Wibo neemt leiding in tafel- ten n iscompetitie Jong Leven klopt Smash „Iedere Nederlander moet blijven zwemmen" Bic de Noorman: DE HEID DER HERULl I „Overval op lt.-kol. Harjono daad van terreur" Refe rendum De Prijsen i r Grote zege voor NedLloyd De overdekte zwembaden anders met ondergang bedreigd KRUISWOORDRAADSEL Westerling wist niets van het plan van de aanslag af Eis: negen jaar Voorwaarden voor deelname J WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 PAGINA 10 SmashJong Leven C.D.A.-jeugd dam- tournooi Vooruitzichten Ronde van Nederland Van 18 tot en met 23 Mei Nieuw devies van K.N.Z.B. Verkoop zwembad in hoofdstad uitgesteld Oplossing kruiswoordraadsel van Dinsdag w 1e Prijs: 35. 2e Prijs: 25. 3e Prijs: 20. 4e Prijs: 15. Milva-officieren beëdigd Philips-directeur in Mexico in vrijheid Geen enkel delict is bedreven (Van onze tafeltennismedewerker) Het afgelopen weekend is de eerste helft ran de tafeltenniscompetitie van hoofd klasse en overgangsklasse, op enige uitgestelde wedstrijden na, beëindigd. In de hoofdklasse heeft Wibo de leiding genomen, dank zij een moeizame zege op Never Down (73). Relatief staat NedLloyd, dat Well Shot zonder Onderstal en Pince v. d. Aa met 15—0 kraakte, er beter voor. De grote favoriet voor de titel is echter ongetwijfeld Sparta, nu het van plan is steeds met Cor du Buy in de gelederen uit te komen. In tegenstelling tot het vorig seizoen Is van strijd op de beide onderste plaat sen al geen sprake meer. Hoewel MTTC één punt meer heeft dan Well Shot, is automatische degradatie van MTTC te verwachten en zal het Well Shot wel niet gelukken om aan degradatiewed strijden te ontsnappen. Wifra, dat Treffers ternauwernood met 6—4 bedwong. neemt de vierde plaats op de ranglijst in. gevolgd door Quick, dat MTTC met 10—0 onder de voet liep. De stand luidt: Wibo 8 13 Never Down 7 6 Ned. Lloyd 7 12 Treffers 8 6 Sparta 7 11 MTTC 3 2 Wifra 7 9 Well Shot 8 1 Quick 6 6 In afd. C moest VIF voor de kampioen van het vorig seizoen, Hilversum met 82 het hoofd buigen. In deze plaat selijke ontmoeting moest VIF het zon der zijn sterkste speler. A. Oosterlaag, stellen. Invaller Engelberts heeft zich overigen niet onbetuigd gelaten. Hij won van Klein in twee games en bracht de geroutineerde Poort in grote moei lijkheden (21—19, 23—25, 13—21). J. Oosterlaag zorgde voor het tweede te- genpunt door een gedecideerde zege op Heyzenberg. Óverige uitslagen: Barna 2Rapid 2 55: Quick 2APGS 64; Tuindorp UTTC 8—2: Sparta 3—A VGA 2 8—2. Eindstand na afloop van de eerste helft competitie: Sparta 3 Hilversum Tuindorp Quick 2 Barna 2 UTTC VIF Rapid 2 A VGA 2 APGS In afd. D werd de wedstrijd Win- friedAMVJ uitgesteld. HBC, dat zo langzamerhand de naam van een wis pelturige ploeg begint te krijgen, kwam ditmaal weer eens met een goede pres tatie. Povac werd in Amsterdam met 64 geklopt, hetgeen vooral te danken was aan Leuven (S maal winst) en v. d. Dries (2 maal winst). Smit zat het in zijn partijen tegen Mortier en Gom- pelman niet mee. Door een overwin ning in het dubbelspel sleepten de HBC- ers twee kostbare punten binnen. Overige uitslagen: Ned. Lloyd 2KKK 73; Rapid 1Disnie 91. Stand: Rapid Heemstede Disnie AMVJ TOG Povac HBC Winfried KKK Ned. Lloyd 2 9 In afd. E is de derby tussen Smash en Jong Leven, van belang voor de bezetting van de tweede plaats. ten gunste van laatstge noemde beslecht. De derbysfeer was al direct aanwezig toen Putman in de eerste wedstrijd kans zag Ken ter in de tweede game bijtijds in te lopen, waardoor een beslissende ga me noodzakelijk werd. Voor Ken ter zag het er in deze game aan vankelijk niet best uit. maar met zijn steeds vaster wordende verde diging verleidde hij zijn tegenstan der tot teveel risico nemen. Na een uitermate spannende finish trok Kenter tenslotte aan het langste eind. Van Duin bracht