Raad van ministers der Schuman- gemeenschap te Luxemburg bijeen -|öf KJ- I Bonn weigert uitslag te erkennen l&E. I Reiziger Serrarens en Van Kleffens lid van het Hoge Gerechtshof Politieke commissie der V.N. aanvaardt plan van India Inbegrepen i&pxm Drie nieuwe kardinalen nemen deel aan Pauselijke retraite De eenzame Hoge Autoriteit is souverein AMemem c/£AFerre$ Vishinsky slaat alle hoop de bodem in Orlando overleden Na de Saar- verkiezingen Costuums voor het jaar 2000 J DINSDAG 2 DECEMBER 1952 PAGINA 3 'm (/€F&pakje O/au.' Regeling van het krijgsgevangenen-geschil Frankrijk antwoordt op Marokko's verzoek om zelfbestuur Meer vrijheid West-Duits budget 1,6 milliard meer dan in 1952 Mr. Roest van Limburg overleden PLEYEN dient zijn defensiebegroting in Geen leger uitbreiding zonder hulp uit VS. De laatste „grote' Versailles van Eisenhower voltooit zijn kabinet Democraat benoemd wp* de haarlotion, die de wereld veroverde In 41 landen een enorm succes! Vraag óók Stilbépan, de volmaakte biolo gische baarcream, in tube of pot voor de ideale haarverzorging. Priestermissiedag op 3 December Bij sneeuw en vorst Berichtendienst voor het verkeer? Verzoek van de K.N.A.C. aan minister Dodelijk ongeval door te snel rijden? Chauffeur veroordeeld tot twee weken Huis te Wagenborgen afgebrand Nederlandse zeeman voor het Assizenhof Dame du palais van Prinses Wilhelmina ernstig ziek - - door ANTONIA WHITE altu Min. Suurhoff over Europese eenheid Sparen in October Pater dr. Huigens bediend Nieuw gebouwencomplex voor auto-techn. school in Apeldoorn De Raad van Ministers van de Schu man gemeenschap is gisteren in het Luxem burgse stadhuis bijeengeweest ten einde een aantal beslissingen te nemen van organisatorische aard. Het voornaamste resultaat hiervan is wel de benoeming 'an de leden van het Hoge Gerechtshof van de kolen- en staalgemeenschap. Hierin werden o.m. onze landgenoten P. J. Serrarens (als vertegenwoordiger 'an de vakbonden) en mr. E. van Kleffens "ekozen. De andere leden zijn: Louis Delvaux (België). Charles-Leon Hammes (Luxemburg), M Riese (Duitsland), Jacques Rueff (Frankrijk) en Maurice Lagrange (Frankrijk) als advocaat-ge- Ueraal. Het negende lid van het Hoge Gerechtshof, een Duitser, moet nog wor den aangewezen. Als voorzitter zal optreden de Italiaan Massimo Pilotti. moet adviseren. Op dit punt is men niet tot een beslissing kunnen komen, aan gezien geen overeenstemming kon wor den bereikt over de verhoudingen in dit college. Wat betreft de salarissen van de leden der Hoge Autoriteit, werd het rap- port-Duvieusart aangenomen, waarin voorgesteld was de voorzitter 15.000 dollar en de leden 12.000 dollar 's jaars toe te kennen. Verder werd van gedachten gewisseld over de bijdrage der bij de Europese kolen- en staalgemeenschap betrokken industrieën in de financiering van de organen der gemeenschap. De voorzitter Van het Hoge Gezagsorgaan, Monnet. zou «r voorstander van zijn deze heffing van 1 procent der totale productiewaarde, oen bedrag van frs. 3 milliard, in één keer te doèn geschieden. Anderen zou den er daarentegen op hebben aange drongen genoemd bedrag in kleine ge deelten, al naar gelang der behoeften, op te nemen. Het voornaamste agendapunt was wel de benoeming van de leden van de Raad van Advies, een college van vertegen woordigers van werkgevers, werkne mers en consumenten, dat het Hoge Ge zagsorgaan inzake technische détails De voorzitter van het Hoge Gezags orgaan, Jean