrest. Gisterochtend om even over half zes is Israels eerste president, dr. Chaim Weizmann, in zijn huis te Rehoboth overleden. In heel de Joodse staat han gen de vlaggen halfstok en een diepe rouw ligt over het land. In een buitengewone zitting van het kabinet heeft premier David Ben Goe- rion de grote historische verdiensten van Weizmann als geleerde en staatsman ge schilderd. „Heel het land rouwt om het overlijden van de laatste president van de wereldorganisatie en de eerste presi dent van de staat Israël", aldus Ben Goerion. Binnen dertig dagen zal het parlement een nieuwe president kiezen. De coöperatieve aelkproduetenfabriek „De Ommelanden" te Groningen wordt verkocht. Een oplossing inzake het con flict, dat nu reeds meer dan elf weken heeft geduurd, is thans niet meer moge- lyk. Bestuur en Commissarissen van deze grote zuivelfabriek hebben op een buitengewone vergadering dit ingry- pende besluit genomen. Acht dagen heeft men de stakers gegeven om het Armlastige ln 1928 en 1929 stelde de Engelse fiscus een vrouw vrij van betaling van zeven pond sterling belasting op grond van het feit, dat zij armlastig wasDezer dagen ver scheen de bewuste dame echter op het belasting kantoor om haar oude schuld te voldoen. Zelfs voor Engelse begrippen blijkt dit zó uitzonderlijk, dat de belastingdienst be sloten heeft haar een of ficiële bedankbrief te sturen. Steuntrekker Het arbeidsbureau te Palermo heeft een aan klacht ingediend tegen een man, die zes maanden lang werklozensteun heeft getrokken, terwijl hij in de gevangenis ter plaatse een vrijheidsstraf uitzat. Pension-spoken Een Londense kamer verhuurster heeft de huis. vestingscommissie ver zocht iets te doen aan dt rpookgeluiaen, die in haar pension worden ge hoord Zfj oeschuldigt het bij haar inwonend ecntpaar Hertheninglon er van de spookgeluiden te produceren, omdat zij over het gehele huis wil len beschikken. De Her. thenmgions ontkennen dit echter ten stelligste. Zij zeggen, dat de geesten van twee mensen, die in dertijd tn de thans door hen bewoonde kamer ge storven zijn, het hun lastig maken. De voor zitter van de huisves tingscommissie T. B. Beaufort-Palmer zal nu m hoogst eigen persoon er een kijkje komen ne men en onbevangen zijn oor te luisteren leggen. Wedden, dat hij niets ziet of hoort Britse Nationale Gezondheidsdienst. De tienjarige Roy Thompson ging naar een ziekenhuis te Liverpool om een stukje metaal uit zijn vinger te laten ver wijderen. Zes uur later lag hij bleek, maar naar omstandigheden in een oevreaigenae toestand weer in zijn hospitaal bedje. Het stukje metaal zat nog altijd in zijn vin ger, maar zijn kernge zonde blindedarm was hij kwijt. Men had hem voor een andere jongen aangezien. Alarm De politie in Oxfora wera gealarmeerd, om dat er een man met een zakdoek voor het gezicht geöonaen zich op ver dachte wyze in de Mid land Bank ophield. De gewapend toesnellende politieagenten troffen een bediende aan, die de vloer aan het doen was en zich met een zakdoek onherkenbaar had ge maakt om geen stof bin nen te krijgen. conflict bij te leggen en nu deze terrnyn verstreken is, heeft De Ommelanden de knoop radicaal doorgehakt. De vo rige week zijn nog besprekingen ge voerd met het College van Rijksbemid- delaars in Den Haag. Van de zijde van De Ommelanden is toen het laatste de finitieve voorstel aan de voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars, mr. J. A. Berger, overhandigd, waarop dit College heeft medegedeeld, dat de zaak nog eens bekeken _ou worden. De di recteur van De Ommelanden, de heer De Boer, deelde ons mede. dat ook het College van Rijksbemiddelaars op de hoogte is gesteld van het voornemen van De Ommelanden, om na 8 dagen de fabriek te verkopen. Bestuur en Commissarissen van De Ommelanden hebben uit nun midden een commissie benoemd voor de ver- koopsvoorwaarden van de labriek. Een van deze voorwaarden is dat geen der stakers weer in de fabriek te werk ge steld zal worden, zulks om het thans werkende personeel te beschermen. Over de juridische waarde van deze voorwaarde deelue de heer De Boer mede, dat hierover overleg is gepleegd met dive.se juristen en dat deze voor waarde zeer goed uit te voeren is. De verkoop van de fan riek geschiedt dij inschrijving. De hoogst biedende wordt eigenaar, lir zijn reeds 5 gegadig den, waarvar. vier in staat zijn het be drijf te exploiteren. Een gegadigde is een Nederlandse combinatie van zuivel fabrieken zo wordt vernomen. Verder is een buitenlands concern belangheb bende en hebben "wee combinaties van financiers belangs'elling voor deze coöperatieve meikproductenfabriek. V erkoopadvertent.es zullen geplaatst worden in diverse buitenlandse bladen. Deze coöperatieve meikproductenfa briek heeft na de oprichting in 1924 een grote vlucht gencmen, vooral toen de klemtoon werd gelegd op de export. Nog het vorige jaar werd voor onge veer twintig millioen geexporteerd en indien een staking was uitgebleven zou de ontwikkeling van dit wereld- bedrijf nog verder gegaan zijn. ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. NIFHWF HAARIFIKPHF TH RANT 6=8 rrasss-ïï- nlLUïïL nAAnLLfflJinL UUUiiAni w# i \v/*ii« uur s avonds t0i. 21544. wnd. hoofdredacteur: W. van Willige.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1