Ernstigste vliegramp in de geschiedenis 86 doden 29gewonden KORT NA START IN GLIJ VLUCHT NAAR BENEDEN Communisten roeren zich in Groningen Extra-werklosenuitkering vormt de inzet marine Yliegboot van Nederlandse in Syrië verongelukt 1 Bey van Tunis gezwicht onder zware F ranse druk Maastrichtenaar terug uit V reemdelingenlegioen lang leve EEN DODE. DRIE NIET ZWAAR GEVONDEN )RR Tot hoofd en hart v. Koning Tito ^^Overstromingen in Frankrijk In rijdende trein gesprongen Syrisch vliegtuig dat deelnam aan de opsporingen, neergestort Negen of tien doden Tussen tram en perron geraakt Nationalisten erkennen de nieuwe decreten niet Geronseld toen hij geestelijk gestoord was Het weer Winter begint met zacht weer Harde wind bij Oranje-sluizen J MAANDAG 22 DECEMBER 1952 76ste JAARGANG No. 25564 Zaterdagochtend is een „Globemaster C-124" van de Amerikaan se luchtmacht neergestort bij het vliegveld Larson in de staat Washington. Van de 1T5 inzittenden werden er 86 gedood. De anderen zijn met zware verwondingen in de ziekenhuizen opge nomen. De ramp met de „Globemaster" is het ernstigste vliegon geval, dat zich ooit heeft voorgedaan. In Maart 1950 stortte in Wales een Brits „Tudor"-toestel neer, waarbij tachtig personen, Meest voetbalsupporters, om het leven kwamen. Ongeval liep voor roekeloos meisje goed af Raadselachtige vondst in België Nederlandse politie ingeschakeld In Finsterwolde gemeente huis binnengedrongen Uee Barte 1 ZEEDUFFEL ZEILJOPPERS Dame op slag gedood Door auto aangereden en gedood Vissersboot vergaan O BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwarlael Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 GLOBEMASTER NEERGESTORT Tijdens een proces, dat te Belgrado tvordt gevoerd tegen .zeven personen, die verdacht worden van staats- vijandelijke bedrijvigheid, riep een van de beklaagden, toen hij Zaterdag de rechtszaal betrad: „Lang leve ko ning Tito". Op de vraag van de rechter, wat hij daarmee bedoelde, verklaarde hij zo lang gevangen ge zeten te hebben, dat hij niet meer wist hoe de politieke opbouw, van het land was. Na deze verklaring werd een ver klaring van een psychiater voorge lezen, volgens welke verdachte ge heel normaal was, hoewel hij een zenuwinstorting simuleerde. Ver dachte verklaarde daarop, dat hij zich Uitstekend gevoelde Tn het Noorden van de stad Bordeaux rebben gisteren duizend personen hun Rollingen moeten verlaten wegens over coming van de rivier de Garonne, die hoor de regenval van de laatste tijd sterk gezwollen is. De overheid nam het I osluit, de bedreigde wijk te evacueren, °en een inderhaast opgeworpen dijk .op plaatsen bezweek. Politieauto's ~*et luidsprekers reden door de straten 1 maanden iedereen zich voor vertrek ®ereed te maken. De stad stelde vracht- 1Vagens ter beschikking en de geëvacu- jOt'den werden voorlopig ondergebracht n garages. Ook elders in Frankrijk zijn de ri- leren door de regenval buiten hun °evers getreden, maar belangrijke schade jjan eigendommen is nog niet aange- 'oht. In het gebied van Tours hebben Ofikele boerengezinnen wegens overstro ming van de Cher hun hoeven ontruimd 2jh zich op hoger terrein in veiligheid te bellen. De Mej. K. uit Bussum hollen toen haar 20-jarige j Wam het perron op Jein zich reeds in beweging had gezet, ponder zich te bedenken sprong zij op rijdende trein, maar viel daarbij "Jssen de trein en het perron. r—Doordat de tegenwoordigheid van geet bezat v'ch aan een stang op te trekken, ble- en ernstige ongelukken uit. Gewaar- muwd door de stationschef, die liet bgeluk zag gebeuren, werd op drie fatsen aan de noodrem getrokken. Het ?eisje werd zes