Clementis, Slansky en twaalf andere Titoïsten voor de rechter Beklaagden ook beticht van Zionisme EERSTE POOLVLUCHT VOLBRACHT John Foster Dulles wordt minister van Buitenlandse Zaken der Y.S. Aan Defensie komt Wilson (General Motors) aan Binnenlandse Zaken Douglas McKay Mechanische stiefmoeder Zo zijn de mensen Ernstig lichamelijk letsel bij ontgroening op K.M.A. Tot hoofd en hart Medische zorg en zielzorg URENLANGE BEKENTENISSEN BIJ PROCES TE PRAAG „In werkelijkheid was ik nooit communist" Vervanging van muntbiljetten Reusachtige nieuwe perspectieven door deze tocht geopend Nederl. schip pikt twee piloten op Nederlandse vlag neergehaald De moord op agent Van Eek Maandag gaan nieuwe brood prijzen in IN 28 UUR EISENHOWER WIJST DRIE MINISTERS AAN Cfee MORRIS iejmifcuêmf! Het weer VRIJDAG 21 NOVEMBER 1952 76sfe JAARGANG No. 25538 In Praag Is gisteren het grote proces begonnen tegen de voor malige Tsjechoslowaakse minister van Buitenlandse Zaken, de mentis, de voormalige vice-premier en secretaris-generaal van de Tsjechoslowaakse communistische partij, Slansky, en twaalf enderen. De beklaagden worden beschuldigd van „Titoïsme", „Trotskyisme" en van pogingen om het land terug te voeren tot het kapitalisme. Slansky wordt voorts beschuldigd van samen zwering met doktoren van president Gottwald „om te pogen het leven van de president te verkorten." Slansky Ifeeft gisteren reeds bekend schuldig te zijn aan hoogverraad, spionnage en sabotage. Hij antwoordde op elke beschuldiging met ja. Zijn be kentenis, die meer dan twee uur in beslag nam, werd door radio- Praag opgenomen en gisteravond uitgezonden. Nieuwe zilveren guldens en rijksdaalders Amerikaans straalvliegtuig stort brandend in zee Te Makassar Geen afschaffing belas ting op „bromfietsen" Over het daderschap nog niets positiefs bekend „Bakir" nog niet vlot Teddy gevoerde Wind-jackets| O Een van de voornaamste aanklachten tegen dementis, die gedurende de oor log in Londen verbleef en die tot Maart 1950 minister van Buitenlandse Zaken was, is spionnage. In de aanklacht wordt wijlen presi dent Benesj, die kort na de communis tische staatsgreep in 1948 overleed, een verrader en een betaalde agent van het Westelijk imperialisme genoemd Negen van de beklaagden zijn zo wordt in de aanklacht nadrukkelijk ge zegd van „Joodse afkomst". Een van de beschuldigingen is „Zionisme". „Ik'heb grote misdaden tegen het Tsjecheslcwaakse volk begaan en daarom sta ik hier terecht voor het volk en de wereld", zo zeide Slansky o.a. bij zijn uitvoerige bekentenis. Na twee uur in deze geest aan het woord te zijn geweest, begon Slansky kenne lijk vermoeid te worden. Hij ging lang zaam en monotoon spreken en zijn stem, die bij de aanvang van de rechtszitting krachtig geklonken had, begon langzamerhand steeds zwakker te worden. „Ik ben een vijand van de commu nistische partij en ik heb een samen zwering op touw gezet om verdeeld heid in de partij te brengen", zo ver klaarde Slansky o.a. „Ik heb op soort gelijke wijze in het leger gewerkt. Mijn werkzaamheden op dit terrein gaan te rug naar de eerste Tsjechische opstand in 1942, toen ik werkte tegen de belan gen van de Sovjet-Unie en voor het re- giem-Benesj. Ik beken verantwoordelijk te zijn voor de dood van Jan Sverma (een Tsjechische communistische held, die in 1944 bij een communistische op stand om het leven gekomen is, nadat Slansky geweigerd zou hebben, dat aan hem medische verzorging werd ver leend. Red.) „Ik ben iemand met twee politieke gezichten. In werkelijkheid Was ik nooit een communist." Na uitgeweid te hebben over zijn „verraad" in de oorlogstijd, zei Slans ky, dat hij de anti-communistische ar beid van allen, die tezamen met hem terecht staan, en van Anna Pauker, Roemenië's eerste communiste, die dit jaar weggezuiverd is, gesteund had. Het feit, dat de naam van mevrouw Pauker genoemd is, duidt er op, dat dit grote communistische showproces