EGBERTv.dPLOEG wint KV-- Kruiswoordraadsel s c Spaans-Duitse betrekkingen herleven Eindstanden van drie wedstrijden dubieus SCHEEPYAARTBERICHIEN de eerste kortebaanwedstrijd Wnr^ O A R Bonnard aan einde van zijn „stoomkracht r Trompetter in finale geklopt ^:r hom Kard Segura contra dc Falangistische ophemeling van het Nazidom Wordt Gordijn winnaar ostetmews Oostman nog aan de kop Wij luisteren naar. Friesland heeft weer de schaatsprimeur Wanordelijkheden bij beslissende wedstrijd Tri K.N.W.U. tracht data gewijzigd te krijgen VanHassel weer Belgisch kampioen 47/2 NEEF VAN ALFONS XIII WEST-DUITS AMBASSADEUR TE MADRID Damtournooi te IJmuiden Damcompetitie Langebaanwedstrijden in Warmenhuizen en Naaldwijk DINSDAG 2 DECEMBER 1952 fA^lTNA 9 Hl I H Om voetbalkampioenschap van Argentinië Engelse scheidsrechter gewond Sportflitsen Ml Ronde van Nederland Zilveren erepenning voor Go Ahead MARKTBERICHTEN hUciiaeN henesisnodezaJcet? Ronde van Argentinië - 5 f» (Van een speciale verslaggever) BROEK BIJ JOURE, Maandag Egbert van der Ploeg, de jonge talent- v°lle schaatsenrijder uit De Knijpe, Aeeft by de eerste grote wedstrijd in Eroek by Joure liewezen, dat, hy nog biets aan kracht heeft ingeboet. Op overtuigende wyze Versloeg hy in de f'nale de wielrenner-schaafsrijder Trompetter uit Wieringeri. Alle prominenten, waren aan start verschenen. Wij aioemen Vén Eikeren, Rotgans, Nagel, Pomper en Schèper. Eerstgenoemde bad de training ver waarloosd en dat was aan zijn rijden duidelijk merkbaar; hij werd in de tweede omloop er „uitgereden" door de Friese nieuwkomer Wünja. De Friese kampioen Pompér, die last had van een knieblessure, werd in de derde ronde Uitgeschakeld door de jeugdige Hams- hia. Over het algemeên waren de krachtsverhoudingen vergeleken bij de vorige ijsperiode niet erg veranderd. Men meet bewondering hebben voor de veteraan Sjoerd Zeldenthuis, die het ook nu op zijn twee en veertigste jaar nog weer eens probeerde, maar het niet verder kon brengen dan de tweede omloop. Ook de linksbuiten van Hee renveen, Hofma, was van de partij, maar hij trof het niet het in de eerste omloop reeds te mceten opnemen tegen de sterke Nagel uit Zwammerdam. Hij moest ondanks felle tegenstand zijn meerderein de Hollander erkennen. Het was jarrpner dat Van der Ploeg en Trompetter de finale moesten rij den toep de duisternis reeds was inge vallen. Daarom werd in overleg beslo ten iljetr in één rit uit te vechten. Zoals gezegd, Van der Ploeg won als een éaeester. Om de derde en vierde plaats werd niet meer gereden. Deze werd gedeeld door v. d. Duim en Rotgans. De uitslag was: 1. E. van der Ploeg (De Knijpe), 2. J. Trompetter (Wierin- gen), 3. H. v. d. Duim (Oldeboorn), 4. N. Rotgans (Wieringeri). R tv Jg-' V- Toen de bekende club River Plate in de tweede helft van de wedstrijd tegen Newell Odl Boys te Buenos Aires, welke beslissend was voor het voetbalkam pioenschap van Argentinië, met 10 Voor stond, .zag de Engelse scheidsrech ter Dykes zich genoodzaakt een eind te blaken aan het spel, omdat woedende toeschouwers het veld bestormden1 en kern met stenen en flessen bekogelden. Dykes had eerst een speler van de Old Boys van het terrein gestuurd en daarna een doelpunt van diezelfde club geannuleerd, wat haar supporters in een toestand van razernij bracht. Toen de orde was hersteld bleek, dat Dykes ver kondingen in de rug had opgelopen, oen grensrechter moest, door een fles getroffen, bewusteloos naar de kleed kamer worden gedragen. Drie politie agenten werden tijdens het tumult oveneens geblesseerd. Een speciale commissie van de Ar gentijnse Voetbalbond heeft thans be slist dat: de wedstrijd door River Plate is gev/onnen, waardoor deze club het Nationale kampioenschap heeft behaald, friet één punt voorsprong op de Racing Club. Het Duitse sportcomité, de overkoepe lende organisatie van de sport in Oost- Duitsland, heeft aan de West-Duitse Sportbond laten weten dat het bereid is ueel te nemen aan op 12 December a.s. 