Behaalt KEES BROEKMAN Europese en wereldtitel? Handbalcompetitie nog steeds gestagneerd Bic de Noorman: TC IHEIK TCR HERULI 4 m Ernstig conflict in Monte Carlo Rallye-rijders met een „Porsche" moeten carrosserie met hamer bewerken NEDERLANDSE kolonie sloopt Gez. Samenzijn en Joz. Blankenaar aan kop f SCHEEPTAARTBER1CHTEN s s* VAN NELLE Klaas Schenk - even in Nederland - Drie wedstrijden Sfeer in de ploeg uitstekend KRUISWOORDRAADSEL aan wagen van prof. Van Lammeren Spanning bij strijd om de leiding in eerste klasse Het misverstand Ruys—Oranje Sï DINSDAG 20 JANUARI 1953 PAGINA 4 - N.W.B. wenst Breunese niet te antwoorden I.v.m bespreking met mr. Cals Olympische Spelen 1956 Premier Menzies be moeit zich met het conflict Fenny Heemskerk tweede Loting voor Davis Cup Nederland in 1ste ronde tegen Ceylon Damcompetitie Tweede klasse 0 Eerste klasse Derde klasse Waarom is de eerste naar bakboord geweken MARKTBERICHTEN ES t* Sr N /oto is een actie-opname tijdens de bovengenoemde terdag en Zondag zijn gehouden. De overwinninq in het Bisletstadion te Oslo is de aan leiding geweest voor de Noorse en andere buiten landse schaats- experts om Kees Broekman te dood verven als Euro pees en wereld kampioen. Deze wedstrijden, die Za- 8 7 0 1 14 90—34 6 5 0 1 10 43—24 5 3 1 1 7 37—31 6 1 2 3 4 34—47 7 1 0 6 2 33—84 6 0 1 5 1 26—43 (Van onze handbalmedewerker) Met de handbalvelden was het Zon dag nog niet best gesteld, zodat het ge duld van de meeste beoefenaren weer een weekje op de proef wordt gesteld. Van de drie wedstrijden die zijn door gegaan viel bij KDO 2VDO 2 nog het meeste te genieten. De reserves van VDO hebben hierbij hun kans op de titel niet prijs gegeven. DTS 2 trok flink van leer tegen SDO 3. De junioren van Leonidas moesten in eigen huis in DCG hun meerdere erkennen. Het terrein van KDO was prima te bespelen wat èn de thuisclub èn VDO dankbaar hebben aangegrepen om een pittig partijtje handbal ten beste te ge ven. Aanvankelijk was KDO het eerst aan het woord en veroverde na enige minuten de leiding. VDO kwam er lang zamerhand ook wat beter in, hetgeen tot de gelijkmaker leidde. Dit succes in spireerde de VDO-ers dusdanig, dat zij KDO in de verdediging drukten. Gro tendeels de eerste helft bleef VDO do mineren, wat nog twee doelpunten tot resultaat gaf, 13. De tweede helft was KDO het meeste in het offensief en nam enige tijd zelfs het spel geheel in handen. Toch scoor de VDO opnieuw, waarna de gastheren er in slaagden de achterstand tot 24 in te lopen. Een gelijkspel lag in deze periode zeker binnen het bereik van KDO. maar de stugge verdediging van VDO gaf weinig schietkansen weg. Bij een vijfde doelpunt voor VDO bleek de zege voor hen veilig; 25. De stand is thans* Leonidas VDO 2 Ambon DCG 2 KDO 2 Jong Leven 2 Het derde elftal van VDO bracht er tegen de koploper DTS 2 weinig van terecht. Voor rust had DTS zich reeds van een veilige 50 voorsprong verze kerd. Na de rust werd door VDO nog Het bestuur van de Nederlandse Wandel sport Bonct verstrekte ons de volgende me dedeling. Het komt het bestuur van de Nederland- ge Wandelsport Bond ongewenst voor, han gende de informatieve bespreking met de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, categorisch te antwoorden op hetgeen de heer Breunese op Zaterdag 17 Januari te Hengelo heeft gemeend te moe ten lanceren. Over de persoonlijke openbare aanval van de heer Breunese op drs Bijleveld, hetgeen hoegenaamd niets met het conflict N.B.V.L.O.