meter meegesleurd, ?aar bleek geen noemenwaardige ver- L °tidingen opgelopen te hebben. Zij Wam er met de schrik van af en kon ?et een volgende trein naar haar werk „ertrekken. De trein, die om 3.42 uur öaar Amsterdam moest vertrekken, had "?0r dit voorval tien minuten vertra ag. Tegen Mej. K. is proces-verbaal bgemaakt. i,Aaar eerst thans bekend is gemaakt sti, vorige week Donderdagavond een ty 'staande vrachtauto op de snelweg PenBrussel door een andere aangereden. De bestuurder van de Ze laatste auto verliet onmiddellijk zWaar gehavende wagen en maakte aül uit de voeten. Later werd in deze het stoffelijk overschot van een Uien aa'igetroffen. Aanvankelijk dacht V te doen te hebben met Van der Ifgjmt Apeldoorn, doch uit een door de hu^Nandse politie ingesteld onderzoek dat dit niet het geval kon zijn. e gerechtelijke politie van het Par- De ramp vond plaats kort nadat de „Globemaster" in een lichte sneeuw storm gestart was. Het toestel, dat on geveer 150 m hoog vloog, kwam in een duikvlucht naar heneden. De vleugels braken af, waardoor de benzinetanks openbraken. Onmiddellijk daarop stond het toestel in lichter laaie, \vaardoor het reddingswerk zeer werd gehinderd. De machine vervoerde personeel van de „Larson"-basis, dat met kerstverlof naar Texas ging. Brigade-generaal Richard O'Keefe. die directeur is van het' bureau voor veilig heid in de lucht is een onderzoek ko men instellen. Tevens zal een onderzoek worden ingesteld naar de „Globemaster" zelf, van welk type er sinds 1949 reeds drie verongelukt zijn. In dat jaar be stelde de Amerikaanse luchtmacht 29 van deze machines, die thans voor het merendeel al geleverd zijn. De Douglas C-124 „Globemaster II" is een viermotorig transportvliegtuig' met een kruissnelheid van 500 km per uur. Het toestel biedt plaats aan tweehon derd soldaten in volledige uitrusting of aan 127 op draagbaren liggende gewon den en 52 zittende gewonden of verple gend personeel. Wanneer toestellen van dit. type worden gebruikt voor troepen vervoer vinden de manschappen plaats op twee dekken. Met behulp van grote kranen wordt nu getracht de wrakstukken weg te lichten om te zien of er nog slachtoffers onder het toestel liggen. Onder de per soonlijke eigendommen, die gevonden zijn. bevonden zich twee bijbels en de witte muts van een matroos. De 22-ja- rige Raymond Ferguson, die de ramp overleefde, zeide dat de grote Globe master „een beetje schommelde, toen weer normaal vloog en vervolgens in een glijvlucht naar beneden ging". Hij zei: „Ik wist. dat wij zouden neerstorten en dook in elkaar en bad". Senator Russell, de aftredende voor zitter van de Congress-commissie voor de strijdkrachten heeft Zaterdag gevraagd de vliegtuigen van het type „Globemaster" niet meer te gebruiken totdat het onderzoek naar de oorza ken van de ramp en een ongeluk, dat vorige maand met een dergelijk toe stel plaats vond, is geëindigd. Een ander lid van het Amerikaanse Con gress. de democraat Kilday, vroeg een onderzoek in te stellen naar de oor zaken van de zeer talrijke vliegtuig ongelukken in de laatste zes weken bij de Amerikaanse luchtmacht. Bij deze ongelukken kwamen 300 perso nen om het leven. In totaal zijn dit jaar bij achttien vliegrampen reeds 499 personen omge komen. Een van de grootste rampen van dit jaar was tot dusver het verongeluk ken van het KLM-toestel ..Koningin Juliana", dat op 22 Maart bij Frankfurt neerstortte. 