Enorme belangstelling voor het jubilerend Antonius-ziekenhuis Burgerij van IJmuiden voor vernieuwing van schonk f2.500.- de bibliotheek Na ruim VA uur debat verbouwing van Oranjerie aanvaard VISSERSGEDENKTEKEN TE IJMUIDEN peignoir Abr. Meijer 3 HORLOGES PENDULES VAN NIEL ostewHans Timmerman vocht een robbertje met politie-agent MULDER Op publieke tribune drukte de architect zichzelf de hand REISWEKKERS Op de kop van de Vissershaven Wollen Dames vesten I EEN HORLOGF eea aiGeXaaxdCgAt g&scA&tfe K t II 0.38 0.85 0.80 0.24 0.34 0.62 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952 PAGINA 11 Ware godsdienst Bolwerk tijdens bezet Gemeenteraad Heemstede Installatie van de heer Scheer Waterpoloprogramma gewatteerd vanaf f48.- Corduroy vanaf f 42.- Pullovers I Uitgebreide sortering Biljarten wort DE ZAAK voor RADIO RADIO-GRAMOFOONS TELEVISIE PHILIPS PLATENSPELER op standaard f 98.— ST. NICOLAAS BIJ U THUIS HEEMSTEDE Burgerlijke Stand Jubileum bij de Posterijen •Rs L heiurunodezcJ<Bn Haarlemse Rechtbank Het mooiste wat de Sint cadeau kan geven KAMPERVEST 51 HAARLEM - HEEMSTEDE - ZANDVOORT Bet St. Antonius-ziekenhuis in IJmuiden-Oost is er volledig op berekend om kieken en gewonden huisvesting en verpleging te bieden. Maar bij de in- fichting is er beslist geen rekening mee gehouden, dat het eens tot een zil veren jubileum zou komen, want zaal zes, waarvan de mannen en jongens Voor deze bijzondere gelegenheid tijdelijk waren „geëvacueerd", bleek veel te klein om er te recipiëren. En toch had deze beslotenheid ook zijn voor delen. De receptie, die tot een huldiging van de eerw. zusters en de genees heer-directeur uitgroeide, kreeg er een intiem karakter door. Al was het geroezemoes op de gang wel eens erg hinderlijk. Na de plechtige H. Mis van dankbaarheid 's morgens in de Paterskerk en de besloten receptie van half e'f, waarover wij reeds in onze editie van gisteren schreven, had Donder dagmiddag om 3 uur onder grote belangstelling de officiële receptie plaats. ®e ereplaatsen werden ingenomen door de mee-jubilerende geneesheer directeur, dokter R. P. va d. Veld en zijn echtgenote, door pater Ernestus O.F.M.C., de man, die het meeste werk heeft verzet om het katholieke zie kenhuis in IJmuiden-Oost te krijgen, de provinciaal overste. Moeder Scho- Jastica, de overste van het ziekenhuis, Moeder Dolorosa, de vorige overste, thans overste in de Maria-Stichting te Haarlem, Moeder Hendrika en de Vier meejubilerende zusters Mathildis, Veriana, Heienis en Adhelma. Burgemeester mr. JVI. M. Kwint open de de rij van sprekers, naar hij zeide biet grote dankbaarheid in het hart. Hij stelde hei op prijs hier nadrukkelijk te beklemtonen hoe dankbaar hij en met hem de burgerij is voor het werk, dat door de zusters en doktoren gedurende de afgelopen 25 jaar is verricht. Het ts in het verleden niet altijd gemakke lijk gegaan. Er was aanvankelijk veel kritiek, maar de burgemeester was van hiening, dat alle bezwaren van toen thans verdwenen zijn. Het werk van barmhartigheid van de zusters wordt hooglijk gewaardeerd Burgemeester Kwint kon niet nalaten te spreken over de plannen, die er zijn- om tot een tweede, dan algemeen zie kenhuis te komen (Geen bloemstuk op een receptie!). Hij veronderstelde, dat bij een volgend jubileum niet langer oén ziekenhuis in de gemeente zal zijn, doch daarnaast een tweede, een alge meen ziekenhuis, waarin protestant- ohristelijken en „neutralen" samenwer ken. De voorkeur van de burgemeester bleek uit te gaan naar de diaconessen. Bij besloot zijn rede met de wens uit te spreken, dat doktoren en eerw. zusters hog vele jaren hun zegenrijk werk mo gen