Met man en macht werkt men aan het dichten der gaten in de binnendijken 1372 DODEN Strijd met tij en tijd in gierende storm Het leven moet H Geen kijklustigen naar het rampgebied verder gaan Dijk bij Papendrecht gedicht Komend^springtij op 16 Februari bepaalt tempo we a m heden Tot hoofd en hart 's Gravendeel aan de pompen Dakota verongelukt op de luchtbrug Tien meter diepe gaten Achthonderd man storten twintig duizend zandzakken dee. MORRIS Hejmycu&üj! H et weer ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 76ste JAARGANG No. 25602 Vrijdagavond zijn enkele berichten binnengekomen over tot dusverre nog niet opgegeven slachtoffers. Hun aantal is daar door opgelopen tot 1372. Overigens heeft het nieuws van de laatste uren alleen maar hoopvolle klanken uit de noodgebieden gebracht. In Poortvliet op Tholen, waar Donderdagavond voor het eerst geen nieuw water was binnengekomen, heeft men nu de twee gaten in de buitendijk en een van de twee gaten in de binnendijk gedicht. Men hoopt nu spoedig het water, dat nog een groot deel van het dorp bezet houdt, te kunnen afvoeren. St. Annaland op hetzelfde eiland is al droog; de gaten in de binnendijken zijn dicht. Het gat in de buitendijk nog niet. Daar staan nog sterke stromingen. Men werkt met man en macht om voor 16 Februari goed beveiligd te zijn, want op die dag verwacht men een nieuw springtij. Op Goeree-Overflakkee, na Schouwen-Duiveland het ern stigst getroffen, is men aan het ordenen, om daarna met het her stel te kunnen beginnen: het eerst de binnendijken, omdat men daarover dan materiaal kan vervoeren voor het werk aan de ongeveer zestig gaten in de buitendijken. Het eiland is nu vol- 'edig voor vreemdelingen afgesloten. Evacuafie Dinsdag gereed Dropping op Poortvliet (Van onze speciale verslaggever) Er is één datum, die opduikt in alle ge sprekken, welke men op hel ogenblik in hel noodgebied kan voeren. Die dalum is Maandag 16 Februari. Op die dag verwacht Nederland een nieuwe springvloed. Een uitzonderlijk hoog lij dus, dat een zware eis zal stellen aan alle dijken en water keringen en dat gecombineerd met ruwe of harde wind de nauwelijks her stelde dijken opnieuw en dan onherroepe lijk zou kunnen breken. Dat tij beheerst allen. Hei bepaalt tempo en duur en of men nu praai mei mannen van de Waterstaat, de Heide-Mij. of de Groni-Mij., zij spreken allen één faal: Als we die dag halen, is de sfrijd beslist. En daarom, omdat men die dag moef en zal halen, slaat vandaag alles en iedereen aan de dijken. Fransen en Belgen, mili tairen en studenten. Zij vormen een onaf- Koud winterweekend zichibare rij en of hef sneeuwt of hageli, of hef regen! of siormf: zij blijven aan de slag. Om ieder gaf bouwen zij dezelfde flauwe boog van zandzakken, die hel be gin is van de redding Mannen van de Waiersfaal sfaan daarbij. In hun verkleumde handen klemmen zij nalie, vuil geworden polderkaarien en wie daarin kijkt, weel dal er in de afgelopen «dagen ondanks alle verschrikkingen hardë en verstrekkende beslissingen zijn gevallen. Er zijn delen van dii prachtige Zeeland, die men voorlopig heef! opge geven. Sfavenisse op Tholen, grote stukken van Schouwen-Duiveland. Men heeft ze voor de eersle tijd afgeschreven. Voorlopig zal men er geen hand naar uiisirekken. Hel zal maanden duren voordat zij geleide lijk aan zullen worden drooggelegd en waf men dan onder hei barmhartige, alles bedekkende wafer zal vinden, men moei hei ergste vrezen. Bisschop van Haarlem in geteisterd gebied Zware brand op Zweeds koelschip Gierende sneeuwstorm „Nordsee-Werke" schenken achttien vaartuigen De dijk bij Papendrecht is dicht! Met ongelooflijke hoeveelheden zand, vette klei, blokken beton en rietmatten is men aan 't werk geslagen. Wind, regen en felle vrieskoude trotserend. Slechts van één idee bezeten: het gat in de dijk moet dicht. Eisenhower heft loon- en prijscontrole op R0SLEDEREN JASSEN f125.- BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27 tel. 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m -hoogte. De administratie behoudt zich het rechi voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5 30 uur 's avonds tel. 21544 Op Voorne-Putten is men de situa tie nu vrijwel meester, indien er zich geen complicaties voordoen. Bij Spij- kenisse werkt men nog aan de dijken, "laar de grote hoeveelheid zand, die er was opgeslagen, wordt naar elders Vervoerd. Bij Oudenhoorn zijn nog vier gaten in de zeedijk, maar de wa terstand in de ondergelopen polder Wordt niet hoger. Om op alles voor bereid te zijn werkt men nog verder aan de verhoging van de dijk langs het Voornse kanaal. Men maakt plan nen om de Groene Kruisweg droog te •naken, waardoor het verkeer met Rotterdam weer mogelijk zou worden. Bij Ossendrecht in Brabant heeft men enkele gaten in polderdijken dicht en men nu pompinstallaties kan krijgen gaat men de polders droogmalen. Men hoopt de toestand spoedig geheel mees ter te zijn. Het gevaar is vrijwel gewe ken, ook al zijn er nog dijken te dichten. In Sprang-Capelle is het gevaar nu ook bedwongen, omdat men de winterdijk zodanig heeft weten te versterken dat doorbraken voorkomen lijken. Een deel van de gemeente staat evenwel nog onder water. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn alle Baten in de duinen en dijken gedicht, Zodat er geen gevaar meer aanwezig is. In 's Gravendeel in de Hoekse Waard Wordt al met alle kracht gewerkt om het overstroomde gebied watervrij te •naken. Nuttig bij al deze werkzaamheden is, •lat de Amerikaanse hulptroepen uit eigen voorraden in Duitsland voor de her stelwerkzaamheden ook eigen pompen hebben meegebracht. Deze pompen, welke Van vrij groot formaat zijn, hebben hun goede diensten reeds bewezen in de omgeving van Ridderkerk. Men rekent er op, dat men Dinsdag a.s. met de evacuatie van de over stroomde gebieden gereed is. Men houdt de evacué's zo dicht mogelijk hij huis en brengt hen niet verder dan Zuid-Holland, Utrecht en Brabant. Willen zij zelf naar familie in andere Provincies, dan wordt dat uiteraard biet verhinderd. In Brabant is de evacuatie voltooid. Naar Sprang-Capelle kon een deel der bewoners reeds weer terugkeren. In St. Annaland op Tholen zijn de meeste be woners trouwens ook reeds terugge keerd, nu door het herstel der binnen dijken het dorp nagenoeg weer droog is. ■U.e animo om te evacueren is overigens biet groot, zoals begrijpelijk is. Toch •Poet men er in sommige gevallen op blijven aandringen. Vliegers hebben n.l. fiemeld, dat vele dijken in een dermate slechte toestand verkeren, dat bij on gunstige omstandigheden het evacuatie- Probleem weer zeer acuut zou worden. Zuid-Holland heeft op het ogenblik 10.000 evacué's opgenomen van de Zuid- Hollandse eilanden; er zullen er onge veer nog evenveel volgen. Het meren deel komt van Goeree-Overflakkee, via "ellevoetsluis, waar zij in een ver- Warmde trein op verhaal kunnen ko- rrien, via Middelharnis en via het door- gangscentrum Den Haag. Voor de daar in verbonden kosten hebben B. en W. 06 raad een crediet van f 600.000 ge daagd. i..P© Schouwenaren worden hoofdzake- iJk geëvacueerd via Bruinisse en brouwershaven, Dordrecht, in het door gangscentrum Utrecht. Daar zijn er ,00 gepasseerd. Er zullen nog velen v°igen, o.a. 6000 uit Zierikzee, al is ook oaar de animo om het eigen stadje te ,'61'laten, zeer klein. Een aantal Schou- vcnaren is ondergebracht in West- ^eeuwsch-Vlaanderen. In Noord-Brabant is de evacuatie al voltooid, al vinden er nog kleine ver schuivingen plaats, zoals Donderdag, gp/.'idag is een op weg naar het nood- v»n zÜnd „Dakota"-transporttoestel Valt *Le Nederlandse Luchtmacht op Het e ,VrS in de start verongelukt. honM