R.K. Leeszaal gaat filiaal stichten voor de jeugd Violist Goldberg speelt Bach en Beethoven AUTO-RADIO Beeld van Haarlems woningnood M Onrust in Bollenstreek over verkeers regeling tijdens „Flora' M&im BLIKSEMAFLEIDERS Vraag naar ontwikkelingsboeken bij jonge lezers toegenomen Uiïonzektent Fouten bij melding van ongeluk Vergadering VVV in Lisse: Burgemeester De Graaf: Wij moeten daartegen krachtig stelling nemen HERINGA WUTHRICH J, Maertens N. V. GEEN NACHT ZONDER MATRAS! HAARLEMS MATRASSENHU1S EEUWFEEST GESLOTEN WOENSDAG 28 JANUARI 1953 PAGINA 2 TERTIAIR WEGEN- PLAN N.-HOLLAND Herziening in onze omgeving K.A.J. Haarlem II Inbraak in perceel aan de Kleverparkweg Ruitenkrasser in de Gen. Cronjéstraat aan het werk Burgerlijke Stand Gespannen aandacht op het Pensioenfondsconcert Inbouw- en Service Station JUBILEUM BIJ DROSTE 25 JAAR BIJ DE P.T.T. Haarlemse Reclasserings- raad Ernstige kwestie in Haarlems raad FAILLISSEMENTEN Beëdigd „Kuftst zij ons doel" PROV. WATERSTAAT Eventueel aankoop huis van f60.000 Loopjongen stal portefeuille uit keuken STOP-TREINEN TE LISSE Tijdens de Keukenhof H.O. V.-V rij dagavondconcert Pastoor Van der Meer 83 jaar Waterpolo ZANDVOORT Uitbreiding kampeer gelegenheid? HEEMSTEDE AANBESTEDING Ledenvergadering H.B.C. V Repelsteeltje komt Ouderavond Gidsen St. Bavoparochie SANTPOORT Concert Vox Humana Waterstanden In principe is het besluit gevallen, dat de R.K. Openbare Leezaal en Bib liotheek een als jeugdleeszaal in te richten filiaal zal stichten in het Haar lemse hoge Noorden aan de Muiderslot- weg, nabij de aldaar gelegen sportvel den. Juist een dezer dagen zijn de hui zen aanbesteed, welke onder de hoede van de R.K. Bouwvereniging St. Bavo tegen het eind van dit jaar aan hun voltooiing toe zullen zijn. In het bouw plan dier vereniging zijn een aantal hulpgebouwen opgenomen, welke oor spronkelijk als garages e.d. gedacht waren, doch waarvan er nu een 4-tal door «veglating der tussenmuren zal worden aaneengevoegd en ingericht tot een localiteit, geschikt voor het beoogde doel. De leeszaal overweegt nog of er tevens een uitleenpost voor andere dan Jeugdboeken zal worden gevestigd; de beslissing daarover zal later worden ge nomen. Reeds lang heeft zich de behoefte aan een filiaal-jeugdleeszaal doen gevoelen, bij voorkeur te vestigen op een zodanig punt in Haarlem-Noord, dat daarvan kon worden gebruik gemaakt door de jeugd voor wie de Leeszaal aan de Nieuwe Gracht te ver weg gelegen is. Wanneer het filiaal aan de Muiderslot- weg werkelijkheid zal zijn geworden, zal daarmee een cultureel belang ge diend zijn ten dienste van de jeugd. Welk een behoefte er aan uitbreiding en dan liefst een met decentralisatie gepaard gaande uitbreiding van de jeugdafdeling bestaat, blijkt ten duide lijkste uit het jaarverslag der Leeszaal, waarin wordt geconstateerd, dat het be zoek van jeugdige lezers aan „hun eigen leeszaal" aan de Nieuwe Gracht liefst meer dan verdubbeld is in verhouding tot het daaraan voorafgaande jaar. Niet A&verten tie UAAKLBM Ged. Staten van Noordholland stellen Prov. Staten voor het tertiair wegen plan te herzien. Voor toevoeging in het plan komen thans in aanmerking de Kagerweg in de Wijkermeerpolder ter lengte van bijna 2% km. Deze weg is begrepen in het tracé BeverwijkBuitenhuizenZaandam en ware in de plaats te stellen van Linie- weg en de Kanaalweg, welke vroeger in het tracé waren begrepen. Het verkeer geeft de voorkeur aan het gebruik van de Kagerweg. De Parkweg te Velsen komt in de plaats van de in het vroe gere tracé begrepen Stationsweg. Deze weg is in verband met de werken tot verruiming van het Noordzeekanaal in 1941 aan het openbaar verkeer onttrok ken. Verder de verbinding van Halfweg door de Houtrakpolder naar de Rijks weg AmsterdamVelsen, lengte ruim 5H km. Gedeputeerde Staten achten het verkeer via deze verbinding van voldoende belang om dit tracé op het wegenplan te plaatsen. Verder moet worden toegevoegd het gedeelte tussen de Rijksweg Amster damSassenheim en de ontworpen provinciale weg van de Venneperweg naar Oude Wetering. Dan de Aalsmeer- derdijk en de Schinkeldijk in de Haar