Faber in de gevangenis van Kleef opgesloten Hij sou bij de ontvluchting uit Breda de leider der seven sijn geweest Proces over de massamoord begonnen Truman wil vervolging van olie-concerns staken Tussen neus en lippen f Een en twintig beschuldigden staan terecht Kardinaal Stepinac hoopt de H. Vader nog eens te bezoeken Defensie- kwesties Joodse artsen in arrest in Rusland Thans verzoek tot uitwijzing Spoorwegstaking in Italië m I Dr. James Gonant HET DRAMA IN ORADOUR SUR GLANE IJsslachtoffertjes begraven Dak ingestort Meer nachtvorst Weinig verwachtingen van onderhoud der bisschoppen met Tito Tot hoofd en hart ONTVLUCHTE HAARLEMMER OPNIEUW GEGREPEN Poging tot moord op Sovjet-leiders" Grensverkeer in Berlijn zal worden bemoeilijkt Oorlogsm isdadigers Wel civiele procedure Ontroerende plechtigheid te Volendam Duitser pleegt inbraken in Nederland „De Kerk zal nooit voor Tito buigen" I Bontgevoerde handschoenen DINSDAG 13 JANUARI 1953 76ste JAARGANG No. 25580 DM Nieuwe Amerikaanse H.C. voor Duitsland Pools arbeider maakt dodelijke val Gezonken Rijnaak gelicht O BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14J480 Bijkantoor Beverwijk.' Stumphiusstr 45, tel. 5998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. UWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Zoals in een groot gedeelte van de vorige oplaag reeds is gemeld, heeft de Duitse politie Zondagavond omstreeks half twaalf in Emmerik de uit Breda ontvluchte Klaas Carel Faber gearresteerd. Faber is nu in de gevangenis te Kleef. Een Duitse rechtbank zal vermoedelijk later beslissen over een uitlevering aan Nederland. De arrestatie geschiedde, aldus meldt het A.N.P., op verzoek van de recherche in Arnhem, die wist dat Faber een verblijfplaats had gevonden ten huize van de 45-jarige Hubert Schragmann, die met zijn wat jongere zuster Maria, de weduwe Bruins, een banketbakkerswinkel heeft. De vader van Schragmann was goed be vriend met de familie Faber, al meer dan twintig jaar, en zelf werkte Schragmann in het begin van de dertiger jaren anderhalf jaar in Haarlem. Faber heeft zich rustig laten arres teren, want, zo is zijn opvatting: „Uit leveren zullen ze me toch niet, krach tens de oepaling in de Duitse grond wet dat politieke vluchtelingen niet uitgeleverd worden". „Het was mijn christenplicht" zegt Schragmann, volgens een speciale ver slaggever van het A.N.P., „hem te helpen. Het betreft hier geen misdadiger, maar een politieke vluchteling". Schragmann zegt zelf geen lid van de partij geweest te zijn. In het begin hadden de nazi's zelfs de zaak van zijn vader willen sluiten, maar omdat nij een vooraanstaand man was in de kringen van de Duitse ban ketbakkers, en bovendien erelid van de Nederlandse banketbakkersbond, liet men hem verder ongemoeid. Schragmann is zelf in Griekenland bjj de „Feldgendarmerie" geweest. Hij en zijn landgenoten beschouwen, naar kij zegt, de „Sicherheitsdienst" als een onderdeel van de S-S. Faber is. volgens hun redenering, in dienst geweest bij de S.S. Schragmann geeft toe dat Faber straf heeft verdiend, maar, zo zegt hij, Faber zat in Nederland al zeven jaar en dat vindt Schragmann rijkelijk genoeg. Als we hier allen die in dienst van de S.S. zijn geweest moesten opsluiten, zo zegt iiij, hadden we geen ruimte meer in de gevangenissen Faber is, volgens zijn voormalige gastheer, ook niet bang voor de Duitse po- _H„' war>t wat hij heeft gedaan was in I?1} n'et trafbazr. Faber heeft 2," Schragmann gezegd dat hij tij- 33 Ie bezetting „alleen maar bij de wer«;t"iirtlJer* tegenwoordig is ge- „Julliin Holland", zo zegt Schragmann, „hebben in de eerste wereldoorlog keizer Wilhelm, die werd beschouwd als „Kriegsver- brecher". gehuisvest en niet uitgele verd Waarom Faber dan wel?" Schragmanr wil de publieke opinie in Duitsland voor deze zaak