—N.W.B. te maken heeft, zal van de zijde van de heer Bijleveld het antwoord zeker niet achterwege blijven. De Australische premier Robert Menzies tal Maandag 26 Jan. a.s. naar Melbourne vliegen met voorstellen welke ten doel heb ben een einde te maken aan de financiële crisis die het doorgaan van de Olympische Spelen in 1956 in Melbourne bedreigt. Hij heeft met financiële deskundigen van zijn departement de huidige moeilijkheden be sproken. Volgens de geldende regeling worden de kosten van de Spelen gedragen door de federale regering van Australië, de rege ring van de staat Australië en de gemeen te Melbourne. De federale regering neemt het grootste gedeelte voor haar rekening. Naar verluidt zou Menzies verontrust zijn door de in sommige kringen heersende mening als zou de federale regering fond sen voor de voorbereiding der Spelen in houden. Tijdens het internationaal Hoogoven schaaktournooi in Beverwijk is ook een internationale tienkamp voor dames ge houden, welke met 7 ^2, punten is gewon nen door de Belgische mej. S. Bussers. De verdere klassering luidt: 2. Fenny Heems kerk 7 pnt.; 3. mej. L. Bacic (Z. Slav.) 6)4 pnt. 4/5. mevr. R. Bruce (Gr. Br.) en mevr. C. Roodzant—Glimmerveen (Ned.) ieder 6 pnt. wel de eer gered, maar DTS gaf d*e kee per nog zesmaal het nakijken (111). Bij de junioren was de eerste speel- helft van doorslaggevende waarde. Le onidas boekte spoedig een 30 achter stand. Bij de wisseling was deze achter stand tot 50 opgevoerd. De tweede helft coorde DCG nog tweemaal en schoot Leonidas een gat in het Amster damse doel. 17. In de eerste ronde voor de Europese zone van de Davis Cup speelt Neder land tegen Ceylon, aldus heeft de lo ting, welke te Melbourne is gehouden, uitgewezen. Ceylon doet voor de eerste maal mee aan het tournooi. Aangezien het buiten de Europese zone ligt, betekent de lo ting dus een thuiswedstrijd voor Ne derland, welke voor 5 Mei a s. zal moe ten worden gespeeld. Mocht Nederland deze ontmoeting winnen, dan komt men in de tweede ronde tegen Italië, welk land is vrijgesteld van het spelen van een wedstrijd m de eerste ronde. Italië heeft zich namelijk het vorig seizoen bij de laatste acht kunnen plaatsen. Be halve Italië waren dit Denemarken, Duitsland, Frankrijk, België. Groot* Brittannië en Zweden. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Amsterdamse hoofdklasser Sparta zal een team van deze tafeltennisvereni ging 24 Februari een wedstrijd spelen tegen een team, dat onder de naam van West-Europa zal uitkomen. „De Noorse bladen hebben geschreven, dat Kees Broekman bijna in topvorm is en als de meest ernstige candidaat moet worden beschouwd voor de Europese en de wereldtitel," al dus Klaas Schenk, toen hij Maandagmiddag uit het vlieg tuig, dat hem van Oslo naar Schiphol had gebracht, stapte. „Kijk zelf maar," en de leider van de kernploeg overhan digde ons een pak Noorse kranten, waarin de prachtige zege van Kees Broekman in'de tweedaagse wedstrijd in het Bisletstadion, uitbundig werd geprezen, al kon men hier en daar tussen de regels doorlezen, dat de Noorse officials het toch wel heel erg betreurden, dat Hjaimar Andersen niet had meegereden. Klaas Schenk was geheel onverwacht naar Nederland teruggekomen: zijn echtgenote, die thuis ziek te bed lag, wilde hij verrassen en bovendien had hy enkele dringende besprekingen te voeren met het bestuur van de K.N.S.B. en met de commissie langebaanrijden in verband met de aanstaande Europese kampioenschappen, welke, naar men weet, op 31 Januari en 1 Februari door de K.N.S.B. te Hamar worden georganiseerd. „Wij hebben een paar nuttige en bij zonder prettige weken achter de rug", zo vertelde Schenk. Het verblijf op de boerderij Fjetre van de Sinneruds is ontzaglijk fijn geweest. De dagindeling was als volgt: 9 uur op en in trainings pak een uur loopoefeningen in de sneeuw. Om 10 uur het ontbijt en om 11 uur naar de baan. Daar 20 minuten rustig inrijden om warm te worden. Dan een kwartier rust en vervolgens de fijne kneepjes van het langebaanrijden, ron den van 43 en 44 seconden afleggen voor de lange afstanden, ronden van 40 secon den voor een scherper schema, een 1500 meter in een bepaald tempo. Daarna weer naar de