voortzetten. De heer P. Waardenburg voerde het V'oord namens een comité uit de bur gerij, dat enige tijd geleden op verzoek Van het gemeentebestuur was gevormd waarin alle organisaties, die op het terrein van de volksgezondheid werk zaam zijn, vertegenwoordigd waren. In' sympathieke bewoordingen getuigde de beer Waardenburg van zijn grote waar dering voor het werk van allen, die aan bet ziekenhuis verbonden zijn. Men Zegt wel eens, dat de arbeid van kloos terzusters in een ziekenhuis rechtstreeks gericht is op de naastenliefde, maar het is nog meer. Dit is ware godsdienst, aldus spreker. Dat bleek ook, toen gevraagd werd, welk cadeau de burgerij mocht aanbie den. Het mocht alleen iets zijn ten bate van de patiënten en zo kwam men tot de vorming van een bibliotheekfonds. Het was de heer Waardenburg een groot genoegen om namens de burgerij de respectabele som van f 1.932.50 te mo gen aanbieden, een bedrag, dat later in de middag door bijkomende giften nog Werd verhoogd tot rond f 2.500. Ook ten opzichte van de geneesheer- directeur, dr. R. P. v. d. Veld, die 25 jaar in deze functie en als internist aan bet St. Antonius-ziekenhuis verbonden ls- heeft de burgerij zich niet onbetuigd gelaten. De heer Waardenburg bood bem daarvoor een boekwerk aan. ge titeld „Blut und Blutkrankheiten". De arts A, J. van Leusen sprak als medicus uit het comité, flat de burgerij Vertegenwoordigde. Wat men ook van bet St. Antonius-ziekenhuis in twijfel mag trekken, aldus dr. van Leusen, één ding zal nooit in twijfel getrokken kun- hen worden: de liefde en toewijding, V'aarmee hier gewerkt wordt. Namen boemen achtte hij onbegonnen werk, boch hij kon niet nalaten de naam te boemen van de vorige chirurg. dr. Buyer, een man met een venijnige strijdlust, die hij ook altijd toonde als •mt ging om het belang van de patiën ten. Dr. v. d..Veld wenste hij veel succes tee bij zijn strijd om zoveel mogelijk bit de ziekenfondsen te halen en als Vertegenwoordiger van die ziekenfond sen beloofde hij dat streven zoveel mo- fe'ijk te zullen tegengaan. Het leek 25 jaar geleden misschien een waag zo'n Jongmaatje tot geneesheer-directeur te benoemen, doch niemand zal die stap ?°it kunnen betreuren. De afgelopen 25 «ar hebt u groot en goed werk gedaan, sidus besloot dr. vsn Leusen. Als nestor van de artsen in de ge meente Velsen kwam dr. A, de Groot gelukwensen aanbieden. Het persoon lijk woord, dat hij daarop liet volgen, Was meer een antwoord aan het adres Van de burgemeester. Het St. Anto- bius-ziekenhuis lijkt mij zeer goed, Zei dr. de Groot. Er is wel geen com missie van toezicht, maar mijn pa tiënten zijn ook wel eens rapporteurs en nooit heb ik critiek op het St. An tonius-ziekenhuis gehoord en dat zal bij de andere artsen wel net zo zijn. Bu te spreken over een tweede zie kenhuis in de gemeente Velsen. ver- bbtrustte Velsen's oudste dokter. Het zou economisch en financieel niet Verantwoord zijn. daar nu aan te be ginnen. Persoonlijk achtte hij het dan bok het verstandigst het bestaande Antonius-ziekenhuis zo veel als mogelijk is te steunen in zijn moei- «jke strijd. ,1V directeur van de Gem. Geneesk.