'ri West-Berlijn te houden besprekingen. Als voornaamste punt zal dan de hervat- J'hg van de sportbetrekkingen tussen Cost en West op de agenda staan. Maandag zijn enkele wedstrijden uit de ®0riste ronde van de Engelse bekercom- Petitie overgespeeld. De uitslagen luiden: Ipswich TownBournem. 32; Queens ath RangersShrewsbury 1—4. In de zesdaagse in Kopenhagen lag aandagavond het koppel Van Vliet— «•lamer (Ned.Denem.) met 162 pnt. aan 2e kop; LakemanHemmingsen (Ned. enem.) waren met 35 pnt. zevende. Broek bij Joure (Friesland) had giste ren de primeur van de eerste hardrij derijen op de schaats voor mannen in dit seizoen. De wedstrijden werden ge houden op ondergelopen landerijen, die in deze tijd van het jaar veel in die streek voorkomen. Op de voorste baan Zijlstra uit Bergum, achterste baan Metselaar uit Wieringen. Het comité Ronde van Nederland deelt mede. dat het via de K.N.W.U bij de U.C.I. pogingen in het werk zal stellen om verandering te krijgen in de data (1723 Augustus) welke het kalender congres te Ziirich voor de Ronde van Nederland had bestemd. Van Hassel heeft voor de vierde ach tereenvolgende maal het Belgisch kam pioenschap 47/2 behaald. In de beslissen de partij tussen hem en Vingerhoedt wist Van Hassel te zegevieren met 400- 3'64 caramboles in 12 beurten met als hoogste series resp. 178 en 155. Vinger- hoedt heeft een keer remise gespeeld, namelijk tegen Boulanger in een zeer matige partij, waarin beide spelers de 400 vol maakten in 18 beurten. Waff- lard, die als vierde eindigde in dit kam pioenschap, speelde een schitterende partij tegen Lobaert, waarbij hij de 400 punten in zeven beurten bij elkaar had, spelende met een gemiddelde van 57.74. Series van boven de 200 caramboles kwamen er in dit kampioenschap niet voor. Go Ahead, de Oostelijke eerste-klas- ser van de KNVB uit Deventer, heeft tijdens de viering van zijn vijftigjarig jubileum van de gemeente de hoogste en slechts zelden gegeven onderschei ding gekregen, n.l. de zilveren ere penning van de stad, waartoe de raad van Deventer enige dagen tevoren in geheime zitting had besloten. Horizontaal: 1. plaats in Noord- f °'k'irid. 8. niet vreemd. 9. familielid. 11. r°efkaart. 12. Aziatische rivier. 13. tijd- ,erk. 15. landbouwwerktuig. 16. noot. 18. eel van de Bijbel (afk.). 19. plaats in oord-Holland. 21. nopt. 22. noot. -24. icht. 27. prul. 29. reeds. 30. bevesti gt s' 32. persoonlijk voornaamwoord. jjo^vaPensch°uwing. 35. plaats in Noord- ggV G r t i c a a 1: X. specerij. 2. noot. 3. VoT6»- 4' insecteneter. 5. opstootje. 6. VopgW°°r(*' 7' Sedachtenwisseling. 10. bopL-tU1S' 12' voorzetsek 14 portretten- per'15-..bijna loodrecht. 17. prelaat. 18. tuie o? voornaamwoord. 20. vaar dig pr vervoermiddel. 25. los, dun, le- 30. ibels persoon. 28. voorzetsel. W^JH^-zielig. 33. noot. 34. (Van onze correspondent) BARCELONA, November. Onlangs heeft de eerste ambassadeur van de West-Duitse Bondsrepubliek te Ma drid in t Palacio de Oriente" aan de Spaanse generalissimo zijn geloofsbrie ven overhandigd, zeven en een half jaar nadat de laatste ambassadeur van het Derde Rijk in de bevriende Spaanse hoofdstad, tegelijk met de wegvaging van dit rijk van de politieke wereldkaart, weggevaagd was van de Madrileense diplomatenlijst. Er is alle reden om het nieuwe Spaanse hoofdstuk van de souve- rein herrezen Duitse buitenlandse politiek met aandacht en nieuwsgierigheid te volgen. Dat de regering te Bonn voornemens is er een substantiële inhoud aan te geven een voornemen, dat ongetwijfeld sterke weerklank vindt bij de rege ring van Madrid blijkt reeds uit de persoon, op wie bondskanselier Adenauer persoonlijk zijn keuze voor de Madrileense ambassadeurspost heeft laten vallen: prins Adelbert van Beieren. Prins Adelbert van Beieren is 66 jaar oud; hy is evenveel Spanjaard als Duit ser en een volle neef van wülen koning Alfons XIII, zün moeder nameiyk was een zuster van Alfons XII; hij spreekt vloeiend en accentloos zijn moeders taal, en is een grondige kenner van de Spaan se geschiedenis en de Spaanse cultuur. Militair is hy ook; hij heeft deelgenomen aan de oorlog, die Duitsland voerde van 1914 tot 1918 en, als vrijwilliger, aan