Fjetre terug, om 3 uur eten, wat rusten en om half zes opnieuw naar de baan tot ongeveer 8 uur". „En de geest in de ploeg?" „Prima", luidde het vlotte antwoord. „Er heerst een prachtige saamhorigheid en de jongens hebben zich voortreffelijk aangepast. Kees Broekman, wiens sprint capaciteiten niet daverend zijn, wordt fiks geholpen door Gerard Maarse. En op zijn beurt helpt Broekman zijn ploeg genoot op de lange afstand. Zo laat ook de samenwerking tussen Anton Huis- kes en Wim van der Voort niets te wen sen over". Voelt Broekman zich in zo'n goede vorm, dat hy een gooi naar de titels wil doen? „Kees is inderdaad in prima conditie. Hij weet, dat het dit seizoen niet gaat om een of twee gespecialiseerde afstanden, zoals bij de Winterspelen het geval was. Hy traint zich geheel om eerste te wor den in het klassement en mij dunkt", zo verklaarde Schenk niet zonder trots, „in Oslo heeft hij reeds bewezen, dat de Scandinaviërs en de Russen, als zy naar Helsinki komen, zeer erstig rekening met hem moeten houden. De 500 en de 1500 meter heeft hy in de wedstryden van de laatste weken met veel groter vertrou wen gereden dan het vorig jaar. Ik zeg niet, dat hij Europees kampioen wordt" zegt Schenk voorzichtig, „maar de des kundigen in Noorwegen en Zweden be weren dat. Vlak Finn Hodt, die plotse ling weer populair is geworden in Noor wegen, niet uit en Iet op Roald Aas, die beslist beter rijdt dan het vorig seizoen. Een ongelukkige 500 meter en elke kans is verkeken". Klaas Schenk was enthousiast over de prestaties van Anton Huiskes. „Hij is in voortreffelijke vorm en misschien slaat hij Broekman nog wel eens op de 10.000 meter dit seizoen. De Noren waren vol lof over de stijl en de techniek, welke de jongens de monstreren en met enige spijt in hun stem verklaarden zij reeds enkele ma len, dat Broekman, Huiskes en Van der Voort in de afgelopen twee jaar blijk baar meer geleerd hadden van Hjaimar Andersen dan de eigen rijders. takten fBOMM 64. Met ijzeren wil en zelfdiscipline houdt heer Robart zich op de been. Zijn ene hand rust op het machtige zwaard, de andere steunt op Erwin. Moeilijk maar stram schrijdt hij op de Noorman toe. Zijn gelaat is doodsbleek en van pijn ver trokken en in de beklemmende stilte wijken de mannen eerbiedig uiteen. De blik van heer Robart gaat over de gehavende gestalte. De Noorman is zijn inzinking weer te boven en met diepe ontroering ziet hij de man naderen, die hij zo gaarne tot vriend zou hebben gehad. Doch één man voelt het hart in de schoenen zinken. Bogul weet, wat dit voor hém betekent Nog voelt hij de ijskoude blikdie zijn heer hem in het voorbijgaan verachtelijk heeft toegeworpen. „Vergeving, Noorman!" zegt heer Robart met trillende stem. Eric geeft een van zijn getrouwen een teken en deze snelt toe om de zwaar gewonde vorst der Heruli te ondersteunen, terwijl diens eigen mannen verbouwereerd en weinig op hun gemak toekijken. Erwin ziet de wonde in Eric's arm en met een droge snik rent hij op zijn vader toe. Ook gij draagt het spoor van deze onheilige strijd!" zegt Robart ernstig. „Doch gij zult leven Er gaat een huivering door de mannen. Heer Robart spreekt verder: „Ik sterf doch vertel gele ik doodde mijzelf met overijlde wraak met een onbesuisde eed mij alles voordat Wreek uw heer!" snijdt een van opwinding overslaande stem door de loden stilte. Met een ruk kijken de mannen om. Bogul doet een laatstewanhopige poging om zijn huid te redden. Hij komt onheilspellend naar voren. „Gij draagt de schuld, ellendige viseter!" grauwt hij de Noorman toe. „Gij moordenaar! Ik zal u en uw gebroed uitroeien! Slaat ze allemaal dood!" raast hij door. „Allemaal! Hoort ge. allemaal!" t Er komt beweging onder de Heruli. „Ja! Wraak!" klinkt het 'achter uit de deren. Sla toe!" Svitjold's hand ligt reeds op de greep van zijn zwaard en Eric