Monnet, stond er evenwel op, dat bedoeld rapport eerst voorge legd zou worden aan het Hoge Gezags orgaan, opdat dit er zijn mening over zou kunnen zeggen. Het geldt hier wel iswaar een procedure-kwestie, maar deze tekent toch de verhoudingen in de Europese gemeenschap voor kolen- en staal, waar het Hoge Gezagsorgaan een souvereine, supra-nationale positie in neemt en de Raad van Ministers slechts een adviserende functie heeft. Wat de G.A.T.T. betreft is een be vredigende oplossing gevonden. Met Advertentie Made (rem "suir-kitsed" tobaccos De politieke commissie der V. N. heeft gisteren met alle stemmen, behalve die 'an het Sovjet-bloc, de Indiase resolutie ter regeling van het krijgsgevan- genengeschil goedgekeurd. Hiermee heeft de overgrote meerderheid van de Ver enigde Naties zich uitgesproken voor het principe, dat geen enkele krijgsge vangene tot repatriëring gedwongen kan worden. communisten. Hij verweet de V.S., dat zij in Pan Moen Jom een weg bewan delen, die niet tot vrede leidt. Tegelij kertijd prees hij de neutrale houding der Arabisch-Aziatische landen en her innerde Rusland eraan dat Communis tisch China op 13 December 1950 een Arabisch-Aziatisch voorstel had afgewe zen, dat thans door de Sovjet-Unie als amendement op de Indiase resolutie was ingediend. De Russische afgevaardigde Vishinsky, die daarop het woord nam, begon toen Menon en zijn resolutie in het belachelijke te trekken „Op zijn best, mijnheer, bent U een dromer op zijn slechtst, mijnheer Menon. be grijpt U Uw eigen positie ten aanzien van de Amerikanen niet", aldus Vis hinsky. Daarmee was de laatste hoop op overeenstemming de bodem ingesla gen. Met 53 tegen 6 stemmen besloot de politieke commissie een neutrale vier- mogendhedencommissie aan te bevelen, die het krijgsgevangenenvraagstuk moet riXe>?emerl' Nationalistisch China stem de ditmaal met de Sovjetlanden tegen. De Sovjet-delegatie had een amende ment op de Indiase resolutie ingediend, Waarin werd verklaard dat een onver wijld afkondigen van een staakt-het- vuren in Korea een noodzakelijke voor waarde is om vrede te kunnen sluiten. Dit amendement is met 46 tegen 5 stem men (het Sovjet-blok) en acht onthou dingen verworpen. Wederom met 53 te gen zes stemmen verzocht de commis sie voorzitter Lester Pearson (Canada) van de Algemene Vergadering de voor waarden van de Indiase resolutie aan de Chinese communisten over te bren gen, daar zij „een rechtvaardige en re delijke basis voor een accoord vormen". De resolutie gaat nu naar de plenaire zitting van de Algemene Vergadering, die morgen bijeen zal komen ten einde de definitieve goedkeuring zo spoedig mogelijk te doen geschieden. Vóór de stemming had Krishna Me non, de leider van de Indiase delegatie, medegedeeld, dat zijn regering er niet in geslaagd was haar voorstel geheel aanvaardbaar te maken voor de Chinese In een rede ter gelegenheid der De- cemberzitting van de Marokkaanse re geringsraad, heeft de Franse resident- generaal van Marokko, generaal Guil- laume, geantwoord op het verzoek van °e Sultan om een nieuw verdrag tus sen Frankrijk en Marokko, waardoor net Protectoraat een grotere mate van zelfbestuur zou kunnen krijgen. Guillaume wees op de economische en materiële vooruitgang van het land °hder het Franse bestuur en vervolgde: •■Wij hebben besloten het bestuur te 'beren op zodanige wijze dat de bevol king van dit gebied meer en meer ver-, iegenwoordigd wordt in de verschillen- bestuursorganen, opdat