daarop rustig verdedigend de stand op gelijke voet tegen een veel te veel fouten makende Neep. Aan datzelfde euvel ging Kramer mank in zijn partij tegen Leeuwendaal. waardoor Smash opnieuw een voorsprong nam. Kenter deed de Smash-harten har der kleppen door tegen Van Duin, die onzeker speelde, in de eerste game een 17—8 voorsprong te nemen. Toen was het ineens afgelopen met Kenter. Van Duin verdedigde steeds sterker en zag zowaar kans de eerste game nog op zijn naam te brengen. In de tweede game bleef de Smash-speler hardnekkig aan vallen zonder ook maar een ogenblik Van Duin te kunnen bedreigen. Putman hielp Jong Leven aan een 32 voor sprong door Leeuwendaal te kloppen, die niet steeds kans zag het effectspel van zijn tegenstander onder controle te hou den. KramerNeep werd een ..Wild- Wesf'-partijwaarin geen van beiden in de verdediging wilde gaan. Neep nam in de eerste game en de eerste helft van de tweede game soms verrassend goed de aanval over doch later lukte hem dit niet meer en in de derde game werd hij zelfs geheel in de verdediging ge drongen. Tegen het geweld van Kramer's aanval bleek hij toen niet bestand. Nadat Van Duin gewend was geraakt Ook in de tweede ronde van het C. D. A.-jeugddamtournooi voor scholieren wisten de beide deelnemende jonge dames niet tot winst te komen. Evenals in de afgelopen grote toumooien werd er ook hier kwistig met „kroonschij- ven" gespeeld. Evenwel niet steeds met het beoogde doel. De resultaten van de van dit hoofdstedelijke waren: Groep A: C. UdoA. Bakker L. Cohen—N. A. Spaan Groep B: P. J. Udo—G. A. R. v. Amsterdam 0—2 J. BakkerR. Loosekoot 02 Groep C: R. WiericxJ. Kiekens 11 F. KroonH. Lindeman 11 Groep D: N. VerhoevenH. C. de Rover 02 tweede ronde jeugdtournooi 2—0 20 2-0 J. Sizoo—J. Kleefman Groep E: J. P. Visser—G. Kuyper J. HunzeW. Jelsma Groep F: J. OuwehandW. Cornelissen J. LeurinkW. J. Mann Groep G: F. EwoudsG. Beekhof L. KoopmanL. Mulder Groep H: Mej. E. VerbruggenW. A. R. HunzeB. Kouwenberg Groep J: Mej. J. KopL. F. Kop G. P- Snij delaarW Brunger De derde ronde wordt, in verband met de feestdagen, Zaterdagavond 3 Januari om zeven uur verspeeld. 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 v. Dijk 0—2 1—1 0—2 1—1 aan de listige en gevarieerde aanval van I.eeuwendaal bleek er vobr de Smash speler geen doorkomen meer aan, waar mede de stand opliep tot 52 in het voordeel van Jong Lieven. Kenter bracht de hoop in de Smash harten terug door te demonstreren hoe de aanval van Kramer zonder moeite in bedwang gehouden kan worden. Met 214, 214 leed Kramer een smadelijke nederlaag. De beslissing bracht de partij Putman Neep. waarin Neep zijn backhandaan- val dikwijls verrassend snel hanteerde, doch anderzijds te onvast was. Voor Jong Leven was het een opluchting dat deze partij tenslotte ten gunste van Putman uitviel, waarmede de overwinning een feit was. Door het winnen van het dubbelspel verkleinde Smash de nederlaag tot 64- Overige uitslagen; Rapid 3Scylla 28, AVGA 1De Jagers 6—4. Sparta 2DOS 2 9—1. De stand is: Sparta 2 Jong Leven Smash De Jagers DOS 2 17 15 13 9 9 Scylla Rapid 3 AVGA 1 Treffers 2 Batswing. Uitslagen afd. A: GOW 1—MTTC 2 64; PSV 2De Meppers 82; Blue StarPSV 1 46; B: Animo AVice Versa 4—6; PTT—Well Shot 2 5—5 BarnaTios 55; F: DOS 1Wifra 3 73; Batswingers 1Eendracht 4—6; Wifra 2Detos 46; CarbonRono 37; Steeds HoogerUSV 28. Op Tweede Kerstdag vinden in het gebouw van de St. Josephsgezellen, Stad houderskade, de R. K. Amsterdamse kampioenschappen plaats. Als favoriet komt aan de tafel Kenter, die vorige maal enigszins verrassend zijn titel aan Putman moest afstaan. Zondag a.s. vinden te Weert de wed strijden om de N.T.T.B-coupe plaats. Ge zien de vorm waarin de winnaar van het vorig jaar, onze nationale kampioen Cor du Buy, steekt, zöu het een verras sing zijn wanneer hij