- upzondheidsdienst, dr. L. S. Limborgh jWyer, die de opening van het zleken- j» en de ambtsaanvaarding van dr. dp V- b. Veld had meegemaakt, had ontwikkeling van nabij gezien en zei het Wit-Gele Kruis toch weer op de me dewerking van een zuster van het St. Antonius-ziekenhuis. De heer Grimbergen verdedigde en passant het bestaansrecht van een ka tholiek ziekenhuis. De eerw. zusters zijn de allerbesten van onze eigen doch ters uit onze gezinnen. Haar willen wij bij ons ziekbed hebben en ook bij ons sterfbed, want zij spreken de taal, die wij dan het best verstaan. In een geestig wederwoord heeft de geneesheer-directeur de verschillende sprekers bedankt en ook al de anderen, die „te onzer ere een poosje wilden ko men staan". Hij zei zich te kunnen in denken, dat er mensen zijn, die voor een ander ziekenhuis zijn en sprak de wens uit, dat, als dit er zou komen, er dan een prettige samenwerking zou groeien. Dank bracht hij ook voor de vele gif ten, groot en klein, voor het bibliotheek fonds. De heer Van Leusen had hij op een onjuistheid betrapt. Het gaat er niet om zoveel mogelijk uit de ziekenfond sen te halen, maar slechts zoveel, dat een sluitende exploitatie mogelijk wordt. De artsen De Goor en Limborgh Meyer beschouwde hij als mede-jubilarissen, want zij komen hier al 25 jaar „over de vloer". Dokter v. d. Veld besldot met de hulde én dank te herhalen, die hij tijdens de intieme receptie van 's mor gens aan het adres van de eerw, zusters had gebracht. Een schier onafzienbare rij van men sen is deze middag zijn gelukwensen komen aanbieden. Daaronder waren burgemeesterCmr. H. J. J. Scholten van Beverwijk, deken B. Hosman uit Be verwijk, pastoors van omliggende pa rochies. ook pastoor E. N. F. Pronk, die tijdens de oorlog in het ziekenhuis met een schamel restje van zijn paro chianen uit IJmuiden-West gastvrijheid genoot, paters van het Missiehuis te Driehuis, een deputatie van dé Maria- Stichting te Haarlem, gevormd door rector J. Rutten en de doktoren J. Hoge en Th Koot, wethouder F. J. A. Strij - bosch en de gemeentesecretaris, de heer J. Veenstra, oud-wethouder J. P. Nijs- sen, oud-wethouder F. P. Vermeulen, dr. J. de Groot, inspecteur voor de volksgezondheid in de provincie Noord- Holland en Utrecht, een deputatie van het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk en vertegenwoordigers van tal van or ganisaties. Ook vele dominee's, die voor het bezoeken van hun zieken regelma tig in het Antonius-ziekenhuis komen, kwamen hun opwachting maken. Ook werden tijdens deze onofficiële receptie nog verschillende geschenken aangeboden De Katholieke Jeugdbewe ging uit IJmuiden-Oost verraste met de toezegging bij monde van de aalmoe zenier en afgevaardigden van de onder scheiden groepen, met de mededeling, dat de Zingende Klokken 's avonds om 8 uur een zanghulde zouden brengen, terwijl dokter v. d Veld als lid van de afdelingscommissie een langspeel-plaat werd: aangeboden. Een oud-patiënt gal een zelfvervaardigd schilderstuk, voor stellende het front van het ziekenhuis en een architect bood een schildering •van de Emmaüsgangers aan. Ook werden nog verschillende bijdragen voor het bibliotheekfonds geschonken. Om half acht werden de bewoners van het St. Antonius-ziekenhuis onthaald op een serenade. De R.K Harmonie Soli Deo Gloria stelde zich hiertoe op voor het met een ereboog en bloe men feestelijk versierde ziekenhuis. Een half uur later maakten de Zingende Klokken, onder leiding van de heer Adr. Blüm, hun opwachting en de zang' van deze jongens, die al meer door de gangen van het St. Antonius-ziekenhuis klonk, werd ook nu weer bijzonder op prijs gesteld Namens de burgerij werd aan het jubilerend St. Antonius-ziekenhuis een jonds aangeboden voor vernieuwing van de bibliotheek en de jybilerede geneesheer directeur kreeg een boekwerk. De heer P. Waardenburg, voorzitter van hethuldi- gings-comité. overhandigde dokter R P. v. d. Veld het geschenk van de burgerij. Zoals te voorzien was, zou de agenda van de Hecmsteedse gemeenteraad geruime tijd in beslag nemen. Het was dan ook een wüs bèsluit van burgemeester A. G. A. van Rappard, om vóór de aanvang van