lemmermeerpolder van de Venneper weg tot Schiphol met een lengte van bijna 13 km. De K.A.J. Haarlem II van de St. Jan-parochie geeft a.s. Zaterdag, Zondag en Maandag een feestavond in het pa rochiehuis Teylerplein. Opgevoerd wordt „Mrs. Patterson's Chauffeur", Amerikaanse comedie van René Bosch welke wordt uitgevoerd door de toneel afdeling O.O.V. onder regie van J. He- tem. Een prachtgelegenheid voor de pa rochianen om zich weer eens een avond te ontspannen. Kaarten zijn verkrijg baar bij de bekende adressen. In de nacht van Maandag op Dinsdag werd een inbraak gepleegd in een perceel aan de Kleverparkweg, bewoond door de familie S. Vermoedelijk heeft men over het land achter de St. Joannes de Deo of door de tuin van de pastorie de achterzijde van het perceel weten te bereiken, alwaar men door verbreking binnen wist te dringen. Vermist worden een bedrag van 75 gul den. een ring met 5 sleutels, een dames- portemonnaie en een flesje au de cologne. In de afgelopen nacht is in de Gen. Cronjéstraat een ruitenkrasser aan het werk geweest. Aan de zijde met de even nummers werden alle étalageruiten over de gehele breedte, vermoedelijk met de punt van een steenernstig beschadigd. Zo ook een groot aantal ruiten aan het Juliana- park. Om 2 uur in de nacht werd deze baldadigheid door late voorbijgangers ont dekt, die direct de politie er van in ken nis stelden. De Haarlemse politie verzoekt het pu bliek zo veel mogelijk te willen medewer ken, om, zodra zij iemand een dergelijke vernieling zien aanrichten, deze aan te houden en de politie te waarschuwen. Dit geldt ook voor beschonkenen op de fiets. Iedereen, die zo meewerkt, bewijst alle mensen, die met het verkeer op straat te maken hebben, een grote dienst. GEBOREN: M. H. G. Roos—Hanssen, z; L. BornBraam, z; G. W. de Kruif Heijnis, z; L. J. Treffers—Kloek, z; A. K. B. van de Wetering—Frelier, z; W. P. A. HoenderdosPrins, z; A. van Andel—Hilliger, z; M. C. Borst—Hooge- boom, z; S. VerburgtBuisma, d; W. J. van de Scheurvan Ewijk, d; C. Troost Beringen, d; L. van der WalWilhel mus. d. GEHUWD: S. P. Stolwijk en A. M. G Besse. P. A. Kouwenhoven en J. Ph. Schilling. OVERLEDEN: P. P. Junge, 62 Spaarnwouderstraat; J. Th. Ch. Smit— Büchmann, 64 j., Frederik Hendriklaan; J. Hegman, 5 d., Gedempte Volders, gracht; G. Snijders, 58 j., Gasthuisvest; A. J. van dei- Hoest—van Dantzig, 89 j., Kruisstraat: A. C. Boesmans—van Wel, 75 j., Hyacintenlaan; A. Weijers, 78 j., Kamperlaan; F. J. Jongenelen, 37 j„ Maerten van Heemskerkstraat; C. G. •n Bezuije. 63 j., Hazepaterslaan. beter kon ook worden bewezen hoezeer deze afdeling bij de kinderen (maar in direct ook bij de ouders) geliefd is. Doch ook overigens geeft het jaarver slag van de Leeszaal blijk van een ge lukkige, geleidelijke groei. Het totaal aantal leden nam alweer toe en stond op 1 Januari j.l. op 1052. Nog altijd te weinig voor een stad als Haarlem, maar nog altijd is het blote getal minder be langrijk dan de groei die zich daarin openbaart. Blijkens het jaarverslag werden er in 1952 in totaal 36.738 boeken uitgeleend, dat is ongeveer 2000 meer dan in 1951; daarvan werden aan de katholieke uit leenbibliotheken in Haarlem 261 ter leen verstrekt. Opvallend is de gestegen be langstelling voor ziel- en zedekundige, taal- en leterkundige werken. De be langstelling voor techniek en wijsbe geerte nam evenwel af. Dit laatste zal stellig anders worden in dit jaar nu de Leeszaal haar boekenbezit juist in deze sector zo doortastend heeft uitgebreid en vernieuwd, zoals men aan de hand van een onlangs in onze courant gepu bliceerde lijst van aanwinsten heeft kunnen constateren. Naar verhouding werden er, als ge woonlijk, het meest Nederlandse ro mans uitgeleend; er viel daarin zelfs enige stijging waar te nemen. Bij de jeugd bleek daarentegen de vraag naar ontwikkelingsboeken te zijn toe genomen. Wat het wel en wee der Leeszaal in het algemeen betreft: er hebben enige veranderingen plaats gevonden in plaat sing, aankleding en presentatie die de sfeer van uitleen-, leeszaal en studiezaal verhogen. De verlichting onderging doeltreffende verbetering. Belangrijk en