niet opnieuw met de coupe schoot ging. Naar de sportcommissie van de K.N.W.U. meedeelt zal de Ronde van Nederland in 1953 met toestemming van de K.N.W.U. van 18 t/m 23 Mei gehou den worden. De K.N.W.U. heeft onlangs de U.C.I. verzocht accoord te gaan met de data 18 t/m 23 Mei, welke vrij zijn op de internationale kalender. Hierop is tot nu toe geen antwoord ontvangen. De K.N.W.U. heeft zich onder de gegeven omstandigheden op het standpunt ge steld, dat zij gerechtigd is de data voor een ronde in het eigen land zelf te be palen, en heeft de organisatoren der halve toestemming gegeven de Ronde van Nederland van 18 t/m 23 Mei te houden. Advertentie (Van onze speciale verslaggever) Onlangs is op initiatief van de Kon. Ned. Zwembond en de Ned. Bond van Overdekte Zweminrichtingen door mr. J. Bierenbroodspot en P. Mooyman een uitvoerig rapport uitgebracht over de mogelijkheid om degenen, die het di ploma geoefend zwemmer hebben be haald, te behouden als geregelde be zoekers van de zweminrichtingen, zo mogelijk als lid van de K.N.Z.B. Op een gisteren te Amsterdam gehouden pers conferentie, onder leiding van de heer De Vries, voorzitter van de K.N.Z.B., hebben beide heren dit rapport nader toegelicht. Daarbij werd vooral de nadruk ge legd op de grote financiële nood, waar in de overdekte zwembaden momenteel verkeren. De vrees is zelfs gewettigd, dat vele dezer in cultureel en sociaal- hygiënisch opzicht voor de Nederlandse bevolking zo uitermate belangrijke in richtingen, in de naaste toekomst geslo ten zullen moeten worden, met als ge volg, dat ze als gelegenheid tot over dekt baden en zwemmen definitief ver loren gaan. omdat aan de gebouwen een andere bestemming zal worden ge geven. Reeds thans zijn daar voorbeelden van aan te wijzen: de overdekte zweminrichting aan de Badhuislaan te Hilversum werd verkocht en ver bouwd; de overdekten te Velsen en Zwolle hebben geruime tijd het zwembadbedrijf gestaakt, terwijl de eigenaren ervan ernstig overwegen de gebouwen te verkopen voor het inrichten ervan als fabriek of an derszins om aldus althans een deel van het geïnvesteerde kapitaal te redden. De oorzaak van de financiële nood der zwembaden is te zoeken niet in Mr. J. A. C. Bierenbroodspot deel de tijdens de persconferentie mede. dat dg voorgenomen verkoop, we gens financiële moeilijkheden van het Sportfondsenbad-West te Am sterdam voorlopig is uitgesteld. Dit is geschied naar aanleiding van een antwoord van de wethouder van Openbare Gezondheid, mr. A In 't Veld, o-p een schrijven, dat aan hem gericht is door de directies van de andere vier overdekte zwemin richtingen in de hoofdstad. Zij heb ben daarin verklaard, dal de moei lijkheden met het Sportfondsenbad- West voor elke van deze inrichtin gen (Zmderbad, Heiligeweg, Sport- fondsenbad-Oost en A.M.V.J.) zou den gaan gelden, indien de financi ële toestand van deze baden zich niet ten gunste zou keren. De di recties vragen de wethouder de bjl drage van de gemeente voor het schoolzwemmen, die thans gesteld is op 25 cent, ie verhogen tot 40 cent. hetgeen de kostprijs per bad circa 44 cent meer nabij komt. Bovendien zou het aantal school ba den uitgebreid moeten worden. De wethouder heeft medegedeeld dat hij dit verzoek in overweging zal nemen. Ie, door niemand te voorziene stijging een niet-voldoende aantal door het pu bliek jaarlijks genomen aantal baden, doch uitsluitend in een abnorma- 44. Een moment staren mens en dier elkaar aarzelend aan. De bruine beer beweegt traag de machtige kop, doch zijn fonkelende ogen blijven onafgebroken op de Heruli gericht. Allan weet, dat de minste beweging hem noodlottig kan worden hij moet wachten tot de beer op de vlucht slaatof aanvaltEn in dit ogenblik van gespannen onzekerheid treft Allan eensklaps een wonderlijke gedachte; in een flits herinnert hij zich de drie