het zich de bfactijk der democratie eigen kan ma ken." Hij wees op de gevaren van een Premature autonomie en verklaarde dat frankrijk het land niet zonder meer °ver kon laten aan wanorde en anar chie. De West-Duitse minister van Finan- >en, Fritz Schaffer, heeft gisteravond ekend gemaakt, dat het budget voor j®' komende begrotingsjaar van de °ndsrepubliek, dat op -1 April 1953 in- Dm een bedrag van 24.845 millioen Dm heiopen. Dit is ruim 1.6 millioen meer dan het huidige budget, voor de landsverdediging is een be- u ®S 'an 9.910 millioen DM uitgetrok- «Jtegen 8.800 millioen op de begro- mih-Van 3aar- Dit is gemiddeld 100 (jg 'oen mark per maand minder dan on u, millioen mark per maand, die Wo het ogenblik door West-Duitsland bi mtgegeven in verband met de sin uari in Lissabon gesloten defen sie-overeenkomst. Ue^tnan<iag is Plotseling op 42-jarige tiimh,, overleóen mr. J. A. Roest van ambtenaar O.M. en waarne- officier van Justitie te Rotterdam. René Plèven, de Franse minister van Defensie, heeft gisteren aan de Franse Nationale Vergadering zijn begroting voor 1953 aangeboden. Deze beloopt een bedrag van 1464 milliard francs, hetgeen ongeveer 5 pet. meer is dan verleden jaar. De Franse belastingbetaler betaalt van dit bedrag 1247 milliard francs, ter wijl de V.S. 525 millioen dollar hebben toegezegd. Frankrijk heeft de V.S. om een aanvullend bedrag van 125 millioen dollar verzocht, maar men is daar in Amerika niet op ingegaan. Pleven verklaarde, dat Frankrijk eind 1952 zal beschikken over 905.000 man in uniform, 28 luchteskaders en 350.000 ton marinevaartuigen. In 1953 zal de nadruk worden gelegd op de kwaliteit, niet op de kwantiteit, aldus Pleven. De omvang van de strijdkrachten zal vergeleken bij 1952 ook niet worden gereduceerd. Met de extrahulp die Frankrijk van Amerika verwacht, zal het totaal aantal manschappen op 955.000 kunnen worden gebracht. De V.S. verlenen Frankrijk hulp in de vorm van rechtstreekse schenkingen en in de vorm van „off- shore"-contracten. Het grootste gedeelte van de 125 millioen dollar-hulp die Frankrijk hoopt te krijgen, zou in de vorm van „offshore"-contracten worden verleend. betrekking tot de ontheffing van de liberalisaties en de kwestie der meest- begunstigings-clausule blijven echter nog enige problemen op te lossen, in het bijzonder wat Zwitserland, de lan den achter het ijzeren gordijn. Spanje en Portugal betreft Wat Zwitserland aangaat, moet worden nagegaan of bilaterale overeenkomsten moeten worden gesloten, dan wel een over eenkomst tussen Zwitserland enerzijds en de Schumangemeenschap in haar geheel anderzijds. In de O.E.E.S. zal een vertegenwoor diger van het Hoge Gezagsorgaan wor den benoemd, terwijl ook een afge vaardigde van de Raad van Ministers de besprekingen van de O.E.E.S. zal bijwonen. De Raad van Ministers zal waarschijn lijk omstreeks 20 December opnieuw te Luxemburg bijeenkomen, Gisteravond is de bekende Italiaanse staatsman Vittorio Emmanuele Orlando op 92-jarige leeftijd te Rome overleden. Hij studeerde rechten en staatsweten schappen en werd professor in het be- heersrecht aan de Universiteit te Rome. In October 1917 vormde Orlando, die verscheidene malen minister is geweest een regering na het aftreden van de re geringBoselli. Hij nam deel aan de vre desonderhandelingen te Versailles en was de laatste overlevende van de „Grote Vier van Versailles". In de Constituerende Vergadering die de verkiezing van de Italiaanse