de vergadering artikel 13 van het regle ment van orde voor te lezen, waarin aangedrongen wordt, dat de raadsleden zich beperken. Twee maal spreken over één onderwerp vindt de samensteller van het voorschrift voldoende. Toch heeft de raad ruim vier uur nodig gehad, vooraleer uw verslaggever huis waarts kon keren. Bijna twee uur hebben de vroede vaderen gepraat over de verbouwing van de „Oranjerie" tot een blok van zeven woningen. Het heeft echter geenszins het geduld van de architect, de heer Houbolt, op de proef ge steld, want na de behandeling van de „Oranjerie" heeft hü nog geruime tijd de vergadering op de publieke tribune bijgewoond. Hij zal dan evenals wij gecon stateerd hebben, dat er geen enkel hamerpunt aan de orde is geweest; steeds werden de voorstellen of besluiten over en weer van commentaar voorzien. Het was, wat men noemt, een „geheide vergadering", die bij de rondvraag voor de heer van Bruggen aanleiding is geweest een vraag te stellen aan de voorzitter, die tijdens de vergadering vervangen werd door de heer van Lent, om bij derge lijke agenda's wat vroeger te beginnen. Wij wachten maar af. Voordat de vergadering overging tot de behandeling van de agenda werd de heer M. D. Scheer (V.V.D.) als raadslid geïnstalleerd. Na de beëdiging sprak de burgemeester enkele woorden, waarin hij hoopte, dat de heer Scheer voldoe ning in zijn taak zou vinden. „Er is geen mooiere taak dan die. waarin gij hét algemeen belang kunt dienen." De heer Scheer dankte daarna de raad voor de gulle ontvangst. Betreffende de verbouwingen van de „Oranjerie" tot zeven woningen, was er een schrijven van de Bond Heemschut binnengekomen, waarin aangedrongen werd om het voorstel van B, en W. aan te nemen, omdat het bestuur hierin slechts de enige mogelijkheid zag deze buitenplaats voor het nageslacht te be waren. „Als de gemeente niet in staat is de restauratie te verwezenlijken, dan aanvaardt het bestuur van Heemschut de verbouwing tot zeven woningen De heer Reynders (P.v.d.A.) betreurde de haast van B. en W. en kon zich niet voorstellen, dat de raad een besluit in een vloek en een zucht zou moeten ne men, waar het college maanden nodig heeft gehad pm de plannen te bestu deren. Hij had gaarne gezien, dat de vergadering acht dagen was uitgesteld. Tevens herinnerde hij aan de vergade ring van Provinciale Staten van 3 Fe bruari 1949, waarin de voordracht tot Ijpv? respect te hebben voor het ver- bejV_. werk. Nooit werd tevergeefs een tja °eP op medewerking gedaan. Als pa- kp/v had hij enkele malen in het zie- teliit s gelegen, was er altijd voortref- ëaa verpleegd en verzorgd en bracht dP rv°°r nogmaals hartelijk dank. Toen ZipVp 2®tter hem zocht, werd hij in het gee ®n"Uis opgenomen met een gefin- teidi„ Maagbloeding. Dat gaf hem aan- tijrj-p hier het St. Antonius-ziekenhuis Vader? de bezetting, een bolwerk van riandse gezindheid te noemen. Wit-Gele Kruis mocht op deze ïitte? ?tet ontbreken. Maar zijn voor voet er ajR ^ubiiaris en daarom V'oors i?e heer P. C. Grimbergen het a®n hef e* "Wit-Gele" heeft zijn bestaan hen p„ ft. Antonius-ziekenhuis te dan- teid te u zusters bleken dadelijk be- 'Bge nr" Pen en tegen een belachelijk Jharia d'1S' sPeet hem dat zuster Lo kr; een ongeluk niet langer haar ?at me„ aan dit werk kon geven, zo- Gtl nGt Wil mei hek, nu met leken-verpleegsters :enhu?rar als de bezetting van het weer ruim genoeg is, hoopt Advertentie Origin. Zwitserse fabrieksmerken met Bim-Bain en Westminster slagwerk opvouwbaar, in Ieder étui ENORME SORTERING IN ALLE PRIJZEN GROTE HOUTSTRAAT 86 HAARLEM Wij brengen steeds iets aparts. subsidie van „Meer en Berg" werd be