proeven der Heruli-jongelingen; de hoef van het hertde hoektand van de beerde staart van een vosVreemd, welke speling van het lot heeft achtereenvolgens de dragers van de eerste tropheeën op zijn pad gebrachtde twee herten, machteloos inééngestrengeld de beer neer geworpen door een ontwortelde boom. De bruine beer laat hem echter geen tijd hier verder over na te denken, want eensklaps schiet een machtige klauw vooruit en slechts ternauwernood weet Allan deze verraderlijk snelle beweging te ontgaan. Voor de Heruli goed en. wel zijn ontsteltenis te boven is, gaat de beer tot de aanval over, met een snelheid welke men van zo'n log beest niet zou verwachten. In een wan hopige poging, de verpletterende slag van de kolossale voorpoot te ontwijken springt Allan achteruit, doch zijn voet glijdt uit op het natte gras en ruggelings slaat hij tegen de grond. Met een kreet van afgrijzen ziet Erwin zijn vriend vallen. Bijna zonder na tf denken grijpt de jonge prins een zware tak en op het moment, dat de beer zich op de Heruli wil storten, daalt een regen van stokslagen neer op bruin's vacht. Met een grauw wendt de beer zich om, teneinde met deze nieuwe vijand korte metten te maken en deze adempauze is genoeg voor Allan. Haastig wentelt hij zich buiten het bereik van de machtige klauwen, terwijl een diepe bewondering in hem opwelt voor de grenzenloze moed van de kleine Noorman. Met een verbeten gezicht breekt de Heruli een zware tak af, en hij staat op het punt zijn jonge vriend bij te springen,'als de kille hand der ontzetting zijn keel toeknijpt... De beer, tot het uiterste getergd door de stokslagen, heeft zich op de achter poten opgericht en stort zich met opgeheven voorpoten op zijn kleine, aalgladde tegenstander. Bliksemsnel springt Erwin achteruit, doch in de hitte van de strijd ontgaat het de dappere jongen, dat er vlak achter hem een oude boomstronk in het gras ligt... De waarschuwende gil van de Heruli komt te laat... Erwin's voet blijft steken en met een vertwijfelde kreet valt hij op zijn rug. Met een venijnige grauw springt de beer toe Horizontaal: 1 enig; 4 opgewekte stem ming: 8 windstreek (afk.); 10 maanstand (afk.); 11 deel van een psalm (afk.); 13 genre; 16 tijdsbepaling (afk.); 17 gra vure; 19 wortel; 20 boos; 21 gebrek, be hoefte; 22 wereld-schoen-industrie; 23 dierenverblijf; 24 lofdicht; 26 bloem; 27 voegwoord; 28 vrolijk; 30 muntstuk (afk.); 31 momenteel; 32 maanstand (afk.) 34 wijze: 35 klos. Verticaal: 1 plaats in Noord-Brabant; 2 voorzetsel; 3 godin van de dageraad; 5 vistuig; 6 persoonlijk voornaamwoord; 7 plaats in Noord-Brabant; 9 plaats in Noord-Brabant; 12 droogoven; 14 voor zetsel; 15 noot; 16 dierentuin; 18 kleding stuk; 20 vis; 24 aardrijksk. plaatsbepa ling (afk.); 25 en dergelijke (afk.); 28 viskaar; 29 ivoor; 31 voorzetsel; 33 sport- term (afk.). O I S T E R W IJ K R B R E V U E O O G IJ D L E S B M E E L F B N B F A T L B O M B E L B S B B R E U G E L B P B E S B O T B K R E L B S 0 S O L A S 0 A P R 0 M I U B S T O O M 0 N A G E N B E R G der exploitatiekosten. Hiertegenover staat de pract.iscbe onmogelijkheid om door een drastische prijsverhoging van de babtarieven de inkomsten te verhogen- Beide bonden trachten nu o.m. door het badbezoek te bevorderen, het drei gende gevaar van sluiting der zwem baden te voorkomen. De slagzin Iedere Nederlander moet zwemmen" is daarom veranderd in: „Iedere Nederlander moet, blijven zwemmen". Het rapport komt wil deze ac tie slagen tot de conclusie, dat het prestatie-zwemmen en het wed strijd-element op bredere basis dienen te worden gebracht (invoe ring van het zwemmers-paspoort en prestatie-speldjes) meer aandacht wordt geschonken aan het behendig- heidszwemmen, figuurzwemmen en kunstzwemmen en een betere orga nisatie van de zwemwedstrijden, in het bijzonder door regelmaat te brengen