in Tsjechoslowakije vermoedelijk een ver lengstuk in Roemenië zal krijgen. Het feit, dat bij dit proces de be klaagden, behalve van Trotzkyisme, I'- toïsme, hoogverraad en spionnage, ook van „Zionisme" beticht worden, wordt in diplomatieke kringen te Londen als opzienbarend beschouwd. Tot dusverre is bij processen tegen communistische leiders in de Oost-Europese Staten nog nooit Zionisme ten laste gelegd. In het begin van de jaren twintig heeft Stalin weliswaar deze beweging veroordeeld, doch sindsdien is er in het openbaar geen critiek op het Zionisme geleverd. En zowel in als buiten de Sovjet-Unie hebben Joden een leidende rol in de communistische beweging gespeeld. Men vraagt zich in Londënse diplo matieke kringen af, of met dit proces een krachtiger politiek tegen het Zio nisme en de Joden in de communisti sche landen zal worden ingeleid. Men acht het mogelijk, dat de Europese lan den de emigratie van Joden naar Israël Zullen stopzetten. De Roemeense rege ring legt sinds enige tijd aan de Joodse emigranten moeilijkheden in de weg. De regeringen van Bulgarije en Honga rije hebben echter onlangs nog grote aantallen 'joden laten vertrekken. Naar aanleiding van het. verslag der Tweede Kamer over de begroting 1953 Van het Staatsmuntbedrijf deelt de mi nister van Financiën het volgende mede: Tf® aanzien van een vraag met be- a l a 'ot dc aanmaak van zilveren guldens en rijksdaalders bestaan inder- thd vo°rnemens om binnen afzienbare tin Ben besin te maken met de vervan- f 9^ftVjn de muntbiljetten van f 1 en schlii r z'lveren specie. Om ver- redenen wordt het evenwel BewiifhV geo°rdeeld het formaat en het en „i)„ .van de huidige zilveren guldens en ryksdaalders te herzien. van de werd het ae - wijnhelling van Sluitend rot 8 1953 voorshands uit maak van ™mng te houden met wn- van reeds nu vmUh?en centen, in stede bedoelde wetsw°Sng! l0p6n °P b0Ven" Vlado Clementis, de vroegere Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken, en zijn echtgenote. „Dit is een van de belangrijkste ge beurtenissen in de geschiedenis van de luchtvaart geweest. Reusachtige nieuwe perspectieven zjjn geopend, die ons nieuwe en reëlere opvattingen van het intercontinentaal reizigersverkeer ge geven hebben." Met deze woorden ver liet Bernt Baichen, een legendarische pionier van Poolvluchten, het S.A.S.- vliegtuig „Arild Viking", dat gister avond een eerste Poolvlucht van zon nig Californië naar het natte, herfstige Denemarken voltooide. Baichen zei. dat de betekenis van de vlucht niet te hoog aangeslagen kon worden. „Voor mij is deze vlucht de verwe zenlijking van een droom geweest," zei hij zichtbaar bewogen. „Jarenlang heb ik gewerkt aan de gedachte, dat de enige logische luchtroute yan de Ame rikaanse Pacifickust naar Noord- en Midden-Europa via de top van de we reld gaat." De DC-6B van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij is gisteravond om 21.47 uur op het vliegveld van Ko penhagen aangekomen na via de Noord pool een afstand van ruim 9300 km. van Santa Monica (Californië) naar Dene marken te hebben afgelegd in acht en twintig uur zeven minuten, bijna ander half uur eerder dan verwacht werd. Vermoeid en kennelijk overrompeld door de opgedane ervaringen, werden de twee en twintig passagiers en dertien leden van de bemanning verwelkomd door een grote en geestdriftige menigte. Zij kregen bloemen, die hun aangebo den werden door jonge Groenlandse meisjes in kleurige nationale kleder dracht. De begroeting vond plaats in het schijnsel van machtige zoeklichten. De bemanning van het Nederlandse schip „Mercuria" heeft gistermiddag na bij de Zuid-Oostkust van Engeland twee Amerikaanse piloten opgepikt, die zich met hun parachutes in veiligheid hadden gesteld toen hun trainings-straaijager in zee stortte. De „Mercuria" heeft de beide vliegers in Margate aan wal gebracht. „We hoorden een explosie, zagen een lichtflits, vervolgens een