vestigd, echter met die voorwaarde, dat de „Oranjerie" geen andere bestemming zou krijgen. Dat de raad met die voor waarden steeds rekening heeft gehouden, bleek wel tijdens de raadsvergadering in Maart 1949, toen de heer Zegwaard met voorstellen ter tafel kwam. die een ver andering beoogden, De voorstellen wer den dan ook niet aanvaard. Ook de architect had het bij de heer Reynders gedaan „Als ik f 40.000 en een oude moeder had, dan belegde ik mijn geld op een wat meer nuchtere manier." Tevens meende hij, dat de heer Houbolt bij het bestek geen rekening heeft ge houden met een post onvoorziene uit gaven. Hij heeft het vergeten of opzet telijk weggelaten, om het plan zo aan trekkelijk mogelijk te maken. De heer Reynders was bovendien geen voorstan der van het feit. dat de woningen be stemd zullen worden voor ouden van dagen, omdat deze categorie nooit de huur zou kunnen opbrengen; voorts zou den zij pijn in de buik krijgen door de stenen vloeren, die aangebracht zullen worden. De heer Kamerbeek (K.N.P.) ver klaarde zich tegen het voorstel op grond van het feit, dat er geen andere architec ten waren geraadpleegd. Het raadslid, de héér van Wijk (P.C.) had, ondanks zijn waardering, vele be zwaren. Een ervan was, dat hij de f 160.000 op een meer practische wijze besteed wilde zien, vervolgens was hij van oordeel, dat door 'n verbouwing het aspect van Groenendaal als recreatie oord voor een groot deel verloren zou zijn. Optimistischer was het geluid, dat de heer Zeelenberg (V.V.D.) liet horen. De bezwaren van de vorige sprekers vond hij wat overdreven. Wel stelde hij voor, dat B. en W. de eis zouden stellen, dat de huizen bewoond zullen, worden door kinderloze gezinnen. Hierna waren er nog enige leden, die hun sympathie betuigden met het voor stel. De heer van Lent (K.V.P.) diende de verschillende sprekers van repliek. Hij constateerde, dat sommige leden een voorstelling van zaken gaven als zouden B. en W. in „Meer en Berg" een wijk gaan bouwen. Het uitgangspunt is ech ter geweest: het behoud van de „Oran jerie". Langer wachten, zoals de1' heer Reynders had gewild, kan niet, omdat daardoor een gedeelte van de DUW- subsidie verloren zou gaan. Hij achtte het uitgesloten, dat andere architecten met een dergelijk plan zouden komen. Burgemeester van Rappard bracht in het midden, dat, wanneer het voorstel werd afgeketst, het dan beter zou zijn, de „Oranjerie" dan maar direct af te breken. In de dupliek was het de heer Reyn ders. die het college onder ogen bracht., dat het voorstel zaken inhield, die bui ten de bevoegdheid van de raad liggen, n.L de plaatsing van zeven schuurtjes op recreatiegrond. De beer van. Wijk (P.C.) zag.toch nog gaarne overleg in deze kwestie met Ge- deputëéfdèiiStaten. (,Als de „Oranjerie" bewpond woratrt^-ésvant tegen de ver bouwing -Héb' Ik geen bezwaar dan tikt men ..u op dfe vingers," was zijn waarschuwing. De voorzitter deelde evenwel mede, dat een overleg met G. S. had plaats gehad. Daarna kwam het voorstel in stemming: de uitslag was 11 voor en 7 tegen. Met algemene stemmen werd de heer M. D. Scheer (V.V.D.) benoemd tot lid van de commissie voor Openbare Wer ken en Reinigingsdienst, alsook 'lid in die voor het georganiseerd overleg. Mevr. van Nispen (V.V.D.) stelde voor. om voor het toezicht op rusthuizen een arts mét opsporende bevoegdheid te benoemen. Deze suggestie zou door B. en W. in overweging worden genomen Wat het venten 'betreft, wees de heer Kamerbeek (K.N.P.) op het feit, dat bij het uitgeven .van vergunningén reke ning diende te worden gehouden met de middenstand, immers de venters hebben minder lasten dan. deze" groep. De voor zitter zegde toe voorzichtigheid in deze te zullen betrachten. Het voorstel van de heer van Bruggen (P.C.) om de welstandscommissie te doèn beffoemen door de gemeenteraad werd met 108 stemmen aangenomen. De verordening ter uitvoering van de "winkelsluitingswet werd zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Van de zijde van de prot.