wakker maken, „Wij hier", zo zegt hij, „heb ben de haat al lang overwonnen. Wij moeten verder". De publieke opinie is m Duitsland naar het schijnt niet erg gevoelig voor dit soort zaken, al dus besluit de verslaggever van het A.N.P. Faber zou bij de vlucht uit Breda de leider van de zeven zijn geweest, zo Weet het West-Duitse persbureau D.P.A. te melden. Men neemt voorts aan, dat Faber de vlucht in elkaar heeft gezet, aldus D-F.A. Een woordvoerder voor de Neder landse ambassade in Bonn heeft vol gens A.P. verklaard, dat de Duitse po litie „niet medewerkt" bij de jacht °P vijf ontsnapte oorlogsmisdadigers. In Duitse kringen is men van oor- heel, aldus D.P.A., dat de ontvluchten slechts uitgeleverd zullen worden, als Duitse gerechtshoven in staat worden gesteld zich aan de hand van de Ne derlandse dossiers een beeld te vormen over de zeven gevallen. De Liga van Vervolgden onder het Nazidom m Hamburg heeft haar leed wezen bij de Nederlandse regering uit gedrukt „over de houding van een West-Duits lid van het Parlement" door de ontsnapte oorlogsmisdadiger te ontvangen. Het officiële Russische persbureau •.Tass" heeft vanochtend bekend ge haakt, dat een groep Russische medici 's gearresteerd, „die poogde het 'rven van enige Sovjet-pcgitici te verkorten". De betrokkenen hadden bekend verant woordelijk te zijn voor de dood van de Voormalige secretaris van het centrale eomité van de Russische communisti sche partij en lid van het politieke bu- Cea'_, generaal Andrei Alexandrewitsj ^hdanof, die in 1948 tengevolge van een hartkwaal overleed. De medici, die zich 'o hechtenis bevinden, worden voorts beschuldigd van pogingen om een aan- 4.1 militaire leiders van de Sovjet-Unie h't de weg te ruimen, zoals de maar schalken Vassilefsky, Govorof en Ko- ni.cf, generaal Sjtemenko, admiraal Lev- 'sjenko en anderen. volgens „Tass" behoorde het meren deel van de gearresteerden tot een in ternationale Joodse organisatie. Andere eden van de groep waren ontmaskerd Ms voormalige agenten van de Britse geheime dienst. A mvr off'Ciële Oost-Duitse persbureau \T. beeft er gisteravond voor ge- aarschuwd dat West-Beriyn, als een '•msnappingsweg naar het Westen, vol- ,-|ervan het verkeer met Oost-Duits- tevoren Za' w°rden gesneden dan ooit r,N' zouden nieuwe maatregelen aan j,njt®l.en3 tussen West-Berlijn en Oost- nmt |?n? worden genomen, om de dnnpo Se bevolking tegen het binnen- Er terroristen te beschermen gegeven 8n Seen nadere bijzonderheden Dr. Erich Mende, liberaal Duits parle mentslid, die, naar hij verklaart, éen der ontsnapte gevangenen uit Breda, n.l. Antoine Touseul, in het Parle mentsgebouw heeft ontvangen en raadt gegeven. minimum mmmmmmmmmmmmmmitmmmmmi Naar wjj vernemen, ligt het niet in het voornemen der Nederlandse rege ring een verzoek aan de Duitse regering te doen tot uitlevering van de in Breda ontsnapte oorlogsmisdadigers. Een uit leveringsverzoek vereist een langdurige procedure, waarbij in Duitsland vele instanties betrokken zijn. Daarom heeft Nederland de uitwij zing der oorlogsmisdadigers gevraagd. Voor deze uitwijzing is in Duitsland een 'juridische beslissing nodig op de vraag of men hier al of niet met politieke vluchtelingen te maken heeft. Zou de Duitse rechter deze vraag bevestigend beantwoorden, dan zou artikel 16 der Duitse grondwet ook de uitwijzing ver bieden. Bij het bezoek dat onze tijdelijke zaakgelastigde, dr. Helb, aan de be voegde instanties in Bonn heeft gebracht, beloofde de Duitse regering een meer doortastend optreden om de ontvluchte oorlogsmisdadigers in handen te krij gen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de Zondag plaats gehad hebbende arrestatie van Faber een eerste resultaat van het bezoek van dr. Helb is geweest. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmimmmmiim Vandaag zou het spoorwegverkeer in geheel Italië gedurende 24 uur worden stilgelegd. Het betreft hier een staking door het spoorwegpersoneel, dat niet is aangesloten bij de katholieke vakver eniging van spoorwegarbeiders. De staking is meer dan een maand geleden aangekondigd. Zij is bedoeld om kracht bij te zetten aan door de Italiaanse spoorwegarbeiders gestelde eisen tot loonsverhoging en positiever betering. De regering heeft een nood plan opgsteld, om aan de gevolgen van de staking het hoofd te bieden. Generaal Eisenhower heeft dr. James Bryant Conant, aangewezen ais Ameri kaanse Hoge Commissaris voor West- Duitsland. De vorige Hoge Commissaris, Walter Donnelly, is 31 December 1.1. af getreden. De benoeming van Conant zal na 20 Januari a.s., de datum waarop generaal Eisenhower als president zal worden ge ïnstalleerd, aan de Amerikaanse Senaat ter goedkeuring worden voorgelegd. Dr. Conant was in de afgelopen oorlog een vooraanstaand geleerde op het ge bied der kernsplitsing. Sinds 1933 is nij president van de universiteit van Har vard. Hij was een goed vriend van wijlen president Roosevelt. Gistermiddag is te Bordeaux het pro ces inzake de massamoord op 10 Juni 1944 te Oradour sur .Glane begonnen. Door een afdeling van 150 S.S.-ers wer den 642 inwoners van het plaatsje op wrede wijze omgebracht. Slechts zes personen wisten, alhoewel zwaar ge wond, aan deze massamoord te ontko men. Van de daders kon men er 22 voor het proces bijeenbrengen. Acht van hen zijn Duitsers, waarvan er één als niet toerekeningsvatbaar wordt be schouwd en niet op de zitting aanwezig is; de overigen zijn Elzassers. De monteur Hebraz en de kruide nier Redon waren toevallig buiten Oradour, toen het drama zich daar afspeelde. Daaraan danken zij hun leven. Zij zullen bij het pro ces als getuige optreden. Twee van deze Elzassers traden vrij willig tot de Duitse strijdkrachten toe. De anderen verklaarden dat zij gedwon gen zijn geweest dienst te nemen bij de S.S. en dat zij aan de massamoord hebben deelgenomen* onder bedreiging van hun meerderen. De verdedigers van de Elzassers wil len dat het proces tegen de Elzassers gescheiden wordt van dat tegen de Duitsers. Hun motief is. dat zij ge dwongen waren geweest dienst te «ne men en daarom was hun geval heel anders dan dat van de Duitsers. De voornaamste schuldigen zijn niet aanwezig, verschillenden van hen sneu velden later tijdens de strüd in Nor- mandië. Het merendeel zal dus bij ver stek worden veroordeeld. Men ver wacht dat de verhoren tenminste twee weken zullen duren. President Truman heeft opdracht ge geven, het gerechtelijk onderzoek naar de activiteit van de vjjf belangrijke oliemaatschappijen te staken, mits de oliemaatschappijen de gegevens ver schaffen voor een burgerlek rechtsge ding. De advocaten van de oliemaatschap pijen hebben reeds te kennen gegeven het aanbod als beledigend te beschou wen. In een brief aan procureur-generaal James McGranery verklaarde Truman, dat zijn besluit het gevolg was „van factoren, die aan het licht zijn getreden nadat de grand jury met het onderzoek begonnen was" De Nationale Veiligheidsraad der V. S. is van oordeel dat de internatio nale belangen der V. S. in gevaar zou den worden gebracht door de mededelin gen, die de oliemaatschappijen aan de grand jury zouden hebben te doen. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft later bekend gemaakt, dat de regering het strafrechtelijk proces wegens het vaststellen van een wereld-prijsmonopolie zou voort zetten, als de maatschappijen niet eenstemmig de voorwaarden van het aanbod zouden aanvaarden. De oorspronkelijke tenlastelegging was ook gericht tegen de Anglo-Iraanse Olie Maatschappij en de Shell. De na men van deze beide maatschappijen werden echter geschrapt, nadat zij ge weigerd hadden documenten uit te le veren ter behandeling door een Ame rikaans gerechtshof. Onder belangstelling van het gehele dorp zijn vanmorgen de drie jongens, die Zaterdagmorgen op de Gouwzee zijn verdronken, in een honderden meters lange stoet van familie, klasgenoten en jeugdbeweging naar de kerk gedragen. Voor in de stoet werden de omfloerste vlaggen van de K.A.J. en de voetbalver eniging meegevoerd. Jongens van de K.A.J. en schoolmakkers^ droegen de drie kisten, die met kransen waren be dekt. De H. Requiemmis werd opgedra gen door kapelaan J. Drost, met assis tentie van de twee andere kapelaans van de parochie, kapelaan A. F. Han sen en kapelaan J. Al. Het zangkoor zong de Missa Pro dcfunctis van W. I. Reynierse. De drie slachtoffers werden in één graf begraven. Het was een ontroerende plechtigheid, waarbij ook de burgemeester van de gemeente tegenwoordig was. Te Zaandam is een zekere M. S. uit Essen gearresteerd, die in ons land ver scheidene inbraken heeft gepleegd. S. trachtte op illegale wijze naar Amerika te emigreren. Toen hem dat niet lukte, hield hij zich bezig met het plegen van inbraken, waarvan hij er thans enkele heeft bekend. Hij is in Haarlem in ver zekerde bewaring gesteld. De 29-jarige arbeider W. C. uit Kerk- rade is gisteren te Hoensbroek dodelijk verongelukt, toen hij op de spèelplaats van een schoei afbraakwerkzaamheden verrichtte aan het dak boven het over dekte gedeelte van deze speelplaats. Dit dak, dat uit beton bestond, was wankel geworden met het gevolg, dat het in stortte. De arbeider liep bij z.ijn val zo ernstige kneuzingen op, dat hij even later overleed. C. was van Poolse natio naliteit. Hij was gehuwd en vader van een kind. (Van onze weerkundige medewerker) Het weer over ons land wordt be paald door een krachtig hogedrukgebied over Midden-Europa, waarin rustig weer met mist en opklaringen voor komt. In de afgelopen nacht daalde de temperatuur in Limburg tot 6 a 7 gr. onder het vriespunt. Dit rustige weer type zal de komende dagen aanhouden. Daar het in de komende nacht in een groot deel van ons land helder kan blij ven, is meer dan 5 gr. vorst mogelijk. De eerste dagen zal dit rustige winter weer met overdag lichte dooi en des nachts vorst aanhouden. De vorst kan 's nachts zelfs voldoende zijn om hier en daar in ons land weer ijswedstrijden toe te laten. Mevrouw Roufange, de enige vrouw, die aan het bloedbad in de kerk van Oradour wist te ontsnappen, zal bij het proces in Bordeaux getuigen. Alojzyc kardinaal Stepinac heeft gisteren verklaard, dat de Katholieke Kerk zich nooit of te nimmer door de Joegoslavische communistische rege ring de wet zal laten voorschrijven. Hij betoogde dit nadrukkelijk tijdens een In den blinde ln Uniontown (Penn- sylvanië) werd de blinde William Lilley tot een gevangenisstraf van 23 maanden veroordeeld. Bij maakte er een gewoonte van zich door twee jon gens een winkel te laten binnenleiden, waar hij dan ln den blinde zijn slag sloeg. Lilley werd op hee- terdaad betrapt, toen zijn twee gidsen hem op een goede dag in een waren huis in de steek lieten, omdat zij politie zagen aankomen. De Eiffeitoren De maatschappij, die in de Eiffeltoren de liften, het restaurant en de sou venirstalletjes exploiteert, heeft over 1952 het record bedrag van 47.129.628 frs. aan het Parijse gemeente bestuur afgedragen. Men verwacht dit jaar een nóg hogere opbrengst. Het gazen gordijn Finland heeft langs 625 K.M. van zijn grens met Rusland een eraan te geven. Integen- nieuwe thuis in Londen deel. Hij besloot liever met medeneming van zijn met de fiscus in het reine pas en wat geld. Hij liet te komen en betaalde vier een briefje achter van de termijnen van zijn federa- volgende inhoud: „Mams, le en zijn staatsinkom- ik ga weg. U moet de po- afrastering stenbelasting. Dit gedaan litie niet opbellen," Ri- laten maken, die 1.65 M. zijnde, hield hij