zwarte rook wolk en daarna twee parachutes, die langzaam naar beneden kwamen", zo vertelde de stuurman van het schip. De gezagvoerder, kapitein G. Smit, wijzigde daarop onmiddellijk de koers. „Wij pik ten de eerste vlieger in zeven of acht minuten op", aldus vervolgde de stuur man zijn relaas, „maar de andere piloot dreef ongeveer een half uur rond, door dat de wind in zijn parachute was gesla gen en hem op deze wijze meevoerde De beide vliegers hadden veel last van de kou, maar ik geloof niet dat ze ver wondingen hadden opgelopen". RUDOLF SLANSKY de vroegere secretaris-generaal van de Tsjechische communistische partij. Woensdag is de Nederlandse vlag voor de ambtswoning van de Commissaris der Nederlanden te Makassar, de heer Van Straten, neergehaald. De dader, een In donesiër, werd kort daarna door een militaire wacht, die in de buurt is gele gerd, gegrepen. Het onderzoek is nog gaande. Gemeld wordt, dat aan de geest vermogens van de dader wordt getwij feld. De heer Van Straten heeft zich tot de gouverneur van Celebes gewend met het verzoek, maatregelen te treffen, ten einde een herhaling van het gebeurde te voorkomen. De minister van Financiën is van me ning, aldus deelt hij de Tweede Kamer mede, dat er geen bijzondere redenen zijn, de heffing van motorrijtuigenbe lasting voor rijwielen met hulpmotor af te schaffen. Of het vroegere wegen fonds in enigerlei vorm weder in het leven ware te roepen is een vraagstuk dat uiteraard ook de minister van Ver keer en Waterstaat in belangrijke mate aangaat. Het is momenteel nog in stu die. Generaal Eisenhower heeft John Foster Dulles aangewezen als minister van Bui tenlandse Zaken in het Republikeinse kabinet. De nieuwe Amerikaanse president heeft voorts Charles Erwin Wilson benoemd tot minister van Defensie en Douglas McKay, gouverneur van Oregon, als zijn minister van Binnenlandse Zaken. John Foster Dulles heeft een belangrijke rol gespeeld bij de twee-partijer.wolitiek op het gebied van de buitenlandse politiek, welke in de laatste 'tien jaar is ge voerd. Hü was republikeins adviseur voor buitenlandse aangelegenheden van president Truman en bü heeft verder het vredesverdrag van San Francisco met Japan opgesteld. Dulles had de titel van ambassadeur toen hij het Japanse vredesverdrag op stelde. Drie democratische presidenten, te weten Wilson, Roosevelt en Truman, deden hem actief aandeel nemen in de formulering en uitvoering van de Amerikaanse politiek. Op de jongste conventie van de republikeinse partij ontwierp de thans vier en zestigjarige Dulles een buitenlandse politiek, waar mede zowel Eisenhower als Taft in stemden. Charles Edwin Wilson, president van de General Motors Corporation, zei, dat het verzoek aan h.em, om het ministerschap van Defensie te aan vaarden, geheel als een verrassing kwam. In de huidige toestand van de wereld kan geen burger deze uitnodi- JOHN FOSTER DULLES ^unTwet2iZ«hiert0e Wijziging juister S noodzakelijk is, wera de munihAi.0m b« de opstelling Rokende kleuter Volgens zijn moeder, is de 23 maanden oude Jim my Parmenter uit Jack sonville (Florida) een ver stokte sigarenroker, die er sinds tien maanden lustig op los dampt. Op bevel van de rechtbank moet hij echter nu het sigarenroken staken. Hoe hij aan de sigaren komt, is ons een raadsel Hoe hij aan een vuile broek komt, niet. Naam Te Cardiff kreeg een man een boete van een pond sterling wegens dief stal van een partij zout. De man heette Lott. Alcoholistisch ijs In Engeland kun je je dronken eten aan ijs. Een zekere heer Peter Pioli, fabriceert n.l. whisky-, cognac-, rhum- en crême- de-menthe-ijs en verschil lende pubs, café's, restau rants en hotels verkopen het goedje reeds. Om u een klein idee te geven van het alcohol-gehalte moge de volgende opga ven dienen: twaalf pinten (glazen van ongeveer een halve liter) whisky-ijs hebben hetzelfde effect als een fles whisky. Éen pint kost ongeveer vier