45 personen kwamen toen om het leven. Amphibie-tanks en andere voer tuigen kruipen als torren uit een drijvend dok. De Amerikaanse marine nam deze proef aan de Japanse kust om na te gaan, hoe de voertuigen zich gedragen tijdens de tewaterlating. Brancardiers (links op de voorgrond) dragen slachtoffers van de ramp met de ..Globemaster enorme staart van het verongelukte reuzen-vliegtuig te zien. weg. Op de foto is de iet - - Vjf, le Brussel heeft daarop foto's sloJf {'afdrukken laten maken van het l'idAi k overschot. Deze zullen naar 'Nm worden gezonden en zo 111611 de ware identiteit van het j "'offer te kunnen vaststellen, "ha^^dels heeft de Nederlandse mare- van bij de grens, in de omgeving "Ut0 Tbestwezel, de bestuurder van de aangehouden en gehoord. Vrijdagavond laat is een vliegboot van de Marine Luchtvaartdienst, eskader 321, de Catalina V.P. 211, die op weg was van Nieuw-Guinea naar Nederland, ver ongelukt op een der hoogste bergtoppen van de Libanon, de Dahr el Adib. Er waren negen inzittenden, drie officieren en zes schepelingen van de Marine Lucht vaartdienst. Eén van hen, de 27-jarige sergeant-vlieger J. H. Roeby uit Zandvoort, is om het leven gekomen. Drie anderen zijn niet ernstig gewond. Omtrent de oor zaak van het ongeluk is nog niets bekend. De gewonden zijn de luitenants ter zee vlieger tweede klasse H. R. M. 1 Scheeren en A. Haan. Zij worden thans I verpleegd in een militair hospitaal in j de buurt van de plaats van het ongeval. Hun toestand is bevredigend en gaat vooruit. Zodra het mogelijk is zullen zij naar Nederland terugkeren. De luite nant ter zee eerste klasse J. R. Schuiling is slechts licht gewond. De andere inzittenden, wie niets over komen is, waren de majoor vliegtuig maker J. J. Visser. de korporaals vlieg tuigmaker K. Olthof en J. A. Dekker, de korporaal vliegtuigtelegrafist J. Mül- ler en de vliegtuigtelegrafist eerste klasse F. H. Ros. De laatsten vertrekken Dinsdag met een toestel van de K.L.M. naar Nederland. Overwogen wordt nog de mogelijkheid om het stoffelijk over schot van de sergeant vlieger J. H Roeby naar Nederland te vervoeren. De pogingen om het wrak van de ..Catalina" te bergen, heeft men opge geven. Dit is onmogelijk geworden door de koude en de sneeuwstormen ter plaatse. De Catalina vertrok Vrijdag 16.30 uur plaatselijke tijd (dat is 13.30 uur Green- wichtijd) van het vliegveld Chaibah bij Basra, en meldde het laatste haar positie om 23 uur plaatselijke tijd op ongeveer 80 kilometer ten Noorden van Palmyra in Syrië. Zij was op weg naar het vliegveld Nicosia op Cyprus, waar zij om 23.30 uur plaatselijke tijd had moeten aankomen. Opsporings- en red dingsvliegtuigen van de Britse lucht macht hebben, zoals wij reeds in een deel van onze vorige oplage konden melden, Zaterdag van het aanbreken van de dag af naar het vermiste vlieg tuig gezocht. Het wrak is gevonden door de Libanese luchtmacht. Een tragische bijzonderheid bij dit ongeluk is, dat een „Dakota" van de Syrische luchtvaartmaatschappij, die deelnam aan het zoeken naar de Cata lina, 90 km ten Noorden van Damascus is neergestort. Er bestaat nog geen zekerheid over het aantal doden. A.F.P. meldt, dat er tien doden en zes gewon den zijn. Drie gewonden zouden zich in een critieke toestand bevinden. Reutel meldt dat het vliegtuig vijftien inzitten den had, van wie er negen zouden zijn omgekomen. Het toestel had opdracht gekregen van zijn gewone route af te wijken om deel te nemen aan de op sporingspogingen. (Van onze correspondent) Met de Kerstdagen in zicht, dagen die in de meeste gezinnen extra-uit gaven vragen, zijn de werklozen in 't oostelijk deel van de provincie Gro ningen zich hevig gaan roeren. Nu de seizoenwerkzaamheden op het platteland afgelopen zijn heeft zich bij het grote aantal structurele werk lozen in deze streek bovendien een heel leger van