sg'uig kon niet snel genoeg •hvrm krijgen en de bestuurder was ge- te lat8'611 de machine een buiklanding toestM ttlaken op het vliegveld. Het Hike 18 da ar bij beschadigd. Persoon- v°°rgedaan?UkIlCn hebben zich niet toen haastig 3000 personen uit Krabben- dijke op Zuid-Beveland moesten worden geëvacueerd en in Brabant onderge bracht. In die provincie verblijven nu 25.374 evacué's. allen vrijwillig onder dak gebracht. Wel gaat men na, of het nodig is de evacué's over een groter aantal gemeenten te verdelen; men zal daarbij evacué's uit één dorp steeds zo veel mogelijk in één gemeente samen brengen. Vrijdagavond heeft de berichtendienst enkeie malen een dringend bericht om geroepen, gericbt tot de burgemeester van Poortvliet, om lichten te ontsteken, aangezien het vliegtuig dat voedsel moest afwerpen de plaats niet kon vin den. Men kon in Poortvliet aan dat ver zoek niet voldoen, omdat de middelen ontbraken. De piloot heeft het dorp toch ontdekt en zijn voedselpakketten uit geworpen. De gedropte levensmiddelen kwamen midden in het dorp terecht. Enkele parachutes gingen niet open, en daardoor werden de daken van enkele huizen vernield. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Men is In Poortvliet dan ook dankbaar en vol lof voor de wijze, waarop de vliegers zich in de donkere avond van hun taak heb ben gekweten. „De vliegers verlenen ons in deze dagen zeer veel morele steun", verklaarde de burgemeester in een telefoongesprek. De dropping was nodig, omdat er 1500 mensen uit de omgeving naar het drooggebleven kleine deel van het dorp zijn getrokken en er bovendien nog 1500 mensen aan de dijk werken. Het totaal aantal genoteerde slacht offers bedraagt thans 1372. Uit de volgende plaatsen zijn nog meldingen binnengekomen: Krimpen aan de IJssel 4; Dordrecht 1; Kerkwerve 3; St. Philipsland 8; Zuidland 1. Gemeld is, dat in de polder Elfplaat in de gemeente Poortugaal zeven mensen zijn omgekomen. Thans bljjkt dat in deze polder geen doden te be treuren zijn. Wel zijn er zes doden in de aangrenzende polder Zalmplaat, in dezelfde gemeente. Uit de ons thans ter beschikking staande gegevens blijkt, dat de meeste slachtoffers gevallen zijn op het eiland Goeree en Overflakkee, n.l. 433. Over de andere eilanden en gebie den zijn de cijfers als volgt: Tholen 304 Brabant 187 Hoekschewaard 144 Schouwen Duiveland 115 Noord-Beveland 41 Voorne-Putten 27 Zuid-Beveland 26 Zuid-Holland 18 Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 12 IJsselmonde 10 St. Philipsland 9 Noord-Holland 6 Walcheren 5 Alblasserwaard 4 Land van Heusden en Altena 3 Tiengemeten 2 Beijerland 2 Aangespoeld van elders 24 In de nood leert men zijn vrienden kennen. Franse Genietroepen werken broederlijk met Nederlandse militairen aan het dichten van het grote gat in de weg HalsterenSteenbergen. De Regering doet een dringend beroep op de bevolking zich niet onnodig naar het rampgebied te begeven. Met name kijklustigen en personen, die familie leden of bekenden in het rampgebied willen opzoeken, of willen trachten al daar inlichtingen over hen te verkrijgen, kunnen de hulpverlening en de herstel werkzaamheden belemmeren. Daarom wordt hun dringend verzocht aan hun voornemen, hoe begrijpelijk op zichzelf ook, geen gevoig te geven. De politie heeft opdracht met ingang van heden deze personen niet tot het rampgebied toe te laten. Bovendien verzoekt de regering ook de streken in de nabijheid van het rampgebied niet onnodig te bezoeken. Zij vraagt dit, opdat de hulpverlening en de herstelwerkzaamheden voortgang zullen hebben en verkeersopstoppingen worden voorkomen. De Regering ver trouwt, dat de bevolking ook in dit op zicht alle medewerking zal willen ver lenen, zodat eventuele nadere maatrege len van het verkeer achterwege kun nen blijven. Ook gisteren en in de afgelopen nacht is