voelt, dat de geringste aanleiding de strijd opnieuw kan doen ontbranden. „Mannen!" roept hij. „Mannen, luistert." Doch voor hij verder kan gaan schalt plotseling, hoog boven hen allen uit, van de rotsen een krachtige stem: „Bogul!" De kerel draait zich om, alsof hij door een addfer is gebeten. Gij vervloekte!" En op hetzelfde ogenblik boort een lange speer zich met een doffe klap voor zijn voeten in het zand Advertentie t I»w"SI Horizontaal: 1. plaats in Groningen; 8. lengtemaat; 9. loswal; 11. omhelzing; 12. Italiaanse rivier; 13. onbepaald voornaam woord; 15. voertuig; 16. noot; 18. noot; 19. plaats in Groningen; 21. persoonlijk voor naamwoord; 22. voorzetsel; 24. bergtop; 27. voordeel; 29. familielid; 30. kledingstuk; 32. sportterm (afk.); 33. huidopening; 35. plaats in Groningen. Verticaal: l. vlaskam; 2. voorzetsel; 3. dwaas; 4. foedraal; 5. telwoord; 6. voer tuig; 7. stekelpuntig takje; 10. reeds; 12. familielid; 14. vormloze massa; 15. Moham medaans boek; 17. biersoort; 18. boom; 20. vlinder; 23. hevige wind; 25. noot; 26. tij ding; 28. klein kind; 30. eierschaal; 31. vreemde titel; 33. zachter (muz. afk.); 34. boom. De Australische tennisbond heeft nog vier inschrijvingen ontvangen voor de Europese zone van de DC-competitie 1953, en wel van Denemarken, Finland, Zwitserland en Spanje. „Het was een allesbehalve prettige en gemoedelyke sfeer, waarin de dag vóór de start van de Rallye Monte Carlo 1953 is verlopen," aldus de heer J. H. van Haaren, sportcommissaris van de K.N. A.C., die in Monte Carlo vertoeft om by de start en over enkele dagen by de aankomst van de deelnemers van dit klassieke autosport-everfement aanwezig te zyn. Er is een hooglopende ruzie ont staan tussen de Porsche-ryders en de organisatoren en de aanleiding was de zelfde ais die, waaruit verleden jaar zo'n grote beroering is voortgekomen. Zoals men weet, voldeden de binnen- maten van de carrosserie van deze klei ne snelle Duitse wagens niet aan de eisen, welke er door het reglement in zake de klasse 2 (cylinderinhoud van 1100 tot 1500 cc) aan zyn gesteld. Het gevolg was, dat Porsche verleden jaar zyn officiële equipe terugtrok. Om voor de Rallye van nu alle narig heden te voorkomen, heeft de voorzitter van het organisatie-comité, de ervaren Antony Noghes, reeds lange tijd geleden de Porsche-fabriek verzocht om een officiële opgave van de maten. Het lag in de bedoeling van de organisatoren om, indien mogelijk, de reglementen aan deze afmetingen aan te passen om een herhaling van de strubbelingen te vermijden. De Porschefabriek zond als antwoord een aantal blauwdrukken en deze tekeningen gaven als binnenhoogte van de carrosserie aan 90 cm. Daarop heeft Noghes medegedeeld, dat de mini male binnenhoogte 90 cm. zou bedragen, zodat de Porsche's in ieder geval zou den kunnen meedoen. Maartoen kwamen de Porsches in Monte Carlo aan. Zij werden gemeten en met de beste wil van de wereld konden de of ficials. die deze metingen verrichtten, er geen 90 cm. van maken. Men kwam niet verder dan 88 cm. Vanaf dat ogenblik zat men te Mon te Carlo weer in de ruzies en elke Porsche-rijder krygt nu, vóór hij een meter van het traject heeft afgelegd, al een aantal strafpunten in zijn boek je aangetekend en wel: 1 voor de eer ste centimeter. 