duizenden seizoenwerk lozen gevoegd, waardoor 't percentage van de totale bevolking dat zonder werk is in enkele gemeenten reeds ge vaarlijk dicht bij de 5 of 6 is gekomen De communistische voormannen uit Groningen hebben hierin aanleiding ge zien om onrust te zaaien onder de be volking. Er werden zgn. werklozencomi- té's gevormd die op de vreemdste uren van de dag massasamenscholingen or ganiseren en zich tot de diverse ge meentebesturen richten met verzoeken van de werklozen om Kerstkolentoe- slagen en Kerstgratificaties. Het is bij deze bijeenkomsten en tijdens raadsver- te's gevormd tot betreurenswaardi ge incidenten gekomen vooral in de buurt van Finsterwolde. dat zoals be kend is. reeds enkele tijd rechtstreeks onder de regering is geplaatst, daar de in meerderheid communistische gemeen teraad constant besluiten nam. die niet van gezond organisatievermogen spra ken. Nadat reeds eerder in Bellingwolde was getracht ongeregeldheden te ver oorzaken, was Donderdagavond in Veen- dam een grote politiemacht nodig om tijdens de raadsvergadering de orde te handhaven. Bij de ingekomen stukken bevond zich n.l. een verzoekschrift van de werklo zen, zoals boven omschreven, en hierin vond de CPN-fractie aanleiding, tegen het gevoerde beleid te gaan ageren. Het verzoek werd tenslotte door de raad voor kennisgeving aangenomen. Ook in Finsterwolde was men op on lusten uit. Vrijdagmorgen in dé vroegte verzamelde zich btj het gemeentehuis 'n groot aantal mannen en vrouwen, die een onderhoud met burgemeester H. Tuin Jr en verhoging van de steunuit kering eisten. Toen deze niet toegestaan werden, drong men via een achterin gang het gebouw binnen en weigerde dit, toen zulks door de burgemeester ge last werd, te verlaten. Slechts nadat te gen een tweetal communistische rad draaiers proces-verhaal was opgemaakt en er politieversterking met getrokken gummi-knuppels was gearriveerd werd het gebouw ontruimd. Om herhaling van het gebeurde te voorkomen .vaardigde het gemeente hoofd een verbod tot samenscholing uit. De' uitkeringen in Finsterwolde zijn inderdaad lager dan in de omliggende gemeenten, doch dit kunnen de werk loze arbeiders gevoeglijk wijten aan de houding van de voormalige gemeente raad. Deze bestond voor zes-elfde uit C.P.N.-afgevaardigden, die in de- ge meente als „arbeidersbeschermende maatregel" een 37-urige werkweek in voerden, inplaats van de normale 44- urige". En daar de steunuitkeringen ge schieden naar het aantal werkuren met 44 als basis, ontvangen de Finsterwol- ders thans aanzienlijk minder dan hun lotgenoten in de „kapitalistische" buurgemeenten Ook in de gemeente Vlastwedde was niet alles nais en vree. Tijdens de Vrij dagmiddag gehouden raadsvergadering in het gemeentehuis te Sellinger.. drong een groep werklozen het gebouw binnen en ..bezette" de kantoren van waaruit de sociale voorzieningen getroffen wor den. In Winschoten ten slotte stootte men zijn neus. Bjj de Vrijdag gehouden raadsvergadering kreeg de C.P.N.-frac- tie en met haar de aanhang op de publie ke tribune een koude douche, toen bleek dat men in de liaast om een* verzoek schrift in te dienen vergeten had het stuk te ondertekenen. Volgens het reglement van orde, dat de herkomst vereist, kon het dus niet in behandeling genomen worden. De C.P N.-fractieleider trachtte nog wel zijn gezicht te redden door het afvuren van een hoogdravend be toog. doch hij ging hierbij zo ver bui ten zijn boekje, dat de voorzitter hem het woord ontnajp. De heer W. Rog uit Scheveningen, schipper van de Schev. 