in de waterpolo-competi- t ie. Bij de bespreking van het rapport werd o.m. medegedeeld, dat slechts acht procent van de zwemmers, die een di ploma hebben behaald, nog geregeld in de zwembaden terugkeren. Door het in stellen o.m van bovengenoemd pas poort hopen de bonden te bereiken, dat vele geoefende zwemmers in de toe komst zullen blijven zwemmen, waar mede dan ook de inrichtingen geba? zijn. Zoals reeds gemeld in een deel van onze vorige oplage heeft de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank Dinsdag negen jaar gevangenisstraf ge- eist tegen J. M. P. en F. A. C., wie ten laste was gelegd een aanslag te hebben gepleegd op lt.-kol. Harjono, de Indo nesische militaire attaché in Den Haag. Tegelijk met deze verdachten stonden terecht VV. J. S„ C. J. A. en C. A. M. v. D., beschuldigd na de aanslag behulp zaam te zijn geweest bij het verbergen van de daders en vuurwapens. Tegen S. luidde de eis acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk, en twee maanden wegens overtreding der Vuurwapen- wet; tegen A. één jaw, waarvan vier maanden voorwaardelijk, en twee maan den wegens overtreding van de Vuur- wapenwet, en tegen v. D. één jaar, twee maanden wegens overtreding der Vuur- wapenwet en voorwaardelijke ter be schikkingstelling. Luit.-kol. Harjono was op bevel van zijn regering niet als getuige versche nen. De rechtbank aanvaardde daarom diens voor de rechter-commissaris af gelegde verklaring. Het niet verschij nen van de kroongetuige houdt ver band met het feit, dat Harjono als mi litair-attaché bij het Hoge Commissa riaat van Indonesië tot de diplomatieke ambtenaren behoort, voor wie het be ginsel van „exterritorialiteit" geldt. Verdachte J. M. P. verklaarde meermalen contact met Westerling te hebben gehad. Hij ga£ toe, dat van hem zelf het plan was uitgegaan om papieren in handen te krijgen, die it.- kolonel Harjono onder zijn berusting zou hebben over de uitlevering van Westerling. Dit plan had hij bespro ken met zijn medeverdachte C. Het was de bedoeling om als men de pa pieren in handen had, deze ter be schikking van Westerling te stellen. Naar verdachte verklaarde, wist Wes terling niets van het plan van de aan slag af. - Uit een psychiatrisch rapport bleek, dat verdachte een zeer impulsieve na tuur heeft en tijdens de aanslag in ver minderde mate toerekeningsvatbaar was. Verdachte C ontkende ten stelligste dat hij op de it.-kolonel geschoten zou hebben: het schot was in de worsteling afgegaan. Ook ontkende C. elk verband tussen de zaak Westerling en deze aan slag, die een zuiver „particuliere onder, neming" was. Een psychiatrisch rapport noemde C. in verminderde mate toere keningsvatbaar. Westerling, als getuige gehoord, ont kende iets van de aanslag te hebben geweten. Hij noemde C. een slap type, die gemakkelijk te beïnvloeden is. P. beschouwde' hij als een gedesillusio neerd iemand. De aanslag achtte hij voortgekomen uit een „vertroebeld brein". De daad was onverantwoord en zinloos, zo zei hij. Mr. Pauwels vroeg Westerling of de aanslag ook de daad van een agent provocateur zou kunnen zijn, hetgeen deze niet onmogelijk achtte. Wij bieden hierbij onze lezers enkele diep ingrijpende vragen ter beant woording aan. De eerste tien kunt u beantwoorden zoals u wilt; de volgende tien met „Voor of tegen" en voor wat de laatste vijf be treft wijst de weg zich vanzelf. Wij heb ben aan deze prijsvraag het karakter van een referendum gegeven. Dit wil zeggen: de meeste stemmen gelden. Stel. dat vraag 8: „Wie is de beste spreker van Nederland?" door het merendeel van de inzenders beantwoord wordt met: „Meneer Jansen", dan is meneer Jansen de beste spreker en dan krijgt u, wan neer u óók op deze doorluchtige heer ge stemd heeft, L punt. In het geheel kunt u dus ten hoogste 25 punten behalen. Wie er de meeste vergaart dat is wel duidelijk krijgt de eerste prijs enz. Wanneer twee inzenders of meer een gelijk aantal punten behalen beslist het lot. Wat u te doen heeft is dus niet anders dan op een briefkaart de num mers 1 t.e.m. 25 te noteren en achter elk daarvan uw mening neer te schrijven Zonder al te veel commentaar liefst. Dit zijn dan de 25 vragen: 1) Inzendingen moeten per brief kaart worden gestuurd aan de Re dactie van ons blad. 2) In linkerbovenhoek vermelden „Referendum". 