gulden. Nogal duur, maar Mr. Pioli verwacht goede zaken te doen met de in Enge land passagierende Ame rikanen, die zowel van ijs als van alcohol houden. De Engelse autoriteiten zijn evenwel weinig enthou siast over Pioli's lekker nijen. Geestelijken spre ken er schande van en de overheid in Tripton. waar zijn fabriek staat, heeft hem een vergunning voor detail-verkoop geweigerd. De dienst der accijnzen evenwel zag er een wel kome bron voor heffingen in en verleende hem een vergunning voor de groot handel Het bedenkelijke is, dat het alcoholische ijs ook in kleinere en dus goedkopere hoeveelheden dan een halfliterglas wordt verkocht, zodat het voor kinderen met snoepcenten bereikbaar is. ging van de. hand wijzen. Hij zei dan ook zijn benoeming te zullen aanvaar den ..met het vaste besluit de presi dent in alles te zullen steunen bij zijn werk7.aamheden in het belang van de vrede". Wilson is 62 jaar. Als ingenieur heeft hij vele opzienbarende successen be haald evenals bij zijn werk als fabrieks directeur. Hij werd in 1941 benoemd tot „voornaamste uitvoerende functionaris". Hij is een voorstander van onderne mersvrijheid en is zijn gehele leven re publikein geweest. Charles Edwin Wilson moet men dus niet verwarren met Wilson van de General Electric, die het vorige jaar directeur is geweest van de defensie mobilisatie onder president Truman. De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken. Douglas McKay, is 59 jaar. In 1948 werd hij tot gouverneur van Ore gon gekozen. Hij begon zijn carrière als krantenbezorger en was in de eerste wereldoorlog luitenant bij de infanterie. Later handelde hij in auto's. Hij ver scheen voor het eerst in het openbare leven als burgemeester van Salem (Oregon) in 1933. Vóór zijn verkiezing tot gouverneur had hij veertien jaar zitting in de Senaat van zijn staat. Hij is altijd republikein geweest en heeft dertig jaar een belangrijke rol ge speeld in organisaties van oudstrijders De benoemingen voor het nieuwe ka binet zijn in het Congress door zowel republikeinen als de democraten met in stemming begroet- De benoemingen moeten nog door de Senaat worden be krachtigd. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Frankrijk dï keuze van Foster Dulles met vreugde be groet. daar deze Frankrijk goed kent en het land vaak bezocht neeit. „Zijn benoeming is het beste bewijs, dat er geen wijziging zal komen in de Ameri kaanse politiek ten aanzien van Frank rijk", aldus de woordvoerder. (Van onze Utrechtse correspondent) In de Woerdense moordzaak is tot op dit ogenblik nog geen klaarheid geko men. Ondanks sensationele reportages in enkele bladen is over het daderschap van de laffe moord nog niets positiefs bekend. Zowel de politie als de justitie volharden in hardnekkig zwijgen op grond van het feit dat de reputatie van de verdachte personen meer dan wense lijk zou worden aangetast wanneer ach teraf hun onschuld bleek. Alleen het feit van de arrestatie van de gewezen Woerdense politie-agent D. v. H. en de Haagse plaatwerker K. V. worden van officiële zijde toegegeven. Voorts is be kend dat beide verdachten halsstarrig ontkennen iets met de moord op de po litie-agent Van Eek te maken te heb ben, hoewel zij toegegeven hebben op de avond vóór de moord gezamenlijk in Harmeien te hebben vertoefd. Volgens hun zeggen zouden zij echter de nacht waarin de moord plaats vond thuis heb ben doorgebracht. Overigens komen er van alle zijden geruchten en berichten los, die wel een merkwaardige overeen stemming vertonen, maar op de kepei beschouwd weinig houvast bieden. De verboden zone langs de Duits Nederlandse en de DuitsBelgische grens is met onmiddellijke inwerking treden opgeheven, zo heeft het hoofd bureau van de douane te Aken mede gedeeld. Er zullen voortaan geen spe ciale vergunningen voor het betreden van deze zone nodig zijn. Deze zeven dagen oude biggen worden niet gevoed door hun eigen moeder, maar