2 voor de tweede cen timeter, totaal 3 strafpunten dus. Intussen hadden de deelnemers voor het merendeel wel ingezien, dat pro- 0»lo 17 DEELNEMERS 147 DEELNEMERS SI km LANGS 06 ROUTE Oe TOTALE LENGTE VAN HET GEHELE TRAJECT LLANDRINDOD WELLS Gegevens K.N.AC HAMBURG FOLKESTON 3375km FRANKFORT LILLE PARIJ LUJCEMB. BADEN.BADEN Munenen JRGE 39 DEELNEMERS 1 BORDEAUX Monte 122 DEELNEMERS 88 DEELNEMERS 18 DEELNEMERS EmfssÏ aurm V.PELT S2A4J festen verder niet zouden helpen en dus is naar 'n andere oplossing gezocht. Verleden jaar kwamen de Porsches 7 centimeter te kort en dus viel er wei nig meer aan te doen. Nu zijn het 1 slechts 2 centimeter en dit heeft de Porsche-rijders op een idee gebracht. „Wij nemen een voorhamer, geven een fikse klap op de verwarmingstun nel en herhalen dat net zo lang tot wij er 2 centimeter bij gekregen heb ben," was het voorstel van enkele vindingrijke lieden. Wie dacht, dat de hemel hiermede «as opgeklaard, vergiste zich, want het reglement schrijft voor, dat alles in serie door de fabriek moet zijn ge bouwd. Zou dus een verandering aan een wagen nodig zyn, dan zou dit in serie door de fabriek moeten geschie den. Een beslissing is in deze kwestie nog niet genomen, maar het ziet er naar uit, dat de Porschefabriek toestemming zal worden gevraagd om de tunnels, waar de verwarming door loopt, bij elke Porsche zover in te deuken, dat de mi nimum-hoogte van 90 c.M. verkregen is. Dit zal dan worden beschouwd als „serie-werk", waardoor de organisatoren zich gedekt voelen om, indien een Por sche wint, alle protesten aangaande de (Van onze dammedewerker) Dat een damwedstryd ook van stem mingen en fijne nuances afhankelyk kan zyn, bewees de ontmoeting tussen „Jo seph Blankenaar" en IJmuiden. De Amsterdammers moesten nolens volens op winst spelen tegen de vissersmensen, wilden ze nog kampioenskansen behou den. Nu troffen ze de IJmuidenaren in een erg strijdlustige stemming, waar voor de spraakzame De Jong kennelyk had gezorgd. Niettemin nam Blankenaar nogal gelukkig de leiding door Riebeek. Maar dat deed Dukel geprikkeld naar het initiatief grijpen. En met succes. Maar nu vond aanvoerder Metz het zyn beurt worden om met flitsend en scherp attaqueren de ruig spelende Laros aan te vatten. En dat stimuleerde de overige Blankenaarspelers zodanig, dat zelfs nog met grote cijfers gewonnen werd. Hierdoor kwamen zij gelijk met „Ge zellig Samenzijn" aan de kop van de ranglijst te staan. Zelfs de grote bord- puntenachterstand werd danig genivel leerd. Daardoor kreeg de komende wed strijd tussen deze kampioensgegadigden weer dezelfde glans, welke hem in vorige competities ook zo belangrijk maakte. De winnaar van deze ontmoe ting mag zich terecht de overheerser in de hoofdklasse-damcompetitie noemen. ODV hield nog vol door de Haarlemse Damclub resoluut te kloppen. Ook deze Marcantibewoners kregen daardoor be lang bij een „Jozeph Blankenaar"-zege op „Gezellig Samenzijn". Hun laatste wedstrijd gaat immers juist tegen de mannen van Metz. Nu Oosterkwartier de Weespenaren met de „oneven" schijf wist te kloppen, kwamen laatstgenoem den in een* moeilijke situatie. De achter stallige wedstrijd tegen St. Bavo kreeg daardoor nog meer gewicht. En dan te bedenken, dat enige competities terug zowel Weesp als de club van Stevens geruime tijd tot de kampioenscandidaten hebben behoord! Zaandam haalde een belangrijk wed- strijdpunt binnen door op miraculeuze wijze een afgebroken partij tegen CDA in winst om te zetten. De daardoor ont stane ranglijstverschuivingen deden bei de clubs van plaats verwisselen. Zelfs het niet spelende DCG profiteerde van deze „aardbeving" en klom een plaatsje. Al kwam dat alleen door het feit dat IJmuiden alfabetisch zo laat aan de beurt komt. De volledige uitslagen in de hoofd klasse-damcompetitie waren als volgt: CDAZaandam 1010, Gezellig Samen zijnOosterkwartier 128, ODVHaar lemse Damclub 126 (vermoedelijke eindstand 137), Jozeph Blankenaar IJmuiden 16—4, Oosterkwartier—Weesp 119, Gezellig SamenzijnODV 15—5. Hierdoor werd de weer nagenoeg bijge slepen stand in de hoofdklasse alleen Weesp—St. Bavo is nog op het program ma ten achter als volgt: De malheur zat „Gezellig Samenzyn" ook in de tweede klasse-damcompetitie achterna. Hier zorgde Het Oosten voor een daverende verrassing door dit kam pioenstiental te wippen. Hiervan profi teerde leider Oostzaan het meest, om dat een directe titelconcurrent