verheugend is ook,, dat de Leeszaal meer en meer een centrum wordt voor inlichtingen en documentatie. Haar groeiende bekendheid zal daar toe stellig hebben bijgedragen. En deze bekendheid is op haar beurt zo geluk kig gediend geweest door de welge slaagde Dickens-avond in de Concert zaal in October j.l. Ten leste, niet ten minste: belangrijke steun werd onder vonden van de zijde van het Bisdom en via een in de kerken gehouden collecte. Katholiek Haarlem bljjve zijn eigen Leeszaal steunen, op de eerste plaats door haar culturele en opvoedende taak tot vruchtbaarheid te doen komen. En dit is op geen andere manier te be werken dan door, via het lidmaatschap, van haar diensten gebruik te maken ten bate van zichzelf. Uit de N. H. Crt. van Januari 1903. Te Beverwijk heeft de mazelepidemie reeds een dertigtal kinderen ten grave gesleept. Men beweert, dat het schrap pen van mazelen uit de lijst van besmet telijke ziekten velen tot zorgeloosheid heeft gebracht, waardoor de ziekte een grote uitbreiding onderging. In de Bloemendaalse raad werd ge klaagd over de „bitter-treurige toestand", waarin Haarlem de Kleverlaan doet ver blijven. De raad besloot op voorstel van B. en W. om Bloemendaal te verzoeken Haarlem deze laan om niet over te dra gen. De zeeplaats IJmuiden neemt met de dag in uitbreiding toe, nu men zich ook toelegt op de haringvisserij. Verscheidene kotters worden in haringschepen ver anderd. Het plan is om de haring hier ook te markten. Hedenmorgen kwam een locomotief zonder iemand er op aan stomen van de remise van Velsen over de Schoter- weg en liep met snelle vaart naar de halte Kennemerplein op de daar voor vertrek gereed staande tram. Een ravage werd aangericht en een onderzoek wordt ingesteld. Toen in Januari de Engelse gasfabriek „Imperial" gesloten moest worden, om dat de gemeentelijke gasfabriek in be drijf was gesteld, gingen bij het openen van de kranen 11000 M3 gas verloren. De letterlievende vereniging „J. J- Cremer", die in de schouwburg haar tweede Momusavond houdt, heeft haar programma als volgt samengesteld: „Me- neers verleden", schets in één bedrijf naar het Italiaans; „Ansichtkaarten" „Aannemen", „Liefdesverklaringen"; „Ondank*. Een tweetal duetten en ope rette in één bedrijf „De weg naar het hart". Het is een vrouw gelukt in een winkel in het Schoterkwartier een verguld twee en half centstuk uit te geven voor een gouden tientje. De politie heeft de be driegster aangehouden. Een stucadoorsknecht, die zich dron ken te slapen had gelegd in een bak met ongebluste kalk, is aldaar dood gevonden. Een metselaar is bij Bos en Vaart ge molesteerd door een 100-tal werkstakers, die hem met spijkers gooiden. Zij zijn door de politie met de sabel uiteenge dreven. De Mariaschool in de Koningstraat is in eigen beheer overgegaan aan de zus ters Franciscanessen te Heythuizen, die reeds aan het hoofd stonden. „De koop som bedroeg meer dan 100.000 gulden", aldus de redactie van die dagen. Aan de kinderen der school werden bij deze ge legenheid versnaperingen uitgereikt. De vereniging „Vrienden van de H.O.V." organiseerde een buitengewoon concert ten bate van het pensioenfonds der orkestleden. Een dusdanig concert is bij de meeste orkesten al sinds tien tallen jaren wel, in Haarlem vanwege het ontbreken van een pensioenfonds niet gebruikelijk. Het toekennen van pensioen zal nu in de naaste toekomst kunnen geschieden. Wijl het niveau van het orkest en dientengevolge ook de belangstelling voor de concerten voortdurend aanmer kelijk stijgt, zal toch zeker de sociale verzorging van de orkestleden het pu bliek eveneens ter harte gaan. De vrij talrijke opkomst van kunstliefhebbers wijst hier al op! Voor dit speciale concert had men de medewerking verkregen van de Poolse violist Szymon Goldberg en het pro gramma bijna geheel ingericht zoals dat van de Kerstconcerten: twee solonum mers, ingeleid door een Sinfonia van Johsnn Christian Bach, Domkoorleider te Milaan. De Sinfonia vormde vanzelfsprekend qua werk een stijlvolle inleiding voor Bach's vioolconcert. Qua spel kon ons dit werk, zoals het geboden werd, niet geheel behagen. Het ging