in het grootste deel van ons land weer sneeuw gevallen. In de koude, van Scandinavië aangevoerde, lucht komt in het Oosten van ons land strenge vorst voor. In Twente daalde het kwik tot 10 gr. C. Het zal in het gehele land een koud weekend worden met 's nachts in het N.W. deel meer dan 5 gr. en in het Z.O. deel plaatselijk meer dan 10 gr. vorst. Door het krachtige hogedrukgebied boven Scandinavië en Rusland, dat de motor is van het koude transport naar West-Europa, is de kans groot, dat de ingetreden vorstperiode enkele dagen kan aanhouden. Met jute zakken als monnikskappen op hun hoofd trekt in een jagende sneeuwstorm een lange, trage stoet oud-Stoottroepers over een weekdijk van zandzakken in de omgeving van Halsteren. „Maar goed meneer, wat wilt u?" Het is een beambte van de Heide-Mjj., die lichtelijk verstoord ingaat op een aarzelende vraag. „Wij kunnen niet anders. Wij staan voor een on mogelijke, onbegrijpelijke opdracht. Geen mens en geen land kan zoveel gaten dichten in een zo korte tijd. Want u weet niet wat het betekent. U weet niet, dat het water zo'n gat in een etmaal uitschuurt tot acht, tien of meer meter. Wij staan dus machte loos en omdat wij in een vergeefse poging om alles tegelijk te redden niet alles tegelijk mogen verliezen, hebben wij een keus gedaan. Een harde, welbewuste keus. Een keus, die millioenen en millioenen kost, maar die onontkoombaar is." Even loopt hij van ons weg. Tien meter verderop staat hij aanwijzingen te geven in de storm. De gierende jachtsneeuw slaat hem. in zijn gezicht, doch het schijnt wel of hij het niet meer weet of voelt. Hij staat maar en doet zijn werk. En als plotseling de opkomende vloedstroom een nacht lang zwoegen en ploeteren ongedaan maakt, hij gaat door. „Dat is het vak", zegt hij. ..Wie aan een dijk werkt, moet het geduld en de kracht hebben van het water. Gisteren hebben wij hier aan de sluis van Tholen de linker- en rechterzijkant dichtge gooid. De linker is weer losgeschuurd en nu is het gat groter en dieper dan voorheen. Dat zal onze kracht echter niet breken. Wij hebben meer soldaten, meer materieel en meer zware stukken gevraagd en wij beginnen opnieuw". De bisschop van Haarlem, mgr. J P. Huibers, heeft Vrijdag een bezoek ge bracht aan de geteisterde gebieden in Zuid-Holland, die tot zijn diocees beho ren. Daarna hield hij zich geruime tijd op in het in de Ahoyhal te Rotterdam gevestigde evacuatiecentrum. Hij ver volgde daarna zijn tocht naar Schiedam Hier bracht mgr. Huibers een bezoek aan het evacuatiecentrum, dat is geves tigd in het gebouw Irene. In de haven van Hamburg heeft op het Zweedse koelschip „Antarctic" Ocean" meer dan 24 uur een felle brand gewoed. De brand ontstond na repara tiewerkzaamheden in één der koelrui- men, maar ging snel over op de andere ruimen. Het schip lag met de voor steven op de grond en maakte zware slagzij. Eerst gisteravond is de brand weer het vuur meester geworden. Dit gebeurt en wie erbij staat in die gierende, jachtende sneeuwstorm be grijpt waarom dit land terecht een naam heeft als het gaat over dijken en water. Het zicht in deze storm is nauwelijks tien meter. Het in uren en uren opge worpen dijkje van zandzakken is geen meter breed en over die smalle, som- pige baan met aan twee zijden water, sneeuw en regen, trekken de zakken- sjouwers heen en weer. Zij zijn dood moe. Storm, angst en slaapgebrek heb ben hun gezichten getekend en ergens in dit naamloze leger staan mannen, die onder dat duistere, kolkende water hun eigen verwanten weten. Zij zwijgen. Slechts zo nu en dan wordt er gespro ken. Bittere woorden zijn dat. Woorden vol verwijt om de filmredders, die men nu in Zeeland vrolijk liftend langs de wegen kan vinden. Ze dragen zeiljop- pers en kleurige dassen. Wie stopt kan luisteren naar hun plezierige stemmen, die vragen waar zij