de door Hitler in 1939 ontketende oorlog, tot in het jaar 1941, toen een decreet van Hitier de afstammelingen van de in Duitsland geregeerd hebbende vorsten huizen uit de krygsdienst verwyderde. Hy is „goed katholiek": een der voor waarden, waaraan naar Adenauer's els de West-Duitse ambassadeur in Madrid moest voldoen. By de overhandiging van zyn geloofsbrieven was hy getooid met de versierselen van het gulden vlies en van de koninkiyk-militaire orde van Santiago. Wat doorluchtigheid betreft kan geen enkele van zyn collega's ook maar uit de verte tegen hem op. Doch, behalve dat deze Wittelsbach in de in- vloedryke Spaanse monarchistische mi lieu's byzonder goed „ingevoerd" zal biyken, voor de goede vervulling van zyn taak, de wederopbouw van zo pro fyteiyk mogeiyke Duits-Spaanse betrek kingen vindt hy ook anderszins in Span. je een by voorbaat uitermate gunstig gepredisponeerd terrein. Voor het moment willen wij de aan dacht beperken tot de politiek-psycho- logische atmosfeer, waarin zich dit we- deraanknopen van de diplomatieke be trekkingen tussen Spanje en Duitsland voltrekt. Hoofdartikelen, die de Spaanse pers aan de gebeurtenis wijdt, spreken té dien aanzien duidelijke taal. Het monarchistische dagblad „A.B.C." schrijft o.a. het volgende. „Spanje en Duitsland vullen elkaar niet slechts economisch aan, doch ook politiek. Zo was het in het moderne tijdvak en op vele momen ten van het hedendaagse. En zo kan het blijven. Bovendien hebben zich de Spaans-Duitse culturele betrekkingen steeds uitgebreid. Honderden Spaanse intellectuelen hebben hun vorming ge kregen aan Duitse universiteiten. Een bewijs van de invloed die de Duitse cul tuur op de onze heeft uitgeoefend, bie den de lijst van vertalingen en de bron vermeldingen aan de voet van de beste pagina's, die in deze periode in ons land werden geschreven. Maar, vervolgt het monarchistisch blad, er is iets van nog beslissender aard. Ons volk heeft altijd grote sympathie gevoeld voor de Euro peanen van de Rijn. In het moeilyke uur van de nederlaag, van het ostracisme en IJMUIDEN, Maandag. Vanavond, tU- dens de tweede ronde van het Damas- damtoumooi te IJmuiden, bleek duide lijk dat de schynbaar onvermoeibare dammachine Bonnard nodig rust moet hebben. Wel zat hü weer even typisch en geconcentreerd achter zijn bord. maar het ging stroef en onelegant. Wat er zich precies afspeelde in dat kleine hoofd van Frankryks eerste grootmeester bleef een raadsel. Maar de opmerkeiyke toe schouwer zag het direct. Marcel Bon nard. de locomotief, die ryen pracht- partijen achtereen weet te trekken, was aan het eind van zyn „stoomkracht". Zijn Utrechtse tegenstander, de be kende hoofdklasser H. Noome, noteerde dan ook al dra zijn tweede verloving met Vrouwe Fortuna. Dat feest werd gevierd met een schijfje voorsprong. Nu was dat voor Bonnard niet een onover komelijke ramp, omdat men in Frank rijk gewend is tegen zwakkere spelers voorgiftpartijen te spelen. Het grote ver schil was echter, dat de kracht van Noome hem niet bekend was. Maar dat hadden de vier buitenlanders in dit tournooi tenslotte met elkaar gemeen. Want Neerlands jongere meesters toon den ook nu weer duidelijk hun daden drang. En dat culmineerde volkomen in de uitslagen, die tenslotte werden ver kregen en hier volgen: F. GordijnB. W. den Hartogh 20, Wim de JongWim van der Sluis 02, H. NoomeM. Bonnard 11, B. Dukel H. Laros 20, M. SaletnikH. J. Berk 20, E. FanelliR. Fankhauser 20. Dat de oud-kampioen van Neder land, de Hagenaar F. Gordijn, weer ernstige plannen heeft dit tournooi te gaan winnen, bleek uit zUn ge durfde aanval naar veld 24. Tevens vlocht hy er een dreigende hek- stelling in, waartegen Den Hartogh weinig resoluuts stelde. Na schyf- winst afgedwongen te hebben volg de spoedig partijwinst. Intussen vochten de oude en de nieuwe kampioen van Noord-Holland om de leiding in dit tournooi. En het werd een heet, maar schoon gevecht. Wim van der Sluis strafte het opdringende spel van De Jong keurig af. Er ontstond ten slotte een heel lang dammeneindspel, dat de Amsterdammer