voorlo pig op dood spoor werd gerangeerd. De Over-IJse derby tussen Ons Genoegen en DV Noord werd door de Walsen in hun voordeel beslist. Maar feitelijk had den de punten aan de Tunnelstrijders moeten* toekomen. De volledige uitslagen in de tweede klasse waren als volgt: Het Oosten Gezellig Samenzijn 8—6 (vermoedelijke eindstand 119), Ons GenoegenDV Noord 119. De competitieladder kreeg daardoor onderstaand aanzien: Oostzaan 8 6 1 1 13 98—62 De Kwakel 8 5 2 1 12 87—73 DSTO 8 4 3 1 11 87—73 Gez. Samenzyn 8 5 1 2 11 8668 Joz. Blankenaar 8 4 2 2 10 85—75 Het Oosten 7 4 1 2 9 79—55 CDA 7 3 1 3 7 76—64 Ons Genoegen 7 3 0 4 6 63—77 DV Noord 7 2 1 4 5 64—76 DCG 7 1 2 4 4 56—84 Fahrenheit 8 2 0 6 4 76—84 Diemen 7 1 1 5 3 56—84 Weesp 1 1 6 3 61—99 Gez. Samenzijn 9 Joz. Blankenaar 9 ODV 9 Oosterkwartier 9 Haarl. Damclub 9 Zaandam DCG IJmuiden CDA Wormerveer Weesp St. Bavo 17 17 15 12 9 8 7 7 7 4 3 0 123— 57 121— 59 107— 71 98— 82 83— 95 81— 93 85— 95 85— 95 82— 98 72—108 63— 97 52—102 afmetingen van deze Duitse auto af te wijzen. Aangezien dit dan ook by elke deelnemende Porsche zou moeten ge beuren, worden nog talrijke moeilijkhe den voorzien voor het zover is dat alle rijders Dinsdagavond met schone lei kunnen starten Achf centimeier te kort Nog groter is de puzzle, waarvoor de enige Nederlandse Porscherijder, prof. dr. ir. W. P. A. van Lammeren uit Wageningen, zich ziet geplaatst. Hij heeft n.l. een harmonica-schuifdak in zijn wagen laten aanbrengen. Daartoe was de montage van een soort rail constructie noodzakelijk, waarbij geen rekening is gehouden met de voorge schreven minimum-maten. Zo mist prof. Van Lammeren maar liefst 8 centime ter. Het is duidelijk, dat dit met geen 10 mokerslagen te verhelpen is. Alles wat Nederlands is in Monte Carlo is nu aan het dokteren geslagen om voor de ze Nederlandse Porsche een goede op lossing te vinden. Er zal wel niets an ders opzitten dan het slopen van de rail-constructie en het indeuken van de verwarmingstunnel. Maar hoe het ook zy, in ieder geval zal prof. Van Lammeren de rallye rijden. De strijd om de leiding in de eer ste klasse-competitie werd er door de uitslagen van de afgelopen week niet minder spannend om. Doordat Oostzaan de lastige concurrent „Ge zellig Samenzijn" uitschakelde, be hield het nog een grijpbare kans op de titel. Maar ook DSTO liet er geen twyfel over bestaan, dat een promotie naar de hoofdklasse in het verschiet ligt. De afgebroken partij uit de ontmoe ting OostzaanJozeph Blankenaar kon de competitie wel eens gaan beslissen Temeer nu ook St. Canisius practisch werd uitgeschakeld voor het kampioen schap door het gelijke spel tegen Cres cendo. De club van Belderok, het eens zo vurige DID, werd door de reserves van Jozeph Blankenaar op de voorlaat ste plaats gedrukt. Met St. Canisius B kwamen de Belderokkers voor degra datie in aanmerking. ODV en Ouderkerk onttrokken zich daar voorlopig aan door de punten listiglijk te delen. De complete uitslagen in de eerste klasse waren: Jozeph BlankenaarDID 128, OostzaanGezellig Samenzijn 135 (vermoedelijke eindstand 14—6), ODVOuderkerk 10—10, DiemenDSTO 812, St. CanisiusCrescendo 1010. De ranglijst werd zodoende als volgt samengesteld: DSTO 10 8 2 0 18 123— 77 Oostzaan 9 7 2 0 16 113— 63 Gez. Samenzyn 9 6 1 2 13 102— 64 Joz. Blankenaar 9 4 4 1 12* 89— 79 St. Canisius 8 4 3 1 11 76— 62 Crescendo 9 2 3 4 7 87— 89 Ouderkerk 10 2 3 5 7 96—104 CDA 7 3 0 4 6 64— 76 Aalsmeer 8 2 2 4 6 74— 86 ODV 9 2 2 5 6 85— 95 Diemen 9 2 1 6 5 76—104 DID 9 2 1 6 5 73—103 St. Canisius B 8 0 1 6 2 52—108 Zowel in de kopgroep als in de staart vielen vrijwel beslissende slagen in de derde klasse-damcompetitie. Want de Ouderkerkers hadden tegen Fahrenheit alle hens aan de damborden gecomman deerd. Met een stevige zege werden de Watergraafsmeermensen overwonnen. Daardoor werd er in de top weer stui vertje gewisseld met het niet spelende ODV, dat echter nog steeds het beste bordgemiddelde behield. De strijd om de leiding werd dus wel ongemeen span nend. Door een zevende nederlaag in successie werd het lot van DCG thans wel bezegeld. De volledige uitslagen waren hier: Derde klasse: DCG—D.V. Noord 7— 13 OuderkerkFahrenheit 155. 