Republikein se regering voorafging op 30 Juli 1947 noemde Orlando de Italiaanse stappen om het Vredesverdrag te ratificeren een „verlangen naar dienstbaarheid". Tot 1950 bleef hij in de Italiaanse Senaat een cen trum van oppositie tegen het internatio naal streven van de regeringDe Gasperi. Eisenhower heeft Martin P. Durk be noemd tot minister van Arbeid, terwijl Sinclair Weeks is benoemd tot minister van Handel. Durk, die bekend staat als Democraat, is vice-voorzitter van het Katholieke Ge nootschap voor Industriële Vraagstukken. Sinclair Weeks is directeur van de Gillette- scheermesjesf abrieken. Door deze benoemingen is Eisenhower's kabinet voltallig. Men neemt aan, dat hij nu spoedig naar Korea zal vertrekken. Ergens las ik een adver tentie van een Reisbureau, die 12 dagen Wintersport n het wintersportcentrum Mayrhofen (Tirol) aanbe val. En de firma beloofde verder „Prima hotel met .cntrale verwarming, warm en koud str. water en Holl. keuken (ski-leraar inbe grepen)". Geef mijn portie ski-leraar maar aan Fikkie, zou ik haast zeggen. Dit jaar is, op initiatief van de muziekgezelschappen van de erkende corpora in Nederland, het Nederlands Studenten Orkest opgericht, dat onlangs in een stichting rechtsvorm kreeg. Het doel is gezamenlijk te musiceren met studenten uit alle universiteiten van ons land en concerten te geven. Het batig saldo zal gebruikt worden ter ondersteuning van medische en sociale noden onder de studenten. Dit jaar zal een batig saldo ten goede komen aan het Nederlands Studenten Sanatorium te Laren. Het orkest is van plan op concerttournée te gaan naar Haarlem, Den Haag, Arnhem, Utrecht, Heerlen, Amsterdam, Gronin gen en Hengelo en zal van 5 Januari tot 13 Januari a.s. voortdurend op tournee zijn. Het Nederlands Studentenorkest, tijdens een repetitie, ter voorbereiding van de tournée. De dirigent is Yvon Baarspul. Nu de Saarlandse verkiezingen tot een zo duidelijke nederlaag van de West- Duitse propaganda hebben geleid, haasten de partijleiders in Bonn zich om te verklaren, dat de verkiezingen niet eerlijk zijn geweest, omdat de pro-Duitse partijen geen kans hebben gehad zich te organiseren. Bondskanselier Adenauer verklaarde gisteravond, dat de uitslag niet beschouwd kon worden als een vrije wilsuiting van de bevolking en dat hij daarom het resultaat van deze verkiezingen nooit zal erkennen. De socialisten stelden vast, dat de politieke onvrijheid in Saarland verder zal voortduren. Opnieuw was ge bleken „hoe een regering, die berust op de onvrijheid van de aan haar over geleverde bevolking, druk kan uitoefenen en de opvatting van de inwoners kan beïnvloeden." De liberalen herinnerden aan het W. Duitse protest in de Raad van Europa tegen de schending van de vechten van de mens door de Saarlandse regering- Hoffman. Zoals men weet houdt de po litieke commissie van de Raad zich met deze kwestie bezig en heeft onze landgenoot jhr. Van der Goes van Naters opdracht hierover een rapport op te stellen. In Saarbrücken Hoffmann de lof zelf zingt premier der Europeanisatie, Advertentie VOOR DAMES HEREN Overal ter wereld schrijven artsen Stitbépan haarlotion voor, omdat vaststaat dat geen enkele der verouderde lotions op zo'n doel treffende wijze genezing kan brengen bij haaruitval, roos en vroegtijdige vergrijzing. Stilbépan i's geen gewone haarlotion. Stilbépan is een geneesmiddel met hormo nale werking. Koop vandaag nog een flacon haarlotion. welke hij ziet als