nog mensen kunnen Het is de zelfbeheersing die de wijsheid kenmerkt redden. Anderen zijn er, en hun aantal is groter, die alleen maar zijn gekomen om te kijken. Zij vragen waar het het ergst is en waar je het best de ramp overzien kunt. Tegen deze mensen groeit in Zee land verbittering. De man, met wie wij erover spraken, vloekte. Hij heeft een schreeuwend gebrek aan goede, volhardende werkers. Hij is dagen niet uit de kleren geweest en dit wordt hem te veel. Zoals het hem te veel werd, dat buitenlandse troepen, overgeko men om hulp aan te bieden, en pas sant een Bailey-brug gebouwd hebben op een punt, waar niemand een Bailey-brug nodig heeft. Hij kan het niet verdragen dat men deze ramp ook nog gebruikt als oefening. (Vervolg op pag. 5) Achttien speciaal gebouwde vaartuigen voor reddingswerkzaamheden in de over stroomde gebieden in Nederland zijn aan de Nederlandse consul in de Duitse ha venstad Embden overgedragen. De be kende „Nordsee-Werke" leverden daar mee een bijdrage tot leniging van de nood in Nederland, die zeer duidelijk demonstreert welk een diepe indruk de ramp in West-Duitsland heeft gemaakt. De Nordsee-Werke hebben namelijk terstond' na de oproep tot hulp hun ge hele normale bedrijf stopgezet; de arbei ders hebben in 32 uur tijcr deze achttien vaartuigen geconstrueerd. Zij zijn ge doopt „Holland" en speciaal ontworpen voor het redden van mensen uit over stroomd land. oe rouwt Nederland. Hoe vallen woorden weg in die zee van naamloos leed. die aan kwam stormen over duizenden. Hoe kwellend is de vraag van het waarom. Vraag niet, maar help. Praat niet, maar doe. Werkt, helpt en bidt. Ziedaar wat ons in deze zo ontzaglijk moeilijke dagen te doen staat. God alleen weet waarom Hij dit toeliet. Ook nu zal Hij de krachten geven, nodig om de gevolgen van de ramp te overwinnen. Die krachten legt Hij is ons. in u en mij en in een na tuur. die, geholpen door de mens, zich- j zelf herstellen gaat. Weggevallen zijn even meningsverschillen, tegenstellin gen en problemen. Lonen en prijzen, middengroepen, gemeenteclassificatie. Het zijn voor een ogenblik klanken met herinneringen aan een tijd die achter ons ligt. aan een tijd als het wave, waar in we met kans op succes bakkeleien konden. Maar nu vergadert Kamer noch Senaat. Nu stoppen de colleges aan Universiteiten, nu is er geen tijd om te praten over belangen, die in ver gelijking met de belangen van het rampgebied als bagatellen schijnen weg te vallen. En de dag van morgen, Zon- d-j, zal in het teken staan van herden king en bezinning. Toch, het leven gaat verder. Het le ven móet verder gaan. omwille van de toekomst van een land. hetwelk, zozeer reeds gewond, opnieuw geslagen werd en bloedt uit talloze wonden. Het leven moet voortgaan, juist nu. Wat gezond bleef in ons land, wat in staat is om zijn normale economische en sociale functie te verrichten, dient tc beseffen, dat een vaderlandse solidariteit ver plicht om als 90 pet. niet-getroffenen mede te zorgen voor de 10 pet. zo zwaar gegeselden. Het spreekt vanzelf dat deze plicht allen geldt, ongeacht onze maatschappelijke functie, ongeacht on ze capaciteiten, ongeacht onze levens beschouwing. De een zal slechts heioen kunnen door het beschikbaar stellen van een deel van zijn aardse goederen. Een ander door zich persoonlijk in te zetten bij het dichten van dijken, het verplegen van zieken, het transport der lijdenden. Maar het overgrote deel van het volk zal slechts in staat zijn hulp te verlenen door iets meer te doen dan zijn normale plicht. Dat is de be tekenis van alle acties, inzamelingen en, wat het bedrijfsleven betreft, van de bijdragen zowel van werkgevers als werknemerszijde. Dat is ook de Ve- tekenis van de oproep die de vakcen- tralen hebben gericht, die de Stichting van de Arbeid deed uitgaan tof alle werkers in ons land. De