-christelijke fractie werden principiële bezwaren aangevoerd tegen rffet voorstel van B. en W„ waarin gemeend wordt, dat open stelling van alle winkels op Zondag tij dens „Flora 1953" noodzakelijk wordt geacht. De heer van Wijk (P.C.) was van oor deel; dat zulks in strijd is met de Zon dagswet. „De Zondagswet ia niet ge creëerd. omdat er geen kopers zijn, maar uit religieuze overtuiging." De voorzitter had slechts eerbied voor de bezwaren, maar zëide. dat B. en W. met dit Voorstel waren gekomen, omdat, binnen het gebied van Heemstede een belangrijke internationale tentoonstelling wordt gehouden, waarop de stands des Zondags geopend Zijn. Om de Heem- steedse winkels niet achter te stellen bij de zaken op de Flora, meenden B. en W. deze mogelijkheid open te stellen Het voorstel werd met vier stemmen tegen aangenomen. De heer Kooymans (P.C.) kon zich niet verenigen met de plannen van de bouw van 36 woningen nabij „Het oude Slot". Hij had namelijk bezwaar tegen de wijkvorming, zoals deze in het voor stel wordt gedacht, n.l. dat arbeiders- en middenstandswonin.gen in één wijk wor den gebouwd. Vervolgens constateerde hij, dat er tot nu toe niet voldoende is 'ondernomen voor de kleine middenstan der. In verband niet het bovengenoemde bezwaar bracht hij naar'voren om de woningen te bestemmen voor de kleine middenstanders. Tegen het eerste bezwaar gingen in de raadkamer verschillende stemmen op, die getuigden het niet eens te zijn met de geponeerde stelling van het prot.-chr. raadslid. De heer van Lent bracht naar voren, dat het moeilijk is om een midden standswoning te bouwen beneden een huurprijs van f 55 per maand. Ten deze deelde hij mede, dat er plannen zijn voor hét bouwen van huizen aan de kop van de Meerweg, De heer Kooymans wenste daarna aantekening te hebben tegengestemd. De rondvraag bracht deze keer niets op en het was precies half acht, toen de loco-burgemeester, de heer van Lent, de vergadering met een forse klap sloot. Heren derde klasse: HPC 3Haarlem 3. Dames tweede klasse: DWT 2HPC 1. Centrale Wintercompetitie: Bonds wedstrijd heren: Haarlem 1Nereus 1. Heren tweede klasse: HVGB 2DWT1. Herentweede klasse: HPC 2Haarlem 2. Na lang beraad en overleg met des kundigen is thans in het comité Vissers- gedenkteken IJmuiden de beslissing gevallen over de plaats waar het ge denkteken zal worden opgericht. Hier voor is aangewezen de Kop van de Vis sershaven. Het comité vertrouwt, dat deze keuze de algemene instemming zal hebben, omdat juist deze plaats de be langstelling van ieder, die mot het vis serijbedrijf is verbonden, heeft. Verder heeft het comité besloten zich ten aanzien van de uitvoering Van het gedenkteken (keuze van kunstenaar en van ontwerp) te doen bijstaan door een deskundige commissie van advies. Het verheugt het comité te kunnen mede delen. dat de volgende heren zich be reid hebben verklaard in deze commis sie van advies zitting te nemen: M. S. Andriessen, beeldhouwer te Haarlem, H. P. Baard, directeur van het Frans Hals Museum te Haarlem en W. M. Dudok, architect te Hilversum. Deze" commissie van,advies zal zich thans op korte termijn beraden op welke wijze tot verwezenlijking van het gedenkte ken. kan worden gekomen. Advertentie I Tricotspecialist Grote Houtstraat 16 Voortgezette wedstrijden van het derde