binnenlandse autono mie, terwij] het buitenlands beleid door een Europees gezagsorgaan zal worden gevoerd. Hij biedt de hoofdstad van zijn land aan als hoofstad van Europa en zegt bij voorbaat alle mede werking van zijn christen-democratische regering toe. In Frankrijk toonde men zich gis teravond voldaan over de uitslag als een versterking van de positie van Schuman tegenover de Nationale Vergadering, waar in de tweede helft van deze week een debat over de buitenlandse aange legenheden wordt gehouden. In Franse diplomatieke kringen hoopt men, dat wanneer de atmosfeer weer is opge helderd. Frankrijk en West-Duitsland hun onderhandelingen over verandering in de huidige status in het Saargebied zullen hervatten, ondanks de uitlatin gen van Adenauer. Gehoor gevend aan de wens van Z. Em. Kardinaal Fumasoni Biondi, pre fect van de H. Congregatie tot Voort planting van het Geloof, en in navol ging van vele andere landen, spoort het, Nationaal Bestuur van de Pries- termissiebond ook zijn leden aan, de feestdag van de H. Franciscus Xave- rius (3 December) te vieren als hun jaarlijkse Priestermissiedag: een dag van bezinning en van echt priesterlijk gebed voor de uitbreiding van het Rijk Gods. De KNAC heeft de aandacht van de minister van Verkeer en Waterstaat ge vestigd .op een plan om te komen tot een goedwerkend systeem van inlichtin gen over de toestand van de wegen, waarvan de realisering naar haar me ning niet alleen voor de personen- automobilisten, maar met name ook voor het goederenvervoer en autobusverkeer langs de weg van zeer grote betekenis moet worden geacht. Waarschuwingen voor gladde en/of besneeuwde wegen worden volgens de KNAC slechts inci denteel en in zeer geringe mate per radio bekend gemaakt, terwijl er, zoals de KNAC uit ervaring is gebleken, des winters bij het motorwegverkeer een grote behoefte bestaat aan een uitvoe riger en gedetailleerder voorlichting over de toestand van de wegen in de verschillende streken van het land. De KNAC verzoekt de minister daar om te overwegen een soortgelijke be richtendienst in het leven te roepen als door het Duitse „Bundesministerium für Verkehr" ten behoeve van het mo torwegverkeer in de West-Duitse bonds republiek is opgezet. De Maastrichtse rechtbank heeft Maan dagmorgen de 26-jarige vertegenwoordiger L. A. A. uit Heerlen veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor zes maanden. De eis luidde twee maanden en intrekking van het rijbewijs voor een jaar. Verdachte had op 15 Juli van dit jaar te Heerlen op de Akerstraat, met een snelheid van ongeveer 80 kilometer rij dende. de plotseling de weg overstekende 70-jarige wielrijder W. Houkes aangereden. Het zwaar gewonde slachtoffer overleed ter plaatse. De verdediger, mr. F. W. B. ba ron van Lynden uit Rotterdam, had vrij spraak bepleit op grond van de overwe ging. dat de inderdaad te grote snelheid geen causaal verband had met de noodlot tige afloop van het ongeluk. Verdachte heeft hoger beroep aangetekend. (Van onze correspondent) Te Wagenborgen is door onbekende oorzaak midden in de nacht brand uit gebroken in het huis van de heer Hei- kens. Het huis dat bewoond werd door twee gezinnen brandde totaal af. De brandweer kon slechts belendende per celen nat houden en zorgen dat het vuur niet oversloeg. De bewoners konden zich ternauwernood in veiligheid stellen. De bezittingen gingen volledig verloren. De schade wordt door de verzekering ge dekt. De zaak tegen de 52-jarige