leiding onzer arbeidersbewegingen brachten bedui dende bedragen bijeen. Dit is vanzelf sprekend en telt zelfs niet als offer. Men moet hier dan ook alleen een aanmoe diging in zien, gesproken aan het adres van de duizenden die het zelf finan- ciëel niet breed hebben om nu met overwerk iets extra's te verdienen en dit extra's ter beschikking te stellen van hen. die alles verloren. Het leven zal zijn normale loop be trekkelijk snel hernemen. De dijken gaan dicht, de gemalen in werking, de doden worden begraven, de zieken ver pleegd. Langzaam zal Nederland weer boven komen uit deze gruwelijke wor steling. en de maatschappelijke proble men die een ogenblik vergeten werden zullen zich opnieuw presenteren. We zullen er weer over gaan schrij ven en praten en twisten. Zullen we begrijpen dat boven ons kleine mense lijk getwist de Heer staat van leven en dood, buiten wiens wil ons geen haar wordt gekrenkt. Zullen we de moed kunnen opbrengen uit d:.t gruwelnk gebeuren te leren dat de mens wikt maar God de beschikking aan zichzelf houdt? Sedert enkele dagen daverden dooi de smalle straatjes van het dorp vele soorten auto's, alle voorzien van een bordje op de voorruit: „Dijkdoorbraak Papendrecht". Met deze auto's werden werkkrachten en materialen in niet te tellen hoeveelheden naar de bedreigde plaats op de dijk gebracht. In een fantastisch tempo werd er ge werkt. dag en nacht door. Het was geen gemakkelijke opgave het enorme gat te dichten. Verbeten vochten deze mensen verder. Schepen voerden betonblokken aan, duizenden kilo's zand werden ge stort, maar toen kwam het weerbericht van Woensdagavond dat een nieuwe storm voorspelde. Nog fanatieker zwoegden de arbeiders. Tegen het aan breken van de morgen, Donderdag, ge schiedde echter een nieuwe ramp, die veel van het tot stand gekomene met één klap vernietigde. Een van de schepen geladen met be tonblokken welke voor het gat lag kon de stormwind niet langer meer het hoofd bieden De mensen die er op aan het werk waren, hadden maar Juist tijd het schip te verlaten toen de boot als door een reuzenhand werd opgetild en met razende vaart door het gat in de dijk werd geranseld. Enkele honderden meters verder, midden in het onder wa ter staande polderland, liep de op drift geraakte schuit aan de grond. Dit voorval bewees de mannen echter dat er geen moment langer getalmd mocht worden. Het gevaar was te groot. Van alle kanten werden extra arbeids krachten gerequireerd en in een ontzag wekkend tempo arbeidde men verder. De nacht van Donderdag op Vrijdag brak aan; bij het schijnsel van zwie pende lantaarns, die de schaduwen van de arbeiders tot groteske gedroenten vervormden, werkten meer dan acht honderd mensen, onder wie zelfs een groot aantal vrouwen, aan het herstel van de dijk. Meer dan twintigduizend zakken zand werden aangevoerd en leeggestort. De snijdende kou maakte het de mensen niet gemakkelijk, maar gelukkig was er het Rode Kruis dat voor gloeiend hete koffie en dampende erwtensoep zorgde. En toen, tegen de tijd dat een zwak licht aan de horizon een nieuwe dag aankondigde, werd de laatste zak zand gestort. Het gat in de dijk bij Papendrecht bestond niet meer. President Eisenhower heeft gisteren een einde gemaakt aan de regerings- contróle op de lonen. Tevens heeft hij de vaststelling van maximum-prijzen van een groot aantal consumptie-goede ren, waaronder alle vleesproducten, op geheven. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Zondagavond: Opklaringen, maar ook enkele plaatselijke sneeuwbuien en hier en daar tijdelijk mist. Weinig wind. In de kuststreken lichte tot matige, el ders in het land matige tot strenge vorst. Zondag: Zon: S.09—17.40. Maan: 3.46—10.58. Maandag: Zon: 8.07—17.42. Maan: 4.58—1L44. EERSTE SCHREDE TOT HERSTEL GEZET

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1