9 „Prinses Ma rijke", is uit een groot aantal sollicitan ten gekozen als schipper van het hos pitaal-kerkschip „Ue Hoop". Schipper Rog aan de telegraaf van de prinses Marijke". Advertentie n ISSTR Zondagmiddag is de 59-jarige me vrouw T. J. J. R.—D. uit Oostvoorne te Rotterdam tussen een rijdende stoom tram van de Rotterdamse Tramweg Mij. en het perron terecht gekomen. Zij werd op slag gedood. Mevrouw R. wil de bij de halte in de reeds rijdende stoomtram stappen. Zij stapte op de treeplank en een man, die haar reeds was voorgegaan en ook nog op de tree plank stond, wilde haar helpen. Beiden verloren het evenwicht. De man viel op het perron, terwijl de vrouw tussen de tram en het perron terecht kwam. Zaterdagavond is tc Rotterdam de 68- jarige mevrouw C. den BoerGroene- weg door een auto aangereden. Zij was vrijwel op slag dood. De Bey van Tunis is Zaterdag ge zwicht voor de Franse druk en heeft een gedeelte van het Franse hervor mingsplan goedgekeurd. Hij overhandig de de twee gezegelde decreten, het eerste voor hervorming van gemeenteraden en het tweede voor districtsraden, aan de Boissesson, de Franse plaatsvervangende Resident-Generaal, die hem in zjjn pa leis te Carthago de „laatste kans"-nota van de Franse regering kwam overhan digen. Voorts beloofde de Bey, dat hij zijn zegel zou hechten aan ongeveer 60 wetten, voornamelijk op financieel ge bied, die de afgelopen acht maanden zijn blijven liggen. Men verwacht niet, dat door 't toege ven van de Bey 'n einde zal komen aan de bittere persoonlijke strijd tussen hem en Resident-Generaal de Hauteclocque. De Bey zou volgens Tunesische kringen nog steeds strevén naar vervanging van De 35-jarige Maastrichtenaar J. H. R., destijds mijnwerker in België, die 7 Maart spoorloos verdween, is na een verblijf van negen maanden in Noord- Afrika. waar hij in het Vreemdelingen legioen heeft gediend, dezer dagen on verwacht in zijn woning teruggekeerd. Toen R. in Maart verdween, leed hij aan gedachten- en geheugenstoornis. Hij is toen vermoedelijk in deze toestand in handen gevallen van Belgische ronse laars. Van zijn transport naar Marseille kan hij zich totaal niets herinneren. Eerst bij aankomst in Sidi-Bel-Abez, het hoofdkwartier van het Franse le gioen, werd hij zich volkomen bewust van de hachelijke situatie waarin hij verkeerde. Al spoedig bleek echter dat R. niet voor de zware dienst geschikt was. Na ver schillende overtredingen, als gevolg van zijn geestestoestand, kwam hij aanvan kelijk in de strafcel. vervolgens in een tehuis voor geestelijk gestoorde men en en tenslotte in een militair zieken huis te Fez terecht. De medische behan deling hier was uitstekend. Na een doelmatige zenuw-kuur werd hij als genezen ontslagen, doch afgekeurd voor het Legioen. Alvorens hij naar Frankrijk vyerd in gescheept ontmoette hij nog enkele Maastrichtenaren, die vrijwillig in het Legioen hebben dienst genomen. Het transport bestond hoofdzakelijk uit ver minkten, als gevolg van de strijd In Indo-China. Via Marseille en Rijssel keerde hij tenslotte in Maastricht terug. Gewoonlijk beliuagt de rust ons meer dan zij ons tverkelijk dient 'de Hauteclocque en naar opneming van enige van zijn persoonlijke, merendeels nationalistisch gezinde raadslieden in de Tunesische regering. In Parijs heeft een vertegenwoordiger van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken Zater dag verklaard, dat de goedgekeurde wet ten Tunesië voor het eerst democratische plaatselijke raden zullen geven. Er zullen in het protectoraat 64 ge kozen gemeenteraden komen en wel met gelijke aantallen Franse en Tune sische raadsleden in plaatsen waar meer Fransen dan Tunesiërs wonen en met Franse en Tunesische raadsle den in