zonder klavier en met clarinetten, die wel niet op de voorgrond traden, doch het klanktimbre van het hout te ondoorzichtig maakten. Is de tijd van bewerkingen niet voorbij? Technisch werd alles beheerst, het strijkorkest klonk mooi getimbreerd en de solo-hoboïst verrukte ons in hoge mate door zijn zeldzaam schoon spel in het Andante. Sebastian Bach's viool concert werd begeleid met klavier en kleine bezetting deze was ook voor de Sinfonia voldoende geweest en volkomen in aansluiting met het uiterst stijlvolle solospel. In dit werk kon men reeds genieten van opvallend mooi ge- timbreerde, zo nodig ijle en tere ofwel zeer volle, gedecideerde klank van Gold berg's spel. In Beethoven's concert daarenboven van fijn-lyrische ofwel van krachtige, markante toonvorming, virtuoos passa- gespel en daar ver bovenuit van een onbetwistbaar-artistieke opvatting. We misten gelukkig de veelal aangewende talrijke tenuto's op de eerste tel van de maat, de z.g. minimale verlenging van het maataccent, die gewoonlijk ietwat overgevoelig aandoen. Trouwens er was van enigp overdrijving, op welk punt dan ook, geen sprake. Het enige dat ons verbaasde was het niet' stijlvolle spel aan het slot van de cadans in het eerste deel. Dit in enig passagespel en in glissando's van de hoogste tot in de laagste ligging. Dat was niet bepaald een juist gekozen overgang Advertentie Nassaustraat 5 Haarlem Telef. 15220 Gisteren is de heer S. van Bruggen gehuldigd ter gelegenheid van zijn gou den jubileum bij de N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken. Namens de di rectie ontving hij van mr. J. C. Droste een enveloppe met inhoud en een klok. Het departement van Haarlem van de Mij. voor Nijverheid en Handel begif tigde hem met de gouden draagmedaille met getuigschrift der Maatschappij. Deze onderscheiding werd hem uitge reikt door de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer Ch. Visser, ged: 'egeerd commissaris van Droste Het personeel huldigde hem later op de dag en schonk een tafelkleed, terwijl mevrouw Van Bruggen bloemen kreeg. naar „dolce"-afsluiting met het thema. Overigens maakte Goldberg diepe in druk. Het auditorium huldigde hem dan ook langdurig en geestdriftig, en met hem dirigent Verhey en orkest, die zich verdienstelijk bij het solospel aanpaste. Als toegift gaf Goldberg een deel uit een Solo-sonate van Bach. Het schone, meerstemmige en ingetogen spel van dit deel bracht eerst de gemoederen tot be daren! De note comique van het programma is de mededeling bij Goldberg's levens loop dat hij slechts enkele maanden van 1948'49 in Europa zal vertoeven en in het voorjaar van 1949 wederom in U.S.A. zal optreden! O. K. Onze vroegere stadgenoot de heer G. Snip, die als opzichter bij de P. T. T. tot September 1947 in Haarlem werkte en thans bij het hoofdbestuur van de P. T. T. in Den Haag, zal op 6 Februari zijn zilveren ambtsjubileum vieren. Hij woont te Voorburg, waar hij ook talrijke openbare functies be kleedt Gisteravond was er in Brinkmann een bijeenkomst van de Haarlemse Reclas- seringsraad, waar mr. B. van der Burg, ubstituut-officier van justitie bij de Haarlemse Rechtbank gesproken heeft over de taak van de justitie ten aanzien van de reclassering. Hij kwam in zijn juridisch-technische uiteenzetting tot de algemene mening, dat o.a. ook de nazorg een grote en gedegen voorbereiding be hoeft. De heer JE. van Eeken, luitenant kolonel van het Leger des Heils, sprak over zijn ervaringen met toezichthou ders en hoe dezen moeten optreden. Hij ging de historische ontwikkeling der reclassering na, die in haar huidige vorm uniek in de wereld is. FILMS: Rembrandt: Afgekeurd. Cinema Palace: „Operatie Cicero" (Five Fingers). Toegang: 14 jaar. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo". Toegang: a. 1. Tijden: dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Verklungenes Wien". Toe gang: 18 j. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido-Theater: Othello". Toegang: 18 j. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Aan de Rivièra", toegang 14 j. Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Bleke Bet". Toegang 18 j. Tij den: 2.30, 7 en 9.15 uur. Woensdag 28 Januari Stadsschouwburg: De Haagsche Comedie: „Als het kindje binnenkomt" (bei-.), 8 u. Gern. Concertgebouw: Haarl. Politie Ka pel, concert o. 1. v. Marinus Adam. Na de pauze cabaret van Herman Thoolen, 8 uur; (tuinzaal): Ver. „Geloof en Wetenschap": Lezing door prof. dr. Eugen Kogon, 8 uur. Miner va-Theatef„Oliver Twist", 18 jaar, 8.15 uur. Frans Halsmuseum: Lezing uit eigen werk door Hella Haasse. Onderwerp: „De scharlaken stad, 8 uur. Koningin Emmaschool. Jhr. Dr. J. C. Mollerus over: Libanon, Syrië en Israël Aula Kennemer Lyceum: Liefdadigheids voorstelling t. b. v. het gebrekkige kind door de Lyceumleerlingen: „Om Nau- sikaa", 8 uur. Donderdag 29 Januari Stadsschouwburg: Interscholair Jeugd- tournooi, 8 uur. Gem. Concertgebouw: Concert door Kon. Mannenkoor „Caecilia", o. 1. v. Nico Hoo- gerwerf, 8 uur. Minerva-Theater: „Eervol ontslag", toe gang 14 jaar, 8.15 uur. In de hedenmiddag te houden raads vergadering zal het raadslid de heer J. J. Voogd aan B. en W. vragen stellen omtrent een ongeval, dat een fietser overkwam op Maandag 26 Januari, des morgens cm half zeven, in de Rozen straat. Omwonenden hebben het tele foonnummer 18181 gebeld, hetgeen het alarmnummer op het hoofdbureau van politie is. Het raadslid vraagt nu. of deze melding ook niet behoort te be tekenen, dat daarmede de Ongevallen- dienst gewaarschuwd is. Hij vraagt ver der, of het juist is, dat deze waarschu wing aan de Ongevallendienst niet is doorgegeven en dat deze Dienst eerst is gewaarschuwd door een ter plaatse verschijnende agent, waarna eerst na twintig minuten de vereiste hulp kwam opdagen. Is het verder juist, zo gaat de vragensteller voort, dat de Ongevallen- dienst niet aan zijn Centrale om dok tershulp gevraagd heeft, doch dat men heeft gewacht, tot een particuliere arts ter plaatse kon verschijnen, hetgeen eerst na ruim een half uur mogelijk was? De betrokken persoon heeft daardoor van half zeven tot kwart over acht in een garage moeten liggen. De heer Voogd vraagt, of het college niet van mening is. dat hier fouten zijn gemaakt, welke in sommige gevallen ernstiger gevolgen zouden kunnen hebben. Welke maatregelen denken B. en W. hiertegen te nemen? De Arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft Dinsdag 27 Januari 1953 geen faillissementen uitgesproken. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 27 Januari 1953 geëindigd het faillissement van: P. J. van Beusekom te Zandvoort, Zand- voortselaan 2a. Rechter-commissars: mr. C. E. Muller. Curator: mr. A. D. P. V. van Löben Seis, te Haarlem. Door C. H. van Geest, voorheen te Haarlem, thans wonende te Alkmaar, zo in privé, als in zijn kwaliteit van hoof delijk aansprakelijk mede-vennoot van de Vennootschap onder Firma Gebrs. van Geest, gevestigd te Haarlem en H. J. van Geest, wonende te Haar lem, zo privé als in zijn kwaliteit van hoofdelijk aansprakelijk mede-venoot van de Vennootschap onder Firma Ge broeders van Geest, gevestigd te Haar lem, proc. mr. K. Heimig, is een request ingediend ter Griffie van de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, strek kende tot verlenging van de aan hun definitief verleende surséance van oe- taling met een termijn van 12 maanden. Het verhoor der schuldeisers is be paald op Maandag 2 Maart 1953 des na middags te 2.30 uur. Als advocaat en procureur bij de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem is op 27 Januari 1953 beëdigd: Mr. J. G. Rietkerk, wonende te Lisse, Hyacintenstraat 16, kantoorhoudende te Haarlem, Schoterweg 3. Als makelaar in onroerende goederen werd op 27 Januari 1953 beëdigd: de heer G. G. A. Schaaf, wonende te Badhoevedorp, Eksterstraat 13. In het Waaggebouw zal Zaterdag middag om drie uur een tentoonstelling worden geopend van het werk van enige B-leden van het genootschap „Kunst zij ons doel". De expositie duurt tot en met Zondag 1 Februari. NflOiiiKUjii JUT TEKENAAR LASSER MOCfLD GOÉDE HUISVEST/N Ol/f MKAATJUU VBOSJJJt Tiircm kUftTjUlkNItfl TJiruw» JOUW" Er zullen welhaast in de stad Haarlem weinig mensen wij de heer Hazevoet verzochten ons het publicatierecht t meer zijn, die de directeur van het Huisvestmgs- geven. Hierboven ziet u dan het antwoord. Wij beginnen bij bureau de heer W. Hazevoet, niet persoonlijk ken- de rechter, die tot ontruiming veroordeelt, ziet men van nen of een'brief geschreven hebben, of althans weten links met een boog naar onder rechts: overplaatsing van welk een zeer gecompliceerde taak hij in onze gemeente ambtenaren; het redden van gerepatneerden; de krotbewo- heeft Hoe houdt deze man het vol, zullen velen zich ook rung. Verder geen inwoning bij wisselende diensten (con- hebben afgevraagd. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat tinu-bednjven)de man die de huizen bouwt. Dan de dienst- op zijn bureau aan de Zijlstraat zowel als in zijn woning woning-zaak verkocht een huis voor de bewoners. Vervol- tracht men uitkomst bij hem te vinden in netelige huis- gens komen aan de beurt de Voogdijraad en gezinsheren en vestingszaken. De tragiek en de humor, de noodzaak en de verklaring van de reclassermgsambtenaar, dat reclasse- brutaliteit wisselen elkaar af, maar bij dit alles blijft de ring alleen mogelijk is by goede^huisvesting. Ookb^ouw heer Hazevoet zichzelf, omdat zijn karakter opgewekt is. Dozijnen malen moet hij aan zijn gasten in het huisves tingsbureau hetzelfde verhaal afdraaien en de „gevallen", van huizen voor industrie wordt in de tekening betrok ken. Een order van f 5.000.000.en tien huizen. De plaat onder de titel „Wij moeten trouwen" behoeft waarlijk geen die teaenover hem zitten zijn ook bijna altijd te rubrice- commentaar, zo min als de uitspraak van de dokter, dat een die tegenover hem zitten, zijn ook oyna auya te ruoiice- d woning om medische redenen voor een patiënt m m de rl!dTchte gekomZ eTplaiï le tekenen noodzakelijk is"Het is maar gelukkig dat de heer Hazevoet 3 1 tVl zoveel humor kan opbrengen ui een „baan die iemand voi- waarop alle mogelijkheden door illustratie en korte tekst zijn aangegeven. De gast kan deze rustig bekijken om ledig van zijn stukken zou kunnen brengen. De tekening is in wezen echter serieus en geeft een beeld van de vele S.*6 Sï?'ZeL1£r,?°dat raoeiWhïden, die op het g'ebied van de huisvesting in Ujkheden. Wij vonden de plaat zo raak en interessant, dat nQg Qm ^plossing magerw Zoals bekend wordt voor de Provin ciale Waterstaat van Noord-Holland een nieuw gebouw ontworpen, daar de te genwoordige huisvesting ten enenmale onvoldoende is. Met de totstandkoming van het gebouw zijn echter nog enige jaren gemoeid en daarom is in de tuin achter het tegenwoordige gebouw een houten kantoor geplaatst. Toch is een verdere uitbreiding van de huisvesting, mede in verband met de toename van het personeel, onvermijdelijk. Gedepu teerde Staten hebben verschillende mogelijkheden onder het oog gezien en zien thans uit naar een geschikt groot woonhuis of zakenpand. Zij vragen aan de Staten bij voorbaat een bedrag van f 60.000 om een dergelijk pand te kun nen kopen, wanneer zich een dergelijke mogelijkheid voordoet. Gistermiddag heeft de Haarlemse recher che aangehouden als verdacht van diefstal de 17-iarige loopjongen L. C. de Z. uit Haarlem. In de Roosveldstraat moest hij bij een weduwe enige bestellingen afleve ren. Door allerlei smoesjes te maken, trachtte hij de dame af te leiden, tenein de zijn slag te kunnen slaan. Zo zeide hij haar een gaslucht waar te nemen, waarop de dame naar de keuken ijlde. Tijdens deze afwezigheid zag hij nog geen kans iets van zijn gading te vinden. Later wist hij de dame zo ver te krijgen, dat zij naar bo ven ging om wisselgeld te halen. In aie bedrijven, ging hij naar de keuken en pa- te daar een portefeuille met twintig g weg, welke hij tussen zijn kleren weg stopte. Alvertentie Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers. f 15.