op keurige wijze won. In de partij tussen de Italiaan Saletnik en de Haarlemmer Berk kon laatstgenoemde vele malen remise ma ken. Toen hij dat niet deed was de winst op tempo voor de Zuiderling gemakke lijk te vinden. Het ijselijkste gevecht ging echter tus sen de beide IJmuidenaren Dukel en Laros. Deze zo langzamerhand volkomen op elkaar ingestelde spelers vochten een fris damrobbertje in een broeiende sfeer tot het bittere einde uit. Bitter tenslotte voor Laros, die in het eindspel de vlag, moest strijken. Fanelli was uitstekend op dreef vanavond. Dat ondervond de Fransman Fankhauser tot zijn nadeel. Te veel vrijheid in een flankpartij deed de Zuiderling het beste spel verkrijgen. Het afspel was echter zo voortreffelijk, dat Fankhauser er eenvoudig niet meer aan te pas kwam. Tenslotte wist Bon nard nog door gen dubbele vangarm in het eindspel remise af te dwingen. Hij bewees daarmede toch inderdaad een grootmeester te zijn. Hierdoor werd de volgorde van de deelnemers als volgt: Dukel, Gordijn, Saletnik en Van der Sluis 4 punten, Noome 3 punten, Fanelli en Wim de Jong 2 punten. Bonnard 1 punt, Berk, Fankhauser, Den Hartogh en Laros 0 punten. de morele veroordeling, toen men in nagenoeg geen enkele staat van het Westen Duits kon spreken, toen de ge tuigen van Neurenberg enige van de meest pathetische bladzijden van de moderne tijden openlegden, ontmoetten de Duitsers in Spanje gastvrijheid en sympathie. Duizenden Duitsers hebben die ervaring beleefd en wij kunnen niet geloven, dat zulks vergeten kan wor den". Tot zover „A.B.C.". Nog veel krachtiger klinkt wat „Ar riba", het officiële orgaan van de „Falange" naar aanleiding van het heuglijke feit ten beste geeft. Wij grij pen uit het roerende opstel zo hier en daar maar een passage. „Duitsland, zo klaagt het, is in zekere zin, evenals ons land, een van die volken geweest, die men opzettelijk en met een hard nekkigheid een betere zaak waardig, tot een theman van fundamentele pole miek heeft gemaakt. Men aanvaardde Duitslands roemrijk verleden en zelfs gaf men zijn hoog wetenschappelijk en cultureel niveau toe, maar onder het voorbehoud, dat het Duitse volk van deze tijd blijk gaf doortrokken te zijn van een bloeddorstige en barbaarse geest, met een niet te weerhouden veroveringszucht en een gebrek aan eerbied voor wetten en traktaten, die het stempelden tot vijand van de openbare, internationale orde. Alle maal bedenksels zegt het blad, van het Franse diplomatieke cynisme, dat an deren afmeet naar zijn eigen bescha mende kleinheden; en de „enige zone van Europa, waar zij niet in het minst opgeld hebben gedaan, is Spanje", Het blad betoogt dan, dat tussen Span' je en Duitsland vanaf Karei de Vijfde (Carlos I voor de Spanjaarden) zich slechts grote historische gelegenheden hebben voorgedaan, waarin zich hun kameraadschap kon demonstreren en het besluit: „Voor de onmetelijke meer derheid van de Spanjaarden staat het buiten kijf, dat de Westelijke volken van de zijde van Duitsland kunnen rekenen op historische dienstbewijzen van eerste orde. Zoals het buiten kijf staat, dat zijn demografische macht en zijn arsenaal, goed gevuld met zedelijke waarden, door geen diplomatieke intrigues tot schipbreuk lijden kunnen worden ge- gebracht. In de strijd tussen het duur zame en het ephemère is het niet moei' lijk het eindresultaat te voorspellen". Na deze ontboezeming zal het de le- zpr niet verbazen te vernemen, dat de Falangistische pers weinig gelegenheden voorbij laat gaan om te schrijven over de „droevige gerechtsfarce van Neuren berg", dat zy het warm op pleegt te ne men voor het eerherstel verschuldigd aan „de Wehrmacht" en in het algemeen aan de Duitsers, die veroordeeld wer den, omdat zy de orders uitvoerden van een wettige regering en volgens haar in 1945 Europa de oorlog verloren heeft. Juist in deze dagen echter heeft de Kardinaal-Aartsbisschop Segura van Sevilla, welbekend en hieraan nogal eens afgeschilderd als de oppositie-kar dinaal, weer een herderiyk schry ven ge publiceerd, waarin hy van het thema „der liefde, verschuldigd