Nederland se zeeman Franc Kuhbauch, die er van beschuldigd wordt, op 8 November j.L. aan boord van het Britse tankschip „Vi vien Louise" een landgenoot te hebben vermoord, is naar het Assizenhof ver wezen. De berechting van Kuhbauch zal plaats vinden tijdens de eerstkoipende zitting van het Assiszenhof, begin vol gend jaar. (Van onze correspondent) Mevrouw L. H. de Beaufort, geb. baronesse van Hardenbroek. dame du palais van H.K.H. Prinses Wilhelmina is ernstig ziek. Zij wordt verpleegd in haar vertrekken op het paleis Het Loo. Prinses Wilhelmina is niet op Het Loo aanwezig. Advertentie Wittere noetsen' jïj- (Eigen telegram) VATICAANSTAD, hedenmorgen. Drie van de nieuwbenoemde kardina len, mgr. Alfredo Ottaviani, de Assessor van de Congregatie voor het H. Officie, mgr. Paul Emile Léger, de Aartsbis schop van Montreal en mgr. Gaetano Cicognani. de Pauselijke Nuntius te Madrid, hebben gisteren deelgenomen Vertaald door J. W. HOFSTRA 73 „O neen, niet in het minst". „Je behoorde een dochter te hebben die net zo mooi was als jij". „Ik zeg ook niet, dat ze er niet aardig uitziet", kon Isabelle niet nalaten te zeg- zeggen. „Ze is een typisch blond Engels meisje. Ze heeft ook erg veel hersens, net als haar vader. Ze vindt mij maa-' een lichtzinnige dwaas". „Volgens mij moet het dan een ver velend kind zijn". „O nee, dan vergis je je toch. 't Is al leen maar, dat ze nog nooit iets heeft meegemaakt. Het is een vreemd kind Ze declameert soms verzen op zo'n ge voelige manier en met een uitdrukking op haar gezicht dat je zou denken dat het haar iets deed. Maar ik geloof dat ze volkomen ongevoelig is". „Laten we maar ophouden over dat vervelende schaap. Je hebt al een hele poos niet meer aan mij gedacht en me zelfs geen blik gegund. Zou je er wel vandoor willen gaan, Isabel?" Ze deed haar best om te lachen. „Ik heb nooit aan de mogelijkheid gedacht". „Ik zou je momenteel niet eens een kop thee kunnen aanbieden, of we moes ten je collectebus openbreken", zei Rey- naud plotseling. „Was het dan je laatste shilling die je er met zo'n nobel gebaar inwierp?" „Mijn allerlaatste, en strikt genomen was hij nog niet eens van mij ook". „Mijn vlaggetjes", zei ze verschrikt. „Wat is er in godsnaam mee gebeurd?" „Ik zou het niet weten. Maar de bus heb je tenminste nog". „Reynaud, ik moet heus gaan". „Nog niet. Nog even", zei hij opstaande en haar handen grijpende zodat ze al haar eigendommen, die ze zorgvuldig bijeen had gegaard, weer moest neerleg gen. „Ja heus. Ik moet nu onmiddellijk gaan. Ik heb volkomen de tijd vergeten Ik moet naar het bureau en ik moet voor het eten thuis zijn". „En je hebt je plotseling ook weer herinnerd dat je Caesars vrouw bent". „Dat vind ik heel onvriendelijk van je". „Ik ben ook een ellendeling. Wanneer zien we elkaar weer?" Ze trok haar handschoenen aan en bloosde als een schoolmeisje. „Ach, Reynaud. We moesten maar niet.... 't Is toch onmogelijk". „En ben je daar blij om?" „Dat mag je niet vragen". „Zou je van me willen houden of me willen haten? Of zullen we er maar niet verder over praten?" „Praat er maar niet meer over", zei ze zielig. „Laten we het alle twee maar vergeten". Hij liet haar tenslotte gaan en zag haar na tot ze uit het gezicht verdwenen was Toen begon hij melancholiek steentjes in het water te gooien, totdat hij per onge luk-expres een van de speelgoedbootjes deed kapseizen. Toen ze thuis kwam, trilde ze nog. Met de grootste moeite kreeg ze iets naar binnen