door een mechanische stiefmoeder. En al zijn de „kleintjes" nog zo gulzig, de hoeveelheid vloeibaar voedsel, synthetische melk of speciaal bereide koeien- melk, op de juiste temperatuur gebracht, raakt niet uitgeput. Volgens experts zal de varkensvlees-productie met 50 pet. stijgen, wanneer iedere varkensfokker zich zo'n „stiefmoeder" aanschaft. De machine is vervaardigd naar een idee van John Percy, een 33-jarige boer uit Kent Engelanden wordt momenteel be proefd. De biggetjes blijken hun stiefmoeder in hoge mate te waarderen. De lamp in het bovengedeelte van het toestel straalt infra-rood licht uit, zodat de groei van de biggen niet alleen wordt bevorderd door het speciale voedsel doch ook door de infra-rode stralen. (Van onze correspondent) De jaarlijkse ontgroening van de nieuw aangenomen cadetten op de Ko ninklijke Militaire Academie in Breda is dit keer voor een zestal groenen erg pijnlijk afgelopen. Bij een vaj liepen vier cadetten een hersenschudding op, twee anaeren werden gewond aan eer. arm en een been. Een van de cadetiei. moest worden opgenomen in het hos pitaal. Tegen de veroorzakers van deze ongevallen zijn disciplinaire maatrege len genomen. De traditie van het corps eist een ontgroening, maar excessen pehoren niet tot die traditie en hei voorgevallene wordt door de meerder heid van het corps betreurd. De gou verneur van de K.. M A., brigade-gene- Het grootste kruis van de ouder- dom is de eenzaamheid. j raai K. Puffius, had, voor de ontgroe ningsplannen werden ontworpen, cie senaat verzocht het toebrengen van lichamelijk letsel te voorkomen. Nu di'. niet gebeurd is. heeft de gouverneur aan de senaat meegedeeld, dat hij de interne feestelijkheden van het corps voorlopig niet zal bijwonen. Deze me dedeling houdt in, dat van het corps verwacht wordt, dat eerst bewezen zal worden, dat gehoorzaamheid voor toe komstige officieren als absoluut nood zakelijk zal worden beschouwd. In te genstelling tot andere berichten kan nog worden gemeld, dat de senaat, welke niet tijdig kon optreden tegen de wilde oefeningen, niet is geschorst. Men heeft Donderdag getracht de „Bakir", die, zoals bekend bij Schier monnikoog aan de grond is gelopen, vlot te trekken. Dit is niet gelukt, daar net water te laag was. Men heeft 250 ton water aan boord gebracht voor de stoomketels. De firma Doeksen is be gonnen met het lossen van de lading. T~\ e Nieuwe Rotterdamse Courant J J heeft gisteren in haar rubriek „Critische commentaarenige kanttekeningen gemaakt bij een ar tikel. onlangs verschenen in de editie voor het dekenaat Nijmegen van de Sint Jansklokken, het parochi ële blad voor het bisdom Den Bosch. Volgens de N.R.C. zou in een artikel onder de parochieberichten voor het dekenaat Nijmegen met spijtigheid zijn vastgesteld, dat in die stad ruim 60 pet. van de katholieke gezinnen hun medische verzorging hebben toe vertrouwd aan een niet-katholieke huisarts. Dit zou „een publiek schan daal" genoemd zijn „tegenover ka tholiek Nederland, waar men zich uit idealisme de grote offers te ge troosten weet, welke de bisschoppen ons vragen". De N.R.C. doet deze aanhaling voorafgaan van de mededeling, wel iswaar alle begrip te hebben voor de krachtige actie tot uitbouw van de me dische faculteit aan de Nijmeegse Carolina, maar het af te keuren, wan neer deze actie wordt aangegrepen als uitgangspunt voor een aanval op de niet-katholieke doktoren, die ka tholieke patiënten hebben. En voorts tekent het Rotterdamse blad o.a. aan: „Het is verre van ons. het goed recht van de rooms-katholieken te betwis ten. zich over de verhouding van medische zorg tot zielzorg te bera den en daaromtrent openlijk opvattin gen tot uitdrukking te brengen. Een daarbij blijkende voorkeur voor de keuze van een r.k. arts voor r.k. ge zinnen mag echter niet ontaarden in een soort ketterjacht." Aannemende, dat de N. R. C. de hoofdinhoud van het door haar ge wraakte artikel