aan de zie len in het vagevuur", over weet te stappen op het thema van het „natio- naal-soclalisme. De kardinaal brengt in herinnering, dat dit door Paus Pius XI op 14 Maart 1937 veroordeeld werd als „een arrogante afval van Jezus Christus; een ontkenning van zyn leer en zijn heils werk; een cultus van de kracht, een verafgoding van het ras en van het bloed, een onderdrukking van de vrij heid en waardigheid van de mens." De Kardinaal vervolgt dan: „De goddelijke Voorzienigheid heeft met wortel en al het kwaad uitgeroeid door de ver- schrikkeiyke straf van de totale vernie tiging van het nationaal-socialisme, maar de volken, zonder zich rekenschap te geven, bewaren nog zekere praktij ken van natlonaal-socialistische oor sprong, die niet in overeenstemming zijn met de leer van de Kerk". De appreciatie van wat Duitsland overkomen is, lijkt in dit herderlijk schrijven niet bepaald samen te vallen met de Falangistische zienswijzen. Advertentie VEILING SEPTER TIEL, 1 Dec. Appe len: Bellefleur Brab. 8.0015.10 en 47. Bellefleur Engelse 20—22 en 68. Bender- zoet. dubb. 1012. Bramley Seedling 16.50 en 15.30. Bloemee 24.16—18 en 717, Ca nada Reinette 911 en 68, Cox Orange Pippin 4960 8248 en 1345, Dijkmans- zoet 24, 19—20 en 8—11. Goudreinette ver pakt 26—37 15—28 13—20.95 en 7—14, Gol den Delicious 25 en 13, Groninger Kroon 9—10 en 68. Glorie v. Holland 911 en 46. Hooilaars 7—9, Jasappel 1014 en 68, Jonathan 22—28 14—18 en 8—16, Kaneelzuur 16, Konmgsroocf 15, Keulemans rode 18. en 913, Laxton Superbe 25. 1423 en 920. Lemoen 1214 en 4—9, Notarisappel 13— 17 en 1012, Present v. Engeland 410, Sterappel 24.80, 1021.90 en 412. Zuur kroet per 100 kilo 250. Zoet kroet idem 150160. Peren: Bergamot 68 en 34, Brederode 711 en 4—7, Comtesse de Pa ris 21, 1318 en 512, Gieser Wildeman 1013 en 48. Jodepeer 78. Kamperveen 56. Sint Remy 68 en 46, IJsbouten 79 en 34. Winterjan 79 en 46, Zwijn- drechtse wijnpeer 810 en 35. Perenkroet per 100 kilo 150. Groenten: Boerenkool 10, Knolraap 3—4, Spruiten 39, Uien 1618. Prijzen kwaliteit huishoud 1 grof en fijn per 100 kilo, andere prijzen per kilo in cents. GRAANMARKT AMSTERDAM (Boeren- not.) 1 Dec. Witte tarwe 2526, rode tar we 2525.90, rogge 2727.50. zomergerst 32.5034, wintergerst 32—33.25. haver 27.50 —28. groene erwten 4954, capucijnere 30 34.50, br. bonen 65—73, paardenbonen 35 35 25. duivenbonen 55—64. karweizaad 56 —59. blauw maanzaad 110115, kanariezaad 3334.50, alles in guldens p. 100 kg. VEEMARKT AMSTERDAM, Maandag 1 Dec. 1952. Aangevoerd 341 runderen, f 2.80 2.90, 2e soort 2.65—2.75, 3e soort 2.20—2.60 p. kg. gesl. gew., 275 varkens 2.422.44, le srt. f 2.402.42 2e srt., zeugen 2.152.25 per kg. gesl. gew., 3 kalveren 2.002.30 per kg. lev. gew., 14 nuchtere kalveren 1.301.35 p. kg. lev. gew., 2 schapen 115.per stuk. PAARDENMARKT UTRECHT, 1 Dec. Aangevoerd 293 paarden. De prijzen va rieerden voor: luxe paarden van f 1000 tot 1200, werkpaarden van f 825 tot 1100, oude paarden van f 600 tot 900. paarden boven 3 jaar van f 750 tot 1050, paarden beneden 3 jaar van f 600 tot 925. veulens van f 300 tot 525, hitten van f 400 tot 750. Handel matig. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 1 Dec. Kleiaardappelen 35 mm. opwaarts. Eigenhei mers f 11.Bintjes f 11.Bevelanders f 11.IJsselster f 9.—, Alpha's f 8.50. Zand- aardappelen 35 mm. opwaarts: Noordeling f 9.50. Voran f 7.50, Record f 7.50, Industrie f 7.50. Eigenheimers f 7.50. Voeraardappelen f 4.prijzen berekend per 100 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. 1 Dec. Aan voer in totaal 1656 stuks, waarvan 1049 vet te koeien, prijzen le kw. f 2.702.85, 2e kw. f 2.50—2.60, Se kw. f 2.00—2.10 en 607 var kens le kw. f 2.04. 2e kw. f 2.