3) De inzendingstcrmjjn sluit Za terdag 24 Januari 1953. 4) Gevraagd wordt dus beantwoor ding van 25 hierbij gepubliceerde vragen. 5) Inzenders leggen zich neer bij de uitslag, die wjj in ons blad zullen publiceren. 1. Wie is de geestigste vrouw In Neder land? 2. Wie is de meest gewiekste politicus in Nederland? 3. Wie is de braafste mens in Neder land? 4. Welke is de lelijkste stad of het le lijkste dorp in Nederland? 5. Welke is de akeligste filmster? (Deze vraag beslaat de hele wereld uiter aard). 6. Wie is de beste spreker in Neder land? 7. Welk is het beste uur van opstaan? 8. Welk is het vervelendste boek? 9. Welke is de aangenaamste leeftijd? 10. Welke is de onaangenaamste vorm van belasting? B. Bent u vóór of tegen: 18. Gratis lager onderwijs. 19. Rauwkost. 20. Snorren." C. Geeft u de voorkeur aan: 11. Rookcoupé's. 12. Politie-agenten. 13. Feuilletons. 14. Bromfietsen. 15. Boksen. 16. Het stopperspilsysteem 17. Schrikdraad. of 21. Don Camillo, Limc-light of de „Third Man". 22. Maurice Chevalier, Bing isby Tino Rossi. 23. Landman, Kraak of Van Raalte. 24. Limburgs, Fries of Amsterdams. 25. Lekker, véél of voedzaam. De officier van Justitie achtte de aan slag zeer ernstig, vooral wegens de diplomatieke zijde, die deze daad had. De officier legde verdachten ten laste: afpersing van documenten, vrijheidsbe roving en poging tot doodslag. Hoewel geen doodslag met voorbe dachte rade gepleegd is, hebben de ver dachten gespeeld met een andermans leven. Zij traden als geroutineerde sa menzweerders op. Verdachten hebben zichzelf overschat. Het kenmerk van de overval was een daad van terreur. Een der verdedigers, mr. F. Pauwels bestreed dat hier van poging tot dood slag gesproken kon worden omdat lt.- kolonel Harjono zelf verklaard had dat het pistool niet op hem was gericht. Hii beschouwt C. niet als mededoder, dóch veeleer als medeplichtig. Spreker ont kende voorts dat er van afpersing van documenten sprake zou zijn geweest en wel omdat deze papieren niet bestonden. Van vrijheidsberoving was, naar de mening van mr. Pauwels, ook geen kwestie geweest. Men had de attaché niet opgesloten maar juist naar buiten gebracht. De verdediger beschouwt verdachten als slachtoffers van een heldenverering. Uitspraak 6 Januari. In tegenwoordigheid van talrijke auto riteiten, o.w. een vertegenwoordiger van de Inspectie Geneeskundige Dienst K. L.. de dirigerend militair apotheker lt. kol. J. H. Stadelman von Scholzman en de commandant onderafdeling Geneeskun dige Dienst Milva. de reserve majoor A. A. M. van Roosmalen zijn Dinsdag in het Julianakamp te Kijkduin zestien officieren beëdigd. In aansluiting op het bericht van de raad van bestuur der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken inzake de arres tatie van de heer L. van Rhijn, direc teur van PhilipsMexico, deelt men ons van de zijde van PhilipsEindho ven thans het volgende mede: Uit een uit Mexico ontvangen telegra fisch berieht blijkt, dat de actie tegen deze Philips-functionnaris bevredigend is beëindigd, dat er geen enkel delict is bedreven en dat de heer Van Rhijn onmiddellijk in vrijheid is gesteld. Hoge Mexicaanse autoriteiten hebben voorts hun erkentelijkheid uitgedrukt over het feit. dat de directeur van Phi lips van geen enkele schikking heeft willen weten, doch dat hij er de voor keur aan heeft gegeven in hechtenis te blijven tot het recht zijn loop zou heb ben gehad. Dit feit vooral neeft de in tegriteit en het prestige van Philips in dit land nog verhoogd De gezant van Nederland in Mexico- City is eerst nu van een en ander op de hoogte gesteld. DONDERDAG HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7.30 prot. pr. KRO9.30 nieuws, 9.45 Kerst liederen, 10.25 pontificale Hoogmis. 