'Hierdoor werd de volgorde van de deelnemende clubs in deze klasse als volgt: Ouderkerk O.D-V. C.D.A. Crescendo D.V. Noord O.D.V- b Fahrenheit De Kwakel D.C.G. 14 12 10 7 5 4 4 2 0 94— 40 98— 22 80— 40 70— 64 54— 86 53— 67 47— 73 45— 75 33—107 Op enkele niet zo belangrijke ont moetingen na heeft wedstrijdleider Van der Sleen het programma thans weer bijgewerkt. De persoonlijke wedstrij den, welke na de competities volgen, kwamen dus niet in het gedrang. (Van onze speciale verslaggever) Ofschoon een officiële verklaring van de zyde der directies van Stoom vaart Maatschappij Nederland en Rotterdamse Lloyd in dit stadium niet te verwachten is en brieven en mede delingen van de passagiers elkaar op vele punten tegenspreken, al naar zy van boord van de „Oranje" dan wel van de „Ruys" afkomstig zijn, is het toch aan de hand van deze ver schillende gegevens mogeiyk gewor den het gebeurde in de Rode Zee vry nauwkeurig te reconstrueren. Tenzij dit schip uit zijn roer zou zijn gelopen, kan het ver uitwyken tan de „Ruys' naar bakboord alleen worden verklaard als reactie op de verwachting, dat de „Oranje" aan stuurboord zou hebben willen passe ren, in plaats van normaal aan bak boord. Deze verwachting, ten onrech te, zou kunnen zyn gewekt door de omstandigheid, dat aan bakboord zy van de „Ruys" een tankschip mee op voer en wellicht versterkt zyn door een moment van insturen aan boord van de tegenligger. De „Oranje" echter hield zich aan de regels en wilde rechts woorbij gaan op hetzelfde ogenblik, dat de „Ruys" reeds ver naar bakboord had uitgehaald, ten einde alsnog over deze kant te ont wijken. Een aanvaring was toen onver mijdelijk geworden en de „Oranje" raakte de „Ruys" eerst met de voor steven achter de bqeg en vervolgens met haar doorzwaaiendie romp in de midscheeps. Een officiële uitspraak over het gebeurde is pas te verwachten bij de behandeling van deze zaak door de Raad voor de Scheepvaart. De „Oranje" bevindt zich op het ogen blik te Tandjong Priok, de „Ruys" wordt Woensdagavond in Rotterdam verwacht. PURMEREND, 20 Januari. Eieren 8000 kippeneieren f 13.50-14.50 per 100 stuks. iOOO eendeneieren f 12.per 100 stuks. Veemarkt: Runderen, totaal 593 stuks: 250 vette koeien f 2—2.75 per kg., handel stug, 194 geldekoeien 525750 per st., handel stil, 95 melkkoeien 6801050 per St.. handel kalm, 28 pinken 425550 per st., handel stug, 14 stieren 7001300 per St., handel stug, 22 graskalveren 180290 per st., handel stug. 10 vette kalveren 190260 per st., handel stug, 333 nuchtere kalv. v. d. sl. 3685 per st., handel kalm, idem fokkerij 75120 per stuk, handel goed, 236 vette varkens v. d. slacht 1.74—1.80 per kg., handel stug, idem zouterij 1.601.74 per kg., handel stug, vet te zeugen 1.50—1.56 per kg., handel stug. 779 schapen (vette) 75115 per st., handel stug, lammeren 60—105 per st., handel vrij goed, 24 bokken en geiten 2060 p. stuk, handel stug, 42 paarden 600—975 per stuk, handel stug. Pluim veemarkt: 2017. 