—, 3e kw. f 1.95. KATOENNOTERING R'DAM, 1 Dec. U.S.A. strict micfdling one inch staple f 3.3694 (onv.) per kg. Mexicaanse strict middling one inch f 3.32',i (onv.) per kg. en zo vaak heeft hy gehoopt, dat Sint Nicolaas by Kostermans lets voor hem koopt. C9 HOUISTk - Kt HOUTSTR - CEN CRONJES1R Het ln 1724 door Alexius Julien voor de Helmondse St. Lambertustoren gegoten ca rillon van 30 klokken moest -in 1949 wegens slijtage van het ophangwerk worden verwij derd. Ook 19 klokken bleken ernstig door de tand des tijds aangetast. Thans stellen B. en W. de Raad voor de restauratie van het carillon en uitbreiding tot 38 klokken op te dragen aan de fa. B. Eijsbouts te As- (Van onze dammedewerker) De hoofdklassers moesten nog even geduld oefenen met de damcompetitie. Want wedstrydleider Van Utteren kreeg het competitierad niet dadeiyk op toe ren. Daarentegen waren de eerste klas- sers reeds volop in actie. En de grootste verrassing kwam uit Wilnis. Daar werd de grote 'strijd geleverd tussen de titel- gegadigden St. Canisius en Gezellig Sa menzijn. De gebrekkige communicatie middelen waren er oorzaak van, dat reeds by een stand van 44 moest wor den opgebroken. Nu moesten de zes afgebroken partyen nog getaxeerd wor den. En zowel de Wilnissers als hun Amsterdamse tegenstrevers beweerden later, dat ze deze belangrijke match met 119 zouden gaan winnen. Ook Crescendo en DID kwamen niet tot een definitieve eindstand. Ook hier waren de eindstanden zeer dubieus. Als of dat voor de veel geplaagde wedstrijd leider Van der Krol nog niet genoeg was, kwam ook Ouderkerk melden, dat kampioenscandidaat DSTO aan de Am- stel één en misschien twee beentjes waren gelicht. Dat bracht wel erg inge- wikkelde situaties op het scorebord tot stand. Onderstaande uitslagen werden dan ook onder veel voorbehoud in de competitieladder ingelast. Eerste klasse: St. CanisiusGezellig Samenzijn 44 (eindstand 1010), St Canisius BOostzaan 515, Crescendo DID 8—8 (vermoedelijke eindstand 1010), Jozeph BlankenaarAalsmeer 146, OuderkerkDSTO 66 (vermoe delijke eindstand 1010), CDAODV 911. Hierdoor werd de volgorde van de deelnemende clubs als volgt: Oostzaan 7 5 2 0 12 8749 Gez. Samenzijn 6 5 1 0 11 8436 DSTO 7 4 3 0 11 79—61 St. Canisius 6 4 1 1 9 6555 Joz. Blankenaar 6 2 3 1 5* 6155 Diemen 6 2 1 3 5 5466 DID 6 2 1 3 5 50—70 ODV 7 2 1 4 5 63—69 Crescendo 7 2 1 4 5 69—71 CDA 6 2 0 4 4 50—70 Ouderkerk 7 1 2 4 4 6872 Aalsmeer 7 1 2 4 4 5775 St. Canisius B 6 0 2 4 2 a79 Twee strafpunten in mindering ge bracht. In de tweede klasse kwam slechts één wedstrijd tot beslissing. CDA klom i volgorde t: van de ver- 6 6 0 0 12 7941 6 4 1 1 9 64—56 6 4 0 2 8 72—48 6 4 0 2 8 65—55 6 3 2 1 8 62—58 5 3 1 1 7 56—44 5 2 0 3 4 55—45 5 1 2 2 4 4456 6 2 0 4 4 52—68 5 1 1 3 3 44—56 8 1 1 4 3 47—71 6 1 0 5 2 50—70 6 1 0 5 2 48—72 daardoor enige plaatsen op de ladder. Tweede klasse: CDADiemen 128. Oostzaan De Kwakel CDA Joz. Blankenaar DSTO Gez. Samenzijn - Het Oosten DCG Ons Genoegen DVN Weesp Fahrenheit Diemen Een treurig feit heeft de damclub Die men doen besluiten zich terug te trek ken uit de competitie. Door het over lijden van de nestor uit dit tiental kon de wedstrijdleider daar volkomen mee accoord gaan. In afwachting van het bestuursbesluit werden de behaalde re sultaten voorlopig gehandhaafd. De strijd tussen de koplopers werd in gezet met de ontmoeting tussen CDA en Crescendo. De mannen van Roschar won nen deze eerste krachtproef. De volledige uitslagen waren tenslotte aldus: De Kwakel—ODV 4—16; DCGFah renheit 515; CDACrescendo 11—9. Hierdoor werd de ranglijst weer finaal omgekeerd en kreeg het volgende aan zien: ODV Ouderkerk CDA Crescendo Fahrenheit DVN Diemen ODVB De Kwakel DCG 6 6 0 0 12 102—18 6 6 .9 0 12 83—37 6 5 0 1 10 80—40 1 9 74—46 5 0 0 5 0 6 58—62 3 33—67 32—68 47—73 30—70 21—79 PURMEREND, Dinsdag 2 Dec. 1952. Eieren: 4000 kippeneieren 1820 p. 100 st„ 1000 eendeneieren 13.per 100 stuks. Vee markt: Runderen, totaal 604 stuks, 300 vet te koeien 2.102.80 per kg., handel goed, 170 gelde koeien 580800 per st,. handel kalm. 71 melkkoeien 6751125 per st., han- delmatig, 36 pinken 375625 per st., han del kalm, 10 stieren 6801100 p. st., han del kalm, 17 graskalveren 176—315 p. st„ handel stil, 9 vette kalveren 250325 per stuk. handel stug, 241 nuchtere kaiv. v. d. sl. 45105 per stuk, handel goed, idem fokkeren 75115 per st., handel goed, 122 vette varkens v. d. sl. 1.802.08 per kg., handel kalm, 2102 schapen en lammeren vette schapen 75120 -p. St.. hantïel kalm, lammeren 5095 per st., begin beter, af loop stugger. 