12.00 strijkkwartet, 12.35 gram., 12.40 Kerst toespraak Z. H. Paus Pius XII, .13.00 nieuws, 13.10 Promenade-orkest. NCRV: 14.00 Kerstliederen. 14.30 Kinderkerst feest, 15.30 Weihnachtsoratorium, Bach. IKOR: 17.00 Kerstmis uit en thuis. NCRV19.00 nieuws, 19.10 gram., 19.35 piano, 20.00 Christus geboren, 21.10 Kersthoorspel. 22.15 Het Kerstlied der volken. 22.45 prot. pr„ 23.00 nieuws, 23.15 strijkkwartet. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 prot. pr.. 9.15 blokfluit-ensemble, 9.35 koor. VPRO: 10.00 prot. pr. AVRO: 12.00 carillon. 12.20 In 't spionnetje, 12.25 lichte rauz., 13.00 nieuws, 13.05 gram., 13.10 orkest en koor, 13.50 Kerstgroet, 14.00 Radio Philh. Orkest. 15.15 zieken. 15.45 Kerstliederen, 16.00 groeten van Nederlanders. 16.20 Een witte Kerst16.45 Kerstprogr., 18.00 nieuws, 18.15 regeringsuitz., 18.30 Metropole-orkest, 19.00 gesproken brief, 19.05 Kerstconcert, 20.05 Koningen in Judea, 21.05 zang en orgel. 21.30 repor tage, 22.25 strijkorkest. 23.00 nieuws, 23.15 sport, 23.30 Kerstmis in Parijs, 23.45 gram. BBC IN HET NEDERLANDS: 224 en 48,54 m.: 22.00—22.30 Nieuws; Kerstlie deren en -gebruiken in de Engelse graaf schappen. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 12.00 omroeporkest, 13.20 concert. 15.00 lichte muziek. 16.30 Köningskinder, opera, 20.00 Kerstliederen. 20.10 sympho- nie-orkest, 21.40 Kerstliederen, 23.10 operamuziek. 0.10 dansmuziek. FRANKRIJK, nationaal programma. 347 m.: 11.30 geval-, muziek, 14.20 Faust, opera, 19.01 balletmuziek, 20.00 Nationaal orkest. 21.00 Nationaal orkest. BRUSSEL, 324 m.; 1100 De komst des Heren, oratorium, 14.00 De komst des heren, oratorium, 22.15 Amerik. Kerst liederen, 23.05 dansmuziek. 23.30 om roeporkest. 484 m.: 12.08 omroeporkest, 23.00 dansmuziek. ENGELAND. BBC, Home Service, 330 m.16.00 toespraak door H. M. de Ko ningin. 22.45 symphonie-orkest. BBC. light progr., 1500 en 247 m.: 18.30 Kerstmuziek, 22.00 Kerstliederen. 23.30 dansmuziek. VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 8.00 nieuws, 8.15 koor. 8.25 Hoogmis. NCRV operette. 22.15 kamermuz., 23.05 dans muziek, 0.10 dansmuziek, 1.15 muziek tot morgen vroeg. FRANKRIJK, nationaal programma, 374 m.: 12.30 orkestconcert, 19.10 klass. muz„ 20.00 Hansel und Grefel, opera. 21.10 Hansel und Gretel. opera (vervolg), 22.10 moderne muz„ 23.00 kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 omroeporkest, 13.15 Kerstmuziek, 14.45 kamermuziek. 16.20 Kerstliederen, 20.15 symphonie- orkest 484 m.: 12.05 lichte muziek, 16.00 lich te muz.. 16.35 lichte muz„ 20.00 omroep orkest. 22.10 kamermuziek. ENGELAND, BBC, Home Service, 330 m.: 13.25 revue-orkest, 16.30 Schots ork„ 20.00 Die Flèdermaüs, operette. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 20.15 variété-orkest, 23.30 rhythmische •muziek, 24.00 amusem.muz., 0.30 dans muziek. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. 20.15 „De Hoop" moet Varen, filmrepor tage. Weeroverzicht. Het Kerstverhaal in de schilderkunst. De verloren melo die, TV-fantasie. ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 muziek, 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9 40 gram., 10.00 kleuters. 10.15 gram., 11.00 zieken, 1145 klein koor, 12.00 An gelus, 12.03 gram., 12.35 zonnewijzer, 13 00 nieuws, 13.20 Promenade-orkest, 13.50 gram., 14.00 boek, 14.10 gram., 14.40 amateurprogr.. 