2500 oude kippen en hanen (witte en rode) 2.00—2.20 per kg., 150 oude kippen en hanen (blauw) 2.20—2.35 per kg., 650 jonge hanen (blauw) 2.202.40 per kg., 200 eenden 1.001.50 P* stuk, 400 konijnen 3.006.50 per stuk. VEILING POELDIJK, 19 Jan. Andijvie 0.811.05, spruiten 0.320.39, boerenkool 0.150.23, rode kool 0.07>/2. prei A 0.43-* 0 47, idem A2 0.24—0.33, idem B2 0.14—0.25, rabarber 0.32—0.60, stoofsla 0.25—0.28, breek- peen 0.06, alles p. kg., sla C 2 3.25, idem C afw. 3.25, p. 100 St., selderij 6.50—11.00, peterselie 14.00—16.00 p. 100 bos. VEEMARKT ROTTERDAM, 19 Jan. Aan voer 1770 stuks, waarvan 1040 vette koeien, prijzen le kw. f 2.742.84, 2e kw. f 2.58—* 2.70, 3e kw. f 2.102.25, voorts 730 varkens* le kw. f L80, 2e kw. f 1.78, 3e kW. f 1.75. ALKAID 20 te Antwerpen. ANNENKERK 20 te Antwerpen. ARUNDO 20 te Antwerpen. ABBEKERK 19 van Genua n. Marseille. ALIOTH 19 van Vittoria n. Ilheos. ALWAKI 20 te Paranagua. AMSTELLAND p. 19 Recife n. Montevideo. AMSTELVAART p. 19 Gibraltar n. Pt. Said. ARENDSKERK 20 te Keelung. ARMILLA 19 n. Lienchieu. ARNEDIJK 20 te New York. BANTAM 20 te Penang. BLITAR p. 19 Str. Messina n. Genua. CALTEX PERNIS p. 19 Malta n. Sidon. CERAM 22 te Muscat. CLEODORA 19 van Rastanura n. Singapore DALERDIJK 19 van Balboa n. L. Angeles ELMINA p. 19 Ouessant n. Bordeaux. ERINNE 19 van Singapore n. Madras. FELIPES 19 van Telokanson n. Pladju. HECTOR 19 van Gibraltar n. Algiers. KEDOE 20 te Belawan. LIEVE VROUWEKERK 20 te Genua. MARIEKERK 19 te Amsterdam. MOLENKERK 19 van Kaapst. n. Antw. ORION p. 19 Lissabon n. Amsterdam. PRINS FREDERIK WILLEM 19 n. Burrian REMPANG 20 te Pt. Sudan. ROTTI 20 te Aden. RIJNKERK 19 van Calcutta n. Bombay SIBAJAK 19 van Curasao n. Cristobal. SINGKEP 20 te Colombo. STAD VLAARDINGEN 20 te Narvik. TOMINI 20 te Menado. ZIJPENBERG 19 te Brindisi. ALPHACCA p. 19 Surinamerivier n. N. Y. BLITAR p. 20 Str. Messina n. Genua. BLOEMFONTEIN p. 19 Ouessant n. Tenor CONGOSTROOM 20 te Lagos. KERTOSONO 19 van Madras n. Chalna. LEOPOLDSKERK 19 van Mena-al-Ahmadi n. Kuwait. LISETA 19 van Singapore n. Pladju. LISSEKERK 20 te Djeddah. MAASKERK 19 te Legos. MANOERAN 19 van Tj. Priok n. Semarang. MALEA (t.) p. 18 Azoren n. Stockholm. PRINS ALEXANDER 26 te R'dam verw. PRINS MAURITS 21 te Rotterdam. RADJA 20 te Tj. Priok. RAKI 20 te Damman! ROEBIAH 19 van Tarakan n. Semarang. RIJNDAM p. 19 Scillys n. New York. SAROENA 19 te Balikpapan. STAD SCHIEDAM 19 van Savona n. Casabl. TEIRESIAS 20 te Labuan. TOMORI 19 van Singapore n. Belawan. WIELDRECHT p. 19 Madeira n. Pt. Said. CORILLA 20 te Suez. ETREMO p. 19 Kreta n. Rangoon. EENDRACHT 19 te Eleusisbaai. GORDIAS 29 te Tanger. KIELDRECHT p. 19 Daedalus n. Aden. LINDEKERK 19 te Basrah. LINGE p. 19 Helder n. Newport. MAASLAND 20 te Hamburg. MAAS p. 19 Bona n. Piraeus. MENTOR p. 19 Kp. de Gata n. R'dam. MARKELO p. 19 Kp. St. Vincent n. ArdroSS* NIEUW HOLLAND 19 n. Port Swettenhanj" SCHERPENDRECHT p. 19 Kp. Fri on. Trim0, SLAMAT 19 te Londen. SAMARINDA 19 te" San Francisco. TIBERIUS 19 n. Guanta. ALPHARD 20 te Hamburg. ALGENIB 20 te Sao Francisco. ALWAKI 20 te Paranagua. ALHENA p. 20 Finisterre n. Antwerpen- BLITAR p. 20 Kaap del Armi n. Genua. COOLHAVEN 20 te Casablanca. DANAE 20 te Lissabon. DONGEDIJK p. 20 Lizard n. Antwerpen ENA p. 20 Lakadiven n. Fahaheel. ESSO DEN HAAG p. 20 Ouessant n. AruD»* FRIESLAND 20 v. Suez n. Djakarta. GARI p. 20 Ouessant n. Curacao. HECUBA 20 te Antwerpen. HAULERWIJK 20 te Djeddah. KOTA BAROE p. 20 Azoren n. Halifax. LISSEKERK 20 te Djeddah. MATARAM 20 te Suez. MARISA 20 v. Port Said n. Gibraltar. MAASKERK 20 te Lagos. NIGERSTROOM 20 te Hamburg. ORION p. 20 Finisterre n. Amst. PR. JOH. WILL. FRISO 20 te Halifax. RITA 20 te Bangkok. -j STAD BREDA p. 20 Bermuda n. uolf Mexico. «j STAD MAASTRICHT p. 20 Ouessant n' Livorno. SAROENA 20 te Balik Papan. SUMATRA p. 20 Ceylon n. Belawan. SCHIE p. 20 Ouessant n. Sevilla. TARA 20 te Hamburg. -v»rf* THALATTA p. 20 Runsal Djebel n. »far» BOSKOOP 19 van Pacasmayo n. B. Ven1 ATLAS 19 van Amst. n. Aarhuus. IJSSEL 20 van Amst. n. Hamburg. EOS p. 20 Dungeness n. Tanger. LUNA 20 van R'dam n. Leixoes. ...g. ORESTES 20 van Barranquilia n. PmJB MAASLAND 20 te Hamburg. MOLENKERK 19 van Kaapst. n. Tenru GHAVELAND 20 te Bahia. CONGOSTROOM 20 te Lagos. de 'lei V>0 r-'Cb,: Dn ("hgl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4