38 bokken en geiten 1050 p. stuk, handel stug, 16 paarden 850—1050 p. stuk. handel stug. Totaal aantal dieren 3132. Pluim veemarkt: 4800 oude kippen en ha nen (witte en rode) 2.002.20 p. kg., 450 oude kippen en hanen (hL) 2.002.40 per kg., 350 eenden 4.502.50 per stuk, 800 ko nijnen 3.007.50 per stuk. 90 ganzen 7.00 10.— per stuk, 20 zwanen 1617 p. st. GROENTEVEILING VENLO, 1 Dec. An dijvie A 2627, Bieten, rode A 9.8012.50, Bloemkool A 52—74, idem B 4855, idem C 3334, idem D 25, Champignons I 314339, idem IB 200—206, idem Hl 168. Kool Rode 11.—, Witte 6.00—6.20, Savoyen A 11.40— 9.50 Spruitkool A 5262. Boerenkool 7 16, Knolselderij A 1623, idem B 813, Peen, rode bospeen 17, Breekpeen A 12 15, idem B 18—25. idem C 13—15. Prei A 2630. schorseneren A 58—69, idem B 28 —29. Sla kas A 26.70, idem B 13.10—20.80, Veldsla 168173, Spinazie I 2633, Toma ten A stook 137. idem B 140, idem C 120, idem bonken 96, Witlof AI 6467, idem An 52. idem BI 59—66. idem B II 48—50. Fruitprijzen: Jonathan Hl gr. 265027.80. H I 24.90, A 28—31.10, Golden Del. H I gr. 32. Hl 25.80, H II 5 40. Boskoop H I gr. 22.30—26.60. H I 17.60—18.90, Sterappels H I gr. 23.30, H I 22.10, HH 5.—. Bellefleur Hl gr. 20.80, H I 17.30—17.90, H H 3.—. Drui ven 125, Comt. de Paris H I 1824, H I gr. 31.—. GRAANBEURS ROTTERDAM, 1 Dec. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe zonder voehtconditie f 25.5026.80. op vochtconditie tot f 26.70 Voedergranen zomergerst f3250—33.50. wintergerst f31.75 —3250, haver f 27.25—28.25, rogge f 26.25— 26.75. mals geschoond tot f 3750. Peul vruchten: erwten f 45.00—56 schokkers f 45.0061.bruine bonen tot f 79.—. AAGTEKERK p, 1 Sabang n. Colombo. AALSUM 2 te Duinkerken. ADINDA p. 1 Malakka n. Pladju. AGAMEMNON 2 te Curacao. AGATHA 2 te Pladju. P' 1 n. Antwerpen. ALGENIB p. l St. Vincent n. Becife. 1 Kp" Comoriït n. Aden. ALMKERK 1 n. Port Said. AMSTELVAART p. 2 Sierra Leone n Ten ARENDSDIJK 1 n. Bremen. ARGOS 1 n. A'dam. AVERDIJK 1 n. Antwerpen. BACCHUS 2 te Port of Spain. BARENDRECHT p. 1 Madeira n. Berre. BENNEKOM 2 naar Antwerpen. BINTANG 2 te Balikpapan. BLOMMERSDIJK 1 naar Philadelphia. BOISSEVAIN 1 naar Mauritius. BREDA 2 te Callao. CLAVELLA p. 1 Rasalhadd n. Singapore. CERONIA Stanlow n. Singapore p. 1 Scil- lys n. Pt. Said. Na de eerste kortebaanwedstrijd. die gisteren in Joure is gehouden, zullen morgen de eerste schaatswedstrijden ip de langebaan plaats vinden. In War menhuizen beginnen morgenochtend om half elf nationale wedstrijden, met als afstanden 500, 1500 en 50Ó0 meter. Om elf uur morgenochtend organiseert de vereniging De Eendracht te Naaldwijk nationale wedstrijden over 500. 1500 en 3000 meter. Verder vinden Zaterdag aanstaande te Breukelen de provinciale langebaankampioenschappen van Utrecht plaats. Ook daar beginnen de wedstrij den om elf uur. Voor de kortebaan vermeldt het pro gramma voor morgen een wedstrijd voor vrouwen te Drachten. Woensdag zullen de mannen starten in Paterswolde. De Argentijn Crispin heeft de 141 km. lange zesde etappe van de ronde van Argentinië van Lapaz naar Men- dosa gewonnen. Zijn landgenoot Mo- vio werd tweede en de Italaian Logli derde; de Belg Van Steenbergen werd vierde. Na zes étappen leidt Van Steen bergen met een totale tijd van 28.05.40. Onze landgenoot Faanhof werd 43e in 3.58.38. CHAMA 2 te Pt. Said. CRONENBURGH p. 1 Casquets n. Bilk. DANAE 1 te Gothenburg. DELFLAND 1 n. Bahia. ERINNA p. 1 Bengkahs n. Miri. ETREMA 1 te Havanna. FRIESLAND p. 1 Kp. de Gata, 5 te R'd. GAASTERKERK p. 1 Kreta n. O.