15.15 kraniek letteren en kunsten, 15.55 gram., 16.30 De schoonheid van Gregoriaans, 17.00 jeugd, 18.00 In strumentaal ensemble, 18.15 weekoverz., 18.25 Kerstliederen, 18.40 regeringsuitz., 19.00 nieuws, 19.10 gram., 19.20 parlem.- overz., 19.30 gram., 20.25 de gewone man. 20.30 Lichtbaken, 20.50 100 jaar Kromstaf, 21.00 gevar. progr., 21.50 act., 22.00 sfmusem.muziek. 22.30' Wij luiden de Zondag inl, 23.00 nieuws, 23.15 Espe ranto, 23.25 operaprogr. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 ymn„ 7.33 gram., 8.00 nieuws. 8.18 gram., 8.35 orgel, 8.55 huisvrouw, 9.00 gram. VPRO10.00 prot. pr. VARA: 10.20 herh., 11.30 piano, 12.00 gram.. 12.33 dansmuziek, 13.00 nieuws, 13.15 commentaar, 13.20 Metropole-ork„ 13.50 radioweekjournaal. 14.20 harmonie orkest, 14.45 boék, 15.00 dansmuz., 15.30 causerie, 15.45 lichte muz„ 16.15 sport, 16.30 mil. kapel, 17.15 jeugd, 18.00 nieuws, 18.20 orgel en zang. 18.45 gram., 19.00 artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 causerie, 19.40 causerie, 19.55 causerie. VARA: 20.00 nieuws. 20.05 gevar. progr._, 9.30 prot. pr„ 11.30 vocaal ensemble, 12.00 22.00 soc. commentaar, 22.15 gram., 22.40 Kon. Mil. Kapel, 12.30 amusem.muziek. - 12.59 klokgelui. 13.00 nieuws, 13.05 gram.. 13^30 ïnstr. trïó, 14.00 voordracht, 14.30 harp-ensemble. 15.00 koor. 15.30 jeugd, 16.00 kamermuziek. 16.25 Emigranten- uitz., 17.30 Fries progr., 18.00 gram., 18.15 Instr. ensemble. 18.45 huismuziek. 19.00 nieuws, 19.10 The Messiah, oratorium, 22.00 Kerstfeest buiten familiekring, 22.30 kunstrubriek, 22.45 prot. pr„ 23.00 nieuws, 23.15 prot. pr„ 23.30 gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 8.00 nieuws, 8.18 orgel, 8.45 poëzie en muziek, 9.15 omroeporkest. VPRO: prot. pr. AVRO: 12.00 amusem.muziek, 12.30 sport. 12.45 Krontjong ensemble, 13.00 nieuws, 13.05 gram., 13.20 dansmuziek, 13.45 groe ten van Nederlanders. 14.00 Kerstmis in New York, 14.30 Kerstliederen, 14.45 ge var. muziek. VARA: 16.00 hoorspel. 16.30 piano, 16.50 kinderen, 17.10 prijsvraag. 17.30 Kerstliederen, 18.00 nieuws. 18.10 strijksextet, 18.35 Kerstmis in Wenen en Hilversum. 19.15 strijkkwartet, 19.45 toe spraak. VPRO: 20.00 nieuws, 20.05 hoor spel, 20.J5 kamerkoor en orgel. VARA: 21.00 Komedie op de brug, opera. 21.40 hoorspel. VPRO: 22.40 causerie, 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws, 23.15 gram. BBC IN HET NEDERLANDS: 224 en 48,54 m.: 22.00—22.30 Nieuws: Het werk van „Good King Wenceslas" in deze tijd. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 12.00 gevar. muziek. 13.20 om roeporkest, 16.30 dansmuz., 18.00 Kerst muziek, 20.00 Bezauberndes Fraulein, hoorspel. 23.00 nieuws, 23.15 gram. BBC IN HET NEDERLANDS: 224 en 48,54 m.: 22.00—22.30 Spiegel van de week en sportjournaal. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, m.: 12.00 klein amusem.orkest, 13.25 groot amusem.orkest, 14.00 lichte muz., 18.00 amusem.muziek, 20.00 gevar. progr., 22.10 Philh. Orkest, 22.40 dansmuziek, 0.10 lichte muziek, 0.30 dansmuz., 1.00 dansmuz., 2.15 muziek tot morgen vroeg. FRANKRIJK, nationaal programma, 347 m 12.30 orkest, 14.17 orkesf, 16.55 kmnermuziek. 19.01 klass. muziek, 20.00 gevar. muziek. BRUSSEL, 324 m.: 14.00 Les deux avares. opera. 15.00 Zuid-Afrikaanse muziek, 16.45 Engelse les, 20.00 om roeporkest, 21.15 accordeonmuz., 21.45 accordeonmuz., 24.00 orkest. 484 m.: 12.05 omroeporkest. 16.30 lich te muziek. 17.15 lichte muz.iek, 18.30 accordeonmuz., 21.30 nieuwe chansons. 22.15 jazzmuziek, 23.00 amusem.muziek. ENGELAND, BBC, Home Service, 330 m.: 12.00 BBC Welsh Orchestra, 14.55 arbeidersorkest, 15.30 amusem.muziek, 19.30 gevar. muziek.. BBC. light progr., 1500 en 247 m.: 12.00 BBC Welsh Orchestra, 13.15 arau- sementsmuz., 14.15 orkest, 15.00 variété orkest. 1 7.15milifair orkest. 17.45 jazz muziek, 21.30 ooncert, 23.15 dansmuziek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1952 | | pagina 10