nog 53000 chard is de zoon van een hoog is, om te verhinde- dollar over. De dag, vóór- mecanicien van de Pan- dat hij dit bedrag in han- American Airways. Zijn den zou krijgen, overleed moeder lichtte evenwel hij. Ze zijn nu verdeeld de politie in en vertelde, onder zijn weduwe, drie dat Richard last had van zoons en twee dochters. heimwee en naar zijn Mams ik aa we? buwrjongen en het meisje iviams ik ga weg van de overkant in Ame. De 13-jarige Ameri- rika verlangde. In Le Ha- kaanse jongen Richard vre in Frankrijk werd de Copper verdween uit zijn jongen teruggevonden. ren dat Finse rendieren naar de Sovjet-Unie over lopen. Zo gewonnen, zo geronnen Toen Harry Yool uit San Francisco 140.000 dollar in een sweepstake won, dacht hij er niet over zijn werk als electro-technicus kort vraaggesprek met een correspon dent van Associated Press. Deze corres pondent had slechts met grote moeite toestemming voor het interview kun nen verkrijgen. De Joegoslavische auto riteiten hebben Kardinaal Stepinac n.l. sinds kort vrijwel van de buitenwereld sreïsoleerd. Kardinaal Stepinac ontving de correspondent in de studeerkamer van zqn kleine pastorie in Krasic. Allereerst werd gesproken over Kardinaal Stepinac's gezondheidstoe stand. na de kleine operatie, die hij op 20 December wegens trombose ondergaan had. De Kardinaal zei zich thans goed te gevoelen. Zijn arts staat hem toe de Mis te lezen en tweemaal per dag een kwartier te wandelen. Hij mag tijdens het gebed echter niet knielen. De Kardinaal begon gisteren zijn dag als gewoonlijk met Mis en gebed. „Ik bad voor de Heilige Vader", aldus kard. Stepinac, „en zette daarna mijn dage lijks werk voort; voor zover mijn in ternering dat althans mogelijk maakt. Als ik ooit de gelegenheid krijg zal ik proberen een bezoek aan de Heilige Vader te brengen om Hem te danken voor alles, wat Hij voor mij gedaan heeft en us Hoofd van de Kerk voor de gehele mensheid doet". De prelaat had weinig te zeggen over het drie weken oude besluit van Joe goslavië, om de betrekkingen met het Vaticaan te verbreken. „De tijd zal het beste antwoord geven", zei hij. Hij liet echter duidelijk uitkomen niet veel te verwachten van de conferentie, die maarschalk Tito verleden week met zeven bisschoppen gevoerd heeft. Na die conferentie werd bekend gemaakt, Uat besloten was een gemeenschappe- Iqke commissie te vormen, welke de geschillen tussen Kerk en staat zou be studeren. „Een accoord van duurzame waarde is", aldus kard- Stepinac, „on mogelijk zonder de goedkeuring van de Heilige Stoel". De innerlijke vereenzaming is vaak bij sterke mensen het grootst j Er zijn in de Eerste Kamer, blij kens het voorlopig verslag over de begroting van Oorlog, bij zonder behartigenswaardige woor den gezegd. Nu ons volk van belas tingbetalers gebukt moet gaan onder een extra-zwaar juk terwille van de Noord-Atlantische defensie tegen een mogelijke en zeer machtige aanvaller uit het Oosten, heeft het het recht te eisen, dat de voor de Atlantische vei ligheid, waarin de Nederlandse is be grepen, beschikbare gelden zo doel matig en effectief mogelijk worden besteed en de strategische plannen in hoofdzaak worden gericht op het hoofddoel zonder aan het specifiek Nederlandse te veel te kort te doen. De verdediging van Europa is en blijft primair. Eerst indien het daartoe die nende stelsel bij een eventuele aan val ineen zou storten, krijgen de par tiële, nationale voorzieningen van de partners, dus ook van Nederland, ac tuele betekenis. Dat in het Europese verdedigingsstelsel West-Duitsland niet kan worden gemist, is een stel ling, die door geen enkele welden kende Nederlander meer wordt be twist. Maar juist, omdat alleen met de inschakeling van West-Duitsland een behoorlijk Europees defensie stelsel kan worden gebouwd, dienen wij ons nog niet op een hoofdverde