aan tafel en antwoordde ze als iemand haar iets vroeg. Niemand scheen iets bijzonders aan haar te mer ken. Het was een avond dat Clara toeval lig thuis was. Na het eten zaten ze sa men in de salon. Clara was bezig een jurk af te maken en dat betekende dat ze veel te druk bezig was om iets te zeggen en dat ze heen en weer naar haar slaapkamer rende om te passen. Isabel ging voor de piano zitten en be gon te spelen. Ze speelde nooit zonder fouten en maakte altijd veel te veel ge bruik van het pedaal. De linkerhand moest het altijd bijzonder ontgelden. 7.» probeerde de eerste maten van een paar nocturnes van Chopin, die ze gespeeld had toen Claude en zij verloofd waren, maar haar vingers gleden al gauw van de toetsen. Clara zei opgewekt toen ze voor de zoveelste maal de kamer uitvloog: ..Zit je lekker te knoeien, Mam? Die oude rammelkast mag wej eens gestemd wor den, hè?" Ineens kreeg ze iets in haar vingers waarvan ze bijna niet meer wist dat ze het kende. Het was een polonaise die Ze op school uit haar hoofd geleerd had. Ze was er zo in, dat ze verbaasd was Clara naast zich te zien staan toen de laatste tonen verklonken waren. „Gos, dat was reusachtig," zei Clara. „Ik moest even terugkomen om te kij ken of U dat heus was." „Je hebt nooit veel fiducie in me, wel Clara?" „Zo bedoelde ik het helemaal niet. Ik had het U nooit horen spelen, dat is alles. Het is een verduveld moeilijk stuk, dat weet ik uit ervaring. Echt. U speelt het bijna net zo goed als Me vrouw Cohen. Haar rhythme is beter, maar U speelt het veel hartstochtelij ker." „Dank je Clara. Een complimentje van jou is niet uit te vlakken." „Ik meen het heus. Speel het nog eens." „Nee hoor. Je maakt me verlegen „Dan luister ik wel in mijn slaapka mer Isabel draaide rond op de pianokruk. „Nee schatje. Ik heb geen zin meer." „Jakkes, nou is het mijn schuld dat Uw inspiratie weg is. Dan ga ik nog maar wat aan die rok knoeien. Ik kan de plooien maar niet goed krijgen." „Daar heb ik geen verstand van. Waarom ben je die wonderen van Co- hens niet om raad gaan vragen?" „Dat had ik wel gedaan, maar ze moesten allemaal naar een concert." „O. Ik dacht dat je eens een keer uit jezelf thuis gebleven was." „Ik blijf vaak genoeg thuis. Dinsdag nog. Maar U was toen bridgen, daarom is het U natuurlijk niet opgevallen." „Ik ben bijna nooit weg 's avonds Het spijt me dat ik niet van je aanwezig heid heb kunnen genieten. Ik hoop dat je me niet gemist hebt." „Dat niet. Ik had genoeg te doen. Ik moest een beetje huiswerk inhalen. Of bedoelde U soms iets hatelijks?" Isabel zuchtte. „Misschien moet ik wel blij zijn dat je nog om iemand geeft, Patsy Cohen bijvoorbeeld Daar blijkt tenminste uit dat je nog een aasje gevoel hebt." „Ik geloof niet dat ik zo'n ijspilaar ben als U denkt. Ik houd erg veel van Ruth ook. en van Nicole natuurlijk ook. hoewel ik haar wel nooit zal terug zien". (Wordt vervolgd). PTOBiiaws Volgens de studenten, die „kunst" stu deren aan het atelier van de beroemde artist Paul Colin te Parijs, zullen de dandy's uit het jaar 2000, willen ze „Up to date" zijn, deze vier costumes in hun garderobe moeten hebben. Foto links boven een „costuum voor de stad". De hoed, het colbert en het vest hebben definitief afgedaan! Deze heer draagt een „nylon plastic helm", waarop een radarantenne is aangebracht. De stropdas kan bij warm weer worden gebruikt als ventilator. Een in de kle ding aangebracht uraniumtoestel zorgt voor constante