- H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 Gedurende de afgelopen drie jaren was het zo, dat de Ned. Spoorwegen ten tijde van de Nationale Bloemententoonstelling de „Keukenhof" te Lisse, alleen op de hoogtij dagen in Lisse extra treinen lieten stoppen of inlegden. Dit jaar zal voor het eerst tussen medio Maart ën medio Mei, dus tij dens de „Keukenhof"-tentoonstelling, iedere dag een aantal treinen te Lisse stoppen* hierdoor komt dus een snellere verbinding met „Keukenhof" tot stand. Evenals vorig jaar zal men op de be langrijkste stations weer gecombineerd^ kaartjes voor trein en „Keukenhof" kunnen verkrijgen, waardoor dus eveneens een be langrijk voordeel wordt verkregen. Dinsdagavond werd in café-restaurant „De Nachtegaal" een ledenvergadering ge houden van de V.V.V. onder voorzitter schap van de heer Ver woerd. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter in het bijzonder burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, de heer en me vrouw Lefeber en de afgevaardigden van Noordwijkerhout. Spr. schetste het V.V.V.- werk in het algemeen en dat van Lisse in het bijzonder. Van de acties, ontplooid mede door de afd. V.V.V.profiteren de streek en de gemeente Lisse, omdat hier door de belangstelling wordt gewekt. Spr. wekte allen dan ook op om het V.V.V. met terdaad te steunen. In de jaarverslagen werden door de se cretaris de verschillende acties nader on der de loupe genomen en men moet res pect hebben voor de grote werklust der vereniging. Hij bracht allen dank, die dit wërk hebben gesteund en gestimuleerd. Zijn dank ging ook uit naar het gemeente bestuur voor de morele en financiële steun in 1952 van dit openbaar lichaam onder vonden. De burgemeester verklaarde voor deze vereniging een bijzonder zwak te hebben, aangezien zij is opgericht op zijn initia tief. Veel en goed werk is door de V.V.V. verricht, doch ook critiek heeft men moe ten horen, o.a. op de aangebrachte ver siering van de Hereweg, de verkeersrege ling en de reclame-mozaïeken. De laatste regeling was evenwel in overleg met an dere gemeentebesturen uit de streek ge schied, doch men heeft zich hieraan uit eindelijk niet gehouden, zodat dit jaar het leggen van alle mozaïeken geheel vrij zal zijn. Voorts verklaarde spr. nog iets te zeggen te hebben over de onrust in de Bollen streek. De burgemeester deelde mede, dat hij ernstig geschokt is door hetgeen hij van daag vernomen heeft en zeker is, n.l. dat op de grote weg Den HaagAmsterdam bij de splitsing van Sassenheim, Lisse en Haarlem, borden zouden komen ter gelei ding van het verkeer naar de Flora, niet door de bollenstreek, met grote suggestieve aanwijzingen ten behoeve van de Flora. De burgemeester zeide er van overtuigd te wezen, het belang van de streek en Lisse te dienen door tegen dit voornemen krachtig stelling te nemen, omdat hij on rust in de streek verwachtte, vanwege het feit, dat als consequentie van deze voor nemens, het tourisme in belangrijke mate minder dan vorige jaren de echte bol lenstreek zou bezoeken. Hij meende deze mededeling op de ver gadering te moeten doen. Het marionetten-theater van Bert Brug man voerde een poppenspel in drie bedrij ven uit, hetgeen prachtig was en waarvan de aanwezigen ten volle genoten. De heer Verkerk, secretaris, ontvouwde hierna de plannen van de afd. V.V.V. voor het jaar 1953, waarbij werd medegedeeld, dat niets onbeproefd zal worden gelaten om gedurende de bollentijd mensen naar L„isse en omgeving te trekken. Het zomer- avondfeest zal op een geheel andere leest worden geschoeid én de acties zullen, naar het bestuur hoopt, vruchtdragend zijn. Het verdere gedeelte van de avond werd in een meer feestelijke sfeer doorgebracht. Vrijdag 30 Januari zullen aan het zes de H.O.V.-concert, o. 1. v. Toon Verhey, in de serie V medewerken: Jan Hes- merg, viool; Eduard Biele, cello en Ans Bouter, piano. Dit trio zal het Triple-Concert van Beethoven ten gehore brengen. Het pro gramma vermeldt verder de Ouverture Fidelio van Beethoven en de Derde Symphonie van Schubert. Em. pastoor J. F. van der Meer, wo nende in het dekenale huis aan de Jansstraat hoopt Zaterdag 83 jaar te worden. Hij verzoekt ons mede te delen, dat hij na de H. Mis van kwart over 8 de gehele dag afwezig is. In het Sportfondsenbad werd gister avond door VZV de laatste wedstrijd voor de bekercompetitie heren gespeeld tegen HZC. Nadat de Hilversummers een 20 voorsprong hadden weten te behalen. had de gevaarlijke Velsense