klas kampioenschap van de KN BÖ district Haarlem gespeeld in lokaal Lange Begijnestraat 10. J. Wesseling 10(1 27 17 3.70 Cr. de Kuijper 54 27 9 2.00 Goorberg 76 35 17 2.17 In 't Veld 100 35 16 2.85 Nossori 90 35 13 2.57 Bloemendaal 100 35 11 2.85 Van Veen 67 23 9 2.91 In 't Veld 100 23 17 4.34 Goorberg 71 40 9 1.77 Nijssen 100 .40 yy 14 2.50 De wedstrijden en a.s Vrijdag 28 Nov. voortgezet. Advertentie GR001E HOUTSTRAAT 108 TEUJ04» kAJuuifi Voor ST. NICOLAAS en KERSTMIS hebben wij een uitgebreide collectie SPECIAAL-PLATEN Verder hebben wij op elk gebied een zeer grote sortering NORMALE eu LANGSPEELPLATEN PLATENKOFFEBS - PLATEN- ALBUMS - PLATENREKKEN PLATENBORSTELS in diverse maten, kleuren en prijzen. Het is ons gebleken, dat velen het bericht over een bezoek van St. Nico- laas bij u thuis over het hoofd hebben gezien, want degenen, die het wel la zen, zijn enthousiast over het plan van enkele leerlingen van het Trlniteits- lyceum om ten bate van de Missie de echte St. Nicolaas te verzoeken enkele bezoeken in Haarlem en omgeving at te leggen. Daarom delen wij nog eenmaal mee, dat raison van f 5.de H. Man bij u thuis komt. 5 December is echter al geheel volgeboekt. Maar op de dagen er voor of er na is nog wel een enkel be zoek in te lassen. Schrijf even een briefkaart naar St. Nicolaas, Triniteits- lyceum, Zijlweg 199, Post Overveen en een van zijn secretarissen komt u zo spoedig mogelijk thuis bezoeken om tijd en plaats af te spreken. ONDERTROUWD: G. v. d. Meij en E. Veen: H. Hiddema en A. Bartels; W de Nie en C. Schulz; P. van Woerkom en E, Tesser; J. Bank en J. Been; B. Prins en R. Pauletta. GETROUWD: N. Renning en W. van Looij; K. Weijburg en A. Wafelman; M. Andrée Wiltens en J. Saarberg; G. Schouten en W. Voors; R. Korse en M. Lohman; L. van der Wal en E. Bijvoet. GEBOREN: B. Flapper en G. Hoek stra, d.; J. Meij en M. Planting d.; A. Langemeijer en C. Stoelinga z.; J. Mi- chiels en M. van Excel; J. Schouten en A. v. d. Veldt z.; J. v. d. Vlist en M Boswijk z. OVERLEDEN: Wed. H. Veling-van Hees 70 j.; J. Schulz 69 j.; C. Prins 73 j.; M. Bies-Walenkamp 78 j.; C. de Veer 89 j.; C. Uitendaal-Dodenbier 48 j. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat er thans een bedrag van ruim 13.000 gulden ingezameld is. Voor hen die nog een bijdrage willen geven, bestaat daar toe nog de gelegenheid bij de kantoren van de Nederlandse Handelmij., de Rot terdamse Bank en de Twentse Bank te IJmuiden. Op Woensdag 3 December herdenkt de heer W. v. d. Landen, Bslr 1, het feit. dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van het P.T.T.-bedrijf. De jubilaris is reeds een aantal jaren werkzaam op de afdeling Expeditie van dit bedrijf aan het stationsgebouw Bal juwslaan. De huldiging zal plaats vinden in het bijkantoor Schoterweg 2 e. Het zal de jubilaris die dag niet aan belangstelling ontbreken. Advertentie en zo vaak heeft hij gehoopt, dat St. Nicolaas bij Kostermans, iets voor hem koopt. JTSIR. - CEN CRONJES1R Donderdagmiddag stond voor de Haar lemse Rechtbank terecht de 36-jarige timmerman-aannemer C. "H. ten B. uit Zandvoort. Hem werd ten laste gelegd erfvredebreuk. mishandeling en weder- spannigheid. In de nacht van 2 op 3 Sept. 1.1. ging ten B. in het café van S. een paar bor rels drinken. Even na sluitingstijd ver liet hij het café. stapte op de fiets en ging er vandoor. Nabij de R. K. kerk stapte hij even af om naar zijn licht te kijken, op het moment, dat agent J. van H. in de nabijheid van ten 'B. fietste. Sinds enige tijd scheen verdachte in on enigheid te leven met deze agent. De agent, die naderbij kwam. geraakte weer in een woordenwisseling