digingslinie langs de IJssel en de Rijn definitief vast te leggen, tenzij men de hoop op een actieve deelname van West-Duitsland reeds zou hebben op gegeven. En zelfs, wanneer de pessi mistische verwachtingen omtrent een tot stand komen van een Europese Defensie-Gemeenschap zouden wor den bewaarheid, zou er nóg geen reden zijn om nu reeds de Rijn-IJssel- linie als onze hoofdverdedigingslinie te aanvaarden, want in dat geval zal bij een eventuele agressie uit het Oosten een West-Duits nationaal le ger de eerste stoot moeten opvangen. Als een voorlopige linie, die, naarmate het Europese defensie-systeem wordt gerealiseerd, in Oostelijke richting verschoven kan en moet worden, is zij evenwel volkomen aanvaardbaar. Van groot belang lijkt ons de sug gestie, in de Eerste Kamer ge daan, om zoveel mogelijk Ne derlandse officieren in de gelegen heid te stellen om vrijwillig oorlogs ervaring in Korea op te doen. Naar mate de militaire acties in Indonesië verder achter ons komen te liggen, vermindert het aantal Nederlandse officieren met oorlogservaring steeds meer. Geen op papier geplande ma noeuvres, hoe realistisch ook, wegen op tegen de ervaringen, die men aan een werkelijk front tegenover een werkelijke vijand verwerft. De hoge re bezoldiging, die Korea-gangers ge nieten, kan wellicht een effectieve stimulans geven aan de bereidwillig heid der heren officieren, die in ons land dikwijls nog niet eens aan het levenspeil der meest in het nauw zit tende middengroepen toekomen. Te recht hebben verscheidene leden zich dan ook ongerust gemaakt over het betrekkelijk geringe aanbod van eer- ste-rangskrachten om voor opleiding tot beroepsofficier in aanmerking te komen. Aan de beroepsofficieren worden hogere eisen van kennis en bekwaamheid gesteld dan ooit te vo ren. De moderne oorlogstechniek vergt een steeds meer gespecialiseerde vakopleiding. Niettemin worden voor al de lagere officiersrangen, ondanks hun verzwaarde verantwoordelijkheid en ondanks de hogere eisen, die aan hun persoon en hun kunnen worden gesteld, gesalarieerd op een wijze, die spot met de salarisnormen, welke voor militairen in andere landen en ook in het Nederlandse par ticuliere bedrijfsleven gelden. Het wordt méér dan tijd, dat de regering van het stadium van vage toezeggingen en het besteden van haar hoge aandacht aan dit probleem overgaat tot een daad, want met be schamende onderbetaling kan men niet het kundige en plichtsgetrouwe beroepskader vormen, dat voor een modern leger ten enenmale onont beerlijk is. In vredestijd moge de zui nigheid de wijsheid een tijd lang schijnen te kunnen bedriegen, wan neer de nood ooit aan de man mocht komen, zal deze zuinigheid een ramp zalige dwaasheid blijken te zijn ge weest. Immers, de modernste oorlogs- apparatuur verliest haar waarde, wanneer er niet voldoende deskundi gen zijn om haar zo efficiënt mogelijk te bedienen. En dan hebben we nog niet eens gesproken over de eenvou dige rechtvaardigheid, die ook de be roepsofficier recht geeft op een be hoorlijk bestaansminimum naar zijn staat en stand. Advertentie Verwachting tot Woensdagavond: Plaatselijk mist of wolkenvelden, maar hier en daar ook opklaringen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelqke richtingen. Lichte tot matige vorst. Zon: 8.42-16.56. Maan: 8.14-15.18- De 544 ton metende Rijnaak „Munifi- centia", die enige tijd geleden, na in aan varing met de spoorbrug te Deventer te zijn geweest, in de IJssel was gezonken, is in minder dan één dag door de bok „Holland" van de N.V. „De Wit's Ber- gings- en Transportonderneming" uit Rotterdam gelicht en vlot gebracht. Al vorens met de lichtingswerkzaamheden een aanvang werd gemaakt, is nog een deel van de lading: vijfhonderd ton steenkolen, uit het schip gezogen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1