mi dvoor Swier nog voor het ingaan van de rust de achterstand weggeweikt. Na do rust wisten de Hilversummers uit hun aanvallen geen voordeel te behalen en het was Swier, die de overwinning voor VZV op 32 bracht. Hiermede is voor VZV de halve competitie geëin digd. Zij hebben uit de vier wedstrijden 6 punten behaald en gaan dus over naar de eerste" ronde van de bekercompetitie. In het verslag van het Strandschap Zandvoort voor 1952 wordt gememo reerd het aftreden van mr. Th. A. Wes- tra, secretaris van Haarlem, als be stuurslid, en de benoeming van mr. H. E Phaff in diens plaats. Als plaatsver vangend lid werd door de raad van Haarlem aangewezen de heer J. W. A. Stalpers, administrateur en secretaris. Opvallend is de daling van het aantal door de politie opgemaakte processen- verbaal wegens overtreding van de ver ordening ordemaatregelen. Dit bedroeg in 1950 482, in 1951 221 en in 1952 152. In dit verband trekt de aandacht het teruglopen van het aantal processen- verbaal wegens overtreding van het verbod om vóór de dorpskom in zee te baden of te zwemmen (1950: 452, 195i: 175 en 1952: 136). Op verzoek van de gemeenteraad van Zandvoort onderzoekt het strandschaps- bestuur de mogelijkheid om uitbreiding te geven aan de kampeergelegenheid binnen het gebied van het Strandschap. Daar de beslissing omtrent het kampe ren op het Zuidelijke strand wacht op het gereed komen van het ontwerp- streekplan voor Kennemerland-Zuid en geen ander terrein practisch voor kamperen meer aanwezig is, heeft het bestuur de vraag van de Zandvoort- se gemeenteraad voorshands ontken nend 'beantwoord. Hedenmorgen is in café „Groenendaal" te Heemstede de aanbesteding gehouden van de 12 middenstandswoningen' en 24 arbeiderswoningen plus 2 garages, bene vens de bouw van 10 woningen gelegen aan of nabij de Slatlaan te Heomtede» Lr waren 21 inschrijvers. De hoogste was de firma Gebr. Luxen en Worst uit Gouda met een bedrag van f 630.000. De laagste was de firma J. J. Bood uit Heemstede met een bedrag van f 520.678. De gunning wordt nog aangehouden. In aansluiting op dit plan worden vermoe delijk nog negen woningen gebouwd. De R. K. V. V. „H. B. C." organiseert Donderdagavond a.s een ledenvergade ring, waarbij -een zeer belangrijke agen da zal worden behandeld Advertentie In verband met de feestelijke herdenking van ons op Zaterdag 31 Januari en dé voorbereiding van de expositie HET MODERNE INTERIEUR zijn wij op Donderdag en Vrijdag 29 en 30 Januari Complete woninginrichting Barteljorisstraat 1317 HAARLEM Zaterdagmiddag te 3 uur zal het Kath- Kinderkoor in het Minerva-theater een opvoering geven van de bekende kin- deroperette „Repelsteeltje". De aanvanS is bepaald op 3 uur. Donderdagavond a.s. organiseren de Gidsen wederom een ouderavond in het R. K. Verenigingsgebouw, waarbij we derom verschillende aardige gebeurte nissen zullen plaats hebben. Dinsdagavond heeft de gemengde zangvereniging Vox Humana ir de zaa' van „Zomerlust" te Santpoort een ëe' slaagd concert gegeven. Helaas ware» al onze muziek-recensenten deze avond reeds bezet, zodat wij moeten volstaan met een enkele zakelijke mededeling- „Vox" zong deze avond voor het laats onder leiding van de heer H. J. Aris,g In verband met andere repetitieruimte moesten de wekelijkse repetities va" Dinsdag naar Woensdag worden ver schoven, welke laatste avond de he® Arisz reeds elders gebonden is. Hierdo® moest hij, na 12 jaar zijn gewaardeerd krachten aan het koor geschonken hebben, thans afscheid nemen. j Aan het opera-concert,- dat deze aV°" werd gegeven, verleenden solistisch medewerking Annie Schoen, sopra® Gerard Hurkmans, tenor, en Anton Beer aan de vleugel. Deze laatste de leiding van het koor op zich nc"pejt De voorzitter, de heer v. d. Berg, de in een kort woord het vertrek van heer Arisz genoemd, maar het l'6j_ort de bedoeling van „Vox" om binnen* v in intieme kring afscheid van hem nemen. Woensdag 28 Januari Hoog water: 2.56 u. en 1810 d. Laag water: 10.53 u. en 23.12 u. Donderdag 29 Januari_ Hoog „water: 3-41 u. en 15.51 u- Laag water: 11.37 u. en 23.54 u-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2