met ten B. Toen v. H. naar zijn woning wilde fietsen ging ten B. hem achterna. Daar aangekomen, maande de agent verdach te aan hem niet verder te volgen, doch ten B. liep de dienaar der wet in het poortje bezijden het huis achterop en beiden kwamen zo spoedig op het erf achter het huis. Op het erf ontstond wederom een hevige twist, zodat de echtgenote van v. H. en diens kinderen naar buiten kwamen om te zien wat er in het nachtelijk =uur op het erf ge beurde. v. H. waarschuwde nog eenmaal ten B. en sommeerde hem het erf te ver laten. Enige mensen, omwonenden, die ook eens kwamen zien 'wat er aan de hand was, gingen agent D. W. van A. waarschuwen, die even daarna nog gedeeltelijk in nachtgewaad verscheen. De ruzie was inmiddels overgegaan in een stevig robbertje tussen van H. en ten B. Agent van H. kreeg hierbij een zodanige schop tegen de knie en zulke vuistslagen, dat hij buiten bewustzijn geraakte. Agent v. A. heeft daarna met behulp van een andere collega verdachte naar het politiebureau gebracht Tijdens deze tocht- was ten B. nog al wat wed er- spannig, maar uiteindelijk gelukte het, hun toch tén B. op te sluiten. De Officier van Justitie, mr. v. d. Burg, achtte na het getuigenverhoor de ten laste gelegde feiten wel bewezen en eiste vier maanden gevangenisstraf. Mr. de Boer. de verdediger van ver dachte, meénde echter, dat ten B. zich aan geen enkel hem ten laste gelegd feit schuldig had gemaakt. Ten eerste wist agent v. H dat ten B. hem ach terna liep tot op zijn erf en ten tweede ■wlist hij niet aan wiens bevel hij nu gehoor moest geven, omdat de vrouw hem gesommeerd had te blijven. Bovendien had agent P„ nadat ten B. beloofd had rustig mee te gaan. nog enige flinke klappen met zijn dienst revolver gegeven, toen ten B. een andere kant-, uit wilde gaan, omdat hij meende -dat rtj verkeerd gingen. Mr. de Boer vroeg om vrijspraak van verdachte. De uitspraak werd bepaald op Don derdag 11 December. Eveneens moest zich verantwoorden voor enige strafbare feiten gepleegd in de laatste zomermaanden de 46-jarige B. van H. Hem werd ten laste gelegd eind Juli en in Augustus consumptie artikelen te hebben gekocht zonder in sthat te zijn deze te betalen. Einde Juli moest B. v H. een werknemersbiljet invullen, waarop hij schreef gehuwd te zijn en 4 kinderen te hebben, hetgeen niet waar bleek te zijn. B. v. H. is nog steeds vrijgezel. De Officier van Justitie eiste 10 maan den gevangenisstraf. Mr. Prinsen, de verdediger van ver dachte, vroeg enige verzachting van de geëiste straf, crmdat van H. reeds veel had terug betaald. De bedoeling om niet te betalen was niet aanwezig ge weest en ook niet bewezen. De uitspraak werd bepaald op Don derdag 11 December. In de nieuwste modeller en diverse prijsklassen. Degöijke en serieuze garantie. geöipl. horlogemaker Speciaalzaak in uurwerke- Tel. 21101 Prlsma-priJsvraa.|rfonnulie- en kunnen uiterlijk Zon- daz SO Nov. ingeleverd worden. DAMESZAKDOEKEN in moderne dessins DAMESZAKDOEKEN aparte dessins met «jour- fl 42 randje U Zeer mooie DAMESZAKDOEKEN fl fiO in luxe doosjes verpakt w Fijne DAMESZAKDOEKEN met fraaie kantjes. fl Hü zeer mooi 1.18, w Aparte gebloemde DAMESZAKDOEKEN Zeer moderne DAMESZAKDOEKEN in donkere kleuren DAMESZAKDOEKEN in aardige surpriae-opmaak. vanaf 0.95 in luxe doosjes verpakt vanirf per doosje KINDERZAK DOEK JE8 aardige dessins Geruite lONGKNB- ZAKDOEKEN 0.48. HERENZAKDOEKEN, mooie dessins; fijne tinten 0.15, J.Th. KORT Van Zaterdag 29 November t/m Donderdag 4 December -zijn onze zaken tot 's avonds 9 uur geopend. - Ook Maandagochtend 1 Dec. geopend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 11