juist heeft weergege ven, aannemende bovendien, dat de aangehaalde zinsneden niet een mati gende invloed van de context onder gaan, menen wij toch, dat daarin niet een op verkettering gerichte aanval je gens niet-katholieke doktoren mag worden gelezen. Wij vermogen slechts een aanval te ontdekken jegens de ka tholieken, die hun keuze op een niet- katholieke huisarts hebben laten vel len. Eensdeels is dit een intern-katho lieke aangelegenheid en anderdeels mogen wij aannemen, dat de afkeu ring van de houding van een deel der Nijmeegse katholieken niet is geïnspi reerd door de overtuiging dat niet- katholieke medici boosaardige lieden zouden zijn en uit dien hoofde die nen te worden verketterd, maar door overweging van de consequenties, welke voortvloeien uit de verhouding tussen medische zorg en zielzorg, be schouwd volgens de katholieke op vatting daaromtrent een opvatting, die de N. R. C. nadrukkelijk wenst te respecteren. 1 en andere zaak is of deze uitval t\j jegens die 60 pet der katholie ken naar vorm en inhoud be wondering verdient. En dan menen wij, dat ziilks niet het géval is. Op de eerste plaats loopt men het ge vaar door zulke generaliserende ver wijten, zonder dat voorzichtigheids halve met allerlei nevenfactoren reke ning wordt gehouden, een onrecht vaardigheid te begaan jegens de beschuldigde geloofsgenoten en op de tweede plaats wekken de drastische bewoordingen licht misverstand, gelijk door de „Critische commentaar" van de N. R. C. wordt bewezen. Boven dien mag men naar onze mening ern stig bezwaar hebben tegen hét negati visme, dat uit de aanhalingen spreekt. Het is er onze kerkelijke overheid im mers om te doen, dat er een educa tief en wetenschappelijk centrum zal groeien, waar de medische weten schap in connectie met geloof en ze den zal worden beoefend en onder richt, en dat mede daardoor de ka tholieken over het algemeen in de ge legenheid worden gesteld om een ka tholieke arts tot huisdokter te kiezen, waartoe diezelfde kerkelijke overheid aanspoort om redenen, voortvloeiend uit de verhouding tussen zielzorg en medische zorg. Dat is de positieve kant der zaak en daar ligt het doel van de oprichting der medische fccv.l- teit. Begrip daarvoor mag men in redelijkheid van iedere andersdenken de verwachten. Soortgelijk begrip te wekken omtrent de desiderata der zielzorg op dit en andere terreinen, dunkt ons een met de dag uraenter wordende taak van ons, katholieken hier in Nederland. En dat de bereid heid tot begrip aanwezig is, blijkt bij voorbeeld uit een passage van de Cri tische commentaar", door ons hierbo ven aangehaald. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13459 Verwachting tot Zaterdagavond: Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enkele bnien. Ma tige tot krachtige .wind tussen Zuid- Oost en Zuid-West. Iets hogere tem peraturen. Zon: 8.12—16.40. Maan: 12.55—21.39. Met ingang van Maandag zullen de maximum verkoopprijzen voor volks wittebrood en bruinkropbrood met 1 cent per 800 gram worden verhoogd, aldus deelt het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening mede, in aansluiting op hetgeen reeds is gepubliceerd over het opheffen van het kunstmatig prijsverschil tussen de brood-, meel- en bloemsoorten. De Ne derlandse Bakkerijstichting heeft de bakkers geadviseerd de prijzen van het z.g. luxe wittebrood in het algemeen met 3 cent per 800 gram te verlagen. Hoewel er geen wettelijke verplichting tot het bakken van volksbrood bestaat, hebben de bakkers zich bereid verklaard er voor zorg te dragen dat dit brood verkrijgbaar is. Op genoemde dag zul len zoals bekend is tevens de nieuwe prijzen voor meel en bloem ingaan. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr 45, tel. 3998 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W Severirt. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave va» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1