warmte. Het avondcostuum voor interplanetaire luchtschepen (rechts boven) bestaat uit een pak, dat waterafstotend is, bestand tegen radioactiviteit en met kan krim pen. Het costuum links onder is be doeld als reiskleding „voor op aarde". De helm heeft een radarantenne en een beschermende plaat van rubber plastic voor het gezicht. Op de schou ders kunnen lichtjes worden ontstoken, terwijl aan het schoeisel straalmotoren zijn bevestigd. Rechts onder ziet u een avondcostuum, dat o.a. een luchtver verser heeft en bestaat wit Ferroplas- tic. De ingebouwde das-venilator ontbreekt weer niet, terwijl de inge bouwde dictafoon en een radio-appa raat voor comfort zorgen. Het idee voor het ontwerpen van costumes voor het jaar 2000 was afkomstig van het Franse propaganda- en festivalcomité. aan de geestelijke oefeningen, welke Zondag in het Vaticaan begonnen zijn. Aan deze oefeningen nemen behalve de Paus, ook de Kardinalen, de Aartsbis schoppen en Bisschoppen die in Rome zijn, de Hofprelaten en de Oversten en Procureurs van de kloosterorden deel. Deze retraite duurt tot Zaterdag en gedurende die tijd zijn in principe alle audiënties afgelast. Bij wijze van uitzondering heeft de H. Vader gistermiddag in de Zaal van het Consistorie de deelnemers aan het congres van de Italiaanse Katholieke Actie bij zich toegelaten, welke onder leiding waren van de algemene voorzit ter Luigi Geddo ea de geestelijk advi seur mgr. Giovanni Urbani. Pius XII heeft met hen het Angelus gebeden. Als onderdeel van de propaganda voor het op 17 December te Delft en Bolsward te houden proefreferendum van de Nederlandse Raad der Europese Beweging is Maandagavond in de Stads- doelen te Delft een bijeenkomst gehou den, waar de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff. een algemeen beeld gaf van de consequenties van de Europese een heid. In een Verenigd Europa, aldus spr„ zullen de staten hun eigen souve reine bevoegdheden uit handen moeten geven aan een bovennationale instantie, die verantwoordelijk is voor het ge heel. De Europese gemeenschap geeft niet alleen voordelen, doch ook risico's. Zonder de Europese eenheid zullen de risico's echter ongetwijfeld groter zijn, gelijk in het verleden meer dan eens is gebleken. Spr. belichtte tenslotte de mogelijkheden, die een Europese een heid biedt, zoals het gezamenlijk be schikken over de grondstoffen en ener giebronnen en de productie daar te doen geschieden, waar het economisch het meest verantwoord is. Er zal een grotere Europese markt kunnen worden geschapen. Gedurende de maand October werden bij de algemene spaarbanken en de bankspaarbanken ingelegd 52.470.494 en terugbetaald 46.564.031. In de pe riode Januari t. en m. October 1952 werd ingelegd 505.795.735 en terug betaald 447.836.433 zodat in deze pe riode het spaarsaldo 57.959.302 be droeg. Pater dr. Caecilianus Huigens O.FM, oud-directeur van de Ned. Kath. Kerk- muziekschool „Sint Caecilia" te Utrecht, is kortgeleden uit voorzorg voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden, waar hij ter verpleging werd opgenomen. (Van onze correspondent) Voor de in 1942 opgerichte auto-tech nische school in Apeldoorn is aan de Loolaan een nieuw gebouwencomplex ontworpen, waarvan de kosten op ruim één millioen gulden zijn begroot. Deze gebouwen zullen in 1955 ter be schikking kunnen zijn. De bedoeling is aan deze school het praedicaat middel baar te verlenen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 3