-Afrika HAARLEM 2 naar Bremen. HECTOR 2 te Messina. HECUBA 2 te Carupano. HELDER 2 te Pto. Cabello. HELENA 1 naar Port-au-Prince. HELICON 1 te Avonmouth. HERSILIA 1 in Golf v. Panama n. Cria. HOLLAND 2 n. Beira. HOOGKERK 1 n. Karachi. IRIS 1 te Odense. JUPITER p. 2 Malta n. Amsterdam. KLIPFONTEIN 2 te Amsterdam. LARENBERG p. 2 Fin. naar Savona. LAWAK 2 te Singapore. LEERSUM 1 naar Houston. LEKHAVEN 2 te Port Elizabeth. LEOPOLDSKERK p. 1 Ouessant n. Gem. 6LISETA 1 n. Bangkok. LISSEKERK 1 naar Dubai. LOENERKERK 2 naar Aden. LUTTERKERK 1 n. Antwerpen. MALVINA p. 1 Sabang n. Pladju. MAUTO 2 te Sevilla MAPIA 2 te Pladju. MARPESSA p. 1 Albany n. Tarakan. MELISKERK 2 te Singapore. MIDAS 1 in. Tel-Aviv. MIRZA p. 1 Belawan n. Bombay. MODJOKERTO 1 n. Surabaja. MUIDERKERK 2 te Marseille. NIEUW HOLLAND p. 1 Kp. Flattery naar Sydney. NIGERSTROOM 1 n. Pointe Noire. ORANJESTAD p. 1 Lissabon n. Madeira. PARKHAVEN p. 1 IJsland n. Baltimore. PHRONTIS p. 1 Sabang n. Colombo. PRINS ALEXANDER 6 te R'dara verw. PRINS FREDERIK WILLEM 1 te G an dia. PRINS WILLEM IV 2 te Rotterdam. PRINS WILL. v. ORANJE 1 n. R'dam. RADJA 2 te Cochin. REMPANG 2 te Makassar. RODAS 2 te St. Vineent. SAIDJA 1 op Musi n. Mulberry. SALLAND 1 te Honolulu. SOESTDIJK p. 1 Malta n. Halifax. STRAAT MALAKKA 1 n. Mombasa. STRABO 1 te Barcelona. TAMO p. 1 Pto. Alegre n. Trinidad. TAWALI 2 te Amsterdam. TELAMON 2 te Curasao. TERN ATE p 1 Ceylon n. Pt. Said. THALATTA 2 te Suez. TIBERIUS p. 1 San Antonio n. Curasao. TJIBANTJET p. 1 Mozambiqué n. Lorenco Marques. TIBIA p. 1 Banka n. Singapore. WAAL 1 naar Burriana. WATERLAND 1 naar Bahia. WILLEM BARENDZ p. 1 Fernando Nor. n. Kaapstad. WONOSARI 2 te Bahrein. WOENSDAG Om uw gezondheiden om die van HILVERSUM L 402 m. - NCRV 7.00 ®auff?S'A ns nieuws. 7.13 gram., 7.45 prot. pr., 8.00 nieuws, 8.15 gram.. 9.00 zieken. 9.30 vrouw. 9.40 gram., 10.15 idem, 10.30 prot. 19.30 ieugd. VARA20.00 nieuws. 20.05 politiek comm.. 20.15 gevar. progr.. 22.45 Suiker, causerie, 23.00 nieuws. 23.15 pr.. 11.00 gram., 11.10 Het leven op het gram- land, hoorspel, 12.00 gram., 12.33 semi- p-Tec-i-T sun Rar Home Service 33 klass. muziek, 1259 klokgelui, 13.00 ENGELAND, BBC.. HomeService. 33. nieuws. 13.15 thuisfront. 13.20 gram., Si. 14'30 Latijns-Amerikaanse muziek. 13.30 sopraan, alt en piano. 14.00 prot. pr„ 15.00 meisjes, 15.15 jeugdconcert, 16.00 jeugd, 17.20 orgel, 17.50 in dienst van het vaderland, causerie. 18.00 gram.. 19.10 klarinet, viool en piano. 18.30 20.30 Die Sohöpfung. oratorium 22.15 Die Schöpfung, oratorium (vervolg). BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 13.15 lichte muziek. 13.45 orkestcoccert. 16.00 gevar. muziek. 16.30 orgel, 16.45 mi- christ. verenigingsle\'en l8.45 geêsteli)ke «tam orkest. D50 ^-muziek 1850 or- liederen. 19.00 nieuws. 19.10 uitslag litte- £®?tc°nS|ri, 'fe£ 0 30 ?evar raire wedstrijd. 19.25 gram., 19.30 bui- listen. 2320 lichte muziek. 0.30 gevar tenl. overz.. 19.50 gram 20.00 radiokrant, muziek. 20.20 oratoriumvereniging, kerkkoor, het Utr. Sted. Ork,est en solisten, 21.30 prot. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. *ti en"fü i£ht0~m,iTieV 92 Tri 309 m.: 12.00 gevar. muziek, 13.25 om- pr.. 21.50 grairu, 22.00 lichte^ muziek. 22.30 roeporkest 15 50 filmmuziek. 16.20 pia- prot. pr.. 22.40 gram.. 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws. 23.15 gram. norecital, 17.45 gevar. muziek. 22.40 strijkkwartet, 2255 symphonie-orkest, 2350 orgelconcert, 0.30 dansmuziek. FRANKRIJK, nationaal programma, 7.33 gram., 8.00 nieuws. 8.18 orgel. 8 50 347 m.: 18.30 Amerikaanse muziek, 19.01 huisvrouw. 9.00 gram., 9.35 idem. VPRO: klassieke muziek. HILVERSUM H. 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 ochtendgymn., 10.00 schoolradio. VARA: 10.20 vrouw. 11.00 gram., 12.00 dansmuziek. 12.33 plat- BELGIE, 324 m.: 13.15 omroeporkest, teland, 12.38 orgel, 13.00 nieuws, 13.20 19.40 Vlaamse koren. 21.30 omroepork Metropole-orkest, 13.50 gram.. 14.00 De en solist, 22.15 zangrecital, weg omhoog, causerie, 14.15 jeugdconc., 484 m.: 12.15 lichte muziek, 16.00 lichte 15.00 jeugd. 15.50 gram., 16.00 piano, muziek, 22.15 jazzmuziek. 16.10 jeugd. 16.45 zieken, 17.15 dansmuz.. 17.50 Wij slaan op de tong-tong, corresp.- BBC IN HET NEDERLANDS, 224 en club, 18.00 nieuws, 18.20 militaire repor- 48.54 m.: 22.0022.30 nieuws: commen- tage, 18.30 act-, 18.35 gevar. muziek, 19.00 taar; Vrijbuiter s radiodagboek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 9