verhouding tot het aantal Fran se en Tunesische inwoners in de an dere gemeenten. De 36 districtsraden, die voor de eerste maal bevoegdheid bij begrotingskwesties zullen krijgen, zullen bijna geheel uit Tunesiërs be staan. Het politieke bureau van de nationa listische Neo-Destour-partij heeft ver klaard, dat de partij de geldigheid var. de twee decreten, die de Bey onder zwa re Franse druk heeft getekend, ontkent. „Welke waarde kan worden gehecht aan een ondertekening, die onder dwang tot stand is gekomen?" vraagt de partij. Sayid Hibatoedin al Hoessaini al Sjah- ristani, een Iraaks religieus leider, heeft Zaterdag een beroep op de Mohamme danen gedaan zich te haasten mét hulp aan hun broeders, „die tc i het milita risme en het imperialistische Frankrijk strijden". In welingelichte kringen te Bagdad verklaart men, dat Irak zal deel nemen aan de conferentie van Moham medanen. die in de lente in Teheran zal worden gehouden. Het doel der con ferentie is te zoeken naar middelen om hulp te bieden aan Tunesiërs en Marok kanen. De politieke commissie van de Arabi sche Liga, die momenteel in Cairo bijeen is ter bespreking van de West-Duitse her stelbetalingskwestie aan Israël, zal tij dens deze bijzondere bijeenkomst ook de kwesties Tunis en Marokko bespreken. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwaar bewolkt met nu en dan re gen of motregen, maar later enkele verspreide opklaringen. Matige tot krachtige Zuid-Westelijke wind. Zachter, voornamelijk in de nacht en ochtend. Zon: 8.46—16.32. Maan: 12.06. Toen Zondagavond negen uur het KLM-toestel PH-TDE „Eindhoven" op Schiphol naar de startbaan reed, was de tweeduizendste retourvlucht van de KLM naar het Verre Oosten, sedert deze dienst 10 November 1945 werd hervat, begonnen. Gisteravond 22.44 u. bereikte de zon het z.g. winterpunt (meest Zuide lijke stand). Op dit tijdstip begon de winter, ondanks het weer, dat meer op regen met langs de kust af en toe stormachtige wind leek. Aan da weersverbetering met rustig weer en zonneschijn komt nog vandaag een einde Een nieuwe depressie heeft reeds de Britse eilanden bereikt en beweegt zich naar onze omgeving. Het weer zal hier door de komende dagen zacht blijven met vrij veel wind en af en toe regen. Gezien de hardnekkigheid van de huidi ge Westcirculatie waarin West-Europa zich bevindt, laat het zich aanzien, dat een witte Kerst ook dit jaar een droom zal blijven. Een kleine motorvissersboot, de IJM 363, is in de nacht van Zaterdag op Zondag op de golfbreker van de Oranje sluizen bij Amsterdam gelopen en ge zonken. Het vaartuig was op weg van Haarlem naar Zeeland. Door het geven van signalen wisten de beide opvarenden de aandacht van het sluispersoneel te trekken, dat de rijkspolitie te water waarschuwde. De te hulp gekomen politieboot slaagde er in de opvarenden uit hun hachelijke po sitie te bevrijden. Het ongeluk is te wijten aan de har de wind. De windkracht bedroeg zes a zeven. Bij Gothenborg (Zweden) is het vierhonderd ton metende Nederlandse kustvaartuig „Westerdok" gestrand Na dat vijftien ton van de lading was ge lost is het schip vlotgesleept. Op de Schelde te Antwerpen heeft zich een aanvaring voorgedaan tussen twee Nederlandse lichters, „Amstel VII' en „Hecopile". Het eerste schip, dat geen lading aan boord had, is dadelijk gezonken. De bemanning kon het tijdig verlaten. Perzië Loy Henderson, de Ameri kaanse ambassadeur in Teheran, zal aan de Perzische premier Mohammed Mos- sadeq nieuwe Amerikaans-Engelse voor stellen voorleggen voor een regeling var: het Engels-Perzische oliegeschrl.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 1